Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

91
zawsze rzucam kase do skarbonki dzieciom , które kwestują , cieszy mnie że one cieszą sie z tego co robią a nie przejmują sie wylewaniem żółci przez tych co tego zrobić nie potrafią .
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 17:09 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

93
Crows pisze:zawsze rzucam kase do skarbonki dzieciom , które kwestują , cieszy mnie że one cieszą sie z tego co robią a nie przejmują sie wylewaniem żółci przez tych co tego zrobić nie potrafią .
:witka:

wysyłam też sms'y.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 17:46 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

94
Warto zrozumieć .... http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/22886 ... ochojskiej

Dla mnie WOŚP to jest wielka tragedia i dramat nas wszystkich, coś wspaniałego przekute w ideologiczny biznes, a może daliśmy się tak potwornie nabrać od początku, a jak już się wpadnie w pułapkę fanatyzmu to właściwie nie ma wyjścia... Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś negował tę dobrą stronę WOŚP, ale jest i ta druga, nie ważna? http://www.stefczyk.info/publicystyka/o ... 2696199599
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 22:39 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

98
mordotymoja pisze:Lotto mi to wszystko,wracałem ze sklepu,szły dzieciaki z puszką,wrzuciłem dychę.Poszedłem do domu...ofiara spełniona :k: ...
"... i czyńcie tak na moją pamiątkę." :ahah:

A niech zarabia, prawa nie łamie. Podejrzewam, że podobne pieniądze (jeśli nie większe) zarabia szef Caritasu, ojciec Rydzyk, dyrektorzy Pomocy Społecznej i prezesi innych fundacji, a nie robią nawet w połowie tyle dobrego, co Owsiak. Taka nasza polska natura, że lubimy wypominać innym ile zarabiają. Skoro nie łamią prawa, to niech zarabiają, gdyby wszyscy robili tyle, co Owsiak, to świat byłby piękniejszy.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 22:02 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

99
marek kurka
Kilka razy pisałem o wprowadzaniu w błąd ofiarodawców biorących udział w aukcjach Allegro organizowanych na rzecz WOŚP i nie do wszystkich ta elementarna wiedza dotarła. Powtórzę. Pieniądze z Allegro TO NIE JEST PUSZKA i nie są rozliczane w ramach celów zbiórki publicznej, czyli: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Słowem kto wystawi lub wylicytuje przedmiot na Allegro nie wrzuci ani grosza na cel zbiórki, ponieważ Allegro do zbiórki nie należy. Pisałem też, że Owsiak nie wykazał przychodu z aukcji w sprawozdaniu merytorycznym, w co znów sporo ludzi powątpiewało, tymczasem organ nadzorujący Organizacje Pożytku Publicznego potwierdził podany przeze mnie fakt. Wszelkie zapytania kierowane do WOŚP kończą się jak zawsze – łamaniem ustawy o dostępie do informacji publicznej w związku z tym zadałem pytanie ministerstwu, któremu podlegają Organizacje Pożytku Publicznego. Odpowiedź od Ministerstw Pracy i Polityki Socjalnej uzyskałam kilka tygodni temu, ale powstrzymywałem się z publikacją, czekając na właściwy moment, aby przekazać zarówno sprzedawcom, jak i kupującym nawww.aukcje.wosp.org.pl , że pieniądze na 100% nie idą do „puszki”, czyli na chore dzieci i starców, co więcej nikt poza Owsiakiem i księgową Pilarską nie wie, czy kwoty te w ogóle są księgowane na koncie fundacji. Zanim wszyscy zainteresowani zapoznają się z treścią odpowiedzi ministerstwa chcę zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze magiczne zawołanie „fundacja jest sprawdzana na 1000 sposób”, to jest czysta fikcja. MPiPS pisze wprost, że nie tylko nie ma wiedzy, ale i możliwości sprawdzenia, co Owsiak zrobił z pieniędzmi za Allegro. Po drugie MPiPS wskazuje wyraźnie, że jeśli WOŚP zaksięgowała przychód z Allegro, w którymkolwiek z punktów przychodu z działalności statutowej:
a) Przychody z XXI Finału z wpłat pieniężnych 47 255 061,58 zł,
b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych 10 214 810,60 zł,
c) Przychody z 1% podatku 3 292 316,37 zł.
to naruszyła „ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”. Ktoś naiwny spyta o podstawową rzecz. W takim razie jak to się dzieje, że MPiPS nie jest w stanie stwierdzić, gdzie się podział przychód z Allegro, jednocześnie stwierdza, że nie mógł się pojawić w przychodach z działalności statutowej i kompletnie nic się nie dzieje. A co to za nowość? Czy to pierwszy raz organy nadzorujące otwartym tekstem pokazują, że „nic nie mogą” i to nie ich sprawa? Rozwiązanie zagadki jest trywialne, nie ma takiej siły, żeby WOŚP rozliczyła aukcje Allegro zgodnie z obowiązującym prawem, zatem albo prawo złamała (kolejny raz) albo aukcje WOŚP poszły na zupełnie inne konta. Żeby było jeszcze ciekawiej Owsiak w reklamówce nawww.aukcje.wosp.org.pl mówi o celach statutowych. Tak Szanowni Naiwni Rodacy działa system kontroli nad tym, co kreatywnie wyczynia Owsiak w trójkącie: WOŚP, „Złoty Melon”, śp. „Mrówka Cała” zastąpiona „Jasną Sprawą”. Odpowiedź MPiPS.
(…) Ministerstwo nie posiada wiedzy na temat przedstawionych przez Pana naruszeń, „w tym odmowy udzielenia informacji publicznej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w zakresie przekazania kopii ksiąg rachunkowych”. Należy podkreślić, że takich informacji nie przekazał do ministerstwa żaden organ ani sąd.
Fundacja zarówno w sprawozdaniu finansowym (w informacji dodatkowej) jak również w sprawozdaniu merytorycznym za rok 2013 nie wykazała przychodów ze sprzedaży produktów na aukcjach internetowych. W informacji dodatkowej wykazano jedynie w pkt. IV (Informacje uzupełniające o przychodach i kosztach) strukturę przychodów wskazaną przez Pana w pytaniu tj.:
a) Przychody z XXI Finału z wpłat pieniężnych 47 255 061,58 zł,
b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych 10 214 810,60 zł,
c) Przychody z 1% podatku 3 292 316,37 zł.
Jednocześnie w sprawozdaniu merytorycznym z działalności, Fundacja także nie wyodrębniła przychodów z aukcji internetowych. W sprawozdaniu tym fundacja wskazała, że prowadziła jedynie działalność nieodpłatną pożytku publicznego, przy jednoczesnym braku prowadzenia działalności odpłatnej pożytku publicznego oraz działalności gospodarczej.
W związku z powyższym nie ma możliwości jednoznacznego wskazania przez Ministerstwo, w których przychodach organizacja uwzględniła przychody z aukcji internetowych.

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.
Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.
Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.
Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?
Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 22:34 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

100
Samorządy i państwo wspiera Wośp bo Wośp wspiera państwo, ogólnie WOŚP to takie wspieranie przez obywateli polskiej biednej służby zdrowia, w sumie to nie glupie, ale warto zdawać sobie z tego sprawę ;) Owsiak za to ostatnio szkodzi sobie, wytacza procesy które przegrywa (akt oskarżenia wobec Matki Kurki, ponoć szykuje proces cywilny), wyrzucanie ludzi z konferencji itp itd. to raczej nie pasuje do wizerunku hipisa jaki tworzy. Mógłby lepiej znosić krytykę, bo coraz więcej ludzi ma wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 23:11 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

101
polliter pisze:
mordotymoja pisze:Lotto mi to wszystko,wracałem ze sklepu,szły dzieciaki z puszką,wrzuciłem dychę.Poszedłem do domu...ofiara spełniona :k: ...
"... i czyńcie tak na moją pamiątkę." :ahah:

A niech zarabia, prawa nie łamie. Podejrzewam, że podobne pieniądze (jeśli nie większe) zarabia szef Caritasu, ojciec Rydzyk, dyrektorzy Pomocy Społecznej i prezesi innych fundacji, a nie robią nawet w połowie tyle dobrego, co Owsiak. Taka nasza polska natura, że lubimy wypominać innym ile zarabiają. Skoro nie łamią prawa, to niech zarabiają, gdyby wszyscy robili tyle, co Owsiak, to świat byłby piękniejszy.
być może jest jedna drobna różnica, że publiczne pieniądze wydane na organizację, czas antenowy, dodatkowa praca policji i straży miejskiej itp przewyższają kwotę zbiórki, wtedy nabiera to trochę innego kształtu i piękne miłosierdzie przede wszystkim dzieciaków, staje się po prostu czyimś biznesem... czy tak jest rzeczywiście nie wiem, ale skoro są wątpliwości to powinny być wyjaśnione a nie zamiecione pod dywan...
rozprawy z powództwa Owsiaka przeciw Wielguckiemu, które się w trakcie przeciw Owsiakowi obróciły, też wniosły wiele wątpliwości, bo chyba sąd wyroku i uzasadnienia nie wysysał z palca...
coraz więcej osób związanych z Owsiakiem zaczyna inaczej widzieć to co im się wydawało normalne, a to też daje do myślenia....
a jeśli by się wszystkie wątpliwości potwierdziły, to mylisz się, że nie łamie prawa...
i do tego oszukuje fiskusa...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 23:54 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

102
Ale, jak sam mówi, takich kontroli, jak WOŚP, nie ma chyba żadna fundacja. Kontrolują ich na okrągło, właśnie dlatego, że obraca takimi pieniędzmi i żadnego haka nie znaleziono.
Przypominam, że rozprawy sądowe nie dotyczyły kradzieży pieniędzy, tylko zniesławienia. Sąd nakazał firmie Owsiaka wykazania danych finansowych nie dlatego, że robił przekręty, tylko dlatego, że ktoś go nazwał hieną i złodziejem. Crows pokazał w wywiadzie w WP (a dokładniej w linku do tego wywiadu), że Owsiak chętnie udostępni dokumenty, ale ludziom uprawnionym do ich czytania, a nie prostakom, którzy wyciągną jakieś dane z kontekstu.

Gdy mieszkałem w Polsce, to uczestniczyłem we wszystkich koncertach WOŚP, nigdy nie wziąłem za to grosza. To była (jest) akcja, która robi wiele dobrego, w krapkowickim (moim rodzinnym) szpitalu jest sprzęt z serduszkiem, nie wiem ile ludzkich istnień uratował, ile przesiewowych badań słuchu u noworodków wykonał, ale jestem Owsiakowi i jego fundacji za to wdzięczny. Osobiście bym go ozłocił za to co robi, a Wy czepiacie się, że zarabia na firmie, która współpracuje z fundacją, bo na samej fundacji nic nie zarabia. Nie życzę Wam źle, ale kiedyś każdy z nas skorzysta ze sprzętu, który zakupiła WOŚP, chociaż mam nadzieję, że nie.
Żyjcie w zdrowiu i nigdy nie korzystajcie z tego sprzętu! Życzę tego Wam i sobie.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 1:07 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

103
Przeczytaj uzasadnienie wyroku, bo trochę mijasz się z prawdą, ale to chyba nie ma znaczenia skoro uważasz, że sąd to prostacy. Zresztą słowa kogokolwiek niczego już tu nie zmienią, podobnie jak histeryczne zachowania, nie korzystajcie ze sprzętu, Owsiak nie wpuszcza dziennikarzy na finał, a prezes TVP ich przeprasza i wpuszcza, czy to ma oczyścić WOŚP? Albo te histeryczne okrzyki, niech sobie bierze miliony za to co robi, w czyim imieniu są głoszone, darczyńców? Chyba najbardziej Owsiakowi powinno zależeć na jasności ?
Sprawdż też sobie ilu wykonawców przyznało się do brania kasy od Orkiestry, też kłamią?
Polli tu nie chodzi o emocje i najazd na Owsiaka tylko o jasność sprawy, albo to jest wielki przekręt albo czysta sprawa, taka za jaką była dotychczas uważana. Ja nie wyobrażam sobie by w tym momencie przejść nad tym wszystkim do porządku.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 2:41 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

104
Viki, ale sprawa jest jasna. Według tego gościa (zapomniałem nazwiska) Owsiak zarabia na "Melonie" i "Mrówce", a nie na WOŚP, tego nikt nie kwestionuje, nawet ta Matka kurka czy jak mu tam...
Co roku WOŚP ma kontrole urzędów skarbowych, NIK-u i chuj wie jakich jeszcze instytucji i wszystko jest o.k. Gdyby takie naloty robili każdej innej fundacji, to na pewno coś by się znalazło, wystarczy wspomnieć Lux Veritatis Rydzyka.
Melon i Mrówka to prywatne firmy, które obsługują promowanie fundacji, do tego każda fundacja ma prawo, kłopot w tym, że ludzka zawiść prowokuje do jakichś durnych oskarżeń. Gdyby Owsiak zgarniał w Melonie 20000 zł. ale zbierał w ciągu roku kilkaset tysięcy złotych, to nikogo by to nie interesowało, a tak robi Rydzyk, Kościół (Caritas) i inne fundacje. Ale Owsiak zbiera setki milionów, więc trzeba się do niego dopierdolić. Dla niego 10%, to setki tysięcy, a może nawet kilka baniek i to wolno mu przeznaczyć na promocję fundacji, dla Rydzyka 10%, to skromne kilkadziesiąt tysięcy, które wolno mu przeznaczyć na promocję. Zazdrości forsy, bo sam nie potrafi tyle uzbierać od swoich emerytów i dlatego pluje jadem.

Wiem, że niektórzy brali za występ i pewnie biorą nadal, zgadzam się z Tomkiem Lipińskim, którego zacytowałaś kilka postów wyżej, ale tym wykonawcom nie płaci się ze składek i pieniędzy wrzuconych do puszek WOŚP, tylko płaci sztab, z pieniędzy miasta (czyli podatków). O tym wyraźnie pisze Lipiński i ja to mogę potwierdzić.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 3:25 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

105
Polliter,
jak na razie, to Ty et Co plujecie jadem ciągle na Ojca Rydzyka, który z WOŚP nie ma nic wspólnego.
Tak samo plujecie na Bogu ducha winny Caritas, który z WOŚP też nie ma nic wspólnego.

Sprawia to wrażenie, jakbyście chcieli odwrócić uwagę od tego co dzieje się w trójkącie bermudzkim WOŚP/Złoty Melon/Jasna Sprawa d. Mrówka Cała.
A tam wygląda po prostu na pranie brudnych pieniędzy.
I to w dużych ilościach.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 5:05 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

107
akcje z allegro nie idą na konto WOŚP
każdy człowiek który nic nie ma na sumieniu by pokazał papiery ale Owsiak wolał przegrać

Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22
zbiera na szpitale ale przy okazji demoralizuje młodzież na Woodstock i jeszcze ta sekta hary kryszna gdzie w swoich ciasteczkach dają konopie indyjskie


Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.
WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 11:32 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

108
merkaba pisze:Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.
Właśnie na to wskazał pan Owsiak tłumacząc, dlaczego nie pokazał w sądzie papierów.
Stwierdził mianowicie, że nikt na świecie nie pokazał by dokumentów z negocjacji z dostawcami sprzętu, bo to jest - UWAGA !!! - TAJEMNICA HANDLOWA!!!

To ze względu na tę tajemnicę, Owsiak zdecydował, ze lepiej przegrać w Sądzie proces z własnego powództwa, niż pokazać światu jak wybierał dostawców sprzętu.

No i tu właśnie widzę pole do popisu dla prokuratora, bo fundacje mają być transparentne w całej rozciągłości i NIE MAJĄ PRAWA do takich tajemnic.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 13:39 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

109
merkaba pisze:akcje z allegro nie idą na konto WOŚP
każdy człowiek który nic nie ma na sumieniu by pokazał papiery ale Owsiak wolał przegrać

Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22
zbiera na szpitale ale przy okazji demoralizuje młodzież na Woodstock i jeszcze ta sekta hary kryszna gdzie w swoich ciasteczkach dają konopie indyjskie


Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.
WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).
nakłamałes wiec teraz idz sie wyspowiadaj
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 16:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

110
https://pl-pl.facebook.com/jakub.zulczyk
"Jakub Żulczyk
6 godz. ·

Napiszę jeszcze raz to, co napisałem i rok temu - Jurek Owsiak za to co robi ma prawo mieć dziesięć, kurwa, apartamentów, i pięćdziesiąt Maybachów. Ma prawo być arogancki i ma prawo sekować swoich oponentów. Moim zdaniem i tak jest dla nich za delikatny. Nawet jeśli Jurek Owsiak żyje w kościele własnej osoby to i tak ma do tego prawo, bo ratuje życie dzieci. Wszystkim Warzechom, Pereirom i i Karnowskim tego świata proponuję - załóżcie swoją fundację, przeprowadzajcie swoje zbiórki, kupujcie swój sprzęt, zróbcie sobie z Owsiakiem turniej na ilość uratowanych ludzi. To się jakoś przyda, z tego będzie korzyść. Ale nie, wy potraficie tylko tweetować, pierdolić i pisać rzadką publicystyczkę z kąśliwym poczuciem humoru a la późny Smoleń/Genowefa Pigwa i świecić mordami po zbiorowych spacerach sympatyków kulturystyki. Frajerzy."

http://wiadomosci.gazeta.pl/cytaty/1714 ... xSlotI3img

:yes:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 16:37 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

113
Fragment wywiadu z linku Crowsa w temacie "Korporacje" pasuje tutaj jak ulał
Pamiętam, że 20-25 lat temu nie było tam nawet cienia wątpliwości, że globalna liberalizacja rynków uczyni nas wszystkich bogatymi i szczęśliwymi. Nie wiem, czy to będzie dobra odpowiedź na pana pytanie, ale teraz już tej pewności nie widzę. Jest za to coraz więcej wątpliwości.
przez lata nie miałam wątpliwości, kilka lat temu ktoś podał informację o tym ile miasto czy gmina wydała na Finał, a potem na coś tam zabrakło, a przecież Owsiak mówił co innego, to była pierwsza wątpliwość która mnie zastanowiła, a potem dochodziły nowe, ktoś ujawnił że koncerty nie są charytatywne, a Owsiak mówił co innego, moje wątpliwosci zostały przypieczętowane wyrokiem sądu w Złotoryi, dlaczego sąd uznał za prawdziwe argumenty i dowody Wielguckiego, dlaczego uznał że nazwanie zakupionych przez Owsiaka pomp insulinowych złomem jest uzasadnione, dlaczego uznał że w zeznaniach Owsiaka jest wiele nieścisłości i dlaczego Owsiak nie dostarczył do sądu ksiąg rachunkowych?

Wyrok i uzasadnienie http://kontrowersje.net/foto/uzasadnie3.pdf
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 19:45 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

116
To dopiero byłby cud, gdyby to marzenie się spełniło..... :aniolek: :banan:

Kaczorku, jesli wszystko się wyjaśni i wątpliwości zostana rozwiane to najbardziej ucieszą się ci co wątpili, ale jesli nie, co zrobią ci co do konca wierzą w uczciwość?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 21:47 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

117
victoria pisze:Wyrok i uzasadnienie
mam pytanie - jaki ma związek przytoczenie kuriozalnego uzasadnienia sądu do nieustająco dźwięcznie grającej orkiestry?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 21:52 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

118
Przeczytaj to moze ten związek zauważysz, a może przyjdzie Ci do głowy to samo co Kuźniarowi
Teraz, kiedy po 23 finale WOŚP Jerzy odzyska głos będzie najlepszy czas na wyłożenie kart na stół: zamknięcie ust ujadaczom. Wierzę, że on potrafi to zrobić z klasą. Jeżeli nie, powinien wreszcie znaleźć kogoś, kto uratuje WOŚP nie przed prawicą ale przed nim samym.
http://jaroslawkuzniar.com/2015/01/11/cienka-granica/
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 22:23 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

119
heh, nadal nie widzę związku, ale dzięki za linka. nie ma to jak pogadać sobie zapożyczeniami
Obrazek


"Znalazła się grupa ludzi, którym Owsiak podpadł. Gnoją go licząc, że z panów nikt staną się dyrygentami własnych zatęchłych podwórek. Nie zgadzam się z ich argumentami, są za małe żeby się po nie schylać."
Kuźniar
(podkreślone można odnieść między innymi do 'bohatera' z mojego postu #65)

jeden z komentarzy:
"www
12 stycznia 2015 w 18:33 Odpowiedz

Wyrok ws. Matki kurki,nie jest prawomocny, został zaskarżony,to tak jakby go nie było. Gdyby część oburzonych zadało sobie trud przeczytania uzasadnienia a nie zmanipulowanych cytatów, żadnej afery by nie było. Nieudolność sądu w tej sprawie jest rażąca, ale bardziej rażące jest dmuchanie afery której tak na prawdę nie ma. A propos każda fundacja ma w statucie ile procent z datków idzie na wypłaty dla zatrudnionych, tak jest na całym świecie i nikt się z tego powodu nie bulwersuje. Inaczej pracownicy fundacji musieliby rejestrować się jako bezrobotni."


btw: pan kurka, 42 letni w sile wieku człowiek egzystuje na garnuszku żony; może to go 'boli'.. ;)?


do Kwiatka - popatrz na jego datkę. co sądzisz o pierwszym minusie do dż?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 22:45 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

120
Myślałam, że rozmawiamy o moich wątpliwościach, skąd się biorą, ale widzę , wciąż monologi, anonimowe komentarze, one ich nie rozwieją, bo czy wyrok prawomocny czy nie, uzasadnienie daje do myślenia. Ktoś mądry kiedyś powiedział, nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie...
Poza tym wątpiący może się tylko mile rozczarować :)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 23:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron