Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

61
Jak już ktoś worek rozwiązał, to zaczyna się sypać....
....Wkurzał mnie jednak tymi chińskimi ręcznikami i durnym hasłem "Uwolnić słonia". W mieście, które stało się enklawą buntu młodego pokolenia przeciw komunie i miejscem prawdziwego rockandrollowego protestu, on wygadywał bzdury i rozwadniał ten protest metodami wątpliwej jakości. Zrobił kpinę z protestu, z kontrkultury. Strasznie mi się wtedy naraził. Czemu nie organizował swoich akcji w Komitecie Centralnym PZPR albo pod Pałacem Kultury?” - tłumaczy Piekarczyk, wskazując na to samo, na co wielu krytyków Owsiaka – jego działalność wygląda jak legalizacja systemu......
http://www.stefczyk.info/publicystyka/o ... 2600804656

„Gazeta Wyborcza” kiedyś: Owsiak rozmiękczał młodzież w PRL http://niezalezna.pl/47507-ten-ktory-zn ... ku-systemu
Ostatnio zmieniony 30 gru 2014, 10:27 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

62
W takim razie "Tot-Art" i "Pomarańczowa Alternatywa", to również wygłupy, zgodnie z tą definicją. Przecież właśnie chodziło o pokazanie absurdów tamtej władzy i wyśmianie jej. Milicja polująca na krasnale we Wrocławiu, to ten sam kaliber, co żarty, typu "uwolnić słonia". Każda władza niczego się tak nie boi jak dowcipu, satyra bywa cięższą bronią niż czołgi.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2014, 19:30 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

63
Mrówka cała spalona to się ją zawiesi i wchodzi w grę nowa firma, Jasna sprawa!!!
A Sądowi wała!

No jakby się czytało sprawozdania z afery Amber Gold i kolegów.

Smutne, bo zniszczony zostaje jeden z ostatnich, poza religijnych, bastionów polskiej, społecznej aktywności, WOŚP.

http://kontrowersje.net/jasna_sprawa_cz ... amber_gold
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 10:39 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

64
„Mrówka Cała” przez lata doiła WOŚP i „Złotego Melona” na ciężkie miliony złotych, teraz czas na „Jasną Sprawę”. Owsiak nie mógł sobie odpuścić wielkiej kasy na kilka miesięcy przed żniwami. Przypomnę, że 1 maja 2014 roku „Jasna Sprawa” zaczęła działać, żeby zdążyć przed 31 lipca na „Przystanek Woodstock”, no i coś mi się wydaje, że także w dniu 11 stycznia 2015 roku firma Owsiaka nie będzie narzekać na brak zleceń. Sama organizacja „Przystanku Woodstock” to jest 7-8 milionów, między innymi wyjętych z puszek i 1% podatków. Mając przed sobą taką perspektywę rozum śpi i budzi się pożądanie. Owsiak wiedział, że grunt mu się pali pod nogami, że sprawy przybrały fatalny obrót, ale nie był w stanie powstrzymać się przed manewrem „Amber Gold”, bo na „Przystanku Woodstock” i Finale WOŚP zarabia się największe pieniądze. Dlatego do Sądu ostatecznie nie trafiły księgi rachunkowe, tylko jakieś kieszonkowe Owsiaków z umów zleceń i śmiesznych premii, bo prawdziwa wielomilionowa kasa kryje się w dwóch źródłach: prywatne firmy prezesa i pani dyrektor finansowej wykonujące zlecenia na rzecz WOŚP oraz beztroskie życie na koszt fundacji. Przy Owsiakach „trójka madrycka”, ośmiorniczki Sienkiewicza, czy wino Sikorskiego to skromne życie.

Policzcie sobie „kilometrówkę” Owsiaka, który niemal co weekend jedzie ponad 700 km w obie strony do Szadowa-Młyn. Policzcie jego wizyty w New Yorku, Paryżu, Londynie i wszelkie inne „szkolenia”. Policzcie wszystkie delegacje, wizyty w knajpach, hotelach, przeloty samolotowe itd., itp. Daję głowę, że roczne utrzymanie Owsiaków przez podatników i donatorów, wiele nie odbiega od poziomu ministrów napychających się u „Sowy”, że o zwykłych posłach nawet nie warto wspominać. Zresztą same ich pensje są ministerialne, no i skąd się biorą takie kwoty, jak: 4 miliony kosztów administracyjnych, czy 7 milionów na reklamę i działalność propagatorską? I wszystko to jest możliwe, ponieważ Owsiak cięgle jeszcze należy do kasty nietykalnych, gdyby takie akcje z lekceważeniem prawa i zakładaniem firm w stylu„Amber Gold” przeprowadzał Piotr Wielgucki, następnego dnia miałby US na głowie, a potem sąd pieczętowałby wniosek prokuratury o trzymiesięczny areszt. Mimo wszystko coś się zmienia, ludzie zaczynają przecierać oczy i łączyć fakty, stąd też pan prezes Owsiak z podpalonym tyłkiem schodzi coraz niżej, przesyłając 120 anonimów z prośbami ludzi, którzy mu zaufali i powierzyli swoje ciężkie losy, a których on i jego pomagierzy potraktowali, jak mięso armatnie w brudnej, łamiącej prawo walce. Ten symbolicznie wyrażony stosunek Owsiaka i WOŚP do biznesu, nie filantropii, jest doskonałym podsumowaniem i wytłumaczeniem „Jasnej Sprawy”.
kontrowersje.net/jasna_sprawa_czyli_nowa_firma_owsiaka_za_o_ona_metod_amber_gold
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 10:43 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

65
„Czemu nie organizował swoich akcji w Komitecie Centralnym PZPR albo pod Pałacem Kultury?”


Piekarczyk, przebrzmiała gwiazda sprzed dekad :zzz: to ci dopiero zjełczały autorytet :zlosc:
dlaczego wówczas nie napisał przebojowego protest songu o Owsiaku? co go powstrzymało?? dlaczego nie 'ratował' Jarocina? gdzie był?
dzisiaj jako typowo polski tetryk potrafi jedynie 'oceniać' innych, nie mając samemu za wiele do pokazania :pupa: fuj.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2015, 18:27 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

72
maly_kwiatek pisze:młodziutka post pereelowska gwiazdo,
Obrazek

maly_kwiatek pisze:pokazujesz wpisy starego tetryka, a nie swoje.
Obrazek
?


ps.
Obrazek

maly_kwiatek pisze:Czekamy na Twoje dalsze popisy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 2015, 19:27 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

74
toja pisze:dajcie spokój Owsiakowi, robi najwięcej dobrego dla Polaków w tym waszym burdelu. Dajcie może przykład kto robi więcej od niego dla ludzi a potem wylewajcie tą waszą żółć.
:yes:
Ostatnio zmieniony 02 sty 2015, 13:04 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

77
Na Mazowszu w pięciu powiatach dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej jest niepełny - poinformował szef mazowieckiego oddziału NFZ Filip Nowak. Dodał, że dostęp do lekarza rodzinnego ma 86 proc. mieszkańców woj. mazowieckiego.

Mazowiecki NFZ umowy "na zastępstwo" podpisał z 22 placówkami w 18 miejscowościach: Ostrołęce, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Kozienicach, Pionkach, Przysusze, Radomiu, Przasnyszu, Wyszkowie, Białobrzegach, Grójcu, Nowym Mieście nad Pilicą, Makowie Mazowieckim, Lipsku, Zwoleniu, Szydłowcu, Iłży i Ostrowi Mazowieckiej.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,tit ... omosc.html

Ostrołęce (woj. mazowieckie) nie zagra w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla Jerzego Owsiaka to cios wyjątkowy, ponieważ to właśnie w tamtejszym zakładzie Stora Enso produkuje się skarbonki, do których wolontariusze zbierają co roku pieniądze.

Stowarzyszenie, które dotychczas było organizatorem imprezy w Ostrołęce, w tym roku wycofało się z inicjatywy. Do ostrołęckiego ratusza nie wpłynęła też dotychczas prośba o zgodę na organizację finału WOŚP w mieście, a termin na zgłaszanie sztabów już dawno minął.-POZ,wid,17149301,wiadomosc.html

http://niezalezna.pl/62856-wosp-nie-zag ... la-owsiaka

Ciekawe kto w tej brudnej wojnie polegnie.
Bo mnie to przypomina dziesiątki zmarłych z powodu braku łączności telefonicznej i prawa do przemieszczania się poza swoją miejscowość w pierwszym miesiącu stanu wojennego w Polsce.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2015, 14:38 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

78
toja pisze:dajcie spokój Owsiakowi, robi najwięcej dobrego dla Polaków w tym waszym burdelu. Dajcie może przykład kto robi więcej od niego dla ludzi a potem wylewajcie tą waszą żółć.
Ja nie dam rady,posiedziałem trochę na forum Onetu i niestety zapas żółci mi się wyczerpał :rotfl1: .Może jutro...jak tylko dostanę SMS-a od żółci że już jest,to wpadnę :P .
Ostatnio zmieniony 02 sty 2015, 14:58 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

85
....... Jeśli summa summarum WOŚP ma sukces, a MA i tego nie neguję, to niech płacą artystom, napędzającym całą imprezę. Nie mam z tym problemu. Chodzi mi o to, że ktoś, kto dysponuje takim kapitałem społecznego zaufania, przekładającym się na realny kapitał finansowy, nie powinien mijać się z prawdą nawet o milimetr. Bo co to jest??? Kłamstwa usprawiedliwione słuszną sprawą? Artyści zarabiają, ale im wstyd więc milczą? Owsiak wie (wszyscy zainteresowani wiedzą, cała branża), że sztaby im płacą, ale rokrocznie z ogniem w oczach krzyczy, że to nieprawda?
Ale czytam gdzieś czyjś wpis: "Ja temu facetowi (tj. Owsiakowi) wierzę jak setki ludzi wierzy w religię."
No i już wiem - nie da się z wierzącymi rodakami racjonalnie porozmawiać, wyjaśnić wątpliwości, bo wierzący rodak widzi świat w dwóch kolorach: czarnym i białym. A ludzi dzieli na dwie kategorie: podobnych sobie, czyli tych dobrych bo swoich i myślących inaczej, którzy automatycznie są wrogami. Cóż, taki mamy klimat i mam go powyżej dziurek w nosie. Powiem więcej: uważam, że Owsiak ma prawo do zatrudnienia żony i całej rodziny, jeśli pomaga mu to w osiąganiu celu WOŚP; nie uważam natomiast, że osiągnięcie tego celu stawia Owsiaka w takiej pozycji, w której nie wolno wobec niego wyrażać jakichkolwiek zastrzeżeń. Taka postawa wyznawców Owsiaka czyni ich lustrzanym odbiciem zwalczającej go kato-prawicy i szkodzi całej sprawie. I tyle.
https://www.facebook.com/T0MEKLIPINSKI?fref=nf

węzeł gordyjski?
Ostatnio zmieniony 05 sty 2015, 17:22 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

89
"Dlaczego Mrówka Cała nie wykonała wyroku sądu i nie udostępniła dokumentacji?" - po tym pytaniu dziennikarz Telewizji Republika, Michał Rachoń został wyrzucony z konferencji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ochroniarze bez podania powodu szarpali dziennikarza po zadaniu niewygodnego pytania. Następnie... nie wpuścili na salę wezwanej przez Rachonia policji.
http://niezalezna.pl/63043-pilne-dresia ... i-prasowej
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 14:29 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: WOŚP jak co roku o tej porze....

90
jak czytam w GP tego typu artykuły zawsze na przodzie tytułu jest napisane z dużej litery " BRAWO " dlaczego teraz nie ? powinno być " BRAWO: Dresiarze Owsiaka wyrzucają dziennikarza TV Republika z konferencji prasowej! "
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 15:19 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron