Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

91
Jataganie (jesli to do mnie było) ja staram się kumać to co chcesz przekazać , tylko nie rozumiem Twego zgorzknienia , wizjonerstwa , zdziwenia reakcją ludzi , obojętnie jakie one są.Nie masz prawa ich oceniać , nie znasz szczegółów , nie znasz ludzi.

To co dzieje się w Polsce (bez polityki) miesci się w normie.Takie jest , zycie i nic się na to nie poradzi.

Tak , trudno nie być wstrząśnietym tym co sie stało , ale oczywiscie są tacy co w duchu cieszą się z tej tragednii , mało to w Polsce mamy wrogów wychodowanych na własnej piersi , na polskim chlebie.

Oczywiscie , że wiele osób przyszło po to by sie pokazać , zobaczyć salony w Pałacu Prezydenckim , ale i wyrazić swój stosunek do tego co sie stało , a może nawet z samej ciekawości.Dziwisz się ? Bo ja nie , to norma.

Ci ludzie rozumieją , że to wydarzenie przejdzie do historii , to jest wydarzenie na miarę stuleci. Uczestniczyć w czymś takim , wpisać się do ksiegi , uczestniczyć nawet w charakterze widza , to jest coś , co sie nie zdarza na codzień.Byli tacy którzy pojechali na weekend lub wybrali spacer.Ja się nie dziwę ludziom , ich reakcji , ich zachowaniom , ich wyborom.Wszystko w normie.

Szum o pochówek. Malo to w Polsce klakierów na zamówienie , malo to media robią taka czy inna atmosferę , mało to ludzi którzy uważają , że Wawel to miejsce dla postaci wybitnych , inni będa twierdzić , że wcale tak sami wybitni nie leżą. Wszystko w normie , nawet i to , że Ci co zadecydowali o pochowaniu pary Prezydenckiej na Wawelu mieli takie prawo i zrobili to co uwazali za stosowne.

O dyskotekach nie słyszałem , ale na wesulu u kolegi był mój syn.Wesele odbyło się.Czy nalezy sie dziwić ? Przesunieto termin żałoby o jeden dzień , a tu wszystko załatwione , zapięte na ostatni guzik , przesuniecie terminu wykluczone , wydano masę kasy........
Uszanowano minutą ciszy zmarłych w katastrofie , atmosfera była inna niz zwykle , grano mniej kawałków niz zwykle , trwało krócej niż zwykle , nie bylo poprawin.Czy mozna było postapić inaczej ?

Czy ja rządam , by wszyscy mysleli tak ja , czy mam pretensje , że nie wszyscy myśla jak ja ? Jeszce na głowe nie upadłem. Rządam jedynie , że jesli ja szanuję (byc może ze zdziwieniem) zachowania , decyzje innych w świetle tej tragicznej w skutkach katastrofy , by tacy , między innymi jak Ty nie wciskali , nie narzucali mi swoich poglądów , przemysleń , zachowań z wielkim przeświadczeniem o słuszności swoich wywodów.

Pisz co chcesz , ja to zrozumiem , ale nie wypowiadaj się w imieniu np. swego sasiada , tych co wywieszaki flagi lub nie wywieszali , tych pośli oddać cześć zmarłym osobiście , co brali udział w uroczystościach , w mszach, co się modlili , przynosili kwiaty , co stali kilka godzin w kolejkach......Nie myśl za innych , nie ustawiaj , nie oceniaj. Tylko tyle.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 18:47 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

92
W sobotę po ogłoszeniu listy pasażerów doznałem szoku. Na liscie znajdował się mój były dowódca gen. Tadeusz Buk. Miałem zaszczyt poznać go kiedy był jeszcze majorem i zastępcą dowódcy półku dywizji (jeszcze wtedy) kawalerii powietrznej w Nowym Glinniku. To był rok 1997... kilkukrotnie miałem z nim kontakt i wywarł na mnie prostym żołnierzu niesamowite wrażenie. Przede wszystkim był normalny "niestrepiały"... byłem świadkiem tego gdy już jako pólkownik wciągał Polski sztandar na maszt przed gmachem NATO po tym jak oficjalnie przyjęyo nas do struktur. Zamieszkał, niemal po sąsiedzku... widywaliśmy się co jakiś czas, byłem dumny gdy został dowódcą woisk lądowych i nagle...
Druga taka osobą był gen Potasiński... Prawdę mówiac były to jedyne osoby co do których czułem żal że już ich nie ma...
Tym bardziej wpieniał mnie szum medialny wokół pary prezydenckiej, jakby zginęły tylko dwie osoby... przeraziła mnie hipokryzja... w piątek mogliby go w łyżce wody utopić a w sobotę niemal swięty... więc nie do końca wierzę w tę szczerą przemianę.... sorka.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 18:52 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

93
victoria pisze:Jedni demonstrują, inni nie... ale tych wieszających flagi 3 maja jest więcej, przynajmniej w moim miescie.
a u mnie odwrotnie. niestety.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 18:53 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

94
Jatagan pisze:... w piątek mogliby go w łyżce wody utopić a w sobotę niemal swięty... więc nie do końca wierzę w tę szczerą przemianę.... sorka.
Nic tak nie poprawia zyciorysu i milosci spoleczenstwa jak tragiczna smierc...
Kto nie ma slabosci dla tragicznych bohaterow?...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 18:56 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

96
janio pisze:Nie słucham Radia Maryja. Nie czuję , nie mam takiej potrzeby.Ale żeby mi przeszkadzali ludzie , którzy mają inni stosunek do tego radia - niby dlaczego.

Ogladam czasami telewizję TRWAM . Można trafić tam na ciekawą dyskusję w sprawach Polski , historii , spotkać ciekawych ludzi i poznać ich stosunek do spraw bierzących , jakże inny , niż przedstawiany w mediach prywatnych. Jest tam wiele pozycji bardziej ambitnych , o wiele lepszych niz np. "szlo kontaktowe ".

:Polska:
Gratuluję... a jak to się ma do tematu?
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 19:06 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

97
Masz rację , zlikwiduję ta wypowiedz.Chodziło mi ataki na Babcię , która jest słuchaczka tegp radia.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 19:15 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

98
Ataki jeśli tak to nazwać nie są ze względy na RM a jeśli już to ze względu na "jedynie słuszne wartości" jakie chce nam wszystkim przekazać... i na stwierdzenia o których pisaliśmy odnośnie patriotyzmu i pogladów politycznych...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 19:24 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

100
victoria pisze:Dopuszczasz myśl, ze to co dla Ciebie bzdet, dla kogoś moze mieć wartość?
Ja tak... a Babcia?
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 19:55 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

101
Trzeba ją zapytać, ale w jej postach nie wyczuwam pogardy dla innych(pomijam odpowiedzi na zaczepki), raczej dumę z tego w co sama wierzy..
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 19:59 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

102
Widzisz, to twoje subiektywne odczucie do którego masz prawo... tak samo jak ja, fiodek, czy kilka innych osób mamy prawo do swoich odczuć, równie subiektywnych a odmiennych niż twoje...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:08 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

104
victoria pisze:Trzeba ją zapytać, ale w jej postach nie wyczuwam pogardy dla innych(pomijam odpowiedzi na zaczepki), raczej dumę z tego w co sama wierzy..
z tym, ze nie można zawłaszczać patriotyzmu dla siebie. a babcia to robi. to bardzo sprytnie zakamuflowana pogarda dla myslących inaczej niż ona. coś w stylu - my stoimy tu gdzie staliśmy - wy tam, gdzie stało zomo. jedna z bardziej perfidnych wypowiedzi jaką słyszałem. babcia mówi krótko - warrtości takie jak flaga, ojczyzna, patriotyzm są zarezerwowane tylko dla zwolenników pi-u. a to nie tylko kłamstwo ale i manipulacja rodem z prl-u. że nie wspomnę już o tym, że wszyscy poza jej kręgiem jesteśmy odmóżdżeni.
to viktorio o wiele gorzej niż pogarda.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:30 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

105
Widzisz... nie do końca. Posiadanie własnych opini i przemyśleń to cecha człowieka inteligentnego, przedstawianie cudzych przemyśleń jako własne... z braku laku cechuje człowieka związanego z jakąś opcja, doktryna... natomiast świadome forsowanie swoich lub cudzych pogladów jako jedynie słuszne to albo inkwizycja albo polityka albo... głupota. Inkwizycję jako narzędzie hipokryzji i zła odrzucam, do polityki, tej prawdziwej się nie mieszam a głupotę jako matkę wszelkich nieszczęść pietnuję i z nią walczę...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:30 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

106
fiodor pisze:babcia mówi krótko - warrtości takie jak flaga, ojczyzna, patriotyzm są zarezerwowane tylko dla zwolenników pi-u. a to nie tylko kłamstwo ale i manipulacja rodem z prl-u.
nie fiodor, to nie jest kłamstwo, to są jej subiektywne odczucia i tak jak napisał Jatagan, wszyscy mamy do nich prawo... i wcale nie musimy się z cudzymi zgadzać...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:36 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

107
victoria pisze:
fiodor pisze:babcia mówi krótko - warrtości takie jak flaga, ojczyzna, patriotyzm są zarezerwowane tylko dla zwolenników pi-u. a to nie tylko kłamstwo ale i manipulacja rodem z prl-u.
nie fiodor, to nie jest kłamstwo, to są jej subiektywne odczucia i tak jak napisał Jatagan, wszyscy mamy do nich prawo... i wcale nie musimy się z cudzymi zgadzać...
Owszem mamy prawo... do momentu dopuki swymi subiektywnymi odczuciami nikogo nie ranimy... kto mieczem wojuje...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:40 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

108
victoria pisze:
fiodor pisze:babcia mówi krótko - warrtości takie jak flaga, ojczyzna, patriotyzm są zarezerwowane tylko dla zwolenników pi-u. a to nie tylko kłamstwo ale i manipulacja rodem z prl-u.
nie fiodor, to nie jest kłamstwo, to są jej subiektywne odczucia i tak jak napisał Jatagan, wszyscy mamy do nich prawo... i wcale nie musimy się z cudzymi zgadzać...
viktorio litości! to, że to jest czyjeś subiektywne odczucie nie zmienia faktu, że jest to kłamstwo. litości!
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:50 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

109
Jatagan pisze:Owszem mamy prawo... do momentu dopuki swymi subiektywnymi odczuciami nikogo nie ranimy... kto mieczem wojuje...
Nie zapominaj, ze nie zawsze jest wazne co bylo powiedziane ale takze kto to powiedzial...
I niektorzy ludzie maja podejscie tego typu: kazdy ma prawo do swej prawdy ale tylko moja prawda jest prawdziwa. I juz. :ahah:
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 20:51 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

110
Czyżby duskusja schodzila na temat patriotyzmu ?

Nie sądzę ,by Babcia zawłaszczała "patriotyzm" dla jednej partii. To , że jest babcią nie musi byc ograniczona.Sądzę , że miała na mysli , iż partie różnie do tego tematu pdchodzą , inaczej rozumieją patriotyzm ci z PiS , inaczej z PO........., kto wie , jeśli dobrze rozumiem Babcię , o to mogło jej chodzić.

Zresztą , byc może Babcia odezwie się w tym temacie.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 21:32 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

111
Dzisiaj oglądałam pożegnanie prezesa ZGŚZŻ Armii Krajowej/transmisja na TVTrwam/ Czesław Cywińskiego i znowu usłyszałam dwie Polski.
Jako pierwszy słowa pożegnalne wygłosił Niesiołowski, bylo to jak zgrzyt zdartej płyty.
Uczestnicy ceremonii pogrzebowej potraktowali to grobowym milczeniem
Następne pożegnania, pełne milości do człowieka, wypowiedziane naturalnie z sercem zostały nagrodzone brawami.
Wystąpienie Niesiołowskiego było beznadziejne, jak on sam i to jest ta Polska libertyńska.
Pozostali prezentowali Polskę otwartych serc i milości do bliźniego.
Przejmująca pieśn :"Anielski orszak" kolejny raz zabrzmiała dla wielkiego Polaka jakim był Czesław Cywiński.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 18:33 przez Babcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

112
Babcia pisze:znowu usłyszałam dwie Polski.
Jako pierwszy słowa pożegnalne wygłosił Niesiołowski, bylo to jak zgrzyt zdartej płyty.
Uczestnicy ceremonii pogrzebowej potraktowali to grobowym milczeniem
Następne pożegnania, pełne milości do człowieka, wypowiedziane naturalnie z sercem zostały nagrodzone brawami.
Po co szukac po TV czy gazetach i radiach? Jaka to nazwe kiedys temu Babciu dalas? Mowa nienawisci?

Ot, i dwie Polski...
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 19:07 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

113
Babcia pisze:Dzisiaj oglądałam pożegnanie prezesa ZGŚZŻ Armii Krajowej/transmisja na TVTrwam/ Czesław Cywińskiego i znowu usłyszałam dwie Polski.
Jako pierwszy słowa pożegnalne wygłosił Niesiołowski, bylo to jak zgrzyt zdartej płyty.
Uczestnicy ceremonii pogrzebowej potraktowali to grobowym milczeniem
Następne pożegnania, pełne milości do człowieka, wypowiedziane naturalnie z sercem zostały nagrodzone brawami.
Wystąpienie Niesiołowskiego było beznadziejne, jak on sam i to jest ta Polska libertyńska.
Pozostali prezentowali Polskę otwartych serc i milości do bliźniego.
Przejmująca pieśn :"Anielski orszak" kolejny raz zabrzmiała dla wielkiego Polaka jakim był Czesław Cywiński.
każdy słyszy to co chce usłyszeć. widać, że nawet na pogrzeby nie idziesz oddać hołd poległym tylko szukać podziałów, wrogów, nienawiści. smutny obraz części polaków. mam nadzieję, że tej mniejszej.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 20:04 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

115
Babcia pisze:Dzisiaj oglądałam pożegnanie prezesa ZGŚZŻ Armii Krajowej/transmisja na TVTrwam/ Czesław Cywińskiego i znowu usłyszałam dwie Polski.
Jako pierwszy słowa pożegnalne wygłosił Niesiołowski, bylo to jak zgrzyt zdartej płyty.
Uczestnicy ceremonii pogrzebowej potraktowali to grobowym milczeniem
Następne pożegnania, pełne milości do człowieka, wypowiedziane naturalnie z sercem zostały nagrodzone brawami.
Wystąpienie Niesiołowskiego było beznadziejne, jak on sam i to jest ta Polska libertyńska.
Pozostali prezentowali Polskę otwartych serc i milości do bliźniego.
Przejmująca pieśn :"Anielski orszak" kolejny raz zabrzmiała dla wielkiego Polaka jakim był Czesław Cywiński.
Babciu chyba czas zrobic rachunek sumienia, wyeliminować takie pochopne ocenianie i osądzanie ludzi. :)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 20:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

116
Victorio , a czemu nie , brawa są wyrazem , aprobatą tego co ktoś madrego powiedział . Często na pogrzebach znanych , udzielajacych się ludzi bywają przemowy , poczty sztandarowe , a nawet odegrane solo na trąbce .Byłem na pogrzebie kolegi , który był mysliwym i tak właśnie zegnali go koledzy z koła mysliwskiego .

Jeśli ktoś powiedział coś niestosownego rozlegają sie gwizdy , tupania , buczenie.

Po przemówieniu posła PO Pana Niesiolowskiego zapadła cisza , jak pisze babcia i ta cisza byla wyrazem bezaprobaty dla słów tego Pana , wyrazem wzorowego , eleganckiego zachowania uczestników ceremonii pogrzebowej , że go nie wygwizdali.Znając tego harcownika , mozna się bylo tego spodziewać.

Kto wpadł na pomysł w PO by tego człowieka wysyłać w takie miejsce ?

:Polska:
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 21:05 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

117
A propos Babci. Babcia dobrze widzi są dwie Polski , trydno tego nie zauwazyć. Gdzieś juz o tym pisałem , są My i Wy.

Kto jest kim , zalezy do której frakcji się zaliczasz , czego chcesz od rządzacych , jakiej Polski - liberalnej , czy solidarnej.

Te wybory i przyszłe parlamentarne mają na to pytanie odpowiedzieć.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 21:11 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

118
janio pisze:A propos Babci. Babcia dobrze widzi są dwie Polski , trydno tego nie zauwazyć. Gdzieś juz o tym pisałem , są My i Wy.

Kto jest kim , zalezy do której frakcji się zaliczasz , czego chcesz od rządzacych , jakiej Polski - liberalnej , czy solidarnej.

Te wybory i przyszłe parlamentarne mają na to pytanie odpowiedzieć.

:Polska:
Nie ma już Polski liberalnej czy solidarnej tym nas PIS już nie będzie straszyć, bo okazało się, że Ci straszni liberałowie prowadzą podobną politykę gospodarcza.
Teraz czas na Polską patriotyczna i tą mniej patriotyczna - tą co kiedyś stała tam gdzie ZOMO, a teraz chce sie kumac z tymi niedobrymi Rosjanami.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 21:20 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

119
janio pisze:A propos Babci. Babcia dobrze widzi są dwie Polski , trydno tego nie zauwazyć. Gdzieś juz o tym pisałem , są My i Wy.

Kto jest kim , zalezy do której frakcji się zaliczasz , czego chcesz od rządzacych , jakiej Polski - liberalnej , czy solidarnej.

Te wybory i przyszłe parlamentarne mają na to pytanie odpowiedzieć.

:Polska:
może ty masz dwie polski. a tak z ciekawości dlaczego nie trzy albo 5? dla mnie polska jest jedna. i mimo wszystko ja zawsze twierdzę, że w jedności tkwi siła a nie w podziałach. nigdzie nie mam zamiaru się zaliczać, szufladkować i określać. jestem polakiem, czuję się patriotą a polska to mój kraj. i nie głosuję na pis. jeśli uważasz, ze są 2 polski to czym się różnimy? większej bzdury dawno nie słyszałem. jak śpiewa kazik - polska, mieszkam w polsce.....
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 21:41 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: ŻaŁoba Narodowa!!!!

120
Juz ci tłumaczę... jest Polska Żydomasonów i prawdziwych patriotów (czyt. PiS i reszta albo ci co stoją tu gdzie my stoimy i ci co stoją tam gdzie stało ZOMO) a obecnie ci co posypuja głowę popiołem i odnależli w Lechu Kaczyńskim "ojca narodu" a co za tym idzie spełnia swój obowiązek i koronują Jarosława oraz ci co mają "zlasowane muzgi" i zagłosują (Lech się w grobie przewruci) na innego kandydata.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 12:26 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron