Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

1
Nie widziałem takiego wątku - otwieram.
Na początek dam upust swej pogardzie dla powyższych zjawisk.
Jak bardzo z głębi duszy nienawidzę,nie cierpię,nie znoszę pogardzam ... jakim wstrętem mnie napawają.
Trzeba o tym mówić.
Trzeba z tymi wstrętnymi zjawiskami walczyć.
Jestem Polakiem z dziada pradziada - jak bardzo mnie boli postrzeganie Polaków jako rasistów i antysemitów prze inne narody.
Poczuwam się do bycia polskim nacjonalistom - dlaczego łączy się nacjonalizm z tymi ohydnymi zjawiskami ?
Dlaczego człowiek który chce być narodowościowcem,obywatelem tego Państwa który chce widzieć swój Kraj jako równoprawne,niezacofane Państwo Europejskie,kraj z którym inne muszą się liczyć,Państwo z którego pragnę być dumny nie tylko z pełnej glorii historii ?
Dlaczego tyle łajna wypływa z ludzi "czujących się" patriotami a jednocześnie plwających na mniejszości narodowe,inne wyznania,inną orientację seksualną ?!?

Całe moje JA jest temu przeciwne !
Nie chcę by Polska i Polacy byli wciąż postrzegani przez pryzmat czynów bezmózgich ludzi krzyczących antysemickie hasła ! Brzydzę się nimi !

Obrazek


TEN POST TO MÓJ MANIFEST PRZECIWKO RASIZMOWI,UPRZEDZENIOM,NIETOLERANCJI W MOJEJ OJCZYŹNIE!!!
JESTEM POLAKIEM I PRZECIWSTAWIAM SIĘ POWYŻSZYM ZJAWISKOM DLATEGO WŁAŚNIE ŻE NIM JESTEM !!!

"Stowarzyszenie "NIGDY WIĘCEJ" przeciwdziała rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji. Uważamy, że są to poważne zagrożenia, które w bolesny sposób dotykają wielu ludzi. Pamięć o przeszłości zobowiązuje nas do walki z odradzającym się faszyzmem. "
http://www.nigdywiecej.org/index.php?op ... 3&Itemid=9
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 20:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

2
Abesnai pisze:Poczuwam się do bycia polskim nacjonalistom - dlaczego łączy się nacjonalizm z tymi ohydnymi zjawiskami ?
Moze dlatego, ze jest roznica pomiedzy patriotyzmem a nacjonalizmem.
Patriotyzm to milosc ojczyzny.
Nacjonalizm to nie tylko milosc ojczyzny. To jednoczesnie uwazanie, ze interesy ojczyzny sa wazniejsze niz interesy innych krajow i ludzi. Czyli - po trupach do celu. W nacjonalizmie ludzie uwazaja, ze ranienie innych i zapominanie o ich potrzebach jest OK - bo najwazniejsze jest by nasza ojczyzna miala wszystko.

Zauwaz- nie by miala, co potrzebuje.
By miala wszystko- nawet ponad potrzeby, do przesady, z pokrzywdzeniem innych narodowosci.

Dlatego laczy sie nacjonalizm z antysemityzmem i rasizmem.
Bo od wiary, ze "nam sie nalezy" juz tylko krok do "tylko nam sie nalezy"...
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 20:25 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

3
Powturzę sens moich słów które zawarłem w wątku o grobie Ireny Szendlerowej. Tak długo jak długo będzie pewnego rodzju przyzwolenie dla języka nienawiści w mediach tak długo walka z przejawami rasizmu to będzie walka z wiatrakami.
Słuchaliście kiedyś wypowiedzi osób które dzwonia do Radia Maryja? To odsyłam do tego wątku.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 20:32 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

4
Ale Krystek ... ja wychodzę z założenia że jeżeli jest grupa Państw która próbuje nie pirnicząc się,powiedzmy delikatnie, wyszarpnąć coś dla siebie (zazwyczaj ze szkodą pozostałych) dlaczego nasze Państwo jak zwykle jak ta ofiara losu ma pozostawać na lodzi i lizać pokornie "cudze" łapki licząc na to że coś skapnie ...
Czy tak nie było i ciągle nie jest ?
Niestety ... polityka to nie zabawa i nie ma w niej miejsca na sentymenty wobec innych narodów.
Dlatego nie lubię polityki jak i polityków.
No rzeczywiście - może z tym nacjonalizmem przesadziłem - ale mam takie zapatrywania a nie inne.Dlatego poczuwam po części do bycia nacjonalistom ... ;) Pragnąłbym zobaczyć przed śmiercią Polskę jako kraj mający karty przetargowe,silny.
Tam gdzie czasem idzie gra o wszystko czasem,gdzie nie ma "zlituj się" tylko silniejszy wychodzi z czymś ku rozpacz pozostałych.To taka brutalna gra uprawiana przez nasz gatunek od zawsze.
ADD.
Jatagan - więc zróbmy kompilację.
Bo nie tylko z RM kapie jadem i nienawiścią.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 20:37 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

6
Abesnai pisze:Pragnąłbym zobaczyć przed śmiercią Polskę jako kraj mający karty przetargowe,silny.
.
I to jest patriotyzm.
Do czego trzeba dazyc to wlasnie patriotyzm i wspolpraca. Nie aby kazdy kraj byl pelen nacjonalistow ale by kazdy kraj byl pelen patriotow.
Czyli ludzi, ktorzy kochaja swa ojczyzne, sa gotowi dla niej pracowac, bronic jej.
Ale jednoczesnie widza, ze takie same prawa maja inne kraje i ich obywatele (zauwaz- takie same prawa- nie wieksze, nie lepsze, nie wygorowane).

Ja oczywiscie wiem, ze jestem idealistka. Nie na darmo od wiekow sie powtarza, ze polityka to brudny business.
Ale popatrz sam- do czego doprowadza nacjonalizm, rasizm, nienawisc.

Wydawaloby sie, ze po wiekach takiego zycia ludzie powinni zrozumiec, ze jak cos nie dziala to trzeba to zmienic.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 20:59 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

7
Jatagan - kilka lat temu "TV Trwam" jako żywo pamiętam ... aczkolwiek musiałbym mocno pogrzebać.
Krystuś - jak urwać łeb hydrze ? przecież tan łańcuch ciąży od stuleci ... Przecież Polska była kiedyś jednym z najbardziej postępowych krajów europejskich pod kontem tolerancji rasowo - wyznaniowej.
Polska wtedy była wielką :) dosłownie. Może dlatego właśnie ...
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 21:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

10
To ja bym rozżarzonym do czerwoności żelazem przypalał żeby nie wyrósł kolejny i korpus bym rozpłatał ;)
La Traviata :) dostałem napadu lekkiego wquxxx jak siedziałem akurat przy kompie z zamiarem wejścia na forum i poszły informacje w TVP1. Efekt możesz również zobaczyć w innym dziale.Czasem pod wpływem całkiem negatywnego bodźca staję się nad wyraz produktywnym człowiekiem i ... czasem nieprzyjemnym - oczywiście dla tych na których się niebezpodstawnie wściekam ;)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 21:16 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

11
No właśnie trafiłam na tamten wątek, wiadomości jakoś dziś nie oglądałam. Twoja reakcja była jak najbardziej poprawna, i tak użyłeś łagodnych słów na określenie czegoś takiego... Tylko wyraźnym potępieniem takich akcji da się coś osiągnąć (media, szkoły, itp. powinny o tym pamiętać).

Też reaguję gwałtownie, spokojna głowa, nie jesteś jedynym cholerykiem w okolicy ;)
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 23:13 przez La Traviata, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.latraviata.bloog.pl

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

12
Zajrzałem dziś do mojej "nieulubionej" wiki ....
moim Patronem jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
To dla mnie jako katolika ma dosyć ważkie znaczenie,nie przesadnie ale jednak ...

Na kilka miesięcy przed kanonizacją Maksymiliana, w czerwcu 1982 roku w żydowskim periodyku St. Louis Jewish Light ukazał się artykuł, który podkreślał przekonanie Kolbego o światowym spisku Żydów. Dowodem miały być odniesienia do Protokołów Mędrców Syjonu i powoływanie się na nie w pismach Kolbego. W rzeczywistości jednak Kolbe odwołuje się do Protokołów jedynie dwa razy, w 1924 i 1926 roku, czyli na dziesięć lat przedtem, gdy pierwszy raz potwierdzono fałszerstwo Protokołów. Odpowiedzi na zarzuty wobec Kolbego podjęli się wówczas redaktorzy St. Louis Review.

Kolejna istotna polemika toczyła się na łamach The New York Review of Books. Daniel Schlafly z Saint Louis University oraz Warren Green z Saint Louis Center for Holocaust Studies odnieśli się krytycznie na temat książki Johna Grossa, który zarzucał Kolbemu podsycanie bezwzględnej antysemickiej kampanii[2]. Wśród wymienionych argumentów przeciw Grossowi autorzy listu zwrócili uwagę, że Żydzi i antysemityzm nie stanowili podstaw i celów działania Maksymiliana. Kwestia żydowska była jedynie marginesem w nauczaniu Kolbego. Na 1402 pozostawione po nim dokumenty tylko w trzydziestu jeden Kolbe odnosił się do Żydów i judaizmu, z czego tylko w kilku porusza kwestie społeczne, koncentrując się w pozostałych na sprawach związanych z działalnością apostolską. W odpowiedzi Gross zredukował swoje stanowisko skupiając się bardziej na wyrażeniu oczekiwań wobec Kościoła katolickiego z okresu międzywojennego niż na personalnych zarzutach wobec Maksymiliana Kolbego.

W tym samym okresie zarzuty o antysemityzm wysuwały również inne amerykańskie czasopisma. Wśród nich The Washington Post, dla którego Kolbe przez propagowanie antysemityzmu tworzył środowisko sprzyjające dla Holokaustu. Także Boston Jewish Advocate wydawał artykuły w podobnym tonie. Tym razem odpowiedzi na zarzuty podjął się André Frossard pisząc m.in.: Niskiego, podłego uczucia antysemityzmu – zostało to dowodnie wykazane – nie znał najdrobniejszy atom jego osoby. Żyd był jego bliźnim, chciałby, żeby stał się mu jeszcze bliższy, to wszystko. Nigdy, ale to nigdy, nie uchybił miłości.

Jednym z dowodów na słowa Frossarda jest list Maksymiliana Kolbego z 15 lipca 1935, w którym pisał:

Mówiąc o Żydach bardzo bym uważał na to, żeby czasem nie wzbudzić, albo nie pogłębić nienawiści do nich w czytelnikach i tak już nastrojonych do nich czasem nawet wrogo. Na ogół więcej bym się starał o rozwój polskiego handlu i przemysłu niż piętnował Żydów.

Z zarzutami o antysemityzm polemizował też prof. Braun przypominając, że św. Maksymilian w Niepokalanowie w czasie II wojny światowej przeszło rok przechowywał, karmił, dawał dach nad głową, ukrywał wysiedlonych, wypędzonych, uchodźców, których połowę stanowili Żydzi. Powołał się także na świadectwo żydowskiego więźnia z Auschwitz, Zygmunta Gorsona:

Wielu z nas straciło nadzieję, wielu chłopców w moim wieku rzucało się na druty wysokiego napięcia. Kiedy błąkałem się, szukając kogokolwiek, z kim mógłbym podzielić się wspomnieniami, o. Kolbe mnie spotkał i rozmawiał ze mną. Był dla mnie jak anioł, ocierał zawsze moje łzy. Straciłem wiarę, a o. Kolbe mi ją przywrócił! Jestem Żydem od pokoleń, ponieważ jestem synem matki Żydówki, jestem wyznania mojżeszowego i jestem dumny z tego. On wiedział że jestem Żydem, lecz to nie stanowiło różnicy. Jego serce nie czyniło rozróżnienia między osobami i nie miało dla niego znaczenia to, czy są Żydami, katolikami lub jeszcze innych religii: on kochał wszystkich i dawał miłość, nic innego jak miłość.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Maksymilian_Maria_Kolbe
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 23:21 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

14
Tak ... i również piszę w tym wątku z pełną świadomością odpowiedzialności spoczywającej min. na mnie skoro pisać będę np. o antysemitach ze sceny politycznej,ludziach znanych,aktorach itp itd ...
Posądzenie o antysemityzm o tyle co niesprawiedliwe może być również podłe i bolesne dla posądzanego ...

Zmarł śp. Prałat Henryk Jankowski któremu często stawiano zarzuty (niebezpodstawnie) o antysemityzm.

Był związany z Młodzieżą Wszechpolską - organizacją dobrze znaną i z wiadomym ... khmmm .. programem
W 1997 został ukarany zakazem głoszenia kazań na 12 miesięcy przez arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego za wypowiedziane podczas homilii ostrzeżenie, że "nie można tolerować mniejszości żydowskiej w polskim rządzie".
Na początku lat 90. był częstym gościem na antenie Radia Maryja, które wielokrotnie przeprowadzało także transmisje z kościoła św. Brygidy w Gdańsku ...
itd itd itd

Równocześnie oprócz znanych kontrowersji na jego temat przyczynił się w przeszłości do naprawdę ważnych czynów.

17 sierpnia 1980 odprawił mszę św. dla strajkujących robotników w Stoczni Gdańskiej. Od tego czasu związany był z późniejszą "Solidarnością" i z otoczeniem jej przywódcy – Lecha Wałęsy. Jego osoba była obiektem zainteresowania KC PZPR, na zlecenie którego w połowie września 1983 w Głosie Wybrzeża ukazał się szkalujący ks. Jankowskiego artykuł Czerwona rzodkiewka. Była to część zakrojonej na szeroką skalę prowokacji wobec księdza. Niedługo potem gazeta zamieściła listy 20 pracowników Samodzielnej Grupy "D" Departamentu IV MSW, podszywających się pod głosy czytelników do redakcji, popierających wymowę artykułu[3].
W latach 80. dzięki dobrym kontaktom ks. Henryka Jankowskiego z Polonią amerykańską do Gdańska trafiały transporty leków warte miliony dolarów, które przekazywano do pomorskich szpitali. Ks. Jankowski wspomagał także finansowo wiele osób (głównie działaczy "Solidarności").
Od 1983 rozpoczął organizowanie wraz z ks. Jerzym Popiełuszką pielgrzymek ludzi pracy na Jasną Górę.
W czasie III Podróży Apostolskiej Jana Pawła II do Polski w 1987, w ramach akcji Zorza II o poczynaniach księdza informowało SB 37 tajnych współpracowników, w tym 9 duchownych.
W czerwcu 1989 został powołany na stanowisko ministra stanu w popieranym przez Sokolnickiego "emigracyjnym rządzie" Jana Alfreda Łokcikowskiego.
źródło "wiki"

Ci którzy go znali z okresu Solidarności mówili że Prałat się zagubił,że zapomniał o pewnych ważnych rzeczach ...

I co sądzisz ... ?
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 23:41 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

15
Myślę, że trzeba pamiętać, że każdy jest tylko człowiekiem - tzn. nie zamazywać ciemnych kart z czyjegoś życiorysu, ale nie zapominać o zasługach (które w tym wypadku, moim zdaniem, przeważają). Nic nie jest czarno-białe, trochę szkoda, bo byłoby łatwiej odnieść się do niektórych osób/spraw ;) Dałeś dobry przykład, ostatnio trochę rozmawiałam o tym z ojcem (który pamięta to, co Jankowski robił za komuny, ja 'załapałam' się jedynie na skandale z jego udziałem). No i on stwierdził podobnie: " ten człowiek się pogubił, a szkoda". No ale nie ma kryształowych ludzi.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 0:00 przez La Traviata, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.latraviata.bloog.pl

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

16
Ś.P. ksiadz Jankowski to była postać kontrowersyjna... nie zapominajmy jednak że "bijąc po łbie" komunistów z pozytkiem dla kraju, mozna całkiem prywatnie nienawidzić Żydów. Jedno w drugim nie przeszkadza.
Jak dla mnie ZA CZĘSTO środowiska katolickie, lub katolickonarodowe a zwłaszcza przywódcy takich ruchów, szerzą wartości które niosą ze sobą więcej nienawiści niż tego co jest esencją religii katolickiej - MIŁOSCI.
Czemu takie ruchy trafiają na poddatny grunt? A czemu Hitler doszedł do władzy? Trzeba prostym ludziom sprytnie podsunąć kogoś odpowiedzialnego za ich niepowodzenia... Popatrzcie co od lat robi na przykład pewna rozgłośnia radiowa... z pozoru katolicka a wystarczy posłuchać tylko ludzi którzy dzwonia do stacji albo zaproszonych gości żeby stwierdzić że nauka Chrystusa (notabene też Żyda) jest im obca... swoje radio też nazwali imieniem Żydówki ale na tym ich tolerancja chyba się kończy...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 6:36 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

17
Raczej środowiska podające się za katolickie - to, że w Radyju odmawiają różaniec mocno kontrastuje z ich innymi działaniami (ostatnio szerzeniem teorii spiskowych nt. Smoleńska). Słuchałam ich w niedzielę, słabo mi było. Tego się nawet nie da komentować, to jakiś horror.

Weź zadzwoń i powiedz, że Jezus i Maryja byli Żydami, dopiero byś dostał :D
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 12:43 przez La Traviata, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.latraviata.bloog.pl

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

19
"Żyd Tusk chce usunąć krzyż pod osłoną nocy jeszcze przed tą sobotnią paradą zboczeńców. Tym gejom i lesbijkom święty znak będzie przeszkadzał w kopulowaniu na ruchomych platformach. Nie pozwolimy. Tu jest Polska, a nie Izrael - tak mówią obrońcy drewnianego krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Czuwają przy nim całe noce. "
źródło
http://wyborcza.pl/1,75478,8139133,To_j ... zyzem.html
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 12:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

20
Jatagan: właściwie masz rację... A co powiedziałbyś o księdzu piszącym homofobiczne artykuły do różnych gazetek (dosłownie homofobiczne, zawierające absurdalne i niepoparte absolutnie niczym stwierdzenia)?

Abesnai: szkoda słów. Jeżeli to jest chrześcijaństwo, to ja chyba jestem innego wyznania.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 12:56 przez La Traviata, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.latraviata.bloog.pl

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

21
Abesnai pisze:"Żyd Tusk chce usunąć krzyż pod osłoną nocy jeszcze przed tą sobotnią paradą zboczeńców. Tym gejom i lesbijkom święty znak będzie przeszkadzał w kopulowaniu na ruchomych platformach. Nie pozwolimy. Tu jest Polska, a nie Izrael - tak mówią obrońcy drewnianego krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Czuwają przy nim całe noce. "
źródło
http://wyborcza.pl/1,75478,8139133,To_j ... zyzem.html
ARMAGIEDON! Jak mawiała Babka Kiepska... dziś czytałem wypowiedź w podobnym tonie pod artykułem dotyczącym wyścigu Tuska z Kaczyńskim do Smoleńska. Jeden pan napisał że 8 mln. PRAWDZIWYCH POLAKÓW popiera i wierzy panu Kaczyńskiemu a pozostali to.... itp. Normalnie nie zabieram głosu ale zapieniłem się... odpisałem że Polska liczy ok. 40 mln. obywateli a zazwyczj za normę uwaza się ogół a nie margines...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 13:05 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

23
Ale to wszystko to jest to o czym piszemy. Żeby byc rasistą nie tzeba mieć łysej pałki, glanów, fleka i dziary z orłem albo celtykiem... to język "niby polityków", jazgot "niby ksieży" zezwala na takie zachowania... a potem są palone krzyze, niszczone medaliony i zamalowywane pomniki... żałosne ale prawdziwe...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 13:26 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

24
Będę tak długo męczył ten temat aż "puszczą z niego soki" a jestem upartym i konsekwentnym człowiekiem !
Zaczynam antysemityzmem.

MONITORING PRZEJAWÓW ANTYSEMITYZMU W POLSCE
http://www.fodz.pl/?d=5&id=79&l=pl

Akty antysemityzmu w roku 2009
http://www.fodz.pl/download/Wystapienia ... e_2009.pdf

oraz MECHANIZM OBRONNY - koniecznie,polecam !
http://niniwa2.cba.pl/me.htm
cytuję: "Czy mamy uwalane krwią tylko dłonie, czy całe ręce? "
oprócz tych wielkich,bohaterów ratujących ludzi z łap SS ... byli też ci inni,ale też Polacy :(

Krzysztof tez "odświeża pamięć" ... zdecydowanie zbyt mało odwiedzin Jego wątku.
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=1030

w świetle tego wszystkiego ... jakim cudem antysemityzm ma jeszcze jakąkolwiek racje bytu w naszym współczesnym społeczeństwie ?!?
Przeczytajcie to co umieszczone pod linkami proszę ... to nic być może nowego ... ale do diabła !
Przynajmniej się dowiecie co mną kieruje ;)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 12:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

25
Gdzie ty chcesz tolerancji? W kraju gdzie inność (religijna, seksualna czy społeczna) jest przedstawiana jako wymagające tępienia zło i to jeszcze w imie tego który kazał kochać? W kraju w którym żyja ludzie wierzący że homoseksualizm to choroba taka jak grypa którą można wyleczyć? W kraju w którym działaja legalnie media w których Żyd i Mason to epitety tak samo obraźliwe jak ch*j i ku***a? W tym kraju gdzie niedawno wspólrządziła partia której członkowie brali udział w koncertach nazi rocka i witali się "starym rzymskim powitaniem"? Gdzie koalicjant tej partii teraz murem stoi w obronie krzyża jednocześnie rzucając niczym nie poparte oskarżenia i obarcza inna partię winą za śmierć prawie 100 osób? I ty w takim kraju chcesz tolerancji? Obódź się... poczytaj apel do Harcerzy w wątku o krzyżu przed palacem, potem sam zastanów się... przecież to my sami pozwalamy takim właśnie głosom górować w kraju, sami tolerujemy wybryki niektórych księży i polityków a kiedy znajdzie się ktoś kto powie że to jest nie w porządku to natychmiast znajdzie sie jeszcze więcej osób które go zakrzyczą osłaniajac się demokracja i swoboda wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 13:00 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

26
Jatagan :) Przyjacielu na ciebie można zawsze liczyć :D

Gdzie ?!? Właśnie w POLSCE !
Właśnie w TYM KRAJU !
Dlaczego ?
Bo mamy taką a nie inną historie ...
Bo w naszym kraju działy się takie a nie inne rzeczy ...
Dlatego że my sami nie mieliśmy na nie wpływu ... TERAZ MAMY !
KTO POZWALA ?!?
BO NIE JA !!!
Całym sobą do końca mych dni będę przeciwstawiał się tym zjawiskom.
To nie ja powinienem się obudzić.
POWINNO SIĘ OBUDZIĆ POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO !
Księży ? A Politycy ?!? A ludzie biznesu ?!? A cała ta reszt i zbieganina znanych sławnych i bogatych z mordkami w telewizji ?!?
Te zjawiska istnieją !
Jatagan i Ty też masz wpływ na walkę z tą tłuszczą.
Trzeba w siebie wierzyć.
Nasz naród popadł w marazm, w obojętność.
Ale do diabła przecież nie ja ani Ty Jatagan.
Pisząc na forach,uczestnicząc w happeningach,nagłaśniejąc sprawy dotyczące tych zjawisk JUŻ COŚ ROBIMY W DOBRYM KIERUNKU.Nie widzisz tego ? To ja Ci odpowiem ;)
... google -> treść tego postu ... i jak ??? Jak myślisz - ilu młodych ludzi go odczyta ? Ilu zacznie myśleć ? Jestem optymistą tutaj :)
PS
Jatagan - trzeba by się kiedyś na kielicha zgadać :D
aaa .. no i nie liczyłbym na to, że ktoś mnie zakrzyczy ... mam argumenty wielkości słonia z mocą walca drogowego :D
Będę wiec krzyczał głośniej,będę więc bardziej uparty i konsekwentny niźli oni ...
Napotkają taki mur z mojej strony że nijak obejść go nie będą mogli !
Kurcze co ja gadam ... :D - od duuużo dłuższego czasu tak robię ;)
Całkiem nieźle mi idzie, powiem skromnie :)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 13:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

27
Stary... część osób poczyta te posty i coś zrozumie albo przynajmniej się nad nimi zastanowi a cześć pomyśli że to jacys "Żydzi gadają" albo masońscy agenci PO... mnie juz ręce opadaja jak czytam komentaże artykułów z Gazety, TVN24 czy nawet Naszego Dziennika czy innych Katolickich stron. Jesli tak wygląda Katolicyzm to ja wyznaję Manitoo...
Jaki wplyw mozemy miec na Radio Maryja i treści tam prezentowane... Jeśli zadzwonisz ty czy ja to zaraz się "rozłączysz" kiedy zadzwoni moher wszędzie widzący żydomasońskich agentów to nie tylko pozwolą mu rozwinąć myśl ale i jeszcze odpowiedzą przytakująco jednak tak żeby nie można się było przyczepić... kiedyś to było proste. Nosiłem długie pióra a potem irola... tamci byli łysi i nosili celty. Tłukło się to dziadostwo bo do nich trafiał tylko argument siły a czasem dostawalo bęcki a teraz...
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 13:37 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

28
Jatagan pisze:Gdzie ty chcesz tolerancji? W kraju gdzie inność (religijna, seksualna czy społeczna) jest przedstawiana jako wymagające tępienia zło i to jeszcze w imie tego który kazał kochać? W kraju w którym żyja ludzie wierzący że homoseksualizm to choroba taka jak grypa którą można wyleczyć? W kraju w którym działaja legalnie media w których Żyd i Mason to epitety tak samo obraźliwe jak ch*j i ku***a? W tym kraju gdzie niedawno wspólrządziła partia której członkowie brali udział w koncertach nazi rocka i witali się "starym rzymskim powitaniem"? Gdzie koalicjant tej partii teraz murem stoi w obronie krzyża jednocześnie rzucając niczym nie poparte oskarżenia i obarcza inna partię winą za śmierć prawie 100 osób? I ty w takim kraju chcesz tolerancji? Obódź się... poczytaj apel do Harcerzy w wątku o krzyżu przed palacem, potem sam zastanów się... przecież to my sami pozwalamy takim właśnie głosom górować w kraju, sami tolerujemy wybryki niektórych księży i polityków a kiedy znajdzie się ktoś kto powie że to jest nie w porządku to natychmiast znajdzie sie jeszcze więcej osób które go zakrzyczą osłaniajac się demokracja i swoboda wypowiedzi.
Ja, Żyd i Polak z serca muszę Cię Jataganie, mimo całej mej sympatii do Ciebie, zbesztać...
Polacy w najtrudniejszej próbie, ratowania Żydów z narażeniem własnego życia i życia najbliższych uratowali największą część Żydów..Pod tym względem zajmują pierwsze miejsce pośród Sprawiedliwych....
Oczywiście, była też wcale taka nie mała ilość kanalii, które polowały na Żydów jak kłusownik na dziką zwierzynę....
Mogli, bo mało tego, że Żydzi byli bezbronni, to jeszcze Niemcy nagradzali te szumowiny...Był to łatwy sposób zbicia fortuny....

Ale, myślę, że gdyby jakąś inną grupę ludzi, wykluczono spod ochrony prawnej te Kanalie natychmiast zaczęły by żerować na nich...
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 13:37 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

29
Ale ty mi nie mów co było 60 lat temu... Krzysiu kochany... stań teraz pod krzyzem obok pałacu prezydenckiego i podyskutuj sobie z panami i paniami którzy tam sobie siedzą... przyznaj się że jesteś żydem i posłuchaj co ci odpowiedzą. Mieszkasz w Łodzi... jakimi epitetami pozdrawiają Widzewiacy Ełkaesiaków? Co malują na murach?
A teraz kto najczęściej kłapie dziobem i krzyczy "jude raus"? Pamiętasz filmik z tematu o RM? Ile lat miał ten gość? Mógł jeszcze pamiętać ten okrzyk? A delegacja ONRu składająca kwiaty przy pomniku Ślązaków i gest "heil"... a to co się dzieje wokół budowy meczetu. A dzisiejszy "marsz grunwaldzki" Młodzieży Wszechpolskiej... nie Krzysiu, nawet przy dokonaniach tych sprawiedliwych to siła która przekreśla ich dokonania... byle gnój teraz szaleje ze sprajem na grobach tych bohaterów a ty chcesz mi powiedzieć że jest dobrze??? Berdzie jak od mikrofonów odejdą tacy jak Kaczyński, Rydzyk i inni "prawdziwi Polacy"
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 13:48 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

30
Krzysztof dziękuję za piękną wypowiedź dotyczącą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata :)

Jatagan no fakt ... ja się nie zeskanuję i w neta żywcem nie wejdę ...
Idiotów też nie uniknę ... niech myślą co chcą - pies ich wąchał.
Ale właśnie, imho, jest takie ważne że ja jako Polak i Katolik JESTEM INNY od całej tej tłuszczy !
Nie mam na ustach tylko w sercu słowa Ojca Świętego Jana Pawła II który modlił się do Boga i w Meczecie i Synagodze !
I co Jatagan ... Odpuścisz sobie ? Ja mam sobie odpuścić ? Krzysiek ?
Znasz naszego Krzysia z forum przecież dłużej ...
Jakby go ktoś znieważył pewnie nie stałbyś obojętnie tylko wbiłbyś tamtemu gadowi nos w głąb twarzy.
Ja bym z całą przyjemnością tak zrobił ... bo nienawidzę takich typów a poza tym jestem dosyć gwałtownym człowiekiem i o bolesna prawdo wiem jak to zrobić ... z praktyki ;)
Na co dzień jeżeli się spotykamy z objawami skrajnej nietolerancji - starajmy się jej przeciwdziałać !
Niekoniecznie jak pisałem z tym nosem,no chyba że czujecie się na siłach a pamiętajcie że tak czy inaczej mamy w obowiązku informować organy ścigania ;)

Dlaczego mamy się bać ? To niech oni się boją !!!

PS
Znasz tą historię ?
Muzułmanin uratował Żydów przed atakiem chrześcijan
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 14:01 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron