Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

391
WOW!!! Sporo tego...
Fiodi a pamiętasz jak angielskich kiboli swego czasu trzymano na granicach poki mecz się nie skończył? Gdyby w tym czasie kilku z nich w szalikach Chelse podkładało bomby to protestowałbyś przeciw meczowi Legia - Chelsea??? Bo nie kumam o co ci kaman... czemu nie obawiamy się innych religii tak jak islamu... dobre pytanie. Między innymi dla tego że Buddyści nie podkładają bomb... a teraz wytłumacz mi ilu terrorystów będzie modlić się w tym nowym meczecie. Pięciu? Dziesięciu? Ilu postanowi poznać Islam, a ilu muzułmanów zechce tam zaglądać żeby się modlić? Kilkuset? Kilkatysięcy?
Czy przez tych kilku ma odpowiadać pozostała społeczność? Naprawdę sądzicie że brak meczety odsunie, wręcz zlikwiduje ewentualny akt terroryzmu w Polsce???
Prawo panujące w krajach islamskich ma prawo nam tzw. normalnym się nie podobać co nie zmienia komfortu jazdy w temacie że jest to prawo. Jesli nakazuje ono jedną religię i zakazuje innych to jest to zle bo godzi w wolność jednostki ale teoretycznie mamy podobny wybór będąc Chrzczonymi w wieku kiedy nie możemy zaprotestować...
Wiesz... wydaje mi się że wpływ na taki stan rzeczy ma niedouczenie w społeczeństwie. Społeczeństwo niedouczone jest łatwo sterować. Z drugiej strony w krajach po za Islamem, muzułmanie to często lekarze, prawnicy, politycy łączący to co w Islamie najlepsze ze zdobyczami zachodu...
Szanuję prawo... jadąc do Bangladeszu nie zabiorę ze sobą Playboya, jadąc do Kostryki nie zabiorę kokainy a jadąc do Emiratów nie założę Krzyżyka na szyję... to chyba jasne? Nieznajomość prawa szkodzi... tak to jakoś szło? W Somali chrześcijaństwo jest nielegalne... w Polsce islam nie... i wszystko w temacie.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 18:35 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

392
od 600 lat.
a arabskie szlaki handlowe przez ziemie, upraszczajac, polskie, istnialy i mialy sie dobrze zanim jeszcze powstalo panstwo polskie.

victorio. podaj mi dowody, statystyki- a nie artykuly oparte na pogloskach, poprzekrecane tak, zeby oddac rzeczywistosc propagandowo.
ja tez moglabym wysmazyc niejeden ciekawy artykulik o dowolnej czesci swiata udowadniajac z gory zalozona teze. no problem.
piszesz o roznych zrodlach- a sama cytujesz wybiorczo, to, co ci pasuje- do z gory zalozonej tezy.
a wiedze masz niewielka.

swiat islamu jest ogromny, przebogaty. inaczej wyglada Malezja, inaczej KSA.
tylko ze zamiast mega-tolerancyjnej, rzadzonej przez swiatlych ludzi Malezji, ludzie twojego pokroju wola sie podniecac KSA i Afganistanem, uwazajac, ze caly swiat islamu jest taki sam. to ignorancja.

wiele razy piszesz rozmaite teorie nie majace poparcia w rzeczywistosci. np- muzulmanie masowo uciekaja ze swoich krajow rodzinnych bo nie lubia szariatu. moja droga- w wielu przypadkach jest zupelnie na odwrot- muzulmanie uciekaja ze swoich krajow po to, zeby moc spokojnie praktykowac islam. wiem, nie do pojecia.
masowo uciekaja- bzdura nr 1
bo nie lubia szariatu- bzdura nr 2
nie ma kraju muzulmanskiego, gdzie w 100% obowiazywalby szariat. a juz na pewno nie sa takimi krajami Pakistan, Egipt czy Tunezja- z ktorych to krajow emigracja jest najwieksza.

pytam jeszcze raz, statystyki, dowody- a nie artykuliki, ktorych prawdziwosc nawet trudno jest zweryfikowac. a jak juz chcesz podac jakis artykul- to zrob ten intelektualny wysilek i niech on bedzie z rzetelnego zrodla a nie z onetu czy wp.

nigdzie nie napisalam, ze wszyscy sa zadowoleni. ja pytam- skad masz wiedze ze wszyscy sa niezadowoleni? na pewno zjezdzilas wszerz i wzdluz wszystkie kraje muzulmanskie i podjelas sie tam przeprowadzenia rzetelnych badan socjologicznych. lub tez swoje przekonanie opierasz na takich wlasnie badaniach.
a jesli tak jest to ja poprosze linki do owych badan.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 18:37 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

393
asmaani pisze:swiat islamu jest ogromny, przebogaty. inaczej wyglada Malezja, inaczej KSA....
oczywiście, załóż taki temat i pokaż nam trochę tego świata... jest tyle piękna w kosmetyce arabskiej, malowanie ciała przed ślubem, stroje hinduskie, obrzędy, taniec... tego nikt nie neguje
Ale z powodu tego piękna nikt protestowałby, polscy muzułmanie mają swoje meczety i nikomu w głowie jakieś protesty...
Ostrożność i strach wzbudza druga twarz Islamu, ta o której tutaj mówiliśmy.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 19:45 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

394
victoria pisze:Ale z powodu tego piękna nikt protestowałby, polscy muzułmanie mają swoje meczety i nikomu w głowie jakieś protesty...
Ostrożność i strach wzbudza druga twarz Islamu, ta o której tutaj mówiliśmy.
Owszem mają... w Stolicy mają np piękną salkę w domku jednorodzinnym do której wchodzi na upartego "jak Kali popchnie" ok. stu osób. Tymczasem sama Warszawa i okolice to kilkanaście tys muzułmanów, swojaków i napływowych (dla tego piszę około).
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 19:53 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

395
meczet warszawski nie miesci ludzi. peka w szwach.
sa muzulmanie- Polacy, muzulmanie posiadajacy polskie obywatelstwo, plus masa muzulmanow, ktorzy tu pracuja, oraz dyplomatow.
nie wiem, gdzie mieszkasz, mozesz pojsc do meczetu w Warszawie i sama na wlasne oczy zobaczyc.

a 'druga twarz islamu' ktorej lubicie sie bac, jest marginalna- i najwieksze zagrozenie stanowi dla muzulmanow.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 20:46 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

396
Jatagan pisze:WOW!!! Sporo tego...
Fiodi a pamiętasz jak angielskich kiboli swego czasu trzymano na granicach poki mecz się nie skończył? Gdyby w tym czasie kilku z nich w szalikach Chelse podkładało bomby to protestowałbyś przeciw meczowi Legia - Chelsea??? Bo nie kumam o co ci kaman... czemu nie obawiamy się innych religii tak jak islamu... dobre pytanie. Między innymi dla tego że Buddyści nie podkładają bomb... a teraz wytłumacz mi ilu terrorystów będzie modlić się w tym nowym meczecie. Pięciu? Dziesięciu? Ilu postanowi poznać Islam, a ilu muzułmanów zechce tam zaglądać żeby się modlić? Kilkuset? Kilkatysięcy?
Czy przez tych kilku ma odpowiadać pozostała społeczność? Naprawdę sądzicie że brak meczety odsunie, wręcz zlikwiduje ewentualny akt terroryzmu w Polsce???
Prawo panujące w krajach islamskich ma prawo nam tzw. normalnym się nie podobać co nie zmienia komfortu jazdy w temacie że jest to prawo. Jesli nakazuje ono jedną religię i zakazuje innych to jest to zle bo godzi w wolność jednostki ale teoretycznie mamy podobny wybór będąc Chrzczonymi w wieku kiedy nie możemy zaprotestować...
Wiesz... wydaje mi się że wpływ na taki stan rzeczy ma niedouczenie w społeczeństwie. Społeczeństwo niedouczone jest łatwo sterować. Z drugiej strony w krajach po za Islamem, muzułmanie to często lekarze, prawnicy, politycy łączący to co w Islamie najlepsze ze zdobyczami zachodu...
Szanuję prawo... jadąc do Bangladeszu nie zabiorę ze sobą Playboya, jadąc do Kostryki nie zabiorę kokainy a jadąc do Emiratów nie założę Krzyżyka na szyję... to chyba jasne? Nieznajomość prawa szkodzi... tak to jakoś szło? W Somali chrześcijaństwo jest nielegalne... w Polsce islam nie... i wszystko w temacie.
a widzisz -tu jest problem. bo jak ktokolwiek będzie podkładał bomby to ja będę przeciwko niemu protestował bo nie chcę, żeby jakiś fanatyk czy to kibol, wyznawca religii czy też polityczny odjechaniec wysadził mi rodzinę. przykro mi ale na sercu ważniejsza jest dla mnie rodzina i moi bliscy niż czyjeś prawa, z których nie potrafią należycie korzystać. i mam gdzieś jak mnie ktoś z tego powodu nazwie. niewiedza? tu się mylisz - wręcz odwrotnie. ja analizuję to dzieje się u sąsiadów. tobie też to polecam. wyznawcy islamu rzadko integrują się ze społeczeństwem wśród którego żyją. żyją w swoich enklawach i swoich dzielnicach. pielęgnuja swoje zwyczaje i te dobre i te złe -zakazane prawem. to jest niebezpieczne -poczytaj o tym. ilu potencjalnych terrorystów będzie sie modliło w meczecie? tego nie wie nikt. ale wystarczy poczytać temat czym żyje świat, żeby wyczytać tam poparcie rodzimych wyznawców islamu dla hamasu. a czym jest hamas chyba ci tłumaczyć nie muszę. w anglii właśnie w meczetach zwerbowano późniejszych terrorystów. to właśnie w meczetach wygłasza się płomienne mowy nawołujące do walki z niewiernymi. czy tak należy traktować świątynie? czy to ja je źle traktuję czy ci, którzy wspierają terroryzm? dlaczego masz do mnie pretensje? jeśli w imię źle pojętej tolerancji narażasz swoich bliskich choćby w jednej milionowej części to ja nie kumam o co ci kama. a to zagrożenie i wątpliwości są - nazwisko sponsora ukrywane przez inicjatora budowy i on sam oskarżany przez rzeczpospolitą o kontakty z organizacjami wspierającymi terroryzm. ty zabieraj co chcesz, chowaj krzyż, udawaj, ze nie jesteś sobą. ja jak gdzieś jadę i nie mogę być sobą, to tam nie jadę bo po co. to chyba jasne, ze wstydzić się siebie i swoich przekonań nie należy. a szkodzi brak zasad a nie nieznajomość chorego prawa.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 20:51 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

397
asmaani pisze:meczet warszawski nie miesci ludzi. peka w szwach.
sa muzulmanie- Polacy, muzulmanie posiadajacy polskie obywatelstwo, plus masa muzulmanow, ktorzy tu pracuja, oraz dyplomatow.
nie wiem, gdzie mieszkasz, mozesz pojsc do meczetu w Warszawie i sama na wlasne oczy zobaczyc.

a 'druga twarz islamu' ktorej lubicie sie bac, jest marginalna- i najwieksze zagrozenie stanowi dla muzulmanow.
bo nie potraficie sobie z nią poradzić. a czasami mam wrażenie, ze nie chcecie. ale sama potwierdzasz, że jest, i że nie należy się jej bać.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 20:53 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

398
wiesz- z grupami o takim profilu fanatyzmu nikt nie dalby sobie rady poradzic, chyba tylko jeden Bog.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 21:26 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

399
asmaani pisze:wiesz- z grupami o takim profilu fanatyzmu nikt nie dalby sobie rady poradzic, chyba tylko jeden Bog.
ale można się od nich wyraźnie odciąć min nie przyjmując pieniędzy z takich źródeł na cokolwiek. i pokazanie ludziom w polsce, że nie mają się czego bać, że ci którzy stoją za budową meczetu są czyści jak łza.
i wtedy ja sam wyjdę poprzeć tą budowę. ale dopóki są wątpliwości, dopóki nie ma wyjaśnień ja tego nie zrobię. przykro mi.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 21:30 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

400
wiesz- ile razy mozna. a co ja tu robie?

jesli sponsor sobie zyczy zawisnac na tablicy pamietkowej- to chyba mozna poczekac te kilka miesiecy i uszanowac jego prosbe? poza tym jakie to ma znaczenie, czy nazwisko zostanie ujawnione teraz, czy potem?
i zareczam ze odpowiednie polskie sluzby przeswietlily goscia na wskros.

a jesli sadzisz ze budowe meczetu finansuja talibowie /khm lol/ to na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 21:34 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

401
No wieeesz... prawo jest prawem (powtarzam do znudzenia). Ja też omijałbym miejsca które nawet pod takim względem by mi nie odpowiadały ale gdybym wyjechał to ja musiałbym się asymilować z otoczeniem... nie odwrotnie. Gdybym nieświadomie popełnił przestepstwo to nadal byłoby to przestępstwo i podlegałbym miejscowemu wymiarowi sprawiedliwości (nawet gdyby był to pieprzony wiec zniesmaczonych Beduinów na cholernej Saharze a moim jedynym przestępstwem byłoby lizanie loda z dołu do góry a nie odwrotnie)... Przypomnę ze w Polsce jak dotąd (kolejny raz to robię) Islam jest legalną religią, swobodę wyznaniową gwarantuje nam wszystkim min. Konstytucja a związki wyznaniowe (uważaj teraz bo polecę na skróty) nie są zobligowane do potwierdzania swego finansowania (patrz RM min.) więc związki finansowe z Al-Kaidą, Hamasem czy innymi Allachami... wybacz ale pewnego ksieciunia też swego czasu obsmarowano że finansuje terrorystów... ten sam księciunio nie tak dawno sfinansował operację bliźniaczek sjamskich z Polski których nie był w stanie sfinansować nasz rodzimy NFZ... jak narazie największym sponsorem terrorystów islamskich były USA i jakoś o tym nikt nie krzyczy że CIA to jedna z największych organizacji przestępczych na świecie... jakoś Amerykanom pozwalamy otwierać kościoły ewangelickie (jeden istnieje w moim mieście, prowadzi dodatkowo szkołę i przedszkole), zakładać interesy itp...
Nie widzę zagrożenia w tym że ktoś się modli, nie jestem też pewien czy meczet w stolicy to się równa zamach... po za tym (o tym też wspominałem niejednokrotnie) ewentualny zamach może być planowany za granicą albo w jakiejś pipiodówie w Kieleckiem. Idąc takim tokiem rozumowania... wypędźmy z kraju na początek wszystkich muzułmanów (tych rodzimych też... niewiadomo co im odbije), meczety zamieni się w kościoły (mamy w tym wprawę my chrześcijanie). Potem uszczelni się granice i będzie "prawie" jak w raju... jakby jednak nie pomogło to się wpuści ich z powrotem i zrobimy to o czym mowa w filmie made in Hollywood: "Królestwo"... zabijemy ich wszystkich. Litości....
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 21:35 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

402
Jatagan pisze:No wieeesz... prawo jest prawem (powtarzam do znudzenia). Ja też omijałbym miejsca które nawet pod takim względem by mi nie odpowiadały ale gdybym wyjechał to ja musiałbym się asymilować z otoczeniem... nie odwrotnie. Gdybym nieświadomie popełnił przestepstwo to nadal byłoby to przestępstwo i podlegałbym miejscowemu wymiarowi sprawiedliwości (nawet gdyby był to pieprzony wiec zniesmaczonych Beduinów na cholernej Saharze a moim jedynym przestępstwem byłoby lizanie loda z dołu do góry a nie odwrotnie)... Przypomnę ze w Polsce jak dotąd (kolejny raz to robię) Islam jest legalną religią, swobodę wyznaniową gwarantuje nam wszystkim min. Konstytucja a związki wyznaniowe (uważaj teraz bo polecę na skróty) nie są zobligowane do potwierdzania swego finansowania (patrz RM min.) więc związki finansowe z Al-Kaidą, Hamasem czy innymi Allachami... wybacz ale pewnego ksieciunia też swego czasu obsmarowano że finansuje terrorystów... ten sam księciunio nie tak dawno sfinansował operację bliźniaczek sjamskich z Polski których nie był w stanie sfinansować nasz rodzimy NFZ... jak narazie największym sponsorem terrorystów islamskich były USA i jakoś o tym nikt nie krzyczy że CIA to jedna z największych organizacji przestępczych na świecie... jakoś Amerykanom pozwalamy otwierać kościoły ewangelickie (jeden istnieje w moim mieście, prowadzi dodatkowo szkołę i przedszkole), zakładać interesy itp...
Nie widzę zagrożenia w tym że ktoś się modli, nie jestem też pewien czy meczet w stolicy to się równa zamach... po za tym (o tym też wspominałem niejednokrotnie) ewentualny zamach może być planowany za granicą albo w jakiejś pipiodówie w Kieleckiem. Idąc takim tokiem rozumowania... wypędźmy z kraju na początek wszystkich muzułmanów (tych rodzimych też... niewiadomo co im odbije), meczety zamieni się w kościoły (mamy w tym wprawę my chrześcijanie). Potem uszczelni się granice i będzie "prawie" jak w raju... jakby jednak nie pomogło to się wpuści ich z powrotem i zrobimy to o czym mowa w filmie made in Hollywood: "Królestwo"... zabijemy ich wszystkich. Litości....
jatagan litości. ty wiesz o czym mówisz? według ciebie akowcy to terroryści a wałęsa, kuroń michnik to bandziory łamiący prawo prl-u. no bo prawo to według ciebie prawo. i nie ważne czy łamie prawa człowieka czy nie. to dla ciebie nie ważne. będziesz przestrzegał i znosił kary jak owieczka idąca na rzeź. po co jest prawo? cy po to, żeby skazać na chłostę kobietę za picie piwa czy też po to, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo? ty powiesz - nie powinna pić piwa. a ja powiem prawo nie powinno jej tego zakazywać a wręcz zapewnić jej to. tym się różnimy - ty ślepo będziesz wykonywał wolę władcy choćby nie wiem jak głupia i okrutną a ja będę przeciw takim prawą protestował. każdy kto wspiera terroryzm czyli mordowanie niewinnych ludzi zasługuje na potępienie. obojętnie czy prowadzi charytatywną działalność czy nie.
a te ostatnie zdania to ręce mi opadły. wypisz wymaluj opisałeś stosunek niektórych krajów islamskich do innych religii anie ma to nic wspólnego z naszym krajem. i mylisz się po raz kolejny - nikt nie protestuje przeciwko religii. protesty są przeciwko temu co ta religia z sobą przynosi. terroryzm. to słowo klucz, które powinieneś sobie zapamiętać. bo o nie toczy się ta gra.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 22:26 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

403
o naczytałem się tu o Islamie jestem Polakiem który przyjął Islam teraz prawie cała moja najbliższa rodzina to muzułmanie wcześniej z islamem nie mieliśmy nic wspólnego...

niestety to co tu wypisujecie to tylko sianie nieprawdy, nienawiści i sensacji których w mediach jest sporo i aż tyle że, żeby je powtarzać to szkoda atramentu


ale po kolei co do budowy meczetu jego legalności itp po co nam meczet ?

otórz meczet w warszawie jest bardzo potrzebny chociaż by mi Jestem Polakiem z dziada pradziada bylem kilka razy na dżuma ( modlitwa piatkowa ) w meczecie w Warszawie czy ktoś widział ile tam jest wtedy ludzi że nie ma gdzie nogi postawić piszecie tu i dywagujecie nie znając tak naprawdę sytuacji


druga sprawa to napływ Islamu wszędzie to samo że najedzie się tu arabów i zaleją nas itp

a co z muzułmanami polakami takimi jak ja i wielu mi podobnych codziennie jakiś polak a albo kilku przyjmuje Islam i nikt ich do tego nie zmusza nie grozi kałsznikowem ani kobietom nie każe zakrywać glowy nosić hidżab bzdura za bzdurą

co do niektórych praktyk żekomo muzułmańskich islamskich jakis zasłyszanych przez was zwyczajów plemiennych ! większość z nich nie ma z Islamem nic wspólnego jak np słynne obrzezywanie dziewczynek

to mniej więcej tak jak by przyjechała arabska telewizja do polski i relacjonowała że chrześcijanie biją swoje żony że przepijają pieniądze potem po pijanemu powodują wypadki a na arabskim forum młodzież pisała by że takie jest chrześcijaństwo i tak nauczał Chrystus, czy to było by rozsądne ? Owszem są muzułmanie którzy piją alkohol bija żony kradną urzywaja narkotyków ale Islam wyraźnie tego zabrania !!!!!!!!
natomiast chrześcijanstwo ba sam Chrystus wyraźnie zabrania brać do ręki broni więc zapytam co tam robią te wszystkie chrześcijańskie wojska w krajach arabskich ? przez analogię do powyższego



podam może przykład niedawno byla słynna sprawa polskiego geologa któremu talibowie obcięli glowę całe media o tym trąbiły była wielka wrzawa na chrześcijańskich forach jaki to Islam jest zbrodniczy a muzułmanie jacy to barbarzyńcy

a teraz zadam wam pytanie czy słyszeliście o tym jak Pakistańczycy podczas drugiej wojny światowej ratowali polaków i żydów jak oddawali im swoje jedzenie jak dzielii sie tym co mieli ostatnim czy słyszeliście że właśnie tam jest duża polska diaspora i najwiekszy katolicki cmentarz i koscioly ? a polak jest twórcą pakistańskich sił powietrznych ?

nikt o tym wam nie powiedział ? wejdźcie na stronę polskiej ambasady w Pakistanie i poczytajcie sobie , ale to nie jest medialne, to sie nie sprzeda w mediach jak cieple bułeczki prawda jak mówi jedna piosenka " nienawidzić prosta rzecz "


co do znawców Islamu i tych zdjęć z drogi do Mekki widziałem je na własne oczy otórz Arabia saudyjska jest dla nas, może nie arabia ale Mekka i Medyna czym dla was Watykan a nie słyszałem żeby papież w Watykanie pozwolił na budowę meczetu owszem we Włoszech a nawet w samym Rzymie są meczety ale nie w Watykanie to mniej więcej taka analogia. Nam Islam zabrania pewnych rzeczy nie wymyślił sobie tego król Arabii Saudyjskiej czy jakiś rząd ale jest to zapisane w Koranie.... niestety dla chrześcijan

a czy ja mógłbym sobie wejść jako muzułmanin na ołtarz w kościele i np pobawić sie hostią ?????? Myślę że nawet katolika zgarnęła by szybko policja ,w demokratycznym przecież kraju czy oznaczało by to że katolicy mnie prześladują bo nie mogę się pobawić hostią ? czy dziećmi jesteście ? pytanie retoryczne ,,,,,więc myślcie troszeczkę zanim coś napiszecie

przeanalizujcie za i przeciw i bo może tak być że nawet jesli wszyscy zgadzacie się z sobą możecie się niestety mylić ,tak na koniec bo już późno. Kościół Katolicki w średniowieczu a teraz media wybudowały w was mur mur zabobonów nienawiści czy to z powodu konkurencyjnej religii czy jak teraz z imperialistycznej chęci zysków chciwości jedynego supermocarstwa niestety mur ten zasłania wam jedną trzecią świata a może trochę nawet więcej ale jeśli jesteście przez to szczęśliwsi i jest wam tak dobrze :( to tyle narzazie pozdrawiam
a jeszcze przepraszam za błędy nie chce mi się już poprawiać jutro do pracy a teraz szybko spać
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 0:40 przez ismail, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

405
czego ten artykuł ma dowodzić bo nie bardzo rozumiem ? jakaś dziewczyna ucieka z domu przed ojcem tyranem

znam historie świadka jehowy który ożenił się z katoliczką i jego rodzice mieli podobny stosunek do jego i jego żony czego chcesz dowieść że tak nakazuje Islam czy że muzułmanie są źli


dam ci przykład katolików zza ściany wnuczka odwiedza babcie kiedy bierze rentę a tak maja babcie w d... daleko a moja żona muzułmanka katoliczce robi zakupy bo babuleńka jest już stara i schorowana

w śród katolików nie ma takich przypadków? jak w tym artykule chcesz przez to po wiedzieć ? a czy ty wiesz co to są Alawici że niektórzy przez was uznawani za muzułmanów wcale nimi nie są np Ahmadija ? przeczytałeś po łebkach

zadam ci pytanie co jest lepsze prawdziwie szczerze nienawidzić czy fałszywie kochać ?

dobrze o was się wyraził nawiasem mówiąc katolicki biskup Desmond Tutu

"kiedy przyszli misjonarze my mieliśmy ziemie a oni Biblie powiedzieli zamknijmy oczy i módlmy się kiedy otwarliśmy oczy my mieliśmy Biblie a oni ziemię "

dodam że wszystko bez słów o nienawiści ale tylko miłość i dobro dużo dobra Bóg jest miłością itp dyrdymały którymi mydlicie oczy

wiem o czym pisze bo jestem po drogiej stronie a byłem tam gdzie ty jesteś teraz, ty natomiast liżesz loda przez szybę a nawet go nie liżesz tylko inni mówią ci że jest niedobry i a tobie krzywią się usta jakbyś miał zjeść cytrynę

ja na wirtualnej Polsce przeczytałem że w Arabii saudyjskiej nie można mieć kotów bo król zabronił bardzo to wszystkich śmieszyło i wszyscy w komentarzach się nabijali jacy to ci muzułmanie są głupi ale tak się skalało ze w tamtym okresie byłem niedawno po powrocie z Arabi saudyjskiej i tylko mnie to rozśmieszyło no cóż jak z siebie pośmiać się nie można zawsze można sobie poprawić humor i pośmiać się z muzułmanów murzynów czy innych odmieńców np juchowców jak pogardliwie nazywa się w Polsce świadków Jehowy choćby było to nieprawdą
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 2:02 przez ismail, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

406
victoria odpowiedziala komus, kto broni Islamu:
victoria pisze:co ciekawe, tylko Wy mówicie o nienawisci....
To moze warto sprawdzic te wypowiedzi o milosci...
victoria pisze:jesli cos (piszac o Islamie) pobudza do zycia najmroczniejsze cechy charakteru człowieka, to to coś jest w pełni odpowiedzialne za za następstwa...
Nie. To czlowiek, ktory ma najmroczniejsze cechy wyszukuje czegos, co by je moglo usprawiedliwic.
victoria pisze:W czasach nam współczesnych, tylko komunizm dorównuje islamowi w dokonywaniu zamachów terrorystycznych w imię sprawiedliwości i dobra drugiego człowieka.
Poczytaj wiadomosci z calego swiata. Obiektywnie podane. Chrzescijanstwo daje sobie niezle rade mordujac i terroryzujac...
victoria pisze:inteligentni ludzie rozumieją, że fanatycy i mordercy nie reprezentują całej religii, ale działają w jej imieniu
Nie. To, ze ktos mowi, iz reprezentuje jakas religie nie oznacza wcale, ze to jest prawda. Jak ja juz poprzednio napisalam -- ja moge sobie powtarzac, ze reprezentuje USA a to mnie ambasadorem nie czyni...
victoria pisze:ależ masz racje, morderców, psychopatów, sadystów itp jest na tym świecie wielu, ale tylko niektórzy działają w imieniu swojego boga lub organizacji..
I znowu - twierdzenie, ze sie dziala w imieniu religii nie stanowi, iz to twierdzenie jest prawda. A ponadto - powolywanie sie na boga i religie jest prawdziwe dla kazdej religii, kazdej grupy ludzi, kazdego narodu. Wszedzie znajda sie psycho, ktorzy sprobuja tlumaczyc swa upodlenie bogiem. Ale to nie staje sie prawda.
victoria pisze:Więc co innego jak nie wiara popycha ludzi do wysadzania się, podładania bomb, kamieniowania kobiet, homoseksualistów, pacyfikowania niezadowolonych?
Jak napisalam poprzednio: fanatyzm i nienawisc.
victoria pisze:Patrząc na to co dzieje się w krajach, które całkowicie otwarły się na Islam, ogarnia mnie przerażenie, muzułmanie w swoich nowych ojczyznach stają się większymi radykałami niż w swoich muzułmańskich państwach,
Przyklady? Co rozumiesz przez radykalizm? W kazdym panstwie ludzie musza dzialac wewnatrz praw tegoz panstwa - albo beda deportowani.
victoria pisze:Islam jest nie tylko religia ale i prawem, z którego niezadowolone sa miliony ludzi, nie mogący ze swym niezadowoleniem nic zrobić, jednostki którym sie udaje wyrwać na zachód i wykrzyczeć krzywde są natychmiast eliminowane,
Ciekawe...Skoro kazdy jest natychmiast eliminowany to skad nadal mamy muzulmanow w tych krajach? Nie nadazaja ich eliminowac?
victoria pisze:Ostrożność i strach wzbudza druga twarz Islamu, ta o której tutaj mówiliśmy.
Ty nie mowisz o zadnej twarzy Islamu bo o niej nie masz pojecia.
Wystarczy popatrzec jakie artykuly i videa wybierasz do poparcia swego wypaczonego pojecia o Islamie.
Traktowanie innych ludzi z nienawiscia. Oskarzanie ich o rzeczy, ktorych nie zrobili. Utozsamianie fanatykow z normalnymi wyznawcami religii...Takie podejscie doprowadzi do zniszczenia naszej ziemi.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 2:11 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

407
Wiem co mówię Fiodi. Nie jestem typem rewolucjonisty to raz, nigdy nie twierdziłem że AK to bandyterka, chociaż próbowali dogadać się z UPA... tak na marginesie a opozycjoniści występowali przeciwko prawu i w świetle obowiązujących przepisów sam sobie odpowiedz kim byli
Fiodi, prawo wewnętrzne to inna sprawa a tobie się marzy ingerencja w sprawy obcych państw... ganisz Moskwę za interwencję w Osetii a sam byś pozmieniał taką Syrię w Kanadę czy inną Francję. Protestujęsz przeciw budowie miejsca kultu religijnego i kulturalnego i nic nie masz do religii... spoko. Ja nic nie mam do Skinów jako ludzi... pierdzielenie o Chopinie. Widzisz zagrożenie w kilku (kilkunastu osobach) a obawiasz się kilkuset tysięcy... wiesz jak zachodni, cywilizowany świat nazywa takie cos?
Przypomnij mi kto i gdzie jeszcze postępuje podobnie (postępował) tzn. odrzuca coś czego nie zna lub nie rozumie w skotek czego... się tego boi?
Nadal twierdzę że każdy indywidualnie godzi się lub nie na łamanie prawa a tym samym godzi sie na karę jaką poniesie konsekwencji jeśli go złapią. Prawo i zasady zostały wprowadzone żeby ludziska więdzieli gdzie znajduje się granica której się nie powinno przekraczać.
Sam wiesz że że każdy przepis pozostawia swobodę interpretacji. Podobnie rodzimi Lipkowie spożywali alko chociaz religia tego zabraniała... ale są przepisy których się nie łamie... na przykład zakaz budowy miejsca kultu religijnego... sam przecież jesteś gorąco przeciwny temu że np Somalii nie wybudujesz kościoła...
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 7:18 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

408
ismail pisze:czego ten artykuł ma dowodzić bo nie bardzo rozumiem ? jakaś dziewczyna ucieka z domu przed ojcem tyranem

znam historie świadka jehowy który ożenił się z katoliczką i jego rodzice mieli podobny stosunek do jego i jego żony czego chcesz dowieść że tak nakazuje Islam czy że muzułmanie są źli


dam ci przykład katolików zza ściany wnuczka odwiedza babcie kiedy bierze rentę a tak maja babcie w d... daleko a moja żona muzułmanka katoliczce robi zakupy bo babuleńka jest już stara i schorowana

w śród katolików nie ma takich przypadków? jak w tym artykule chcesz przez to po wiedzieć ? a czy ty wiesz co to są Alawici że niektórzy przez was uznawani za muzułmanów wcale nimi nie są np Ahmadija ? przeczytałeś po łebkach

zadam ci pytanie co jest lepsze prawdziwie szczerze nienawidzić czy fałszywie kochać ?

dobrze o was się wyraził nawiasem mówiąc katolicki biskup Desmond Tutu

"kiedy przyszli misjonarze my mieliśmy ziemie a oni Biblie powiedzieli zamknijmy oczy i módlmy się kiedy otwarliśmy oczy my mieliśmy Biblie a oni ziemię "

dodam że wszystko bez słów o nienawiści ale tylko miłość i dobro dużo dobra Bóg jest miłością itp dyrdymały którymi mydlicie oczy

wiem o czym pisze bo jestem po drogiej stronie a byłem tam gdzie ty jesteś teraz, ty natomiast liżesz loda przez szybę a nawet go nie liżesz tylko inni mówią ci że jest niedobry i a tobie krzywią się usta jakbyś miał zjeść cytrynę

ja na wirtualnej Polsce przeczytałem że w Arabii saudyjskiej nie można mieć kotów bo król zabronił bardzo to wszystkich śmieszyło i wszyscy w komentarzach się nabijali jacy to ci muzułmanie są głupi ale tak się skalało ze w tamtym okresie byłem niedawno po powrocie z Arabi saudyjskiej i tylko mnie to rozśmieszyło no cóż jak z siebie pośmiać się nie można zawsze można sobie poprawić humor i pośmiać się z muzułmanów murzynów czy innych odmieńców np juchowców jak pogardliwie nazywa się w Polsce świadków Jehowy choćby było to nieprawdą
Ty widzisz jeden przypadek, a ja widzę jeden opisany przypadek, nie zainteresowało Cię czym ta dziewczyna się zajmuje i o co walczy?
Czy królowa Jordanii w swoich wystąpieniach zajmuje się tylko jakimiś sporadycznymi , jednostkowymi przypadkami?
Czy Amnesty International zajmuje się bzdetami? http://amnesty.org.pl/badz-aktywny/kamp ... iranu.html To znów jest jedna niezadowolona kobieta, ale Wałęsa też był jeden a działał w imieniu milionów... Czy rozumiesz o czym mówię?
Czy akty terrorystyczne są incydentami bez znaczenia bo w wojnach i tak giną ludzie? Czym kierują się samobójcy zabijając siebie i innych nienawiścią czy miłością?
Jak wytłumaczysz dumę rodziców z córki czy syna wysadzającego się w tłumie?
Nie traktuj tych pytań jako ataku, czy nienawiści, to są poprostu sprawy które budzą strach i niepokoją, to jest właśnie ta druga twarz Islamu, którą staracie się zminimalizować, a która dla większości nie muzułmanów jest ważniejsza.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 7:52 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

409
A nie masz wrażenia że walczą najmniej zainteresowani albo osoby które na siłe chcą uszczęśliwić resztę czyli jakiś (strzelam teraz) miliard osób??? Jakie mają szansę powodzenia takiej misji??? Podpowiem... zerowe...
Można przecież zamiast żłopać piwsko czy wino nawiać do Europy czy Ameryki, zmienić wyznanie i mieć w d... wcześniejsze życie. Proste nie? Wbrew pozorom wiele osób tak zrobiło, część w krajach nieislamskich prowadzi działalność opozycyjną nie narażając sie tym samym na lanie w dupę...
Poważniej... może i występują w imieniu muzułman ale... mniejszości i to zdecydowanej....
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 8:58 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

410
Jatagan pisze:Wiem co mówię Fiodi. Nie jestem typem rewolucjonisty to raz, nigdy nie twierdziłem że AK to bandyterka, chociaż próbowali dogadać się z UPA... tak na marginesie a opozycjoniści występowali przeciwko prawu i w świetle obowiązujących przepisów sam sobie odpowiedz kim byli
Fiodi, prawo wewnętrzne to inna sprawa a tobie się marzy ingerencja w sprawy obcych państw... ganisz Moskwę za interwencję w Osetii a sam byś pozmieniał taką Syrię w Kanadę czy inną Francję. Protestujęsz przeciw budowie miejsca kultu religijnego i kulturalnego i nic nie masz do religii... spoko. Ja nic nie mam do Skinów jako ludzi... pierdzielenie o Chopinie. Widzisz zagrożenie w kilku (kilkunastu osobach) a obawiasz się kilkuset tysięcy... wiesz jak zachodni, cywilizowany świat nazywa takie cos?
Przypomnij mi kto i gdzie jeszcze postępuje podobnie (postępował) tzn. odrzuca coś czego nie zna lub nie rozumie w skotek czego... się tego boi?
Nadal twierdzę że każdy indywidualnie godzi się lub nie na łamanie prawa a tym samym godzi sie na karę jaką poniesie konsekwencji jeśli go złapią. Prawo i zasady zostały wprowadzone żeby ludziska więdzieli gdzie znajduje się granica której się nie powinno przekraczać.
Sam wiesz że że każdy przepis pozostawia swobodę interpretacji. Podobnie rodzimi Lipkowie spożywali alko chociaz religia tego zabraniała... ale są przepisy których się nie łamie... na przykład zakaz budowy miejsca kultu religijnego... sam przecież jesteś gorąco przeciwny temu że np Somalii nie wybudujesz kościoła...
no skoro wałęsa, , kuroń, mazowiecki i inni opozycjoniści to bandziory to wypada mi tylko pogratulować konsekwencji trwania w swoich poglądach. widzisz jatagan - ja raczej wybieram rozum w takich sytuacjach i prawo, które jest skierowane przeciwko człowiekowi nie jest dla mnie prawem tylko instrumentem represji. no ale tu chyba nie znajdziemy kompromisu.
prawo wewnętrzne to absolutnie nie jest sprawa danego kraju. tak się składa, ze wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy prawo do wolności, szacunku i ludzkiego traktowania. i nie można siedzieć na dupie bo mi dobrze. ja świata nie zmienię ale protestując, bojkotując pokazuję poparcie dla tych, którzy nie mają tego szczęścia co ja, a którzy walczą z tym co ty nazywasz "wewnętrznym prawem". wiesz co by było gdyby martin luter king, nelson mandela, wacław havel myśleli podobnie jak ty? na szczęście poszli inną drogą. i ja też nie zamierzam chować krzyżyka, udawać, ze jestem tym kim nie jestem. wiesz jatagan - czasami dupa boli ale głowa wysoko podniesiona.
ja nie protestuję przeciwko budowie czegokolwiek - ja protestuję przeciwko temu co poza religią niesie ze sobą islam. to jasno i wyraźnie można z moich słów wyczytać. i sprowadzanie tego do sprawy religii jest nadużyciem. takim sprytnym bo chwytliwym manewrem. ja się jatagan nie boję czegoś nowego, nieznanego -wręcz przeciwnie. ja się boję wtc, madrytu, londynu, nowego yorku. ja nie podkładam nikomu bomb za jego wiarę, nie zabraniam mu jej wyznawać, nie wytykam palcem.
i jednego nie potrafisz zrozumieć -to nie ludzie mają służyć prawu ale prawo ludziom. bo klapki na oczy to się koniom zaklada, zeby nie zboczyli z drogi a nie ludziom. zrzuć te klapki.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 9:02 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

411
ismail pisze:niestety to co tu wypisujecie to tylko sianie nieprawdy, nienawiści i sensacji których w mediach jest sporo i aż tyle że, żeby je powtarzać to szkoda atramentu
a ja myślę, ze ty albo nie potrafisz czytać albo każde odmienne od swojego zdanie jest dla ciebie aktem nienawiści i kłamstwem. a ja po prostu uważam, że to ty się mylisz.
ismail pisze:druga sprawa to napływ Islamu wszędzie to samo że najedzie się tu arabów i zaleją nas itp
tego nikt tu nie napisał -kłamiesz.
ismail pisze:co do niektórych praktyk żekomo muzułmańskich islamskich jakis zasłyszanych przez was zwyczajów plemiennych ! większość z nich nie ma z Islamem nic wspólnego jak np słynne obrzezywanie dziewczynek
to, ze ty czegoś nie widzisz nie oznacza, ze tego nie ma.
ismail pisze:Nam Islam zabrania pewnych rzeczy nie wymyślił sobie tego król Arabii Saudyjskiej czy jakiś rząd ale jest to zapisane w Koranie.... niestety dla chrześcijan
chcę tylko tego samego -niestety dla islamu.
ismail pisze:a czy ja mógłbym sobie wejść jako muzułmanin na ołtarz w kościele i np pobawić sie hostią ??????
z czy my chcemy cos bezcześcić? zn,ów kłamstwo.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 9:13 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

412
Fiodi nie unoś się... tylko odpowiedz na kolejne pytania.

1) Lech Wałęsa stał na czele związku który paraliżował produkcię w znacionalizowanym przemyśle, związek ten przeprowadzał demonstracje i wywoływał niepokoje wewnętrzne. Pomińmy wysokie poparcie społeczne i przeanalizujmy definicję terroryzmu... czy na tej podstawie, biorąc pod uwagę proste gdybanie (gdyby solidarność nie miała obaliła systemu i nadal obowiązywały stare przepisy) powiedz mi kim jest LW i pozostali opozycjoniści...

2) skoro są rzeczy które usprawiedliwiają interwencję w obcym państwie to co byś powiedział jeśliby np. Skandynawom nie przypadło do gustu nasze pojmowanie prawa i od jutra Szweckie wojska przyniosłyby nam wolność i braterstwo... (już kilka razy w przeszłości do nas wpadali)

3) jeśli w prawie będzie zapis o zakazie picia alko to go zjgnorujesz czy nie?... kara dowolna, od chłosty do pozbawienia wolności przez grzywnę. Jaka kara jest odpowiednia a jaka nie? Wogóle czy karanie za coś takiego jest zgodne z twoim zamysłem czy nie?

4) czy potrafisz wymienić legalnie działające organizacje lub organa władzy w krajach niemuzułmańskich ktore śmiało można podciągnąć pod przestępcze?
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 10:00 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

413
Jatagan pisze:Fiodi nie unoś się... tylko odpowiedz na kolejne pytania.

1) Lech Wałęsa stał na czele związku który paraliżował produkcię w znacionalizowanym przemyśle, związek ten przeprowadzał demonstracje i wywoływał niepokoje wewnętrzne. Pomińmy wysokie poparcie społeczne i przeanalizujmy definicję terroryzmu... czy na tej podstawie, biorąc pod uwagę proste gdybanie (gdyby solidarność nie miała obaliła systemu i nadal obowiązywały stare przepisy) powiedz mi kim jest LW i pozostali opozycjoniści...

2) skoro są rzeczy które usprawiedliwiają interwencję w obcym państwie to co byś powiedział jeśliby np. Skandynawom nie przypadło do gustu nasze pojmowanie prawa i od jutra Szweckie wojska przyniosłyby nam wolność i braterstwo... (już kilka razy w przeszłości do nas wpadali)

3) jeśli w prawie będzie zapis o zakazie picia alko to go zjgnorujesz czy nie?... kara dowolna, od chłosty do pozbawienia wolności przez grzywnę. Jaka kara jest odpowiednia a jaka nie? Wogóle czy karanie za coś takiego jest zgodne z twoim zamysłem czy nie?

4) czy potrafisz wymienić legalnie działające organizacje lub organa władzy w krajach niemuzułmańskich ktore śmiało można podciągnąć pod przestępcze?
się nie unoszę ja się co najwyżej wk...wiam :). nie wiem jaki jest sens tych pytań i odpowiedzi ale ok. to co dam radę to ci odpowiem.
1 - tym samym kim wspomniany już nelson mandela i martin luter king - ludźmi którzy obalają niedemokratyczne, anty ludzkie, anty obywatelskie prawa. dla dyktatora będą przestępcami. moralnie będą ludźmi, którzy wystąpili w obronie praw człowieka. twój wybór czy patrzysz na nich z pozycji dyktatora czy z pozycji człowieka i własnej moralności. czy ważniejsze jest dla ciebie prawo dyktatora i ślepo będziesz go przestrzegał czy prawa człowieka. bo te ostatnie są dla mnie nadrzędne. nigdy ni stwierdzę, ze solidarność występując przeciwko dyktaturze złamała prawo. bo prawo, które jest skierowane przeciwko prawom człowieka jest prawem tylko z nazwy.nic więcej. nie obowiązują. bo każde państwo ma obowiązek ochrony praw człowieka. jeśli tego nie robi same łamie prawo.
artykuł 1 powszechnej deklaracji praw człowieka: "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa." jeśli ciebie nikt nie chłoszcze za picie piwa to powinieneś protestować jak to czyni się innym.
2 - to zależy. bo jak widzę mamy takie prawo, którego nikt nie krytykuje. a za wszelakie jego łamanie państwo płaci odszkodowania. wiec problemu nie ma. ale gdyby mi ktoś narzucił, że nie mogę się piwa napić to bardzo bym chciał, żeby przybyli szwedzi i temu głupolowi dupę przetrzepali. piwa bym się z nimi z pewnością napił.
3 - oczywiście, że go zignoruję. dlaczego? bo nie ma uzasadnienia takiego zakazu.
4 - nie bardzo rozumiem to pytanie. mnie nie obchodzą organy władzy tylko to jakie stanowią prawo. bo dla mnie nadrzędne sa prawa człowieka a dopiero później spisane na ich podstawie prawa poszczególnych krajów.
* prawo do życia;
* prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania;
* prawo każdego człowieka do uznawania wszędzie jego podmiotowości prawnej;
* zakaz stosowania tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub karania;
* zakaz trzymania człowieka w niewolnictwie lub poddaństwie;
* zakaz skazywania człowieka za czyn, który nie stanowił przestępstwa w chwili jego popełnienia;
* zakaz pozbawiania wolności jedynie z powodu niemożności wywiązania się ze zobowiązań umownych.
gołym okiem widać, których kraje islamskie nie przestrzegają.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 11:18 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

414
fiodor prawa stanowione przez czlowieka sa zmienne - i odpowiadaja potrzebom danego okresu, czy epoki.
to ze u nas mozesz napic sie piwa- ale przyznaj, nie wszedzie! -i nie zawsze kiedy najdzie cie ochota- nie mozesz sie napic przed wejsciem za kierownice. wiec istnieja jakies ograniczenia.
no ok, mozesz pic piwo- ale w zyle dac sobie nie mozesz, bo powiadanie narkotykow jest karalne.
zaczniesz moze opowiadac ze to jest lamanie wolnosci osobistej? owszem, jest, ale dla dobra spoelczenstwa.

szariat jest prosty- jesli musisz, pij, ale rob to tak, zeby nie demoralizowac innych. kobitka upila sie publicznie, na pewno nie pierwszy raz, zaczela rozrabiac, i wpadla. kara jest nie tylko za to, ze sie publicznie upila, ale i za to, ze dala zly przyklad innym i stanowila zagrozenie dla porzadku publicznego.

mozesz sobie dywagowac- ze chlosta jest barbarzynska, okaleczenie ciala itp. ale grzywna nie zawsze jest wychowawcza- jak trafi na bogatego, to sie tylko obsmieje z takiej kary. kara wiezienia za piwo? dziewczyna moglaby ulec wiekszej demoralizacji jakby ja wsadzic miedzy kryminalistow.

wiem, granice sa przesuniete. ale kazdy narod ma prawo rzadzic sie wg wlasnych zwyczajow, przekonan, a ty nie masz prawa nikomu swojego punktu widzenia narzucac.
nie jestes Wielki Bwana Kubwa w Krainie Czarnego Luda.

roznica miedzy prawem stanowionym przez czlowieka a szariatem jest taka, ze szariat pochodzi od Boga i jest niezmienny, bez wzgledu na czas i miejsce.

2victoria pisalam juz o terroryzmie chrzescijanskim, wygoogluj sobie zrodla.
a w swojej wyliczance zapomnialas o nazizmie.
coz islam pasuje to tej listy jak kwiatek do kozucha.
co w islamie istnialo od chwili powstania, chrzescijanie dopiero stosuja od polowy XX wieku- i zawlaszczaja jako wlasne.

Sultan Babar, muzulmanin rzadzacy spora polacia Indii, napisal swojemu synowi taki testament:
"Moj synu, zapamietaj to na zawsze: nie pozwol aby religijne uprzedzenia zagoscily w twoim sercu. powinienes zawsze rzadzic sprawiedliwie, majac na uwadze delikatna materie religijnych roznic i rytualow. unikaj zabijania krow, tak abys zdobyl miejsce w sercach swoich poddanych. to sprawi, ze sie do nich zblizysz.
nie niszcz swiatyn ani miejsc kultu zadnej religii, i zaprowadz sprawiedliwosc aby zapewnic pokoj krajowi. islamu lepiej jest nauczac poprzez miecz milosci i troski, a nie miecz tyranii i przesladowan. nie mieszaj sie do roznic miedzy sunnitami i szyitami. mysl o roznicach miedzy swoimi poddanymi tak, jak o roznych porach roku'
caly tekst znajduje sie w Panstwowym Archiwum w Bhopal

Prorok Mohammad /PzN/ powiedzial:
„obojętna postawa wobec niesprawiedliwości powoduje rzucenie klątwy na obecnych, którzy nie stanęli w obronie pokrzywdzonego” Al Tarabani
„Allah objawił, abyście byli skromni, tak, aby nikt nie był niesprawiedliwym w stosunku do nikogo i nikt nie pysznił się względem nikogo” Abu Daud
„jeśli ktoś będzie w imię Boga prosił o pomoc, temu pomóżcie. Kto poprosi w imię Boga, temu dajcie. A jeśli ktoś zaprasza, przyjmijcie jego zaproszenie. Jeśli ktoś wyświadczy wam dobro, temu odpłaćcie dobrem. Gdybyście nie mieli mu co dać, proście Boga dla niego tak długo, aż poczujecie, żeście mu odpłacili” Imam Ahmad 6106
„łzy są znakiem miłosierdzia Boga, jakie Najwyższy umieścił w sercach swych sług. Zaprawdę, Bóg jest miłosierny dla tych, którzy okazują miłosierdzie innym”. Buchari, hadis 2942
zaiste jakie to krwiozercze i namawiajace do zlego
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 11:44 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

415
No widzisz... mamy coś co przypomina demokrację i usiłuje nią być, dzięki temu obaj możemy miec odmienne zdania na ten sam temat.
W ostatnim pytaniu wszystko jest jasne... podpowiem ci jednak skoro nie kumasz. Rozpisujesz się o prawach człowieka, o wolności itp. ...
- Kostaryka
- Meksyk
- Honduras
Co wspólnego mają te kraje i jaka rządowa organizacja (nie pochodząca z krajów Łacińskich) macza palce w narkobiznesie?
Podpowiem ci CIA... Jaka organizacja dokonywała nieludzkich przesłuchań na więźniach oskarżonych o terroryzm? Podpowiem ci... CIA. Piszesz pięknie o wolności jednostki, o jego podmiotowości prawnej a negujesz jego odpowiedzialność przed tym prawem. To jak to jest? To jest cacy co mówią media (o akcjach CIA się milczy) i jest be co mówią media (o islamistach mówi się duuużo)?
Słyszałeś o policjantach w Brazylii? Tam się najpierw strzela a potem zadaje pytania... czy to nie jest złamanie praw człowieka? A o KKK kolega słyszał? O tego typu organizacjach "niemuzułmańskich" piszę bo tylko kilka osób zauważyło w nich zagrożenie dla wolności człowieka niż całość fanoli islamskich razem wziętych... czemu nie ma krzyku kiedy powstaje kolejne KFC? Bo ludziska lubią kurczaki?
Protestujesz przeciwko budowie meczetu... gdybyśmy rozmawiali o terroryźmie islamskim to sercem i umysłem byłbym po twojej stronie ale tak... wiesz wystąpiłbym przeciw jednemu z twoich ulubionych praw (człowieka)... prawu człowieka do gromadzenia się w miejscach kultu i wyznawania religi takiej jaką chce... kapujesz? Nikt tym ludziom nie narzuca religii, oni chcą żyć i umierać w tej wierze i chcą miec miejsce do modłów i mają do tego prawo... wszystko w temacie
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 12:00 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

416
fiodor napisał a czy my chcemy coś bezcześcić znowu kałamastwo widzisz Fiodor nic nie wiesz o Islamie albo bardzo mało, samo wejście twoje na ten teren jest już zbeszczeszczeniem a dlaczego miał bym bezcześcić hostie biorąc nap ją do reki ty to odbierasz jako bezczeszczenie a ja nie, sadzisz ze wszyscy odczuwają jak katolicy i co ty uważasz za święte to i my powinniśmy za takie uważać ? Otóż dla mnie hostia to kawałek ciasta nic więcej, jak dla ciebie zbezczeszczaniem jest bawienie się hostia tak dla nas wjazd chrześcijan na teren Haram czy to zrozumiałeś ??? chciałem ci to pokazać przez porównanie widać dla ciebie to zbyt skompilowane bo przez ten mur nic nie widzisz widzisz jak widzi TVP ze wszyscy klapali za papieżem i wszyscy go czcili i potem cały świat go żałował bo tak widziałeś w TVP a prawda jest taka że większa cześć ludzkości w ogóle to nie obchodziło albo nawet go nie znali historyjka z papieżem jest oczywiście tylko dla porównania twojego ograniczenia myślowego ale jest to prawda. Patrzysz mimo ze posiadasz internet przez pryzmat tylko swojego swiatopoglądu i swojego zaściankowego podwórka pozdro
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 12:01 przez ismail, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

417
for napisał to, ze ty czegoś nie widzisz nie oznacza, że tego nie ma.

nie powiedzialem ze nie ma powiedziałem tylko ze z Islamem nie mają nic wspólnego nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć to tak jak bym napisał ze katolicyzm nakazuje bic żony bo muj sąsiad jest katolikiem i bije żone własnie tak robisz robicie wypisujac takie brednie.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 12:04 przez ismail, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

418
Ismil... wystopuj...
Ja jestem bardzo daleki od Muzułuman, znacznie bliżej mi do Chrześcijan. To że ktoś tam tłucze żonę jest tak samo chore i zasługuję conajmniej na potępienie jak muzułmanin żłopiacy piwsko w barze (a znam osobiście takich)...
Beszczeszczenie każdego kultu, nawet najbardziej pierwotnego jest dowodem na ignorancję, zwłaszcza jeśli prawo wewnętrzne tego zabrania... nieważne czy jest to dotykanie zwłok Muzułmanina przez innowiercę czy zabawa Chostią. To co dla jednego jest niczym dla drugiego może być świętością.
Masz rację... nie wiem czym jeść islam bo go nie znam. Jako zwykły Kowalski znam tylko Al-kaidę, hamas i inne takie a zanim wytoczę działa to chciałbym poznać kolesi i zobaczyć ich punkt widzenia... Custer też nienawidził (bał się) Indian a chyba nie muszę przypominać jak skończył...
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 12:26 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

419
Jatagan pisze:No widzisz... mamy coś co przypomina demokrację i usiłuje nią być, dzięki temu obaj możemy miec odmienne zdania na ten sam temat.
W ostatnim pytaniu wszystko jest jasne... podpowiem ci jednak skoro nie kumasz. Rozpisujesz się o prawach człowieka, o wolności itp. ...
- Kostaryka
- Meksyk
- Honduras
Co wspólnego mają te kraje i jaka rządowa organizacja (nie pochodząca z krajów Łacińskich) macza palce w narkobiznesie?
Podpowiem ci CIA... Jaka organizacja dokonywała nieludzkich przesłuchań na więźniach oskarżonych o terroryzm? Podpowiem ci... CIA. Piszesz pięknie o wolności jednostki, o jego podmiotowości prawnej a negujesz jego odpowiedzialność przed tym prawem. To jak to jest? To jest cacy co mówią media (o akcjach CIA się milczy) i jest be co mówią media (o islamistach mówi się duuużo)?
Słyszałeś o policjantach w Brazylii? Tam się najpierw strzela a potem zadaje pytania... czy to nie jest złamanie praw człowieka? A o KKK kolega słyszał? O tego typu organizacjach "niemuzułmańskich" piszę bo tylko kilka osób zauważyło w nich zagrożenie dla wolności człowieka niż całość fanoli islamskich razem wziętych... czemu nie ma krzyku kiedy powstaje kolejne KFC? Bo ludziska lubią kurczaki?
Protestujesz przeciwko budowie meczetu... gdybyśmy rozmawiali o terroryźmie islamskim to sercem i umysłem byłbym po twojej stronie ale tak... wiesz wystąpiłbym przeciw jednemu z twoich ulubionych praw (człowieka)... prawu człowieka do gromadzenia się w miejscach kultu i wyznawania religi takiej jaką chce... kapujesz? Nikt tym ludziom nie narzuca religii, oni chcą żyć i umierać w tej wierze i chcą miec miejsce do modłów i mają do tego prawo... wszystko w temacie
jatagan w jakąś histerię zaczynasz popadać. weź się chłopie ogarnij - co ma kfc, kkk i brazylijscy policjanci (notabene elitarnych widziałeś mądralo?) czy cia do tematu o którym rozmawiamy? wyobraź sobie, ze o tych wymienionych organizacjach słyszałem i jak chcesz się dowiedzieć czy smakuje mi żarcie w kfc to po prostu załóż taki temat a nie wplątuj tu wszystko co ci ślina na język przyniesie bo nie wiem, w którą stronę chcesz rozmawiać.
jeszcze raz powtórzę i mam nadzieję, ze w końcu dasz radę zrozumieć. powiększę literki, żeby było ładniej widać: NIE PROTESTUJĘ PRZECIWKO RELIGII ANI BUDOWIE MECZETU ale przeciwko temu co ze sobą niesie islam. mam nadzieję, że to dotrze do ciebie. a za islamem podąża islamski fanatyzm a co za tym idzie terroryzm. tego niestety oddzielić się nie da. i jak ktoś ma pretensje to nie do mnie je kierować tylko do tych czubów co w imię religii używają takich a nie innych metod. wcześniej czy później świat powie dość. tak to należy postrzegać. i niech żyją, umierają, modlą się w swej wierze. nikt im tego nie zabrania. niech tylko to samo - podkreślam to samo - pozwolą robić innym. nie chcę od nich nic więcej niż ty domagasz się dla nich.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 12:42 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

420
whatever, jesli Bog chce, zeby na Ziemi istnialy rozne narody, rozne religie, to widocznei jest w tym jakis cel- i rodzaj egzaminu dla ludzkosci.
dla mnie idealem jest Malezja- wiekszosc muzulmanska, ale przy okazji, spore spolecznosci hinduistyczne, taoistyczne, chrzescijanskie- chyba wszelkie denominacje.
caly ten wymiksowany ludek mieszka sobie razem, a wszyscy obywatele maja obowiazek swietowac-szanowac swieta religijne pozostalych spolecznosci.

mimo ze rzadza muzulmanie, nie ma rownych i rowniejszych. moze piekno przyrody pozytywnie wplywa na ludzkie umysly ;)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 12:47 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Wróć do „My Polacy”

cron