Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

121
Jotaganie , powołujesz się na nasza konstytucję , a zadaleś sobie pytanie - "czy polska konstytucja/prawo nie zabrania propagowania antyspołecznych ideologii ?" Nie bez powodu zadawałem pytanie w swojej wypowiedzi - "jakie treści wypełnią meczet ? "

Czy poskie prawo/konstytucja toleruje nawolywanie do "świetej wojny" z niewiernymi.Same zapewniania muzulmanów , że są "aniłami" mnie nie wystarczają.

Przemyśl to Jotaganie . Nasze poglady różnią się zasadniczo w tym temacie.Dla mnie wiara , religia to drugi plan. Zapytaj o to muzułmanina , zobaczysz czy Ci odpowie podobnie.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 17:40 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

122
Jotaganie , ja też mogę napisać , że w Warszawie jest 21 tyś. muzułmanów , a nie 11 , tylko , że nie ma podstawy , by to można wiarygodnie stwierdzić , to są przypuszczenia .Nie przeprowadza się w Polsce badań na przynależność religijną.

Przytoczę Ci jedno zdanie polskiej muzulmanki z jej listu w linku który zamiściłem: - "OSMIELAM SIE ZWRÓCIC UWAGE SZANOWNEMU AUTOROWI, IZ POLSKA JEST KRAJEM, W KTÓRYM OBOWIAZUJE SWOBODA WYZNANIOWA I PRAWO DO POSIADANIA I BUDOWANIA SWIATYN RELIGIJNYCH PRZEZ WYZNAWCÓW KAZDEJ RELIGII, W TYM ISLAMU, I JESLI SIE TO KOMUS NIE PODOBA, TO NIECH Z POLSKI WYEMIGRUJE!!!! " -

Wystarczy mieć "kasę" i budujemy. Tak wygląda rozumienie demokracji w wydaniu muzułmańskim.W moim rozumieniu Jotaganie , popierasz takie postawy , takie rozumienie polskiego prawa , rozumienie demokracji.Moje szczere gratulacje.Tak trzymaj.

Myslę , że ułożenie "puzli - polskiej układanki" dla wielu myślacych ludzi nie sprawi większego kłopotu. Jest to zła polityka , a moze ulec zmieni jedynie przez wybory i odsuniecie od władzy ludzi którzy się nie sprawdzili.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 17:46 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

123
Pewnie że popieram... Janiu, zdaje się że to ty i Fiodi (chociaż w pełni rozumiem wasz punkt widzenia) gdzies po drodze zapomnieliście o jednym o czym trąbię od początku. Prawo jedno dla wszystkich. Fiodi, zdaje się że ty wygarnąłeś Babci coś na temat podziałów?
Po z tym panowie... takie skupisko muzułmanów jakie mamy w Polsce... sorka ale gdyby ktoś miał ich zorganizować to naprawdę nie potrzebowałby meczetu. Nie zrozumiemy się, dla mnie prawo jest wyznacznikiem... jeśli jest jakie jest to chociaz się z nim czasem nie zgadzam ale szanuję. Nie rozróżniam obywateli pierwszej, drugiej czyjeszcze niższych kategorii a już na pewno nie przez religię i kolor skóry (to mi trąci rasizmem). Od tego żeby zabezpieczyć nas przed zamachem są odpowiednie służby a im też wygodniej jest mieć jeden obiekt pod obserwacją niż kilkaset mieszkań itp...
Dopóki prawo sie nie zmieni i ja nie zmienię zdania.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 18:19 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

124
Jotaganie skoro tak sie powołujesz na prawo , to zgodnie z polskim prawem muzułmanie nie powinnidostać pozwolenia na budowę meczetu w Polsce.
Jak pomyslisz to zrozumiesz dlaczego ? To bardzo proste - Koran !!!!!!!!

Kto czyta , ten nie błądzi.

http://europa21.pl/wiadomosc/12118-Wste ... cji_Polski

Z mojej strony , kończę temat.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 21:49 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

126
Jotaganie , co Ci powiem to Ci powiem i mówię to z czystym sumieniem , jesteś "głąbem".

Dla wyjasnienia , to nic obrażliwego . Głąb to człowiek , do którego nie docierają żadne argumenty .

Co do Koranu - przeczytaj i powiesz mi czy jest w zgodzie z polską Konstytucją .

:Polska:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 22:10 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

127
A ty mi powiedz jełopie (bez urazy) czy islam jest religią w polsce zakazaną? To jak bedzie to wrócimy do tej rozmowy... Podpytaj pierwszego lepszego prawnika co możesz sobie zrobić ze swoimi przemyśleniami...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 22:24 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

129
victoria pisze:Panowie głąbie i jełopie ikonka :przybij: czeka :aniolek:
Rasistą mi tu pachnie... :przybij: nie z człowiekiem który nie dosć że nie zna prawa to jeszcze wciska zgodności i niezgodnosci... co mnie interesi Koran... ja mówię o prawie. Skoro przepisy czegoś nie zabraniaja to znaczy że dopuszczają. Pokaz mi przepis delegalizujący Islam w Polsce a słowa wiecej w tym temacie nie napiszę. Trzeba jednak być ignorantem żeby spierać się z obowiązującymi przepisami. Z "misiem" podczas kontroli drogowej też dyskutuje i uczy przepisów?
Stary mnie wali czy oni wyznają Islam czy przytulają drzewa. Jeśli są Polakami to mają takie same prawa i obowiązki jak ty czy ja a jeśli są cudzoziemcami to też podlegają naszym przepisom... Trudno zatrybić? Jako gląb mówię ci że nie trudno.
Janio widzi w Muzułmanach samo zuo, wszystkich umieścił pod jedną kreską z napisem terrorysta (kiedyś w USA mawiano że kazdy czarny to złodziej i gwałciciel a o Polakach jeden taki Niemiec mawiał: "Bardziej zwierzęta niż ludzie, całkiem tępi, bez wyrazu.")...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 22:50 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

130
Jatagan pisze:Pewnie że popieram... Janiu, zdaje się że to ty i Fiodi (chociaż w pełni rozumiem wasz punkt widzenia) gdzies po drodze zapomnieliście o jednym o czym trąbię od początku. Prawo jedno dla wszystkich. Fiodi, zdaje się że ty wygarnąłeś Babci coś na temat podziałów?
Po z tym panowie... takie skupisko muzułmanów jakie mamy w Polsce... sorka ale gdyby ktoś miał ich zorganizować to naprawdę nie potrzebowałby meczetu. Nie zrozumiemy się, dla mnie prawo jest wyznacznikiem... jeśli jest jakie jest to chociaz się z nim czasem nie zgadzam ale szanuję. Nie rozróżniam obywateli pierwszej, drugiej czyjeszcze niższych kategorii a już na pewno nie przez religię i kolor skóry (to mi trąci rasizmem). Od tego żeby zabezpieczyć nas przed zamachem są odpowiednie służby a im też wygodniej jest mieć jeden obiekt pod obserwacją niż kilkaset mieszkań itp...
Dopóki prawo sie nie zmieni i ja nie zmienię zdania.
babci mi tu nie wyciągaj bo słowa o tym, że nie istnieją 2 polski posłałem janiowi. z tym, że nijak się to ma do tej dyskusji. dla mnie jest jedna polska. chcesz w niej być - zrób najpierw porządek ze swoja rodziną dopiero wtedy staniesz się moja. równe szanse. o tym piszę od pierwszego postu. nie tylko równe prawa ale i obowiązki.
jatagan - kwiatkiem nie wygrasz z bejsbolem. polegniesz jak polegli angole i hiszpanie. stawka jest zbyt wysoka i jak widzę ty potrzebujesz, żeby ktoś zginął żeby zmienić zdanie. ja wole uczyć się na cudzych błędach nie swoich. ja przeciwko budowie nie jestem. jestem za wyrównywaniem szans. niech druga strona odłoży kij i tez weźmie kwiatek. wtedy możemy rozmawiać. powołujesz konstytucje i prawo. problem nie sięga juz polskki ale wiekszość europy. borykają się z nim belgowie, framcuzi, niemcy, holendrzy, hiszpanie bo tam ekspansja islamu jest największa. zadam ci kolejne pytanie - na większość nie odpowiadasz. jak do prawa i konstytucji naszego kraju mają się zasady islamu, które z twoją logiką wyznawcy tej religii maja pełne prawo przestrzegać:
Koran podkreśla różnice między płciami, wyraźnie określając kobiety jako gorsze od mężczyzn:

* Mężczyzna pod każdym względem przewyższa kobietę: ...niewiasty postępować powinny ze wszelką, przystojnością, a mężowie tak samo z niemi, ale mężowie mają stopień wyżej nad niewiastami. (2:228)
* Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)
* Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego życia bez pomocy mężczyzny: Mężczyźni mają pierwszeństwo nad kobietami, ponieważ Bóg dał im wyższość nad niemi i wyposaża je przez mężczyzn. (4:38)
* Kobieta musi być posłuszna mężczyźnie i może być zmuszona do tego biciem jeśli inne środki okażą się niewystarczające: Żony powinny być posłuszne, zachowywać tajemnice mężów swoich, gdyż pod ich straż niebo je oddało; mężowie doznający ich nieposłuszeństwa, mogą je karać, zostawić w osobnych lożach, a nawet bić je; uległość niewiast powinna dla nich być ochroną od złego z niemi obchodzenia się. (4:34)
* Dozwolona jest poligamia (ograniczona do 4 żon) i współżycie z nieograniczoną liczbą niewolnic: Nie miej więcej, nad dwie, trzy, lub cztery żony, wybieraj takie jakie się tobie podobały. Jeżeli ich uczciwie utrzymywać nie możesz, poprzestań na jednej tylko lub ogranicz się niewolnicami twojemi. (4:3). W praktyce poligamia ograniczona jest możliwościami finansowymi mężczyzny, tylko 2 do 3 % najbogatszych może sobie pozwolić na więcej niż jedną żonę.
* Kobiety muszą zakrywać ciała, a według niektórych interpretacji także twarze: Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów, albo swoim synom lub synom swoich mężów, albo swoim braciom, albo synom braci, lub synom swoich sióstr; lub ich żonom, lub tym, którymi zawładnęły ich prawice; albo swoim służącym spośród mężczyzn, którzy nie są owładnięci pożądaniem cielesnym; albo też chłopcom, którzy nie poznali nagości kobiet.(24:31)
* Muzułmanka nie może poślubić „niewiernego”, podczas gdy muzułmanin może pojąć za żonę żydówkę, chrześcijankę lub czcicielkę ognia. (2:221)
* Mężczyzna może (poza okresem menstruacji i okołoporodowym) zawsze wymagać od żony współżycia seksualnego: Wasze żony, są to wasze pola, uprawiajcie je, ilekroć wam podobać się będzie. (2:223)
* Kobieta dziedziczy znacznie mniej majątku, niż mężczyzna: Bóg ci zaleca; abyś podzielając majątek swój między swe dzieci, synom dwa razy tyle dawał, co dajesz córkom. (4:12)
* Kobieta ma przed sądami mniej praw, niż mężczyzna: Niech wezmą dwóch ludzi za świadków, albo w niedostatku jednego lub dwie niewiasty, wybrane według waszej woli; jeżeli by jedna z nich pomyliła się przez zapomnienie, druga jej przypomni prawdę. (2:282)
* Żona po śmierci męża dziedziczy tylko niewielką
jatagan - moim zdaniem ulegasz emocją, patrzysz na problem krótkowzrocznie a z tego pięknego snu obudzi cię pewnego dnia huk wybuchu. tak sie to wszedzie kończy.
ps - nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę rasistą. ale nikomu też nie pozwolę skakać po mojej głowie -bez względu na płeć, religię czy kolor skóry.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 23:04 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

131
Ja rozumiem twój punkt widzenia... ty zrozum mój. Ty (razem z janiem) gdybasz i wywodzisz sie nad tym jak być powinno, spoko. Ale ja mówię o tym jak jest. Żaden sąd w tym kraju nie przyzna wam racji (gdybyście z takim protestem poszli do sądu), wszelkie drogi prawne macie poblokowane a wciskanie mi że Koran nie jest zgodny z Konstytucją... może nie jest ale PRAWNIE nikt tak nie uznał. Nie ma przepisu który zabrania praktykowania Islamu, podobnie jak nie ma przepisu który uznaje Koran za nielegalny. Więc zgodnie z prawem, wyznawcy Islamu występujący o pozwolenie na budowę miejsca kultu takie zezwolenie otrzymają... podobnie jak Żydzi, Buddyści itp. Zatrybisz chociaż ty o co mi chodzi?
Od Jania już nie wymagam...
I nie dziw się że epitet "rasista" padł. W przeciwieństwie do Muzułmanów o których dyskutujemy, podczas wymiany zdań padły opinie które wyczerpują tę deinicję
Pojęcie "rasizmu kulturowego" lub tzw. "nowego rasizmu", zaistniało w latach 80. XX wieku, kiedy w związku z dużymi migracjami ludności doszło do konfrontacji kulturowej pomiędzy określonymi grupami społecznymi. Rasizm kulturowy zakładał istnienie różnic pomiędzy ludźmi natury biologicznej, i wynikał z chęci ochrony tradycji, zwyczajów i pewnego stylu życia charkterystycznego dla wybranych społeczności. Poglądy te, chociaż podkreślały iż "obcy" (ludzie odmienii kulturowo) nie są gorsi, z racji ich przynależności do obcej kultury odmawiały im przyznania identycznych praw i przywilejów, jakie posiadały kultury rodzime
Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):

Art. 256.
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
To czy się z wami zgadzam czy nie jest teraz nie istotne. Chciałem pokazać w dyskusji inną stronę ale... cóż... jestem głąbem...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 23:24 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

132
Jotaganie , co Ci powiem to Ci powiem , jełopa zawsze ustąpi głąbowi , głąb nigdy nie ustąpi jełopie.

Jesli wyrazisz życzenie to rozwinę pojecie "głąba" , byś się przekonał , że tacy istnieją wśród nas i miesci się to w normie.Nie ważne czy robią z siebie "głąbów" za pieniądze , na rozkaz , z upodobania , Bóg ich natchnął , czy też , że tacy się urodzili.

Jotaganie jak dla Ciebie mogę być i "jełopą" , gdybym zaprzeczał to i tak tego nie zrozumiesz. , bo jesteś ..........sam wiesz kim jesteś. :ahaha: :ahaha: :ahaha:

Wybacz , ale szkoda mi dla Ciebie czasu.Wiesz co to jest syzyfowa praca ? :rotfl:

:Polska:

P.s. Jesli poczułeś się obrazony to przepraszam. Uważam , że nie miałes powodu , ale jesli to :sorry:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 9:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

133
Jeszcze raz wolniej specjalnie dla ciebie... Proszę sam odpowiedz na te pytania:
1. Czy konstytucja RP gwarantuje mniejszością religijnym dostęp do własnych miejsc kultu?
2. Czy prawo w Polsce zabrania wyznawania Islamu?
3. Czy Koran znajduje sie na liście lektur zakazanych (jak Main Kampf)?
4. Czy przy obecnym stanie prawnym zakaz budowy Meczetu nie naraziłby Państwo Polskie na proces przed sądem w Strasburgu, przegraną i odszkodowanie z między innymi twoich podatków?

Nie interesuje mnie gdybanie i próżne kłapanie dziobem (masa energii psu w d...), mnie interesuje realny konkret a jest on taki że mozesz sobie stanąć z kolegami przed placem budowy, wziąć ze sobą transparent (nawet się oflagować) i popatrzeć jak "się mury pną do góry"... pod warunkiem że demonstracja nie będzie nielegalna... DOTARŁO????
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 10:06 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

134
Jatagan pisze:Ja rozumiem twój punkt widzenia... ty zrozum mój. Ty (razem z janiem) gdybasz i wywodzisz sie nad tym jak być powinno, spoko. Ale ja mówię o tym jak jest. Żaden sąd w tym kraju nie przyzna wam racji (gdybyście z takim protestem poszli do sądu), wszelkie drogi prawne macie poblokowane a wciskanie mi że Koran nie jest zgodny z Konstytucją... może nie jest ale PRAWNIE nikt tak nie uznał. Nie ma przepisu który zabrania praktykowania Islamu, podobnie jak nie ma przepisu który uznaje Koran za nielegalny. Więc zgodnie z prawem, wyznawcy Islamu występujący o pozwolenie na budowę miejsca kultu takie zezwolenie otrzymają... podobnie jak Żydzi, Buddyści itp. Zatrybisz chociaż ty o co mi chodzi?
Od Jania już nie wymagam...
I nie dziw się że epitet "rasista" padł. W przeciwieństwie do Muzułmanów o których dyskutujemy, podczas wymiany zdań padły opinie które wyczerpują tę deinicję
Pojęcie "rasizmu kulturowego" lub tzw. "nowego rasizmu", zaistniało w latach 80. XX wieku, kiedy w związku z dużymi migracjami ludności doszło do konfrontacji kulturowej pomiędzy określonymi grupami społecznymi. Rasizm kulturowy zakładał istnienie różnic pomiędzy ludźmi natury biologicznej, i wynikał z chęci ochrony tradycji, zwyczajów i pewnego stylu życia charkterystycznego dla wybranych społeczności. Poglądy te, chociaż podkreślały iż "obcy" (ludzie odmienii kulturowo) nie są gorsi, z racji ich przynależności do obcej kultury odmawiały im przyznania identycznych praw i przywilejów, jakie posiadały kultury rodzime
Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):

Art. 256.
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
To czy się z wami zgadzam czy nie jest teraz nie istotne. Chciałem pokazać w dyskusji inną stronę ale... cóż... jestem głąbem...
jatagan - ja ciebie od głąbów nie wyzywałem mimo, ze ty mi łatkę faszysty przypiąłeś. ja ciebie rozumiem. rozumiem twoje argumenty. ale staram się ci pokazać ten sam temat z innej perspektywy, której moim zdaniem nie zauważasz. zobacz jak ten przykład z traktowaniem kobiet wpisuje się w strategię islamu. ty powołujesz się na prawa, szacunek i tolerancję. a islam owszem - z tych praw skorzysta ale sam ich nie respektuje. chcąc żyć w europie należy sobie zdać sprawę, ze kobieta też ma równe prawa. więc ty poniekąd nie chcesz tych praw dla kobiet z islamem związanych. ten proces jest bardzo prosty. najpierw na hasłach tolerancji i równych praw należy przejąć pozycję dominującą a później wprowadzać swoje prawa, które jataganie nijak się mają do naszych. za kilkadziesiąt lat przy takim tempie ekspansji islamu na europę będziemy mniejszością. i mi to w sumie pika gdyby nie fakt, ze wtedy nasze żony będą widziały świat przez mały prostokącik na oczy.bo wtedy zapomnij o tym, ze ktoś będzie tak zaciekle bronił twoich praw do budowy kościoła czy wyznawania takiej a nie innej religii. polityka równowagi - o tym jataganie mówię.
moja tolerancja kończy się dokładnie tam gdzie kończy się tolerancja mojego "przeciwnika". islam bardzo tą tolerancję ograniczył. powtarzam ci jeszcze raz - patrzysz na ten jeden z poważniejszych problemów dzisiejszego świata bardzo krótkowzrocznie. takiego przeciwnika trzeba wyprzedzać nie o jeden ruch ale o dziesięć.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 12:26 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

135
Na ten temat dyskutowaliśmy już na Elfach. Pamietasz? Dudek założył temat o Islamie... znasz chyba moje zdanie, znasz też moje zdanie na temat terroryzmu i wojen i zamachów. Tylko ja sądzę że w tym przypadku jeden fundamentalizm rodzi drugi... próbuję wam pokazać jak odbierane mogą być wasze teorie... jako "islamofobia" w najlepszym przypadku.
Tylko że od poczatku rozmowy pisaliście bardzo monotematycznie... zapomnieliście o najważniejszym... o możliwościach.
Kiedy ja pokazuję to co jest realne Janio jedzie mi od głąbów... kapujesz? Zacytowałem więc definicję rasizmu kulturowego... nie obrażaj się ale czemu jednej grupie (muzułmanom) można przypiąć łatkę terrorystów (po całości i bez wyjątku... odpowiedzialność zbiorowa) a oponentom nie można podpiąć rasizmu chociaż w prezentowanych poglądach wyczerpują cechy definicji (niezaleeżnie od drobnych różnic... też po całości)?
Pisałem że znam kilku, to biznesmeni, od kilkunastu lat mieszkają w moim mieście. Firma którą prowadzę współpracuje z ich firmą. Zatrudniają Polaków (płacą przyzwoicie) płacą podatki, dwóch z nich ma od kilku lat obywatelstwo (pochajtali się z Polkami), ich żony nie paradują w "workach"... fakt że nie chodza w mini i z dekoldami ale bez przesady. Nie każdy "Abdul" ma bombę pod kurtką... (zaraz mi Janio pojedzie że zmyślam)
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 12:55 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

136
Jatagan pisze:czemu jednej grupie (muzułmanom) można przypiąć łatkę terrorystów (po całości i bez wyjątku... odpowiedzialność zbiorowa) ...
no cóż :D sam stosujesz te metodę do katolików, więc chyba mozna ... :ahah:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 13:03 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

138
Jatagan pisze:Na ten temat dyskutowaliśmy już na Elfach. Pamietasz? Dudek założył temat o Islamie... znasz chyba moje zdanie, znasz też moje zdanie na temat terroryzmu i wojen i zamachów. Tylko ja sądzę że w tym przypadku jeden fundamentalizm rodzi drugi... próbuję wam pokazać jak odbierane mogą być wasze teorie... jako "islamofobia" w najlepszym przypadku.
Tylko że od poczatku rozmowy pisaliście bardzo monotematycznie... zapomnieliście o najważniejszym... o możliwościach.
Kiedy ja pokazuję to co jest realne Janio jedzie mi od głąbów... kapujesz? Zacytowałem więc definicję rasizmu kulturowego... nie obrażaj się ale czemu jednej grupie (muzułmanom) można przypiąć łatkę terrorystów (po całości i bez wyjątku... odpowiedzialność zbiorowa) a oponentom nie można podpiąć rasizmu chociaż w prezentowanych poglądach wyczerpują cechy definicji (niezaleeżnie od drobnych różnic... też po całości)?
Pisałem że znam kilku, to biznesmeni, od kilkunastu lat mieszkają w moim mieście. Firma którą prowadzę współpracuje z ich firmą. Zatrudniają Polaków (płacą przyzwoicie) płacą podatki, dwóch z nich ma od kilku lat obywatelstwo (pochajtali się z Polkami), ich żony nie paradują w "workach"... fakt że nie chodza w mini i z dekoldami ale bez przesady. Nie każdy "Abdul" ma bombę pod kurtką... (zaraz mi Janio pojedzie że zmyślam)
ale ja nie mam ws obie żadnych fobii. ja nie mówię, że ma być zakaz budowy meczetu. ja mówię, że trzeba rozmawiać na równych zasadach. nie tylko polacy, nie tylko europa ale cały świat powinien ustalić zasady równego traktowania wszystkich religii. możesz sprowadzać moje wypowiedzi i mnie do miana faszysty. nie ma dla mnie z tym problemu. zbyt dobrze znam siebie, żeby się tym przejmować i tłumaczyć się. powiem ci jedno - proces islamizacji trwa od wielu lat i następuje w bardzo szybkim tempie. i szkoda, ze tego nie widzisz. nie zauważasz tych problemów. mnie to naprawdę pika jaka religia będzie w świecie dominująca bo ze mnie marny materiał na religijną osobę. a problem w tym, że islam nie daje nikomu równych praw. jak zdominuje świat to zapomnij o swojej konstytucji, prawach i tolerancji. to nie ja jestem nietolerancyjny tylko islam jak buddyści zaczną stosować takie metody jak islamiści to to samo powiem przeciwko buddystom. pisałeś wcześniej, ze dopuszczasz złamanie prawa min w samoobronie. to powoli można traktować jako samoobronę. a ja od ciebie ci dodam, ze gdym w życiu tak ściśle przestrzegał prawa, tolerancji i miłości bliźniego to pewno dzisiaj bym tu z tobą nie dyskutował. może dlatego wolę patrzyć o te dziesięć ruchów do przodu.
co do łatki terrorystów to już ci pisałem, że ja nie do niemców mam pretensje o nazywanie nas złodziejami samochodów mimo, że ja nie ukradłem póki co ani jednego. mam żal o to do naszych rodaków, którzy kradli. i tak samo rozumiem to w kierunku islamu - niech podziękują swoim radykałom. przecież oni są. to nie jest mój wymysł. to element islamu.
jatagan trochę w tym wszystkim za sztywno trzymasz się prawa a za mało zdrowego rozsądku. prawo ma to do siebie, że często nie nadąża za życiem. i dlatego się je zmienia. mógłbym w odpowiedzi napisać, ze jak powiedzmy polski związek przyjaciół pedofilów i gwałcicieli zechce wybudować sobie siedzibę to ty powiesz tak - bo w konstytucji nie zapisano, że taki związek ma zakaz budowy swoich siedzib. ale oprócz prawa jest jeszcze zdrowy rozsądek. i obyś kiedyś nie musiał stwierdzić - jednak ten faszysta fiodor miał rację.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 14:53 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

139
Jotaganie Wielki , ciągle mam nadzieję , że cos do Ciebie dotrze , że zmienisz swoje zatwardziale zdanie w tym przypadku potrzeby budowania meczetu w Polsce.

http://wolnemedia.net/?p=21446

http://wolnemedia.net/?p=21432

http://free-media.pl/?p=3248

http://free-media.pl/?p=3339

Na zakonczenie , może nie za bardzo aktualne , ale zawsze na czasie.Jotaganie Wielki koniecznie to przeczytaj.

http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=278

:Polska:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 14:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

140
Kuźwa a wy zatrybicie w końcu co ja mówię!!!
Chcecie dialogu i chcecie to osiągnąć przez wywarcie presji... TO POKAŻCIE MI NARZĘDZIE TEJ PRESJI GENIUSZE!!!
Dopóki Islam jest legalny jako religia to z takimi "przemyśleniami" przylgnie do was łatka, jak to ująłeś Fiodorze, rasisty. Pytam jakimi legalnymi środkami chcecie (chcielibyście) nacisnąć Islamskich twardogłowych? ŻADNYMI bo własnie prawo wiąże wam ręce... Dociera, czy jaśniej? Ja o głodzie wy o wodzie... co z waszego gdybania skoro jakakolwiek represja w stosunku do muzułmanów będzie przestępstwem. Tak trudno zrozumieć... PRAWO JEST PO ICH STRONIE!!! To czy się wam i mi to podoba czy nie to osobna kwestia. Janiu, możesz przytoczyć milion piśmideł o zagrożeniach jakie niesie Islam, ja mogę zamieścić kilka filmików z Iraku i Afganu powiedz mi tylko co to zmieni.
Pytam o realne i legalne środki jakimi chcielibyście przeciwdziałać (nie tylko pogadać że jest źle... chyba że chodzi tylko o to żeby ponarzekać). Paradoks polega że oni mają za sobą prawo a wy możecie co najwyżej zamanifestować swoje niezadowolenie...
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 15:56 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

144
Ja to mam szczęście w życiu , że jak kogoś zakwalifikuję , ocenię , to pomylka prawie , że wykluczona , trafiony - zatopiony.To jest szczęscie , nie umiejetność.

Czy z Tobą Jotaganie Wielki można dyskutować , jak Tobie nawet czytać się nie chce , taki jestes oświecony i rozumny , że oprócz własnych słów (nie argumentów) nic do Ciebie nie dociera.

Przytoczę Ci o Wielki Jotaganie koniec apelu wolnomyślicieli i humanistów muzułmańskiego pochodzenia.

Wiemy aż za dobrze, że niełatwo jest potępić własną religię, ponieważ oznacza to odrzucenie części siebie. Jesteśmy grupą wolnomyślicieli i humanistów muzułmańskiego pochodzenia. Odkrycie prawdy i porzucenie wiary naszych przodków było bolesnym doświadczeniem. Kiedy jednak zrozumieliśmy, czym w rzeczywistości jest islam, nie mieliśmy innego wyjścia. Po zapoznaniu się z Koranem wybór stał się jasny: albo islam, albo człowieczeństwo. Tam gdzie kwitnie islam, człowieczeństwo przestaje istnieć. Zdecydowaliśmy się stanąć po stronie człowieczeństwa. Z kulturowego punktu widzenia nadal jesteśmy muzułmanami, ale nie wierzymy już, że islam jest prawdziwą religią objawioną przez Boga. Jesteśmy humanistami. Kochamy ludzi. Pragniemy, by ludzkość była jednością. Działamy na rzecz równości kobiet i mężczyzn. Dążymy do sekularyzacji państw islamskich, wprowadzenia demokracji i wolności słowa, poglądów i wyznania. Postanowiliśmy przestać oszukiwać samych siebie i wejść w nowe tysiąclecie ramię w ramię z ludźmi pochodzącymi z innych kultur i religii, w pokoju i przyjaźni.

Odrzucamy agresję gloryfikowaną w Koranie jako święta wojna (Dżihad). Potępiamy zabijanie w imię Boga. Wierzymy w świętość życia ludzkiego, a nie w nieomylność jakichś dogmatów czy religii. Proponujemy wam, byście przyłączyli się do nas i reszty świata, stając się członkami ludzkiej wspólnoty - w miłości, przyjaźni i pokoju.

A teraz Wielki Jotaganie zrozum coś wreszcie , że Islam oparty na Koranie jest sprzeczny z polskim prawem z polska konstytucją , ktora jest fundamentem polskiego prawa.

Czy znasz muzułmanów nie wyznajacych , sprzeciwaijacych się Koranowi ?

Ci urzędnicy co wydali pozwolenie na budowę meczetu w Warszawie powinni stanąć przed swymi zwierzchnikami i odpowiedziec na kilka pytań.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 16:55 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

145
Janiu... jednak do ciebie jak do ściany... ani Islam ani Koran nie jest w polsce zabroniony. Jego wyznawcy są w kraju legalni (idź do prawnika jak mi nie wierzysz) i za przyznanie prawa do budowy nikt nie beknie... beknąłby (sodówką z komunii) ten urzędnik któryby odmówił takiego zezwolenia. O tym czy coś jest niezgodne z konstytucją rozstrzyga TK a nie ty czy ja a o ile wiem wniosek taki nigdy nie trafił do sędziów... ty nie przekonuj mnie, ty weź do ręki ustawę zasadniczą, kodeks karny, rezolucję praw człowieka i co tam chcesz. Nie twierdzę że są skonstruowane idealnie ale jeśli znajdziesz (z reszta obojętnie gdzie) przepisy zakazujące Muzułmanom wyznawania swojej religii w Polsce to zamknę się i przyznam ci rację.
Zamiast szczekać po próżnicy rusz głową. Ja pytam jakbyś tę sprawę rozwiązał nie łamiąc prawa... a ty mi tak, srak... bo są tacy, owacy... bo Koran mówi to a tamto... miszczu ja już to wiem (jeśli nawet nie wiedziałem wcześniej to zatrybiłem z twoich postów... tak często się powtarzasz) ale z uporem maniaka udowodnij mi że Muzułmanie są nielegalni a ich religia niezgodna z prawem.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 17:53 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

146
Musimy pamiętać, że są oni mocno związani ze swoją kulturą i wiarą. Także pamiętać o tym, jak powiedziano, że nie potrzebują nas atakować, wystarczy, że się osiedlą i w ten sposób zdobędą władzę - wszakże ich rodziny są bardzo duże. W końcu będzie ich więcej niż nas - i czy wtedy będą tolerancyjni? Nie sądzę. Nie oceniam każdego, ale po prostu wątpię. Oni u siebie nie pozwoliliby na żadną świątynie innej wiary. Trzeba trzymać dystans w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 19:46 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

147
Jatagan pisze:Kuźwa a wy zatrybicie w końcu co ja mówię!!!
Chcecie dialogu i chcecie to osiągnąć przez wywarcie presji... TO POKAŻCIE MI NARZĘDZIE TEJ PRESJI GENIUSZE!!!
Dopóki Islam jest legalny jako religia to z takimi "przemyśleniami" przylgnie do was łatka, jak to ująłeś Fiodorze, rasisty. Pytam jakimi legalnymi środkami chcecie (chcielibyście) nacisnąć Islamskich twardogłowych? ŻADNYMI bo własnie prawo wiąże wam ręce... Dociera, czy jaśniej? Ja o głodzie wy o wodzie... co z waszego gdybania skoro jakakolwiek represja w stosunku do muzułmanów będzie przestępstwem. Tak trudno zrozumieć... PRAWO JEST PO ICH STRONIE!!! To czy się wam i mi to podoba czy nie to osobna kwestia. Janiu, możesz przytoczyć milion piśmideł o zagrożeniach jakie niesie Islam, ja mogę zamieścić kilka filmików z Iraku i Afganu powiedz mi tylko co to zmieni.
Pytam o realne i legalne środki jakimi chcielibyście przeciwdziałać (nie tylko pogadać że jest źle... chyba że chodzi tylko o to żeby ponarzekać). Paradoks polega że oni mają za sobą prawo a wy możecie co najwyżej zamanifestować swoje niezadowolenie...
jatagan - powiem ci na takim realnym przykładzie jak działa prawo. w pewnym mieście na pewnym osiedlu małoletni diler sprzedawał dzieciom narkotyki. był dobrze zorganizowany mimo swojego młodego wieku. jedni mówili, że był wtyka policji i dlatego czuł się bezkarny. inni, że dzielił się zyskiem z kim trzeba. jak zwał tak zwał koleś myślał, że wszystko może. rozbija się fajną furą, w środku siedziało zawsze jego czterech kolegów. puszczony głośno hip - hop - jak na amerykańskich filmach. król życia, pan śmierci. poczuł się zbyt pewnie i pech chciał, że pewnego dnia postanowił podporządkować sobie zbyt dużo. syn kogoś ważniejszego powiedział co koleś robi. i zaczął się problem. prawa nie dało się wyegzekwować. ten ważniejszy zadzwonił po swoich kolegów. nie byli to mili i tolerancyjni faceci. trwało to trzy, może pięć minut. diler i jego czterech kolegów nigdy już nie odwiedzili pewnego osiedla w pewnym mieście. czy ci faceci są przestępcami? w świetle prawa tak. czy zrobili źle? w świetle prawa tak. czy zrobili dobrze - sam sobie odpowiedz. prawo nie zawsze jest narzędziem. niestety. takich opowieści mogę ci sprzedać więcej. prawo obowiązuje - ale myślenie również.

ps - z całym szacunkiem do ciebie jatagan - nazwałeś mnie już faszystą a teraz rasistą. zbliżasz się do granicy po przekroczeniu której się wkurwię. to tak, żebyś wiedział jaka jest sytuacja.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 21:24 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

148
janio pisze:Ja to mam szczęście w życiu , że jak kogoś zakwalifikuję , ocenię , to pomylka prawie , że wykluczona , trafiony - zatopiony.To jest szczęscie , nie umiejetność.

Czy z Tobą Jotaganie Wielki można dyskutować , jak Tobie nawet czytać się nie chce , taki jestes oświecony i rozumny , że oprócz własnych słów (nie argumentów) nic do Ciebie nie dociera.

Przytoczę Ci o Wielki Jotaganie koniec apelu wolnomyślicieli i humanistów muzułmańskiego pochodzenia.

Wiemy aż za dobrze, że niełatwo jest potępić własną religię, ponieważ oznacza to odrzucenie części siebie. Jesteśmy grupą wolnomyślicieli i humanistów muzułmańskiego pochodzenia. Odkrycie prawdy i porzucenie wiary naszych przodków było bolesnym doświadczeniem. Kiedy jednak zrozumieliśmy, czym w rzeczywistości jest islam, nie mieliśmy innego wyjścia. Po zapoznaniu się z Koranem wybór stał się jasny: albo islam, albo człowieczeństwo. Tam gdzie kwitnie islam, człowieczeństwo przestaje istnieć. Zdecydowaliśmy się stanąć po stronie człowieczeństwa. Z kulturowego punktu widzenia nadal jesteśmy muzułmanami, ale nie wierzymy już, że islam jest prawdziwą religią objawioną przez Boga. Jesteśmy humanistami. Kochamy ludzi. Pragniemy, by ludzkość była jednością. Działamy na rzecz równości kobiet i mężczyzn. Dążymy do sekularyzacji państw islamskich, wprowadzenia demokracji i wolności słowa, poglądów i wyznania. Postanowiliśmy przestać oszukiwać samych siebie i wejść w nowe tysiąclecie ramię w ramię z ludźmi pochodzącymi z innych kultur i religii, w pokoju i przyjaźni.

Odrzucamy agresję gloryfikowaną w Koranie jako święta wojna (Dżihad). Potępiamy zabijanie w imię Boga. Wierzymy w świętość życia ludzkiego, a nie w nieomylność jakichś dogmatów czy religii. Proponujemy wam, byście przyłączyli się do nas i reszty świata, stając się członkami ludzkiej wspólnoty - w miłości, przyjaźni i pokoju.

A teraz Wielki Jotaganie zrozum coś wreszcie , że Islam oparty na Koranie jest sprzeczny z polskim prawem z polska konstytucją , ktora jest fundamentem polskiego prawa.

Czy znasz muzułmanów nie wyznajacych , sprzeciwaijacych się Koranowi ?

Ci urzędnicy co wydali pozwolenie na budowę meczetu w Warszawie powinni stanąć przed swymi zwierzchnikami i odpowiedziec na kilka pytań.

:Polska:
janiu - żeby wszystko było jasne. nie pozwolę siebie nazywać faszystą bo nim nie jestem ale też nie pozwolę nazywać mojego kumpla głąbem bo też nim nie jest. mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi biega.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010, 21:31 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

149
Fiodorze , żeby wszystko bylo jasne , daj przyklad mej wypowiedzi w ktorej przypiąlem Ci łatkę "faszysty". Nikogo tak nie nazwałem , więc i Ciebie również.nie.Po co te insynuacje.?

Co do Twego kumpla Jotagana , czy ja Ci go wybierałem do kolegowania , jakoś sobie nie przypominam.Mogę tylko powiedzieć , że kazdy z nas pracuje na swój wizerunek , Twój kumpel też.Także nie mieszaj mej skromnej osoby do tego z kim Ty się kumplujesz.Nic mi do tego. Czy Jotagan potrzebuje adwokata.

Moze Ty potrafisz przemówić swmu kumplowi , tak by zrozumiał najprostsze sprawy.
Ostatni argument Jotagana to powoływanie się na polską konstytucję , na polskie prawo.

Spraw by On zatrybił , że Polska względem mniejszości narodowych spełnia wszelkie konstytucyjne obowiązki. Nie słyszałem o żadnych skargach polskich muzułmanów , by coś bylo nie tak w tym względzie.Co innego obowiązki konstytucyjne , a co innego budowa kolejnych meczetów.Takie decyzje muszą mieć w pierwszej kolejności uzasadnienie natury demograficznej..

Muzułmanie maja prawo , a My Polacy nie mamy prawa , według Twego kumpla - mentalność Kalego. Mieszkańcy Warszawy nie mają prawa do protestu przed postawieniem meczetu pod ich oknami.? Czyżby tylu muzułmanów było w ich dzielnicy.
A co takiego ostatnio się stało w Polsce , że nastała nagła moda na meczety. Słyszę , budowa w Krakowie , Poznaniu , Warszawie , a opinia publiczna wie o tym bardzo mało , media milczą . Skąd taka potrzeba , czyzby tylu muzulmanów przybyło , skad oni się wzięli , kto im dał obywatelstwo polskie.Może budują na zapas , dla tych co mają do nas zawitać.W gościnę proszę bardzo , w gościnę nie na stałe.

To , że prawo w Polsce jest nie dla Polaków tu w pełni zgoda .W Polsce rządzą mniejszości. Można powiedziec jaka władza , takie prawo.Może nadchodzi taki czas , że władzę się zmieni to i prawo tez.

To czy wszystko odbywa się w zgodzie z prawem nalezy to sprawdzić , tego domagają się protestujacy , temu słuzy protest mieszkańców. .Taki protest wymusza na władzach dzielnicy działania - Inspektor Nadzoru Budowlanego Dzielnicy powinien zatrzymac budowę i zarzadzić sprawdzenie czy protest mieszkańców jest uzsadniony , czy pozwolenie na budowę uzyskano legalnie , czy na "lewo".

Po pierwsze czy plan zagospodarowania dzielnicy przewidywał w tym miejscu tego typu budowlę , jak uzasadniano , czym argumetowano potrzebę budowy meczetu oraz co wpłynęlo na decyzję władz , że dano zezwolenie . Nalezy sprawdzic czy wszystko odbyło się legalnie. Kto jest inwestorem budowy , czyli kto ją finansuje , czy tym inwestorem jest polska społeczność muzułmańska , skąd ma taką kasę i czy te pieniadze są legalne , ilu muzułmanów zamieszkuje tą dzielnicę , dlaczego to miejsce wybrano pod budowę , dlaczego nie uzyskano zgody najblizszych mieszkańców na budowę meczetu , czy wogóle ktoś o to ich pytał.Jest wiele zasadnych pytań na które powinny paść odpowiedzi od władz dzielnicy , a może i Warszawy.

Stawianie opinii publicznej przed faktem dokonanym to metody z ubiegłej epoki.Pośpiech , tempo realizacji tej inwestycji wskazuje na przyjecie takiej metody , bo w papierach nie wszystko jest w porządku . Każdą budowę można , a nawet trzeba ztrzymać , jeśli są jakiekolwiek wątpliwości natury prawnej. W przypadku budowy meczetu w Warszawie są wątpliwości o czym świadczy protest mieszkańców i pośpiech w budowie.

Kościół w mojej dzielnicy buduje się 28 lat i jeszcze plac budowy nie został zlikwidowany , trwa wykańczanie wnętrz obiektu.Lokalizaję też przyznano nie w tym miejscu co chciano.

Jestem przeciwny budowie meczetów w Polsce , a tym bardziej w sąsiedztwie mego bloku. Uwazam , ze problem jest sztucznie wywolany przez środowiska mniejszości muzułmańskiej w Polsce , wspierane przez siły i fundusze plynące z zagranicy.

Samoobrone przed nieznanym przeciwnikiem , mającym nienajlepszą reputację jest normalnym zjawiskiem kazdego , zdrowego na umyśle człowieka.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 12:34 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

150
no i nie zakumałeś. no to jeszcze raz. prościej i wolniej. obu was proszę, żebyście przystopowali trochę. ok? dyskutujmy na argumenty a nie na to kto kogo bardziej wyzwie. masz rację - kumpli dobieram sobie sam. nie każdy może nim być :D.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 15:18 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Wróć do „My Polacy”

cron