Re: OJCZYZNA

31
Na Rydzyka :r: Jatagan :ahah:
nie będę się dublował z filmikami :P
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=1294&p=2
ale:

Co mi w mym życiu najświętsze w świecie,
Cudne jak wiosna, wonne jak kwiecie,
To polska ziemia, krwią, łzami żyzna,
Moja Ojczyzna.

Czego pilnować, jak relikwii
I bronić muszę, gdy ręce czyje
Sięgną po ojców moich spuściznę,
Mojej Ojczyzny.

O, ziemio czarna, ziemio Witosów,
Ziemio Mickiewiczów, ziemio Bartoszów,
Że cudna ona, każdy mi przyzna,
Moja Ojczyzna.

Z kim się podzielę bólem i łzami,
Zarobkiem moim i zaszczytami,
Krwią moją, sercem i krwawą blizną,
Z moją Ojczyzną


:Polska:
Ostatnio zmieniony 09 lip 2010, 19:28 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: OJCZYZNA

32
Tylko nie myślcie o mnie, że nie cenię Polski i że jest dla mnie bezwartościowa. Co to to nie;) Uważam tylko, że nie chciałabym za nią umrzeć, uważam, że nawet bez niej moje życie też byłoby coś warte... przynajmniej tyle, by nie iść przedwcześnie na śmierć.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2010, 23:35 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

33
Alez scound Kasiu... tylko widzisz Polske z poziomu Wislanego brzegu, pola pszenicy i wierzby płaczącej. Widzisz tylko MIEJSCE a pomijasz ludzi... bez tego rzeczywiście to TYLKO piach a za piach ginąć nie warto :)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 7:28 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

34
Tak w ogóle czwarte przykazanie:
"Czcij ojca swego i matkę swoją"
interpretuje się też jako miłość do ojczyzny!
Tylko czy ŚJ ją miłują, skoro nawet nie dotykają broni?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 12:59 przez Nikelaos, łącznie zmieniany 1 raz.

"Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Re: OJCZYZNA

35
Nikelaos pisze:Tak w ogóle czwarte przykazanie:
"Czcij ojca swego i matkę swoją"
interpretuje się też jako miłość do ojczyzny!
Tylko czy ŚJ ją miłują, skoro nawet nie dotykają broni?
I w tym jest problem, że ludzie proste nakazy rozciągają do niebotycznych rozmiarów i podpinają pod nie wszystko, co choć trochę pasuje :) Ale nie mówię, że nie masz prawa, zauważ tylko, że to, co Ty podciągasz pod jakieś przykazanie, niekoniecznie było życzeniem Boga.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 13:44 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

36
Nikelaos pisze:Tak w ogóle czwarte przykazanie:
"Czcij ojca swego i matkę swoją"
interpretuje się też jako miłość do ojczyzny!
Tylko czy ŚJ ją miłują, skoro nawet nie dotykają broni?
Kazdy służy ojczyżnie tak jak potrafi, nie każdy musi leżeć w razie "W" w okopie albo rzucać się z pięściami na czołgi...
Nie można w oparciu o coś takiego twierdzić że ktos kocha ojczyzne mniej lub bardziej.
Znam wielu pacyfistów, nawet na tym forum którzy z róznych przyczyn nie biorą nawet pod uwagę możliwości skrzywdzenia kogokolwiek (dla tego np. jeden z moich znajomych został ratownikiem medycznym).
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 13:49 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

37
miłość do ojczyzny nie ma nic wspólnego z dotykaniem broni. mamy tak żyć, takich wyborów dokonywać, tak reagować na to co się wokół dzieje, żeby nie zachodziła potrzeba sięgania po broń. wojny wywołują politycy a polityków wybieramy my. więc tak naprawdę wszystko zależy od nas.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, 16:41 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: OJCZYZNA

39
Michall pisze:Nie za Radio Maryja nie będe umierał. Może jestem zacofany ale nie zaczaiłem jak się ma jedno do drugiego jak ktoś kocha Polskę to od razu moher, jeśli tak jest to tak jestem Moherem i mało tego jestem z tego dumny.
Za Radio Maryja umierać nie musisz, ani Ty, ani ja.
Dzisiaj przeżyłam prawdziwą ucztę duchową słuchając w TVTrwam/ten sam program był w RM/ członków Rajdu Katyńskiego.
Mocno mnie to podbudowało, wspaniali ludzie ci rajdowcy.
Dalszy ciąg programu będzie w RM po godz. 21.40.
Piszę ten komentarz w wątku Ojczyzna, gdyz cieszy mnie, że w mojej Ojczyźnie zyją również tacy wspaniali ludzie.
Zasmucało mnie , gdy czytałam nawet chamskie wypowiedzi niektórych userów szczególnie w temacie Radio Maryja-katolicki glos w Twoim domu.
Słuchanie tych wspaniałych rajdowców, ich przezycia, poznawanie historii Polski na szlakach wschodnich, to ciekawsze niż dobry film.
O Rajdzie Katyńskim możemy dowiedzieć się w RM, TVTrwam, lub na stronach internetowych.

http://www.rajdkatynski.net/
Ostatnio zmieniony 23 paź 2010, 21:11 przez Babcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

40
Wspaniali "rajdowcy" co roku postepuję trasa Kadrówki, tylko na cicho bo odcinają się od "rydzykowania". Ojczyzna moze być w sercach bijących nawet dla Manitou i są bardziej "prawdziwymi" Polakami niz ci na pokaz, przed kamerą na potrzeby TV Trwam.
W temacie RM zamieszczane są cytaty wypowiedzi gości i prowadzacych RM. Skoro twierdzisz że są chamskie... ja ci nie zaprzeczę.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2010, 22:37 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

41
Granie słowem OJCZYZNA przez typy rydzykowe czy kacze spowodowało, że słowo to upadło i nie znaczy już tyle, ile jeszcze kilkanascie lat temu. Gdyby sobie nim wszyscy tak gąb nie wycierali, było by ważne. A tak ...
Ostatnio zmieniony 24 paź 2010, 0:29 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: OJCZYZNA

42
Boże! Wybacz Jataganowi i PiotrRosie, bo nie wiedzą co mówią i co piszą.
Prawie do północy słuchałam wypowiedzi na antenia RM dotyczące OJCZYZNY.Były to wypowiedzi dzwoniących z Polski i innych krajów.
Podbudowało mnie to mocno, bo jest wielu ludzi miłujących OJCZYZNĘ.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2010, 10:53 przez Babcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

45
Babcia pisze:Boże! Wybacz Jataganowi i PiotrRosie, bo nie wiedzą co mówią i co piszą.
Prawie do północy słuchałam wypowiedzi na antenia RM dotyczące OJCZYZNY.Były to wypowiedzi dzwoniących z Polski i innych krajów.
Podbudowało mnie to mocno, bo jest wielu ludzi miłujących OJCZYZNĘ.
Jeszcze nie słyszałem zeby miłość do Ojczyzny czy patriotyzm obiawiał się w telefonach do RM. Miłość nosi się w sobie a miłość do Ojczyzny zwłaszcza. Wierzę że część tych osób naprawdę jest do Polski przywiazana ale dla wielu dzwoniacych wyobrazenie Ojczyzny którą mogliby pokochać to stosy i szubienice. O taki patriotyzm ci chodzi? O miłosci mozna mówić wiele i pieknie ale od słów do czynów jest tak olbrzymia odległosć że długoscia kabla telefonicznego czy fali radiowej jej się nie mierzy.
Volt jedynym userem który ma tu jakiś problem jestes jak na razie ty. Biegasz po wszystkich działach i szukasz dymu... szukajcie a znajdziecie zostało powiedziane...
Prawdziwa miłość to taka która w ukochanej (w tym w Ojczyźnie) pozwala dostrzegać nie tylko same zalety ale i wady... w przeciwnym razie jest to FANATYZM
Ostatnio zmieniony 24 paź 2010, 11:14 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

46
To trzeba umieć dyskutować na temat , ty zato cały czas dotykasz ludzi osobiście, wtrącasz jakieś złośliwe uwagi, a się skarżysz biedny miś, że ci ludzie odpowiadają. Zacznij dyskutować na temat jak człowiek, to będę z tobą dyskutował.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2010, 11:20 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

47
Nooo piszę na temat Ojczyzny, więc???
Volt weź prysznic, odpocznij... potem wróć i podyskutujemy, co? Nie szukaj miodu?
Ostatnio zmieniony 24 paź 2010, 11:36 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

49
Świetny przykład... masz jakies inne? Bardzo fajny Chrześcijańsko - Narodowościowy portal. Oczywiście o Ojczyźnie mozna mówić tylko w zestawieniu z Katolicyzmem? No i już pierwsze stwierdzenia... jesli to jest "prawdziwy" patriotyzm to poprosze o obywatelstwo Chińskiej Republiki Ludowej. Mam nadzieje ze portal nie jest dostępny w innych wersjach językowych?
Ostatnio zmieniony 24 paź 2010, 20:40 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

50
Ci ludzie robią cos dla ojczyzny...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
... chociaż słowo Bóg i Ojczyzna nie gości codziennie na ich ustach...
Ci ludzie w kółko gadaja o Ojczyźnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
... a nawet nie znaja znaczenia tego slowa.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2010, 21:11 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

55
Transfer, a co to za flaga na tym maszcie? Bo z całą pewnością nie nasza.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2010, 21:31 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: OJCZYZNA

57
Jatagan pisze:Na Wojtka oko... Maroko?
Prędzej Monaco, ale to szczegóły, na które nie zwracałbym uwagi ważne, że piosenka super. :Polska:
Ostatnio zmieniony 26 paź 2010, 16:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: OJCZYZNA

58
Powinna być motka klepiąca się w czoło... naturalnie że Monaco :pucca3:
Ostatnio zmieniony 26 paź 2010, 16:16 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: OJCZYZNA

60
Ojczyznę trzeba.... Tylko jak pozbyć się dresów????

Polsko! Ojczyzno moja, ile Cię trzeba cenić- ten tylko się dowie
Kto wyjechał do krajów świata trzeciego...
Ostatnio zmieniony 27 paź 2010, 15:16 przez Elementnieba, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolność to szybki rzut oka przez ramię, uśmiech, gdy zobaczymy to, co niegdyś spawało nasze kajdany, a dziś jest jedynie spalonym mostem. Przepaść pomiędzy tym, co jest, a tym, co było. Przywilej, na który dziś nie stać prawie nikogo.

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron