Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

31
Jazon pisze:Ależ Krystek, :) cała przyjemność po mojej stronie :moj:

Fiodor, to Twoje: coś mi komuną zajeżdżasz oraz np. takie: to co mówisz to są teorie spiskowe – to bardzo wygodne w użyciu chwyty używane przez propagandę. Te stwierdzenia nie wymagają wysiłku ani udowadniania, a robią swoje: mają ośmieszyć i zdeprecjonować PRZECIWNIKA, a jak zapewne wiesz ośmieszanie jest najsilniejszą bronią

Hmm, traktujesz mnie więc jak przeciwnika, a szkoda, bo w takim razie niczego ode mnie się nie dowiesz, będziesz jedynie odbijał piłeczkę przekonany do samego końca o swojej jedynie słusznej racji… Szkoda Fiodor, bo myślałem że rozmawiamy…

Pomimo wszystko dwa przykłady do przemyślenia

Obecnie bodaj 100% prasy motoryzacyjnej jest w rękach niemieckich - najlepszą opinię ma VW, co ma bezpośrednie przełożenie na rynek zbytu
Gdybyśmy mieli w 100% prasę francuską zapewne byłby to Peugeot…
Gdybyśmy mieli w 100% prasę japońską byłby to pewnie Nissan, a przy amerykańskiej Ford…

Ostatnie wydarzenia.

Prasa na co dzień nam donosi, że najbliżsi nam i najbardziej oddani Polsce politycy to Obama i pani Merkel – zauważyłeś zapewne, jak niezmiernie byli ostatnio zajęci – właśnie wówczas, kiedy tutaj oczekiwalibyśmy ich obecności… Dzisiaj słyszałem wypowiedzi , że Obama nie tylko nas lekceważy – miało to być pocieszające ale dla mnie to żenujące…

Pytanie: Jak sądzisz czy w sytuacji, kiedy nasze media byłyby np. w rosyjskich rękach – czy sympatie i naciski polityczne rozkładałyby się na co dzień w tych samych miejscach co obecnie? Czy ci sami ludzie co obecnie byliby promowani?

- Czy w sytuacji kiedy nasze media byłyby rosyjskie Fiodorze, czy i wówczas pan Tusk byłby przez nie głaskany? :)
jazon - pewnie, że rozmawiamy. tylko takie stwierdzenia jak "ktoś pociąga za sznurki", "wielkie medialne oszustwo" czy 'polskojęzyczne media" to też bardzo wygodne chwyty. zauważ, że moje były odpowiedzią na twoje. a nie odwrotnie. nie jest moim celem ośmieszanie kogokolwiek ale pokazanie absurdalności pewnych tez. a taką jest dla mnie "medialny spisek" obcych mediów. ktoś nie znający realiów może stwierdzić, ze w tych gazetach nie piszą polscy dziennikarze tylko zagraniczni agenci, których celem jest obalanie polskich władz. ty moim zdaniem wymierzyłeś policzek wszystkim tym dziennikarzom, którzy rzetelnie wykonują swoją robotę niezależnie od tego kto jest właścicielem ich tytułu. zresztą właściciela interesuje pewno jak sprzedaje się nakład a nie polska polityka. stawiając kontrowersyjne tezy musisz liczyć się, że wywołają one różne reakcje w tym kontrowersyjne odpowiedzi. więc nie ma się co burzyć. wbrew temu co mówisz ja swoje tezy udowadniam. pokazałem wyraźnie, ze nie wszystkie media są anty pis-owskie a konflikt z mediami są również współodpowiedzialni politycy pis-u w tym pan kaczyński.
Ps przykład nr 1 - z tego co ja czytam najwyższe miejsca jeśli chodzi o bezawaryjność mają japońskie samochody a nie vw.

ps przykład nr 2 - a jak nas obama lekceważy? tym, ze nie ryzykował katastrofy lotniczej i nie przyjechał do krakowa? dziwię się bo ja w "obcej" prasie czytałem mocną krytykę obamy min. za niezniesienie wiz dla polaków. merkel też jakoś nie odbieram jako wielkiego przyjaciela polski mimo, że polskojęzyczną prasę czytam na bieżąco. więc ja promocji nie zauważam a nieobecność w krakowie to efekt odpowiedzialności ludzi odpowiedzialnych za zdrowie i życie swoich przywódców. i bardzo dobrze. przypomnę tylko, ze udział w pogrzebie odwołało 40 innych delegacji. i powód wszyscy znamy.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 9:35 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

33
Babcia pisze:Jazonie! Wiem , ze należysz do ludzi mysląćych, a więc jest nadzieja, że nie wszyscy dali sobie zlasować mózgi.
Pytanie, które zadałeś jest istotne, ale trudno na nie odpowiedzieć.
Kto kieruje mediami w Polsce? Gdzie jest ośrodek decyzyjny? Nie wiem. Wiem natomiast dlaczego tak ostro atakowane jest Radio Maryja, jedyne medium o tak dużym zasięgu, nie podlegające temu ośrodkowi decyzyjnemu.
Słucham różne rozgłośnie, dlatego mogę sobie wyrobić zdanie i wiem, że RM na pewno nie podlega temu ośrodkowi decyzyjnemu.
a to dobre! czyli jeśli popierasz pis jesteś poza wpływem ośrodka decyzyjnego a jeśli nie, to jesteś marionetką. jeśli uważasz tak jak my to jesteś myślący a jeśli inaczej to masz zlasowany mózg. czyli wciąż wy stoicie tam gdzie staliście a my tam gdzie stało zomo. gratulacje. ja rozumiem, że radio maryja i tv trwam to bardzo obiektywne media. są tam zapraszani politycy wszystkich opcji. no to gratulacje widać ja mam coś ze słuchem i wzrokiem nie tak. a może po prostu zlasowało mi mózg.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 9:41 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

34
Babcia pisze:Jataganie! Rozmawiamy tu o ośrodku decyzyjnym kierującym mediami w Polsce i to pewne, że Radio Maryja nie podlega temu ośrodkowi.
ośrodek decyzyjny rm jest w toruniu. chyba nie jesteś naiwna myśląc, ze rydzyk nie kreuje swoich bohaterów i swoją opcję polityczną. przyganiał kocioł garnkowi.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 9:43 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

35
fiodor pisze:
Babcia pisze:Jazonie! Wiem , ze należysz do ludzi mysląćych, a więc jest nadzieja, że nie wszyscy dali sobie zlasować mózgi.
Pytanie, które zadałeś jest istotne, ale trudno na nie odpowiedzieć.
Kto kieruje mediami w Polsce? Gdzie jest ośrodek decyzyjny? Nie wiem. Wiem natomiast dlaczego tak ostro atakowane jest Radio Maryja, jedyne medium o tak dużym zasięgu, nie podlegające temu ośrodkowi decyzyjnemu.
Słucham różne rozgłośnie, dlatego mogę sobie wyrobić zdanie i wiem, że RM na pewno nie podlega temu ośrodkowi decyzyjnemu.
a to dobre! czyli jeśli popierasz pis jesteś poza wpływem ośrodka decyzyjnego a jeśli nie, to jesteś marionetką. jeśli uważasz tak jak my to jesteś myślący a jeśli inaczej to masz zlasowany mózg. czyli wciąż wy stoicie tam gdzie staliście a my tam gdzie stało zomo. gratulacje. ja rozumiem, że radio maryja i tv trwam to bardzo obiektywne media. są tam zapraszani politycy wszystkich opcji. no to gratulacje widać ja mam coś ze słuchem i wzrokiem nie tak. a może po prostu zlasowało mi mózg.
Ależ spokojnie, Fiodor, po cóż wyciągać pochopne wnioski... Myślenie wymaga spokoju i rozwagi...

Rzecz w tym że mówiliśmy przecież i TY SAM mówiłeś, że nie ma niezależnych mediów. Ośrodek decyzyjny RM i TV Trwam jest oczywiście w Toruniu ale pytanie tutaj jest postawione: gdzie jest ośrodek dyspozycyjny pozostałych opiniotwóczych, niepolskich mediów.

Bo, że taki istnieje chyba się zgadzamy...?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 9:57 przez Jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

36
Hehe... Fiod :)
Babciu... a gdzie jest ta rada jedności medialnej? Prywatne media... często konkurencyjne, walczące o rynek, dogadały się między sobą i... no właśnie... i...
Za gróbymi niteczkami szyte wasze teorie...
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 10:03 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

37
Jazon pisze:Ależ spokojnie, Fiodor, po cóż wyciągać pochopne wnioski... Myślenie wymaga spokoju i rozwagi...

Rzecz w tym że mówiliśmy przecież i TY SAM mówiłeś, że nie ma niezależnych mediów. Ośrodek decyzyjny RM i TV Trwam jest oczywiście w Toruniu ale pytanie tutaj jest postawione: gdzie jest ośrodek dyspozycyjny pozostałych opiniotwóczych, niepolskich mediów.

Bo, że taki istnieje chyba się zgadzamy...?
jestem spokojny. :)
z tym, że ja NIGDY nie napisałem, że nie ma niezależnych mediów. ja uważam, że są takie. a gdzie mają OŚRODEK decyzyjny? a dlaczego zakładasz, że istnieje jeden? podobnie jak w przypadku rm każdy ma swój i są to redakcje poszczególnych gazet. oni kształtuję kierunek swojego tytułu. to jak dla mnie normalna sprawa. i nic dziwnego tu nie widzę.
co to znaczy "niepolskie media"? brzmi to w twoim wydaniu jak zarzut. a idę o zakład, ze jeździsz niepolskim samochodem i ubierasz się w niepolskie ciuchy. więc może lepiej wyluzować z takimi sformułowaniami?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 11:07 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

38
Jatagan pisze:Piszę o regółach rządzących mediami i mylisz się.... RM jako dostawca informacji również zajmuje się"kreowaniem faktów ". Informacje są przedstawiane z punktu widzenia prowadzącego, przez pryzmat wiary... nie są rzetelne bo nie moga być obiektywne...
Słusznie piszesz Jatagan więc pociągnij ta swoje myślenie dalej...

Gdzie jest ten "prowadzący" kreujący faktami pozostałych mediów? W RM tego "prowadzącego" zauważasz, a w mediach, których Ty słuchasz, go nie ma?

W RM jest to T. Rydzyk, a w Twoich mediach... czy wiesz, kto lub, jakie gremium steruje faktami, które Ty wysłuchujesz i przyjmujesz za prawdę?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 11:17 przez Jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

39
Jazon, poczytaj parę postów wcześniej. Pisałem to samo o mediach ogólnie... zastanawia mnie taka wybiórczość w postrzeganiu... i ty i Babula widzicie tylko to co w waszym mniemaniu jest atakiem... w tym przypadku na RM.
Pewnie jestem zamieszany w ten wielki medialny spisek....
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 11:23 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

40
fiodor pisze:jazon - jeśli myślisz, ze gdziekolwiek istnieją obiektywne media to się mylisz.
Oby dwa zdania Fiodorze napisałeś w tym temacie... :)

fiodor pisze:jestem spokojny.
z tym, że ja NIGDY nie napisałem, że nie ma niezależnych mediów. ja uważam, że są takie...
Więc są... czy ich nie ma?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 11:25 przez Jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

42
Jatagan pisze:Jazon, poczytaj parę postów wcześniej. Pisałem to samo o mediach ogólnie... zastanawia mnie taka wybiórczość w postrzeganiu... i ty i Babula widzicie tylko to co w waszym mniemaniu jest atakiem... w tym przypadku na RM.
Pewnie jestem zamieszany w ten wielki medialny spisek....
Jak widzę lubisz być na lini frontu, hii - jaki tu atak, jaki spisek... Jatagan? Ja zadałem jedno pytanie i staram się jakoś uzyskać na nie odpowiedź - pytanie i problem o którym mówimy jest w poscie #1

Zaraz, zaraz, Jatagan pisałeś o medjach ogólnie, a wiec i o Twoich również... Czy też do swoich stosujesz już zupełnie inną logikę?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 11:32 przez Jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

43
fiodor pisze:
Babcia pisze:Jataganie! Rozmawiamy tu o ośrodku decyzyjnym kierującym mediami w Polsce i to pewne, że Radio Maryja nie podlega temu ośrodkowi.
ośrodek decyzyjny rm jest w toruniu. chyba nie jesteś naiwna myśląc, ze rydzyk nie kreuje swoich bohaterów i swoją opcję polityczną. przyganiał kocioł garnkowi.
No właśnie o to chodzi! Ośrodek decyzyjny Radia Maryja jest w Toruniu, a nie gdzie INDZIEJ, czyli jeszcze raz powtarzam, nie podlega tym wpływom, którym podlegaj TVN i inne media.
Jest niezależny od ośrodka decyzyjnego, dlatego tak jest atakowany i osmieszany dyrektor tego radIa- O. T.RYDZYK.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 11:52 przez Babcia, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

44
Jazon pisze:
fiodor pisze:jazon - jeśli myślisz, ze gdziekolwiek istnieją obiektywne media to się mylisz.
Oby dwa zdania Fiodorze napisałeś w tym temacie... :)

fiodor pisze:jestem spokojny.
z tym, że ja NIGDY nie napisałem, że nie ma niezależnych mediów. ja uważam, że są takie...
Więc są... czy ich nie ma?
no jazon - teraz dałeś popis manipulacji, o której piszesz :). ja napisałem, że nie ma OBIEKTYWNYCH mediów, co mnie nie dziwi bo każdy ma swój kierunek myślenia czy pisania. a ty mi zarzucasz, że ja napisałem, że nie ma NIEZALEŻNYCH mediów. niezła manipulacja.
więc skoro nie rozumiesz co piszę to wyjaśniam - można być niezależnym a jednocześnie nieobiektywnym. podobnie jak wasze radio maryja. jest niezależne ale jest też totalnie nieobiektywne.
znów prosta odpowiedź na proste pytanie :).
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 11:56 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

45
Babcia pisze:
fiodor pisze:
Babcia pisze:Jataganie! Rozmawiamy tu o ośrodku decyzyjnym kierującym mediami w Polsce i to pewne, że Radio Maryja nie podlega temu ośrodkowi.
ośrodek decyzyjny rm jest w toruniu. chyba nie jesteś naiwna myśląc, ze rydzyk nie kreuje swoich bohaterów i swoją opcję polityczną. przyganiał kocioł garnkowi.
No właśnie o to chodzi! Ośrodek decyzyjny Radia Maryja jest w Toruniu, a nie gdzie INDZIEJ, czyli jeszcze raz powtarzam, nie podlega tym wpływom, którym podlegaj TVN i inne media.
Jest niezależny od ośrodka decyzyjnego, dlatego tak jest atakowany i osmieszany dyrektor tego radIa- O. T.RYDZYK.
fajnie to sobie spłycasz. problem polega na tym, ze jazon wymyślił sobie "jakiś" ośrodek decyzyjny, który steruje wszystkimi mediami. w tym wszystkim zachowujecie się jak łowcy yeti - ponoć jest, wszyscy o nim słyszeli ale nikt go nie widział. czyli tak naprawdę go nie ma. tak jak niema jednego ośrodka decyzyjnego dla "obcych" mediów. już napisałem - każdy tytuł, każda stacja kreuje swój kierunek działalności. i mają tam powołane do tego właściwe organy. w skład tych organów wchodzą polacy (mimo, ze nie sprawdzałem od, którego pokolenia :)) i to oni decydują o kierunku swojej stacji czy tytułu. a wy możecie szukać medialnego yeti dalej. może nawet zdjęcie komuś uda się zrobić :).
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 12:02 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

46
Jazon... nie ma czegoś takiego jak "moje media" chociaż nie, są... MTV, VIVA, DISCAVERY, PLANETE itp.
Babula... a więc o TVN chodzi głównie? Nie wypowiem się bo po prostu... nie oglądam, jedynie kanał Turbo... czas trwania bloków reklamowych mnie dobił, z podobnych pobódek od dawna bojkotuję Polsat... wogóle mało ogladam telewizji, szczęśliwy człowiek jestem. Sporo czytam, wiadomosci głównie w necie na portalach informacyjnych, na blogach itp.
Wam też polecam więcej muzyki a mniej nevsów... nie ma się koszmarów o grupach trzymających władzę, ośrodkach decyzyjnych, ufoludkach itp. polecam.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 12:08 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

48
fiodor pisze:
Jazon pisze:
fiodor pisze:jazon - jeśli myślisz, ze gdziekolwiek istnieją obiektywne media to się mylisz.
Oby dwa zdania Fiodorze napisałeś w tym temacie... :)

fiodor pisze:jestem spokojny.
z tym, że ja NIGDY nie napisałem, że nie ma niezależnych mediów. ja uważam, że są takie...
Więc są... czy ich nie ma?
no jazon - teraz dałeś popis manipulacji, o której piszesz :). ja napisałem, że nie ma OBIEKTYWNYCH mediów, co mnie nie dziwi bo każdy ma swój kierunek myślenia czy pisania. a ty mi zarzucasz, że ja napisałem, że nie ma NIEZALEŻNYCH mediów. niezła manipulacja.
więc skoro nie rozumiesz co piszę to wyjaśniam - można być niezależnym a jednocześnie nieobiektywnym. podobnie jak wasze radio maryja. jest niezależne ale jest też totalnie nieobiektywne.
znów prosta odpowiedź na proste pytanie :).
Noooo Fiodor - Ty dopiero dałeś przykład manipulacji :D - napisałeś Wasze radio maryja, hiii - takie samo ono moje, jak i Twoje - dokładnie takie samo Fiodor!


Zastanawiające naprawdę: dlaczego wywołuje taki opór, a niekiedy i wściekłość proste pytanie, kto kreuje i steruje w naszym kraju opinią publiczną. Liczyłem na to, że ta odpowiedź jest ważna dla każdego, kto mediów słucha Twoja odpowiedź Fiodor: redaktor pisma, jest odpowiedzią niepełną lub nieprawdziwą, gdyż nie jest on właściciielem i nie od niego zależy określanie linii programowej - on ją ma realizować.

a ten OBIEKTYWIZM Fiodorze, którego nie ma od czegoś jest ZALEŻNY i ja o to pytam: od kogo i od czego jest zależny :)

Cały czas pytam o rzecz naprawdę prostą, kto sprawił, że w pewnym okresie w zasadzie we wszystkich tzw. niezależnych mediach
niemal "zeszmacono" Kaczyńskich, byli oni "chłopcami do bicia", a następnie, kiedy już nie żyją uczyniono z nich niemal świętych, podczas gdy druga strona, pan Tusk - jest ciągle pod parasolem ochronnym?

Czy naprawdę jest nie widać, że te wszystkie media realizują jeden wspólny scenariusz i linię programową?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 12:28 przez Jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

50
Babcia pisze:Jazonie! Podziwiam Cię za cierpliwość w wyjaśnianiu istoty pytania, ale tutaj na pewno nie otrzymasz odpowiedzi, a pokretne
dywagacje. A może szkoda czasu?
na dyskusję z tobą z pewnością. w końcu mam zlasowany mózg :).
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 12:55 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

51
A ja Was podziwiam za tępu upór...
babcia, widzisz ty czytasz i ni chu chu nie kapujesz. Dla ciebie i Jazona działania mediów to dowód na istnienie jakiejś tam grópy która daje wytyczne co do sposoby przedstawiania faktów (czytywałaś Skandale? Przyznaj się)
Jak dla mnie jest to tylko dowód na to że media nie zawachają się przed niczym żeby zaskarbić sobie kilka kresek w słupku oglądalności.
Kto u licha oglądałby program o tym jak dajmu na to poseł X rano myje zęby, jak uśmiecha sie do żony odwozi syna do szkoły itp... to jest mdłe... nijakie. Sytuacja się zmieni kiedy ten sam poseł rano umyje zęby a media podadzą że to zabieg majacy na celu ukrycie zapachu alkoholu... usmiechnie się do żony a media podadzą że poseł właśnie obnaża kły podczas kłutni małżeńskiej... odwiezie syna a jakiś pismak zapewni że robiąc to był na drugim gazie. Oczywiście przejaskrawiłem ale chodzi o zasadę "kreowania faktów"... za mądre na wasze rozumki? To prościej.
Media do piatku przed katastrofą nie zostawiały na Kaczyńskim suchej nitki bo taki był ogólny trend społeczny... zadowolenie w społeczeństwie znikome a pan prezydent delikatnie mówiąc miał już na swoim koncie kilka niefortunnych posunieć, tekstów nie licujacych z wizerunkiem dyplomaty itp. nikogo nie interesowało że prywatnie mógł być świetnym człowiekiem. Sęk w tym że "spieprzaj dziadu", "irasiad", "małpa w czerwonym", czy tekst o tym że ktoś tam jest naćpany łatwo się sprzeda, każdy chetnie popatrzy jak głowa państwa zrobi z siebie małpę. To się przełoży na oglądalność a to znowu na kasiutkę z reklam...
Teraz znowu ochy i achy jaki to był wspaniały itp. Zanegowanie tego w mediach byłoby medialnym sepuku dla stacji czy gazety. Nie znalazłby się nikt odważny żeby przypomnieć jego "kwiatki".
Teoria o jakimś centralnym aparacie decyzyjnym jest równie przemyślana i mądra jak zachowanie pana Pospieszalskiego który biegał z mikrofonem pomiędzy ludźmi zgromadzonymi przed Belwederem i dopytywał się o ewentualny udział rosjan w tej katastrofie....
To co zaobserwowaliście to sa naturalne prawidłowości jakim ulegaja media... prawo rynku branżowego... wyścig po kasę, chory i z natury niemoralny ale pozbawiony ideologii ktore mu przypisujecie. Logiki trochę
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 13:10 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

52
Jazin pisze:Noooo Fiodor - Ty dopiero dałeś przykład manipulacji img/smilies/big_smile - napisałeś Wasze radio maryja, hiii - takie samo ono moje, jak i Twoje - dokładnie takie samo Fiodor!


Zastanawiające naprawdę: dlaczego wywołuje taki opór, a niekiedy i wściekłość proste pytanie, kto kreuje i steruje w naszym kraju opinią publiczną. Liczyłem na to, że ta odpowiedź jest ważna dla każdego, kto mediów słucha Twoja odpowiedź Fiodor: redaktor pisma, jest odpowiedzią niepełną lub nieprawdziwą, gdyż nie jest on właściciielem i nie od niego zależy określanie linii programowej - on ją ma realizować.

a ten OBIEKTYWIZM Fiodorze, którego nie ma od czegoś jest ZALEŻNY i ja o to pytam: od kogo i od czego jest zależny img/smilies/smile

Cały czas pytam o rzecz naprawdę prostą, kto sprawił, że w pewnym okresie w zasadzie we wszystkich tzw. niezależnych mediach
niemal "zeszmacono" Kaczyńskich, byli oni "chłopcami do bicia", a następnie, kiedy już nie żyją uczyniono z nich niemal świętych, podczas gdy druga strona, pan Tusk - jest ciągle pod parasolem ochronnym?

Czy naprawdę jest nie widać, że te wszystkie media realizują jeden wspólny scenariusz i linię programową?
jak kuba bogu tak bóg kubie. zawsze uważałem, ze ten co bije najlepiej zrozumie bitego jak sam dostanie po głowie. ja w sobie wściekłości nie zanotowałem. udzielam w miarę logicznych moim zdaniem odpowiedz. pewno nie są obiektywne ale z pewnością niezależne :). moja odpowiedź jest jak najbardziej prawidłowa. nie jest to jakaś wydumana fantazja, że redaktor naczelny kształtuje linię danego pisma. na podstawie lektury gazety wyborczej trudno mi stwierdzić kto jest właścicielem agory - niemiec, czech, amerykanin, francuz czy etiopczyk. odkad czytam a robię to praktycznie od pierwszego numeru nie widzę jakiś drastycznych zmian w linii tej gazety. piszę akurat o gw bo jest jednym z codziennych moich tytułów. podobnie zresztą jak dziennik. i piszą w niej ludzie mocno dla polski zasłużeni. i nie zauważam, żeby pisali wbrew sobie. a ty traktujesz ich jak marionetki piszące na zlecenie właściciela. dziennikarze to pieski do wynajęcie. jak już to chcą realizować czyjąś linię programową a nie jak ty twierdzisz - mają ją realizować. takie metody wprowadza pis w tv i polskim radio. i z jednego i z drugiego dziennikarze odchodzą. min ostatnio wojciech mann z radiowej trójki. dziennikarze, redaktorzy nie dadzą się tak łatwo zmusić do czegokolwiek. obawiam się, że jedynym zależnym i nieobiektywnym medium jest właśnie tv polska i polskie radio pod władztwem pis-u. i jedyną alternatywę dla nich stanowią media prywatne.
jazon - ależ kaczyński sam prosił się o to wszystko! rany - czy trzeba jak małym dzieciom cytować te wszystkie mniej lub bardziej obrzydliwe wypowiedzi obu kaczyńskich? czy ty naprawdę przez jeden tydzień amnezji dostałeś?
a może spójrz w drugą stronę. odwróć swoją teorię. skoro 100 osób mówi ci, że nie jesteś przystojny to może to nie jest spisek tylko prawda? owszem, możesz powiedzieć, że dla siebie jesteś przystojny ale dla tych 100 dalej będziesz brzydki. czy to oznacza, ze są od kogoś, czegoś zależni? a może to ty szukasz usprawiedliwienia zamiast pogodzić się z pewną prawdą?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 13:13 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

54
Drodzy Panowie i Victorio bardzo chętnie podzielałbym Wasz punkt widzenia pod jednym warunkiem,
że dokładnie tą samą miarę przykładano by do jednej, drugiej i ewentualnie jeszcze trzeciej stony :)

Gdyby powiedzmy dokładnie w ten sam sposób "zeszmacano" Tuska i jego żonę - dla kasy oczywiście, dla kasy... Czyżby informacje poniżające Tuska i jego rodzinę były mniej cenne dla prasy? Ale w tym przypadku okazuje się, że jakoś to niewygodne...

Dlaczego?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 14:47 przez Jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

55
Jazon pisze:Drodzy Panowie i Victorio bardzo chętnie podzielałbym Wasz punkt widzenia pod jednym warunkiem,
że dokładnie tą samą miarę przykładano by do jednej, drugiej i ewentualnie jeszcze trzeciej stony :)

Gdyby powiedzmy dokładnie w ten sam sposób "zeszmacano" Tuska i jego żonę - dla kasy oczywiście, dla kasy... Czyżby informacje poniżające Tuska i jego rodzinę były mniej cenne dla prasy? Ale w tym przypadku okazuje się, że jakoś to niewygodne...

Dlaczego?
amnezji ciąg dalszy. chyba zapominasz dziadka tuska. zapominasz co zrobiono z wałęsą, zapominasz jak nazywano dziennikarkę gw, zapominasz o słynnym wywiadzie olejnik z prezydentem. ja nie zauważałem zeszmacenia ani prezydenta ani tym bardziej jego małżonki. może dlatego, że pewnych "plotkarskich" pism nie czytuje. ale ok jazon. lubisz konkrety a ciągle ich nie dajesz. wrzuć tu artykuł powiedzmy z gazety wyborczej (spełnia wszystkie wymogi uczestnictwa w "spisku"), w którym prezydent i jego małżonka są zeszmacani.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 14:53 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

56
Zeszmacenia nie zauważyłem... może jakieś przykłady. Problem w tym że traktowaliście Lecha jak niemal świętego. Jego wygłupy i wpadki traktowaliście w kategorii "sheet happens" ale to Kaczyński robił z siebie pośmiewisko. Jak ktoś jest numero uno w kraju, to sorka ale musi się skoncentrować na tym co robi i mówi.
Nasze media i tak były łaskawe... widziałeś jak na kwiatki Kaczyńskiego reagowali Niemcy, Brytyjczycy a nawet komicy za oceanem... przykro było słuchać i patrzeć zwłaszcza że reagowano w ten sposób (niezbyt dokładny cytat z programu jednego z komików amerykańskich) "ciekawy kraj (Polska)... ciekawy gospodarz... ciekawi ludzie... ktoś GO przecież kur...a wybierał...", albo słynne już kartofle. Te media zagraniczne też są w spisku?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 16:26 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

57
Dzisiaj w Białymstoku żegnano wice-marszałka Putrę. Biskup Diecezji Białostockiej wygłosił homilię.
Homilia miała fragmenty powiedziałabym polityczne i to normalne, przecież żegnany był politykiem.
Biskup odwołał się do czasów, gdy przez tak zwane kołchoźniki podawano jednyną i słuszną rację.
Porównał do czasów obecnych, podzielił opinię Jazona, że teraz również sączy się jedność z mediów podobnie jak za czasów panowania kołchoźników. Niestety nie miałam mozliwości wysłuchać tej homilii dokładnie, a więc nie powiem dokładnie jak to brzmiało. Mam nadzieję, że homilia będzie wydrukowana w Naszym Dzienniku w całości.
Była to pierwsz homilia w czasie uroczystości pogrzebowych z fragmentami dotyczącymi polityki oraz można powiedzieć, że fragment dotyczył pytania postawionego przez Jazona.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 18:24 przez Babcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wielkie medialne oszustwo – kto za tym stoi?

58
Babcia pisze:Dzisiaj w Białymstoku żegnano wice-marszałka Putrę. Biskup Diecezji Białostockiej wygłosił homilię.
Homilia miała fragmenty powiedziałabym polityczne i to normalne, przecież żegnany był politykiem.
Biskup odwołał się do czasów, gdy przez tak zwane kołchoźniki podawano jednyną i słuszną rację.
Porównał do czasów obecnych, podzielił opinię Jazona, że teraz również sączy się jedność z mediów podobnie jak za czasów panowania kołchoźników. Niestety nie miałam mozliwości wysłuchać tej homilii dokładnie, a więc nie powiem dokładnie jak to brzmiało. Mam nadzieję, że homilia będzie wydrukowana w Naszym Dzienniku w całości.
Była to pierwsz homilia w czasie uroczystości pogrzebowych z fragmentami dotyczącymi polityki oraz można powiedzieć, że fragment dotyczył pytania postawionego przez Jazona.
na szczęście ani nasz dziennik, ani szacowny biskup nie mają monopolu na rację. przykro mi ale naszego dziennika nie czytam. po pierwsze szkoda mi kasy na nieobiektywną prasę, po drugie mam zlasowany mózg a po trzecie polska prasa jest tak poczytna, ze nigdy nie zdążę kupić :).
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 18:33 przez fiodor, łącznie zmieniany 2 razy.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron