Re: Kto to jeszcze pamięta...

31
niektórzy to nawet uważają, że wolno i głupio wybrać i potem odstrzelić łeb

ja bym była rozważniejsza - po pierwsze w wyborach

wina nie tylko po stronie oszukującego ale i po stronie wybierającego

jak w małżeństwie - zły wybór to też wina!

warto się zastanawiać, a potem w razie, czego publicznie posypywać głowę popiołem i mówić - nie nadaję się na wyborcę - wybieram źle!!!

oczywiście są sposoby na karanie posłów, senatorów i polityków i pozbawianie ich władzy

ale one nie mogą dotyczyć tego o czym zdecydowało grono wyborców - raz na kilka lat każdy ma szansę zadbać o swojego kandydata i przyłożyć się do sprawy

zbyt często głuptaski lecą wybrać tych,którzy mówią jak dzielić a to zawsze lepiej wybierać tych którzy wiedzą skąd brać to co ma być podzielone

ale przecież to oczywiste - wystarczy chwilę pomyśleć przed a nie po
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 10:23 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

32
Dokładnie Egoista99 nie rozumiem dlaczego urzędnik mający 2000 zł na miesiąc ma prawo jednym podpisem przekreślić założenie firmy za 3miliony złotych, których pieniędzy nawet na oczy nie widziała. Dlaczego aparat Państwa bezczelnie okrada ludzi pracujących z ich zarobków?
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 10:41 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

33
baabcia pisze:niektórzy to nawet uważają, że wolno i głupio wybrać i potem odstrzelić łeb

ja bym była rozważniejsza - po pierwsze w wyborach

wina nie tylko po stronie oszukującego ale i po stronie wybierającego

jak w małżeństwie - zły wybór to też wina!

warto się zastanawiać, a potem w razie, czego publicznie posypywać głowę popiołem i mówić - nie nadaję się na wyborcę - wybieram źle!!!

oczywiście są sposoby na karanie posłów, senatorów i polityków i pozbawianie ich władzy

ale one nie mogą dotyczyć tego o czym zdecydowało grono wyborców - raz na kilka lat każdy ma szansę zadbać o swojego kandydata i przyłożyć się do sprawy

zbyt często głuptaski lecą wybrać tych,którzy mówią jak dzielić a to zawsze lepiej wybierać tych którzy wiedzą skąd brać to co ma być podzielone

ale przecież to oczywiste - wystarczy chwilę pomyśleć przed a nie po
Problem w tym że nie mamy wyboru i w zasadzie nie możemy tego zmienić.Potrzebny jest jakiś wstrząs,solidny,a na to się nie zanosi.Popaprańcy kontra drobne i trochę większe cwaniaki których w kupie zwaną partią trzyma władza i możliwości które daje,kasa.Zresztą popaprańcy w tej kwestii nie są lepsi,wyposzczeni,jak tylko zdobędą władzę wykurzą cwaniaków,w raz z rodzinami i kumplami zajmą ich miejsce.Karuzela kręci się od ponad dwudziestu lat,na karuzeli cały czas te same osobniki.Sól tej ziemi :najl:...
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 11:00 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

34
Baabcia tylko naród ma mieć możliwości wyciągania sankcji karnych i odwołania złych polityków a takiego prawa obecnie nie mamy. Lecha Kaczyńskiego pochowano na Wawelu a to zdrajca, która na spółkę z Tuskiem oddali bez jednego wystrzału suwerenność i niepodległość Polski podpisując Traktat Lizboński, który Polsce daje gówno do powiedzenia. Gdyż Polska ma narzucone odgórnie Prawo UE jako swoje. Dlaczego baran z Francji i Niemiec, którego nawet na oczy nie widziałem i nie wybierałem ma prawo narzucić Polsce jak Polacy mają żyć? Toż to jest chore i nawet sprzeczne z zasadami demokracji za PRLu rządził nami Kreml a teraz rządzi UE a nasi p.Osłowie wwiercają się w dupę dla UE bez wazeliny do tego. To jest skandal.

Co do wyborów to zawsze partie obiecują jedno a robią drugie i jakoś zawsze są stale wybierani. Toż nic bym nie miał do powiedzenia gdyby banda u koryta mówiła o tym co naprawdę będzie robić i była wybierana i robiła to co obiecywała w Kampanii wyborczej to by było wszystko okej większość tak chce i mniejszość musi się dostosować ale skoro Tusk obiecywał obniżenie podatków, wydatków na biurokrację itp a zrobił dokładnie odwrotnie i dalej ma te same poparcie to znaczy, że PO wybierają Idioci. Dlaczego Idioci mają decydować o tym co się dzieje w Polsce ale podobnie jest z innymi partiami. Ta cała banda czworga różni się tylko nazwą. PO=PiS=PSL=SLD to jedna wielka banda i niczym między sobą się nie różnią i te partie się tylko wymieniają u koryta i nic się nie dzieje a niezadowolenie społeczne jest coraz większe.

Dlaczego w sprawie Aneksji do UE nie respektowane zdania młodych obywateli. Znam całe rzesze osób przeciwnych UE, którzy nie mogli dać wyrazu swojemu sprzeciwu gdyż byli o miesiąc za młodzi. Obecnie zaś wyjście z UE się będzie wiązało z wojną i nie możemy tego sztucznego tworu opuścić co oznacza, że nie mamy już niepodległości. Polska od 1939 nie odzyskała niepodległości najpierw okupowali nas Niemcy potem Rosjanie następnie Aparat Państwa a obecnie robi to UE więc nie dziw się, że są jeszcze ludzie wychowani jako Patrioci, którzy chcą tą Niepodległość odzyskać.

Idzie nowe młode pokolenie dajmy im Prawo głosu to Oni będą w przyszłości gospodarzami tych ziem. Dlaczego coraz więcej młodych ludzi zastanawia się nad emigracją? Bo w tym Kraju po prostu nie da się żyć. My chcemy zmian. Polska się wyludni i stanie się jednym wielkim domem starców, którym nawet nie będzie z czego wypłacać emerytur, które im obiecano na starość i będą masowo umierali.

To co obecnie mamy to jest jedna wielka planowana eksterminacja Narodu Polskiego rozłożona tylko na odpowiednio długi czas. Lecz jest to planowane działanie przez te bandę u władzy, którzy wykonują w białych rękawiczkach postanowienia A. Hitlera i J. Stalina zmierzające do zostawienia tylko rasy panów. Ja to śledzę. Mam do czynienia z aktami prawnymi i widzę co się dzieje wiem do czego to wszystko prowadzi. Ty Baabciu zobaczysz to może za 15 lub 20 lat gdy będzie już za późno na ratunek i wydajesz się nie widzieć szafotu, na który jest prowadzona RP po to by na nim skończyć i zginąć ostatecznie z map Europy. Lecz pozwól tym co widzą zagrożenie działać w celu ratunku dla RP. Bo jeśli twierdzisz, że pod względem politycznym, gospodarczym, prawnym jesteś "mądrzejsza" od osób, które zajmują się tym zawodowo to się grubo mylisz.

Jak mamy mieć w Polsce niezawisłe Sądy i Prokuratury oraz sprawiedliwość jeśli system Sądownictwa jest uzależniony od władzy. Logiczne jest, że Sędzia czy Prokurator posłusznie wykona polecenie rządowe skoro przez rząd jest wybierany. Oczywiście Związki Zawodowo trzymają się tego kurczowo. Gdyż jak wejdzie Kapitalizm to stracą robotę gdyż ich zadania zaczną wykonywać rzesze młodych prawników i adwokatów, których obecnie się nie dopuszcza do wykonywania Zawodu pomimo, że przez cały okres Nauki a nawet Aplikatury Adwokackiej, Sądowniczej, itp. Inwestowali NA PRAWDĘ DUŻE pieniądze w swoje wykształcenie?
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 11:20 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

35
Jasiu wagaruje = Polska to kraj nieuków i darmozjadów - to demagogia i chyba wiesz, ze stosujesz takie metody otumaniania

chcesz by wszyscy mieli poczucie ogólnej beznadziei wtedy wstawisz im w tę pustkę swoje pomysły na rządzenie

podważysz wszystko co działa nie mając do okazania żadnego dowodu na swój sukces

takich jest wielu i czasem prowadzą narody na wojnę bo nic a nic więcej nie mają do zaoferowania

kto coś umie i coś osiągnął w życiu broni tego na czym się zna i poszerza pole swoich działań;

kto ma tylko wizję epatuje pomysłami nie gwarantującymi nikomu nic - pociąga za sobą wszytskich nie mających nic do stracenia i rujnuje tych, którzy pracą i wiedzą coś osiągnęli

może sie mylę i jesteś wykształconym, ułożonym gościem z rodzinną firmą i wiedzą fachową w jakiejś dziedzinie; stabilny człowiek sprawdzony w zarządzaniu i odpowiedzialności za swoich pracowników, albo związkowiec z doświadczeniem fachowym i społecznym

jeśli nie to skąd ci przychodzi do głowy, ze to właśnie Ty wiesz jak żyć i zamiast to realizować zajmujesz się problemami na skalę państwa i podburzasz ludzi do rozwalania państwa - przywołując tu organizacje zadymiarzy z łysymi głowami?

kogo reprezentujesz i jakie masz intencje? wygłaszasz, nie przez wszytskich tolerowane, rewolucyjne nawoływania pośród dziwacznych opowiastek z życia Jasia z dowolnego kraju
łapiesz na wędkę pochopnych i ciągniesz na barykady - ciekawe czy swoje, czy nie masz pojęcia do czego zmierzasz

zachowujesz sie jak goście napaleni, którzy są gotowi przeszczep serca zrobić - na ogół 99 na 100 to mija ale jeden czasem łapie skalpel, bo wierzy - myśli, że mam moc i to wystarczy - geniusz czuje pod skórą

nie karm w sobie chirurga bo skrzywdzisz nawet jeśli tylko siebie to też szkoda

na razie jesteś na fali wznoszącej - tam gdzie Ci pozwolą zrobisz sobie Hyde Park albo Heide-Park czasem jedno i drugie to rollercoaster tak czy owak jazda bez trzymanki

pozostaję przy swoim zdaniu - głosisz niebezpieczne zachęty do rozwalania struktur państwa siłą ;

w dalszych wykładach szanownego Pana udziału nie biorę, moja znajomość prawa mówi, ze to nie tylko niebezpieczne ale i karalne - votum separatum
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 11:33 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

36
Dowody za moim myśleniem Mamy w Historii, którą znać należy. Jeszcze 100 lat temu robotnika było stać na to by utrzymać 5 dzieci wraz z żoną, która co najważniejsze MOGŁA LECZ NIE MUSIAŁA pracować i żyli godnie. Obecnie robotnika nie stać na to by utrzymać 2 dzieci mimo, że jego żona również MUSI pracować i ledwo wiążą koniec z końcem. Zaś stało się tak od chwili kiedy Czerwoni dorwali się do władzy i bynajmniej nie na drodze pokojowej i demokratycznej a na drodze rozboju, gwałtu, grabieży i pożogi.

Poucz się Historii ale na własną rękę a nie tego co obecnie podsuwa przyszłości narodu czyli dzieciom partia. Gdyż to czego obecnie uczą ogłupia. Nie wiem czy wiesz ale owi "łysi" jak to określiłaś są mądrzejsi niż obecni magistrowie po studiach. Robiono sądy uliczne zaczepiając studentów na uczelniach i tzw. łysych czy dresiarzy na ulicy. Co się okazało wynik jest porażający współczesna młodzież nie zna Historii swojego Kraju i to nie tylko tej dawnej ale i najnowszej nie wiedzą nawet nic o Sierpniu80 o okrągłym stole nic a przecież to było ledwo około 30 lat temu upadek PRLu to 1989 rok więc nie jest to zbyt oddalona przeszłość a tymczasem owi właśnie "łysi" jak to ich nazywasz znają Historię na o wiele wyższym poziomie niż jest przewidziany programem nauczania.

Natomiast Historia własnego Kraju i pamięć o przodkach jest najważniejsza. "Pamiętaj drzewo bez korzeni wnet usycha tak samo człowiek bez tradycji moment zdycha".

Poszukaj informacji i pomyśl to naprawdę nie boli tego jest od groma nawet w internecie. Ja nie zamierzam dawać wam wszystkiego na tacy. Trochę inwencji twórczej wszystkie dowody na to co mówię są powszechnie dostępne. Trzeba tylko chcieć je znaleźć a przy okazji dowiedzieć się paru innych rzeczy, o których powiedzieć publicznie nie mogę. Na to by stwierdzić, że banda u żłoba to złodzieje nie trzeba daleko szukać wystarczy prześledzić co się dzieje z pieniędzmi podatnika i trochę pomyśleć.

Bo jeśli ktoś mi zabiera 300 zł na edukację po drodze sobie zabiera połowę i 150 zł tylko daje na szkołę to chyba jest logiczne, że jeśli nie zabierze mi tych 300 zł to ja sam za edukację własnego dziecka zapłacę 200 zł i jeszcze 100 zł zostanie mi na inne potrzeby a szkoła ma o 50 zł więcej. Tutaj nie trzeba mieć nie wiem jakiego umysłu wystarczy umieć dodawać i odejmować. No i jak ja mam nazwać tą bandę biurokratów jak nie złodziejami. Ty pewnie powiesz, że pieniądze z podatków idą na bezrobocie ale też nie jest tajemnicą, że 34% z hakiem jest osób bezrobotnych lecz tylko 13% z tego ma zasiłek a jakoś pozostałe 87% z głodu nie umiera tylko pracuje na czarno za co jeszcze mogą iść do więzienia za to, że uczciwie pracują. Podatki są karą za pracę więc ów argument, że Państwo nakłada podatki by bezrobotni mieli kasę jest idiotyzmem dlatego, że jak zlikwiduję się podatki to pracodawcy natychmiast zatrudnią tych ludzi gdyż będą mieli na to pieniądze, które teraz się marnują a raczej są kradzione przez aparat Państwa. Za czasów Gdy Polska rozciągała się również na kresy wschodnie w Polsce było 500 urzędników a nie mieli do dyspozycji komputerów i internetu. Skoro technika poszła do przodu i mamy o połowę Mniej terenu i ludności do administrowania terenem to powinno być tych urzędników 200 a nie 500 tysięcy jak jest obecnie. To wszystko jest na wyciągnięcie każdego człowieka byleby tylko chciał wyciągnąć po te dane rękę i pomyślał. Myślenie naprawdę nie boli.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 12:13 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

37
baabcia pisze:w dalszych wykładach szanownego Pana udziału nie biorę, moja znajomość prawa mówi, ze to nie tylko niebezpieczne ale i karalne - votum separatum
Moje poglądy rzeczywiście mogą być uznane za niebezpieczne ale tylko dla 20% Polaków, którzy są u koryta bo zostaną rozliczeni za okradanie Państwa Polskiego. Dla zdecydowanej większości Polaków takie poglądy są wybawieniem choć o tym mogą nie wiedzieć będąc zaślepionym przez Aparat Władzy z mentalnością Niewolnika. Jak nastaną normalne rządy Prawa a nie bezprawia jak jest obecnie odetchną z ulgą. Bo żeby Mnie pachołek w Policyjnym mundurze okładał pałą za korzystanie z Praw Wyborczych to to nie jest Państwo Prawa tylko bezprawia. Konstytucja RP gwarantuje wolność słowa i wolność SWOBODNEGO I NIESKRĘPOWANEGO poruszania się po terytorium RP. Więc korzystam z Konstytucji RP a to obecny aparat państwa ową Konstytucję łamię czyli to obecna władza uważa, że może stać ponad prawem, ponad Konstytucją oraz publicznie deptać Prawa Obywatelskie, Prawa Człowieka. To My chcemy zaprowadzenia Prawa w RP i porządku publicznego.

WOLNOŚĆ! WŁASNOŚĆ! SPRAWIEDLIWOŚĆ!

Domagamy się tylko tego co gwarantuje nam Konstytucja RP a co bandyci z rządu nam odbiera. brutalną siłą Policji. Owszem nazywają to zadaniami "prewencyjnymi" ale prewencja i tyrania niczym się nie różni. Obywatel powinien być Karany za popełnienie przestępstwa a nie pałowany bo może je popełnić. Toż Tyran też prewencyjnie wysyła setki ludzi na śmierć dla prewencji by mu się nie zbuntowały. Tymczasem Normalnie karze się buntowników gdy dojdzie do buntu. Tak więc między Prewencją a Tyranią należy postawić znak równości. To widzi każdy kto posiada jeszcze zdolność LOGICZNEGO MYŚLENIA.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 12:27 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

38
baabcia pisze:niektórzy to nawet uważają, że wolno i głupio wybrać i potem odstrzelić łeb

ja bym była rozważniejsza - po pierwsze w wyborach

wina nie tylko po stronie oszukującego ale i po stronie wybierającego

jak w małżeństwie - zły wybór to też wina!

warto się zastanawiać, a potem w razie, czego publicznie posypywać głowę popiołem i mówić - nie nadaję się na wyborcę - wybieram źle!!!

oczywiście są sposoby na karanie posłów, senatorów i polityków i pozbawianie ich władzy

ale one nie mogą dotyczyć tego o czym zdecydowało grono wyborców - raz na kilka lat każdy ma szansę zadbać o swojego kandydata i przyłożyć się do sprawy

zbyt często głuptaski lecą wybrać tych,którzy mówią jak dzielić a to zawsze lepiej wybierać tych którzy wiedzą skąd brać to co ma być podzielone

ale przecież to oczywiste - wystarczy chwilę pomyśleć przed a nie po
Gdybym miał wybór to miałbym tez prawo do wycofania się z ewidentnej pomyłki...Nie mam wyboru i nigdy na oczy nie widziałem kandydata na posła..Nigdy zresztą ten kandydat nie przyszedł do mnie i nie pytał się o moja opinię Nigdy tez wybraniec narodu nie pofatygował się by pytac sie o moje zdanie ..Wiec jestem potrzebny raz na 4 lata przez 4 min...Nic wiec dziwnego ze 60 % narodu nie ma ochoty głosowac na kogoś kogo przywożą ze Szczecina do Rzeszowa w teczce i ma byc reprezentantem tamtego środowiska..FARSA !!! Ty Babciu twierdzisz ze dokonujesz wyboru,ze głosujesz...Ale ja twierdze ze takie wybory to wybory z ksiązki telefonicznej...Zerknij na statystyki..Wiekszość Polaków nie chce uczestniczyć w farsie nazywanej wyborami i majace tylko pozory wyboru..To tak samo jak za komuny głosowanie na Front Jedności Narodu..Wybierali jak chcieli ,wybraliśmy kogo należy...bierny,mierny ale WIERNY !! oddany w 100% sprawie partii..I te partie niewiele sie róznia od PZPR...
100% rację ma twardostojacy . Wystarczy jeden ruch by zwiekszyc produkcję w Polsc,by zwiększyc zatrudnienie i przestac drelowac Polske..Wystarczy podnieść cene dolara i Euro by przestało sie opłacac importowac..Wystarczy pozwolic na inicjatywe i swobodne rejestrowanie firm bez samowoli urzedników i biurokracji.Wystarczy jedno zgłoszenie ze od dnia tego i tego załozyłas firme i masz konto bankowe..Reszta "niezbędnych dokumentów" jest zwykłym śmietnikiem nikomu do niczego nie potrzebnych..Przykład ?? aby dostac kopię NIP 2 poświadczona przez urząd musze napisac podanie kupic znaczki skarbowe ( oczywiscie kilka ulic dalej ) i czekac na odpowiedz naczelnika izby skarbowej 14 dni...( dla wyjasnienia NIP2 to moja deklaracja kto prowadzi moja księgowość i gdie znajduja sie dokumenty ksiegowe )...Paranoja w czystej postaci...
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 11:16 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

39
egoista99 pisze:...
Gdybym miał wybór to miałbym tez prawo do wycofania się z ewidentnej pomyłki...Nie mam wyboru i nigdy na oczy nie widziałem kandydata na posła..Nigdy zresztą ten kandydat nie przyszedł do mnie i nie pytał się o moja opinię Nigdy tez wybraniec narodu nie pofatygował się by pytac sie o moje zdanie ..
ja akurat uwazam, ze to ja powinnam się interesować przed wyborami przynajmniej kogo można wybrać; lepiej gdy sie zna tych ludzi których się wybiera dłuzej i dokładniej
a najlepiej kandydować :)
egoista99 pisze:.. Ty Babciu twierdzisz ze dokonujesz wyboru,ze głosujesz...Ale ja twierdze ze takie wybory to wybory z ksiązki telefonicznej...
moje? takie? bardzo się mylisz i ciekawe jest to, ze dopasowujesz to co o mnie chcesz myśleć do swoich doświadczeń - to błąd - czyżbyś chciał innych zniechęcić? i dać sobie prawo mówienia "wszystko i wszyscy diupa" ?

nie zdarza mi się oddawać swojego głosu bezmyślnie, i nie podpisuje niczego bez pewnosci, że wiem co robię
mnie nie jest łatwo oszukać - choć na pewno mozna
egoista99 pisze:... Wystarczy jeden ruch by zwiekszyc produkcję w Polsc,by zwiększyc zatrudnienie i przestac drelowac Polske..Wystarczy podnieść cene dolara i Euro by przestało sie opłacac importowac..Wystarczy pozwolic na inicjatywe i swobodne rejestrowanie firm bez samowoli urzedników i biurokracji.Wystarczy jedno zgłoszenie ze od dnia tego i tego załozyłas firme i masz konto bankowe..Reszta "niezbędnych dokumentów" jest zwykłym śmietnikiem nikomu do niczego nie potrzebnych..Przykład ?? aby dostac kopię NIP 2 poświadczona przez urząd musze napisac podanie kupic znaczki skarbowe ( oczywiscie kilka ulic dalej ) i czekac na odpowiedz naczelnika izby skarbowej 14 dni...( dla wyjasnienia NIP2 to moja deklaracja kto prowadzi moja księgowość i gdie znajduja sie dokumenty ksiegowe )...Paranoja w czystej postaci...
no tu juz poleciałes jak Krzysztof Kononowicz - wielu na niego głosowało bo mówił, ze łatwo wszystko zmienić ale chyba daleki Ci jest ten kandydat na posła!

wiele nalezy zmienić ale kiedy ktoś się wyrwie bez wiedzy to mamy ustawę śmieciową,
a pomysłodawcom wydawała się świetna :) jak widac od początku dramatycznie fatalna - a unijny bat zmuszjący nas do zajęcia sie odpadami wisi nad nami - i całe sczęście bo jesteśmy denni w tej sprawie aż wstyd

bardzo drobniutki przykład - wybrałam by uświadomić jak wiele trzeba wiedzieć by zabierać się do grzebania w ustawodawstwie choćby w śmieciach

Jestem za wieloma projektami uproszczenia i zmniejszania biurokracji ale wiem jak to wszystko jet skomplikowane wymaga odpowiedzialnosci. każda zmian przepisów zmiata wielu przedsiębiorców z rynku i o tym należy pamiętać - pozornie tylko pomaga to wszystkim :)

O planach obalania władzy siłą nie chce na forum słyszeć.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 12:49 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

40
Baabcia tą władzę siłą obali społeczeństwo za jakieś maksymalnie 20 lat nie wierzysz nie wierz masz oczywiście do tego prawo. Tylko, że dzisiaj została zatwierdzona Ustawa, która jest pierwszym krokiem do wprowadzenia Stanu Wojennego i zamordyzmu oraz wyprowadzenia Wojsk RP na ulice tak, że na rogatkach miast będziesz przechodziła kontrolę. Czyli ta banda czworga już się boi tylko sama nic nie zrobi trzeba nowej Krwi i nie oceniaj poglądów Prawicy po zachowaniu grup medialnych lecz dosyć nielicznych jak Kibice czy JKM gdyż oni owszem są na pierwszym planie ale w tle są całe rzesze ludzi którzy są normalni i chcą zmian. Gdyby dla JKM nie utrudniali rejestracji Komitetu Wyborczego w każdym okręgu (wywalili go aż z połowy okręgów pod zarzutem niekompletności list o czym zawiadomienie poszło na dzień przed wyborami mimo, że listy mieli z dwumiesięcznym wyprzedzeniem) to już dwie kadencje temu byłby u władzy. Tylko, że utrudniają mu rejestrację o czym wiadomo na dzień przed wyborami, tak że nie można załatwić dokumentów o głosowaniu po za miejscem zamieszkania i dla tego 3/4 Prawicy bojkotuje wybory. Dlaczego aparat Państwa świadomie nie dopuszcza do zaistnienia na scenie politycznej Prawicy? Bo się boi i całkiem słusznie się tego obawia, że jak dojdziemy do władzy to cały obecny "Rząd" tak jak jest zostanie oskarżony przed Trybunałem Zdrady Stanu. Natomiast zmiana przepisów jest bardzo prosta. Profesorowie Ekonomii wprost mówią, że jak Prawica dojdzie do władzy i przeprowadzi zmiany na Kapitalizm to najpierw będzie 3 miesiące burdelu a potem wzrost gospodarczy rzędu 15% w skali roku dla porównania obecnie mamy ledwo trzy. Lecz jakby zaprowadzić zmiany to cóż trzy miesiące się przemęczymy a potem odetchniemy pełną piersią. Co do zmian Ustawowych to teraz właśnie wchodzą w tym samym roku co są uchwalane. Jak Prawica dojdzie do władzy to po zmianie Ustaw na właściwe gdy już tego dokonamy następne Ustawy będą wchodzić w życie dopiero po 6 latach od uchwalenia po to by przedsiębiorcy się chociaż zwróciło to co zainwestował. Zaś obecnie mogą wejść nawet w trybie natychmiastowym. Bogaty Kraj to bogaty obywatel. USA w XIX wieku czyli okres dzikiego Kapitalizmu powiedzmy podatek jaki płacono na Państwo to było coś około 3% dochodu obecnie w Polsce po zsumowaniu tych wszystkich Akcyz, VATów, PITów czy innych podatków wychodzi 83% dochodu (to wszystko można policzyć) zaś w Starożytnym Rzymie Niewolnik płacił dla swojego pana 90% tego co wyrobił po za domem. Tylko że tego Niewolnika Pan jeszcze nakarmił, ubrał i dał dach nad głową z tego co zabrał a my musimy sami sobie kupować jedzenie, ubranie i lokum z tego co nam zostaje. To teraz porównaj gdzie jesteś na skali między wolnym Kapitalistą Amerykańskim z XIX wieku a Niewolnikiem Starożytnego Rzymu.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 18:03 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

41
ja akurat uwazam, ze to ja powinnam się interesować przed wyborami przynajmniej kogo można wybrać; lepiej gdy sie zna tych ludzi których się wybiera dłuzej i dokładniej
a najlepiej kandydować
Taaa...i co takiego o nich wiesz..?? Ciekawi mnie jaką masz zasadę wyboru kandydata ..Czy z nim rozmawiałąś i jakie ma poglądy...Dlaczego wybierasz kandydata rózowego ( to umowne gdybys sie zawachała ..) mimo iz kandydat partii czarnych ma bardziej konkretne poglady...Czy wogóle miałaś szanse by z nimi dyskutowac..?? I co robisz gdy Twój wybraniec wogóle nic nie robi..a jak juz robi to gada o rzeczy ?? Co wtedy robisz..??
ciekawe jest to, ze dopasowujesz to co o mnie chcesz myśleć do swoich doświadczeń - to błąd - czyżbyś chciał innych zniechęcić? i dać sobie prawo mówienia
Hmm..przeciez sama twiedziłaś ze dokonujesz wyboru...Ale jak tego dokonujesz i na jakiej podstawie to juz nie mówisz...I nie mówisz czemu akceptujesz kandydata przywiezionego ze Szczecina do Rzeszowa..Kpina ze zdrowego rozsadku jest twierdzenie,ze cokolwiek wiesz o nim..
Czy którykolwiek kadydat napisał w swoim zyciorysie ze jest debilem niedouczonym,ze nalezy do mafii ,ze bije żonę 2 razy w tygodniu a jak sa swieta to i trzy razy..Wiec na jakiej podstawie weryfikujesz te "święte " postacie ???
no tu juz poleciałes jak Krzysztof Kononowicz - wielu na niego głosowało bo mówił, ze łatwo wszystko zmienić ale chyba daleki Ci jest ten kandydat na posła!
Babuniu ..
po pierwsze CALA ta menazeria w sejmie nie nadaje sie do rzadzenia !! Czemu ?? Bo sa to przypadkowi ludzie nic nie majacy ani z zarzadzaniem przemysłem ani ekonomią...To nie są fachowcy ani prawnicy...Wiec sama widzisz co wazeliniarze I sekretarzy potrafią wytworzyc
I sama dajesz przykład na niekompetencję wybrańców narodu..I aby było śmieszniej jestes całkowicie bezradna ..Bo wybrany przez ciebie poseł ma cię głeboko w d...i Twoje poglady..
po drugie - czy przyszło ci kiedykolwiek do głowy czemu Euro kosztuje 4,2 a nie 10,99 ???
Jakie jest założenie ze ma kosztowac 4,2 i pomarańcze są tańsze od polskich jabłek..a gwozdzie bardziej oplaca sie sprowadzac z Chin niz produkowac w kraju..??? Czy zastanowiłaś sie nad tym ze 1/4 ceny kazdego towaru to podatek ?? Ze abys mogła zarobic na rekę ca 2000 zł pracodawca
musi wydac blisko 4000 zł ..??
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 18:14 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

42
baabcia pisze:ja akurat uwazam, ze to ja powinnam się interesować przed wyborami przynajmniej kogo można wybrać; lepiej gdy sie zna tych ludzi których się wybiera dłuzej i dokładniej
a najlepiej kandydować :)
Jeśli uważasz, że masz wpływ ma to kogo wybiorą u siebie Francuzi, Niemcy, Grecy Hiszpanie czy inne nacje w UE to masz ciekawą koncepję. Bo Polacy nie mają na to żadnego wpływu mogą co najwyżej wybrać własnych EuroBaranów.

Tymczasem to właśnie EuroBarani z parlamentu ZSRE decydują o kształcie Polskiego Prawa. Gdyż zgodnie ztraktatem Lizbońskim Polska jak i inne Kraje członkowskie ZSRE mają wprowadzać u siebie Prawo Ustawowe na podstawie Rozporządzeń ZSRE. Między innymi dlatego od 2007 roku w Polsce Marchewka to już nie Warzywo tylko Owoc a Ślimak to Ryba. :) Zgodnie z prawodawstwem ZSRE a polska znaczy tyle co Euroland. Już właściwie nie ma Państwa Polskiego. Od 2007 roku dzięki tej bandzie u koryta jesteśmy częścią składową większego Państwa na prawach Autonomii ale jednak a te Państwo nazywa się Związek Socjalistycznych Republik Europejskich krócej zwany Unią Europejską. Za co jeszcze zdrajcę Lecha na Wawelu pochowano.

Na wypadek gdyby jakiś Lewicowiec chciał Mnie cenzurować to przypomnę o "Konstytucyjnej wolność wyrażania poglądów i opinii." :)
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 18:48 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

43
Wnusiuniu
nie głosuję nigdy na nikogo kogo nie znam - nie to, ze z każdym jadłam kolację ale da się wiedzieć sporo, czasem głosuje się na partię, bo da się zorientować co robili wcześniej
nie kampania i niebieskie tło, nie dupki głupki i spoty

wybieram ludzi wykształconych, zawsze to daje większe szanse na rozsądne działanie

idiotów w sejmie przykro widzieć ale nie moje tam Słomki i Bergery bywają Leppery czy panienki Pawłowicz,

demokracja ma swoje prawa - trzeba starać się z niej korzystać

nie narzekam tam gdzie nie znam lepszego rozwiązania

potrafię sobie wyobrazić lepszą sytuację we władzach wszelakich


o moze sie przyda? świżynka - będzie mniej narzekania gdy sie wybierze po przemyśleniu


Wiem czemu mówisz do mnie Babuniu, śmiesznie to ma być i jest - teraz wyobraź sobie, ze piszesz do 35 letniego, wykształconego, aktywnego politycznie gościa - myślisz, że to nie mozliwe?

z Twrdostojem nie dyskutuje więc nie ma co do mnie gadać - jasno dałam do zrozumienia, że nie po drodze nam razem;

chyba lepiej będzie egoisto jeśli nie będę Ci tu odpowiadała, bo po co robić wrażenie, że się nakręca wątek który poszybował w maliny - ale tak bywa Victoria chyba o zupełnie czym innym pisała

:bye:
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 19:05 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

44
Babuniu...
Ze względu na wiek ...nie będe cie wysmiewał...Ale jak poznałas tych z list wyborczych ?? Czy miałaś szanse na weryfikację w dyskusji tego jakie maja poglądy..?? Moze to wszystko to gładki
usmiech i praca sztabu ludzi od public relations ..? Celem przecież działań Public Relations to dbałość o dobry wizerunek, akceptację i życzliwość wobec działań danej osoby...Czysty marketing polityczny i manipulacja tłumem..Tego się nie da zrobic jesli okregi sa jednomandatowe a Ty masz prawo odwołania durnia którego przez przypadek wybrano...Nie da sie tego rowniez zrobic z tego powodu ze kandydat musi walczyc o społeczność regionu z którego pochodzi ( tak jest w RFN.Francji UK i USA ) Nie neguje istnienia list partyjnych na których znajduje sie "czapka partyjna " ...ale nie wiecej niz 50% ..tak jak to sie ma w RFN...Pozostałe 50% wybierają w okregach gdzie kandydat jest znany lub daje się poznac
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 20:29 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

45
Egoista99 ale podstawowym argumentem dlaczego Lewica, która obecnie jest u żłoba jest to, że jak wprowadzą JOWy to automatycznie rząd stanie się Prawicowy i wszyscy Ci co są u żłoba będą postawieni przed Trybunałem Stanu za zdradę RP. Świętej Pamięci gen. Sławomir Petelicki chciał Trybunału Stanu dla D.Tuska ciekawe dlaczego zginą ??
Czyżby właśnie dlatego ??

Mam nadzieję, że całe Wojsko ma takie poglądy jak twórca GROMu gdyż jeśli dojdzie do strajków wolnościowych przyłączą się do cywilów a nie w imieniu rządu przeciw nim.

[youtube][/youtube]

Pomijam Tu kwestię czy był zamach czy nie. Ja w zamach nie wierzę ale uchybienia w organizacji po stronie Polskiej są wyraźne.

a Tutaj filmik jak lewica śmieje się z własnej głupoty

[youtube][/youtube]

Zaś tutaj fragment sondy ulicznej

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 20:52 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

46
Twardostoj czy w wierzysz w to co piszesz? Tusk to lewica ( śmiech na sali ) ty lepiej nie słuchaj radia maryja i nie czytaj sakiewicza. Trybunał stanu jak już to tylko dla krwawego jarka za to co Polsce i Polakom zrobił !
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 6:09 przez toja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

47
dobrze jest znać swoje poglądy i do nich dobierać tych na których się głosuje ;
to bezpieczniejsza droga niż dać się uwieść poglądom głosiciela

widzę, że u nawet nadzieje na wciągniecie wojska w przejmowanie władzy siłą są w planie

duża desperacja czy zauroczenie jakimś wodzem dusz

powodzenia życzę w oddawaniu się marzeniom

proponuję sięgnąć do wyników wyborów w okręgach gdzie przeważają wojskowi - to bardzo proste i pouczające

wiedza o polityczna nie polega na mówieniu "nie będę wyśmiewał staruszki" by sobie dodać mocy

poznaj osoby z którymi mógłbyś sprawować władze lokalnie, zobacz jak to sie robi , czy łatwo? na czym to polega; i szukaj partii w której są ludzie którzy mają szanse wygrać wybory albo decyduj sie na budowanie takiej w opozycji;
pomachiwanie szabelką i straszenie krwawymi rozruchami jest bardzo groźne bo do niczego nie prowadzi prócz wojny domowej

nie znam kraju. w którym ktokolwiek skorzystałby na krwawych jatkach

słabi politycy mieszają w głowach naiwnych i obiecują buk wi co tak było i będzie

sztuką mądrego człowieka jest dopasować popieranych do swoich poglądów a nie siebie do czyjejś gadki

wszyscy nawołujący do rozwiązań siłowych nie wierzą w siłę swoich poglądów zwłaszcza gospodarczych i to ich dramat
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 7:08 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

48
dobrze jest znać swoje poglądy i do nich dobierać tych na których się głosuje ;
to bezpieczniejsza droga niż dać się uwieść poglądom głosiciela
Dalej Stosujesz pseudoargumenty !! Piszesz ze znasz poglądy kandydata...Ale na jakiej podstawie to twierdzisz..?? Aby tak twierdzic trzeba znac kandydata widywac go ,rozmawiac i dyskutowac...A jak tego dokonujesz jesli został przywieziony w teczce partyjnej ze Szczecina do Rzeszowa ..??
I od jutra bedzie twoim reprezentantem...?? A jaki masz wpływ jesli to był tylko cyrk ...i delikwent z katolika zmienił się w wojujacego socjalistę ( patrz Celiński,Rokita i kilkudziesięciu innych ...)
Gdzie wola wiekszości stanowiąca zródło władzy w demokracji..?? Aaaaa... za 4 lata znowu mozesz pojsc i głosowac...A teraz tylko mozesz bezwolnie czekac...To jest własnie zródło tego komunokapitalizmu...Pozbawienie narodu mozliwości wpływania na swoje losy..Zabranie mozliwości
głosowania i traktowania woli większości jako bezwartosciową makulature...Popatrz na wyniki badania opinii...Wiec wiekszość NIE CHCE juz byc tak rzadzona ...a bedzie jeszcze 2 lata bo pozbawiono ją tego co stanowi sedno demokracji...Demokracja – ustrój polityczny i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli) Pozbawienie wiec większosci
mozliwości wyrazania swojej woli stanowi o tym ze jestem okradziony z wartości demokratycznych
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 8:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

49
Obrazek
wprawki agitacyjne tu robisz? publiki ni ma

ja napisałam więcej niż potrzeba ale Ty ubzdziwszy sobie, że mnie na coś przerobisz przegapiłeś wszystko

i wyszło na to, że nawet ostatni słuchacz z wiecu odejdzie lekko zniesmaczony
ale Ty powiesz Babinka głucha - wybaczam :clown:
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 8:49 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

50
heheheh...
Stając na głowie to nie swiat jest dziwny ale tobie spódnica opadła na oczy...Wiec jesli dyskutujesz to powołuj się na fakty i przytaczaj argumenty..bo "beton" twierdzacy ze ma rację bo tak musi byc to juz przerabialiśmy
PS Uwazasz ze mamy szczescie ze te wybory przypominajace głosowanie na FJN są co 4 lata ??
Mogłyby byc przeciez co 40 !!!...Naprawde mamy szczescie !!!

PS Agitacja - działalność prowadząca do zjednania zwolenników dla jakiejś sprawy, idei, poglądów..
To tak gwoli przypomnienie tego co sie stało w sprawie ACTA...
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 10:49 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

51
egoista99 pisze:heheheh...
Stając na głowie to nie swiat jest dziwny ale tobie spódnica opadła na oczy...Wiec jesli dyskutujesz to powołuj się na fakty i przytaczaj argumenty..bo "beton" twierdzacy ze ma rację bo tak musi byc to juz przerabialiśmy
PS Uwazasz ze mamy szczescie ze te wybory przypominajace głosowanie na FJN są co 4 lata ??
Mogłyby byc przeciez co 40 !!!...Naprawde mamy szczescie !!!

PS Agitacja - działalność prowadząca do zjednania zwolenników dla jakiejś sprawy, idei, poglądów..
To tak gwoli przypomnienie tego co sie stało w sprawie ACTA...
masz rację - swoją - i pielęgnuj ją

"z opadaniem spódnicy" już jesteś blisko desperacji a to kończy się tekstami poniżej pasa

skąd Ci przyszło do głowy, ze każdy ma obowiązek wysłuchać co Ci przyszło do głowy? tak nie jest - część ludzi ma zbyt mało albo zbyt dużo poukładane i "bierze do ręki inną książkę" - myślę, ze takich ludzi jest zdecydowana większość; gdy zdarza sie inaczej - mówca przemawia na stadionie lub prime time
sprawdź może to tylko ja doceniam swoje poglądy ponad Twoje i nie znajduję w Twoich nic co by mnie skłaniało do zgłębiania ich - szukaj słuchaczy i zwolenników

ja dowiedziałam się o Twoich poglądach wystarczająco dużo by zdecydować


- Pan pozwoli, że zakończymy kulturalnie i oddalimy się do swoich zajęć;
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 11:38 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Kto to jeszcze pamięta...

52
toja pisze:Twardostoj czy w wierzysz w to co piszesz? Tusk to lewica ( śmiech na sali ) ty lepiej nie słuchaj radia maryja i nie czytaj sakiewicza. Trybunał stanu jak już to tylko dla krwawego jarka za to co Polsce i Polakom zrobił !
Radia Maryja nie słucham gdyż jestem Rodzimowiercą a by dojść do tych wniosków patrz jak pOsłowie przechodzą z Partii do Partii deklaruje, że nawet nie musiał zmieniać poglądów. Partie, które obecnie są u koryta są mniej lub bardziej liberalne ale wszystkie są Lewicowe. Obecnie nie ma żadnej Prawicy w Rządzie tym się różnie Prawica od Lewicy, że Prawica twierdzi, że dochód obywateli powinien następować dobrowolnie i bezpośrednio od pomagającego do potrzebującego pomocy a Lewica twierdzi, że przez Państwo i pod przymusem.

Tusk jest nawet gorszy od Lewicy bo jest kłamcą i oszustem zwanym populistą. Udaje Prawicę a robi wszystko to co robiłaby zdeklarowana Lewica. Obiecywał zniesienie lub chociaż obniżenie podatku VAT a co zrobił podniósł. Patrz się na efekty a nie słuchaj tego co mówią pOsły.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 11:52 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kto to jeszcze pamięta...

53
Pan pozwoli, że zakończymy kulturalnie i oddalimy się do swoich zajęć;
Tak czy siak ani faktów ani argumentów...Cóz ktoś salwował sie ucieczka z ich braku..
Przynajmiej obyło sie bez wyzwisk ..To tez należy uszanowac
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 15:27 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

55
Ludzie róznili się,różnia i beda sie różnic w poglądach..Ale jesli chce sie podejmowac dyskusje to trzeba szukac konsensusu bo inaczej dyskusja nie tylko nie ma sensu ale wyglada jak dwa pociagi jadace w przeciwne strony Zachuczało,zaszumiało,powstało troche smrodu...i brak wniosków Prostego podsumowania dyskusji...
PS Najłatwiej obrazić się na oponentów gdy brak jest sensownych argumentów...
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 15:54 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

57
PS a skąd mi przyszło do głowy ze ktos chce słuchac tego co mówię...
Odpowiedz jest prosta jak budowa młotka Bo albo kazdy tu piszacy mówi jak małe dziecko dupa,dupa,dupa...a drugi go nie słuchajac odmawia rózaniec...albo chcemy sie wysłuchiwac,chcemy
znależć konsensus w sprawach które nas interesują,wkurzają, lub sa drazliwe..Ale do tego trzeba nie tylko szanowac oponenta to rowniez miec argumenty...lub ich nie majac stwierdzic ze ich nie mam..Proste..i unika sie kakafonii
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 16:03 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

58
baabcia pisze:to się nie obrażaj
Słucham ?? ...Pokaż przykład ze sie obrazałem...
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 16:04 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kto to jeszcze pamięta...

59
PS jesli juz chcesz używac rosyjskiego to przynamiej starj sie robic poprawnie
Pisze sie nie ponimaju..a czyta nie panimaju i to samo jest z ..paniał
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 17:56 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron