Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

31
Właśnie się dowiedziałem ... na akt takiego debilnego aktu wandalizmu to ręce opadają ... :(
Woyciech pisze:wracając do tematu ( przepraszam, że swoim wtargnięciem tu namieszałem trochę w porządku ;) ) - być może wiecie ( Ty Siemowicie na pewno ;) ) że w Krakowie umieszczono kopię posągu Świętowita ze Zbrucza. Ktoś odłupał mu jedną z twarzy, wysmarował to miejsce ekskrementami "dekorując" napisem :"rozpier....my te k...wy pogańskie w IMIĘ NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA"

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2062&p=2
To jest zbydlęcenie czy po prostu żywy akt prześladowania innowierców ? Może jedno i drugie ?

Przed dewastacjom ...
Obrazek

http://bialczynski.wordpress.com/2009/1 ... oreportaz/

=================================================================================

Podczepiam też tematykę o homoseksualiźmie
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=53642#p53642

http://europride2010.eu/?u=1&lg=1

Parada przeszła ... Policjant trafił do szpitala.

Parada Równości - Warszawa 2010

Kraków, 10/V/15, Parada Równości (Pride Parade)


"Ciekawie" zmontowane ... nie ma co ... "gejostwo" to normalnie zło które dotyka każdego,sic,"uczciwego obywatela" ...
Pod filmikami komentarze ... poczytajcie.

Wcześniej anty-marsz NOPu w Krakowie:
[youtube][/youtube]

Jeżeli chodzi o Policję:
Policja po homo-szkoleniach. Przydadzą się na paradzie?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... dzie_.html

Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 15:20 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

32
To jest elektorat PiS... prawdziwi Polacy!
W tym miejscu jestem też bardzo daleki od tolerancji bo według mnie całą tę bandę "patriotów" i moherowych Polakow nalezałoby zesłać na Grenlandię... ciekawe kogo wtedy nienawidziliby... białe niedźwiedzie?
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 16:19 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

33
[youtube][/youtube]

I KONTRA !

[youtube][/youtube]

Nasi przyjaciele z Europy środkowo Wschodniej ... no nic dodać nic ująć.
Indoktrynacja homoseksualna ?!?

Jatagan - specjalnie dla ciebie z archiwum ;) wrz 2007

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 16:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

34
To wszystko zależy od tego jak ktoś rozumie (jeśli przeczytał) Konstytucję Rzeczpospolitej, jak podchodzi do kwestii własnych poglądów, czym jest dla niego moralność i wolna wola. Bez dokładnego określenia się w tych kwestiach nie można w ogóle zaczynać rozmowy o tolerancji etc. bo to właśnie od tego zależy.

Nie zabiorę raczej głosu w tej rozmowie ;) .
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 17:19 przez Verus, łącznie zmieniany 1 raz.
Amor Patriae nostra lex!

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

35
Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.
Szerzej ...
może być tutaj :)
http://www.tolerancja.pl/?prawa-czlowieka-w-polsce,254
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1001

Verus :)
zapraszam natomiast tutaj:
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=177
wątek o tolerancji
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 17:30 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

36
Zapiski z podróży dziecięcym wózkiem poprzez płonące Getto Warszawskie.

Obrazek


To moje pożegnalne zdjęcie z Mamą i Współbraćmi Żydami z Getta w 1942 roku. Wszystkie osoby ze zdjęcia, poza mną, zginęły zamordowane przez hitlerowców.
Ocalałem, więc piszę...Narodowość nie ma tu znaczenia..Niemiec, żołnierz Wermachtu wypuścił nas z marszu do obozu w Topolicach...Znał polski, może był Ślązakiem?
Pamiętam jego łzy i słowa....: Co ta wojna z Nas zrobiła ?

Warszawa wojenna, ulica Kredytowa 10.. Wszyscy mieszkańcy tej kamiennicy domyślali się, że jestem dzieckiem żydowskim. Wiedzieli, że prawdziwy Krzyś, synek Ireny zmarł..Niektórzy może byli na jego pogrzebie..
A jednak do wybuchu Powstania Warszawskiego, bo wówczas opuściliśmy z mamą Kredytową 10, wszyscy Oni rozpoznawali we mnie tamtego Krzysia. Byli serdeczni, braterscy, opiekuńczy...Pozwolili mi uwierzyć, że moje nowe przebranie jest bezpieczne...,że zaszczuta zwierzyna, serce żydowskiego malca jest na zewnątrz - niewidoczne..
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 19:07 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

37
I przeżyłeś i chwała twojej matce opiekunce... czy jednak przetrwałeś okupację żeby teraz słuchac od Rydzyków i Weszpolaków że jestes obywatelem drugiej kategorii? Przypomina mi się taki film... rzecz siędzieje w Stanach (tytuł mi umknał) młoda dziewczyna Żydówka ma dość słuchania o holokauście, gettach i piecach i kolejna wizyta babki wyprowadza ja z równowagi. Nagle dzieje się coś dziwnego... dziewczyna budzi się w obozie na początku lat czterdziestych i na własnej skórze doświadcza tego co się działo za siatką...
Weszpolakom i moherom życzę przynajmniej podobnego snu...
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 20:11 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

38
Abesnai, Jatagan... dzięki Wam, jeszcze wierzę w ten naród. W to, że są tu tacy ludzie, którzy oceniają człowieka nie po jego pochodzeniu, nie po kolorze skóry, nie po orientacji seksualnej, ale po tym, jakimi są ludźmi. Bo mi naprawdę czasem trudno wierzyć w Polaków. Czasem otwiera mi się przysłowiowy scyzoryk w kieszeni, czasem robi mi się słabo na głupotę, na bezmyślność, której nie jestem w stanie zapobiec. Tak więc... rozum górą :ach:
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 0:27 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

39
Co spotkało amerykańskich studentów w Gross-Rosen ...

Czwórka pijanych młodych ludzi zrobiła w dawnym nazistowskim obozie pracy prymitywny pokaz dla gości zza oceanu. Dla Amerykanów to szokujące doświadczenie. Dla Polaków - znany, smutny, powtarzający się obrazek.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... Rosen.html

Wcześniej ...

[youtube][/youtube]

Lars W. zleceniodawcą kradzieży "Arbeit macht frei"?
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... ei,60034,1
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, 12:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

40
To była zwykła głupota podlana alko i gnorancja połączona z podlością. Ale tu mamy do czynienia z pewnym przyzwoleniem i brakiem konkretnej reakcj (przypomina ci to pewna rozmowę?)... czego sie spodziewać jesli nawet organ powołany do tego zeby interweniować wypina sie na podobne akty debilizmu. Zasada jest prosta... jesli nie ma nikogo kto zabrania to znaczy że wolno a jeśli jeszcze znajdzie się kilka osób które (moze to dziwne) spróbują usprawiedliwic takie postepowania to tylko brakuje oklasków na zachętę. A prawo? Przeciez sam na siebie jeden z drugim nie doniesie... tylko MY SAMI mozemy sie przeciwstawic takim historiom. Zaczyna się zwykle od nienawistnych słów i gestów, jesli nikt nie zgłosi protestu to tylko utwierdzi takiego gamonia jednego z drugim że nie robi nic złego. Potem dochodzi do aktów wandalizmu i innych ekscesów, pobic a nawet zabójstw... a czasem wystarczy powiedzieć swoje głośne STOP kiedy jest wcześnie...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 17:00 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

41
powiem tak mnieszkam od 19 lat po za granicami polski i co mi sie wlasnie podoba w holandi jest tolerancja i szacunek dla emigrantow oczywiscie nie wszyscy go maja ,jak bylam w polsce wlato slyszalam tylko nie lubie nie nawidze morzynow oni smierdza to czy pachna czy nie zostawie po srodku ale uwazam ze kazdy jest czlowiekiem,ach zgadzam sie zmoderatorem jatagan papki
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:13 przez prinsses, łącznie zmieniany 1 raz.
Swiat moze byc ciekawy jesli tylko ze chcesz

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

42
Przykłady takich zachowań mógłbym wskazać nawet na tym forum... ciekawych zapraszam do tematu "Bolszewicki Pomnik" i przesledzenie opini zwłaszcza tych skrajnie antyradzieckich pochwalajace zbrodnie wojenne i akty terroryzmu usprawiedliwiając je jedynie tym ze dokonane zostały przez Polskie Podziemie na ludności cywilnej Niemiec czy Litwy albo Ukrainy. Tak powstają malunki na nagrobkach, tak powstają okrzyki "Jude raus"... tak kwitnie nienawiść.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 20:43 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

43
Jatagan ja poprostu wybieram mordowanych nie morderców którzy opluwają imię tej organizacji jak Ci którzy utworzyli getto. Kiedyś AK opluwali Niemcy i volks, potem czerwoni, teraz sam nie wiem jak nazwać tych ludzi. Właśnie tak opluwając AK Ci którzy z dumą paradowali w nowiutkich mundurkach swego "nowego" państwa tysiącletniej Rzeszy. Potem Ci którzy mówili, że AK było zwykłym "karłem reakcji" werbowali sie do takiej miłej "Służby Bezpieczeństwa" gdzie troszczyli się o swoich współtowarzyszy....
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 21:37 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

44
Tyle że ci szlachetni tez mordowali... więc których mordowanych wybierasz? Tych mordowanych przez Niemców, Rosjan czy Polaków?... bo ja juz się gubię w tych twoich odpowiedziach. Potępiajac jednych morderców nie mozna wychwalac innych i tyle... nie można wychwalac jednych za to za co potępia się innych, To jest albo ignorancja albo zwykła głupota a z tego rodzi się potem nienawiść i nietolerancja.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 21:45 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

45
Wiesz przyrównam AK niech zabiło w zaokrągleniu hmmmm 600 osób to taka duża górka, Niemcy hmmm plus minus 4 miliony? No to faktycznie proporcja na każdego zabitego przez AK przypada jakiś 6666,7 przez Niemców..... Co innego morderstwo co innego zemsta która zalepiła oczy gdy zabili wszystkich bliskich....
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 21:50 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

46
Czy morderca który zabija jednego człowieka w zestawieniu z psychopatą majacym na sumieniu setkę ofiar przestanie być mordercą? I skad wziołes te 600 ofiar. O tylu napisaliśmy w zwiazku z zamachami i pacyfikacjami wsi na Ukrainie i Litwie. O ilu ofiarach sie nie wspomina?
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 21:56 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

49
Poczernin. Swastyka na grobie. Rodzina: to zemsta za niemieckie pochodzenie - rok temu
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /786211527

Nie mówiąc już o ... :
Wrocław: Swastyka na pomnikach Cmentarza Żydowskiego - majowe,tegoroczne.
Obrazek
http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ ... ,id,t.html

Jako żywo ... widziałem zniszczone groby na cmentarzu żydowskim w Łodzi jak i również "pomalowany" Pomnik Dekalogu w Parku śledzia ,tzn. Staromiejskim (Krzysztof mod pewnie też pamięta ...)

a tak się przykładowo "imprezy" kończą :

Pięciu za swastyki przed sąd
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1, ... 32669.html
prinsses pisze:powiem tak mnieszkam od 19 lat po za granicami polski i co mi sie wlasnie podoba w holandi jest tolerancja i szacunek dla emigrantow oczywiscie nie wszyscy go maja ,jak bylam w polsce wlato slyszalam tylko nie lubie nie nawidze morzynow oni smierdza to czy pachna czy nie zostawie po srodku ale uwazam ze kazdy jest czlowiekiem,ach zgadzam sie zmoderatorem jatagan papki
Przebywałem krótki czas w Belgii w Brukseli ;)
Tam też nasza a ich mentalność to raczej przepaść hehehe.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 23:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

50
I to jest właśnie to o czym piszę w kilku tematach... ślepa i głupia nienawiść do całych narodów za wydarzenia które miały miejsce wiek czy pół temu. Czy któryś z was poszedłby z Niemcem zwiedzać obóz w Oświęcimiu a potem poszedłby o tym spokojnie porozmawiać przy piwie? Jesli możliwy był dialog żydów i niemców po wojnie to czemu my drapiemy rany... może mamy tak dobrze że innych tematów do poruszenia brak tylko przeszłość? A w dodatku nie potrafimy się z godnościa sami w piersi uderzyć i przyznać że tez mamy wiele na sumieniu i jesli wymagamy przeprosin to również my mamy za co przepraszać. "Wybaczamy i prosimy o wybaczenie"... pamiętacie te słowa?
Ale jak możemy wymagać od pijanych wyrostków poszanowania grobów czy przekonań innych ludzi skoro z jednej strony potępiamy takie wybryki jeśli dotyczą nas ale po cichu przyklaśniemy jeśli robi się szum nad grobem osoby niewygodnej, często byłego wroga. W ten sposób sami sobie tworzymy wrogów. Wiecie co mi przypomina taka mentalnośc

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2010, 8:01 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

51
Na pewnym cmentarzu na wschodzie Polski jest okazała mogiła kilkunastu mężczyzn rozstrzelanych przez hitlerowców. Pewien znacznie starszy ode mnie pan opowiadał mi, że byli to "cwaniaczkowie", którzy po wywiezieniu przez Niemców do Treblinki Żydów z pobliskiego miasteczka w kilka furmanek pojechali rabować mienie pozostawione w żydowskich sklepach. "Szkopy" przyłapali ich na "gorącym uczynku" i rozstrzelali jako kryminalistów, szabrowników. Po kilku dniach tanio rozsprzedali to, co dla nich nie było przydatne. Jak sądzicie, czy ci rozstrzelani to "ofiary nazizmu"? Moim zdaniem to zwykłe hieny.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2010, 12:07 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

53
Abesnai pisze:Zajrzałem dziś do mojej "nieulubionej" wiki ....
moim Patronem jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
To dla mnie jako katolika ma dosyć ważkie znaczenie,nie przesadnie ale jednak ...
Abesnai, to że Kolbe miał skłonności nacjonalistyczne i antysemickie nie podlega już raczej dyskusji. Okres międzywojenny to był specyficzny czas dla Polski, a takie postawy były wtedy na porządku dziennym (nie wszędzie oczywiście i nie u wszystkich, ale jednak) można tutaj wskazać też chociażby działalność endecji, a Krk jej w jakimś stopniu wtórował. Natomiast przemienienie duchowe M. M. Kolbego również jest jak najbardziej prawdziwe- w czasie wojny, kiedy zrozumiał ogrom zniszczeń spowodowanych antyjudaistycznymi treściami, sam zaczął pomagać Żydom, a ostatecznie poniósł, taką jak i oni, śmierć.
Moje miasto nazywano kiedyś "drugą Jerozolimą", w szczytowym momencie mieszkało tutaj 45,5% ludności pochodzenia żydowskiego, znajdowały się dwie synagogi, dwa kirkuty, całe ulice zasiedlali Żydzi. Znaczna część z nich zginęła w czasie masowych egzekucji i w obozach, wielu jednak po wojnie powróciło, aby znów tutaj osiąść... i musieli czym prędzej uciekać z powrotem, gdyż polska ludność nie życzyła już sobie w mieście starozakonnych. Wrócili z wypędzenia, do domów, do dawnego życia, a tam czekały ich pogromy nawet ze strony sąsiadów. To bolesne i na pewno nie przynosi chluby Polakom, ale nie należy zapominać o podobnych przypadkach, bo tylko pamięć pozwala nie popełniać tych samych błędów. Jestem patriotką i kocham swój kraj, ale jestem świadoma, że nietolerancja to nadal jego poważna wada i dochodzi do licznych jej przejawów. Nie ma już problemu tzw. żydowskiego, ale obecnie z kolei dochodzi do prześladowań np. uchodźców z Bałkanów, którym polskie władze zaoferowały azyl. I wygląda to łudząco podobnie do tego, co działo się kiedyś, dlatego ja uważam, że nie ma mowy na żadne odznaczanie grubą kreską historii i współczesności, kwestia jest nadal żywa, a społeczeństwo, choć coraz bardziej otwarte na inność, ciągle kultywuje jakieś elementy ksenofobicznej mentalności i odstajemy do innych europejskich krajów pod tym względem.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2010, 18:11 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

54
Nienawidzimy siebie nawajem bo ktoś "wierzy lepiej" albo jest "wiekszym patriota" czemu więc takie osoby miałyby odpuszczać ludziom wyznajacym inne religie lub posiadajacym inny odciań skóry. To jest tak: "nic do nich nie mam ale niech zdychaja gdzie indziej". Popatrz na temat o meczecie... za to ze milion kilometrów od Polski muzułmanie nie przestrzegają NASZYCH praw za to jakaś grupa osób nie pozwala wybudować Meczetu... ktoś inny maluje groby facetów którzy polegli walcząc z Polakami niemal wiek temu... nigdy nie byliśmy i nigdy nie bedziemy tolerancyjnym narodem. Patrzymy na czóbki własnych butów pokryte siwiejacym już błotem historii z której sprytnie usunięto wszystkie większe i ciemniejsze gródki... kolejne pokolenia uczą się że "ruskich trzeba nienawidzic bo jak za Stalina przyszli to niech ich..." "niemców trzeba nienawidzić bo to faszyści byli" "Żydów trzeba nienawidzić bo ukrzyzowali Jezusa dwadzieścia wieków temu"... wolimu pielegnować podziały nich skupic się nad wspólnym mianownikiem...
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2010, 18:28 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

55

Sondaż: Czy Polacy to antysemici? 19 kwietnia 2010

Większość Polaków nie prezentuje poglądów antysemickich, ale prawie połowa uważa, że Żydzi mają zbyt wiele wpływu w świecie - wynika z sondażu TNS OBOP.

Polacy wiedzę o Żydach czerpią najczęściej z mediów elektronicznych, wynika z badania: telewizję, film i radio wskazało prawie dwie trzecie respondentów (65,5 proc.), zaledwie 1,4 proc. spontanicznie wymieniało internet.

Z opinią, że Polacy nie lubią Żydów zgadza się prawie połowa (46,7 proc.) badanych. Opinia taka jest częściej spotykana u mężczyzn niż u kobiet, wśród osób w wieku 20-39 lat, mieszkańców wielkich miast, zainteresowanych polityką, określających swoje poglądy polityczne jako centrolewicowe i centroprawicowe.

Niezgadzających się z opinią, że Polacy nie lubią Żydów jest ponad jedna trzecia (38,6 proc.) respondentów. Są to częściej kobiety niż mężczyźni, osoby z najmłodszej grupy wiekowej (15-19 lat) oraz z dwóch najstarszych grup wiekowych (50 i więcej lat), mieszkańcy miast małych i średnich, deklarujący całkowity brak zainteresowania polityką, określający swoje poglądy polityczne jako prawicowe.

Ponad dwie trzecie respondentów (67,9 proc.) przyznało, że zetknęli się ze słowem "antysemityzm"; jedna czwarta (24 proc.), że nie. Istnienie problemu antysemityzmu w Polsce (zdefiniowanego jako niechęć do Żydów) potwierdza ponad połowa ogółu respondentów (52,7 proc.). Zdaniem większości z nich (39,7 proc.) jest to problem marginesowy. Tylko jedna ósma Polaków (13 proc.) uważa, że antysemityzm to problem poważny. Co dziesiąty badany (9,3 proc.) jest zdania, że problem antysemityzmu w Polsce w ogóle nie istnieje.

Większość Polaków nie prezentuje poglądów antysemickich, ale jednak prawie połowa (45,2 proc.) zgadza się z opinią, że Żydzi mają zbyt wiele wpływu w świecie, jedna trzecia (34,2 proc.) uważa, że Żydzi mają zbyt wielki wpływ na życie polityczne w kraju, jedna trzecia (34,1 proc.), że mają zbyt wielki wpływ na polskie życie gospodarcze, jedna czwarta (26,8 proc.) sądzi, że mają zbyt wielki wpływ na polskie media.

Jedna piąta Polaków (19,6 proc.) uważa, że wprawdzie Holokaust to wielka zbrodnia, ale dobrze się stało, że w jej wyniku w Polsce prawie w ogóle nie ma Żydów. Jedna szósta (16,2 proc.) jest zdania, że Żydzi mają tyle kłopotów, ponieważ Bóg ukarał ich za ukrzyżowanie Chrystusa.

Sondaż zrealizowano w dniach 7-10 stycznia 2010 r. na ogólnopolskiej losowej reprezentatywnej próbie 1001 mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia.

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... ci,56985,1
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2010, 19:09 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

56
To jest typowe i możesz to zaobserwowac nawet na tym forum... "nie jestem "anty" ale lepiej żeby ich nie było", "nic do nich nie mam ale jakoś im nie ufam i jakoś ich nie kocham"... :D Czyli (przepraszam za okreslenie) postawa "cnotki niewydymki" ;)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 11:55 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

57
Ojjj Jatagnie drogi ... chyba troszkę przesadzasz z tym opiniowaniem - czasami jest to krzywdzące - bo pisząc o drugim forumowiczu znamy tylko jego zdanie na dany temat.
Zjawisko nietolerancji działa w obie strony :D
Pochopne osądy na temat ludzi z którymi nam czasem przychodzi rozmawiać,pisać, spotykać się, nie są współmierne do tego co te osoby mogą reprezentować - czy to w jednym,czy w drugim kierunku ;)
Bardziej też wierzą w niedoinformowanie,dezinformację niż zwykłą czasami ludzką niechęć - dlatego naprawdę czasami staram się daną problematykę naświetlać posługując się wieloma źródłami.
Przecież tą niechęć wobec ... na jakiejś podstawie ludzi budują w większym bądź mniejszym stopniu opierając się na jakiś wydarzeniach,faktach - często dosyć mocno zmanipulowanych w danych celach żeby wzbudzić nienawiść,niechęć,wrogość, podejrzliwość np.: wobec muzułmanów.
Społeczeństwo to łyka jak świeże bułeczki - bo i mamy dramaturgię jak i sensację (czasem tanią bo tanią - ale zawsze ;) ).

Zobaczcie z jaką łatwością wmówiono światowej opinii publicznej,nam zwykłym szarym ludziom że terroryzm to Islam,pomijając przerażające fakty o krwawym procederze dziesiątek innych organizacji terrorystycznych,mających na swym koncie setki,tysiące niewinnych istnień ludzkich !

Kiedyś naiwnie sadziłem jak i większość społeczeństwa,kiedyś myślałem powyższymi standardami ... ale coś mi zaczęło śmierdzieć pod niebiosa a smród tej sprawy zaczął mnie uwierać. I wszędzie gdzie się nie obejrzałem - widziałem interesowność Państw i Polityków oraz miliardy dolarów ...
Nie jestem naiwny, już nie wierzę w żadną śmieszną wojnę z terroryzmem.
Póki co nasi chłopcy stabilizują region,który stabilizować próbowała armia czerwona swego czasu,sic.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 13:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

58
Mnie nie musisz tego tłumaczyć... a osąd może przejaskrawiam ale tak właśnie odbieram wypowiedzi pewnych osób... jak dla mnie takie prezentowane podstawy (jak napisałem w poprzednim poście) niczym nie róznią się od okrzyków "White powder" itp. ... z tym że ci ostatni krzykacze przynajmniej mówią otwarcie "nienawidzę zielonych, różowych , pomarańczowych czy jakich tam jeszcze" a tu mamy coś takiego: "toleruję cię ale gdybys mógł usiąść po zawietrznej...".
Kapujesz? Dużo bardziej wolę polemikę z osobami które otwarcie przyznają się do pewnych rzeczy... hipokrytów nie trawię.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 14:26 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

59
Kapujesz hahahaha :D kapujesz ... ;)

Podpisano -
hipokryta :ahah:

PS
Przy okazji dokończę poprzedniego posta - nowoczesna dezinformacja,starsza propaganda -były i są jedną z broni we współczesnym świecie,bazującej na odruchach społeczeństwa.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 14:36 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

60
Abesnai pisze:Kapujesz hahahaha :D kapujesz ... ;)

Podpisano -
hipokryta :ahah:

PS
Przy okazji dokończę poprzedniego posta - nowoczesna dezinformacja,starsza propaganda -były i są jedną z broni we współczesnym świecie,bazującej na odruchach społeczeństwa.
To do mnie ten hipoktyta? Masz mi coś do zarzucenia to wal. Ja nie dopatruję się terrorysty w każdym Ahmedzie a potem nie twierdzę że nic do nich nie mam. Jeśli dostrzegam akty terroryzmu to także we własnych szeregach i nie robię podziałów na słyszny i niesłuszny terroryzm. Słucham...
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 14:41 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron