Re: Ulubione media internetowe

1
Gdzie lubicie zaglądać i zaglądacie odruchowo po włączeniu komputera?
Czego wam brakuje w mediach internetowych?

Ja zaglądam na onet, wirtualna polska i interia, jednak nie jestem z nich zadowolony.
Zalew taniej reklamy, celebrycji i manipulowanie informacją są tam bardzo widoczne, zwłaszcza na interii.

Potrzebuję rzetelnej informacji, dlatego odkryłem portal stefczyk.pl i niezależna .pl
Wcześniej często czytałem nasz dziennik i bibułę.
Nasz dziennik stał się nieczytelny po zmianie formuły więc go porzuciłem.
A dzis odkryłem niezwykle ciekawie prowadzony i nie straszący manipulacja i wciskającą się propaganda, mimo zdecydowanie chrześcijańskiego charakteru. Na pierwszy rzut oka - rewelacja!

Popatrzcie zresztą sami:

http://www.fronda.pl/

Nie wszystko tam jest idealne.
Na przykład właśnie zauważyłem, ze pajacuje tam niejaki Tomasz Terlikowski, który robi to w podobnym stylu, jak w innych tzw. prawicowych mediach, skłóca ludzi, którzy maja jakąś szansę być razem politycznie. Zupełnie jak moskiewski agent. Jak niedościgły wzór - Wałęsa, który zastał Polskę jednolitą w sprzeciwie wobec zła, a zostawił rozdartą na dwoje i krwawiącą, splugawioną i wyśmiewaną przez wszystkie inne nacje.

http://www.fronda.pl/a/jak-ruch-narodow ... 41699.html

Mimo, że Terlikowski jest podobno we władzach portalu, nie zmienia faktu, ze mogą tam się ukazywać także treści normalne, nie propagandowe. Powyższy artykuł jest zresztą opatrzony maleńkim słowem "Reklama".

No prawie jak na Imladis :D
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 15:21 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Ulubione media internetowe

3
niezależna.pl czasem czytam chociaż trzeba cioągle brać poprawkę że obiektywni to oni na pewno nie są, wp czasem czytam, od onety który jest chyba przybudówką TVN jest bardziej wiarygodna wirtualna polska, czasem można tram trafić na normalne artykuły.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 16:18 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ulubione media internetowe

4
Na przykład właśnie zauważyłem, ze pajacuje tam niejaki Tomasz Terlikowski, który robi to w podobnym stylu, jak w innych tzw. prawicowych mediach, skłóca ludzi, którzy maja jakąś szansę być razem politycznie. Zupełnie jak moskiewski agent. Jak niedościgły wzór - Wałęsa, który zastał Polskę jednolitą w sprzeciwie wobec zła, a zostawił rozdartą na dwoje i krwawiącą, splugawioną i wyśmiewaną przez wszystkie inne nacje.
Terlikowski został właśnie prezesem Republiki Telewizji, nie wiem po co ;) Tego Terlikowskiego czasem się nie da słuchać, nie mówie że się z nim nie zgadzam, bo na niektóre mam sprawy podobne poglądy co on, ale on tak przynudza i tak się lansi z tym. Dla osoby o innych poglądach co on, to on musi być bardzo mało przekonywujący, ma pretensje do tego tam księdza, że się bratał z Nergalem, a sam potem pije z Wojewódzkim, wszystko po to by był lans, to jest taki prawicowy hipster ;) Ciekawi mnie ile ta Republika jeszcze pociągnię, ale skoro to temat o mediach to i o Republicę coś napiszę.
Od kiedy Terlikowski został prezesem to nie wiele się zmieniło i w sumie dobrze. Są dwa programy które są na prawdę dobre czyli:
Kulisy Manipulacji i Program Ziemkiewicza.
W ogóle Lisiewicz i Ziemkiewicz to najciekawsze postacie tej telewizji. Za mało jest takich wyraźnych programów. No i za Wildsteina to Republika była trochę jajcarską telewizją, teraz za Terlikowskiego to się pewnie zrobi TV typu Fronda ;)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 1:28 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ulubione media internetowe

5
Hmm, nie ma czegoś takiego jak obiektywne, niezmanipulowane media. Nawet w otwartych społecznościach czy stronach są redaktorzy, którzy mają swoje poglądy i nawet nieświadomie wpajają nam swoje prawdy. Osobiście jedyny związek z polityką polską mam na wykop.pl (społeczność tam, to głównie kuce - czyli nowomodni prawicowcy od korwina). To ludzie decydują co chcą zobaczyć na tej stronie (sami dodają, sami "wykopują" na stronę główną), więc trudniej tam o manipulacje, ale że to jest kółko wzajemnej adoracji, to częściej zobaczymy tam zalety prawicy i wady lewactwa niż obiektywne informacje bez zbędnych opinii. Nadal społeczność jest bardzo zdystansowana do świata i czasami sprawia wrażenie jakby cały czas śmiała się z życia - lubią robić innym kawały i właściwie nie ma "znaleziska"(czyli dodanej strony, która jest później wykopywana na główną), w którym nie można przeczytać jakiegoś śmiesznego komentarza. Humor tam jest nieprzeciętny i zazwyczaj bardzo inteligentny - pełen aluzji i do własnej społeczności i do samego życia.

Ogólnie choć większość faktycznie popierała korwina, to piszą o tym, że po prostu z chęci radykalnych zmian i "zobaczenia co będzie" (wiekszość z nich). Często się z niego śmieją, a gdy popełni błąd wyszydzają jak każdego innego polityka - pełen dystans ;) Do tego konto na tym portalu ma Lech Wałęsa, który wrzuca tam swoje fotki i podpisuje je w stylu "sadxz", co często jest wytykane i wyśmiewane. Prezydent tam jest bardzo miło traktowany, ale że to społeczność tzw. "heheszków", to głównie cisną z nim ostrą bekę - sam prezydent sprawia wrażenie bardzo zdystansowanego człowieka i za to zawsze dostaje "plusy".

Jednak sam portal, to nie tylko polityka (którą można całkowicie wyłączyć, by nie była wyświetlana). Są tam znaleziska naukowe, typowe "heheszki", czyli głupie żarty, zdjęcia i filmy oraz najczęściej bardzo ciekawe informacje z tematyki ogólnej. Często wykop.pl jest szybszy niż inne media, nie raz ciekawe dyskusje są później tematem poruszanym w wiadomościach, czy innych faktach w tv, czego bardzo nie lubią użytkownicy. Afery, które dzieją się na tej stronie mają zasięg ogólnopolski - piszą o nich często w gazetach, etc. Ogólnie jest to bardzo ciekawa społeczność (głównie to przyciąga) oraz masa różnych, fajnych informacji oraz niesamowite, często bardzo mądre dyskusje. Dla fanów często są też przeprowadzane eventy o nazwie AMA (ask me anything), czyli z angielskiego "zapytaj mnie o co chcesz". AMA tworzą specjaliści z różnych dziedzin nauki, gwiazdy czy hobbiści - wszystko co może być interesujące. Pytania tam są zazwyczaj bardzo ciekawe, ale często też "heheszki", w których trzeba się nieźle nagimnastykować, by dobrze zripostować żart i wyjść z twarza - dlatego często gwiazdy odpuszczają sobie robienie tam ama (wychodzi wtedy ich prawdziwe ja).

Polecam wam zajrzeć, posiedzieć pare dni i spojrzeć jak to wygląda, bo użytkownicy nawet z błahych informacji mogą zrobić niesamowity temat i ciekawe, często śmieszne żarty. Nie ma tam nudy ;)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 10:51 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Ulubione media internetowe

6
Czytam wszystko :D bo gdybym czytała wybiórczo, nie miałabym zadnego porównania i nie miałabym na czym oprzeć własnego sądu, za i przeciw, czasem w pozornie bzdetnym tekście błysnie mysl warta zastanowienia, a bywa, ze w rzetelnym i madrym artykule, ktoś strzeli takie zdanie, ze ręce opadają :)
Poza tym, jedno wydarzenie widziane oczami w różnych okularach, nabiera bardzo ciekawych barw :D
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 11:57 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Ulubione media internetowe

7
Przez długi czas jedynym medium niezależnym w Polsce, które miało jakiś szerszy oddźwięk, to było Radio Maryja.
Szalenie sobie ceniłem i nadal cenię to medium, a przekonali mnie nie tylko rosnącym profesjonalizmem.
Przekonali mnie bezpośrednią relacją z tzw. bitwy warszawskiej, kilka lat temu, bitwy pani HGW z polskimi handlowcami zainstalowanymi na bazarze przy placu Defilad.Była to niemal ciągła relacja NA ŻYWO, w trakcie której mogliśmy się dowiedzieć faktów nie wygładzonych i nie zakłamanych, a autentycznych.

Komentarze polityczne radia Maryja maja określony profil, z którym się często nie zgadzam.
Trudno zapomnieć słowa ojca Rydzyka o polskim Prezydencie Kaczyńskim, że zdradził Polskę, albo o Pani Prezydentowej Kaczyńskiej, że to czarownica, która powinna poddać się eutanazji.
Jednak przy tym wszystkim, ojciec Rydzyk jest bardzo ludzki ze swoimi słabościami i wadami, tak bardzo ludzki, że autentyczny.
A tej autentyczności i prawdziwej osobowości nam przecież najbardziej w mediach brakuje.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 12:15 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Ulubione media internetowe

8
maly_kwiatek pisze:Jednak przy tym wszystkim, ojciec Rydzyk jest bardzo ludzki ze swoimi słabościami i wadami, tak bardzo ludzki, że autentyczny.
A tej autentyczności i prawdziwej osobowości nam przecież najbardziej w mediach brakuje.
W ten sposób oceniając ludzi stawiasz na równi na przykład Rydzyka i Owsiaka :D mnie akurat to się podoba, ale chyba nie o to Ci chodziło ;)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 12:30 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Ulubione media internetowe

9
victoria pisze:
maly_kwiatek pisze:Jednak przy tym wszystkim, ojciec Rydzyk jest bardzo ludzki ze swoimi słabościami i wadami, tak bardzo ludzki, że autentyczny.
A tej autentyczności i prawdziwej osobowości nam przecież najbardziej w mediach brakuje.
W ten sposób oceniając ludzi stawiasz na równi na przykład Rydzyka i Owsiaka :D mnie akurat to się podoba, ale chyba nie o to Ci chodziło ;)
Dokładnie tak,
obaj panowie są emocjonalni i mimo, że z powodu różnych racji manipulują swoimi odbiorcami, to w porywach emocji są autentyczni.
I właśnie tego mi najbardziej brakuje w mediach, obu panów cenię i szanuję.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron