Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

31
W sumie szkoda, bo facet nakręcał bardzo fajną atmosferę wśród Polaków.
Miał dzięki temu duże zaufanie społeczne.

Jednak fakty finansowe są nieubłagane, WOŚP wygląda na maszynkę do robienia pieniędzy dla Mrówki Całej (firmy żony Owsiaka) poprzez Złotego Melona (firmy Owsiaka).
Osobiście jestem mocno zdegustowany.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 17:41 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

32
Abesnai pisze:Komu służy nagonka na WOŚP i Owsiaka ?
To woda na młyn określonych kół...To ma stworzyć wrażenie że wszyscy kradną.Wrażenie krążące w pobliżu prawdy.Że tym którzy akurat nie kradną kradzione już się w piwnicy nie mieści,a z obawy przed złodziejami nie chcą kradzionego zostawić przed piwnicą,bojąc się że zostaną okradzeni :/... Jakoś tak :rotfl1: .
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 18:11 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

33
Kradzież niekoniecznie ma na celu zrobienie wrażenia, że wszyscy kradną.
Zazwyczaj złodziej pragnie ukryć fakt kradzieży.

Określone koła to ma rower.
A rower nie ma nic wspólnego z wodą ani młynami.
Mimo, że trzyma się rowery zazwyczaj w piwnicy nie widzę związku.

Mordotymoja, o czym jest Twój post?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 18:19 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

36
Abesnai pisze:Komu służy nagonka na WOŚP i Owsiaka ?
Hmm... a jak obejść mgłę?
Nie kwestionuję sensu pytania o motywy "mglistego" zajęcia. Metaforą mgły nie zamierzam posłużyć się po to, by wykpić "zawód" naganiacza".
Chciałbym tym jedynie wzmocnić sens pytania o cel i przydać racji zwierzynie- zadać owo sensotwórcze pytanie jeszcze raz: komu w lesie służy nagonka na domniemaną zwierzynę, jeśli jedynym efektem polowania jest zadeptania lasu (wielości drzew) i jeden fetysz:
naganiacz pisze:Jest już po wyroku.
Owsiak przegrał sprawę.
Przy okazji uzasadnienia wyroku dowiadujemy się interesujących zjawisk, którym powinien przyjrzeć się prokurator. Swoją drogą same te nazwy "Złoty Melon" albo "Mrówka cała" budzą skojarzenia z mafią sycylijską, albo co najmniej tuskolandowymi piramidami finansowymi, typu "AMBER GOLD" na polskim Wybrzeżu.
(..)
Nie-kwitną-a-płoną róże, by lasu nie było.
Bardziej niż w Boga wierzę w ideę, że pro-kurator winien zajmować przede wszystkim w faktami a nie zjawiskami; że sąd przez analogię (w tym przypadku "kwieciste skojarzenie") może być tylko epizodem z "małpiego gaju" gdzie róże kwitną, by lasu nie było, a przez to nigdy nie będzie cezurą swojego przedmiotu.
Być może jakiś n'Tusk, n'Kopacz, n'Owsiak uosabiają samo zło. Być może pole mojej niewiedzy i miałkość refleksji są tak wielkie, że nie jestem w stanie ogarnąć przytomności wnykliwego "naganiacza", chciałbym jednak od tegoż usłyszeć, że we wnykach ma jakąś koncepcję "samego dobra", jakąś zwierzynę ;) - coś! Nie tylko leśną mgłę.
Nie mgłę - nie "kwieciste zjawisko", a fakt. Coś innego od zjawiskowo "prokuratorskich" zapędów sfrustrowanej ulicznicy :zemdlala: ... odrobinę innego.

P.S.
Bym mógł różnić "naganiacza" w lesie od projekcji rajfury i alfonsa na byle jak płonącej ulicy:
:roza:
!
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 18:58 przez O'cet, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

37
Uuuuu....
naruszyłem czyjś duuużyyy interes...

za jednym zamachem zarobiłem aż dwa epitety:
- naganiacz
- sfrustrowana ulicznica

Muszę się sprawie przyjrzeć dokładnie.
Ciekawe, że wpadła w moje oczy po prostu dziś, przypadkiem, gdy przeglądałem media niezależne w internecie :)
Prawda, że warto?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 20:04 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

38
toja pisze:Jurek nie popiera PIS i za to jest atakowany. Te procenty które pobiera z datków są najmniejsze w Polsce i to wcale nie jest prawdą ze Fundacja WOŚP jest najbogatsza w Polsce.
Wobec przejrzanych przeze mnie dziś informacji i faktów prosto z sali sądowej, wcale mnie nie dziwi, ze PIS nie popiera Owsiaka.

Ten Woodstock to cholernie droga impreza...
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 20:07 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

40
maly_kwiatek pisze:Ocet,
co mają wspólnego z tą sprawą Tusk i Kopacz?
:co:
Od "podstawowego błędu atrybucji" gorsze są tylko owsiane atrybucje.
maly_kwiatek pisze:Ocet,
co mają wspólnego z tą sprawą Tusk i Kopacz?
:co:
Owsiana "wspólnota" polega (dosłownie polega) na myleniu roli naganiacza z rolą myśliwego ... jeśli "zwierzyną" ma być przyzwoita refleksja, a nie mgliste- zastępcze jej wyobrażenie.
maly_kwiatek pisze:Ocet,
co mają wspólnego z tą sprawą Tusk i Kopacz?
:co:
Postawa, zawodowa postawa "naganiacza" ( na przykład na WOŚP) polega (j.w.) na myleniu ról pro-kuratora, sędziego i kapłana w taki sam sposób, na którym polega (z kretesem) mylenie roli siewcy z rolą żniwiarza.
Mały Kwiatku, pomyśl lub uwierz, że wizja kwitnienia nie przekłada się w prosty sposób na potrzeby korzenia. Nie ima się prostackim analogiom ;)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 21:02 przez O'cet, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

41
To za trudne dla mnie. Nie zrozumiałem.

Za to znalazłem chyba artykuł Matki Kurka, przez który wybuchła taka straszna wściekłość.
https://wzzw.wordpress.com/2013/01/13/g ... h-melonow/

Znamienne jest dla mnie, że Owsiak wolał w końcu przegrać swój proces, niż przynieść do sądu dokumentację finansową firmy Złoty Melon. Bo tej dokumentacji tam do końca nie dostarczył, mimo wezwań Sądu.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 21:15 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

42
maly_kwiatek pisze:To za trudne dla mnie. Nie zrozumiałem.

(..)
Rozumiem, tak samo jak rozumiem dlaczego jedna z najważniejszych dyskusji XX wieku - dyskusja między C.Smitchem i H.Blumenbergem, nie jest zrozumiała dla domorosłych "konkludystów" tejże.
Nie rozumiem jednak, nomen omen, dlaczego " za trudność" nie jest naturalnym przyczynkiem do próby zrozumienia, a staje się bezmyślnym tytułem do powtarzania kwieciście głupawych tez opartych na niemniej kwiecistych paralogiach:

"Historia WOŚP jako żywo przypomina historię ZUS, przed reformą i po reformie. ZUS przed reformą mieścił się w lepiankach i był dziadowską instytucją okradającą Polaków. Po reformie pozostał dziadowską instytucją okradającą Polaków, ale kradł już w pałacach ze złotymi sztukateriami(..)"

Kwiatku, myślenie to nie to samo, co "zapachotwórcze" powtarzanie bylebełkotu ;) Uśmiechnij się i pomyśl z humorem o platońskich "światełkach w jaskini" ... jeśliś zdolny myśleć o tym, co na jaskiniowej ścianie widzisz.

:black1:
inv. ch'wie czego flesz.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 21:39 przez O'cet, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

43
"Historia WOŚP jako żywo przypomina historię ZUS, przed reformą i po reformie. ZUS przed reformą mieścił się w lepiankach i był dziadowską instytucją okradającą Polaków. Po reformie pozostał dziadowską instytucją okradającą Polaków, ale kradł już w pałacach ze złotymi sztukateriami(..)"
O'cet,
nie wciskaj dziewicy ciąży.
To nie są moje słowa. Ja mam do tych słów stosunek dość obojętny, podobnie zresztą jak Owsiak, bo to nie ten fragment tekstu Matki Kurka go rozwścieczył...
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 21:58 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

44
maly_kwiatek pisze:
"Historia WOŚP jako żywo przypomina historię ZUS, przed reformą i po reformie. ZUS przed reformą mieścił się w lepiankach i był dziadowską instytucją okradającą Polaków. Po reformie pozostał dziadowską instytucją okradającą Polaków, ale kradł już w pałacach ze złotymi sztukateriami(..)"
O'cet,
nie wciskaj dziewicy ciąży.
To nie są moje słowa. Ja mam do tych słów stosunek dość obojętny, podobnie zresztą jak Owsiak, bo to nie ten fragment tekstu Matki Kurka go rozwścieczył...
Zatem ( by sprostać konsekwencji) nie przekonuj, że można być w ciąży "trochę" ;)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 22:42 przez O'cet, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

46
baabcia pisze:jest prośba nie przeszkadzajcie - żeby czasem nie tylko nie pomóc ale i nie zepsuć tego co inni robią z pełnym zaufaniem
popieram.

niestety w polskiej mentalności panuje silnie zakorzeniony syndrom psa ogrodnika - sam nie zje, drugiemu nie da.
w naszym kraju mówienie o sukcesie jakiegokolwiek przedsięwzięcia, z automatu pociąga za sobą kołtuńską zawiść wiedzących wszystko lepiej indolentów. sami tyłka sprzed telewizora nie ruszą, za to na każdy temat mają wiele do powiedzenia.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 21:42 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

47
Lunadari pisze:sami tyłka sprzed telewizora nie ruszą, za to na każdy temat mają wiele do powiedzenia.
Właśnie.
Vide Andrzej Celiński wygrażający Panu Kaczyńskiemu za to, że ten pojechał na Ukrainę wspierać Majdan, w czasie, gdy wymieniony grzał dupę w domu.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 21:48 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

50
Pokłon dla Pana Celińskiego, który nie tylko docenia Kaczyńskiego ale widzi również rzeczywistość ;) i ma odwagę ją nazywać.
Każdy normalny i uczciwy człowiek powinien być antysystemowy wobec oligarchicznego systemu, wobec tego bagna hochsztaplerskich rządów, które nam zafundowały skarłowaciałe elity postsolidarnościowe, zblatowane z przefarbowanymi na socjaldemokratów komunistami.
to a'propos tej dygresji... a wracając do tematu, o czym na razie mówic, jak jeszcze nic nie wiadomo, nikt tak naprawde rozliczeń nie widział. Ja poczekam :)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 22:18 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

51
Lunadari pisze:
baabcia pisze:jest prośba nie przeszkadzajcie - żeby czasem nie tylko nie pomóc ale i nie zepsuć tego co inni robią z pełnym zaufaniem
popieram.

niestety w polskiej mentalności panuje silnie zakorzeniony syndrom psa ogrodnika - sam nie zje, drugiemu nie da.
w naszym kraju mówienie o sukcesie jakiegokolwiek przedsięwzięcia, z automatu pociąga za sobą kołtuńską zawiść wiedzących wszystko lepiej indolentów. sami tyłka sprzed telewizora nie ruszą, za to na każdy temat mają wiele do powiedzenia.
Wietrzę w tej tendencji poszukiwanie jakiegoś wroga publicznego. Czy to komuś do gustu przypadło bądź nie, Owsiak jest dla wielu Polaków autorytetem, bądź wielu go zwyczajnie szanuje i docenia. Biorąc pod uwagę niezwykłą popularność, wystawiającą tym samym na ataki, zawsze znajdą się osoby pokroju matkikurka działający na zasadzie, hmmm, jak co roku o tej porze kłonicą mu przyłożę ;)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2014, 0:25 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

56
Co za wyjątkowa bzdura!!!

Poza tym Matka Kurka ani nikt inny nie atakował idei WOŚP, tylko system finansowania poprzez WOŚP festiwali Woodstock w Kostrzyniu i prywatnych wydatków państwa Owsiaków za pomocą ich dwóch firm, na które to cele co roku wydawano kwoty rzędu milionów złotych.

Sąd nie należy do żadnej partii, to chyba oczywiste.
Sąd zażądał dokumentów finansowych firm państwa Owsiaków: Zloty Melon i Mrówka Cała, aby sprawdzić, na ile podejrzenia Matki Kurka są zasadne. Matka Kurka opierał się bowiem na informacjach wziętych z internetu a nie z ksiąg finansowych wszystkich trzech firm.
Dokumenty te do końca pozostały niedostępne, mimo, że sąd ponawiał żądanie ich dostarczenia.
Ponieważ dokumentów Owsiak nie dostarczył sądowi, sąd oddalił jego zarzuty wobec Matki Kurka.

Co ma u licha do tego PIS?
Niektórym ta partyjność naprawdę ostro zabełtała w głowie.

Tu nie jest potrzebny PIS tylko rzetelna kontrola skarbowa przez właściwe urzędy skarbowe i zapewne jakieś ABW czy coś co bada w Polsce przestępstwa gospodarcze, oczywiście prewencyjnie, bo nikogo się tu nie oskarża bez żadnych dowodów. Pieniądze publiczne, społeczne mają być rozliczane w sposób transparentny.
To jest zasada europejskiej cywilizacji a nie żadnej partii!!!
Ostatnio zmieniony 08 gru 2014, 10:21 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

57
A jakieś media pisały o odrzuceniu 4.12.2014 przez Sąd Apelacyjny w Warszawie Owsiakowego zażalenia na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie III Wydział Cywilny?
Gdyby wszystko szło po Owsiakowej myśli, o niczym innym nie pisałby Onet, przynajmniej kilka dni miałoby o czym rozprawiać TVN, a tak cisza, jak nad trumną, Was to nie zastanawia?
Ostatnio zmieniony 08 gru 2014, 18:57 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

58
Nie wiem o co chodzi, WOŚP nigdy nie budził moich specjalnych emocji. Zająłem się tą organizacją 2 dni temu, bo natrafiłem na interesujący artykuł, który wkleiłem.
Interesujące rzeczy ludzie piszą tu osobie, w związku z WOŚP, np, że onet jest niezależnym medium.
Dla mnie to i bujda i żenada.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2014, 19:03 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron