Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

451
niski wiek zamazpojscia w niektorych krajach muzulmanskich- ale nie tylko, w Erytrei jest to duzy problem- ma zwiazek z bieda. po prostu rodzina 'pozbywa sie' jednej geby do wykarmienia.
dla nas moze to nie do pojecia, ale tak to jest.
bogata rodzina nigdy nie wyda za maz corki w taki sposob.

regulacje prawne- od jakiego wieku dozwolone jest malzenstwo
Afryka
* Algieria: 21 M 18 K
* Egipt: 18 K i M
* Etiopia: 18. w praktyce, za maz wychodza juz 6 letnie dziewczynki, a niezamezna 16 latka jest czyms niespotykanym
* Kenia: 16
* Libia: 20, nizszy wiek- za obopolna zgoda przyszlych malzonkow, albo opiekuna kobiety
* Madagascar: 17 M, 14 K
* Morocco: 18
* Senegal: 20.
* Somalia: 18; 16 dla kobiet za zgoda opiekuna. nizszy wiek, jedynie w razie koniecznosci i za zgoda sadu
* RPA: 18. w szczegolnych przypadkach prawo dopuszcza malzenstwo kobiet w wieku lat 12 i mezczyzn w wieku lat 14.
* Sudan: granica jest osiagniecie dojrzalosci plciowej, i zgoda zainteresowanych
* Tanzania: 18 M 15 K. mozna poslubic dziewczynke, o ile malzenstwo nie zostanie skonsumowane zanim nie skonczy ona 12 lat
* Tunezja: 20 M 17 K, nizszy wiek tylko za zgoda sadu
* Zimbabwe:18 M 16 K
http://en.wikipedia.org/wiki/Marriageable_age reszta tu wybaczcie ale nie chce mi sie kopiowac i tlumaczyc.
chodzi mi o to ze jedynie Jemen i Iran dozwalaja na malzenstwa dziewczynek- z wszystkich krajow muzulmanskich. wiec to gruba przesada twierdzic ze muzulmanie praktykuja takie malzenstwa wszedzie i sa one powszechne.
i samo to, ze prawo zezwala na takie zwiazki nie oznacza, ze sa one ogolnie praktykowane. zdarzaja sie, ale to kuriozum, wyjatek od reguly.

aha, wkleilam takze kraje nie-muzulmanskie, zeby bylo porownanie.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 14:26 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

452
Jatagan pisze:Jeśli Fiodi to dla Ciebie AŻ tak ważne to przestanę... ;)
Sam przyznaj że nie włazi się z buciorami komuś w pewne sfery... Nabijanie sie z cudzych symboli religijnych to świństwo które może ujść płazem tylko szwankującemu na umyśle... ciebie to pika a ktoś jest w stanie za to zabić. Ty też masz kilka takich spraw i rzeczy ktore są dla ciebie tak ważne że za ich zagarnięcie czy profanacje solidnie byś wpierdzielił i nie mów że nie bo każdy ma coś takiego. Dla ciebie jest to np rodzina a dla przykładowego Jordańczyka jest to Allach czy Machomet.
Wolność słowa, wolnością słowa ale są sprawy z których się jaj nie robi... tak po prostu (chyba że ktoś zwykł np. prosić do tańca wdowę podczas dźwięków marsza żałobnego na pogrzebie). Są sprawy za które warto umierać bez żalu i są takie które pikają (jak to fajnie określiłeś). Dla mnie pikające są osoby które same z siebie tkwią w zakłamaniu i robią to z własnej i nieprzymuszonej woli... pika mnie więc laska która dostaje sto pał na tyłek i to nie dla tego że cała sprawa się dzieje w miejscu którego nie znam. Pika mnie to bo laska doskonale wiedziała że tak to się skończy a jesli chciała się napić piwa publicznie i ściągnąć ta zakichaną płachtę to czemu nie zwiała z debilnego kraju i nie zmieniła wyznania (wbrew pozorom jeśli stać ją było na zakup alko w kraju Muzułmańskim to stać ją by było na zrywkę... kup sobie flaszkę w Maroku... powodzenia i dla ciebie i dla portfela). Wiesz co się stało z pewną feministką która agitowała przeciw małżeństwą kilkuletnich dzieci? Została obrzucona kamieniami przez kobitki zaproszone na wiec. Pomaganie ludziom którzy tej pomocy nie chcą jest głupia... ale to moje zdanie.
mało jet spraw twa ważnych, żeby zabić. z pewnością nie należy do nich religia czy dyskusja w jakimkolwiek temacie. tak, że jatan możesz czuć się bezpiecznie :). a nabijanie się z symboli religijnych jest świństwem. mi pika :) ale dla tych co tym się przejmują to jest świństwo. ale od tego są sądy i prawo - na które się często powołujesz. należy go przecież przestrzegać prawda? pewnie, że zdarza się kogoś naprostować ale nie zabić. ponoć islam też tego zabrania. więc dlaczego ma mi się to podobać? jatagan - jak ja się cieszę, ze ty nie nazywasz się wałęsa :)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 15:30 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

453
wiesz mi sie wydaje, ze trzeba miec niezle namieszane we lbie, zeby zabic za karykature.
Prorok Mohammad byl przez dlugi okres swego zycia lzony, obrazany, ponizany. i nigdy nikogo sam nie obrazil ani nie podnisl na nikogo glosu.
ludzie obrzucali go odpadkami co tu dopiero mowic o karykaturze?
to, ze powstaja, jego samego nie obchodzi.

natomiast sa ludzie, ktorych dotyka to na bardzo osobistym poziomie. odbieraja to jako osobista zniewage. dla mnie to chore.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 19:57 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

454
Hehe... myślisz że reklama OTAKE lepiej by mi poszła???
Pewnie że prawo jest ważne i trzeba go przestrzegać bezwzględnie... przynajmniej publicznie...
Morderstwo jest morderstwem w jak piękne szatki by go nie ubrać i jak bardzo go nie usprawiedliwiać... jednak niezawisły sąd doszukuje się okoliczności łagodzących... taki przestępca dostanie zaledwie kilknaście lat a za dziesięć wyjdzie za dobre... (o komforcie odbywania kary w europejskim ulu nie wspomnę).
Tu znowu rozbijamy się o kwestię wiary i mętalności której nie ogarniasz (jak mi się zdaję) albo nie rozumiesz... tudzież nie rozumisz...
W naszym bardziej cywilizowanym i lepszym społeczeństwie idzie się do goscia w garniaku od Armaniego i butach Gucciego, skropiny wodą kolońska za kilka twoich wypłat i wyciąga się wobec kolesia od karykatur konsekwencię które kosztują tyle co flakon tej wody... u "Arabusa" jedyne co się wyciąga to... maczeta. Może brutalne ale skoteczniejsze i szybsze... mało tego. Maczeta jest pobłogosławiona a jej właściciel w przypadku... khm... niepowodzenia dostanie grono dziewic...
Jak widzisz do pierdla (lub dziewic) trafi ślepe narzędzie... nie ręka, nie głowa tylko narzędzie...
W sumie masz racię... zabrońmy tym narzędziom wszystkiego, zastosujmy embarga albo jeszcze lepiej blokady...
Głowy i ręce dadzą sobie radę ale do diabła.... dostanie się im, wstrętnym islamistą!!! Metody którymi walczysz ty i tobie podobni trafią jeśli już w tych co z terrorem mają tyle wspólnego co ja z wielką finansjerą... Jest jedna metoda walki z islamskim kołtuństwem... EDUKACJA ale żeby mogła zaistnieć to najpierw muszą zniknąć ludzie pokroju Ossamy. A te protesty przeciwko meczetowi... sorka stary ale wiesz, pomijam już aspekt prawny, nie bawię się w cos co pochłania masę energii i tak naprawdę wyczuwam w tym działanie na wzór tych pseudoekologów co znaleźli ostoję Pulex Irritans i zakuwali się w łańcuchy przed buldożerami a jak dostali odpowiednią kasę to poszli protestować w inne miejsce...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 20:21 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

455
asmaani pisze:wiesz mi sie wydaje, ze trzeba miec niezle namieszane we lbie, zeby zabic za karykature.
Prorok Mohammad byl przez dlugi okres swego zycia lzony, obrazany, ponizany. i nigdy nikogo sam nie obrazil ani nie podnisl na nikogo glosu.
ludzie obrzucali go odpadkami co tu dopiero mowic o karykaturze?
to, ze powstaja, jego samego nie obchodzi.

natomiast sa ludzie, ktorych dotyka to na bardzo osobistym poziomie. odbieraja to jako osobista zniewage. dla mnie to chore.
U nas to się nazywa "mocheryzm" albo "syndrom Rydzyka"...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 20:23 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

456
Jatagan pisze:Hehe... myślisz że reklama OTAKE lepiej by mi poszła???
Pewnie że prawo jest ważne i trzeba go przestrzegać bezwzględnie... przynajmniej publicznie...
Morderstwo jest morderstwem w jak piękne szatki by go nie ubrać i jak bardzo go nie usprawiedliwiać... jednak niezawisły sąd doszukuje się okoliczności łagodzących... taki przestępca dostanie zaledwie kilknaście lat a za dziesięć wyjdzie za dobre... (o komforcie odbywania kary w europejskim ulu nie wspomnę).
Tu znowu rozbijamy się o kwestię wiary i mętalności której nie ogarniasz (jak mi się zdaję) albo nie rozumiesz... tudzież nie rozumisz...
W naszym bardziej cywilizowanym i lepszym społeczeństwie idzie się do goscia w garniaku od Armaniego i butach Gucciego, skropiny wodą kolońska za kilka twoich wypłat i wyciąga się wobec kolesia od karykatur konsekwencię które kosztują tyle co flakon tej wody... u "Arabusa" jedyne co się wyciąga to... maczeta. Może brutalne ale skoteczniejsze i szybsze... mało tego. Maczeta jest pobłogosławiona a jej właściciel w przypadku... khm... niepowodzenia dostanie grono dziewic...
Jak widzisz do pierdla (lub dziewic) trafi ślepe narzędzie... nie ręka, nie głowa tylko narzędzie...
W sumie masz racię... zabrońmy tym narzędziom wszystkiego, zastosujmy embarga albo jeszcze lepiej blokady...
Głowy i ręce dadzą sobie radę ale do diabła.... dostanie się im, wstrętnym islamistą!!! Metody którymi walczysz ty i tobie podobni trafią jeśli już w tych co z terrorem mają tyle wspólnego co ja z wielką finansjerą... Jest jedna metoda walki z islamskim kołtuństwem... EDUKACJA ale żeby mogła zaistnieć to najpierw muszą zniknąć ludzie pokroju Ossamy. A te protesty przeciwko meczetowi... sorka stary ale wiesz, pomijam już aspekt prawny, nie bawię się w cos co pochłania masę energii i tak naprawdę wyczuwam w tym działanie na wzór tych pseudoekologów co znaleźli ostoję Pulex Irritans i zakuwali się w łańcuchy przed buldożerami a jak dostali odpowiednią kasę to poszli protestować w inne miejsce...
jatagan - momentami mnie naprawdę szokujesz. ja wszystko rozumiem ale ty chyba masz z tym kłopot. jak możesz tłumaczyć morderstwo mentalnością czy wiarą. chłopie -islam zabrania mordować! po co wciągasz w to wiarę. przecież w tym momencie dajesz przeciwnikom budowy meczetu mocne argumenty do protesty. bo według ciebie to teraz jakiś fanatyk bez problemu może mnie rozwalić maczetą za moje tu wypowiedzi bo wiedząc przecież jaka jest mentalność takich ludzi powinienem zamknąć ryja i siedzieć cichutko bo oni tak chcą. problem w tym, że ja tak nie chcę. mało tego walnięcie mnie maczetą jest o wiele skuteczniejsze niż podanie mnie do sądu. masakra jakaś to co piszesz.
jatan - jeśli mój sąsiad będzie załatwiał swoje sprawy za pomocą maczety bo taka jego mentalność i religia to ja nie chcę żeby o mieszkał nie tylko w moim domu ale i w moim kraju. i jeśli mamy się zgadzać na takie metody wobec mnie to tak -masz rację - wybieram embargo, mury, getta i co sobie tam jeszcze wymyślisz. ale nikt nie będzie mi dyktował co mogę a czego nie mogę mówić czy krytykować.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 21:00 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

458
Nie tylko powinno ale ta budowła powinna stanąć... zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce i prawem człowieka do wolności wyznania. Nieważne co fobie dyktują fanatyką którzy protestując przeciwko budowie staja sie takimi samymi fanatykami jak ci w których ten protest niby ma być wymierzony...
Fiodek... jeśli ksiądz woli to będę ci jak Janiowi sygnalizował sarkazm... czytasz, patrzysz a nie kumasz. Piszę (uwaga tłumaczę specjalnie dla kolegi - dla kogo innego bym tego nie zrobił więc doceń to) że protestujesz przeciw kilku milionom "narzędzi" bo to w nich ten protest kierujesz. To nie przysłowiowy Ossama (czy inny Al Sadr) będzie się modlił w tym meczecie tylko jakiś Radżif czy inny Mustafa ktory na twoje rządania nie ma najmniejszego wpływu. Jak dotrze do ciebie że choć sam cel protestu jest chwalebny tylko obiekt protestu, środki są do dupy to pogadamy w tym temacie...
Jeśli tacy jak ty naprawdę widzą w Islamie zło to powinni stanąć z transparentami pod ambasadą jakiegoś muzułmańskiego kraju a nie szukać ujścia swojej fobi w miejscu modlitwy. To próbuję powiedzieć tobie i to próbowałem swego czasu powiedzieć Janiowi... nie tędy droga, można inaczej...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 22:40 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

459
Jatagan pisze:Nie tylko powinno ale ta budowła powinna stanąć... zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce i prawem człowieka do wolności wyznania. Nieważne co fobie dyktują fanatyką którzy protestując przeciwko budowie staja sie takimi samymi fanatykami jak ci w których ten protest niby ma być wymierzony...
Fiodek... jeśli ksiądz woli to będę ci jak Janiowi sygnalizował sarkazm... czytasz, patrzysz a nie kumasz. Piszę (uwaga tłumaczę specjalnie dla kolegi - dla kogo innego bym tego nie zrobił więc doceń to) że protestujesz przeciw kilku milionom "narzędzi" bo to w nich ten protest kierujesz. To nie przysłowiowy Ossama (czy inny Al Sadr) będzie się modlił w tym meczecie tylko jakiś Radżif czy inny Mustafa ktory na twoje rządania nie ma najmniejszego wpływu. Jak dotrze do ciebie że choć sam cel protestu jest chwalebny tylko obiekt protestu, środki są do dupy to pogadamy w tym temacie...
Jeśli tacy jak ty naprawdę widzą w Islamie zło to powinni stanąć z transparentami pod ambasadą jakiegoś muzułmańskiego kraju a nie szukać ujścia swojej fobi w miejscu modlitwy. To próbuję powiedzieć tobie i to próbowałem swego czasu powiedzieć Janiowi... nie tędy droga, można inaczej...
jatagan ja nie mam fobi -i zrozum to tak samo jak to, ze nie jestem faszystą. i mówię to ostatni raz a później pogadamy twoim językiem. co ty na to? wiesz jak ja to lubię :).
ps -odpierdol się od tego czy coś kumam, czy rozumiem, czy do mnie coś dociera. ok? bo skoro nie dociera to może ty masz lichy przekaz?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 23:56 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

460
Stary... ale tu nie chodzi o przekaz obojętnie czy mówię ja czy ktoś po fakultetach... mamusia mnie uczył że kościół służy do modlitwy. To miejsce w którym nie ma miejsca na politykę i w którym nie rozwija się transparentów... chyba że za chwilę ruszy procesja.
Nie masz fobi Fiodi i sam tak uważasz... niech ci będzie. WSZYSCY MUZUŁMANIE TO SAMO ZUO!!! Cyganie też czy już nie?
Tylko teraz nie kręć że nic takiego nie powiedziałeś... protestujesz wobec powstania miejsca modłów i argumentujesz to (zakładasz na przyszłość) że w tym meczecie powstanie zawiązany spisek przeciwko RP... może masz rację a może RP trafi szlag z powodu topniejących lodów i zaleje nas morze... oprotestujesz piece CO na węgiel czy przykujesz się do jakiegoś auta? Jak powiedziałem... cel słuszny... wykonanie i obiekt protestu do dupy.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 7:59 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

461
Jatagan pisze:Stary... ale tu nie chodzi o przekaz obojętnie czy mówię ja czy ktoś po fakultetach... mamusia mnie uczył że kościół służy do modlitwy. To miejsce w którym nie ma miejsca na politykę i w którym nie rozwija się transparentów... chyba że za chwilę ruszy procesja.
Nie masz fobi Fiodi i sam tak uważasz... niech ci będzie. WSZYSCY MUZUŁMANIE TO SAMO ZUO!!! Cyganie też czy już nie?
Tylko teraz nie kręć że nic takiego nie powiedziałeś... protestujesz wobec powstania miejsca modłów i argumentujesz to (zakładasz na przyszłość) że w tym meczecie powstanie zawiązany spisek przeciwko RP... może masz rację a może RP trafi szlag z powodu topniejących lodów i zaleje nas morze... oprotestujesz piece CO na węgiel czy przykujesz się do jakiegoś auta? Jak powiedziałem... cel słuszny... wykonanie i obiekt protestu do dupy.
wiesz co? nie chce mi się tego komentować........pozostawiam to innym do oceny.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 9:04 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

462
Mówię co myślę a myślę że protest przeciw miejscu takiemu jak Synagoga, Kościół, Meczet czy nawet tipi szamana jest świństwem wobec wiernych... To że milion kilometów z tąd nie powstaje nic po za Meczetem nie znaczy że tu kilkadiesiąt tys. wyznawców Machometa ma wchodzic na modlitwę na raty bo kilku kolesiom przywidziało się że nowa świątynia jest dla nich zagrożeniem... Powiedz mi... jak zabroniszesz Muzułmanom budowy Meczetu to ich liczba spadnie? Zagwarantujesz bezpieczeństwo wszystkim Polakom? Chyba nie... no to czemu u licha ma słuzyć właśnie taka a nie inna forma protestu? Co ma zmienić?
Jak dla mnie całe to zamieszanie z Meczetem na odległosć pachnie mamoną dla kilku ludzi... gdyby naprawdą chodziło o te ideały o których mówisz i obiekt i forma byłaby całkiem inna. Protestujesz bo Muzułmanie łamią prawa człowieka a sam tym protestem zamierzasz złamać podstawowe prawo człowieka... coś tu nie halo...
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 10:14 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

463
moment nie jestesmy wyznawcami Mohammada /PzN/, tylko Boga.
w zasadzie wolno nam czcic wylacznie Boga.

jedynym krajem muzulmanskim, w ktorym nie ma swiatyn inych wyznan, jest Arabia Saudyjska. i nie jest tak dlatego, ze islam tak twierdzi- to jest po prostu saudyjski wymysl.
zreszta oni nawet innych muzulmanow ledwo toleruja, mam na mysli inne szkoly prawne.

***
Dr Irfan al-Alawi, historyk, założyciel i były dyrektor Islamic Heritage Research Foundation [Fundacji Badań nad Islamskim Dziedzictwem], będący jednym z najgłośniejszych przeciwników destrukcji Haramajn’u i jego okolic, stwierdził iż w ubiegłym roku Saudyjskie Ministerstwo do Spraw Islamu rozprowadzało w Masjid-e Nabawi broszurki nawołujące do zniszczenia zielonej kopuły. Wsparte przez Abdul-Aziz al-Sheikh’a, obecnego wielkiego muftiego królestwa, broszury te bezczelnie ogłaszały: „Zielona kopuła w meczecie Proroka powinna zostać zniszczona a trzy groby [w których złożeni są Prorok, Abu Bakr i Umar] wyrównane”. Podłoże dla tak profańskich deklaracji przygotowane zostało przez prominentnego saudyjskiego uczonego, Muhammada ibn al-Uthaymeen’a, który przez 35 lat wygłaszał chutby /kazania/ w Masjid al-Haram. „Mamy nadzieję, iż jednego dnia zdołamy zniszczyć zieloną kopułę Proroka Muhammada [saws]” powiedział w nagraniu dostarczonym przez Dr Alawi’ego.

Dr Alawi szacuje, iż 300 historycznych miejsc zostało zniszczonych lub oczekuje w kolejce do zniszczenia. Stary dom, który należał do Umm al-Mu'mineen Khadijah al-Kubra (ra) został ostatnio starty z powierzchni ziemi aby zrobić miejsce, pośród innych obiektów, publicznym toaletom. Miejsce narodzin Posłańca (saw) w Mekce początkowo zamieniono w bibliotekę i nazwano „Maktabat Makka al-Mukarrama”, teraz zaś zamienia się je w miejsca parkingowe. Biblioteki są istotne, plan ten nie był jednak związany z wahhabickim pragnieniem nauki, lecz determinacją w niszczeniu wszelkich pozostałości Islamskiego dziedzictwa. Kilka pozostałych miejsc historycznych w Mekce, które zliczyć można na palcach jednej ręki, najprawdopodobniej nie przetrwa zdaniem Dr Alawi’ego do następnego Hadżdżu. „To nieprawdopodobne, z jak małym szacunkiem spotyka się to miejsce [Mekka]”.

W miejscu, w którym stał niegdyś stary meczet nazwany za pierwszym kalifem, Abu-Bakrem Siddiq (ra) postawiono ATM (bankomat). Miejsca historycznych bitew w Uhud i Badr stały się miejscami parkingowymi. Groby Amira Hamzy (ra) i innych szuhada z Uhud spotkał jeszcze gorszy los: miejsca te zalegają śmieci, a wahhabici kategorycznie zabraniają postawienia na nich jakichkolwiek śladów ułatwiających identyfikację, ponownie w imię urojonego argumentu, iż mogłoby to prowadzić do szirku. 1200-letni meczet i grób Sayyid’a Imama al-Uraidhi ibn Ja‘fara al-Sadiq’a, cztery mile od Masjid-e Nabawi w Medynie został zniszczony za pomocą dynamitu i zrównany z ziemią 13 sierpnia 2002. Imam al-Uraidhi był dziewiątym w linii wywodzącej się od Proroka (saw).

Wahhabicki fanatyzm idzie w parze z zachłannością tysięcy saudyjskich „członków rodziny królewskiej” - synów, córek i wnuków Abdul-Aziz ibn Sauda, założyciela saudyjskiej dynastii. Destrukcja historycznych miejsc Islamu ułatwia późniejsze wznoszenie hoteli, restauracji i innych modernistycznych obiektów pod pretekstem dostarczenia lepszych usług dla pielgrzymów. To zwykłe oszustwo: zdecydowana większość pielgrzymów nigdy nie będzie w stanie pozwolić sobie na koszta, z jakimi wiążą się owe miejsca.

Aby uświadomić sobie skalę zjawiska, warto rozważyć raport Saudi British Bank (SABB), jednego z największych kredytodawców królestwa. Szacuje on, iż 30 miliardów dolarów zainwestowane zostanie w ciągu najbliższych czterech lat przez lokalne i zagraniczne przedsiębiorstwa w infrastrukturę samej Mekki. W planach jest aż do 130 wieżowców, włączając w to $6 miliardowy Abraj al-Bait, siedmio-wieżowy projekt, który po ukończeniu w 2009 będzie jednym z największych budynków na świecie, z 60-poziomowym, 2000-pokojowym hotelem; 1500-osobowym centrum kongresowym; dwoma lądowiskami dla helikopterów; oraz cztero-piętrowym pasażem handlowym, w którym pośród 600 innych punktów sprzedaży odnaleźć będzie można sklepy Starbucks, Body Shop, brytyjskie Topshop (w których gościnną projektantką jest Kate Moss), oraz Tiffany & Co. Bogaci „pielgrzymi” mogą już teraz oddać się zakupom w kosmetycznym hipermarkecie MAC, perfumerii VaVaVoom, oraz Claire's Accessories. W drodze są już H&M i Cartier. „Gromadzą się tu wszystkie największe marki”, jak z dumą stwierdził John Sfakianakis, główny ekonomista SABB. Bezdenny materializm najgorszego rodzaju zastępuje duchowe aspekty Hadżdżu, wszystko w imię postępu. Gdy dom Abu-Bakra (ra) został zniszczony by zrobić miejsce mekkańskiemu Hotelowi Hilton, rzecznik sieci Hilton, Ivor McBurney miał czelność powiedzieć: „Widzieliśmy olbrzymie możliwości we wzięciu udziału w saudyjskim segmencie religijnej turystyki.”

Wielu muzułmanów odwiedzających Mekkę pragnie wspiąć się na szczyt Jabal al-Nur („góry światła”), aby odwiedzić jaskinię Hira. To do tej jaskini Prorok (saws) miał zwyczaj udawać się w miesiącu Ramadan dla modlitwy i medytacji. Otrzymał On (saws) pierwsze objawienia Koranu podczas pobytu w jaskini. Wahabiccy fanatycy chcą zniszczyć tę górę aby uniemożliwić odwiedzanie jaskini przez pielgrzymów. U stóp wzgórza wahhabici umieścili fatwę: „Prorok Muhammad (saws) nie zezwolił nam na wspinanie się na to wzgórze, ani na modlenie się tu, dotykanie kamieni, czy wiązanie supłów na drzewach...” Czy wahhabici są w stanie dostarczyć jakiekolwiek dowody na to, że zabronił On muzułmanom przychodzenia do tego miejsca, czy też ich wymysły oparte są na nienawiści do Islamu i muzułmańskiego przywiązania i miłości do Umiłowanego Posłańca Boga?

Dla kontrastu, nie ma wątpliwości w tym, iż zarówno Koran, jak i Prorok (saws) absolutnie zabraniali muzułmanom brania sobie kuffar za awliya (mistrzów i protektorów), niemniej ulemowie wahhabiccy nigdy nie ogłosili fatwy potępiającej służalczość Domu Saudyjskiego wobec największych wrogów Islamu. Prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush odwiedził ostatnio królestwo w maju. Ten sam Bush, który ma krew milionów muzułmanów na swoich rękach; być może nie ma to znaczenia dla Saudów, co innego gdy muzułmanie chcą wejść na Jabal al-Nur aby odwiedzić jaskinię Hira, historyczne miejsce Boskiego objawienia - wówczas wahhabici wpadają w furię. Muzułmańskie oddanie Sunnie irytuje wahhabitów w tym stopniu, iż chcą zniszczyć całą tę górę. Tego typu myśli mogą mieć swoje źródło tylko w demonicznych umysłach. Być może w ciągu kilku lat wzgórze to wysadzone zostanie dynamitem, by zbudować na nim hotel będący własnością jakiegoś księcia, czy nawet kolejne miejsca parkingowe.

Na każdym kroku Saudowie gwałcą zasady Islamu. Dla przykładu, część 6-miliardowego funduszu dla Abraj al-Bait pochodzi z darowizny (waqf) króla Abdula Aziz’a, twórcy wieżowca określają go zaś jako „własność religijną”, której celem jest służenie interesom „witalnym dla dobra Islamskiej społeczności”. Jakiemu interesowi religijnemu to służy i dlaczego witalnym dla interesów Islamskiej społeczności określa się to, że saudyjska rodzina królewska wypycha sobie kieszenie środkami pieniężnymi ukradzionymi z funduszy waqf? To z ich strony przerażająca hipokryzja i przestępstwo, niemniej to ich bezsensowna destrukcja niezastąpionych miejsc historycznych jest niewybaczalna.

Według Dr Alawi’ego „To nie jest tylko nasze dziedzictwo, to historyczny dowód życia Proroka”. „Co możemy powiedzieć dzisiaj? ‘Ten parking był pierwszą szkołą Islamu’? ‘Było tu kiedyś wzgórze, na którym Prorok Muhammad (saws) wygłosił swoją mowę’? ... Co odróżnia historię od legendy?”, pyta. „Dowody,”, mówi, nie czekając na odpowiedź, „które wahhabiccy fanatycy równają z ziemią”.
***

smutne prawda?
w rekach takich ludzi sa najswietsze miejsca islamu :(
Abu Bakr i Umar byli 2 pierwszymi kalifami muzulmanskimi.

i wiecie co, szlag mnie jasny trafia kiedy pomysle, ze sa muzulmanie, zdolni do zabojstwa, bo ktos narysowal karykature. nie ma to poparcia w islamie.
natomiast kiedy Saudzi niszcza historyczne miejsca islamu- planuja nawet zrownac z ziemia grob Proroka /PzN/- nic sie nie dzieje.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 10:32 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

464
Jatagan pisze:Mówię co myślę a myślę że protest przeciw miejscu takiemu jak Synagoga, Kościół, Meczet czy nawet tipi szamana jest świństwem wobec wiernych... To że milion kilometów z tąd nie powstaje nic po za Meczetem nie znaczy że tu kilkadiesiąt tys. wyznawców Machometa ma wchodzic na modlitwę na raty bo kilku kolesiom przywidziało się że nowa świątynia jest dla nich zagrożeniem... Powiedz mi... jak zabroniszesz Muzułmanom budowy Meczetu to ich liczba spadnie? Zagwarantujesz bezpieczeństwo wszystkim Polakom? Chyba nie... no to czemu u licha ma słuzyć właśnie taka a nie inna forma protestu? Co ma zmienić?
Jak dla mnie całe to zamieszanie z Meczetem na odległosć pachnie mamoną dla kilku ludzi... gdyby naprawdą chodziło o te ideały o których mówisz i obiekt i forma byłaby całkiem inna. Protestujesz bo Muzułmanie łamią prawa człowieka a sam tym protestem zamierzasz złamać podstawowe prawo człowieka... coś tu nie halo...
z tym , że to co myslisz nie zawsze jest wyznacznikiem prawdy. przynajmniej dla mnie.
jatan - teraz to już się tylko śmieję z tego co piszesz. i nie mówię tu tego złośliwie. jak policzysz do trzech i spokojnie przeczytasz moje wypowiedzi to może je zrozumiesz. ale najpierw musisz zrzucić te klapki z oczu, które od niedawna przywdziałeś.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 13:01 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

465
I spoko... wiesz czemu świat jest ciekawy? Bo ludzie nie główkuja tak samo. Jedni robią coś (przez duże C) a inni wolą pakować masę energii psu w dupę ubijając pianę wokół sprawy z góry skazanej na niepowodzenie... jesli coś komuś pokazać to tak żeby pokapował o co chodzi a wydzieranie sobie nawzajem łopatek i foremek... chyba za dyży chłopczyk z ciebie.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 13:51 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

466
victoria pisze:
ismail pisze:czego ten artykuł ma dowodzić bo nie bardzo rozumiem ? jakaś dziewczyna ucieka z domu przed ojcem tyranem

znam historie świadka jehowy który ożenił się z katoliczką i jego rodzice mieli podobny stosunek do jego i jego żony czego chcesz dowieść że tak nakazuje Islam czy że muzułmanie są źli


dam ci przykład katolików zza ściany wnuczka odwiedza babcie kiedy bierze rentę a tak maja babcie w d... daleko a moja żona muzułmanka katoliczce robi zakupy bo babuleńka jest już stara i schorowana

w śród katolików nie ma takich przypadków? jak w tym artykule chcesz przez to po wiedzieć ? a czy ty wiesz co to są Alawici że niektórzy przez was uznawani za muzułmanów wcale nimi nie są np Ahmadija ? przeczytałeś po łebkach

zadam ci pytanie co jest lepsze prawdziwie szczerze nienawidzić czy fałszywie kochać ?

dobrze o was się wyraził nawiasem mówiąc katolicki biskup Desmond Tutu

"kiedy przyszli misjonarze my mieliśmy ziemie a oni Biblie powiedzieli zamknijmy oczy i módlmy się kiedy otwarliśmy oczy my mieliśmy Biblie a oni ziemię "

dodam że wszystko bez słów o nienawiści ale tylko miłość i dobro dużo dobra Bóg jest miłością itp dyrdymały którymi mydlicie oczy

wiem o czym pisze bo jestem po drogiej stronie a byłem tam gdzie ty jesteś teraz, ty natomiast liżesz loda przez szybę a nawet go nie liżesz tylko inni mówią ci że jest niedobry i a tobie krzywią się usta jakbyś miał zjeść cytrynę

ja na wirtualnej Polsce przeczytałem że w Arabii saudyjskiej nie można mieć kotów bo król zabronił bardzo to wszystkich śmieszyło i wszyscy w komentarzach się nabijali jacy to ci muzułmanie są głupi ale tak się skalało ze w tamtym okresie byłem niedawno po powrocie z Arabi saudyjskiej i tylko mnie to rozśmieszyło no cóż jak z siebie pośmiać się nie można zawsze można sobie poprawić humor i pośmiać się z muzułmanów murzynów czy innych odmieńców np juchowców jak pogardliwie nazywa się w Polsce świadków Jehowy choćby było to nieprawdą
Ty widzisz jeden przypadek, a ja widzę jeden opisany przypadek, nie zainteresowało Cię czym ta dziewczyna się zajmuje i o co walczy?
Czy królowa Jordanii w swoich wystąpieniach zajmuje się tylko jakimiś sporadycznymi , jednostkowymi przypadkami?
Czy Amnesty International zajmuje się bzdetami? http://amnesty.org.pl/badz-aktywny/kamp ... iranu.html To znów jest jedna niezadowolona kobieta, ale Wałęsa też był jeden a działał w imieniu milionów... Czy rozumiesz o czym mówię?
Czy akty terrorystyczne są incydentami bez znaczenia bo w wojnach i tak giną ludzie? Czym kierują się samobójcy zabijając siebie i innych nienawiścią czy miłością?
Jak wytłumaczysz dumę rodziców z córki czy syna wysadzającego się w tłumie?
Nie traktuj tych pytań jako ataku, czy nienawiści, to są poprostu sprawy które budzą strach i niepokoją, to jest właśnie ta druga twarz Islamu, którą staracie się zminimalizować, a która dla większości nie muzułmanów jest ważniejsza.
skad ty wiesz co dla większości muzulmanów jest warzniejsze ?


dlaczego nie zajmujesz się aktami łamania prawa miedzynarodowego przez amerykanów anglików i nie mówisz że to czyni chrzescijaństwo ? czy słyszałeś o brytyjskich ( chrześcijańskich) obozach koncentracyjnych w Afryce ?


każda akcja wywołuje reakcje a akty terroryzmu jak je nazywasz sa odpowiedzia tych ludzi na bezparwne działania wobec nich pamietasz od czego sie to wszystko zaczeło ? chyba nie to ci przypomne poszukaj sobie w internecie o ataku tak zwanych terrorystow na baze USA w pewnym afrykańskim kraju tylko przypomnę ci że Amerykanie nie byli u siebie a tak zwani terrorysci tak potem polecialy rakiety na Afganistan

jak napadasz czyś kraj wykorzystujesz rabujesz to musisz się liczyć z tym że albo zabiją ciebie albo twoja rodzinę nawet polacy liczyli na kasę:) z Iraku ale amerykański sojusznik pokazał nam jeden palec i sam doii. W Awganistanie odkryli złoża metali kolorowych a przedewszystkim Litu bardzo cenny metal a kometarz był taki ze kraj się na tym wzbogaci i podzwignie Awganistan :) dodam jak złoto Afrykę a diamety RPA
chrzescijanie będą doic kolejn kraj

( i dziwic się dlaczego ludnośc ich nienawidzi i podkłda bomby lub morduje im rodziny przeciez oni gloszą tylko dobro i miłośc )


ludzie będa życ w nedzy a jak jakiś przywudca sprubuje się ich pozbyć to go zabiją a na jego miejscę wsadzą jakąś marionetke jak Karzaj kumpel Busza z jego firmy :)





czy nie jest z wami troszkę jak w przysłowiu sama swinia worek drzeo sama kwiczy?

tak wiec zaczeło sie od prawnego działania wobec okupanta USA

ps wczoraj w telewizji planet był dokument o reporterach wojennych jeden z nich będący w wietnamie pokazywał zdjęcia jak Amerykańscy chrześcijanie obcinali glowy poleglym wietnamczykom bo dowudca za kazdą glowę obiecał im piwo.... nigdy nie pozwolonu mu tych zdjęc opublikować może skomentujecz takie działania chrzescijan pełnych miłosci bo to muzułmanie są słynni z obcinania głów ?

może z tego powodu powinno sie pozamykać wszystkie Babtystyczne lub zielonoswiątkowe zbory idąc waszą argumentacją jak najbardziej chyba?


za abu graib tez należało by zabronić budowania zborów zielonoświądkowych a jak brali w tych torturach udział Katolicy to może pobużyć koscioły ?


co do przypadków łama nia praw człowieka i kobiet itp które jak piszesz nie sa incydentalne w Islamie to cie zapytam po co w Polsce osrodki dla kobiet ofiar przemocy domowej

chyba ,wydaje mi się ze sa nie potrzebne .Dlaczego tyle o tym, sie mówi i w telewizji prawie codziennie jakaś taka sprawa to ojciec bije dzieci, to wygania żonę to gwałci swoja corkę albo dziadek wnuczki jak ostatnio
biedne kobiety nie maja gdzie uciec kto to robi ? chyba ci muzułmanie których się najechało do polski bo chrześcijanin w żadnym wypadku


nie wiem po co w chrześcijańskim kraju pełnym milości wogole sa sądy karne i rodzinne ? Przeciez to kraj przepełniony miloscia sądziowie chyba tylko siedzą i kawkę piją ,no może od czsu do czsu osądzą jakiegoś muzułmanina przestępce :)

po co zakłady karne przeciez większość społeczeństwa wychowana na naukach Jana Pawła i pod natchnieniem Ducha św po sakramęcie bierzmowania nie popełna żadnych przestępstw bo niby jak ?

tylko ci muzułmanie których się tu najechało ,może tych wiezień nabudowali już na zapas dla muzułmańskiej emigracji ktorej się tu najedzie a tak stoja puste ?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, 9:15 przez ismail, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

467
Miałam już w tym temacie nie zabierać głosu.... Ale odpowiem Ci ismail, bo nie dotarł do mnie sens tego Twojego postu, piszesz chaotycznie, przeskakujesz z tematu na temat i poruszasz tyle różnych spraw, że sam się chyba pogubiłeś, ale może tylko mi się wydaje?

W tym temacie dyskutowaliśmy o budowie meczetu w Warszawie i o argumentach przeciw tej budowie. Wszyscy rozumiejący sprzeciw w tym ja, są zgodni, że nie byłoby sprawy, gdyby nie próbowano ukryć żródeł finansowania. W jakim celu?
Nie jest to nic niezwykłego, każdy wydający wielkie pieniądze na wszelkie inwestycje musi udokumentować ich pochodzenie. Więc jeśli ktoś się wykręca, ma jakiś cel.

Przemoc pozostanie przemocą, niezależnie gdzie i kto ją stosuje, terroryzm islamski, bo o nim tutaj mowa, jeśli chcesz porozmawiać o chrześcijańskich, zielonoświątkowych czy jeszcze innych żródłach zła, przejdż do odpowiednich tematów lub załóż jeśli nie ma pokazał wspólczesnemu światu swoją twarz po 1980 roku, kiedy Irak napadł na Iran, ta wojna pochłonęła pół miliona ofiar, potem to już było z górki, atak na koszary amerykańskiej piechoty morskiej w Bejrucie w 1983 roku - śmierć 299 osób, 270 osób zginęło w 1988 roku w katastrofie lotu 103 linii Pan Am, spowodowanej wybuchem bomby, 224 śmiertelne ofiary ataków terrorystycznych na amerykańskie ambasady w Afryce w roku 1998, 1996 zastrzelenie w Egipcie grupy greckich turystów, 11 września 2001, 11 marca 2004, 1-3 września 2004... Wymieniłam tylko kilka z baaaardzo długiej listy.

Przyłączam się do zasłyszanej gdzieś wypowiedzi
... niezbędna jest poprawa warunków społecznych, ekonomicznych i politycznych w krajach muzułmańskich, ich rządy nie potrafią zaspokoić podstawowych potrzeb socjalnych i ekonomicznych obywateli, dlatego ograniczają swobody, przyczyniają się do powstania opozycji, która występuje zarówno przeciw nim, jak i przeciw rządom państw zachodnich, wspierających te nieudolne reżimy...
podobnie było za czasów komuny.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, 18:24 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

468
dziwi mnie że jak zaczynamy rozmawiać o chrześcijanach nagle nie rozumiesz lub nie wiesz o co chodzi

a jakby Polacy napadli na koszary rosyjskiej Armi w czsie stanu wojennego w polsce to byliby terrorystami ? ciekawe ?

z 11 wrzesnia to też muzułmanie bo Bill ladin się do tego przyznał amerykański agent widziałes zapewne niedawno miejsce katastrofy polskiego smolotu pooglądaj sobie na you tube filmy z katastofy wszystkich samolotów z 11 wrzesnia i porównaj

dobre sobie pamiętam jak mówiono że ekspozja byla tak wielka i temperatura ze stopił się metal i silnik które wyparowały a znaleziono wszystkie paszporty zamachowców a w samochodzie instrukcje obslogi beinga dobre sobie chyba były ogniootporne albo przed samym oderzeniem wyzucili je przez okno

cóż amerykanie maja na swoim koncie wiele niewyjasnionych spraw

w CIA posuneli się e nawet do tego ze swoim bezdomnym obywatelom wstrzykiwali srodki promieniotwórcze żeby zobaczyć jaka będzie reakcja organizmu


teraz słyszałeś o angielskich agentach przebranych za irakijczyków jak strzelali do ldzi na ulicach Bagdadu?


a tu troche lektury o działaniach pokojowych chrześcijan w Iraku

http://pka.most.org.pl/publicystyka_03.htm
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, 22:49 przez ismail, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

469
Czy nie jesteś w stanie rozmawiać o Islamie? Nie potrafisz? Nie chcesz? To daj sobie spokój... Tutaj rozmawiamy o przyczynach oprotestowania budowy meczetu, jak chcesz rozmawiać o chrześcijanach to przejdź do odpowiedniego tematu. Na teorie spiskowe też jest osobny temat. Nie wprowadzaj chaosu i uporządkuj myśli, bo niewiele można z tego co piszesz zrozumieć.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 0:40 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

470
victoria pisze:Czy nie jesteś w stanie rozmawiać o Islamie? Nie potrafisz? Nie chcesz? To daj sobie spokój... Tutaj rozmawiamy o przyczynach oprotestowania budowy meczetu, jak chcesz rozmawiać o chrześcijanach to przejdź do odpowiedniego tematu. Na teorie spiskowe też jest osobny temat. Nie wprowadzaj chaosu i uporządkuj myśli, bo niewiele można z tego co piszesz zrozumieć.
a może tylko udajesz że nie rozumiesz ?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 0:18 przez ismail, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

471
ismail pisze:
victoria pisze:Czy nie jesteś w stanie rozmawiać o Islamie? Nie potrafisz? Nie chcesz? To daj sobie spokój... Tutaj rozmawiamy o przyczynach oprotestowania budowy meczetu, jak chcesz rozmawiać o chrześcijanach to przejdź do odpowiedniego tematu. Na teorie spiskowe też jest osobny temat. Nie wprowadzaj chaosu i uporządkuj myśli, bo niewiele można z tego co piszesz zrozumieć.
a może tylko udajesz że nie rozumiesz ?
Ismail przyznam Ci rację. Viki albo udaje, że nie rozumie, albo jest tak zaślepiona, że ni da rady zrozumieć już. Bardzo dobrze i jasno oznajmiłeś, jacy to USA są świetni i jacy to chrześcijanie są "święci" w stosunku do muzułmanów. Viki i Fiodor sami zeszli na taki temat - pisząc o odpowiedzialności zbiorowej i o tym, co tam się u złych muzułmanów dzieje. Więc głupków nie udawać. :6:
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 13:57 przez Nassanael Rhamzess, łącznie zmieniany 1 raz.
"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

474
A terroryści to przestępcy a dorabianie dla nich religi, idei itp... ja tego nie kupuję. W tym przypadku to fundamentaliści i to ich należy się bać nie kolesia który chce się pomodlić...
Kiedyś jak byłem mały (miałem z jakieś 4-5 lat) wystraszył mnie czarnoskóry na ulicy... bałem sie jak diabli bo w kazdej bajce diabeł był czarny, miał rogi, ogon i kopyta. Teraz wiem że ten "diabeł" ma rogi jak mu je kumpel przyprawi z kobietą ogon ma galanty (przynajmniej tak twierdzą) a kopyto nosi w rodzinnym Harlemie... ale nie każdy jest taki sam i nie każdego da się wciągnąć pod tę samą kreskę. A ja wyrosłem i boję się tylko tych co stosują ogólniki...
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 16:02 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

475
Tych, którzy tak chojnie rzucają osądami w sprawy skomplikowane, tych którzy tak chętnie kamień pierwszy rzucają, tych którzy strachem i zaślepieniem medialnym się powodują....tych bym chciał zobaczyć na wojnie. Ciekaw jestem ich odwagi wtedy....bo tak rzucać słowa pełne nienawiści każdy potrafi. A odwaga to co innego. Chciałbym zobaczyć też ich miny, gdyby zobaczyli tabeleczki ilustrujące ile zła zrobił ich ukochany katolicyzm i tzw. wysoka kultura białego drania(człowieka).
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 16:11 przez Nassanael Rhamzess, łącznie zmieniany 1 raz.
"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

476
W sumie... każda religia, każda kultura ma sobie coś do zarzucenia. Każda cywilizacja pachnie krwią... jedne rasy podbijały inne a człowiek zawsze miał tysiąc i jeden powód żeby pomachać bliźniemu szabelką pod nosem... religia, rasa, dobra... zmienia się tylko forma walki. Kiedyś zakuci w blachę kolesie młócili się po zakutych łbach tylko furkotało, potem strzelali do siebie niemal z przystawienia a teraz niestety wysadzają sie w pociągach i samolotach.
Gdzieś czytałem taki sloganik że aby z ziemi zniknęła przemoc to życie na niej musiałoby przestać istnieć...
Wracając do tematu... budować czy nie? BUDOWAĆ! Niby jakim prawem zabronić? Powołując się na konstytucję czy dokument o prawach człowieka? Nie można ognia zwalczać ogniem, to nie prowadzi do niczego a jedynie zaognia konflikty. Jedynną metodą jest przekaz i edukacja. Terroryzm zwalczać ale ludzi edukować... nie można walczyć z każdym!!!
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 16:50 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

477
Nassanael Rhamzess pisze:Tych, którzy tak chojnie rzucają osądami w sprawy skomplikowane, tych którzy tak chętnie kamień pierwszy rzucają, tych którzy strachem i zaślepieniem medialnym się powodują....tych bym chciał zobaczyć na wojnie. Ciekaw jestem ich odwagi wtedy....bo tak rzucać słowa pełne nienawiści każdy potrafi. A odwaga to co innego. Chciałbym zobaczyć też ich miny, gdyby zobaczyli tabeleczki ilustrujące ile zła zrobił ich ukochany katolicyzm i tzw. wysoka kultura białego drania(człowieka).
jeśli do mnie pijesz ramzi to mam prośbę -poślij mi na pw swojego maila.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 17:59 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

478
Nassanael Rhamzess pisze:
ismail pisze:
victoria pisze:Czy nie jesteś w stanie rozmawiać o Islamie? Nie potrafisz? Nie chcesz? To daj sobie spokój... Tutaj rozmawiamy o przyczynach oprotestowania budowy meczetu, jak chcesz rozmawiać o chrześcijanach to przejdź do odpowiedniego tematu. Na teorie spiskowe też jest osobny temat. Nie wprowadzaj chaosu i uporządkuj myśli, bo niewiele można z tego co piszesz zrozumieć.
a może tylko udajesz że nie rozumiesz ?
Ismail przyznam Ci rację. Viki albo udaje, że nie rozumie, albo jest tak zaślepiona, że ni da rady zrozumieć już. Bardzo dobrze i jasno oznajmiłeś, jacy to USA są świetni i jacy to chrześcijanie są "święci" w stosunku do muzułmanów. Viki i Fiodor sami zeszli na taki temat - pisząc o odpowiedzialności zbiorowej i o tym, co tam się u złych muzułmanów dzieje. Więc głupków nie udawać. :6:
sprowadzasz tą rozmowę do absurdu. mam cię za inteligentnego gościa więc poproszę grzecznie jeszcze raz - przeczytaj ponownie moje wypowiedzi i wskaż te, które mówią o odpowiedzialności zbiorowej.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 18:32 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

479
Fiodi nie obraź się (odpowiem z Ramzim) ale oboje z Viki używacie w kontekście budowy określeń "muzułmanie", "islam". To nie islam jest zły tak jak nie wszyscy jego wyznawcy. Protest przeciwko budowie Meczetu też nie jest niczym innym niż protestem przeciw Muzułmanom i to wszystkim. Tym którzy popierają fundamentalizm lub są fundamentalistami i przeciwko tym którzy są dalecy od terroryzmu i fundamentalizmu... pisałem ci już że nie tędy droga...
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 19:06 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

480
Jatagan pisze:Fiodi nie obraź się (odpowiem z Ramzim) ale oboje z Viki używacie w kontekście budowy określeń "muzułmanie", "islam". To nie islam jest zły tak jak nie wszyscy jego wyznawcy. Protest przeciwko budowie Meczetu też nie jest niczym innym niż protestem przeciw Muzułmanom i to wszystkim. Tym którzy popierają fundamentalizm lub są fundamentalistami i przeciwko tym którzy są dalecy od terroryzmu i fundamentalizmu... pisałem ci już że nie tędy droga...
pozwól jatan, że sam sobie drogę obiorę. póki co przewodnika nie potrzebuję. i proszę cię - zanim ponownie palniesz, że używam ogólników typu islam to najpierw wróć wstecz i przeczytaj kilka moich wypowiedzi. ja tam widzę co innego ale może innej przeglądarki używam. po prostu razem z ramzim kiepscy jesteście w tej dyskusji i próbujecie przenieść ją na takie tory jakie wam pasuję. i to co piszesz o jakimś proteście przeciwko muzułmanom to nieczysta zagrywka z twojej strony. ale ok. przyzwyczajony jestem - ten się łapie brudnych chwytów kto na czysto wygrać nie potrafi. ja rozumiem jatan, że mogę zastosować analogię. więc skoro ty atakujesz rydzyka to oznacza, że nienawidzisz wszystkich katolików w tym mnie i moją rodzinę. tu sobie wstaw własne słowa - nie tędy droga.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 19:22 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Wróć do „My Polacy”

cron