Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

121
Ależ Siemo ... gdybyś się teraz przeniósł z rodziną do np. Chin też MUSIAŁBYŚ się zasymilować ?
Naprawdę nie widzisz innych dróg prócz wojny ?

Siemek - ja jestem z Łodzi,choć od przeszło 5 lat tam nie mieszkam - urodziłem się, wychowałem i żyłem na Bałutach ;)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 21:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

122
O... miło mi to słyszeć! :D
Ja swoje korzenie mam na łódzkim Janowie, choć od ponad 10 lat tam nie mieszkam.

Nie mówię żeby zapomnieć o swoim języku czy coś - ale na tej ziemi zawsze tak było, że większość przybywających się asymilowała i z pokolenia na pokolenie ich "inność" zanikała. To w sumie norma. Weź dla przykładu Henryka Sienkiewicza i jego korzenie. Jeśli tego nie będzie, to wymieszamy kultury, powstanie multikulturowość - i wszystko szlag trafi. Nie będzie kultury polskiej, powstanie zlepek różnych cudów świata, takie drugie USA. Czy o to chodzi ?

Inaczej: poprzez asymilację w tym wypadku należy rozumieć uznanie praw i obyczajów tego kraju. Skoro zachowują się tak, jak się zachowują - to co zrobić, aby to zmienić? Przecież takie zachowanie jest nie do zaakceptowania. Niech czują się Cyganami, mi to obojętne - ale niech zachowują się tak, aby nikomu to nie przeszkadzało.

I teraz powstaje pytanie jak tego dokonać?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 21:27 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

123
No ale Romowie są od setek lat w Polsce ;)

PS
Przypomniałem sobie :)
Prowadziłem dyskusję o integracji i asymilacji z Arturem i Asmaani :)
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=1661&p=18
W Polsce mieszkają również Polscy Tatarzy zwani Lipkami (od Litwy) bądź Muślimami (od Muslim).
Są zintegrowani ale nie zasymilowania - asymilacja wiąże się m.in. z utratą własnej tożsamości narodowej.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 21:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

124
Ok, więc niech zachowają swoją tożsamość narodową, mimo, że nie posiadają własnego państwa.

Teraz tylko pytanie co zrobić z tymi, co sieją chaos na ulicach, w barach itp. ? Nie widzę powodu dla którego powinno się na to przymykać oko, zwłaszcza jeśli w temat wchodzą kradzieże.

Tożsamość narodowa nie powinna przeszkadzać w byciu porządnym człowiekiem. Oni muszą nauczyć się zasad.

Aha - my nie mamy z Tatarami żadnych problemów. Swoją pozycję wywalczyli sami i mają pewną stronę na kartach polskiej historii.

A Francja? Właśnie. Niby ten sam problem wg. niektórych...
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 21:56 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

125
"Oni" - jacy "Oni" - wszyscy ???
Znasz jakiś "onych" bezpośrednio Siemo ?
Ja ich spotykam na co dzień - ciekawostka ;)
Zachowują się często hałaśliwie -to fakt- jeżeli rozmawiają miedzy sobą.
Żaden z "onych" jakoś do tej pory nie ośmielił się na mnie podnieś głosu i nie z tego powodu, że "jakimś straszliwym" ale po prostu "oni" jak się okazuje zachowują kulturę.
O krajanach mogę powiedzieć wręcz coś przeciwnego ;\

Teraz takie pytanie ... Robisz rekrutację.
Masz firmę - przychodzi polak i cyganin.
Obydwaj mają takie same kwalifikacje. O kim w pierwszej kolejności pomyślisz żeby zatrudnić ?
Nie musisz mi odpowiadać - po prostu sobie uczciwie odpowiedz.
Widzisz ... Niestety negatywna opinia o Romach jako o całości - nie jednostkach (taki przykry przywilej mniejszości narodowych) jest często czynnikiem decydującym o pewnych kwestiach - prawda ?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 22:27 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

126
Owszem jednakże to nie jest dobry przykład. Jeśli mają identycznie wyniki - to tu trwa często prosta zasada. Swój wybiera swojego, tak samo jak wilk woli żyć w stadzie wilków, a nie niedźwiedzi. To samo jest z ludźmi - zawsze szukają podobnych do siebie pod względem wyglądu, języka, gustów itp. - to już jest natura istot żywych, biologia tu działa. Równie dobrze można zapytać: skoro mają identycznie wyniki, to czemu mam np. wybrać Cygana? Dlatego, że stanowią mniejszość? Nie wiem czy to jest sprawiedliwe.

Natomiast rzadko się zdarza, że ktoś ma identyczne wyniki - przeważnie winno się wybierać tego, który ma lepsze.

Skoro znasz takich, którzy zachowują kulturę, nie kradną i nie zachowują się tak, jak ci z Pietryny lub tekstu opisującego problem - to bardzo dobrze. Dobrze byłoby aby ci porządni pokazali tym nie porządnym jak należy się zachowywać i żyć.

I nie należy robić z tego problemu politycznego, bo wtedy już jest po sprawie - i tak to nakręcą i nagłośnią jak uznają.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 23:07 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

127
victoria pisze:
Siemowit pisze:A jeśli idzie o antysemityzm no to tu się nie wypowiem. Znam osobiście ludzi, którzy twierdzą, że mają pochodzenie żydowskie, aczkolwiek jak dla mnie prawdziwi Żydzi mieszkają w Izraelu i Palestynie. A ci polscy Żydzi są już zreslawizowani od pokoleń, nie znają hebrajskiego, nie wyznają judaizmu - na jakiej więc podstawie czują się Żydami? Wiem, że w tamtej kulturze jest to coś przekazywane po matce, ale... to w tamtej kulturze. U nas tego nie ma. No i inna sprawa... co to znaczy być Żydem? Czy odnosi się to do wyznawania judaizmu czy pochodzenia? Czy nie powinno się mówić inaczej - że jest się pochodzenia semickiego lub jest się np. Izraelczykiem ? Nie spotkałem się nigdy z określeniem "polski Niemiec". Natomiast funkcjonuje określenie "polski Żyd". Kto mi wyjaśni na czym rzecz polega? Trudno mi to pojąć.
ale napewno spotkałeś sie z okresleniem polski Tatar, polski Rom, polski Góral i co już dotyczy innej sytuacji polonus :)
Hmmm...to co mówisz oznacza tylko dobrowolną chęć przynalezenia do określonego narodu.. A to ze narody sie nie nawidzą i nie toleruja to uwazasz ze to juz inna bajka...??
Ostatnio zmieniony 17 lut 2011, 17:19 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

128
ech zenujacy jest ten komentarz o Cyganach ktorzy jedzenie rozrzucaja...

gdyby wlasciciele Cuba Libre zlapali pana XX, YY, ZZ na zlym zachowaniu i przestali chciec ich obslugiwac u siebie jako panow XX YY ZZ do niczego nie daloby sie rady przyczepic, tych klientow nie obslugujemy i koniec.
ale jesli oglaszaja- Cyganow nie obslugujemy- to juz inna para kaloszy. to juz jest rasizm i dyskryminacja, bo co z tego ze panowie XX YY i ZZ zle sie zachowywali, skoro przyjdzie pan TT ktory zachowywalby sie dobrze- jednak sam jest Cyganem i za narodowosc nie wejdzie.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2011, 18:55 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

129
Pojawia się własnie ksiązka pana Grossa , o jawnie antypolskim wydzwięku ( czemu tak sądze ?? Gdyz fakty podawane przez pana Grossa mimo ze prawdziwe wyrwane są z kontekstu !!! Prawda jest ze Polacy a własciwie polskie hiesny cmentarne okradały żydowskie groby...a prawda jest rowniez fakt..ze okradali równiez polskie ..i okradaja do dziś...A to zostało przemilczane )..ale MY POLACY mamy czuć się winni jako CAŁY NARÓD !! Jakoś pan Gross nie zamierza powiedzieć ze 99,9% ruchomego majatku Żydów
zostało rozgrabione przez Żydów...w policji żydowskiej i Judenratów...Bo gdzie właściwie podział sie cały ten majątek ?? Gdzie sa te kosztowności ,dolary, papiery wartościowe..??
Gdzie te dzieła sztuki ???
Nie mówi sie przemilczając antypolskie hasła i głosy pojawiajace sie regularnie w prasie
Izraela ( ostatnio w Haaretz po wizycie Sikorskiego )...ale wkoło mowi o atysemityzmie ( tak jakby tylko Zydzi byli semitami...a inne narody np Arabowie to marsjanie )
Wiec moze choć raz powiemy wspólnie co o tym sądzimy !!
Oprócz antysemityzmu całkiem dobrze ma się ANTYPOLONIZM !!
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 16:00 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

131
Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o śmiertelne potrącenie w Mikołowie 13-latka z Rumunii – podała policja i prokuratura, odmawiając na razie podania szczegółów. Zatrzymany mężczyzna wkrótce stanie przed prokuratorem.
http://wiadomosci.onet.pl/slask/zatrzym ... atka/wk75v
Nie wiem czy ten chłopczyk był Romem czy Rumunem, może jednym i drugim, to właściwie mało istotne.
Pytanie, co kierowało sprawcą, bo coś mi się nie chce wierzyć w przypadkowy - wypadek.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 19:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

134
Tolerancja nie oznacza akceptacji..A poszanowania wymagaja ludzie a nie głoszone przez nich idee..Idee sprzeczne z moimi zwalczam argumentami.Nie mozna więc tolerowac wszystkiego i wszystkich jak również stosownej odpowiedzi wymagaja te idee które są sprzeczne z moimi.Nie mylmy wiec pojęć ...Nie kazdy Cygan jest złodziejem Nie każdy Polak kradnie samochody i jest pijakim.Nie każdy Zyd robi mace z krwi dzieci i nie każdy Murzyn jest kanibalem...To slogany zwbudzjące Viktorio niechęć do innych nacji i nie mające nic wspólnego z poszanowaniem INNOSCI..i prawa
Ostatnio zmieniony 12 paź 2014, 14:42 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

136
Odpowiem Ci nie wprost : Łyżka dziegciu psuje beczkę miodu...
Nie zapomnij więc ze garstaka złodzieji pijaków i chamów dorabia gębę WSZYSTKIM POLAKOM !! A patrzenie przez pryzmat
stereotypu tworzy szeptane mity poniżające ludzi którzy absolutnie na to nie zasługują np polnische Wirtschaft czyli stereotypowe określenie funkcjonujące w społeczeństwie niemieckim, dotyczące społeczeństwa polskiego. Według tego stereotypu„polnische Wirtschaft” oznacza skrajną niegospodarność, bałagan i kretyńskie planowanie jak również oraz brud.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2014, 20:37 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

137
Czy znajdzie się ktoś mądrze odważny i rozwiąże ten problem, nie tylko nasz zresztą?
Oczywiście nie mam dowodów, by mówić o korupcji. Moim zdaniem podstawową przyczyną bezczynności - czy to lekarzy, czy policjantów albo pracowników socjalnych - jest strach. Oni się boją oskarżeń o nietolerancję i rasizm. Nie można mówić o pasożytnictwie na pomocy społecznej, bo od razu przyklejona zostanie etykieta rasisty. A ja twierdzę, że właśnie taka postawa jest rasistowska. Bo bezczynność prowadzi do pogłębiania marginalizacji Romów.

Są też osoby, które nic w tej kwestii nie robią, bo boją się o mienie i zdrowie. Mieszkańcy Puław spotykają się z agresywnym i wulgarnym zachowaniem Romów. Niektórzy np. wyzywają pracownice opieki społecznej, kiedy nie chcą wypłacić im zasiłków. Dochodzi do awantur, na podstawie których mieszkańcy wyrabiają sobie opinie o niezrównoważonych i niebezpiecznych Romach.
polecam jednak przeczytać całość http://natemat.pl/133801,radny-z-pulaw- ... c-ws-romow
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 13:48 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

138
2 mln. złotych ? Ktoś upadł na głowę ? Jak ich aktywizować, skoro nie chcą być aktywizowani. Dają im kasę, no to ją biorą, co w tym dziwnego. Przestać dawać, ot całe rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 20:30 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

141
wyprzeda wg tolerancji dla innych ...Pod względem kapitału społecznego, czyli wzajemnego zaufania, zajmujemy miejsce 47. Wyższy niż Polska kapitał społeczny mają niektóre kraje Afryki: Mali (miejsce 37.), Uganda (44.), a także postsowiecki Kirgistan (miejsce 34.)Polska najgorszą notę dostała za wolność osobistą. Jesteśmy tu dopiero na miejscu 58. na świecie, wyprzedzani przez takich "liderów wolności", jak Urugwaj (miejsce ósme), Panama (miejsce 34.), Paragwaj (miejsce 35.). Ba, wyprzedzają nas nawet Emiraty Arabskie (miejsce 54.) i Burkina Faso (miejsce 29
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015, 15:03 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron