Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

241
nie wiem jakim cudem im sie WSZYSTKO opłaca robić, nie wiem jakim cudem udało im się zbudować bogate, a przede wszystkim SPOKOJNE społeczeństwo - w badaniach dzieci Holendrów lokują się w pierwszej "5" świata pod względem poczucia szczęścia i bezpieczeństwa. Ja wśród Holendrów spotkałem 99% ludzi otwartych, tolerancyjnych i naprawde miłych.
Wkurzało mnie u nich - odczuwalne "wywyższanie się" nad innych, do szału doprowadzało mnie i do obrzydzenia to, że dłubali w nosie a potem oblizywali palce - FUUUUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJ !!!! naprawdę.
A typowy Holender? ma na koncie 300Euro - oczywiście debetu i ćpa w "kofiku" aby odreagowac fakt, że jego syn ma juz 3 lata i jeszcze nie ma swojego własnego samochodu
a kontakty z ichniejszym urzędem skarbowym? - czysta przyjemność na granicy rozkoszy.
Wizyta u lekarza i w aptece? - dla Polaków science-fiction
Ostatnio zmieniony 04 lis 2011, 13:36 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

242
Szymon pisze:nie wiem jakim cudem im sie WSZYSTKO opłaca robić, nie wiem jakim cudem udało im się zbudować bogate, a przede wszystkim SPOKOJNE społeczeństwo - w badaniach dzieci Holendrów lokują się w pierwszej "5" świata pod względem poczucia szczęścia i bezpieczeństwa. Ja wśród Holendrów spotkałem 99% ludzi otwartych, tolerancyjnych i naprawde miłych.
Ja szczerze to nie znam zadnego Holendra, ale z histori wiem ze to naród kupiecki, mają kraj nad Atlantykiem, a Polacy to raczej naród taki(ja tak to nazywam) arystokratyczno-chłopski;)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2011, 13:55 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

243
Jak nie zmienię nazwiska lub nie dodam członu to chociaż jakieś pseudnim wymyślę sobie..ani komercyjne ani jak się okazuje może być dla mnie obciachem..bo polskie.
W przypadku różnych umów itp. to bardzo dla mnei ważne.
Podobało się Holendrom moje portfolio w wydawnictwie dość ważnym, lecz tylko tyle, zero kontaktu. Może właśnie dlatego, że Polak psia mać.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2011, 16:16 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

244
jak można być dumnym z Nacji, która niszczy swoich własnych obywateli?
własnie teraz oglądałem "Interwencja" na Polsacie:
- firma X - handluje paliwami
- firma Y - transportowa, kupująca paliwo w firmie X
Firma X znika, po czterech latach urząc celny i urząd skarbowy zajmują konto bankowe i aktywa firmy Y, bo okazało się, że firma X nie odprowadziła 250.000 akcyzy paliwowej - a zatem postanowiono doprowadzić do bankructwa firmę, która nie miała bladego pojęcia o tym, co robi firma X. i co mamy? w świetle tzw "prawa" - czytaj: naciaganego przez qrwy-biurwy firma Y nie dość, że płacąc za zakupowane paliwo opłaciła akcyzę firmie X, to teraz jeszcze ma TĄ SAMĄ AKCYZE zapłacić DRUGI RAZ - bo nie udało się jej wyegzekwowac z firmy X...
qrwy-biurwy do kamieniołomów na 16 h dziennie harówy za miskę kaszy dziennie - może wtedy tym szmatom we łbach się poukłada, bo jak nie - to tylko seria z kałacha może takich połamańców wyprostować
Ostatnio zmieniony 04 lis 2011, 16:34 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

245
Kiedyś jeszcze w dosyć ciekawych czasach (Jestem Polakiem) brzmiało bardzo dumnie,dzisiaj na pewno będąc z granicą na pewno nie obnosił bym się ze swoją Polskością,i żeby nie zawracać :pupa:y to tylko na tyle,czasami aż mnie korci aby tym co mi wydają dowód osobisty żeby im powiedzieć gdzie mogą sobie wsadzić ten plastik oznajmiający wszem i wobec i każdemu z osobna
:rotfl:
jakiej to narodowości jestem...
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 17:20 przez piaskun57, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

246
A czy ty oceniesz kogoś po narodowości?
Zresztą najgorszą opinie o Polakach mają Polacy. No i Anglicy, bo do Anglii zjechało się dużo elementu społecznego i biedoty liczącej na łatwy zysk.
Poodobnie Amerykanie mają zły stosunek np. do Meksykan, co nie znaczy że Meksykanie mają się wstydzić swojej narodowości czy pochodzenia, to jacy jesteśmy świadczy my sami a nie nasza narodowość.
Pozatym jesli miałbym oceniać Anglików po tych jakich spotkałem w Polsce i z opinii Polaków co tam pracowali, to bym miał równie złe zdanie o nich co wy o Polakach. Ale nie kieruje się uprzedzeniami.
Z waszych postów bije poprostu jakieś poczucie niższości wobec zachodu i ludzi tam mieszkających, dla mnie to jest naprawdę dziwne.
Podobało się Holendrom moje portfolio w wydawnictwie dość ważnym, lecz tylko tyle, zero kontaktu. Może właśnie dlatego, że Polak psia mać.
Naprawdę w to wierzysz? Masz tak złą opinie o tych Holendrach że myślisz że ocenili cię tylko po narodowości?

Czasem zupełnie nie rozumiem waszego podejścia do swiata, no ale co tam
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 17:30 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

247
Nie przesadzajmy aż z tak negatywnymi opiniami o naszej narodowości za granicą. Dobrego fachowca w danej branży bez względu na narodowość będą cenić zarówno (a co najważniejsze opłacać) np. francuzi jak i włosi ;) Niezbędna jest naturalnie dość biegła znajomość danego języka + doświadczenie zawodowe. Skąd to wiem ? M.in. po własnym rodzeństwie jak i rodzeństwie żony ;)
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 18:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

248
Abesnai pisze:Nie przesadzajmy aż z tak negatywnymi opiniami o naszej narodowości za granicą. Dobrego fachowca w danej branży bez względu na narodowość będą cenić zarówno (a co najważniejsze opłacać) np. francuzi jak i włosi ;) Niezbędna jest naturalnie dość biegła znajomość danego języka + doświadczenie zawodowe. Skąd to wiem ? M.in. po własnym rodzeństwie jak i rodzeństwie żony ;)
Absolutna racja, Wilku. :witka:

Nie dziwię się, że patrzy się na Polaków inaczej, gdy na pytanie "Do you speak english?" odpowiadają "Spierdalaj" (autentycznie zaslyszana odpowiedź, niby miała być śmieszna ha, ha :()

Odkąd jestem w Holandii (5 lat), tylko RAZ spotkalem się z niemiłym traktowaniem. Wszyscy są mili i pozytywnie nastawieni do mojej, polskiej osoby.

Wracając do tematu. Nie jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i nie wstydzę się tego. Jestem Polakiem i już! Nie ma się czego wstydzić i nie ma się czym chwalić. W kontaktach z ludźmi narodowość najmniej mnie interesuje... :black2:
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 20:13 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

249
Niemcy jak wyjadą zagranicę też odprawiają niezłe cyrki, pamiętam na Węgrzech obserwowałem grupę Niemców, zachowywali się naprawdę chamsko, ale w końcu pojechali na wakacje, więc się bawili. W Niemczech Niemcy zachowują się bardzo kulturalnie, ale pojadą na wschód to się w nich budzi jakaś Pruska wyższość i im odbija ;)
A za granicę do pracy to Polaków dużo jedzie poprostu biednych i sfrustrowanych, niektórzy jadą tam i kradną, więc nic dziwnego że mają różne opionie, ale jadą też normalne osoby do normalnej pracy, nie ma co uogólniać.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 20:30 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

250
Volti, z Tobą też się zgodzę.

Ci biedni i sfrustrowani Polacy pojechali tam zarabiać, a nie kraść. To, że są biedni i sfrustrowani ich nie usprawiedliwia. W Polsce też tacy byli i co kradli? Wbrew pozorom wcale nie jest trudno w Niemczech, Holandii, Anglii, Irlandii znaleźć pracę, co prawda za marne grosze, ale wystarczające, by nie umrzeć z głodu.

Spotykam Polaków, którzy ciężko pracują za grosze i nigdy by im nie przyszlo do glowy, żeby kraść. Pracują za grosze, bo nie znają języka, nie chcą się asymilować, ale też nie wymagają, Bóg wie jakich, pieniędzy, bo zdają sobie sprawę, że w takiej sytuacji nie znajdą lepszej pracy i jakoś żyją (i nie biadolą).
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 20:49 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

252
pan szymon słusznie rozumuje-dodam tylko od siebie iż rzad jako taki twór nie ma pieniędzy i korzystając z pieniędzy podatnika bez jego zgody jest kradzieżą i takie oto praktyki są praktykowany przez polityków bezkarnie...więc polakiem być na przestrzeni lat obecnych to wstyd,piszę to bo podróżując po świecie na drugi paszport jaki posiadam jestem postrzegany jako obywatel innej kategorii- jako polak na polskim paszporcie ludzie patrzą na mnie jakbym przybył ich okraść..
Ostatnio zmieniony 17 gru 2011, 20:18 przez cayman, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

253
Wyobraź sobie ich reakcję, gdybyś miał paszport rosyjski. Traktowliby Cię, jakbyś przyjechał ich pozabijać albo otworzyć agenturę mafii :black2:
Ostatnio zmieniony 17 gru 2011, 20:33 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

254
No więc sam widzisz Cayman jak to jest patrzeć na kogoś poprzez narodowość...
Poza tym jakbyś się eksponował z Roleksem plus frakiem za 1 mln funtów i zawitał w eskorcie goryli to jak na złodzieja co chce ich okraść patrzeć by nie mogli. W końcu Polak obłowiony. :D
A mój znajomy Żyd chwali się z kolei wpływami na kulturę poprzez żydowskich artystów. A robiąc zakupy przez Allegro faktycznie można sobie wyrobić zbliżoną opinie o Polakach i tym sposobem woli kupować od Niemców. Próbuję na mapie znaleźć firmę - nie ma a przecież jest nazwa i niby figuruje w jakimś rejestrze, no, ale nie ma. Telefon? Zapomnij, wielu ludzi nie podaje go wcale i nawet adresu e-mail możesz nie znaleźć. Chcą uchodzić za rzetelnych sprzedawców a kryją się faktycznie jak jacyś złodzieje. Raz sprzedający przetrzymywał przez 7 dni kasę, cud, że oddał. Dostał dodatkowo kasę na przesyłkę, zgodził się wysłać a potem się okazuje, że krzesła postawił przed domem by ktoś sobie wziął. I zgadnij co? Ktoś wziął. Tak więc trzeba uważać podczas przeprowadzek, haha. Ostatnio czytałem o okradaniu aptek - 5000 zł ukradziono z jednej a z drugiej 4 tysiaki. Raz okradziono strych ojczyma. I się jeszcze dziwisz? Kumpel zostawił rower przed sklepem i już go nie zastał. A chyba w Europa da się lubić, mówiono o kraju, gdzie można spokojnie rower zostawić i jeszcze schować i by nie zmókł a potem właścicielowi meldują, że to zrobili i oddają rower. O kulturze kierowców też można tu coś napomknąć. Na takiej Majorce jak tylko widzą pieszego przy pasach to stop. Ja na pasach ze światłami zostałem potrącony. A jak człowiek nie zna się na markach samochodów a jest umówiony z jakimś przedstawicielem co czeka w samochodzie.. Mało nie byłoby bójki na śmierć i życie. Bo się nie spodobało, że zagadałem. I jak się tu nie brzydzić wręcz swoim obywatelstwem?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2011, 20:42 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

257
polliter pisze:Spróbuj wjechać autem w pobliże centrum Paryża, tam zobaczysz "kulturę' :ahah:
Włosi wcale nie są lepsi a brytole nawet stworzzyli "reality" dla kulturalnych inaczej "drajwerów" w którym skruszeni wściekli kierowcy pracują z psychologami i nauczycielami jazdy. Szkoda że nie pamiętam tytułu ale może ktoś pamięta, leciało to jakiś czas temy w TVN Turbo.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 0:27 przez Kukri, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

258
Właśnie przypomniał mi się taki sondaż wśród Polaków.
90% naszych rodakow uwaza się za dobrych kierowców, ale w tym samym badaniu 95 % krajanów uważa, że Polacy są złymi kierowcami.

No to jak to, cholera, jest?

Ja jestem świetny, a inni do dupy :black2:
Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 0:38 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

264
Polak to brzmi dumnie, ale tylko w ściśle określonych przypadkach.
Jako nacja wyróżniamy się na tle innych zarówno negatywnymi cechami, jak i tymi pozytywnymi, które próżno można szukać na europejskim kontynencie chociażby.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 0:38 przez Reiv, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

265
Tak było z powiedzonkiem "pijany jak Polak".
Znane są co najmniej trzy wersje pochodzenia powiedzenia, chociaż wszystkie wiążą się z postawą polskich żołnierzy w czasie wojen napoleońskich.


SomosierraRozkaz szarżowania wąwozu na przełęczy Somosierra (1808) wywołał wśród generałów otaczających cesarza tak wielkie zdumienie, że jeden z nich miał powiedzieć: Trzeba być pijanym, by taki rozkaz wydać i trzeba być pijanym, by go wykonać. Według innej tradycji słowa te brzmiały: Trzeba być pijanym, by wykonać taki rozkaz. Wydaje się, że uwaga generała w pierwszym brzmieniu jest mało prawdopodobna ze względu na osobę wydającą rozkaz. Gdy po zwycięskiej szarży Napoleon dowiedział się o tych słowach, miał powiedzieć: Chciałbym, żeby wszyscy moi żołnierze byli pijani jak ci Polacy.[1]
Po jednej z bitew z hiszpańskimi powstańcami żołnierzom wydano dodatkowe racje alkoholu. W nocy na niezapowiedzianą inspekcję oddziałów przyjechał Napoleon ze sztabem. Ogłoszono alarm, zaczął się koszmarny bałagan. Jedynie oddziały polskie stanęły natychmiast w należytym porządku do przeglądu, pozdrawiając wodza: Niech żyje cesarz! Bonaparte, zwracając się do sztabu, powiedział: Życzyłbym sobie, aby każdy żołnierz mojej armii był zawsze pijany jak Polak.
Po bitwie pod Frydlandem (1807) zarządzono odpoczynek. Nastąpiło rozluźnienie dyscypliny. Pijaństwo trwało podobno trzy dni. Niespodziewanie Rosjanie rozpoczęli kontratak. Okazało się, że jedynie oddziały polskie były w stanie brać udział w walce. Udało im się powstrzymać nieprzyjaciela i osłonić resztę niezdolnej na razie do boju armii. Napoleon miał w rozkazie dziennym następnego dnia napisać: Jeżeli już macie pić, to pijcie jak Polacy. W bitwie pod Frydlandem brali udział Wielkopolanie dowodzeni przez Jana Henryka Dąbrowskiego.
Przeczytajcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pijany_jak_Polak
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 15:36 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

266
do roku 2005 można było powiedzieć Polak to brzmi dumnie a po 2005 Polak to brzmi jak oszołom z prawej czy lewej stronie.Psychopata Jarosław K. stara się bardzo żeby Polacy czuli się jak w domu wariatów!To co Hitlerowi się nie udało Jarosław K. robi to z łatwościom!
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 18:39 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

269
Crows czy ty ślepy jesteś, nie widzisz jak Jarosław K. szczuje Polaków ? ile nienawiści jest wśród ludzi ! tego nie było w historii Polski ! Dla ciebie on to jest Jarosław Polskę zbaw a dla mnie największy anty Polak !
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 4:34 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

270
toja pisze:Crows czy ty ślepy jesteś, nie widzisz jak Jarosław K. szczuje Polaków ? ile nienawiści jest wśród ludzi ! tego nie było w historii Polski ! Dla ciebie on to jest Jarosław Polskę zbaw a dla mnie największy anty Polak !
Masz zaiste sokoli wzrok, Crows to faktycznie oszołom i fanatyk religijny :rotfl:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 14:15 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „My Polacy”

cron