Re: Kto to jeszcze pamięta...

3
zgadza się stało....i butelki puste nikomu nie przeszkadzały, nikt ich nie potłukł...czekały czasem całą noc na wymianę na pełną...
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, 16:31 przez Dorti, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić
i przychodzi taki jeden, który nie wie,
że się nie da i on to właśnie robi - Albert Einstein.
"Robię co mogę, a że mało mogę, to mało robię ale bardzo się staram"

Re: Kto to jeszcze pamięta...

7
jak się trochę po cuduje to i dziś można jakieś mleko pod drzwiami znajdować

szkoda, że to nie jest powszechne

jestem za dbaniem o targowiska i wszelkie sposoby na "mleko prosto od krowy" jabłko prosto z drzewa, zielony groszek ze strączków nie z puszki - mnie brakuje osełki masła w liściu chrzanowym i nie znam obiektywnych przeszkód by to nie mogło wrócić

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

takich obrazków kiedyś nie było - pierwsze kolorowe opakowania czekolad i batoników to lata 70 - te

i sreberka nowe
zbierało się opakowania, papierki, słoiki po kawie z Pewexu

wtedy pojawiły się intensywne kolory w naszym otoczeniu
Ostatnio zmieniony 25 maja 2013, 11:12 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

12
Pragnę zauważyć, że w okresie Komuny była większa wolność gospodarcza tzw. pakiet Ustaw Wilczka obecnie nie ma wolności gospodarczej. Takie czasy wrócą pod warunkiem, że Prawica dojdzie do władzy. Gdyż Lewica tego nie chce. Owszem podczas PRLu tępiono przejawy wolności obywatelskiej i własnościowej, rząd był sterowany z Kremla a KRK był prześladowany ale była duża wolność gospodarcza.

Lewica wpływa właśnie na sektor gospodarki zamiast zostawić go wolnym od takich działań.

Podejrzewam, że gdyby Partia nie prześladowała KRK to PRL trwałby nadal. Owszem sklepy czasem świeciły pustkami, wszystko było na kartki ale ludziom żyło się jednak lepiej gdyż kwitł handel podwórkowy, który obecnie jest praktycznie zakazany. Znam miasto, w którym za sprzedaż jajek i warzyw na ulicy prosto ze wsi grożą mandaty w wysokości 500 zł. Toż to obłęd Prawica uważa, że rynek może być wszędzie gdzie spodka się sprzedawca z kupującym posiadając chęć przeprowadzenia kupna sprzedaży. Mało tego wtedy ludzie byli wolni sami decydowali czego chcą uczyć dzieci. Owszem istniał niby temat tabu i nie można było źle mówić na Partię. Lecz to od rodzica zależało czego będzie uczył. Lecz wtedy jeszcze żyło pokolenie pamiętające czasy przedwojennej Endecji i stosowali w życiu zasady naszej Cywilizacji.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2013, 14:15 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

13
Mało tego za Komuny Aborcja była tylko dopuszczalna w szczególnych przypadkach teraz Lewica i Ruch Femenu chce wprowadzenia pełnej wolności w tej sprawie a Prawica chce całkowicie zakazać takich praktyk. Chyba, że ciąża zagraża życiu matki jak w przypadku ciąży poza ustrojowej. Jesteśmy jednak zdania, że jeśli jakaś kobieta nie chce mieć dzieci to zawsze zostawi je na śmietniku lub zacznie brać środki grożące sztucznemu poronieniu. Lecz są Pary które są bezpłodne a chciałyby mieć dzieci. Dlaczego więc nie zezwolić na to, że jeśli kobieta, która nie chce mieć dzieci zgodzi się je oddać dla pary, która je chce mieć a nie może w zamian za pewną gratyfikację. To jest sprawa między nimi. Owszem ktoś powie zaraz, że to brzmi jak handel ludźmi. Lecz jeśli mam do wyboru zezwalać na taką praktykę lub na Zabijanie Płodów to wolę to pierwsze.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2013, 14:23 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

14
Twardostoj pisze:Pragnę zauważyć, że w okresie Komuny była większa wolność gospodarcza tzw. pakiet Ustaw Wilczka obecnie nie ma wolności gospodarczej. Takie czasy wrócą pod warunkiem, że Prawica dojdzie do władzy. Gdyż Lewica tego nie chce. Owszem podczas PRLu tępiono przejawy wolności obywatelskiej i własnościowej, rząd był sterowany z Kremla a KRK był prześladowany ale była duża wolność gospodarcza.

Lewica wpływa właśnie na sektor gospodarki zamiast zostawić go wolnym od takich działań.

Podejrzewam, że gdyby Partia nie prześladowała KRK to PRL trwałby nadal. Owszem sklepy czasem świeciły pustkami, wszystko było na kartki ale ludziom żyło się jednak lepiej gdyż kwitł handel podwórkowy, który obecnie jest praktycznie zakazany. Znam miasto, w którym za sprzedaż jajek i warzyw na ulicy prosto ze wsi grożą mandaty w wysokości 500 zł. Toż to obłęd Prawica uważa, że rynek może być wszędzie gdzie spodka się sprzedawca z kupującym posiadając chęć przeprowadzenia kupna sprzedaży. Mało tego wtedy ludzie byli wolni sami decydowali czego chcą uczyć dzieci. Owszem istniał niby temat tabu i nie można było źle mówić na Partię. Lecz to od rodzica zależało czego będzie uczył. Lecz wtedy jeszcze żyło pokolenie pamiętające czasy przedwojennej Endecji i stosowali w życiu zasady naszej Cywilizacji.
Twardostoj pisze:Mało tego za Komuny Aborcja była tylko dopuszczalna w szczególnych przypadkach teraz Lewica i Ruch Femenu chce wprowadzenia pełnej wolności w tej sprawie a Prawica chce całkowicie zakazać takich praktyk. Chyba, że ciąża zagraża życiu matki jak w przypadku ciąży poza ustrojowej. Jesteśmy jednak zdania, że jeśli jakaś kobieta nie chce mieć dzieci to zawsze zostawi je na śmietniku lub zacznie brać środki grożące sztucznemu poronieniu. Lecz są Pary które są bezpłodne a chciałyby mieć dzieci. Dlaczego więc nie zezwolić na to, że jeśli kobieta, która nie chce mieć dzieci zgodzi się je oddać dla pary, która je chce mieć a nie może w zamian za pewną gratyfikację. To jest sprawa między nimi. Owszem ktoś powie zaraz, że to brzmi jak handel ludźmi. Lecz jeśli mam do wyboru zezwalać na taką praktykę lub na Zabijanie Płodów to wolę to pierwsze.
:clown:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2013, 14:28 przez baabcia, łącznie zmieniany 3 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

15
Wiem Babcia jak to brzmi a le cała Prawica w Polsce to Narodowcy a podstawową ideą Narodowców jest dbałość o przyszłość Narodu. Poza tym Morderstwo jest czynem zabronionym. Jeśli zezwolimy, że można zabijać nienarodzone dzieci to dlaczego nie zezwolić byśmy mordowali się wzajemnie? Taki postulat może się pojawić a życie człowieka zaczyna się w chwili zapłodnienia.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2013, 14:42 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

16
Hmmm...Chciałbym tylko zwrócić uwage ze w Polsce nie ma ani jednej partii prawicowej
dla przypomnienia typowe postulaty partii prawicowych :
-Obniżenie podatków, likwidacja przymusowych ubezpieczeń społecznych,
-zniesienie koncesji gospodarczych, uproszczenie procedur gospodarowania
-zniesienie podatku PIT i CIT
-zniesienie obowiązku meldunku
-wolność osobista a wiec prawo do eutanazji,aborcji i małżeństw homoseksualnych
-odwoływanie się do tradycji narodowych i rugowanie małpie powielanie obcych zwyczajów ( np walentynki )
-odwoływanie się do religii
-zniesienia demokracji ponieważ uważają, że ten ustrój wyklucza wolny rynek, jest niestabilny i pozwala rządzić osobom przypadkowym, niewykształconym oraz nieznającym się na rządzeniu.
-całkowitej prywatyzacji służby zdrowia gdyz zdrowie jest prywatną sprawą obywateli
-całkowitej prywatyzacj szkolnictwa gdyz państwowa edukacja jest niepotrzebna i nosi w sobie narzucanie poglądów uznawanych za słuszne przez organy państwowe oraz eliminowanie z nauczania poglądów innych co oznacza eliminowanie dyskusji
-europosceptycyzm gdyz są to dązenia do stworzenia super państwa Prawica dąży do ograniczonej integracji europejskiej opartej na zasadach wolnego rynku lub do wyjścia ich krajów z Unii.
- ograniczenie roli państwa tylko do policji, wojska i sądów oraz polityce w sprawach zagranicznych
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 10:36 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

19
Jedno przejęło od drugiego i rozpłynęło się w nie wiadomo co. W Polsce nie ma prawicy, poza Korwinem-Mikke i lewicy, poza Ikonowiczem, ale oni są na uboczu i się nie liczą. :D
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 11:59 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Kto to jeszcze pamięta...

20
pozoranci, popisańci i łatwe rozwiązania to zawsze chwyty dla naiwnych - to nie politycy

państwa się nie buduje na ekscesach czy bajkach

uliczne akcje i trampki czy muszki nie wystarczą

ale lody można tak kręcić, w końcu ludzie chcą słuchać o cudach, to czemu im tego nie oferować

jak w totolotku wystarczy obiecać wygraną sprawą wyborcy wyobrazić sobie, że to on wygra
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 12:08 przez baabcia, łącznie zmieniany 3 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

21
Nie napawa optymizmem to, co napisałaś, ale taka jest, niestety, prawda...

Chciałbym być dobrze zrozumiany, Mikke jest jedynym prawdziwym prawicowcem, a Ikonowicz jedynym prawdziwym lewicowcem, co nie znaczy, że ich popieram. Ja tylko stwierdzam fakt. :ahah:
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 12:17 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Kto to jeszcze pamięta...

22
Właśnie UPR i KNP to są dwie istniejące w Polityce partie Prawicowe można by pod to podciągnąć jeszcze NS Zadruga i Niklot ale te organizacje to są społeczne i do polityki się nie pchają tak samo jak np.: ONR.

Dlatego też należy wszędzie mówić o postulatach prawicy przekonywać do nich ludzi. Po to by zauważyć te partie. Gdyż jeśli ktoś ma poglądy lewackie to nigdy nie zwróci uwagi na partie Prawicowe.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 12:24 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

23
polliter pisze:Nie napawa optymizmem to, co napisałaś, ale taka jest, niestety, prawda...

Chciałbym być dobrze zrozumiany, Mikke jest jedynym prawdziwym prawicowcem, a Ikonowicz jedynym prawdziwym lewicowcem, co nie znaczy, że ich popieram. Ja tylko stwierdzam fakt. :ahah:
miód na moje serce - sprawiłeś mi radochę tym uzupełnieniem
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 12:28 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

24
Hmmm...Łyżka dziegciu do tego miodku...W jakim więc ustroju żyjemy i jakie partie mozemy wybierac..??? Tylko kanapę ?? Partię budowana od sufitu ?? Czy aby na pewno pozbyliśmy sie
socjalizmu ?? Jesli tak ..to czemu nie mogę odwołać posła= wybrańca narodu, który zawiódł moje oczekiwania ...??? Czemu mozna unieważnic iles tam tysiecy podpisów pod petycja o referendum..?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 17:41 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

25
nie rozumiesz czemu nie możesz odwołać posła - to warto wiedzieć
ma być niezależny od nikogo itd

poczytaj o tym - poważnie mówię, to ważne i wiele się na tym opiera

warto próbować rozumieć jak najwięcej by mieć wpływ na coś - czasem zdarza się mieć udział we władzach lokalnych - takie generalne zasady wtedy warto znać
kiedy się zdarzy być wybranym. nie ma czasu na douczanie się wszystkiego, jest wystarczająco dużo zupełnych nowości
poważny udział w lokalnym rządzeniu ma olbrzymi wpływ na układanie sobie czym tak naprawdę jest władza
ale są tacy, którym już nic nie pomoże ani nie zaszkodzi - podpisują co im podetkną byle sie nachapać choćby splendoru - ech
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 17:59 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

26
baabcia pisze:nie rozumiesz czemu nie możesz odwołać posła - to warto wiedzieć
ma być niezależny od nikogo itd
Poseł czy Senator ma służyć Narodowi i jak najbardziej jego los powinien zależeć od woli Narodu. "Co ręka tworzy, ręka zniszczyć może" oznacza to, że lud, który wybiera władzę powinien mieć realne możliwości aby tą władzę odebrać tym, którzy ją wykorzystują w niecnych celach.

Niestety w Polsce nie mamy takiej możliwości i musimy czekać aż skończy się kadencja takiej "osoby" w normalnych czasach polityka, który by wykorzystał władzę dla swych prywatnych celów i wyrządzał zło dla Narodu czekała kula w łeb za zdradę stanu.

Te czasy powinny wrócić tylko by wróciły należy odebrać władzę tym co są u koryta gdyż oni po dobroci jej nie oddadzą. Więc mamy dwie opcje przekonać lewaków do zmian lub upomnieć się o swoje siłą i wprowadzić zmiany z Monarchą Absolutnym Oświeconym czyli Monarchię Konstytucyjną na czele.

Lepiej by doszło do tych zmian na drodze pokojowej. Bo gdy zabrzmią trąby Gradywa jako Patriota wyjdę na ulicę lecz to by oznaczało przelewanie braterskiej krwi w wojnie domowej prowadzącej do zmian. Tego przelewu wolałbym uniknąć a już się zawiązują skrajne grupy neonazistowskie a takie podejście jest złe i wolałbym uniknąć rozlewu Krwi własnych Rodaków. Do czego prędzej czy później dojdzie jeśli nie uda się tym lewakom odebrać władzy na drodze pokojowej.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 20:40 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

27
Twardostoj pisze:
baabcia pisze:nie rozumiesz czemu nie możesz odwołać posła - to warto wiedzieć
ma być niezależny od nikogo itd
Poseł czy Senator ma służyć Narodowi i jak najbardziej jego los powinien zależeć od woli Narodu. "Co ręka tworzy, ręka zniszczyć może" oznacza to, że lud, który wybiera władzę powinien mieć realne możliwości aby tą władzę odebrać tym, którzy ją wykorzystują w niecnych celach.

Niestety w Polsce nie mamy takiej możliwości i musimy czekać aż skończy się kadencja takiej "osoby" w normalnych czasach polityka, który by wykorzystał władzę dla swych prywatnych celów i wyrządzał zło dla Narodu czekała kula w łeb za zdradę stanu.

Te czasy powinny wrócić tylko by wróciły należy odebrać władzę tym co są u koryta gdyż oni po dobroci jej nie oddadzą. Więc mamy dwie opcje przekonać lewaków do zmian lub upomnieć się o swoje siłą i wprowadzić zmiany z Monarchą Absolutnym Oświeconym czyli Monarchię Konstytucyjną na czele.

Lepiej by doszło do tych zmian na drodze pokojowej. Bo gdy zabrzmią trąby Gradywa jako Patriota wyjdę na ulicę lecz to by oznaczało przelewanie braterskiej krwi w wojnie domowej prowadzącej do zmian. Tego przelewu wolałbym uniknąć a już się zawiązują skrajne grupy neonazistowskie a takie podejście jest złe i wolałbym uniknąć rozlewu Krwi własnych Rodaków. Do czego prędzej czy później dojdzie jeśli nie uda się tym lewakom odebrać władzy na drodze pokojowej.
nie wiem czemu nie mówisz w swoim imieniu - lepiej, żebyś sobie zdawał sprawę, że Twoje poglądy nie są lepsze od tego, że o sobie mówisz my,

zwłaszcza nawoływanie do odbierania władzy siłą chyba nie znajdzie na forum aprobaty

to zakazane - zdajesz sobie sprawę?

w czyim imieniu prowadzisz agitację?

wolałbyś wojny uniknąć ale będziesz zmuszony

chłopie Ty chyba chcesz mieć kłopoty w życiu

nawoływanie do bicia dzieci a teraz zapowiedź obalania władzy siłą

ciekawe co administracja zrobi z tym fantem

przecież fora są pod tym kontem przeczesane dokładnie

:no:

czy Ty czasem na innym forum nie współtworzysz organizacji przestępczej - czy zdajesz sobie sprawę jaką wagę mają Twoje słowa? może to MY dokładnie kogoś reprezentuje

kiedyś linkowałam artykuł bardzo obszerny jak zwinęli z sieci ludzi organizujących się w ten sposób - nie było nikomu do żartów i zarzuty nie były błahe - oczywiście wierchuszka wywinęła się, bo dobrze trzymali słowa w ryzach

jesli szykujesz zbrojny przewrót to nie na Imladis - śmiesznie zabrzmiało? no nie jest to śmieszne do czego namawiasz
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 23:16 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

28
Nie szykuję zbrojnego przewrotu ale on może nastąpić sam z siebie na wskutek skrajnej biedy i nędzy jaka nastąpi w wyniku rządów lewackich a wypowiadam się w imieniu wszystkich, którzy chcą by w Polsce żyło się lepiej wszystkim a nie tylko członkom Partyjnym. Tak jak za Komuny. Czym innym jak nie przewrotem zbrojnym były strajki w Sierpniu 80 gdy obywatele walczyły na ulicach z aparatem władzy. Tylko tamten przewrót się nie udał gdyż zmieniono tylko wpływ przejmując pałeczkę od Kremla ale dalej mamy rządy lewicowe. Dalej mamy Komunizm zwany Socjalizmem tylko teraz rządzi naszą ziemią własna partia socjalistyczna a wcześniej robiła to partia marionetkowa z Kremla. Natomiast gdyby wtedy wybrano Prawicę a nie Lewicę. To by do tej biedy co jest nie doszło.

Podczas rządów Prawicy bym założył własną działalność w ciągu godziny od podjęcia o tym decyzji a w obecnym ustroju po prostu nie mogę bo nim zbiorę wszystkie wymagane w tej branży dokumenty pierwszy jaki załatwiłem traci ważność. Dlatego, że ta gałąź gospodarki jest dyskryminowana przez rząd i po prostu nie ma możliwości założenia takiej działalności gdyż jest ona niezgodna a Polityką Lewicy, która jest u koryta. Dlatego od 10 lat gdy zmarł ostatni rzemieślnik wykonujący dany towar w Polsce nie ma takiej produkcji i chcąc wejść w posiadanie takiego towaru, który chciałbym produkować ale nie mogę trzeba go kupić z zagranicy i zapłacić 5 razy więcej.

Przez to, że nie mogę założyć własnej działalności w tym sektorze 20 innych osób, które bym zatrudnił też nie ma pracy w Polsce jest ponad 2 mln ludzi zarejestrowanych jako bezrobotni i liczba ta wzrasta. Osoby, który rządzą Polską w ten sposób, że Polska zamiast się bogacić biednieje powinna trafić przed trybunał stanu i być uznana zdrajcą narodu. Tymczasem dalej ta sama klika siedzi u koryta i Polska w zastraszającym tempie biednieje. Obecnie mamy co najmniej 4 razy większe zadłużenie Publiczne niż za czasów Gierka i nic się na lepsze nie zmieniło nie widać efektów tego ogromnego deficytu. Tymczasem za Gierka budowano Szkoły, Szpitale, Drogi, Mosty, Stawiano Fabryki, których już nie ma nawiasem mówiąc. Więc coś chociaż miało z tego społeczeństwo a obecnie co się robi Stadion Narodowy, z którego nie ma żadnego pożytku? Co się dzieje z resztą pieniędzy została rozkradziona przez panów u koryta czy jak? Nic nie widać żeby było lepiej jest coraz gorzej i stale się zadłużamy.

Wiesz co odpowiedział politolog i ekonomista zarazem na pytanie co by było gdyby tacy jak my przejęli władzę?
Odpowiedział 3 miesiące chaosu a potem wzrost gospodarczy na wysokości 15% obecnie wzrost gospodarczy wynosi 1% jest chyba więc różnica.

Należy bowiem zauważyć, że im wyższy wzrost gospodarczy tym społeczeństwo coraz bardziej się bogaci im niższy tym bardziej biednieje. Gdyby wszedł prawdziwy Kapitalizm to bezrobocie wynosiło by w zdrowych granicach 0.5 do 2 % tymczasem na 2012 rok według raportu GUS mamy 34,31% bezrobocia i liczba ta z roku na rok wzrasta.

Ja chcę zmian na drodze pokojowej co podkreślam nie chcę wojny domowej z aparatem Państwa. Lecz do niej dojdzie gdy taki nurt jaki jest obecnie się utrzyma. Jak Bieda dojdzie do tego stopnia, że ludzie będą jeść trawę czy podeszwy od butów gdyż na nic innego nie będzie ich stać to ludzie wyjdą na ulice to będą rzesze tysiące ludzi, którzy wyjdą na ulicę by zwyciężyć lub zginąć godnie a nie w agonii głodu. Powtórzy się Historia znowu będą na ulicach strajki a'la Sierpień 80 i jest to nieuniknione jeśli lewacy będą u koryta.

Zginie wtedy setki ludzi gdyż władza nie chcąc dać się obalić wyśle wojsko i policję na obywateli domagających się zmian. Ja chciałbym tego uniknąć. Chciałbym by doszło do zmian na drodze pokojowej. Lecz jeśli dojdzie do tego, że ludzie wyjdą na ulicę to wyjdę razem z innymi jako patriota i zapewniam Cię nie będę musiał niczego organizować żadnego przewrotu. Gdyż ludzie wyjdą spontanicznie bez żadnej organizacji od górnej tylko w wyniku własnej spontanicznej Inicjatywy. Jeśli będzie dalej ta banda lewaków u władzy to w końcu do tego dojdzie, że ludzie wyjdą na ulicę sami bez niczyjej namowy. Ja wolałbym uniknąć tego by doszło do tak ciężkich czasów i dokonać tych zmian na drodze pokojowej.

Zaś do wojny jako takiej to dojdzie po rozpadzie UE co również nastąpi w niedalekiej przyszłości a wtedy lepiej będzie jeśli Polska będzie miała silną Armię gdyż gdy UE się rozpadnie pojawi się spór o granicę.

Jeśli zaś chodzi o Kryzys Gospodarczy to on już w Polsce jest on nie puka do drzwi on już się rozsiadł w Salonie na Kanapie a będący u Koryta udają, że go nie widzą.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 0:02 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

29
do kryzysu daleko
nie kracz bo poznasz co to kryzys
nie myślisz tak jak wszyscy
albo co ważne nie wszyscy myślą tak jak Ty

wiesz jak to bywa gdy się człowiek zasłucha w siebie


""Ja i ojczyzna to jedno,
Nazywam się Milion - bo za miliony
Kocham i cierpię katusze.
Patrzę na ojczyznę biedną,
Jak syn na ojca wplecionego w koło;
Czuję całego cierpienia narodu,
Jak matka czuje w łonie bole swego płodu.
Cierpię i szaleję..."

dla cierpliwych większa porcja

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 9:07 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

30
baabcia pisze:nie rozumiesz czemu nie możesz odwołać posła - to warto wiedzieć
ma być niezależny od nikogo itd

poczytaj o tym - poważnie mówię, to ważne i wiele się na tym opiera

warto próbować rozumieć jak najwięcej by mieć wpływ na coś - czasem zdarza się mieć udział we władzach lokalnych - takie generalne zasady wtedy warto znać
kiedy się zdarzy być wybranym. nie ma czasu na douczanie się wszystkiego, jest wystarczająco dużo zupełnych nowości
poważny udział w lokalnym rządzeniu ma olbrzymi wpływ na układanie sobie czym tak naprawdę jest władza
ale są tacy, którym już nic nie pomoże ani nie zaszkodzi - podpisują co im podetkną byle sie nachapać choćby splendoru - ech
Heheheh...Ma byc niezależny od swoich wyborców ??? Ma im obiecywac złote góry a pózniej kpic z ich naiwności..?? NIE !! Poseł ,tak jak na całym cywilizowanym świecie powinien zależeć od wyborców i byc tylko i wyłacznie ich reprezentatem !! Powinien być ich przedstawicielem ,wiec mówic to co myslą wyborcy !! A tak długo jakl długo jest zalezny od szefa partii tak długo światły wzór komunizmu bedzie odnosił tryumf !!
NIC SIE NIE ZMIENIŁO W TEJ MATERII !!! Komunokapitaliz świętuje sukces !! bo zwykły obywatel nie ma mozliwości wpływac na to co sie dzieje w jego kraju,wojewodztwie czy gminie !!
I twardostojacy ma racje w tym zakresie ...W Bostonie UK zamknięto ostatni urząd skarbowy...bo
rozliczasz sie przez internet ..bo urzad jest po to by ci pomagac a nie karac i kontrolowac ,bo rozliczasz sie raz na kwartał a nie co miesiąc..po prawa maja po 200 lat i sa stabilne...bo załozenie firmy rzeczywiscie trwa kilka minut...Bo tam system ma rece i nogi Jest logiczny i przewidywalny...Bo tam rzad dazy do rozwoju i rozumie co on za soba niesie ..A tu facet co miał paprotke jamnika i trabanta staje sie milionerem z dnia na dzień ..bo jest w rzadzie...bo ma informacje ktora jest sprzedawalna...Nie od parady Polska zajmuje w rankingu korupcjogenności
41 miejsce tuz koło Beninu,Snegalu itd...
Idąc dalej twoim zadniem należy wybrac cara ?? Raz i na zawsze ?? by był niezależny od kogokolwiek ? A moze nowszym zwyczajem bedzie nosił tytuł I Sekretarza ??
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 9:12 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron