Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

61
Brawo Fiodor !!! Tak samo mysle !!! To ze toleruje innosc,
nie oznacza ze mozna mnie nie szanowac !!! Absolutna zgoda !!
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2010, 8:13 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

62
Boże, kolejne forum i kolejny temat o meczetach.

A co wam te meczety przeszkadzają? Chociaż ten w Warszawie by mi nie pasował, bo jest brzydki. Meczet to świątynia dla muzułmanów, jak kościół, czy cerkiew. Chodzą tam normalni ludzie. Mamy w Polsce 4 meczety, które są przede wszystkim dla naszych rodzimych muzułmanów - Tatarów, którzy mieszkają tu od pół tysiąca lat, walczyli w polsko-litewskiej armii (nawet przeciw Turkom) i zapewne ginęli też w Katyniu. Meczet nie buduje fundamentalizmu, a jeśli tak uważacie, to powinniście uważać też, ze kościoły w Irlandii wywołują katolicki terroryzm - IRA. I tu pewnie myślicie o tym jak to jest we Francji. No ale oni sami na to przyzwolili, lecz nie, zgadzając się na budowę meczetów, lecz prowadząc obfitą politykę socjalną. Socjal powinien być tylko dla obywateli!!! Wtedy plebs by się nie zjeżdżał, bo nie miałby po co.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 10:03 przez Aleksy, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

63
Robicie burzę w nocniku odwołując się do Al-Kaidy, 11 września... Pytam komu służyłby ten meczet? Osamie?
Czy w tym meczecie meliby się spotyć terroryści? Chyba nie, o ile pamietam to nasze rodzime środowisko islamskie wystąpiło o zgodę. Stosujemy odpowiedzialność zbiorową? W Syrii nie budują kościołów więc Polscy Muzułmanie niech się modlą pod chmurką... to zróbmy jeszcze tak. W Afryce dochodzi do starć pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami. Ostatnio czytałem że chrześcijanie napadli i wyrżneli modlących się w meczecie, był to odwet za napad na fermę należącą do chrześcijanina... moja propozycja, po kolejnym doniesieniu o napadach na środowiska katolickie przeprowadzajmy akcje odwetowe na muzułmanach w Polsce... zasada "szacunku" ta sama. Fiodor, rozumiem twoje racje co do wiz dla Amerykanów bo to co zaproponowałeś uderzyłoby w Amerykanów. Napisałeś że żeby czuli się ugoszczeni w naszym kraju... ale to jest też ich kraj... w wielu przypadkach od wielu pokoleń.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 11:07 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

64
Jatagan pisze:Robicie burzę w nocniku odwołując się do Al-Kaidy, 11 września... Pytam komu służyłby ten meczet? Osamie?
Czy w tym meczecie meliby się spotyć terroryści? Chyba nie, o ile pamietam to nasze rodzime środowisko islamskie wystąpiło o zgodę. Stosujemy odpowiedzialność zbiorową? W Syrii nie budują kościołów więc Polscy Muzułmanie niech się modlą pod chmurką... to zróbmy jeszcze tak. W Afryce dochodzi do starć pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami. Ostatnio czytałem że chrześcijanie napadli i wyrżneli modlących się w meczecie, był to odwet za napad na fermę należącą do chrześcijanina... moja propozycja, po kolejnym doniesieniu o napadach na środowiska katolickie przeprowadzajmy akcje odwetowe na muzułmanach w Polsce... zasada "szacunku" ta sama. Fiodor, rozumiem twoje racje co do wiz dla Amerykanów bo to co zaproponowałeś uderzyłoby w Amerykanów. Napisałeś że żeby czuli się ugoszczeni w naszym kraju... ale to jest też ich kraj... w wielu przypadkach od wielu pokoleń.
jatagan - ja stosuję w życiu zasadę jak mnie kopniesz to ja oddam 2 razy. jak ja mi czegoś zabronisz to tobie też tego nie można. i taką samą zasadę powinniśmy nie tylko my ale i cała europa zastosować wobec islamu. gościnność za gościnność. uważasz, że to coś złego? uważasz, że kogoś tym krzywdzę? podoba mi się to, ze islamiści powołują się na demokrację i tolerancję. chcą z niej korzystać dal siebie a dla innych mają swoje surowe prawa. kwestią czasu jest, ze ue zmieni swoje poglądy na te sprawy. już zaczynają wszyscy mądrzeć. ja nie chcę innych praw dla siebie. chcę takich samych dla wszystkich. bez względu czy to amerykanin, belg, etiopczyk, pakistańczyk czy białorusin.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 14:55 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

65
Rzeczywiste jesteś nacjonalistom, skoro określasz ludzi w tak prymitywny sposób - poprzez nację/wiarę. A czym winny jest taki muzułmanin??? On nie ma wpływu na politykę króla Sauda. To zwyczajny człowiek, który wyjeżdża za chlebem, jak Polacy sprzed kilku laty. Już napisałem, że wystarczy wprowadzić socjal tylko dla obywateli. Finowie tak mają i co? Mają nierobów z zagranicy?
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 15:43 przez Aleksy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

66
O.K. ale tu chodzi o obywateli Polski wyznania muzułmańskiego a nie o syryjczyków, palestyńczyków itp. To są Polacy którzy chcą mieć swoją świątynnię. Jaki wpływ mogą mieć na to co robią ich współwyznawcy w innych krajach? Taki sam jak ja czy ty na to co się dzieje w Watykanie... Ja też chcę takich samych praw... skoro ja mogę iść do Kościoła kiedy chcę to uważam że koleś mieszkający w Warszawie a będący innego wyznania spokojnie może zrobić to samo. Nie ważne czy będzie chodziło o synagogę, meczet czy nawet świątynię buddyjską.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 15:47 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

68
Aleksy pisze:Rzeczywiste jesteś nacjonalistom, skoro określasz ludzi w tak prymitywny sposób - poprzez nację/wiarę. A czym winny jest taki muzułmanin??? On nie ma wpływu na politykę króla Sauda. To zwyczajny człowiek, który wyjeżdża za chlebem, jak Polacy sprzed kilku laty. Już napisałem, że wystarczy wprowadzić socjal tylko dla obywateli. Finowie tak mają i co? Mają nierobów z zagranicy?
a ty jesteś kapuścianym głąbem - psuje ci? nie mam nic kolego wspólnego z nacjonalizmem i jak nie zaprzestaniesz mnie obrażać to zaraz usłyszysz co ja o tobie myślę. a tego bym nie chciał. więc spadówa weszko ze mnie.
ja nie oceniam ludzi poprzez ich wiarę tylko poprzez to jak sami traktują drugiego człowieka. jasne czy trzeba ci coś dodatkowo wytłumaczyć? jeśli potrafisz czytać to napisałem, że tak samo traktuję sprawę wiz do usa. czy to też jest ocena poprzez wyznawaną wiarę? jak nie masz nic do powiedzenia to nie mów. dla ciebie milczenie jest naprawdę złotem.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 17:38 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

69
Jatagan pisze:O.K. ale tu chodzi o obywateli Polski wyznania muzułmańskiego a nie o syryjczyków, palestyńczyków itp. To są Polacy którzy chcą mieć swoją świątynnię. Jaki wpływ mogą mieć na to co robią ich współwyznawcy w innych krajach? Taki sam jak ja czy ty na to co się dzieje w Watykanie... Ja też chcę takich samych praw... skoro ja mogę iść do Kościoła kiedy chcę to uważam że koleś mieszkający w Warszawie a będący innego wyznania spokojnie może zrobić to samo. Nie ważne czy będzie chodziło o synagogę, meczet czy nawet świątynię buddyjską.
to dowiedz się jatagan z jakich środków ma być finansowana ta świątynia. jest to też napisane w tym wątku.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 17:39 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

70
Aleksy pisze:Właściwie nie są oni Polakami, lecz Tatarami, a ich rodziny mieszkają tutaj od ok.500 lat. Walczyli pod Grunwaldem, z wojnach z Turkami, Moskwą, Szwecją, ginęli w Katyniu. I teraz ktoś im zabrania budowy meczetu..
ty jak zwykle nie panimajesz o czym piszesz. w 1/2 jestem tatarskiego pochodzenia. o wierz mi lub nie w warszawie tatarów jak na lekarstwo. i oni mają swoje świątynie w kraju. poczytaj więcej zanim cokolwiek powiesz.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 17:41 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

73
Ale wiem skąd maja pochodzić pieniądze... co z tego? Chodzi o fakt wolności religijnej... jeśli nawet miałbym protestować przeciwko bezduszności w krajach muzułmańskich to w inny sposób... nie zniżyłbym się do ich poziomu...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 18:24 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

74
Jatagan pisze:Ale wiem skąd maja pochodzić pieniądze... co z tego? Chodzi o fakt wolności religijnej... jeśli nawet miałbym protestować przeciwko bezduszności w krajach muzułmańskich to w inny sposób... nie zniżyłbym się do ich poziomu...
tak jantagan -tylko problem w tym, że zaczyna się demokrację i wolność religijną wykorzystywać do realizacji własnych celów, niekoniecznie z wolnością i demokracją związanymi. ja jestem daleki od waśni religijnych jak tu jeden mi zarzucił ale wystarczy popatrzeć na kraje gdzie muzułmanie otrzymali palec i chcą teraz całej ręki. jeśli mam z kimś rozmawiać to na równych zasadach. ani lepszych ani gorszych. a problemy dopiero się zaczną. zobaczysz.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 18:36 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

76
Aleksy pisze:Jak nie Tatarzy, to kto do cholery miałby się tam modlić?
tyś jakiś niekumaty? tylko tatarzy są muzułmanami? jakoś strasznie proste masz to myślenie. ale ok. od czego się ma "przyjaciół". w końcu wszystkie dzieci są nasze:).
tatarzy w polsce są skupieni wokół liczącego 5 tys. członków muzułmańskiego związku religijnego istniejącego od 1925 r. ale to nie oni budują meczet tylko liga muaułmańska rp powstała w 2003 r. liga muzułmańska w odróżnieniu od mzr skupia przede wszystkim muzułmanów napływowych pochodzenia arabskiego, którzy zaczęli przybywać do Polski w latach 80. i 90. i praktykują islam w nieco odmienny sposób niż polscy tatarzy.
to tak w skrócie i wielkim uproszczeniu.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 19:02 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

78
Aleksy pisze:Dzięki.
Tak na serio to myślałem, że Arabowie to na Zachód jadą, a nie do Polski. Wiem, ze są tu Turcy (w końcu ktoś mi robi te kebaby), ale oni raczej religijni nie są, ale Arabowie?
nie pierwszy raz pokazałeś, ze mało wiesz a dużo mówisz :D
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 19:11 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

81
Tylko, że taki Arab, który tu przyjechał nie ma i nie miał nigdy wpływu na politykę króla Sauda. No niestety. Mi też nie pasuje ta dyskryminacja żydów i chrześcijan, ale taki Arab nic nie zmieni. Od tego są państwa sojusznicy Arabii Saud, typu USA.

Nie zawsze człowiek jest winien temu co robi jego ojczysty rząd, cóż taki urok polityki.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:50 przez Aleksy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

82
Aleksy pisze:Tylko, że taki Arab, który tu przyjechał nie ma i nie miał nigdy wpływu na politykę króla Sauda. No niestety. Mi też nie pasuje ta dyskryminacja żydów i chrześcijan, ale taki Arab nic nie zmieni. Od tego są państwa sojusznicy Arabii Saud, typu USA.

Nie zawsze człowiek jest winien temu co robi jego ojczysty rząd, cóż taki urok polityki.
a kto powiedział, że życie jest sprawiedliwe? w anglii dali niektórym obywatelstwo, wykształcenie, pracę, wybudowali meczety a kolesie wysadzili się nie w ataku na koszary wojskowe tylko w metrze pełnym cywili. jeśli jakiś muzułmanin chce mieć jakikolwiek żal to właśnie do tych kolesi, swoich braci w wierze i swoich przywódców. krótko i na temat.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:58 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

83
Ale to samo mogę powiedzieć o irlandzkich katolikach - patrz: IRA.

Nie mam nic przeciwko islamistom, ale trzeba ograniczyć napływ tego plebsu. A najłatwiej skopiować model fiński - socjal tylko dla obywateli. Więc nie mieliby tu po co przyjeżdżać.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 21:02 przez Aleksy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

84
Aleksy pisze:Ale to samo mogę powiedzieć o irlandzkich katolikach - patrz: IRA.

Nie mam nic przeciwko islamistom, ale trzeba ograniczyć napływ tego plebsu. A najłatwiej skopiować model fiński - socjal tylko dla obywateli. Więc nie mieliby tu po co przyjeżdżać.
znów kłamiesz. a to znak, ze już nie dyskutujesz tylko się miotasz. ja nie użyłem słowa plebs więc to odszczekaj bo zakończymy ta uroczą dyskusję. nie chcę nazywać cię brzydko więc zejdź na ziemię, wylej kubełek wody na głowę i nie łżyj więcej jak brudny kundel.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 21:14 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

85
A kto dokonuje tych zamachów? Wykształceni Arabowie? No raczej nie? Kto tak hurtowo napływa do Europy? Arabska inteligencja też ale zawsze elita jest w mniejszości. Idź do wykształconego Araba i zaproponuj mu wysadzenie metro to się grzecznie uśmiechnie i pójdzie dalej, myśląc to za debil.

Ten plebs jest problemem, bo jedzie tam gdzie socjal. Wykształcona klasa średnia to ludzie, którzy za Allaha nie zabiją, bo Allah tego nie wymaga.

EDIT: Gdyby był socjal tylko dla obywateli, to by emigrowali tylko ludzie, którzy mają co robić.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 21:18 przez Aleksy, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

86
Aleksy pisze:A kto dokonuje tych zamachów? Wykształceni Arabowie? No raczej nie? Kto tak hurtowo napływa do Europy? Arabska inteligencja też ale zawsze elita jest w mniejszości. Idź do wykształconego Araba i zaproponuj mu wysadzenie metro to się grzecznie uśmiechnie i pójdzie dalej, myśląc to za debil.

Ten plebs jest problemem, bo jedzie tam gdzie socjal. Wykształcona klasa średnia to ludzie, którzy za Allaha nie zabiją, bo Allah tego nie wymaga.

EDIT: Gdyby był socjal tylko dla obywateli, to by emigrowali tylko ludzie, którzy mają co robić.
nie słyszę szczekania. ale za to znów brak wiedzy wychodzi. człowiek, który współorganizował zamachy w londyńskim metrze był lekarzem. widać, ze ktoś tu faktycznie zdebilniał.
eden z zamachowców, 22-letni Shahzad Tanweer był zdolnym uczniem i miłośnikiem sportu.
Z kolei 30-letni Mohammed Sadik Chan był nauczycielem niepełnosprawnych dzieci w jednej ze szkół podstawowych w Leeds. Chan miał ośmiomiesięczną córkę, a jego żona była w czwartym miesiącu ciąży.
fajny plebs. szkoda, że u nas takiego nie ma.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 21:41 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

87
Aleksy,
dosyc okrutnie sie odnosisz do tzw. plebsu...
Masa ludzi wyjezdza do innych krajow bo w ich ojczyznie nie maja ani pracy ani przyszlosci. I wcale nie leca na "social" ale chca znalezc prace i zapewnic byt swym rodzinom.
U nas w Minnesocie od wiosny do jesieni przyjezdzaja migranci z Meksyku...W zyciu nie widziales ludzi tak ciezko pracujacych. W upale zasuwaja przy burakach cukrowych od switu do nocy. Zeby wyslac pieniadze do rodziny bo inaczej z glodu im umrze...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 21:50 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

89
Masa ludzi wyjezdza do innych krajow bo w ich ojczyznie nie maja ani pracy ani przyszlosci. I wcale nie leca na "social" ale chca znalezc prace i zapewnic byt swym rodzinom.
Tak, a 4 żony dostają zasiłki dla samotnych matek. W takim UK to na socjalu żyć, nie umierać. Ludzie emigrują tam, gdzie są pieniądze.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 22:42 przez Aleksy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

90
Aleksy pisze:Tak, a 4 żony dostają zasiłki dla samotnych matek. W takim UK to na socjalu żyć, nie umierać. Ludzie emigrują tam, gdzie są pieniądze.
ehm,nie wiem jak ci to powiedziec ale Minnesota jest w USA a nie w UK...
I w Meksyku wielozenstwo jest nielegalne...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 22:51 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Wróć do „My Polacy”

cron