Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

271
Conan Barbarzynca pisze:
toja pisze:Crows czy ty ślepy jesteś, nie widzisz jak Jarosław K. szczuje Polaków ? ile nienawiści jest wśród ludzi ! tego nie było w historii Polski ! Dla ciebie on to jest Jarosław Polskę zbaw a dla mnie największy anty Polak !
Masz zaiste sokoli wzrok, Crows to faktycznie oszołom i fanatyk religijny :rotfl:
już mi tu wiele etykietek poprzyklejali :ahah::ach:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 16:57 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

273
toja pisze:do roku 2005 można było powiedzieć Polak to brzmi dumnie a po 2005 Polak to brzmi jak oszołom z prawej czy lewej stronie.Psychopata Jarosław K. stara się bardzo żeby Polacy czuli się jak w domu wariatów!To co Hitlerowi się nie udało Jarosław K. robi to z łatwościom!
Co nie udalo sie hitlerowcom, udało sie władzom "Wolnej Polski". Za okupacji aby znaleźć ludzi "na roboty" do Niemiec robiono łapanki. Teraz ludzie pchają się tam sami.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2013, 16:32 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

274
t.oskar pisze:Za okupacji aby znaleźć ludzi "na roboty" do Niemiec robiono łapanki. Teraz ludzie pchają się tam sami.
jesli nie zauważąsz różnicy miedzy jednym a drugim to tylko litość nad tobą można mieć
Ostatnio zmieniony 21 lut 2013, 17:10 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

277
Crows pisze:
t.oskar pisze:Za okupacji aby znaleźć ludzi "na roboty" do Niemiec robiono łapanki. Teraz ludzie pchają się tam sami.
jesli nie zauważąsz różnicy miedzy jednym a drugim to tylko litość nad tobą można mieć
Znałem (jako młodzik) osobiście ludzi (nawet z mojej rodziny) będących na robotach w Reichu. Tam było bezpieczniej niż w GG. Jedyne niebezpieczenstwo jakie im groziło, to ze strony alianckich lotników.
A poza tym i to praca i tamto praca. Różnica w wynagrodzeniu. Chociaż (zwłaszcza ci u "baorów") czasami lepiej byli odżywieni, niż u siebie w domu. I co ciekawe, przysługiwała im podstawowa opieka zdrowotna za darmo.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 14:43 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

278
jeszcze bardziej ekscytująco było na dalekim wschodzie - można było sobie z poskubanego zwierzaka "uprząść" w palcach wełnę i zrobić skarpety

tylko, że mnie to nie bawi - chyba jakichś innych ludzi w życiu poznałam

czy ja na pewno wiem co tu robię?
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 14:49 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

279
czy ja na pewno wiem co tu robię?
A właśnie: :kogucik:
[youtube][/youtube]
A mam dać Ci "namiar" gdzie indziej ? Nie, nie do UNDERGROUND SOHO, bo tamto forum okazało się być przykrywką dla SEKTY SZYMONA :bostwo:
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 18:05 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

281
Tak, zaprezentować to się naprawdę umiemy ;)
No i nie można przejść obojętnie:
http://www.sport.pl/tenis/1,107387,1420 ... ubota.html
Ostatnio zmieniony 02 lip 2013, 22:43 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

283
victoria pisze:duma jednak nas rozpiera :D
Lubię siatkówkę i polskich kibiców tejże dyscypliny.
Tam nie ma awantur, a jest kibicowanie.
Faktem jest, iż Polacy to naród emocjonalny, ale czy źle?
Jeśli do tego dodać szczyptę systematyczności, to będzie wyśmienicie.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2013, 11:35 przez Amm, łącznie zmieniany 1 raz.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

285
Imho dlatego, że jesteśmy tak dumni i zadufani w sobie. Gdybyśmy mięli dystans, to takie obrażanie spływałoby po nas jak po kaczce. Polacy są najwaleczniejsi, mają najzajebistszą historie, w ogóle rulez - taki mamy obraz siebie w głowie. Może słusznie, ale problem zaczyna być wtedy, gdy ktoś zaczyna nas sprawdzać. Nazwie złodziejami, pijakami, cokolwiek, co w sumie jest prawdą, ale kłoci się z naszym wyobrażeniem o sobie i mamy zgrzyt - zostajemy obrażeni zamiast przyjąć to z honorem. Jest to dla nas tak bardzo specyficzne, że wykorzystują (wykorzystywali) to nawet żydzi. My ich tłamsimy, szczujemy, wyzywamy, a oni mają się świetnie. Za to wystarczy, że napiszą "wasze ulice, nasze kamienice" i prawdziwy polak patriota ma ból dupy co najmniej do następnego holocaustu.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2014, 19:11 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

286
Każdy ma dobre i złe strony, można jeździć po złych, ale zeszmacać te dobre, wrzucać do szamba ? Dalibóg nie rozumiem... A duma to coś całkiem innego niż zadufanie.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 10:15 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

287
Polskę noszę w sercu. To jest miejsce, do którego nie da się nikomu wejść bez mojego pozwolenia. A pozwalam na to po dobrym sprawdzeniu człowieka. Dawno przestałem się łudzić, że znajdę gdzieś ludzi, dla których Polska znaczy to samo co dla mnie, albo dla moich rodziców i dziadów. Nie szukam ich już. Dziś Państwo, które nazywa się Polska, jest inne niż to wydobyte z gruzów historii prawie 100 lat temu. Wtedy było bardzo cenne i cenione, upragnione, wymarzone i wyśnione. Dziś ze względu na brak patriotyzmu, którego kolejne Kluziki w szkołach oduczają (bo patriotyzm nie jest wartością uniwersalną), naród i państwo nie ma dla ogółu Polaków wartości.

Niektórym kojarzy się z wartościami negatywnymi, które trzeba piętnować i upadlać, bo Polska przyniosła im tylko głód i nieszczęście rodzinne.
No i za dwa pokolenia nie będzie już w ogóle czegoś takiego jak Polska, być może nawet we wspomnieniach.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 11:17 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

288
Każdy ma dobre i złe strony, można jeździć po złych, ale zeszmacać te dobre, wrzucać do szamba ? Dalibóg nie rozumiem... A duma to coś całkiem innego niż zadufanie.
Nie wiem dokładnie czego tyczy się to wrzucanie do szamba, być może coś przeoczyłem z Twoich poprzednich postów. Mi bardziej chodziło o to, że zamiast skupiać się na swojej zajebistości, trzeba także zaakceptować wady (broń boże uznawać je za coś świetnego!). Kiedy mamy ciekawą historię, właściwie wszystko się zgadza co nas uczą w szkole, to z kolei problem bycia tzw. cebulakiem, polaczkiem czy też złodziejem lub pijakiem już jest dla nas nie do pokonania. Kiedy np. ktoś mówi, że dużo pijemy, to szczycimy się tym jak nie wiadomo jak wielkim osiągnięciem, zaś gdy ktoś nazwie pijakiem, to oburzamy się. Wyolbrzymiamy swoje najlepsze strony, a rozdmuchujemy nasze wady, a gdy ktoś chce nam te wady wskazać, to się oburzamy. To złe podejście i właściwie świadczy o zadufaniu w sobie czy byciu dumnym jak paw ;)

@maly_kwiatek: Znów naczytałeś się czegoś lub ktoś Ci coś powiedział i skupiasz całą nienawiść na jakiejś osobie. Teraz uczepiłeś się Kluzikowiej i przez parę następnych dni będziesz po niej jeździł w każdym wątku, bo teraz uważasz ją za największe zło świata. Wyluzuj trochę, nabierz dystansu do świata, bo tylko nerwy sobie zszarpiesz, a świata tym nie zmienisz. W żadnym wypadku nie uważam, że nie masz racji tylko po prostu zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz.

Co do patriotyzmu, cóż, ja jestem przeciwny jakiemukolwiek przejawowi fanatyzmu, a często bycie patriotą z tym się wiąże w dzisiejszych czasach. Można kochać ojczyznę, ale dać się zabić za jakiekolwiek złe słowo o niej - to jest fanatyzm. Nie będę rzucał przykładami, bo o te łatwo w naszych życiu ;) Sam osobiście nie uważam się za patriotę, ale kocham swój kraj niezależnie od polityki, ludzi nią rządzących, złych czy dobrych chwil. Po prostu tu się urodziłem i tu mi dobrze, a jakiekolwiek zmiany nie oddziałują na mnie odkąd nie oglądam telewizji i żyję w swojej małej Polsce między bliskimi. Myślę, że bliżej mi z tym do patrioty niż takim z "polską swastyką" na flagach, których to nazywa się nacjonalistami. Gdyby przyszło mi walczyć za kraj, cóż, zrobiłbym to, bo to obowiązek obywatela, ale łatwo jest zauważyć, że byłbym wtedy tylko pionkiem w ręku rządzących tego świata, mięsem armatnim i żadne kule i śmieć takich jaka ja (tylko po drugiej stronie barykady) nic nie zmieni.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 13:05 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

290
Nigdzie nie powiedziałem, że miłość do polski do fanatyzm. Po prostu to co ludzie myślą, że jest patriotyzmem, często okazuje się chorym fanatyzmem, nic poza tym. Nie wiem jak wytłumaczyć Ci różnicę, więc po prostu zademonstruje Ci to na przykładzie muzyki, posłuchaj:

O to symbol fanatyzmu:
[youtube][/youtube]

A to symbol patriotyzmu:
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 13:14 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

291
victoria pisze:Dlaczego więc, jako dumny naród pozwalamy na obelgi, zniesławienie, deptanie naszych narodowych bohaterów, ale i niezwykłych zwykłych ludzi?

http://media.wpolityce.pl/cache/70/4f/7 ... a45ec3.jpg
Jak to były minister spraw zagranicznych i aktualny marszałek sejmu, mówił?

że Polacy to fachowcy od robienia laski Amerykanom?

i ze w ten sposób gówno można u Amerykanów załatwić?

http://www.fakt.pl/polityka/nagranie-ro ... 69654.html

Właśnie za te słowa polska demokracja urządziła tego pana Marszałkiem Sejmu.

No i chu, dupa i kamieni kupa.
/minister spraw wewnętrznych, nazwiskiem Sienkiewicz/
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 13:20 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

295
Musisz się bardziej przyglądać. Ja jestem Ruskim agentem, który odwraca wasze uwagi od nienawiści, gdy w międzyczasie moja mateczka Rosija powoli zabiera się za waszą polską dupę ;O
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 13:36 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czy Polak to brzmi dumnie?

299
Ah, no dobra. Jeśli mowa o dziewczynach, to wiele z nich jest wywożona, by zostać żonami naszych braci zaraz za Twoimi plecami. A informacje o rzekomych "zaginięciach" słuchacie w radio tylko po to, byście nadal uściskali nam dalej lewą ręke i myśleli, że to nie my. Bo z niewiernymi trzeba podstępem, udając przyjaciół, tak mówi święta księga. Udawałem głupiego z tą Rosją, by odwrócić Twoją uwagę od słusznej myśli i jak widzę mi się to udało :O
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 13:49 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Wróć do „My Polacy”

cron