Re: Polski profesjonalizm

62
maly_kwiatek pisze:
egoista99 pisze:Zawiódł system zarzadzania sytuacjami nadzwyczajnymi My tego nie mamy ale maja to i Amerykanie i nawet Rosjanie...
Gdybyś się dowiedział ile Polska wydaje na zarządzanie kryzysowe, to byś się tak zdziwił, ze mógłbyś dostać zawału.
Spytasz czy dlatego, że tak mało?
Nie, dlatego, że tak dużo.
I oczywiście dlatego, ze ten system nie działa, gdy jest potrzebny.

Amerykanie budują swój system obrony cywilnej od czasów niepamiętnych.
Po pierwsze szeryf i szeryfowaty prezydent są jak Bogowie.
Mozna ich wprawdzie zastrzelić, jednak dopóki żyją, to to co każą jest święte i trzeba wykonywać.
System Rosjan jest podobny, tylko że rolę szeryfów pełnią tam narzucone z góry władze.
W Polsce są: wydawanie pieniędzy - bo Europa każe - i robienie absolutnych jaj za te pieniądze.
Pielęgniarki ze szpitala w Rudzie Śląskiej opowiedziały w pierwszym dniu po tragicznym wypadku jaki jest ten system.
Nie ma systemu, bo powiedziano im że szpitala na to nie stać.
Ale, aby nie czuły się całkiem źle i aby nie złożyły jakiejś skargi nie wiadomo gdzie, to posłano je na kursy samoobrony.
ZAMIAST szkolenia w sprawie działań kryzysowych w szpitalu!!!

egoista99 pisze:Oprócz tego całkowite inne podejscie do człowieka którego zamiast obezwładnić chce się zastrzelić...Ani na jednym kadrze nie widac
aby usiłowano go obezwładnić...A gdyby wzorem policji brytyjskiej nasza tez nie posiadała broni ...?? To co ?? pomachałaby mu na do widzenia ??? Czy by sie popłakali z niemocy ??
Kolejną sprawa jaką mozna zaobserwowac na kazdym amerykańskim fimie to to ze policjant wzywa karetke i udziela pomocy ..by się nie wykrwawił....Tutaj biernie stoja i zastanawiaja się co tak naprawde uczynili....Zyc ze swiadomościa iż się zastrzeliło chorego człowieka...Gratulacje dla przełożonych tego policjanta !!!
Święta prawda !!!

:good:
Z tego co widziałem w USA to gdy przyjechałiśmy z przyjaciółmi w 4 rodziny ( dwie polskie dwie niemieckie ) to tego samego wieczora przyjechał szeryf przywitał się powiedziła iz nas serdecznie wita ,ze gdyby coś to on i tu podał wizytówki gdyby była potrzebna pomoc lekarska to ..wskazał adres ...gdyby...itd itd Gdy pobładziliśmy szukając exit nr xyz to po 5 min był samochód szeryfa itd itd
Podobna sytacje tylko bardziej dramatyczna widziałem gdy w Turkmenistanie zapalił sie szyb ..Po 10 min była pierwsza sekcja straży ,pożniej saperzy i po 2 godz ugasili pozar..Podobnie było w Uzbekistanie gdzie w Taszkencie jest klinika kardiochirurgi słabo wyposażona ale to co oni tam wyprawiaja wprawiło Niemców w zadziwenie..Nie mgli uwierzyc iz mozna uratować człowieka nie posiadając prawie niczego..
A wystarczy tak mało...CHCIEĆ !!
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 16:43 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Polski profesjonalizm

63
egoista99 pisze:Kolejną sprawa jaką mozna zaobserwowac na kazdym amerykańskim fimie to to ze policjant wzywa karetke i udziela pomocy ..by się nie wykrwawił....Tutaj biernie stoja i zastanawiaja się co tak naprawde uczynili....Zyc ze swiadomościa iż się zastrzeliło chorego człowieka...Gratulacje dla przełożonych tego policjanta !!!
być może nasi nie oglądają instruktażowo poglądowych amerykańskich filmów.
apel do przełożonych! obowiązkowo jeden film dziennie do obejrzenia na posterunku!
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 17:25 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polski profesjonalizm

64
maly_kwiatek pisze:Amerykanie budują swój system obrony cywilnej od czasów niepamiętnych.
Po pierwsze szeryf i szeryfowaty prezydent są jak Bogowie.
Mozna ich wprawdzie zastrzelić, jednak dopóki żyją, to to co każą jest święte i trzeba wykonywać.
System Rosjan jest podobny, tylko że rolę szeryfów pełnią tam narzucone z góry władze.
Amerykanie z mlekiem matki ssą wolność obywatelską wraz z obywatelskimi prawami od pokoleń.
Rosjanie za to od pokoleń ssą z mlekiem matki bezdyskusyjną karność wobec władzy.

polska wolność od '89 roku jest rozpasana i nieukierunkowana niczym pies zerwany z łańcucha.
musi minąć szmat czasu, by wolny i swawolny Polak rewolucjonista poszedł po rozum do głowy.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 17:34 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polski profesjonalizm

65
egoista99 pisze:Z tego co widziałem w USA to gdy przyjechałiśmy z przyjaciółmi w 4 rodziny ( dwie polskie dwie niemieckie ) to tego samego wieczora przyjechał szeryf przywitał się powiedziła iz nas serdecznie wita ,ze gdyby coś to on i tu podał wizytówki gdyby była potrzebna pomoc lekarska to ..wskazał adres ...gdyby...itd itd Gdy pobładziliśmy szukając exit nr xyz to po 5 min był samochód szeryfa itd itd
a mnie w Nowym Jorku jakoś nie witał.. :(
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 17:36 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polski profesjonalizm

66
Single zawsze maja pod górkę..Ale nie martw się własciciel domu zameldował gdzie należy ze przyjechał kolejny Polak
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 17:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Polski profesjonalizm

67
egoista99 pisze:Single zawsze maja pod górkę..Ale nie martw się własciciel domu zameldował gdzie należy ze przyjechał kolejny Polak
mylisz się :lato:

pojedź sam do Łodzi, a z chmarą znajomych cudzoziemców do Pipidówka Dolnego.
ciekawe kto i gdzie większe wzbudzi zaciekawienie?
moim zdaniem 'Twój' szeryf był bardziej zorientowany by 'bronić' swoich, niż niańczyć turystów :gun:
z góry uprzedzam - jestem zdecydowanie bardziej optymistką niż pesymistką :P
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 17:47 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Polski profesjonalizm

68
Ależ oczywiście ..ze jako bocy element byliśmy podejrzani...Poland ,Holland diabli wiedzą skąd są ....
PS Staram się być realistą...Pesymista to przecież dobrze poinformowany optymista
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 20:18 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Polski profesjonalizm

69
PS Do Pipidówka Dolnego wstydzę się ...bo dzieciaki tubylców obskakują samochody i domagaja się datków...Jak w Rumunii...Smutne
Ostatnio zmieniony 25 lip 2014, 20:20 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Polski profesjonalizm

70
http://fakty.interia.pl/slaskie/news-tr ... lock=facts

Tak, jak myślałem od początku, to było rozstrzelanie.

A Polacy tylko się rozejrzeli dookoła, zastrzygli uszami...
"Aaaa to nie u nas, to w jakiejś Rudzie Śląskiej. I facet zasłużył, bo po co biegał z nożem."
I można spać spokojnie dalej ...
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 16:25 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Polski profesjonalizm

71
na podstawie takich przesłanek nie można wyciągnąć wniosku , że to było => "rozstrzelanie" , takie stwierdzenie to swoisty rodzaj politycznej propagandy
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 16:56 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Polski profesjonalizm

72
A niech tam, kwiatek mistrzem w polityce nie jest.
Natomiast znany jest chyba z tego, że odczuwa cierpienie i krzywdę ludzi.
I używa środków przerysowanych, aby to cierpienie i krzywdę ludzką uświadomić tym ludziom, którzy ją bagatelizują, albo w ogóle nie dostrzegają.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 17:04 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Polski profesjonalizm

73
twoja wrazliwość nie jest wrazliwością czystą bo jest uwarunkowana twymi wyborami zwiazanymi z okresloną polityka i ruchami filozoficzno-religijnymi.
wrażliwość pełna i szczera nie wybiera nad kim ma sie ulitować , nie działa wybiórczo
wrażliwość szczera nie musi się manifestować przez wmawianie innym braku wrażliwości .
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 17:30 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Polski profesjonalizm

75
no i bardzo dobrze , mozesz sobie nazwać to jak chcesz , ważne jest to , że to logiczny wynik twojej działalności jezykowej.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 17:37 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Polski profesjonalizm

77
ona tak radziła a kazdemu jakąś etykietke przykleja , ty lepiej sie nie wybielaj tylko poczytaj swe posty . bo ja bardzo nie przepadam za tymi co próbują tu grać świetych kosztem innych.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 17:43 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Polski profesjonalizm

79
Crows pisze:ona tak radziła a kazdemu jakąś etykietke przykleja
No, jaką, Crows? :) Czy przypadkiem nie taką, jaką każdy sam sobie zrozumie moje ogólne słowa?...

Czy ja kiedykolwiek komukolwiek na tym forum powiedziałam, że robi 'źle'? Że jest 'jakiś tam'? Że wiem, co myśli, czuje i jakie ma intencje?... Że ktoś jest 'lepszy', a ktoś 'gorszy'?...

To jest właśnie osąd, Crows. Jeśli ktoś jest przekonany, że zna czyjeś uczucia, myśli, intencje i na tej podstawie jego zdaniem jest 'jakiś tam'.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 18:40 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Polski profesjonalizm

80
maly_kwiatek pisze:To jest osąd.
Słowa Cowsa, które tak skomentowałeś, nie są osądem... To tylko zwykła ocena na bazie czyichś słów, znajomości życia i logiki...

Ale sobą jak najbardziej zostań, jakkolwiek odbierzesz te (i inne) słowa ;)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 18:47 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Polski profesjonalizm

82
:). Też bym tak chciała. Ale rozumiem, że to niemożliwe, bo dla każdego 'głos serca' mówi tylko tym, czego on jest świadomy...To 'święte oburzenie' w tematach społecznych też jest takim 'głosem serca'... ;).
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 6:16 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Polski profesjonalizm

83
Crows pisze:wiec niech kazdy przestanie grać a zacznijmy mówić tylko głosem serca
Crows,
przespałem się z tymi Twoimi oburzeniami i emocjami i myślę, że one wynikają z tego, że wciąż usiłujesz dokonywać porównań między ludźmi, być może także między sobą i innymi. Porównań i kwalifikowania wyników tych porównań.

To właśnie takie działanie Lidka nazywa osądami i tłumaczy od dawna, że nie należy ich robić bo nie służą przybliżeniu się do prawdy, tylko oddalają od prawdy.

Portal Wolna Polska jest zbudowany na wykazywaniu różnicy Naród Izraelski - reszta świata.
Jaki jest tego efekt - można tam przeczytać.

Kwiatek nie boi się oglądać produktów rąk i umysłów ludzkich i przejrzał także ten portal.
No i raczej tam nie będzie zaglądał.
Bo nawet jeśli tam jest napisana prawda, to naród który błądzi, nie przestaje być narodem moich braci i sióstr - dodam w Adamie i Ewie, żeby ktoś nie pomyślał znowu czegoś innego.
Edyta Stein była Żydówką, a potem była chrześcijanką, katoliczką, skazaną na śmierć i zamordowaną przez hitlerowców męczennicą narodu żydowskiego i świętą Kościoła Katolickiego. Aktualnie jest Patronką Europy.
To był wspaniały proces przechodzenia od jednej prawdy do drugiej prawdy. Prawdy pozostają prawdami, wartości wartościami, a człowiek w tym wędruje. Dlatego można porównywać ze sobą religie, poglądy, zachowania, nie porównujmy jednak ludzi i nie przyklejajmy im swoich łatek.
Bo to zawsze będą nasze łatki z naszymi ocenami, a ci ludzie nie będą mieli z tym nic wspólnego.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 7:32 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron