Re: Deklaracja wiary lekarzy

3
A wiesz, to nie jest takie proste, w pierwszej chwili tez pomyslalam ze to średniowiecze, ze ni lekarz nie ma prawa obciazac pacjenta tym, w co wierzy. Ale z drugiej strony - lekarz to czlowiek, ktory jesli chce pozostawac w zgodzie ze swoim sumieniem - musialby zaprzeczac temu, w co wierzy, jako lekarz postepujac wbrew sobie - człowiekowi. No, diabli wiedza, nie poważe sie na ocene czlowieka, to jest bardzo delikatna materia - wiara. I sliska.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 11:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Deklaracja wiary lekarzy

5
Crows pisze:cała ta sprawa jest taka pianotwórcza , czy nie było powiedziane , że bóg duchem jest , wiec po co ta eskapada ? , czy ktoś broni lekarzowi byc wiernym swemu sumieniu , ale jedno powinien , powinien przestrzegać obowiazujace prawo cywilne.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/internau ... arzy/rzqd9
Proponuję rozwiązanie niebanalne.Walnąć sobie taką deklarację wiary na czole w formie tatuażu .Czcionek do wyboru do koloru,kolorek też jakiś taki wyrazisty.Dla tych pełniących nocne dyżury fosforyzujący tekst,żeby z daleka było widać kto kto się zbliża i w którą stronę ewentualnie należy się czołgać aby poczuć się bezpiecznym :rotfl1:. Ten mój GPS musi być uszkodzony.To nie może być środek Europy :satan: .
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 11:47 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Deklaracja wiary lekarzy

6
Ayalen pisze:A wiesz, to nie jest takie proste, w pierwszej chwili tez pomyslalam ze to średniowiecze, ze ni lekarz nie ma prawa obciazac pacjenta tym, w co wierzy. Ale z drugiej strony - lekarz to czlowiek, ktory jesli chce pozostawac w zgodzie ze swoim sumieniem - musialby zaprzeczac temu, w co wierzy, jako lekarz postepujac wbrew sobie - człowiekowi. No, diabli wiedza, nie poważe sie na ocene czlowieka, to jest bardzo delikatna materia - wiara. I sliska.
Lekarz ...Jest tyle innych zawodów.Można być brukarzem katolickim,piekarzem katolickim,ochroniarzem katolickim,dozorcą katolickim...no jest tego sporo :P ...
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 11:50 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Deklaracja wiary lekarzy

8
mordotymoja pisze:Proponuję rozwiązanie niebanalne.Walnąć sobie taką deklarację wiary na czole w formie tatuażu .Czcionek do wyboru do koloru,kolorek też jakiś taki wyrazisty.Dla tych pełniących nocne dyżury fosforyzujący tekst,żeby z daleka było widać kto kto się zbliża i w którą stronę ewentualnie należy się czołgać aby poczuć się bezpiecznym.
dobry pomysł popieram , :brawo:
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 12:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Deklaracja wiary lekarzy

9
A moze utworzyc oddzielna sluzbe zdrowia - przykoscielna i publiczna? Czemu nie? Koszernie bedzie :-)
zapewne pierwszymi , którzy by byli przeciw to biskupi , którzy z troską o swoje zdrowie , zmartwili by sie gdyby nie mogli korzystać np z przeszczepów organów.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 12:23 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Deklaracja wiary lekarzy

11
Tu też ten owczy pęd, jak wszędzie....
Przeczytaliscie deklarację?
W którym punkcie łamie prawo, będzie szkodzić człowiekowi - pacjentowi?
Wysmiewanie zamiast konkretnych argumentów, bo ich nie ma czy jest jakiś inny powód?
Czy ta deklaracja cokolwiek zmieniła, poza głośnym wypowiedzeniem tego co i tak funkcjonuje?
Nie kazdy lekarz dokonuje aborcji, nie kazda pielegniarka asystuje i jakoś to dotychczas nikogo nie bolało, wiec czemu teraz tak nagle? Boli, ze nie siedza cicho w kącie?
Dlaczego ludzie chcący zyć wg wiary chrzescijańskiej, chronić chrześcijanskie wartosci życia nie mają mieć prawa do wyboru lekarza? A lekarz świadomości, ze jego pacjenci tego od niego oczekują?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 16:39 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Deklaracja wiary lekarzy

12
Dobrze że żyjemy w XXI wieku i wygasły stosy inkwizycji i nikt nie będzie spalony za swe przekonania i wiarę jaką wyznaje lub uważa się za niewierzącego.
Być może gdzieś na ""zadupiu "" ma to jakieś znaczenie , lecz na ogół nie powinno zagrażać taka deklaracja wiary nikomu kto potrzebuje pomocy lekarskiej pomocy.
Czytałem że lekarze podpisujący taką deklaracje i siostry odmawiające pomocy lekarzom przy aborcji maja problemy i są w jakiś sposób karani , lecz nie wiem czy to jest na faktach gdyż taką wiadomość można było przeczytać na forum RM.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 16:58 przez artin, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyceron

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem

Re: Deklaracja wiary lekarzy

13
artin pisze:Dobrze że żyjemy w XXI wieku i wygasły stosy herezji i nikt nie będzie spalony za swe przekonania i wiarę jaką wyznaje lub uważa się za niewierzącego.
Być może gdzieś na ""zadupiu "" ma to jakieś znaczenie , lecz na ogół nie powinno zagrażać taka deklaracja wiary nikomu kto potrzebuje pomocy lekarskiej pomocy.
Czytałem że lekarze podpisujący taką deklaracje i siostry odmawiające pomocy lekarzom przy aborcji maja problemy i są w jakiś sposób karani , lecz nie wiem czy to jest na faktach gdyż taką wiadomość można było przeczytać na forum RM.
Polska składa się głównie z zadupia.Żyje na takim zadupiu od wielu lat,znam wielu ludzi, i wiem że deklaracje sobie ,życie sobie.Co do twoich zarzutów Victorio,głównie nie podoba mi się dzielenie Polaków na tych lepszych,to znaczy Was, i resztę do której ja się zaliczam.A jacy jesteście...cóż widziałem kilka ujęć z pogrzebu generała Jaruzelskiego.Tylko tak dalej ...
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 17:16 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Deklaracja wiary lekarzy

14
Co to znaczy Was? Nie bardzo rozumiem... Jaka to niby jestem?
Pokaż mi chociaż słowo, wskazujące że są lepsi i gorsi?
To sa właśnie te argumenty?

:zemdlala:
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 17:29 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Deklaracja wiary lekarzy

15
victoria pisze:Co to znaczy Was? Nie bardzo rozumiem... Jaka to niby jestem?
Pokaż mi chociaż słowo, wskazujące że są lepsi i gorsi?
To sa właśnie te argumenty?

:zemdlala:
Was katolików.Katolickie stowarzyszenie lekarzy,prawników ,dziennikarzy i tak dalej...tych lepszych od reszty,a jak jest widać.To nie zarzut do Ciebie.Do twoich guru w dziwnych strojach organizacyjnych.O dzielenie Polaków.Jakiś cel w tym pewnie mają.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 17:45 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Deklaracja wiary lekarzy

16
Ty dzielisz, nie ja :D dla mnie nie ma lepszy czy gorszy ani ze względu na wiare, ani światopogląd ani wygląd, liczą sie tylko umiejętnosci i tu możemy porozmawiać o lepszym i gorszym lekarzu...
Ale temat nie o tym... Wytłumacz mi, dlaczego tak bulwersuje Cię fakt, ze ktoś podpisuje deklarację wiary, dając tym samym jasno do zrozumienia, czego potencjalny pacjent moze od niego oczekiwać? A pacjent poszukujący np lekarza który mu doradzi antykoncepcję naturalną, nauczy, nie będzie musiał go szukać droga pantoflową... W czym Tobie konkretnie to przeszkadza? I jakie to niby ma nieść ze sobą zagrożenie?
Być moze takie podpisanie deklaracji, zniesie szykanowanie w wielu szpitalach lekarzy i położnych nie chcacych przeprowadzać aborcji i asystować przy nich(i nie chodzi tutaj o zagrozenie zycia, żeby było jasne), czy nie mają do tego prawa? Są szpitale gdzie szanuje się takie decyzje, ale są i takie, gdzie trzeba sie tego wstydzić.
Dlaczego chcesz zepchnąć na margines (przydałoby sie tu słówko o tolerancji, ale niech tam...) ludzi chcących zyć wg wiary chrześcijańskiej, przecież nikt od Ciebie nie wymaga, zebyś zmienił wybrany przez siebie styl zycia?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 18:56 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Deklaracja wiary lekarzy

18
Victorio ja pracuje w tzw słuzbie zdrowia i martwi mnie to , ze miernoty medyczne próbuja fanatyzować pod kątem problemów , które nie sa ich problemem , bo w kwestiach watpliwych wypowiada sie prawo , jak powiedział jeden z uzytkowników zawsze mozna byc krawcem czy szewcem albo innym , ci co podpisują deklaracje to oszołomy , graja na ludzkich schorowanych człowiekach by sie przypodobać katolickim decydentom , oszołomy niech sie lepiej zajma tym jak wyleczyć kościól z pedofilskiej choroby.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 19:43 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Deklaracja wiary lekarzy

19
Ależ Crows to oczywiste, ze będzie to okazja dla miernot, ale tak samo jak każda inna... Tylko czy z powodu tych miernot, temat należy zamknąć? Udawać że nie istnieje? I co dalej?

Mordo, w imię czego odbierasz innym prawo do samostanowienia?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 20:06 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Deklaracja wiary lekarzy

20
Nie odmawiam.Ale trzymając się tak zwanej służby zdrowia,nikt Wam nie zabrania organizować swoich ,czysto katolickich placówek,przestrzegających zasad którymi się kierujecie.Którymi powinniście się kierować :P .Moje stanowcze nie dla takich fochów w państwowych przychodniach, szpitalach.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 20:18 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Deklaracja wiary lekarzy

21
Nie będe stosowac Twojej retoryki pisząc Wy ... Ale, czy pacjent katolik płaci inne składki ZUS? A może nie płaci? Wtedy rozumiem, ze skoro nie płaci, nie moze wymagac od ginekologa znajomosci naturalnej metody poczęć :D nie widzisz śmiesznosci w tym co piszesz? Przecież bez tej deklaracji, są małżeństwa stosujące te metody i lekarze którzy tych metod nauczą i służą pomocą. Bez tej deklaracji funkcjonują lekarze nie przeprowadzający aborcji i położne nie asystujące, więc dalej pytam o to samo, w czym widzisz problem? W oficjalnosci ?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 20:31 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Deklaracja wiary lekarzy

23
Przecież nie mówię, ze wszyscy zyją wg chrześcijańskich zasad, ale Ci którzy ten sposób na zycie wybrali mają do tego prawo, podobnie jak lekarze, którzy swój zawod nie traktuja instrumentalnie.
Przyszedł mi taki przykład do głowy, nie kazdy stomatolog usuwa zęby, z reguły zakres usług jest dokładnie opisany przed gabinetem, robi to oczywiscie z innego powodu niż lekarz nie wykonujący aborcji, ale czy to Cię oburza, czy po prostu wybierasz gabinet gdzie zęby się usuwa?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 21:11 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Deklaracja wiary lekarzy

25
A Ty myślisz, ze podział w medycynie na zwolenników in vitro i transplantacji i przeciwników to skutek tej deklaracji? Jak pogodzić rozwój transplantologii z rozwojem medycyny ratującej zycie, przeciez organy skądś trzeba brać i o ile transplantacje od osób zyjących nie budzą watpliwosci, o tyle od osób "zmarłych" lekarze neurolodzy mają ich coraz więcej, ba wręcz nie boją się już mówić, że nie ma martwych dawców.
Genialne określenia jak śmierć mózgowa czy zwłoki z bijącym sercem, ktoś to musiał wymysleć tylko, ze sa przypadki wyjscia z owej śmierci mózgowej, a jak jest chociaż jeden przypadek to już jest nie tylko teoretyczna watpliwość.
A najdziwniejsze jest to, ze nie ma jednoznacznych kryteriów stwierdzających zgon i co kraj to obyczaj i jak tu nie mieć wątpliwości?
Albo inna watpliwość, człowiek z wypadku, krwawieniem wewnatrz czaszkowym, stan ciężki, ratować go czy ratować organy, bo jesli tego człowieka, trzeba obnizać ciśnienie krwi, jeśli narządy, podwyższać ciśnienie?
Teraz Ty mi powiedz, jak daleko to pójdzie?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 22:40 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Deklaracja wiary lekarzy

26
No to pytanie: komu taka deklaracja sluzy, i do czego?
Mysle ze czlowiek wierny temu w co wierzy - nie postapi wbrew swojemu sumieniu, i zadne podpisy nie sa mu potrzebne. Komu wiec są?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2014, 7:52 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Deklaracja wiary lekarzy

30
Ja z całego tego szumu wychwyciłem, że doktor Hamankiewicz, od lat usiłujący zbić kapitał polityczny na swej pozycji publicznie wyraził się, że lekarze, którzy podpisują deklarację w niczym nie sa sprzeczni z kodeksami etycznymi lekarskimi, czy jakoś tak, cytuję z pamięci.

I z tego faktu, że on zabrał głos i z charakteru dyskusji, wynika mi, że sprawa jest ewidentnie nakręcona politycznie.
Jak świat światem, jedni lekarze usuwali ciąże, inni tego nigdy nie robili.
Procedurami In vitro z pewnością zajmują się ci, co tego chcą i nikt tu nikogo do niczego nie zmusza (poza oczywiście niewinnymi dziecięcymi istnieniami powołanymi do życia w probówce).

Dopóki polityka nie zaczęła się w to mieszać ludzie sobie jakoś radzili.
Teraz przemysł ciążowo - aborcyjny stał się przemysłem dla bogatych i przenosi ogromne pieniądze, które docierają szerokim strumieniem nawet do firm turystycznych, organizujących wycieczki aborcyjne dla kobiet.
Z tym przemysłem coraz trudniej walczyć, bo on za pieniądze jest w stanie zabijać nie tylko małe dzieci, ale także przeciwników rozrastania się śmiercionośnego przemysłu.

Czemu służy deklaracja?
Zbijaniu kapitału politycznego przez pana Hamankiewicza i jemu podobnych.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2014, 13:15 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron