Re: Nowa Prawica

3
Czy warto głosować na Korwin-Mikke, potrafiłby zrobić coś dobrego dla kraju? chce poznać wasze opinie.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, 13:33 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nowa Prawica

4
Zlikwidowałby podatek dochodowy i to mi wystarcza, reszta jego gadania, to bełkot, chociaż nie zawsze. Naprawdę ktoś wątpi, że to nie jest jedna klika, która nikogo do żłoba nie dopuści? Kaczyński, Tusk, lewusy, PSL, to jedna banda, która tylko zmienia się przy sterach, ale przy korycie zawsze będą. Zmienili tak ordynację wyborczą, że wszyscy mogą im skoczyć, nawet Korwin.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, 21:09 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Nowa Prawica

5
polliter pisze:Zlikwidowałby podatek dochodowy i to mi wystarcza
z czego w takim razie utrzymywane byłyby kultura, oświata i choć nędzna, to jedna niezbędna wszystkim opieka medyczna?
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 0:13 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Nowa Prawica

7
Poprawiłem tytuł wątku Crows, chyba, że zamierzeniem Twoim była jego pierwotne brzmienie. Jeżeli tak, zwróć mi proszę uwagę to przywrócę.

Postać JKM'a uległa chyba lekkiej mitologizacji, gdzie zdążył już urosnąć do miana faszysty, rasisty, homofoba gardzącego inwalidami, szowinisty zwolennika gwałtów itd. itd. itd. . Temat jest bardzo wdzięczny, ponieważ ze wszech miar ukazuje manipulację mediów wizerunkiem niewygodnej osoby. Nigdy nie byłem Jego zwolennikiem i najprawdopodobniej nie będę, jednak takiej ilości jawnych przekłamań, wyrwania z kontekstu danych wypowiedzi, zmiany ich znaczenia bądź nadinterpretacji, że zakrawa to na dość rzadko spotykaną (aż w takiej mierze) paranoję.

Tak zupełnie poglądowo wstawię:

[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]

Jego poglądy nie licują z moim, po prostu uważam je trochę za zbyt mało realne, hmm ... lekko zwietrzałe (odnośnie sfery życia prywatnego). Jednak bezczelne dorabianie komuś gęby na siłę (a niechajby i sam sobie dorabiał) jest po prostu dla mnie mało przyswajalne. Niedawno wspominałem o tych zabiegach, żeby Korwina Mikke znowu na siłę wcisnąć w polityczny niebyt. Po prostu wystarczy trochę poczytać i posłuchać co tam ma do przekazania światu oraz skonfrontować to z nagłówkami artykułów gazet bądź wypowiedziami polityków z przeciwnych frakcji lub sympatykami obecnej koalicji.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 2:04 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowa Prawica

8
Lunadari pisze:
polliter pisze:Zlikwidowałby podatek dochodowy i to mi wystarcza
z czego w takim razie utrzymywane byłyby kultura, oświata i choć nędzna, to jedna niezbędna wszystkim opieka medyczna?
Jest kupa innych podatków (np. VAT). Poza tym wystarczy kilka ministerstw, a nie kilkanaście i wszystko będzie git. Żłób nie będzie taki pełny i wielu pociotków straci fajne fuchy, wtedy wszystko się wyrówna.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 2:44 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Nowa Prawica

9
Lunadari pisze:
polliter pisze:Zlikwidowałby podatek dochodowy i to mi wystarcza
z czego w takim razie utrzymywane byłyby kultura, oświata i choć nędzna, to jedna niezbędna wszystkim opieka medyczna?
Wypowiedzi, materiał video:
Korwin-Mikke: PO chce prywatyzować szpitale a nie NFZ ; Korwin-Mikke: publiczne szkolnictwo czy szkodnictwo

"Likwidacja podatków dochodowych – czy jest możliwa? (w świetle programu Kongresu Nowej Prawicy)"
Merytorycznie i dość szczegółowo. Także tak jak pisałem, jakoś specjalnie fanem nie jestem, jednak warto się zapoznać. Zawsze jest to jakiegoś typu opcja i z ekonomicznego punktu widzenia, chyba wcale nie głupia.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 2:54 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowa Prawica

11
jesli chodzi o słuzbe zdrowia to Korwim miał racje kilkanascie lat temu , to co mówił sie sprawdziło .
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 6:31 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Nowa Prawica

13
Tak, zdecydowanie jest to wzorowy przykład anglopolskiego ze średnio zamerykanizowanym dialektem :)
Ale zainteresowanie wzbudził, zwłaszcza grona tłumaczy, lingwistów oraz etymologów.

- przed i na tle innych eurodeputowanych, jak dla mnie całkiem nieźle sobie tutaj poradził

Natomiast o czym JKM mówił ? Stenogram, proszę uprzejmie ;)
No nie, nie mogę się zgodzić z określeniem AGW (Anthropogenic Global Warming - antropogeniczne globalne ocieplenie) bzdurą. To tak jakby również określić bzdurą cykliczne i wieloetapowe zmiany klimatyczne w okresie permu bądź jury.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2014, 23:21 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowa Prawica

14
Abesnai pisze:
Tak, zdecydowanie jest to wzorowy przykład anglopolskiego ze średnio zamerykanizowanym dialektem :)
Ale zainteresowanie wzbudził, zwłaszcza grona tłumaczy, lingwistów, etymologów oraz językoznawców.

- przed i na tle innych eurodeputowanych, jak dla mnie całkiem nieźle sobie tutaj poradził

Natomiast o czym JKM mówił ? Stenogram, proszę uprzejmie ;)
Ten Niemiec wypadł najlepiej, ale cała trójka miała straszliwy akcent, a ta Szwedka prezentowała wręcz żenujący poziom.
Co tu zrobić, by dopieprzyć się do Korwina? Zaatakujmy jego łamaną angielszczyznę! Hurra!! Możemy się ponabijać i przysłonić logikę jego wypowiedzi!!
W ten sposób nikt nawet nie zauważył o czym Korwin mówił, wszyscy skupili się na tym jak mówił.
Jego krytycy mają zagwozdkę, bo nawet gdyby nagrali połowę jego życia, to niczego kompromitującego by z nich nie wyciągnęli, a wystarczy posłuchać pięć minut z taśm naszych polityków i już mamy aferę. Dlatego trzeba chociaż wytknąć, że Korwin słabo mówi po angielsku i pije wino z gwinta. Naprawdę współczuję jego krytykom, że nie mają za co go krytykować. Biedactwa... :)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2014, 0:09 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Nowa Prawica

15
Bez przesady. Z tą defraudacją kasy za przyczyną osób mających swój prywatny interes gotów jestem się zgodzić, jednak "skrót myślowy" dotyczący pseudonaukowców i faktów w których obliczu stoimy (przyczyniając się do nich), to jest przegięcie Polli. Ludzkość nie jest źródłem problemu, jest jednak jego składową i Pan Korwinn Mikke mógłby oszczędzić wsadzania naukowców "w złej wierze wspierających ten obłęd" do "jednej celi" z malwersantami oraz wspierającym ich lobby :/ Moim zdaniem, właśnie tym się skompromitował. Ciekawe jakie środki On by przedsięwziął ... bo chyba nie siedzenie na czterech literach przy akompaniamencie wydalania "gazów cieplarnianych", skoro tak wyśmienicie sobie przyroda i roślinki radzą. Irytuje mnie to.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2014, 0:16 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nowa Prawica

18
Crows pisze:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1034813,tit ... omosc.html
bić czy nie bić - oto jest pytanie ? :/
To nie jest pierwszy raz w polskiej polityce.
2 lata temu poseł i wicemarszałek sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej, Stefan Niesiołowski zaatakował dziennikarkę Ewę Stankiewicz, do tego ubliżając jej ordynarnymi słowami.


http://natemat.pl/14123,stefan-niesiolo ... rzed-sejmu

Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, 11:56 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Nowa Prawica

20
Jednoczenie prawicy pod sztandarem PiS. Ruszyła konwencja
ile to tych prawić w Polsce jest ? , czy PO to nie prawica ? co za metlik ,
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, 15:51 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Nowa Prawica

22
Crows pisze:
Jednoczenie prawicy pod sztandarem PiS. Ruszyła konwencja
ile to tych prawić w Polsce jest ? , czy PO to nie prawica ? co za metlik ,
Moim zdaniem w Polsce w ogóle nie ma żadnej prawicy, nie ma też społecznego zapotrzebowania na prawicę.
Jedyna realna prawica, która mnie kojarzy się z kapitalistycznym i jednocześnie racjonalnym i zgodnym z prawem gospodarowaniem to się nazywa Leszek Balcerowicz. I ta prawica nie ma żadnego poparcia. Polska jest krajem socjalistycznych mrzonek, uniwersalnego łgarstwa i powszechnego oszustwa i złodziejstwa.

Oczywiście zarówno PIS, jak i zwłaszcza PO to typowe partie lewicowe o poglądach socjaldemokratycznych, od lat mówi o tym słusznie Korwin dlatego rządzący nazywają go idiota a młodzież chętnie go słucha z zapartym tchem, że da się w tym kraju mówić prawdę.

Co nie znaczy, że poglądy Korwina są prawicowe :rotfl1:
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, 16:02 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Nowa Prawica

23
maly_kwiatek pisze:Boniego to mi w ogóle nie żal, moim zdaniem, facet od 25 lat prosił się o jakieś publiczne "lanie".
Co nie znaczy, że popieram zachowanie Korwina.
Zgadzam się z Graczykiem jeśli chodzi o Boniego
Mam kłopot z napaścią na Michała Boniego ze strony Janusza Korwin-Mikkego. Przemoc fizyczna nie może regulować sporów w życiu demokratycznego państwa.

Bo choć Korwin nie nazywa tego przemocą, a jedynie zachowaniem honorowym (honorową odpowiedzią na znieważenie go przez Boniego przed laty), jest to przecież zachowanie podpadające pod paragrafy kodeksu karnego. I jeśli Boni lub MSZ (lub razem) wytoczą mu sprawę karną, Korwin przegra. Nie przegrałby może za cesarza Wilhelma II, ale dziś przegra. I dobrze, inaczej mielibyśmy plagę samosądów.

Z drugiej jednak strony mam kłopot z jednoznacznym stanięciem po stronie Michała Boniego. Nie co do formy postępku Korwin-Mikkego. Nie dlatego, że bronię racji Korwin-Mikkego, który czuł się obrażony. To są racje z poziomu praw osobistych, a właściwie indywidualnego postrzegania tych praw przez polityka KNP – nic mi do tego. Chodzi mi to publiczną postawę Michała Boniego w sprawie, która przed laty poróżniła obu panów.

Jak wiadomo, Michał Boni znalazł się na tzw. liście Macierewicza i nie znalazł się tam przez pomyłkę. Bo Boni rzeczywiście podpisał zobowiązanie do współpracy i to był powód, dla którego został zaliczony do grona tajnych współpracowników SB.

Z drugiej strony, o ile wiadomo z jego relacji, podpisanie tego dokumentu nastąpiło w dość trudnych dla niego okolicznościach, a potem - znowu wedle jego słów - spotykając się z oficerem prowadzącym starał się kluczyć i nie mówić nic istotnego. Nie znam dokumentów tej sprawy, trudno mi więc ustosunkować się do wersji Boniego. Ale wiem, że Michał Boni co najmniej dwukrotnie skłamał na swój temat, a to wiele zmienia.

Po pierwsze, w 1992 r. kiedy awanturował się, że znalazł się na „liście Macierewicza” niesłusznie. Znalazł się tam – otóż - słusznie, bo ówczesny szef MSW miał sporządzić jedynie wykaz osób, które SB uważała za swoich współpracowników. A Boniego niewątpliwie SB uważała za tajnego współpracownika. Co nie znaczy, że realnie szkodził ludziom – to są dwie różne sprawy. Niemniej jego poza skrzywdzonej niewinności była fałszywa – i tu Korwin-Mikke ma rację.

Drugi raz Michał Boni skłamał wiosną tego roku, w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W jednej z audycji TOK FM opowiadał historię swojego werbunku i nie powiedział jasno, jakiego rodzaju dokument wówczas podpisał. Dziennikarz prowadzący rozmowę zasugerował wtedy (nie wiem, czy z niewiedzy, czy ze stronniczości), że to była deklaracja lojalności. Michał Boni to potwierdził dodając coś w rodzaju:

Ale mam satysfakcję, że to z siebie wyrzuciłem, niewielu byłoby na to stać.

No cóż, tu kłamał już zupełnie bezwstydnie. Bo różnica między podpisaniem deklaracji lojalności wobec PRL, a podpisaniem zobowiązania do współpracy z SB jest fundamentalna. Pierwsze jest rodzajem zhołdowania przez komunistyczne władze, ale z niego nic nie wynika, a już na pewno na tej podstawie SB nie rejestrowała delikwenta jako swojego tajnego współpracownika. Drugie jest zgodą na donoszenie.

Przez lata w całej tej historii zawsze było mi trochę żal Michała Boniego, bo wplątał się w to uwikłanie nieco przypadkiem i zdaje się, że wiele nie zaszkodził ludziom z podziemia (nie wiem, może nie zaszkodził wcale). Ale z biegiem lat, w miarę jak Boni z mozołem czyści swoją przeszłość, brnąc z kłamstwa w kłamstwo, jest mi go żal coraz mniej.

autor: Roman Graczyk
ale Korwin to mnie zdumiewa :D nie samym czynem, tylko reakcją
Ku mojemu zdumieniu ta gnida, zamiast przysłać mi sekundantów żądając satysfakcji, natychmiast się tym pochwaliła!!!
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, 16:40 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Nowa Prawica

24
PRL to był skundlony kraj kundli.
Kundle rodzili się na pniu i całe życie byli kundlami.
Jak ktoś nie wie o co chodzi, niech sobie zobaczy postać niejakiego Jarząbka z filmu Miś.
To właśnie jest klasyczny polski kundel.
Kundle zajmowały stanowiska kierownicze (bardzo często) i byli kolegami i koleżankami z pracy.
Trzeba było z tym żyć.

Korwin całe życie grał w karty i utrzymywał się z majątku rodziców oraz z tego co wygrał w karty.
Ja bym się na jego miejscu tym nie chwalił.
Robić karierę na kundlach w taki sposób jak on to robi - żenada.

Od 25 lat żyjemy w kraju, w którym możemy być wolni, choć nieraz jest trudno.
Pereelowscy kierownicy i dyrektorzy często się tłumaczyli, ze oni MUSZĄ żyć jak kundle, bo ich zwolnią i stracą możliwości utrzymania rodzin na odpowiednim poziomie.
No to teraz NIKT NIC NIE MUSI.
I można sobie pooglądać, jak kto korzysta ze swojej wolności.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, 16:54 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Nowa Prawica

25
maly_kwiatek pisze:PRL to był skundlony kraj kundli.
wypraszam sobie , sam jesteś kundlem , bo pouczasz innych na temat osadów a tu wrzucasz wszyskich do sracza , "uzdrowicielu" skundlony :P

Proszę bez uwag osobistych.
MK
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, 18:09 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Nowa Prawica

26
Crows, zrobiłem wiele z tego co mogłem zrobić, by ludzie nie musieli żyć zakłamaniu w Pereelu, by nawet tam poczuli się wolni.
Nadal staram się uświadamiać potrzebującym, że są bardziej wolni, niż im się wydaje :)

Teraz możesz pisać na mnie co uważasz, bo korzystasz z wolności zapisanej w naszej współczesnej Konstytucji i z wolności zapisanej na sztandarach Imladis.
Mam nadzieję, że Cię to cieszy :)

Proszę tylko bez uwag osobistych, tłumaczyliśmy z Lidką w temacie o osądach, dlaczego tego nie należy robić.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 12:13 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Nowa Prawica

27
Kwiatku nie miałes moze takiego zamiaru, ale obraziłeś nas nazwając kundlami. Wszyscy jesteśmy Polakami, prawie ( z wyjatkiem najmłodszych uzytkowników) wszyscy żyliśmy w PRLu, Ty też.

Więc bardzo proszę, ważcie słowa i nie prowokujcie się nawzajem.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 12:45 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Nowa Prawica

28
victoria pisze:Kwiatku nie miałes moze takiego zamiaru, ale obraziłeś nas nazwając kundlami. Wszyscy jesteśmy Polakami, prawie ( z wyjatkiem najmłodszych uzytkowników) wszyscy żyliśmy w PRLu, Ty też.

Więc bardzo proszę, ważcie słowa i nie prowokujcie się nawzajem.
Victorio,
nie zrozumiałaś.
To, że w Pereelu roiło się od kundli, to nie znaczy, ze wszyscy byliśmy kundlami.
Wręcz przeciwnie.

Jarząbków trochę było w tej naszej rzeczywistości, jednak oni nie dominowali naszego życia społecznego, mimo, ze byli bardzo mocni i korzystali ze wsparcia władzy. PRL to nie była kolaborująca z hitlerowcami Francja lat 40-tych, jednak kundli było tu co niemiara.
Jeśli ktoś młodszy nie pamięta PRL albo nie rozumie na czym on polegał, to niech otworzy nowy temat o tym i chętnie wyjaśnię różne aspekty PRL-u. Temat może być ciekawy, bo PRL nie był jednolitą szara masa tylko był bogaty w wydarzenia zmieniające bieg historii i zmieniające nastroje społeczne.

Wracając do tematu.
Kto był kundlem w PRL to ma okazję by sobie przeanalizować to, co tu zostało powiedziane i dlaczego.
Kto nie był - nie ma powodu by się obrażać.

W moich wypowiedziach nikt osobiście nie jest nazwany czy pozwany obelżywie.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 13:13 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Nowa Prawica

29
Pan Korwin może się nie czuć urażony określeniem kundel, bo ma całkiem dobre papiery rodowe.
Jednak jego zachowanie wobec pana Boniego to było zachowanie typowe dla psa, niechby rasowego, jednak psa.
To psy reagują emocjonalnie na osobniki, których nie lubią.

Dlatego pan Korwin nie powinien być żadnym wzorem dla współczesnej młodzieży.
Młodzież prawicowa - cokolwiek to by miało znaczyć - ma prawo uczyć się i rozwijać bez chorych wzorów. To oni przecież w końcu będą kierować Polską. A przykłady warto brać np. z ONR. Tamci ludzie nie kłócą się tylko się cały czas uczą. I nie ulegają byle jakim pseudo autorytetom.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 13:24 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Nowa Prawica

30
Kwiatku, tu nie chodzi o to czy ja zrozumiałam, tylko o ważenie słów
maly_kwiatek pisze:PRL to był skundlony kraj kundli.
jeśli piszesz takie zdanie, to daj jasny opis, kogo masz na myśli, wtedy unikniemy nieporozumień.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 14:31 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron