Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

3
Utrzymanie tak wielkiej fundacji łączy się z kosztami. Lux veritatis Rydzyka wydaje jeszcze więcej "nadprogramowych" pieniędzy, na jeszcze większe zbytki. Im większą kwota się operuje, tym większe są koszta, dlatego porównanie do fundacji "Akogo" jest zupełnie nietrafione, bo jest między nimi kolosalna różnica finansowa, nawet sam autor tego artykułu zwrócił na to uwagę (ile klinik można było postawić za "nadprogramowe" pieniądze WOŚP).
Każda fundacja ma prawo przeznaczyć jakiśtam procent (nie pamiętam jaki, niech będzie przykładowo 5%) na swoją promocję. 5% z kilkudziesięciu milionów daje wielką sumę, ale wszystko jest robione zgodnie z polskim prawem. Dlatego Rydzyk pluje takim jadem, bo po prostu zazdrości Owsiakowi takich dochodów. Ile on może zebrać? kilkaset tysięcy? 5% procent z tego, to kwota, która nie pozwala mu zbytnio zaszaleć.
Owsiak szaleje, bo ma za co. To wszystko jest wpisane w działanie promocyjne fundacji, Przystanek Woodstock jest promocją WOŚP, tak samo jak ten patrol i tym podobne rzeczy (tak, samochody obklejone reklamą WOŚP również). Nie widzę tu nic niezgodnego z prawem.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 14:57 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

4
Polli, kurde, a co to za argument bo Rydzyk więcej. Rydzykowi pieniędzy nie daję, nie popieram, więc daj sobie spokój. Czy to ze rząd nas okrada, bedzie usprawiedliwieniem, jak wyciągnę komuś z kieszeni portfel?

Mam mieszane uczucia, bo może się okazać, że zadna moja złotówka nikomu nie pomogła, tylko przejadła ją fundacja. 50 procent, ogarnij, bo ja nie potrafie w tej chwili, w zeszłym roku to było 2.5 mln miesięcznie i nie chodzi o to że ja nie rozumiem co to są koszty i ze pracownicy etatowi muszą mieć pensje... I nawet nie o to że bezprawnie, dla mnie jest to jakby to powiedzieć.....zgrzyt etyczny
polliter pisze:Owsiak szaleje, bo ma za co.
właśnie, taka dzika jazda, na bezinteresownej pomocy milionów ludzi....
Mało kto wrzucający 10 zł do puszki ma świadomość, że tylko 5 zł pójdzie na sprzęt. Za to przecież krytykowane są inne organizacje, za zbyt duże koszty....
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 16:17 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

6
proponowałam linki - ale widać nie o to chodzi

ten zostawię tu -

[youtube][/youtube]

można zarzucic kłamstwo ale wypada być konkretnym

można powiedzieć - nie wierzę

można nie lubić

jest prośba nie przeszkadzajcie - żeby czasem nie tylko nie pomóc ale i nie zepsuć tego co inni robią z pełnym zaufaniem
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 17:16 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

7
A można zwyczajnie chcieć mieć wszystko przejrzyste?

http://kontrowersje.net/owsiak_je_dzi_b ... jak_rydzyk

podane tu liczby, paragrafy, fakty są wyssane z palca? czy WOŚP i Złoty Melon to jeszcze organizacje charytatywne czy świetny biznes?

Ja zwyczajnie chciałabym nie mieć wątpliwości...
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 20:59 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

9
Z Owsiakiem jest jak z papieżem,z tym papieżem,dobrze albo wcale :/ .Widziałem dzisiaj w czasie krótkiego spacerku mnóstwo patroli ,nie dało się przemknąć niezauważonym :( .Widać że małolaty są zaangażowane,i lepsze to niż picie piwa za mostem czy wciąganie Boskiej Cząstki .
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 21:29 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

10
mordotymoja pisze:Z Owsiakiem jest jak z papieżem,z tym papieżem,dobrze albo wcale :/ .Widziałem dzisiaj w czasie krótkiego spacerku mnóstwo patroli ,nie dało się przemknąć niezauważonym :( .Widać że małolaty są zaangażowane,i lepsze to niż picie piwa za mostem czy wciąganie Boskiej Cząstki .
Dokładnie. Nie wiem czy Owsiak jest świety, pewnie nie, ale jak coś z nim nie styka, to pewnie urząd skarbowy już się na niego zaczai. ;)
Faktem jest jednak, że potrafi mobilizować ludzie - nawet jak tylko raz w roku, to jednak na taką skalę, że robi tyle co parę organizacji pozarządowych przez rok. Fajnie byłoby jednak, znaleźć takie dłuższe formy aktywności, dla dzieciaków. Owsiaka już nie trzeba tak bardzo promować w mediach, można by za to poszukać nowych pomysłów.

My chyba jednak wolimy eventy dobrocznynne - WOŚP, Szlachetną paczkę, zbiórkę na ofiary wypadku, klęski żywiołowej.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, 12:28 przez Małrycy, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

12
victoria pisze:.... gra mając tylu zwolenników co przeciwników.

A mną po przeczytaniu http://kontrowersje.net/przez_12_lat_ow ... ne_luksusy targają mieszane uczucia... 50 procentowe koszty, czy to nie jest nabijanie darczyńców w butelkę?
Tutaj nie tyle idzie o to, że Owsiak połowę jak nie lepiej przeznacza na inne cele jak np.: wypłaty, organizację Woodstock, itp.

Ale Wam się zdaje, że rzucacie np. na Inkubatory dla Noworodków ale tak naprawdę zbieracie np. na Wojnę w Iraku. Gdyż Minister Finansów jeśli wie, że Owsiak przeznaczył na Służbę Zdrowia w naszym Państwie np. 1 milion PLN to automatycznie Minister Finansów 1 milion PLN przeznacza na Wojnę w Iraku zamiast dać go na Służbę Zdrowia.

Owsiak by zrobił dobrze gdyby np. Założył sieć własnych PRYWATNYCH SZPITALI i zbierał na ich utrzymanie by móc przyjmować ludzi nieodpłatnie. Wtedy to by miało Sens a tak zbiera nie na Służbę Zdrowia a na Wojnę w Iraku czy Afganistanie. :D
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, 12:51 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

13
Cóż to za argumentacja?
W takim razie Owsiak powinien siedzieć na dupie i nic nie robić, my wszyscy powinniśmy nic nie robić, bo przeznaczymy pieniądze na wojny. Te ataki zaczynają być śmieszne. Viki, upominałaś się, więc masz odpowiedź na swoje wątpliwości:

http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zesta ... z-faktami/
Ostatnio zmieniony 11 lut 2014, 1:40 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

14
Polli bzdetne ataki będą zawsze, bo taki jest człowiek...

Nigdy nigdzie nie napisałam, że działalność Owsiaka jest szkodliwa(chociaż dla takiego rządu jaki mamy dzisiaj, jest to sygnał, że można ludzi olać i tak dadzą sobie radę bez nas), wręcz przeciwnie, zawsze każdemu przeciwnikowi mówiłam, zmienisz zdanie jak będziesz żył dzięki sprzętowi Orkiestry.

Moje wątpliwości wzbudziły dwie sprawy, ta która już jest w sądzie z powództwa Owsiaka, która domyślam się nie idzie po jego myśli, skoro po pierwszej rozprawie postanowił rzucić wszystko. Dlaczego? Bo sąd chce sprawdzić rozliczenia?
I druga, którą dziennikarz złożył do prokuratury, chodzi o nawiązki sądowe z okresu 10 lat, które powinny wpływać na konto Orkiestry, a nie ma po nich śladu. Ponieważ chodzi o ogromne sumy, sprawa jest ważna, ktoś sobie te pieniądze przywłaszcza i jeśli Owsiak jest czysty, to winny tym bardziej powinien się znaleźć.
Gdybyś nie wiedział o co chodzi
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lut 2014, 9:17 przez victoria, łącznie zmieniany 2 razy.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

16
Żaden autorytet nie pozostaje bez skazy a Pan Jerzy Owsiak pozostaje dla mnie niekwestionowanym autorytetem w zakresie organizowania chyba jednej z największych fundacji zarówno w Polsce, jak i masowej zbiórki pieniędzy na cele charytatywne w Europie. Sprawy finansowe to jedno a wizerunkowe drugie, choć się przeplatają. W wielu artykułach wytoczono działa, ciężkiego kalibru zarzuty przeciwko Panu Jurkowi. Padają pomówienia o malwersację, o prywatę, wyprowadzanie środków a nawet o działanie na szkodę samego WOŚP itp. . Z której strony łatwiej kopnąć, byleby mocniej zabolało. Powiada się, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Jednak poziom tej "krytyki" i oskarżeń, ilość pomyj wylewanych na Jego osobę, w tym i Jego rodzinę, przekracza wszelkiego typu granice. Jakim jesteśmy narodem, który przez lata hołduje idei WOŚP (naturalnie nie wszyscy) którą tworzył, żeby później tego człowieka mieszać z błotem ? Czasem czytając pewne niewybredne komentarze w sieci, wierzcie mi, mam ochotę w różnych miejscach napisać bez ogródek, żeby się zwyczajnie od Niego odp ... i. I to nie przez fakt rzekomej nieprzejrzystości w dysponowaniu funduszem bądź podejrzeniom o finansowe wybryki, tylko przez to, że reprezentuje sobą pewną niezależność stanowiska i czasem bezczelnie czy nawet arogancko mówi to co myśli. I to najwidoczniej wiele osób zabolało, co teraz daje dojść do głosu. Zresztą nie tylko w sieci.
Pan Jurek nie jest osoba nieomylną, nie mnie to zresztą oceniać. Warto go chyba jednak przyjąć takim jakim jest, był i mam nadzieję, że jednak pozostanie. Czasem być może powiedział o jedno zdanie za dużo, widocznie popełniając błędy (propozycja Doroty Stalińskiej na Rzecznika Praw Dziecka), bądź ignorując pracę innych (wypowiedzi ws. pracy obecnego Rzecznika) według mnie.
Nie powinniśmy się jednak od Niego odwracać, ponieważ być może właśnie On teraz potrzebuje nas. W tym ludzi, którzy pomimo tego, że w kilku sprawach z nim się nie zgadzali to jednak wierzyli i pokładali zaufanie. Rozumiem, że obecnie toczą się w kilku kręgach publiczne debaty na temat, czy tego zaufania na jakiś sposób przypadkiem nie zawiódł (szczegółowe sprawozdania z ksiąg rachunkowych). Jednak pamiętajmy, żeby oceniając i sądząc nie pominąć przypadkiem tego czego dokonał i to nie dla siebie. Być może dzieło WOŚP prześcignęło swego mistrza, być może przerosło w rozmachu i skali, jednak gdyby nie twórca, nigdy by nie powstało bądź też osiągnęło zgoła mniejsze rozmiary. I wielka chwała mu za to, bo to naprawdę osiągnął. On i szereg często dla nas anonimowych ludzi, którzy mu towarzyszyli w tym dziele od wielu lat. O nich również nie zapominajmy i oddajmy im honor bo na to raczej w pełni zasługują.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 2:58 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

18
Abesnai jeno chodzi o to, że źle się do tego zabiera albo nie w tym Państwie. Gdyby otworzył Prywatną Sieć Szpitali, które by finansował z zbieranych środków to bym nie miał nic do zarzucenia. Zaś w taki sposób jak jest to robione to ta Akcja nie finansuje Służby Zdrowia a zupełnie inne sektory. Właśnie dlatego, że "wspomaga" Państwowe ośrodki to Minister Finansów odpowiednią Kwotę zabiera z tego segmentu Budżetowego i przesuwa w inne Segmenty czyli na inne Wydatki.
Jego Akcja miałaby też inny sens gdyby zbierał np. na Burkinafaso ale nie na Państwową Polską Służbę Zdrowia. Gdyż chce dobrze ale nie wie o różnego rodzaju Kombinacjach Budżetowych z tego powodu.

Słyszałem, że podobno jak ktoś Mu zwrócił na to uwagę to miał odpowiedzieć "nie możliwe żeby u władzy były osoby, które by się na to ważyły" lecz tak się dzieje a więc jest to możliwe. Tylko On tego albo nie widzi lub nie chce widzieć albo jest tego doskonale świadomy lecz to by znaczyło perfidię. Innej możliwości nie ma.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 13:53 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

19
albo sa osoby co żyją w ciągłym poczuciu wniesienia osobistego wkładu w mącenie,podsycanie nienawisci,wyszukiwaniu haków i tworzeniu teorii spiskowych.Są instytucje zajmujące sie kontrola,może nalezało by poczekac na ich dochodzenie zamiast stwarzac kolejne punkty zapalne.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 15:27 przez Szum lasu, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

20
Nie zamierzam atakować Jurka Owsiaka za jego charytatywną działalność, ale....

Właśnie o to „ale” chodzi. Gdy się „coś” zaczyna robić dla ogółu społeczeństwa to należy poczynić pewne założenia na samym początku działalności, należy wiedzieć kiedy to zakończyć, by nie popaść w rutynę, należy wiedzieć, że do tego „plastra miodu” zaczną lgnąć nie tylko pszczoły. To należało przewidzieć, chyba, że i o to w tym wszystkim chodzi. Tego nie można wykluczyć, nie mnie być w tej sprawie sędzią.

Ja ciągle zadaje sobie pytanie, dlaczego WOŚP wyręcza polskie państwo w jego powinnościach, dlaczego polski rząd poszedł drogą prywatyzacji Służby Zdrowia nie zmieniając konstytucji i nazwy tej instytucji, dlaczego pozbawił miliony ludzi bezpieczeństwa zdrowotnego. Może rządzący nie wiedzą, że człowiek to co ma najcenniejszego, to jego zdrowie, że ma tylko jedno życie. Gdyby polski rząd wykonywał pracę, która należy do jego podstawowych obowiązków to J. Owsiak, być może zbierałby datki na pilne potrzeby, ale nie polskich obywateli, nie polskich dzieci..

Dlaczego tolerujemy nieudaczników przy sterach władzy? A może to są sabotażyści?
Tego też nie można wykluczyć.

Spróbujmy więc innej ordynacji wyborczej, bo w tej coś nie gra, ciągle brniemy w bagno. Spróbujmy ordynacji większościowej, gdzie wygrywający bierze oprócz władzy również odpowiedzialność za swoje rządy. Skończmy z partyjniactwem, mamy 21 wiek, czas przejrzeć na oczy i zrozumieć, że ta droga, którą wybrała III RP nie jest tą droga o którą walczyli Polacy.

Jak to zrobić? Dla chcącego nie ma nic trudnego!!!!! Należy wybrać w wyborach takich ludzi, którzy widzą problem polskich bolączek w III RP, czyli obowiązującym prawie uchwalonym po 1989 roku, a w szczególności konstytucji, której zapisy są mało precyzyjne i nagminnie łamane.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 15:58 przez Adaśko, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

21
Szum lasu pisze:albo sa osoby co żyją w ciągłym poczuciu wniesienia osobistego wkładu w mącenie,podsycanie nienawisci,wyszukiwaniu haków i tworzeniu teorii spiskowych.Są instytucje zajmujące sie kontrola,może nalezało by poczekac na ich dochodzenie zamiast stwarzac kolejne punkty zapalne.
Toć kogo jak kogo ale Owsiaka kontroluje już 5 ministerstw.Szkoda ,że atakuje się kogoś kto robi tyle dobrego dla służby zdrowia.Podsycanie nienawiści -skąd ja to znam ;)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 18:34 przez Kopik, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

22
dokładnie o tym mówie.
Jak można wrzucic jeden kamyk do ogródka to dlaczego nie?wszak to nasza kolejna przywara.
Tak dla równowagi dodam iż kontrole w Caritasie wykazały wiele nieprawidłowosci a dotarcie do wszelkiego rodzaju dokumentów jest niezmiernie trudne,bo kler katolicki dzielnie broni swoich interesów.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, 8:57 przez Szum lasu, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

23
matka kurka czyli Piotr Wielgucki http://telewizjarepublika.pl/matka-kurk ... v4aDM4UBPw
już wcześniej miał problem w sądzie bo obraził głowy państwa, dostał wyrok w zawieszeniu http://wirtualnapolonia.com/2013/02/24/ ... ie-winien/

przypuszczalnie utrzymuje sie z płatnych publikacji, zapłacisz to znajdzie brednie i obsmaruje kogo wskażesz, to taka nowoczesna eliminacja ludzi z pierwszych stron gazet, zamiast odstrzału z rewolweru.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, 14:38 przez Ja?!, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

24
Chyba zabrakło wcześniej, to dodam.
Rozliczenie finansowe, czyli jak Jerzy Owsiak dorocznie "defraudował" dziesiątki milionów złotych na rzecz polskich szpitali.
Oraz kilka przykładowych (aczkolwiek wymownych) słów człowieka "poirytowanego" tym faktem: "Nie dawaj forsy Owsiakowi! powiem ci dlaczego".
Doprawdy, jest szereg osób równie "zniesmaczonych" tej formie zaangażowania szefa WOŚP. Ot, chociażby: Przelot Owsiaka samolotem F-16 z pieniędzy fundacji?
Cóż mam dodać, nie dam przysłowiowego grosza Owsiakowi, bo to nawet nie przystoi. Zasługuje chyba na nieco więcej.
MatceKurka (i jemu podobnym) mogę podarować za to wizerunek mojego środkowego palca u dłoni, bo tak "wszechstronne sprawozdania" przysłowiowej kupy się nie trzymają co szereg osób wykazywało, wykazuje (!) i wykazywać zapewne będzie. Jak co roku o tej porze ... . Ale powątpiewam, żeby tak "zacny altruista" jak Piotr W. , stojący na straży przyzwoitości i uczciwości ludzkiej, pełen chęci, zaangażowania i entuzjazmu w niszczenie groźnej persony sprzeniewierzającej datki i darowizny (które to w swej "rozrzutności" wpłacamy na WOŚP, nie zaś na sugerowanego Jerzego O. ) nieco się zreflektował. Po prostu pasja, a kto jej stanie na drodze ? Sąd ? Raczej chyba my, "naiwni" darczyńcy ;)

Dodam jeszcze. Jak to kurka z prawdą się rozmija życzliwi już piszą .
Mnie zaciekawiło jeszcze coś innego, jakie to mianowicie kurka "bloger 2008 roku" dochody wykazuje i skąd. Chyba, że się krępuje, wstydzi bądź ... .
No i te świetlane perspektywy. Toż niekwestionowany triumfator ostatniego procesu i człowiek sukcesu (przypadkowy rym). Nie rozumiem czemu ludzie protestują wobec nominacji, kurka, na blagiera, czy tam ... blogera roku ? Skąd to oburzenie, skoro zasłużył ? Absolutnie, życzę mu tutaj jak najlepiej. Bez wątpliwości również będę słuchał odgłosów ewentualnego, późniejszego upadku.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, 21:07 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

26
Kopik pisze:Toć kogo jak kogo ale Owsiaka kontroluje już 5 ministerstw.Szkoda ,że atakuje się kogoś kto robi tyle dobrego dla służby zdrowia.Podsycanie nienawiści -skąd ja to znam ;)
:rotfl: "5 ministerstw" - ale beka, nie wyrobię... to tylko świadczy o tym kto zarządza tym cyrkiem; "robi tyle dobrego dla służby zdrowia" :rotfl: skąd się tacy biorą...? On nie robi tego dla nikogo, tylko dla siebie. Bierze za to nie małą kasę, a przy okazji robi takie przekręty, że zwykłemu "wrzucaczowi" do puszek w życiu się nie śniło. Ale już nie długo, czarne chmury się zbierają nad głową Jureczka. O tym jegomościu i o wałkach jakie kręcił można by książkę napisać. Kolejny dowód na to, w jakim zakłamanym ustroju przyszło nam żyć.

[youtube][/youtube]

A sprzęt do szpitali był kupowany za pieniądze naiwniaków, którzy podobnie jak w lotto płacą dodatkowy dobrowolny podatek.
Z działalnością charytatywną, to to coś nie miało nic wspólnego, gdyż charytatywność jest to niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują a nie państwu. Wpłacanie pieniędzy do kasy państwa nazywa się podatkami i z charytatywnością, ani tym bardziej dobrowolnością nie ma to nic wspólnego.
Dlatego państwo, politycy, media tak promowały Owsiaka i nie interesowały się tym, że bańka w tą, bańka w tamtą... Skoro robił swoją krecią robotę...

Nie po to oddajemy państwu ponad 80% zarobków, by musieć jeszcze robić szopkę świąteczną by nazbierać na sprzęt.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2014, 22:05 przez Mistyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
Pieśń Mahamudry Tilopy

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

27
Jest już po wyroku.
Owsiak przegrał sprawę.
Przy okazji uzasadnienia wyroku dowiadujemy się interesujących zjawisk, którym powinien przyjrzeć się prokurator. Swoją drogą same te nazwy "Złoty Melon" albo "Mrówka cała" budzą skojarzenia z mafią sycylijską, albo co najmniej tuskolandowymi piramidami finansowymi, typu "AMBER GOLD" na polskim Wybrzeżu.

(...)

„Nie kwestionując, co do zasady, wiarygodności zeznań Jerzego Owsiaka, podkreślić trzeba, że sąd dostrzegł w tych zeznaniach szereg nieścisłości. Część tych nieścisłości nie miała charakteru pierwszorzędnego, dotyczyło to takich kwestii, jak wskazywanie, iż od początku istnienia spółki ,,Złoty Melon” pełnił on w niej funkcję prezesa zarządu, a następnie wskazywanie, iż nie wie kto jest prezesem tego podmiotu, czy też wskazywanie, że czternaście godzin dziennie poświęca pracy w fundacji, a następnie, iż całą swoją siłę wkłada w pracę dyrektora graficznego w spółce ,,Złoty Melon”. Pewne nieścisłości dotyczyły jednak zagadnień istotnych z punktu przedmiotu procesu.

Świadek Jerzy Owsiak z jednej strony przedstawiał, iż doskonale wie co i do kogo mówi, a następnie podawał, że nie pamięta słów wypowiadanych pod adresem Piotra Wielguckiego (przy czym w pytaniach oskarżonego treść tych słów była przytaczana) w sytuacji, gdy słowa te oskarżony w sposób bezsprzeczny wykazał. Jerzy Owsiak w jednym zdaniu zaprzeczał, aby fundacja organizowała szkolenia dla ratowników medycznych, po czym w kolejnym zdaniu to potwierdzał”

(...)

Czy Piotr Wielgucki udowodnił, że istnieje mechanizm przepływu pieniędzy w trójkącie fundacja WOŚP, spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”? Warto przypomnieć, że Jerzy Owsiak mimo próśb ze strony wymiary sprawiedliwości nie upublicznił ksiąg rachunkowych.

„Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono” – napisał sędzia.

W uzasadnieniu podkreślono również, że „Piotr Wielgucki, składając wyjaśnienia, na uzasadnienie swoich twierdzeń, tez i ocen praktycznie zawsze przedstawiał dowody, przeważnie w formie wydruków z Internetu”.

http://niezalezna.pl/61139-uzasadnienie ... ez-blogera
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 11:32 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

28
Piotr W. został skazany za określenie Owsiaka "hienę cmentarną". Sprawa była wytoczona z powództwa cywilnego przez Owsiaka. Wyrok jest nieprawomocny - informacje z końca września 2014r. .
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 16:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

29
Najśmieszniejsze w sprawie jest, że media głównego nurtu, nie znając uzasadnienia wyroku ogłosiły już we wrześniu, że Owsiak wygrał sprawę.
Tymczasem było tak, że na 3 wnioski Owsiaka, dwa zostały oddalone przez sąd, który stwierdził, że Piotr W. bardzo dobrze udowodnił swoje tezy na temat firm Owsiaka i żonglerki piędzy pomiędzy firmami.

Pan Piotr nie nazwał Owsiaka hieną cmentarną, tylko stwierdził, że ten proceder (udowodniony) prowadzić może do tego, że w przyszłości Owsiak zarabiając na nieboszczykach stanie się hieną cmentarną.
Ponieważ nie był to epitet bezpośredni a przypuszczający dotyczący ewentualnej (prawdopodobnej) przyszłości, to sąd nie wymierza kary za to stwierdzenie.

Media które ogłosiły ten stan rzeczy jako zwycięstwo Owsiaka są nie tylko mediami głównego nurtu. To sa media kłamliwe.

Teraz czas na ABW i prokuraturę.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 17:13 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

30
Komu służy nagonka na WOŚP i Owsiaka ?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 17:30 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron