Re: Olejnik o Kopacz

2
Bo ja wiem. Ta Szydło mnie przeraża jak gada. Z drugiej strony nie od dziś wiadomo iż Polakami trzeba rządzić twardo bo to naród rozlazły i marudzący. Sam nie wiem która baba lepsza. Ale może to czas bab - ta czy tamta, niech spróbują. Może Olej-ę to wszystko na jesień i niech naród sam wybierze w oparciu która reklama będzie mu milsza a potem zwymiotuje i tak bo sprzedadzą mu worek trocin. A ja sobie w 8 lat uzbieram na działeczkę w Borach Tucholskich (piękna kraina) i zamieszkamy z kurkami, marchewkami i pyrkami z dala od tego szaleństwa.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2015, 23:44 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Olejnik o Kopacz

4
ayalen pisze:Zeby one tak mogly obie wspolnie...ech, dwie fajne babki, i marnuja energie na przepychanki.
W USA już mogą.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 1:13 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Olejnik o Kopacz

5
Szydło często mówi ze ściśniętą szczeką , Kopacz tez ale ta pierwsza częściej , czyli obie kłamia ale ta pierwsza wiecej .
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 6:39 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Olejnik o Kopacz

6
Crows pisze:Szydło często mówi ze ściśniętą szczeką , Kopacz tez ale ta pierwsza częściej , czyli obie kłamia ale ta pierwsza wiecej .
Wśród najczęściej wymienianych przyczyn szczękościsku znajdują się:
1. Różnego rodzaju zaburzenia i choroby ze strony układu nerwowego (głównie obwodowego)
2. Jako powikłanie po usunięciu (ekstrakcji) zęba. Głównie dotyczy to zębów mądrości (ósemek)
3. Silnie stresujące sytuacje, zarówno te, które trwają od dłuższo czasu i ulegają nasileniu jak i wszystkie sytuacje nagłe, nieprzewidziane, szokujące. Bardzo często pacjent nie jest w stanie określić co się dzieje z jego szczęką. Odczuwa napięcie oraz ból [podkr. moje]
4. Problemy ze stawami skroniowo- żuchwowymi, które pojawiają się na skutek różnego rodzaju urazów, wypadków ale także dotyczą osób starszych (choroby stawów w podeszłym wieku)
5. Bruksizm, który wymaga leczenia i nie powinno się go bagatelizować.
6. W przypadku różnego rodzaju chorób np. nowotwory, rozwijające się w jamie ustnej, choroby reumatoidalne, padaczka (do szczękościsku często dochodzi podczas napadu i wiele innych
7. Zażywanie różnego rodzaju narkotyków
8. Na skutek wypadku komunikacyjnego
9. Stany zapalne o silnym zaawansowaniu
10. Wszelkiego rodzaju infekcje, które rozwijają się w jamie ustnej (czynnik zakaźny bardzo szybko rozprzestrzenia się w jamie ustnej atakuje tkanki oraz zęby)
11. W przypadku tężca
12. W sytuacjach bakteryjnego zapalenia ślinianek
13. Przy problemach z wyrzynaniem się zębów
14. W sytuacja złego rozmieszczenia zębów na łuku zębowym
15. Stany zapalne gardła, ze stanem ropnym
16. Może towarzyszyć napadom histerii oraz napadu złości (bardzo często spotykane u osób nadmiernie nerwowych)
źródło: http://www.forumstomatologiczne.pl/arty ... 15113.html

Swoim podkreśleniem chciałem zaznaczyć, że szczękościsk jest często spotykany u osób występujących publicznie (aktorów, wokalistów itp.), takie rzeczy korygują logopedzi i specjaliści od emisji głosu (taka Zapendowska przykładowo), właściwie każdy początkujący piosenkarz czy dzieciak recytujący wierszyk ma szczękościsk. O kłamaniu pierwsze słyszę. :D
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 8:13 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Olejnik o Kopacz

9
W sumie jedna ma szczękościsk-być może ze stresu.
Druga, bo jej piach zgrzyta jak na metr kopała.
Gdzie tej od "metra"-to po ludzku mi zal.
Zwykła kobieta, która dala się wsadzić w straszny syf. Poszła w to na miętowo.
Śmieszne może, ale zamiast podjudzić mnie do nabijki, to wzruszył
mnie dziś gest E.Kopacz, gdy patrzyłam jak ślini palce aby wziąć serwetkę papierowa do posiłku
w jakiejś kolejnej mieścinie. No i mnie ten gest rozwalił, był tak zwykły i nie obliczony
pod żadne kamery, ze zobaczyłam w niej normalna panią, która dala się zrobić. No ale co poradzić,
życie rozliczy-i to okrutnie... taka cena za udział w organizacji przestępczej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie rozmaitości”

cron