Re: Abonament telewizyjny

1
Osobiście uważam,że powinno się płacić za abonament radiowo-telewizyjny, jednak oburza mnie sposób wydatkowania publicznych pieniędzy poza kontrolą.
Oburzającym był fakt zakupu filmu: Nasze matki, nasi ojcowie....Przewodniczący Braun tłumaczy,ze to z pieniędzy z reklam.
Tylko gdzie byłyby te reklamy, gdyby nie nasze pieniądze?
Co sądzicie o abonamencie?
Ostatnio zmieniony 14 lip 2013, 15:40 przez Amm, łącznie zmieniany 2 razy.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: Abonament telewizyjny

2
W całej tej sprawie najzabawniejsze jest to, że na filmy typu: "Generał Nil" lub "Róża" nie znaleziono pieniędzy, pomimo iż dystrybutor chciał je udostępnić TVP na korzystnych warunkach. Na szkalujące Polaków obrazy zawsze jednak znajdą się fundusze i w to jeszcze ramach tzw. działalności misyjnej (podobnie było z finansowaniem "Pokłosia" z budżetu państwowego, na spółkę z Rosją zresztą ;)) , ponieważ - jak stwierdził rzecznik Telewizji Polskiej - należy promować inne wizje historii. Tylko dlaczego za pieniądze polskich podatników propaguje się antypolską wersję dziejów? No i gdyby pojawiły się filmy wielbiące Hitlera, Stalina, Pol Pota czy też należałoby je kupić w celu ukazywania społeczeństwu "innych wizji historii"? Chyba nigdzie na świecie nie zdarzają się podobne absurdy. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, krytykowany gdzie indziej i demaskowany jako mitoman i "naukowiec bez warsztatu" - Gross w Polsce ma grono zaciekłych wielbicieli i obrońców. Paranoja.

Nie wierzę w misję polskich mediów publicznych. Kadra zmienia się w zależności od ekipy rządzącej, mnóstwo tam ignorantów, którzy sami nie wiedzą, co kupują i emitują. W dodatku panuje olbrzymie marnotrawstwo, np. w ramach gwiazdorskich kontraktów. Jaka jest gwiazda z takiej Lisicy to nie wiem, chyba tylko partyjny rodowód zapewnia jej nadal cieple posadki... nie błyszczy ani intelektem ani dowcipem ani sympatycznym usposobieniem. Żenujący jest fakt, że na osoby jej podobne wydaje się horrendalne sumy, za które można by zakupić mnóstwo wartościowych materiałów - takich, które naprawdę budowałyby narodową świadomość i uczyły historii a nie tylko były fałszerstwami na jej temat.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 20:02 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Abonament telewizyjny

3
Amm pisze:Osobiście uważam,że powinno się płacić za abonament radiowo-telewizyjny, jednak oburza mnie sposób wydatkowania publicznych pieniędzy poza kontrolą.
(..)
To płaćmy aż "oburzenie" straci swoje racje, albo przydajmy wcześniej racji "oburzeniu". Nie płaćmy za SYYYYYYYYYYYYF!
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 20:06 przez O'cet, łącznie zmieniany 2 razy.
.

Re: Abonament telewizyjny

5
Kilka lat temu można było jeszcze obejrzeć jakieś ciekawe filmy dokumentalne,późno,później to było jeszcze później,aż przekroczono rubikon.Po północy :satan: ...Nie oglądam,nie płacę.Nie rozumiem dlaczego kawaler albo panna gaworząca na temat pogody musi zarabiać takie piniędze.Wielkie...Porównanie z z reżimową telewizją z lat dawno minionych wypada wyjątkowo blado.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 20:16 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Abonament telewizyjny

6
Abonament, to zwykły podatek od posiadania odbiorników RTV i linia programowa TVP nie ma z tym nic wspólnego. Wszystkie podatki trafiają do wspólnego worka, a dopiero później jest to rozdzielane na potrzebujących (czyt. urzędników, łatanie dziury budżetowej, ratowanie systemu emerytalnego, zdrowotnego itp.).
Jeśli ktoś myśli, że podatek drogowy i akcyza na paliwo idą na drogi, akcyza na fajki idzie na leczenie palaczy i abonament telewizyjny idzie na program TVP, to jest, po prostu, naiwny jak dziecko.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 23:49 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Abonament telewizyjny

7
Może i naiwna jestem, ale zasady obowiązują przy podziale budżetu.
Zgoda,że liczyć można różnie, a i uszczknąć coś.
A że to podatek, to wiem....tylko ciut o odmiennych zasadach, bo w przypadku nie płacenia, te osoby
miałyby już tytuł egzekucyjny.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2013, 9:55 przez Amm, łącznie zmieniany 2 razy.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: Abonament telewizyjny

10
Uważam, że ta sprawa wcześniej czy później stanie na ostrzu noża.Sprawa tak zwanego abonamentu nie zakończy się bez boleśnie, bez społecznego sprzeciwu, kto wie czy nie zakończy się w sądzie - zbiorowy pozew.

Czy haracz za posiadanie telewizora jest konstytucyjny?

Klient, czyli ja kupuję telewizor za swoje pieniądze, w cenie opłaty znajduje się podatek. Ten przedmiot, jak każdy inny znajdujący się w moim mieszkaniu stał się moją własnością i co komu do tego. Jakim prawem państwo żąda ode mnie dodatkowych opłat za ten „mebel”, a nie żąda na ten przykład za regał, wersalkę, lodówkę....... Jeśli rząd uznał ten haracz za abonament na publiczną telewizję, czyli wprowadził dodatkowy, ukryty podatek to niech to robi w zgodzie z polskim prawem. A w zgodnie z konstytucją podatki można wprowadzać wyłącznie odrębną ustawą. W takim razie abonament i inne stałe świadczenia parapodatkowe są po prostu bezprawne. Proste, czytelne i logiczne.. Kazde inne sztuczki by ominąć konstytucję brną w ślepą uliczkę.

Czy telewizja publiczna nie stała się w międzyczasie telewizja komercyjną?

Polski podatnik, płacąc za abonament radiowo-telewizyjny, nie może pojąć, dlaczego pieniądze te zasilają kasę telewizji i radia publicznego, z którymi on w ogóle może nie mieć kontaktu, bo ogląda tylko programy polskich stacji komercyjnych oraz satelitarne. Abonament radiowo-telewizyjny jest w istocie podatkiem od posiadania radia i telewizora i dla władzy obojętnym jest czy te sprzęty znajdują się w jego posiadaniu. Abonament telewizyjny muszą płacić także niewidomi, a radiowy - głusi. Do czego można porównać działania polskiego fiskusa, jak nie do absurdu.

A wszystko dla tego, że się komuś nie chce wprowadzić znanych rozwiązań stosowanych w telewizjach komercyjnych, z kodowaniem kanałów, wprowadzaniem przekazu kablowego przez różnych operatorów sieci, którzy kolejny raz odprowadzają wat od kwot za świadczone usługi, które płaci klient.

Płacimy więc nie tylko PIT, czyli podatek od dochodów osobistych, oraz VAT - podatek od towarów i usług W rzeczywistości każdy z nas odprowadza kilkanaście rodzajów podatku, choć większości z nich mógłby nie płacić, bo są nielegalne. Może więc warto stworzyć obywatelski ruch sprzeciwu wobec parapodatków, a ustawodawców i rząd zobowiązać do jednoznacznego określenia, co jest w Polsce podatkiem, który powinniśmy bezwzględnie płacić, a co nielegalnym parapodatkiem czy rentą monopolową, które należałoby natychmiast zlikwidować.

Czy nie należałoby zapytać czy polska konstytucja jest konstytucyjna?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2014, 18:42 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Abonament telewizyjny

11
Ja uważam, że ten abonament powinien być zniesiony, nie wiem po co płacić za posiadanie odbiornika, a jeśli ktoś go nie używa, to co też ma płacić?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 19:34 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Abonament telewizyjny

12
ogryzzek pisze:Ja uważam, że ten abonament powinien być zniesiony, nie wiem po co płacić za posiadanie odbiornika, a jeśli ktoś go nie używa, to co też ma płacić?
Płacisz za Samą możliwość Korzystania. Choć rzeczywiście TV i Radio powinno się utrzymywać z pieniędzy za Reklamy a Abonament powinien być zniesiony.

Baabcia Media w Polsce służą Aparatowi Władzy gdyż są propagandową Tubą tej Partii co się dopchała do Koryta. Co ukazuje porównanie przekazów z Polski i z Ukrainy.

Gdzie w Polsce to kibole, faszyści i chuligany a na Ukrainie to Bojownicy o Wolność. Tylko dlaczego Banderowiec jest Bojownikiem o Wolność toż Banedrowcy podczas zamieszek, które trwają otwarcie dokonują Salutu Rzymskiego krzycząc "Sława Banderu!" i dokonały Ataku na Autobus z Polakami, którzy tam przyjechali. Takich przypadków naginania Faktów po to by przekaz był odpowiednio dostosowany jest Bardzo Dużo. :D
Ostatnio zmieniony 29 sty 2014, 10:17 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron