Re: Linux vs Windows

1
Przeprowadziliśmy analizę oprogramowania w we wszystkich urzędach i jednostkach państwowych. Okazało się nasze Państwo lubi marnować pieniądze. Bardzo ciekawe jest to jak biurokracja jest w stanie podwyższyć koszta .


W 99% procentach do obsługi programów urzędowych wykorzystuje się Windowsa , 1% to serwery zabezpieczające które są tworzone pod całkowita kontrola Linux. Zastanawiające jest to ze nasze jednostki specjalne w całości opierają się na systemach Unix.

Wprowadzanie Linux-a okazało się bardzo tanie i niewiarygodnie proste ! Wszystkie programy oparte na bazach danych można bezpośrednio przenieść na system Linux, do tego wdrożenie systemu operacyjnego do wszystkich jednostek jest kosztem jednorazowym!


Koszty związane z aktualizacja i zarządzeniem Linux-a są 90% niższe niż Windowsa.
System jest prawie bezawaryjny, oznacza to ze awarie systemu występują wyłącznie w wyniku usterki sprzętowej !
Odpadają koszta związane z oprogramowaniem antywirusowym !
Odpadaj koszta z szkoleniem pracowników, gdyż obecne wersje graficzne Linux - a można bardzo larwo dostosować do wyglądu windowsowskiego.
Występuje bardzo rozwinięta kontrola użytkownika, można wszystkie prawa użytkownika bardzo dokładnie wyodrębnić!

Mógłbym wymieniać w nieskończoność plusy jakie dostarczyli nam niezależni eksperci od systemów operacyjnych !

Wnioski nasuwają się same wdrożenie systemu Linux do jednostek publicznych obniży koszty związane z oprogramowaniem o 90% ! :Polska:
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2010, 16:58 przez BPON, łącznie zmieniany 1 raz.
www.zwyciezyc.bloog.pl
http://nasza-klasa.pl/card/32441115/5a0284d066
http://www.facebook.com/pages/Budujemy- ... 6378720608
www.zwyciezyc.blog.onet.pl
Budujemy Polskę Od Nowa

Re: Linux vs Windows

3
To chyba powinno być w moim dziale o komputerach i internecie.
Zainstalowałem raz Debiana i dość szybko go zawiesiłem
Nawet Windowsa tak nie potrafiłem zawiesić.
Miał być najnowszy a aktualizacji z 2000 i to nie automatycznie jak w Windowsie a ręcznie...no masakra.
Z drugim Linuxem też mi coś nie wyszło.
W rezultacie powróciłem do swego Win XP.
Choć zamierzam ejdnak doinstalować jako drugi system Linuxa jakiegoś.
Millenium do bani moim zdaniem, Visty miałem emulator...lecz chyba też nie za bardzo.
Sprawdziłem kompatybilność programów z Win 7..
Z ponad 1000 zainstalowanych działałoby mi tylko 70..i na ddoatek niekoniecze firmy Adobe. (Czy ktoś ma Win 7 i odpalał Photoshopa i Flasha?).
Jak się znajdzie mod wątku lub zawita tu Adminka to proszę o przeniesienie bo jakby bajzel się robi.
;)
Ostatnio zmieniony 06 lip 2011, 18:34 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron