Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

1
Dziennik:
"Boimy się radykalnego islamu i mamy takie prawo" - tak o swych pobudkach mówili przeciwnicy budowy meczetu w Warszawie. Kilkadziesiąt osób zebrało się, by pokazać, że nie wierzą w pokojowe intencje społeczności muzułmańskiej. No chyba że jej przedstawiciele wyrzekną się przemocy na piśmie.
czy staliśmy się krajem nietolerancyjnym czy też sam islam budzi tyle negatywnych emocji, ze ludzie postanowili blokować powstanie meczetu? co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 19:49 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

2
Kiedyś bym powiedział bez zastanowienia , chcą budować , mają pieniadze niech bydują nie widzę przeszkód.

Dzisiaj juz tak nie powiem i nic tu nie ma do rzeczy brak tolerancji , czy jaieś uprzedzenia.

Życie uczy i człowiek powinien wyciagać wnioski z nowych doświadczeń , ba ma taki obowiazek , by obserwować to co sie dzieje w Polsce , Europie i na innych kontynentach.
A dzieje się wiele złego i nie wolno tego bagatelizować.

Pierwsza zasad jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie.

O ile wiem to w Warszawie stoi już meczet.(nie wiem czy nie kilka)Ile w Warszawie jest wyznawców islamu ? Kto chce ten meczet budować , jak to uzasadnia .

Meczet, który powstaje na warszawskiej Ochocie, ma wysokość sześciu pieter i jest wyposażony w tradycyjne wieże – minarety. Na budowę wyrazili zgodę warszawscy radni, poproszeni przez Ligę Muzułmańską RP. To organizacja powiązana z Bractwem Muzułmańskim, którego cele są sprzeczne z wartościami demokratycznych społeczeństw Europy.

Więc jak to jest z tym zezwoleniem panowie radni ? Jesteście przedstawicielami tych ludzi którzy protesują przeciwko bydowie . Kto zapytał z radnych jak jest z tolerancją innych religii w krajach muzułmańskich ?

A Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie w dzisiejszym świecie , a Islam wcale nie jest taki łagodny

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TH ... mlody.html

http://tarnowskikurierkulturalny.blox.p ... an-na.html

http://info.wiara.pl/doc/361808.Chrzesc ... 75-krajach

http://krzyz.katolicy.net/?topic=132.2285%253Bwap2

Czy można sie dziwić takim reakcjom ludzi. Przstańmy ulegać propagandzie , że Świat idzie w dobrym kierunku , oraz opiniom , że wszędzie jest "cacy" tylko jestesmy tacy "be".

Oko za oko , ząb za ząb...........meczet za kościół. Meczet w kraju katolickim , kościól w kraju muzułmańskim .

:Polska:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 21:04 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

3
fiodor pisze:Dziennik:
"Boimy się radykalnego islamu i mamy takie prawo" - tak o swych pobudkach mówili przeciwnicy budowy meczetu w Warszawie. Kilkadziesiąt osób zebrało się, by pokazać, że nie wierzą w pokojowe intencje społeczności muzułmańskiej. No chyba że jej przedstawiciele wyrzekną się przemocy na piśmie.
czy staliśmy się krajem nietolerancyjnym czy też sam islam budzi tyle negatywnych emocji, ze ludzie postanowili blokować powstanie meczetu? co o tym sądzicie?
:zdziw::zdziw: Serio Fiodor ,bo ja nie w temacie jezeli chodzi o budowę meczetu.....

Fiodor ,a my kiedys bylismy tolerancyjnym krajem ??? Przypomnij ,bo ja nie pamietam ....
W ludziach wszystko co nie dotyczy ich samych ,ich pogladów ,ich wiary ,ma sie nijak do ich zapatrywań budzi i budziło wszelkie negatywne emocje ...
No paranoja ...budują kościół za kościołem :zemdlala: I jakos o to nilkt pretensji nie ma ,a meczet bedzie im przeszkadzał ??
Jeszcze ludziom każa podpisywac jakies pokojowe deklarację ...Tylko nie rozumiem po co ????????
Naprawde czasami sie wstydze ,za nas -Polaków ....Naprawde ...
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 21:08 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

4
Nie ,no Janio ...A widziałes kiedys te Kościoły katolickie ,jaaakich one sa rozmiarów .....:zdziw: I ile ich jest ....
Acha ,czyli jak Kuba Bogu ,tak Bóg Kubie ,oko za oko ,zab za ząb - no pieknie ,To zyjmy tak cały czas ,według własnie takich zasad ,a świat NAPEWNO BEDZIE'' PIEKNY ''....:diabolo:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 21:12 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

5
Zdarzyło mi się dzisiaj przypadkiem przechodzić koło tego protestu :rolleyes: I było mi trochę wstyd, że w środku Europy widzę taki przejaw nietolerancji.
To organizacja powiązana z Bractwem Muzułmańskim, którego cele są sprzeczne z wartościami demokratycznych społeczeństw Europy.
Ale co dokładnie jest sprzeczne?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 21:17 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

6
Dziennikarka Katarzyna Górak-Sosnowska, spisała wypowiedzi przeciwników budowy meczetu i podzieliła je na sześc grup, wyszło ciekawie
1) Polak patriota: dosyć często pojawia się w komentarzach, zarówno w wersji religijnej (np. „Jestem przeciwko budowie meczetów z minaretami w chrześcijańskiej Rzeczypospolitej”, „Polska dla prawdziwych polaków chrześcijan”, „Brońmy Krzyża”), jak i świeckiej (np. „Polska dla Polaków!!!!!”, „Jako obywatel RP nie życzę sobie, aby ta religia rozpowszechniła się moim kraju”). Chce przede wszystkim bronić Polski i wyznaczników polskości – religii i narodu polskiego. Odwołuje się do polskiej historii – zarówno momentów wzniosłych (np. „Nasz kraj nigdy się nie poddał – tym razem nie będzie inaczej”, „Przydałby się Jan III Sobieski by załatwić sprawę z islamem na kolejne400lat!”), jak i czasów zagrożenia (np. „Nasze dziadkowie walczyli żeby Polska była mieszkaniem tylko dla Polakow bo nie po to oddali krew żeby Islam i Araby pokonali Polske tak jak kiedys”). Muzułmanie stali się w oczach Polaka patrioty kolejnym agresorem, zagrażającym Polsce, zajmując miejsce innych odwiecznych wrogów („Nie będzie arab pluł nam w twarz!”, „Majątek narodowy oddajemy za darmo Żydom, arabów do kompletu nam nie potrzeba”).



2) Świadomy Europejczyk: perspektywa poznawcza Świadomego Europejczyka sięga zdecydowanie dalej i opiera się o fundamenty wspólnej tożsamości europejskiej. Także w tym przypadku wymaga ochrony przez zagrożeniem z zewnątrz (np. „Stop islamizacji Europy”, „Budowa meczetu w Polsce to kolejny krok ku powolnej islamizacji Europy”). Świadomy Europejczyk ma naturę działacza – widząc problemy związane z funkcjonowaniem mniejszości muzułmańskich w Europie, stara się wyciągnąć z tego wnioski dla Polski (np. „uczmy się na błędach Francji, Niemiec, Anglii…”, „NIE islamizacji Polski, nie chcemy tego z czym boryka się Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja czy Francja”). Swój kraj przyrównuje do największych gospodarek europejskich, o zróżnicowanej strukturze etnicznej i religijnej, najprawdopodobniej ze względu na wspólną przynależność do UE. Niejednokrotnie czerpie ze swoich własnych doświadczeń migracyjnych (np. „Widze co dzieje sie w Londynie i nie chce tego samego w Polsce”, „Zyje w kraju, gdzie meczet jest niemal na każdym rogu. I widze jak tragiczne sa tego skutki na codzien”, „naoglądałam się muzułmanów w Paryżu”), zdobytych dzięki otwarciu granic lub z teleiwzora. Świadomy Europejczyk stara się działać prewencyjnie, a jego sposób argumentowania cechuje pragmatyzm i analityczność.



3) Wychowawca: jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych typów. Jego niechęć wobec meczetu ma wyłącznie charakter wychowawczy, a jej celem jest nauczenie muzułmanów wzajemności. Jeżeli tylko w państwach muzułmańskich przestanie się mordować chrześcijan (np. „Dlaczego my mamy ich tolerować skoro oni w swoich krajach mordują Chrześcijan?”, „Mordowanie wyznawców innych religii jest u nich na porządku dziennym. Jestem na NIE dla meczetu i dla ich zachcianek religijnych w naszym kraju”) i zacznie budować kościoły (np. „Można byłoby się zgodzić na budowę w RP gdyby wzajemnie mogłybyć budowane świątynie chrześcijańskie w (z całym szacunkiem) – ‘Państwach Islamskich’”), Wychowawca chętnie przystanie na budowę meczetu. Postawa Wychowawcy ma często charakter roszczeniowy – oczekuje, że muzułmanie jako pierwsi staną się tolerancyjni (np. „Gdy staną się tolerancyjni będzie można się odwzajemnić. Nie wcześniej”, „W krajach, gdzie islam jest religią dominującą zabija się chrześcijan. Jeśli mamy go tolerować to najpierw niech sam wykaże się tolerancją”). Wychowawca zna swoich podopiecznych na tyle dobrze, że niekiedy antycypuje ich postawy (np. „Podpisałem się pod tym listem, ponieważ oni tez podpisaliby podobny list przeciwko nam”, nie powinniśmy tolerować kultury, która w naszej sytuacji nie byłaby tolerancyjna wobec nas i sankcjonuje przemoc wobec innowierców”). Krajem, który Wychowawca najbardziej chciałby zreformować jest niewątpliwie Arabia Saudyjska, często podawana jako koronny przykład nietolerancji muzułmanów („Katolicy w Arabii Saudyjskiej zmuszeni są działać nielegalnie. Meczet?! Proszę bardzo ale nie wcześniej niż w Arabii nie powstanie Kościół Katolicki”, „Jak będzie kościół katolicki w Rijadzie to zmienie zdanie, ale o tym można tylko pomarzyć”).



4) Znawca islamu: wśród przeciwników budowy meczetu nie brakuje ekspertów z zakresu religii i kultury muzułmańskiej. Niektórzy z nich na własną rękę sięgnęli do źródeł i przekonali się, jaki naprawdę jest islam (np. „Myślę że każdy przy zdrowych zmysłach kto chociaż raz przeczytał Koran lub jego fragmenty podpisze się pod tą petycja”, „Uważam, że islam jest religią, która promuje rasizm przeciwko żydom i chrześcijanom. Jest to zawarte w Koranie”). Znawcy islamu wskazują na to, że jest to religia szerząca terror (np. „Stop wprowadzaniu terrorystów do Polski! Islam to religia terroru”, „Stanowcze NIE dla religii, w której naturze leży przelewanie krwi), logiczne więc wydaje się, że z meczetu korzystać będą terroryści – choć trudno powiedzieć, czy będzie on jedynie miejscem spotkań czy także przysposobienia do działalności terrorystycznej (np. „władze warszawy tworzą przyczółki dla terrorystów islamskich”, „Dołączam się do sprzeciwu ponieważ budowa takich ‘świątyń’ zagraża naszemu życiu ponieważ wiąże się to z terroryzmem”). Skrajni, radykalni Znawcy islamu posuwają się o krok dalej porównując islam z ideologiami („Islam to zło. Powinien być zakazany tak jak faszyzm, bo tak jak faszyzm to zbrodnicza ideologia”, „Islam to ideologia propagująca nienawiść i szowinizm. To nacjonalistyczna postawa, powinna być traktowana na równi z komunizmem i faszyzmem”), wpisując się w nurt tzw. islamo-faszyzmu.



5) Liberał-feminista: ten typ przeciwnika budowy meczetu ma na względnie wolność, poszanowanie demokracji i praw człowieka, a zwłaszcza kobiet. Liberał-feminista jest dalekowzroczny – w budowie meczetu dostrzega początek procesu mającego na celu pozbawienie go praw i wolności obywatelskich (np. „Zdecydowane NIE meczetom w Polsce! Jestem wolnym człowiekiem i zamierzam nim pozostać”, „Pragnę wolności w swoim kraju a nie narzucanie mi islamskiej doktryny”). Ze szczególną troską odnosi się do praw kobiet – zarówno w państwach muzułmańskich (np. „W krajach muzułmańskich nie ma tolerancji dla innych religii! Gwałci się kobiety, a potem zabija!”, „Islam to więzienie dla kobiet. Islamiści do tej pory od 6 wieku n.e zastanawiają się czy kobieta to człowiek!!! Polecam wszystkim feministkom”), jak i - przyszłościowo - w Polsce (np. „Jak tak dalej pójdzie, niedługo zamiast podziwiać dziewczyny w pięknych obcisłych bluzkach, będziemy oglądali zniewolone namioty…”, Jestem przeciwna islamizacji Europy. Chcę za 10 lat żyć w wolnym i demokratycznym kraju, gdzie kobiety mogą się kształcić, pracować i być wolne”).



6) Multi-kulti: chyba jako jedyny, Multi-kulti odczuwa swego rodzaju dysonans między sprzeciwem wobec meczetu i swoją tolerancją. Uważa się bowiem za osobę tolerancyjną, co wielokrotnie podkreśla (np. „Jestem tolerancyjny, niech wyznają swoją religię, ale w swoim domu”, „Nie jestem przeciwko islamowi, ale dlaczego to my mamy się przystosowywać do nich. Przecież to nasz Kraj!”). Z dysonansem radzi sobie na różne sposoby – odwołując się do zasady wzajemności (np. „Skoro oni nie wiedzą co to tolerancja i poszanowanie dla innej religii to i my nie musimy”, „Jeśli ma być tolerancja, to obustronna. Najpierw zgoda na budowę kościołów w państwach islamskich, potem nasza zgoda na budowę meczetów w Polsce”), albo tolerując wszystkich i wszystko poza muzułmanami i islamem (np. „Każda inna religia tylko nie islam!”, „Jestem gorącym zwolennikiem wolności religijnej. Bronię się przed działaniami środowiska mogącego nie podzielać mojego nastawienia”, „jestem tolerancyjna, ale wszystko ma swoje granice”). Czy tak czy inaczej, muzułmaninie na jego tolerancję nie zasługują, a co więcej – mogą jej zagrażać. Dzięki tym zabiegom Multi-Kulti nadal może uważać się, za tolerancyjnego obywatela, szanującego prawa mniejszości i czuć się z tym dobrze.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 21:21 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

8
KTO NIE WALCZY O SWOJE , kTO SADZI ŻE WOLNOŚĆ JEST MU DANA NA WIEKI , KTO JEST BIERNY , KTO OKAZUJE SŁABOŚĆ , BRAK ZDECYDOWANIA , TAM GDZIE NIE MA JEDNOŚCI , GDZIE KAZDY KŁOCI SIĘ Z KAZDYM , GDZIE INTERES OCYCH JEST PRZED WŁASNYM INTERESEM , KTO POZWALA WE WŁASNYM DOMU RZĄDZIĆ INNYM...........TEN GINIE , A JEGO KOBIETY I DZIECI IDĄ W NIEWOLĘ.

Dorcik , Aka chcecie iść w jasyr , nosić chusty i żeby wam widać było tylko oczy........:ach:

Troszeczkę żartuję , ale by nie widzieć ekspansji na Europę innych religii , szczególnie islamu , wypieranie chrzescijaństwa z miejsc gdzie korzenie tej religii sięgają wieków to trzba byś ślepym , albo głupim . A to nie są żarty , o czym warto wiedzieć.

Dorcik , a co do rzeczy ma wielkość kościołów , sądzę , że ich wielkość odpowiada ilości
wiernych w danej parafii. Ja nie jestem religijny , do kościoła nie chodzę , chyba , że zmuszają mnie okolicznośći i wówczas muszę przyznać , że pustek w nich nie widzę.
Co do krajów muzułmańskich i wielkości budowanych tam kościołów nie mam zadnej wiedzy.

Krystek , co sie przyczepilas z tym bigotem. Chcesz to dla Ciebie mogę nim być , już Ci dalem to do zrozumienia. Ja nie lubię się wykłócać , jestem człowiekiem ugody , zgody jak wolisz :witaj:

słownik języka polskiego
bigot (NOTqs) - pobożniś, świętoszek

http://www.slownik-online.pl/kopalinski ... 59EADA.php

:Polska:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 21:49 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

9
Janio

A bigot (in modern usage) is a prejudiced person who is intolerant of any opinions differing from their own or intolerant of people of different ethnicity, race, or class.

Potrzebujesz tlumaczenie?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 22:03 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

10
Przechodziłam tam akurat podczas tej manifestacji....i wiecie kto tam był? Młodzież Wszechpolska i stare babcie....
Zapytałam babci o co tu chodzi.....i powiedziała " ksiądz nam powiedział,że zabrali nam miejsce na kościół"....ręce opadają...
Niedaleko mieszkam i koło mnie jest z osiem kościołów....a chcieli by jeszcze jeden... :niewiem:
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 8:53 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

11
Krystek , a teraz wyłazi z Ciebie to co tkwi w Twoim wnętrzu. Zaczynasz sie popisywać znajomością języka , sugerując , że ten kto nie zna angielskiego ten jest kimś gorszym.
Czu to takie ważne , jakie to ma znaczenie.

Podaj żródlo tak jak ja podałem , a postaram się to prztłumaczyć , a jak nie dam rady to poproszę synową , ktora uczy tego języka w liceum.Wyglada na to , że zależy kto do jakiej encyklopedii sięgnie , stąd nasze róznice w interpretacji tego słowa.

Po raz kolejny Ci piszę , że dla Ciebie mogę być bigotem , a do Ciebie to nie dociera , ciągle wracasz do tego .Wiesz o czym to świadczy ? Sądzę , że się domyślasz.

Szkoda , że tak mało miałaś do powiedzenia w sprawie budowy meczetu w Warszawie .

Dlaczego warszawiacy mają się godzić na budowę światyni muzułmańskiej w stolicy Polski ? Czy w podzięce za to co czynią muzulmanie w krajach gdzie dominuje ta religia .

Islam jest religią ekspansywną , bezkompromisową , zaborczą , wrogo nastawioną do innych religii , walczącą z niewiernymi na śmierć i zycie , uciekającą się do przemocy, czy to broniąc swoich zasad, czy to usiłując narzucić je innym.

Wiem , wiem miła KrysteK , że ludzie lepiej znający islam i jego tradycje wiedzą, że większość muzułmanów – których jest na świecie około miliarda – uważa swoją religię za nie mniej pokojową niż buddyzm czy chrześcijaństwo.

Zdefiniowanie islamu nie jest łatwe. Posługując się trzema kategoriami , można stwierdzić, że islam jest zarówno wiarą religijną , jak i ideologią polityczną. Bywa również oznaką tożsamości indywidualnej i grupowej.

Te trzy definicje , ani się nie wykluczają , ani nie pokrywają się ze sobą , dlatego też ta religia jest tak groźna.

Niech nas nie mylą , nie usypiają gloszone prawdy o islamie.Słowo islam oznacza w języku arabskim „całkowite poddanie się Bogu” i jest blisko związane ze słowem salam oznaczającym pokój. Zarówno swoich współwyznawców , jak i cudzoziemców muzułmanie pozdrawiają słowami – as-salam alajkum – pokój z Tobą. Dziekuję za taki "pokój" gdzie głowy obcinają niewiernym

Lepiej dmuchać na zimnie niż się sparzyć , lepiej zapobiegać chorobie niż ją leczyć , to chcą powiedzieć między innymi protetujacy przeciwko budowie meczetu w Warszawie , czy gdzie indziej w Polsce.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 11:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

12
słyszałam ,że w Krakowie również w Krakowie przymierzaja sie do budwoy meczetu
podobno znakezli jakies dogodne miejsce na ..Kazimeierzu.)

to trudme zagadnienie godzic się czy nie na budowę meczetw w Polsce
zresztą meczety już w Polsce są
z jednej strony nie można wrzucać wszytkich muzułmanow do jednego worka,że to terroryści,większosć jest spokojna i nikomu nie zagraża
z drugiej,zeby nie mieli coraz więlkszych wymagań
Polsce na razie zalew islamu taki jak w Europie zachodniej nie grozi
nadal jestesmy za biednym krajem na masową imigracje,muzułmanów jest garstka
pytanie dmuchac na zimne,czy zaryzykować
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 18:32 przez Ariadna-enta, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

13
a ja stoję na rozdrożu i szczerze powiem, że rozumiem poglądy janio. co budzi moje wątpliwości? budowa meczetu ma być w większości sponsorowana przez arabię saudyjską. i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, ze w arabii saudyjskiej chrześcijaństwo działa nielegalnie i istnieje zakaz budowy kościołów. nie ma tam ani jednego kościoła czy kaplicy a chrześcijanie są prześladowani. i tu jestem za tym, że jeśli ma powstać gdziekolwiek na świeci meczet to w zamian takie kraje jak arabia saudyjska powinny wyrażać zgodę na budowę kościoła. problem polega na tym, ze my staramy się żyć w duchu tolerancji a ta tolerancja jest bezwzględnie wykorzystywana i bez wzajemności. chyba powinno zacząć się o tym mówić głośno i bez oskarżeń o brak tolerancji. myślę, że jeżeli my dajemy komuś pewne prawa i okazujemy się gościnni wobec innych religii to tego samego powinniśmy wymagać od strony przeciwnej. i nie ma to z brakiem tolerancji nic wspólnego. to raczej szacunek dla siebie.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 18:39 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

14
Janio,
jesli myslisz, ze ja sie popisywalam angielskim to sie mylisz! To bylo proste lenistwo - ja mieszkam w Stanach i zrobilam proste "kopiuj- przepisz" z Wikipedii. Tutaj na forum wiele osob uzywa zwroty angielskie i mieszka poza Polska, wiec bym sie nie zdiwila gdybys ty tez znal ten jezyk.
Ale jesli cie tym w jakis sposob urazilam to przepraszam!

Tlumaczenie:
Bigota (w nowoczesnym uzyciu) czlowiek, ktory nie toleruje zadnych opinii innych niz jego a takze ludzi o innym pochodzeniu, rasie, klasie.

Moze ty sie ze mna nie zgodzisz - ale takie beztolerancyjne nastawienie do innych jest grozniejsze niz ci "inni."
Ludzie chca nalezec, chca byc w grupie, chca miec te same prawa i te same przywileje.
W koncu jak ktos z innego kraju czy o innej religii pracuje w Polsce to go dotycza polskie przepisy, musi placic podatki, przestrzegac polskiej konstytucji...
Wiec czemu tym samym ludziom odbierac prawo do zbudowania swiatyni?

Jesli my zaczemy kogos traktowac jako kogos obcego i niebezpiecznego to moze popchniemy ta osobe w tym kierunku?

Ja widzialam zbyt wiele tragedii spowodowanych przez brak tolerancji...I wiesz co, nim kazdy z nas jest Polakiem, Turkiem, bialym , czarnym, katolikiem, muzulmaninem - to kazdy z nas jest czlowiekiem
I moze jakbysmy szukali tego , co nas laczy a nie tego, co dzieli to mniej by sie trzeba bylo obawiac innych ludzi?
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 18:49 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

15
ja też w tym wzgledzie mam mieszane uczucia
wiadomo,ze islam dobrze się nie kojarzy
w mediach na ogół pokazuje sie tę radykalną część islamu,tych największych fanatyków
to rodzi strach
ale z drugiej stony jest wielu porządnych muzułmanów nie mających nic wspólnego z tym nahbardziej skrajnym odłamem,które chce iśc na wojnę z niewiernymi
to nie ich wina,ze w krajach arabskci nie zezwala sie na budowę światyń chrześcijańakich
poza tym islam to nie tylko kraje arabskie.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 18:53 przez Ariadna-enta, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

16
Krystek ja się tak latwo nie obrażam , zresztą nie bylo powodu , nawet o czymś takim nie pomyslałem .

Ale Ty jesteś niereformowalna , trochę tłumaczy Cię to , że mieszkasz w Stanach (jak długo , czy na stałe) - inaczej myślisz. Ale czy USA to taki tolerancyjny kraj , wzorzec do naśladowania ? Mam poważne watpliwości.Odmowa wiz dla Polaków o czymś mówi.

Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota. .... Kto nie umie daleko spoglądać , ten blisko ma kłopoty. /Konfucjusz/ ...

Zbytnia tolerancja ......to kolezanka głupoty.Tolerancja , mozna powiedzieć jest to "cierpliwa wytrwałość". Jak wszystko tak i cierpliwość ma swoje granice. Te granice wyznacza prawo.

Zgadzam się w całości z tym co napisał Fiodor.

Krystek , ja piszę to co myślę , mozna mnie przekonać do swoich racji mając ku temu argumenty. Nie zalezy mi na tym jak mnie odbierasz.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 19:39 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

17
Janio,
w Stanach mieszkam od 25 lat, na stale. Zostalam wykopana przez komunistow.

Czesc moich pogladow jest wlasnie dlatego, ze ja widzialam mase braku tolerancji! I za kazdym razem doprowadzilo to do tragedii.

Kto nie umie daleko spoglądać , ten blisko ma kłopoty. /Konfucjusz/ ...
podoba mi sie to zdanie- ale ja inaczej je odbieram.
Nam sie wydaje, ze jak zabronimy komus zbudowac kosciol, czy komus brac sluby, czy jesc w restauracjach "dla bialych" - to te problemy sie rozplyna w niebycie.
Ale tak nie jest - ludzie , ktorzy czuja, ze my ich dyskryminujemy w koncu beda mieli tego dosc.

I ja nie chce specjalnego traktowania dla tzw. "innych" ludzi - ja tylko chce by oni mieli dokladnie te same prawa i przywileje jak cala reszta.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 19:48 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

18
Krystek pisze:Janio,
w Stanach mieszkam od 25 lat, na stale. Zostalam wykopana przez komunistow.

Czesc moich pogladow jest wlasnie dlatego, ze ja widzialam mase braku tolerancji! I za kazdym razem doprowadzilo to do tragedii.

Kto nie umie daleko spoglądać , ten blisko ma kłopoty. /Konfucjusz/ ...
podoba mi sie to zdanie- ale ja inaczej je odbieram.
Nam sie wydaje, ze jak zabronimy komus zbudowac kosciol, czy komus brac sluby, czy jesc w restauracjach "dla bialych" - to te problemy sie rozplyna w niebycie.
Ale tak nie jest - ludzie , ktorzy czuja, ze my ich dyskryminujemy w koncu beda mieli tego dosc.

I ja nie chce specjalnego traktowania dla tzw. "innych" ludzi - ja tylko chce by oni mieli dokladnie te same prawa i przywileje jak cala reszta.
widzisz krystek - ja to postrzegam trochę inaczej. jako pewnego rodzaju upomnienie się również o swoje prawa. bo dlaczego moja religia ma być karana przez inną, którą ja w swoim kraju mam szanować? ja ją szanuję ale tego samego wymagam też od innych. islam to nie święta krowa, która może wszystko. powinno się jednak o tym głośno mówić. holendrzy, anglicy, hiszpanie - przekonali się już o "gościnności" islamu. więc takie demonstracje to nie wymysł nietolerancyjnych polaków ale efekt nietolerancji islamu. tak ja to widzę.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 20:08 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

19
fiodor pisze:widzisz krystek - ja to postrzegam trochę inaczej. jako pewnego rodzaju upomnienie się również o swoje prawa. bo dlaczego moja religia ma być karana przez inną, którą ja w swoim kraju mam szanować? ja ją szanuję ale tego samego wymagam też od innych. islam to nie święta krowa, która może wszystko. powinno się jednak o tym głośno mówić. holendrzy, anglicy, hiszpanie - przekonali się już o "gościnności" islamu. więc takie demonstracje to nie wymysł nietolerancyjnych polaków ale efekt nietolerancji islamu. tak ja to widzę.
Ja doskonale rozumiem, co mowisz. W Stanach jest pewnie nawet z tym troche inaczej bo jednak my mamy masy ludzi z kazdego kraju, kazego koloru, kazdej religii.

Ale odpowiedz mi na jedno pytanie: jak dlugo kazdy z nas bedzie czekal by ta "druga" strona byla w porzadku do nas? I jesli oni cos zle zrobia to my tez?
Ja wlasnie z tym mam tutaj problem- i ja mysle, ze w koncu ktos musi byc rozsadniejszy i powiedziec, ze dosyc tych zabaw, ze "oni tez nie chca tego zrobic". Ktos musi byc pierwszy by ludzie w koncu zaczeli sie porozumiewac. :moj:
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 20:21 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

20
już odpowiadam. w polsce jest co najmniej 6 meczetów. w eurpopie dziesiątki. w arbii saudyjskiej nie ma ani jednego kościoła. jak widzisz my nie czekamy. w europie to norma. ale druga strona nie wyciąga ręki. więc biorą się protesty. i po części uważam je za słuszne. tak samo jak popieram wprowadzenie wiz dla obywateli usa. póki nie zostaną zniesione dla polaków.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 20:35 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

22
tu nie chodzi tylko o rządy. holendrzy są bardzo tolerancyjnym narodem. islamiści zaczęli strzelać do polityków głoszących niewygodne poglądy. sami sobie są winni tego, że zwykli ludzie zaczynają czuć strach na widok meczetu. dzisiaj jest ok a jutro nam kogoś odstrzelą bo powiedział coś niezgodnego z islamem.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 21:14 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

23
fiodor pisze:tu nie chodzi tylko o rządy. holendrzy są bardzo tolerancyjnym narodem. islamiści zaczęli strzelać do polityków głoszących niewygodne poglądy. sami sobie są winni tego, że zwykli ludzie zaczynają czuć strach na widok meczetu. dzisiaj jest ok a jutro nam kogoś odstrzelą bo powiedział coś niezgodnego z islamem.
Az rece opadaja...
To jaka widzisz rade? Bo przeciez jesli takie "zagrywki" dalej beda trwaly to to wszystko sie tylko pogorszy. I jaki bedzie koniec?
Myslisz, ze istnieje nadzieja dla rodzaju ludzkiego? Czy tyle juz w nas jest nienawisci, starych i nowych zalow, zlosci, ze zadne porozumienie nie jest mozliwe?:niewiem:
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 21:20 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

24
widzę nadzieję. trzeba dla siebie żądać tego samego czego żądają od nas inni. jeśli ktoś ma zapisane, że chrześcijaństwo jest karalne to islam też powinien być karalny, jeśli jest zakaz budowy kościołów niech jest i zakaz budowy meczetów. napiszesz, że ta metoda zaostrzy konflikt. pewno przez jakiś czas tak. ale proporcje muszą być zachowane. jeśli ja szanuję to wymagam szacunku. osobiście od religii trzymam się z daleka ale wszelakie dysproporcje nie podobają mi się. tym bardziej, ze islam wymaga ale nic w zamian nie daje. coś na zasadzie dasz palec weźmie rękę. cała unia europejska powinna siąść nad tym problemem. bo bezgraniczna tolerancja sprawdza się jedynie wtedy gdy obaj partnerzy potrafią ją stosować a nie tylko jeden z nich.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 21:30 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

25
Krystek, jednego nie rozumiem, tak bardzo Cie boli polska nietolerancja, ubolewasz na muzułmanami, których de facto w Polsce nikt nie prześladuje, a obojętny Ci jest los tysięcy naprawdę prześladowanych chrzescijan nie tylko w Arabii Saudyjskiej. Masz bardzo ukierunkowane współodczuwanie ;) W samej Arabii saudyjskiej jest ok miliona chrześcijan, sa prześladowani za posiadanie Biblii, różańca, krzyżyka, działają w podziemiu... Gdyby taka była sytuacja muzułman w Polsce, Krystek byś nas zniosła z powierzchni.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 22:27 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

26
victoria pisze:Krystek, jednego nie rozumiem, tak bardzo Cie boli polska nietolerancja, ubolewasz na muzułmanami, których de facto w Polsce nikt nie prześladuje, a obojętny Ci jest los tysięcy naprawdę prześladowanych chrzescijan nie tylko w Arabii Saudyjskiej. Masz bardzo ukierunkowane współodczuwanie ;) W samej Arabii saudyjskiej jest ok miliona chrześcijan, sa prześladowani za posiadanie Biblii, różańca, krzyżyka, działają w podziemiu... Gdyby taka była sytuacja muzułman w Polsce, Krystek byś nas zniosła z powierzchni.
Kto ci powiedzial, ze ich los mi jest obojetny????
Tytul watku byl "protest przeciwko budowie meczetu" i ten przypadek byl opisany.
Sytuacja chrzescijan w Arabii Saudyjskiej jest mi nieznana. Opisz ja - ze zrodlami- i ja sie ustosunkuje.
Wyglada na to, ze od czasu naszej dyskusji o "mowie nienawisci" twoim celem jest wyszukiwanie mych postow i atakowanie...Smutne.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 22:34 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

27
Smutne, masz rację. Bo uważasz, ze kto nie z Tobą to przeciwko Tobie. Uczysz tutaj wszystkich tolerancji, grzmisz nad brakiem akceptacji wszystkiego co Ty popierasz i zero empatii dla ludzi o innych poglądach. Moze zanim zaczniesz upominać innych, spójrz na siebie, bo jestes jedyną osobą na forum, która do nauki miłosci stosuje kij.
Przeczytaj w ilu postach nazywasz janio bigotem, az do znudzenia czy ktokolwiek uzył jakiegos epitetu wobec Ciebie, czy janio odpowiedział ci w Twoim tonie i w jaki sposób ja Cię atakuję, bo mam inne zdanie?
Krystek to jest ogólnodostępne forum dyskusyjne, więc wyluzuj troszeczkę, bo nikt nie ma patentu na jedyną słuszną rację, ani Ty ani ja.

O sytuacji chrześcijan w Arabii Saudyjskiej mozesz sobie wygooglać :D
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 23:03 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

28
Victorio,
brak mi slow. Ty najwyrazniej wzielas nasza dyskusje za bardzo osobiscie i teraz postarasz sie "dolozyc " mi przy kazdej okazji.
Wyraznie ty i wspomniany kolega powinniscie nosic to samo imie.
Google ja moge - bo najwyrazniej ty nie masz pojecia o czym pisalas i dlatego odmawiasz opisania.
Nie ma sensu taka rozmowa. Ty nie potrafisz wybaczyc, kiedy - wedlug ciebie- "stracilac" w dyskusji. A wiec zaczynajac od teraz nie bede odpowiadala na twe posty .
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 23:11 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

29
Krystek, skad wogóle przychodzi Ci do głowy że ja mam cos do Ciebie osobiscie? Że chcę Ci dołożyć??? Co mogłam stracic w dyskusji, jak w dyskusji mozna tylko zyskać? Przecież po to sie dyskutuje... Po co takie zdania, co chciałas przez to powiedzieć
Wyraznie ty i wspomniany kolega powinniscie nosic to samo imie
Nie odmawiam Ci opisania sytuacji w Arabii Saudyjskiej tylko nie rozumiem celu, mamy taki sam dostęp do internetu i ja mam Ci opisywać to co czytam, kiedy sama mozesz przeczytac więcej niż ja, bo Twój angielski jest napewno lepszy od mojego.

Nikt w Polsce nie przesladuje muzułmanów, ale co jest dziwnego w tym, ze ludzie obawiają się, majac tyle złych przykładów ze świata?

To jest zdjęcie autostrady do Mekki, przeczytaj kto moze po niej jeździć
Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 23:35 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Protest przeciwko budowie meczetu.

30
Ariadna-enta pisze:słyszałam ,że w Krakowie również w Krakowie przymierzaja sie do budwoy meczetu
podobno znakezli jakies dogodne miejsce na ..Kazimeierzu.)

to trudme zagadnienie godzic się czy nie na budowę meczetw w Polsce
zresztą meczety już w Polsce są
z jednej strony nie można wrzucać wszytkich muzułmanow do jednego worka,że to terroryści,większosć jest spokojna i nikomu nie zagraża
z drugiej,zeby nie mieli coraz więlkszych wymagań
Polsce na razie zalew islamu taki jak w Europie zachodniej nie grozi
nadal jestesmy za biednym krajem na masową imigracje,muzułmanów jest garstka
pytanie dmuchac na zimne,czy zaryzykować
Kilka lat temu taki artysta - skandalista, bardziej skandalista http://www.foliaclub.pl/artykul.php?artykul=12 próbował zszokować Kraków meczetem, ale albo mu sie odechciało albo znalazł cos bardziej szokującego, w kazdym razie pomysł mu sie rozmył :D Szokował natomiast archeologów pracujących pod płytą rynku, zarzucając ich swoimi "rzeźbami"- bak motocyklowy z przyklejoną vaginą.....
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 23:47 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Wróć do „My Polacy”

cron