Re: OJCZYZNA

181
Siemowit, z pełnym szacunem. Czytałeś linki jakie zamieściłem? Widziałeś zdięcia? No może to i są patrioci... w takim razie sorka ale ja się z grona patriotów wypisuję...
Neonazista, może to będzie lepszy termin? Dla mnie każdy jeden "hajlujący skaut" zasługuje na dobry wp**** gumowa lolą. NOP jedynie żeruje na tradycjach narodowościowych i tego trzyma się kurczowo w sądach. Członkowie tej organizacji to zwykłe bandziory. Duma z przynależności do ojczyzny a nienawiśc do innych nacji to dwie odmienne sprawy. NOP zasłynął już z haseł antyromskich, wcześniej zaprezentowałe dwie ulotki, jedną antyżydowską, drugą szkalującą murzynów.
Ci wspaniali i dzielni patrioci zasłynęli też "hailowaniem" podczas składania kwiatów przy pomniku powstańców śląskich.
Anarchiści to ludzie nieuznający jakichkolwiek nakazów i zakazów. Groźni? Nie bardziej niż ci "łysi patrioci" dla których w większości "wsio rawno" komu i pod jakim hasłem ryj można obić. Ci "patrioci" nie zauważyli po drodze że ich gesty, czyny i słowa nie licuję z ideologia prawicowca jaką chćą przedstawić wszystkim wokoło. Łysy gość ze swastyką wytatuowaną na karku wrzeszczy zig hail przed masztem z Polska flagą... widzisz tu co najmnier paradoks? 60 lat temu jego dziadek strzelał do tych którzy też wznosili rękę w pozdrowieniu, tyle że do innej flagi. To jest ta prawica? Zebranie NOP... wieczór, ognisko, zebrani trzymają pochodnie w lewych rękach, prawe wzniesione w geście zig hail, ubrani identycznie jak bojówki SA ponad 60 lat temu w Berlinie. To jest nacionalizm? Tylko pytam się czyj? Bo mnie to za bardzo przypomina jedno...
Czerwoni mnie nie obchodzą w tej chwili bo nie znam obecnych struktur żadnej z organizacji komunistyczych. Nie słyszałem też o przypadkach pobić na tle rasowym po za tym że "lewi" piorą się z "prawymi"... no ale sam też kiedyś prałem lub też byłem prany przez tych "patriotów" dala których pretekstem najczęściej była długość włosów któregoś z nas... ale to stare czasy.
Jak wspomniałem nie słyszałem ani też nie znalazłem przypadków w których ucierpiałby któś w skutek pobicia czy ataku jakimś narzędziem. Natomiast wystarczy wpisać w wyszukiwarkę zapytanie dotyczące wybryków tych bądż co bądż patriotów i proszę:

http://appunk.w.interia.pl/wybrykicalosc.htm
http://ofiaromwojny.republika.pl/teksty/0564.htm
Tu coś o patriotyźmie NOP... no w sumie patrioci... pełną gębą hehehe
http://www.nigdywiecej.org/index.php?op ... view&id=57

Jest takich stron o wiele więcej ale naiwazniejsze to poznanie tego srodowiska z autopsji... powtarzam jeśli ci ludzie maja cokolwiek wspólnego z patriotyzmem to ja się z grona patriotów wypisuję, podobnie myslę że postawienie ich z każdym innym komu naprawdę na ojczyźnie zależy w jednym szeregu jest obrazą. No chyba że miłość do własnego kraju równa się nienawiść do obywateli innego koloru skóry chociażby...
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 9:37 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

182
Lewicowi ekstremiści mogą być równie groźni co prawicowi, już najprostszy przykład Frakcja Czerwonej Armii, ale wystarczy pośledzić wydarzenia we Francji czy podczas antyglobalistycznych demonstracji, co tam się wyprawia, jak niszczone jest mienie podczas różnych wydarzeń, to głównie wyczyny ludzi o lewicowych poglądach. Jednak Ludzie z łysymi pałami i glanami to nie jest prawica, podobnie jak komunistyczne, anarchistyczne bojówki bym już dzisiaj nie zaliczał do lewicy.
Jeśli ktoś uważa że ma prawicowe poglądy a odwołuje się do hitleryzmu to jest poprostu idiotą, napewno w ONR są ludzie którzy też tym gardzą, ale ONR czy tam NOP samo o sobie robi opinie, pod ich szyldem są napisy na murach i prymitywne ulotki, to im psuje opinie i chyba z ONR związanych jest jest dużo ludzi których trzymają tam rasitowskie czy antysemickie hasła.
Sieg Heil a raczej Salut Rzymski się kojarzy z jednym dzisiaj, bez znaczenia jest historia tego gestu, jak dzisiaj ktoś robi Salut Rzymski to jest od razu kojarzony z jednym. Jednak mogę sobie wyobrazić sytuacje w której jakiś narodowiec tak robi wzorem narodowców z międzywojnia i nie ma nic wspólnego to z ideologią hitlerowską, jednak nie siedzę w mózgu tych ludzi więc nie wiem. ;) Mimo wszystko jeśli ktoś robi salut rzymski i krzyczy przy tym Sieg Heil to wiadomo co sobą reprezentuje.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 11:25 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

183
Jataganie w każdym ugrupowaniu są takie osobniki w komunistycznych też - to zwykli prostacy pospolicie przestępcy. Punki leją się ze skinami i tu nie mają znaczenia poglądy lecz zasada ja tamych czasów nie pamiętam ale z tego co wiem to raczej te bijatyki to była normalka bez podłoża ideologicznego. Nie słyszałeś o pobiciu przez lewych, to np. akcja milicji polskiej w 1987 roku pod Wawelem, w samych latach 84- 89 śmierć poniosło jakieś 37 osób. Co do pobić to ostatnio 10 "lewaków" pobiło 3 ONRowców którzy jechali na marsz. Założe się, że większość tych biednych pobitych punków w Szczecinie była członkami organizaci komunistycznych i wczesniej już brała udział w bójkach z ONR potem sami spotkali grupkę skinów i po sprawie. Nikt nie napisze o tym, że punki bili się ze skinami bo to normalna bójka jest ale jak skini pobili punków to już rasizm jest. Punki jako jednego ze swoich ideologów przyjeły Marcuse Herberta który w swej tworczości odwoływał się do K.Marksa trzeba tłumaczyć dalej dlaczego punki tak lubią się z skinami (w wersji polskiej)- choć jak napisałem wyżej teraz i tak nikt o tym nie pamięta a w tamtych latach tak się utarło i tyle. Zaś co do tych flag to jest złe i należy to piętnować tylko należy pamiętać, że tak samo swastyka, sierp i młot, Cze, CCCP itd. znaczą dokładnie to samo dlatego podobne oburzenie powinno wywołać powieszenie flagi Polski obok swastyki jak i obok sierpa i młota (co wielokrotnie robą nasi socjaliści i przechodzi to bez echa).
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 11:27 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

184
voltaren pisze:Lewicowi ekstremiści mogą być równie groźni co prawicowi, już najprostszy przykład Frakcja Czerwonej Armii, ale wystarczy pośledzić wydarzenia we Francji czy podczas antyglobalistycznych demonstracji, co tam się wyprawia, jak niszczone jest mienie podczas różnych wydarzeń, to głównie wyczyny ludzi o lewicowych poglądach. Jednak Ludzie z łysymi pałami i glanami to nie jest prawica, podobnie jak komunistyczne, anarchistyczne bojówki bym już dzisiaj nie zaliczał do lewicy.
Jeśli ktoś uważa że ma prawicowe poglądy a odwołuje się do hitleryzmu to jest poprostu idiotą, napewno w ONR są ludzie którzy też tym gardzą, ale ONR czy tam NOP samo o sobie robi opinie, pod ich szyldem są napisy na murach i prymitywne ulotki, to im psuje opinie i chyba z ONR związanych jest jest dużo ludzi których trzymają tam rasitowskie czy antysemickie hasła.
Sieg Heil a raczej Salut Rzymski się kojarzy z jednym dzisiaj, bez znaczenia jest historia tego gestu, jak dzisiaj ktoś robi Salut Rzymski to jest od razu kojarzony z jednym. Jednak mogę sobie wyobrazić sytuacje w której jakiś narodowiec tak robi wzorem narodowców z międzywojnia i nie ma nic wspólnego to z ideologią hitlerowską, jednak nie siedzę w mózgu tych ludzi więc nie wiem. ;) Mimo wszystko jeśli ktoś robi salut rzymski i krzyczy przy tym Sieg Heil to wiadomo co sobą reprezentuje.
Masz u mnie duży browar :bum:
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 11:29 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

185
Mnie troche śmieszy jak dzisiaj się spłyca dzieje polityczne międzywojnia. Jak słucha niektóych wypowiedzi to można by pomyśleć że Dmowski to jakiś polski Hitler. Jedni II RP wychwalają bezkrytycznie pod niebiosa i całe zło upatrują w ruchu narodowym. Fakt Narodowcy chodzili z laskami (ówczesny odpowiednik bejsbola ;D ) po ulicy i tukli się z przeciwnikami. Ale zwolennicy Piłsudskiego też mieli na sumieniu wiele pobić, obrywali pisarze, profesorowie. Treści antysemickie były ale może łatwiej je zrozumiemy , jak przyjrzymy się temu co wyprawia się dzisiaj. W tolerancyjnej Francji chce się wyrzucić Romów, na forach tocxzy się dyskusja o tym jakie zagrożenie stanowią dla naszej kultury muzułmanie. Nie robi to takie odzewu jak antysemickie treści. Zaryzykuje stwierdzenie, że aby wyperswadować ludziom antysemityzm potrzebny był szok jakim były nazizm i obozy koncentracyjne, wcześniej treści antysemickie były powszechne w całej Europie.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 12:09 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

186
Nieprawda obóz narodowy to zbrodniarze naziści ( bo faszyzm nie narodził się we Włoszech a w Polsce podczas wyrzucenia prawosławnych posłów z sejmu, zaś konfederaci barsy to rasowi mordercy tacy dzisiejsi skini, a pierwszym tego przejawem było wyrzucenie arian w połowie XVII wieku) a sam Dmowski to z Hitlerem sie dogadał i dlatego Niemcy na nas najechały w 1939r. Zaś Dmowski miał zostać Prezydentem II KP (Królestwa Polskiego).
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 12:34 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

187
voltaren pisze:Mnie troche śmieszy jak dzisiaj się spłyca dzieje polityczne międzywojnia. Jak słucha niektóych wypowiedzi to można by pomyśleć że Dmowski to jakiś polski Hitler. Jedni II RP wychwalają bezkrytycznie pod niebiosa i całe zło upatrują w ruchu narodowym. Fakt Narodowcy chodzili z laskami (ówczesny odpowiednik bejsbola ;D ) po ulicy i tukli się z przeciwnikami. Ale zwolennicy Piłsudskiego też mieli na sumieniu wiele pobić, obrywali pisarze, profesorowie. Treści antysemickie były ale może łatwiej je zrozumiemy , jak przyjrzymy się temu co wyprawia się dzisiaj. W tolerancyjnej Francji chce się wyrzucić Romów, na forach tocxzy się dyskusja o tym jakie zagrożenie stanowią dla naszej kultury muzułmanie. Nie robi to takie odzewu jak antysemickie treści. Zaryzykuje stwierdzenie, że aby wyperswadować ludziom antysemityzm potrzebny był szok jakim były nazizm i obozy koncentracyjne, wcześniej treści antysemickie były powszechne w całej Europie.
Fakt, ale to było międzywojnie. Ja prowadzę dyskusję na poziomie wieku XXI... międzywojnie i ruchy narodowe z tego okresu to temat do Histori Polski. Dzisiejsze ruchy narodowościowe to tylko mit po tamtych. Na dowód zamieściłem linki do stron tych "narodowościowych" organizacji", w jednym prośba o datki na kaucję dla polskich kiboli którzy narobili poruty w Grecji a na drugiej opis wyzwisk pod adresem ochrony czy policji ze stadionu Legi Warszawa... Kim są ci narodowościowcy? Zwykli kibole, ultrasi. tacy co w Łodzi w nazwę ŁKSu wplatają Gwiazdę Dawida albo przekręcają nazwe drugiego Łódzkiego klubu na "Żydzew". Ci sami co rzucają zawodnikom na boisko banany albo rozwieszaja banery z hasłami o treściach rasistowskich. Ci sami faceci ubierają brązowe koszulki i glany żeby pod białoczerwona flagą wykrzykiwać zig hail. Gdzie tu idea narodowości? Której? Polskiej czy niemieckiej? Kultywowanie tradycji Dmowskiego czy bandziorów z SS?
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 12:44 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

188
Jako kibol jesteś nikt. Jako "narodowiec" masz nadzieje być kimś. Choć chwilowo to jakby to samo. Ważne, by podymić.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 12:46 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: OJCZYZNA

189
I w 80% przypadków do tego się to sprowadza Piotrze. Tacy z nich narodowościowcy jak z koziej d*** rakietnica :D
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 12:48 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

191
Podymić oni chcą masowych mordów to istne wcielenia Hitlera na ziemii, panowie tych nazistów kibolami nazywacie przecież to istni mordercy wcieleni!
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 13:03 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

194
Wiem, są ludzie w tych organizacjach, którzy tworzą napawające wątpliwościami gesty i okrzyki, jednakże trzeba też przestrzegać prawa. Dziwnym trafem zawsze więcej zatrzymanych to anarchiści. Aczkolwiek, ja nie popieram żadnej z obu skrajności - dla mnie tzw. neonaziści i antifa to dwie strony TEGO SAMEGO medalu.

Niektóre przejawy nietolerancji biorą się z tego, że ludzie nie chcą zatracenia własnej kultury. A gdy taka wymiesza się z kulturą np. dużej liczby imigrantów to przestanie istnieć, ewentualnie powstanie coś nowego - ale nie będzie to już to, co wcześniej. I ludzie tego nie chcą, bo z jakiej racji mają zmieniać cokolwiek? Niech pozostanie tak, jak do tej pory - oto prawdziwy powód wszystkich bitew na tym tle. Wtedy problemem staje się to, co zrobiono w USA - najpierw sprowadzają niewolników o całkowicie innej kulturze, a potem się dziwią, że jest rasizm? Owszem, jest - bo takie wymieszanie kulturowe jest nienaturalne dla gatunku ludzkiego. To już tylko głupota człowieka doprowadza go do skrajności i wojen. To samo Francja - nagle sprowadzają ludzi z dawnych kolonii i znowu mają problem - bo drużyna francuska jest tak cholernie "francuska", że głowa boli - ale sami sobie to załatwili. Potem rzesza muzułmanów na ulicach, przez co blokowany jest ruch i dzieją się po prostu istne jaja. Trzeba było myśleć zanim sprowadziło się zbyt dużą liczbę imigrantów, a teraz to już po ptakach.

Ja również jestem za utrzymaniem dotychczasowej kultury, żadnego mieszania kulturowego z innymi. I nie mówię tu o rasach, nie jestem rasistą - aczkolwiek wolałbym aby wszystko pozostało tak, jak jest do tej pory. Dlatego, że zawsze żyło się w takich opcjach, a nie innych - przyzwyczajenie i koniec. Ja nie jestem rasistą - bo rasistą jest ten, kto twierdzi, że jakaś rasa jest lepsza albo gorsza itp itd. - nie, wszyscy jesteśmy ludźmi. A jeśli wolałbym aby w tym kraju było zawsze więcej np. osób tzw. białych to tylko dlatego, że tak ZAWSZE było - i nie widzę powodu aby to zmieniać. Zawsze na świecie mówiło się o pięknej, słowiańskiej urodzie Polek czy Rosjanek - niech tak pozostanie.

Jest coś jeszcze - ci wszyscy tru narodowcy i w ogóle twierdzą, że walczą właśnie o kulturę itp. - ale jak walczą? Przecież atak na przedstawicieli innych kultur to nie jest żadne wyjście. To jest głupota i ciemnota. I tu mamy nawiązanie do skrajnych frakcji.

Aby walczyć o dominację własnej kultury we własnym kraju jest tylko jedno, rozsądne i pokojowe wyjście - promować ją. Po prostu o niej mówić, pisać, czytać, promować - nic ponad to.

Żyjemy w erze globalizacji, w takim sensie, że wszędzie powstaje multikulturalizm, ale na dłuższą metę może to spowodować zanik starych kultur, powstanie jakiegoś nowego tygla kulturowego - a czy to będzie miało pozytywny odzew? To się okaże. Na przykładzie Francji widać raczej negatywy, a o USA, które własnej tożsamości nie ma, to już nie wspominam.

A co do gestów wznoszonych czy to przez ONR czy NOP - zgodzę się. Jest wielu narodowców, którzy się nimi mienią, a używają czy to gestów czy okrzyków, które być może mają swoją historię - ale oni używają jej dokładnie w skojarzeniu z np. nazizmem. I robią to świadomie. Najbardziej wkur... mnie gdy jakiś pseudonarodowiec mieni się być Rodzimowiercą - są takie przypadki, niestety. I tym co robi sięga do wzorów totalitarnych. Tym bardziej trudno mi to zrozumieć, ponieważ nazizm skierowany był przeciwko nie tylko Żydom - ale przeciwko Słowianom, zwłaszcza Polakom. Słowianie mieli w większej mierze zostać zlikwidowani, a część miała pozostać przy życiu jako służący "panów niemców". Prawdziwy Rodzimowierca i wyznawca wiary i kultury odwołującej się do tożsamości słowiańskiej - nigdy nie będzie odwoływał się do jakiegokolwiek nazistowskiego wzorca. A jeśli tak czyni, to znaczy, że używa pewnych terminów dla osłony swoich rzeczywistych poglądów i celów.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 13:40 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: OJCZYZNA

195
Poprostu jest tak Jatagan że jest grupa zwykłych kiboli albo skinów, którzy chcią się nazywać narodowcami, ale prezentują sobą tylko prymitywizm, wystarczy poczytać książke Dmowskiego jak głębokie są to myśli i prawdziwi narodowcy odwołują się do tych właśnie tradycji, a nie do prymitywnego rasizmu itp.. A my mówimy tu jakiś prymitywach których fascynuje hitleryzm, rasizm i antysemityzm, to osobne bajki, nie można wrzucać do jednego kotła narodowca w rodzaju Młodzieży Wszechpolskiej i skinheada, bo zrobić podobnie można kocioł i kogoś o poglądach lewicowych umieścić obok członka Baader- Meinhof....
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 13:53 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

196
Ano.
Dodam jeszcze, że dzisiejsi narodowcy często skupiają na manifestacji dużo więcej kiboli - aby było ich wszystkich dużo, bo samych przedstawicieli danej frakcji jest po prostu za mało. Z jednej strony pseudoprawicowcy, a z drugiej pseudolewicowcy - a normalni ludzie pomiędzy. Witamy w naszej rzeczywistości...
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 13:55 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: OJCZYZNA

197
No przykład to manifestacja z dnia niepodległości. Sewryn Blumstejn razem manifestuje z ludźmi w kominiarkach i noszącymi czerwono -czarne sztandary, i nie widzi w tym nic złego, a narzeka na drugą manifestacje że jest antysystemowa. Totalne nieporozumienie. Pozatym na wszystkich takich manifestacjach zbierają się kibole szukający tylko bójki, nawet pod krzyżem przywędrowało dużo takich osobników.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 14:00 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

198
Siemowit pisze:A co do gestów wznoszonych czy to przez ONR czy NOP - zgodzę się. Jest wielu narodowców, którzy się nimi mienią, a używają czy to gestów czy okrzyków, które być może mają swoją historię - ale oni używają jej dokładnie w skojarzeniu z np. nazizmem. I robią to świadomie. Najbardziej wkur... mnie gdy jakiś pseudonarodowiec mieni się być Rodzimowiercą - są takie przypadki, niestety. I tym co robi sięga do wzorów totalitarnych. Tym bardziej trudno mi to zrozumieć, ponieważ nazizm skierowany był przeciwko nie tylko Żydom - ale przeciwko Słowianom, zwłaszcza Polakom. Słowianie mieli w większej mierze zostać zlikwidowani, a część miała pozostać przy życiu jako służący "panów niemców". Prawdziwy Rodzimowierca i wyznawca wiary i kultury odwołującej się do tożsamości słowiańskiej - nigdy nie będzie odwoływał się do jakiegokolwiek nazistowskiego wzorca. A jeśli tak czyni, to znaczy, że używa pewnych terminów dla osłony swoich rzeczywistych poglądów i celów.
I właśnie... dla tego ci "patrioci" powinni pójśc po rozum (o ile go posiadają) do głowy i zastanowić się co soba reprezentuję. Co do twojej wcześniejszej wypowiedzi. Rozumiem i szanuje twoje poglądy jednak jak sadze nie wystajesz po rogatkach z kijem i nie ganiasz za murzynami, żydami czy długowłosymi... Narodowościowcy to NIE SĄ CI W GLANACH Z ŁYSYMI GLACAMI. To forsuję od kilku stron... to co ja pokazywałem na zdięciach i prezentowałem w linkach to takie właśnie "berety" o których piszesz w cytowanym fragmencie.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 14:01 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

199
Tak się składa, że sam mam długie włosy. Znam również przedstawicieli różnych "ras" czy orientacji. Dogaduję się z nimi idealnie, oni dobrze wiedzą jakie mam poglądy - ale nie jestem skrajny. Nie uważam się za narodowca, no chyba, że pogańskiego - ale taki termin raczej nie istnieje. Rozmawiałem raz z jednym murzynem, opowiadałem mu czym się zajmuję - bardzo mu się to podobało i świetnie się dogadaliśmy. Nie mam powodu aby ganiać za kimkolwiek, jeśli nie zrobił mi nic złego - a to, że wolę pozostać w tradycji i to co pisałem o "słowiańskiej urodzie" - to nic nadzwyczajnego. My chcemy w większości tego ładu jaki tu był, a np. mieszkańcy Afryki takiego ładu jaki tam zawsze był. Każdy ma w sumie swoje miejsce. Jakby zwaliło nam się na głowę np. pół Afryki no to byłby problem, bo zacząłby się po prostu rasizm - bo coś takiego byłoby nienaturalne. A tak jak teraz - ja problemu nie widzę. Wrogów mogę widzieć jedynie w tych, którzy próbują mi coś narzucić, odnoszą się do mnie wrogo, chociaż mnie nie znają - a są tacy. Pies ich j...ł.

Co do Żydów, to wśród neopogan różnych opcji są również osoby pochodzenia żydowskiego, nawet jeśli nie mówią o tym głośno. Znam takie osoby - ja z tym problemu nie mam - nikt sobie pochodzenia czy Przodków nie wybiera. Liczy się to, co tu i teraz. I wspólnie.

Osobiście noszę glany - ale że jestem byłym przedstawicielem środowiska metalowego, to noszę je od wielu lat. Do tego czarne bojówki i koszulka Rodzimego Kościoła Polskiego. W tym czuję się świetnie, a że jakiś antifiarz z daleka widzi mnie jako potencjalne zagrożenie no to cóż... to już jego problem. Chociaż i tym mogą mieć problem, bo jak mówiłem - noszę długie włosy, brodę itp. więc na takiego "narodowca" o jakim wszyscy myślą to nie wyglądam. I wcale nie potrzebuję, reprezentuję wiarę i kulturę, a nie stanowisko polityczne. Peace.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 14:12 przez Siemowit, łącznie zmieniany 2 razy.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: OJCZYZNA

200
Czyli za wygląd od "typowego narodowca" wpierdziel murowany. Żeby było śmieszniej ja jestem łysy ważę ponad 120 kg (teraz choruję ale do niedawna trenowałem spotry siłowe) preferuję ubrania militarne bądź dresy... więc :D
Na zlocie NOPu mógłbym sie pojawić nierozpoznawalny dla wszystkich :D.
Jak powiedziałem... poglądy narodowościowe mogę zrozumieć i nie potępiam ich chociaż przyznam że z wieloma założeniami sie nie zgadzam. Sęk w tym o czym obaj i Volt mówiliśmy... ci faceci na prezentowanych zdięciach to nie NARODOWCY. W kwestii tych z drugiej strony nie powiem nic nad to co napisał Volt.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 14:52 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

201
No... tyle, że dodatkowo noszę symbole, których oni mogą nie znać, ale będą trzymać dystans + godło itp. więc na ich miejscu raczej zaczekałbym z jakąkolwiek reakcją. Nie wyglądam ani na narodowca ani kogoś z przeciwnej strony. Chociaż kiedyś mój znajomy popatrzył na moje zdjęcie, gdzie miałem glany, wpuszczone w nie czarne bojówki, koszulka z wielkim symbolem Rąk Boga RKP i zażartował sobie ze mnie, że wyglądam jakbym się urwał z NSDAP... dobra, pomińmy to milczeniem. Wtedy miałem spięte włosy po wikińsku :P
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 15:12 przez Siemowit, łącznie zmieniany 2 razy.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: OJCZYZNA

202
Hyhy... ja na osiemnastkę dostałem od matuli srebrny sygnet z czacha w czapie ssmana... mamuśka z obserwacji zauwazyła że niemal na każdej koszulce mam jakieś szkielety i tak jej się wydało że to będzie świetny prezent... :D
Sygnet leży sobie z innymi "błyskotkami"... w końcu to od matki :D
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 15:37 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

204
No i znowu dotykasz waznego problemu... nieznajomość elementarnych rzeczy. To nie tylko czepianie się czegoś "bo mi się wydawało" to także usprawiedliwianie i tłumaczenie tego co jest jasne jak tu miałes okazje pewnie przeczytać... hailowanie - pozdrowienie rzymskie i swastyka na karku neonazisty - symbol słońca... w to ostatnie może bym łyknął gdyby nosił ją hidus a nie "kark" 180 cm i 100 kg wagi ogolony na łyso i "pozdrawiajacy" legiony rzymskie.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 16:59 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

206
Michall pisze:Podymić oni chcą masowych mordów to istne wcielenia Hitlera na ziemii, panowie tych nazistów kibolami nazywacie przecież to istni mordercy wcieleni!
Nadal sie nie nauczyles, ze:
"Czasami lepiej jest milczec i pozwolic ludziom myslec, iz jestes glupcem, niz otworzyc usta i rozwiac wszelkie watpliwosci"? (A. Lincoln)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 17:22 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: OJCZYZNA

208
Michall pisze:Przeczytaj pare swoich postów wcześniej co pisałaś o narodowcach i ogarnij czego właściwie chcesz.....
Co ja chce to inteligentna dyskusja NA TEMAT.
Bez osobistych wycieczek i "malych prowokacji."

Co ja jeszcze chce to zrozumienie przez kazdego czlowieka, ze nawet wspomnienie ideologii faszystowskiej w jakiejkolwiek organizacji powinno byc ostrzezeniem, ze ktos w tej organizacji najwyrazniej nie zna historii ludzkosci...
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 17:49 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: OJCZYZNA

209
Wracając do tematu, w necie szukając informacji o Dmowskim, natknąłem się na artykuł, w sumie dosyć mądry, no i zaskoczyło mnie gdy odkryłem autora. ;) Niektóre wypowiedzi są według mnie bardzo trafne. Generalnie to się nie zgadzam ze wszystkim ale warto przeczytać


http://wyborcza.pl/1,75515,8079550,Dmow ... ziwil.html


a tu bardzo obiektywny artykuł o Dmowskim

http://www.prawica.net/node/14171
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 18:24 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: OJCZYZNA

210
Pierwszy artykuł mnie zaskoczył ale nie zdziwił... zaskoczył autor nie zdziwiła treść. Co do drugiego... jak mógłbym wychwalać czy nawet zaakceptować treści o wymowie antyżydowskiej czy anty jakiej kolwiek innej nacji. Każda nienawiść niesie za sobą zbrodnie... hasła Dmowskiego o "pozbyciu" się zydów bardzo przypominaja mi sprawę "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej". Śmierdzi mi krematorium... sorka ale tego nie zaakceptuję nigdy.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 19:02 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron