Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

94
Abesnai pisze:Czemu do RM a nie do TVN na przykład ??? :łałała:
No jednego przyjaciela o podobnych pogladach OjDyr już ma, w Urugwaju chyba... chodzi mi o Jana Kobylańskiego. Po za tym RM jest znane ze swoich antysemickich treści. TVN gdyby zaprosił do dyskusji to dla ogladalnosci i mamony a Rydzyk przez sympatię ;)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 15:51 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

95
Po za tym RM jest znane ze swoich antysemickich treści.
Ciekawe, czy o. Rydzyk pamięta ten werset z ewangelii? Katolików raczej się nie obrzeza, Żydów i owszem! Jak można byc antysemitą modląc się do Żyda, a swoje radio nazywając imieniem Żydówki?
EWANGELIA (Łuk. rozdział 2, wiersz 21)

A gdy się spełniło osiem dni, aby obrzezano dzieciątko, nazwano imię Jego Jezus, które nadane było od anioła, pierwej niźli się w żywocie poczęło.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2010, 17:20 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

96
Hmmm...to czy ktoś jest Zydem,czy Palestyńczykiem jest mi zupełnie obojetne...Moze by zielnym ufo ludkiem z jednym okiem na czole...NIE JEST MI JEDNAK OBOJETNE czy działa sie tylko dla dobra jednego narodu .Wiec nie rozumiem czemu podkresla sie tragedie w Jedwabnem a zapomina kompletnie o zbrodniach zydowskich w Koniuchach i Nalibokach..?? Czemu wkoło wmawia nam sie ze Polacy to antysemici ( tak jakby Semitami byli tylko Zydzi..) a kompletnie wyciera sie z historii Polski antypolonizm Zydów w anypolskiej kampanii wtedy kiedy rodziła sie II Rzeczpospolita czy udział Zydów po stronie bolszewików w wojnie 1920..??
Dla mnie ten co chce należec do innego narodu i podkreśla to z cała mocą automatem nie moze byc POLSKIM PATRIOTĄ ...
bo to jak owca ,która by dawała mleko i znosiła jaja...Zgoda mniejszość narodowa zamieszkujaca w Polsce...ale nie Polacy..wiec i tożsamość i interesy są rózne...Co innego gdy mowimy POLAK o żydowskich korzeniach...ALE POLAK ,KTORY CHCE BYC POLAKIEM szanujacym nasza tradycje i naszą kulturę..
Czemu obcokrajowiec mieszkajacy w innym kraju nie moze kandydowac ani wybierac ??? Bo nikt wierzy w jego lojalnośc dopóki nie spełni okreslonych kryteriów..rezygnacji z obcego obywatelstwa,znajomości języka etc..
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 16:20 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

100
To prawda ...od smrodu jeszcze nikt nie umarł...a świeze powietrze wykończyło armie Napoleona...
A i prawda czasami jest zabójcza...no naród zapominajacy o własnej historii ..ginie...
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, 9:30 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

101
egoista99 pisze:To prawda ...od smrodu jeszcze nikt nie umarł...a świeze powietrze wykończyło armie Napoleona...
A i prawda czasami jest zabójcza...no naród zapominajacy o własnej historii ..ginie...
Zapraszam do przesłedzenia tego wątku http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2319
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, 9:37 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

102
Do każdego objawu antysemityzmu, rasizmu i nietolerancji żywię siarczystą pogardę, ale jest jedna sprawa, która wymaga rozwiązania.

Cyganie. Widzę codziennie te same 'zmęczone' twarze, awanturujące się między sobą. W określonych punktach w mieście dzieci stoją i żebrzą, a ich rodzice w eleganckich, skórzanych, markowych ubraniach rozbijają się niemieckimi autami. Wielu z nich nie posiada tożsamości. Ci młodsi piją w miejscach publicznych, nie uczęszczają do szkoły... Miałem z jednym cyganem do czynienia - nie umiał się podpisać, nie posiadał dowodu tożsamości, nie znał daty swojego urodzenia. Korzystają z transportu publicznego nie płacąc za bilet, bo przecież nie ma im jak wlepić mandatu... Takich przykładów można przytoczyć jeszcze kilka, ale to się mija z celem.

Jak mamy być uznawani za poważny kraj, skoro dochodzi do takich nienormalnych sytuacji? Powiedzmy wprost: mniejszość cygańska to 'problem', który trzeba rozwiązać poprzez nadanie im praw jak zwykłym obywatelom. Ktoś ich musi pociągnąć do odpowiedzialności i zmusić do płacenia podatków, wysyłania dzieci do szkół, wyrabianiu dokumentów stwierdzających tożsamość... Słowem: muszą się dostosować do reguł i praw kraju, w którym żyją, albo niech kraj pójdzie śladami Sarkozy'ego.

Czemu nikt nie potrafi tego zrobić?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 17:36 przez Silva, łącznie zmieniany 1 raz.
I reign with my left hand, I rule with my right
I'm lord of all darkness I'm Queen of the night
I've got the power
Now do the March of the Black Queen

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

103
Co proponujesz żeby Państwo uczyniło wobec tej mniejszości (wykluczając "francuskie" metody) ?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 17:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

104
Rozumiem, że im, jako mniejszości przysługują specjalne prawa. Ja bym chciał mieć wgląd w te prawa - wtedy można by było rzetelnie określić ich poszanowanie względem Państwa.

Moje rozwiązanie to asymilacja. Wchłonięcie ich do społeczeństwa. My im - oni nam. A nie, jak jest teraz: my im - oni nic. Wiadomo, że od razu nic się nie da zrobić, dlatego uważam, że Państwo Polskie powinno zacząć od podstaw. Wobec tego powinien na Cyganów zostać nałożony OBOWIĄZEK wysyłania dzieci do szkoły. Wiem, że tradycji i zachowań pewnej grupy nie da się zmienić i nie chcę tego robić. Szanuję cygańskie obyczaje - uważam, że do tego nikt nie powinien się wtrącać, póki nie wyrządzają krzywdy, czy szkód otoczeniu, ale żyjemy w czasach i w takim miejscu, że edukacja to rzecz konieczna. Niezbędna.

Kolejna sprawa: podatki. Muszą zacząć rozliczać się z państwem, a jak nie, to komornik, sąd, więzienie... Tak, jak traktuje się normalną, polską rodzinę. Wierzę, że taki obowiązek 'zagnałby' ich do pracy uczciwej, a nie pod most, przed Kościół etc.

Nie wiem, jak się załatwia sprawy formalne z Cyganami, ale z tego co mi wiadomo, wielu z nich nie posiada dowodu osobistego. Jeśli ja bym nie wyrobił dowodu w odpowiednim czasie - zostałbym ukarany. I słusznie. To samo powinno działać w ich przypadku.

Pokrótce o to mi chodzi. Jeśli chcą żyć tutaj, to powinni przyjąć tutejsze standardy. Wyraźnie pokazują, że się do tego nie kwapią, więc Państwo powinno użyć dostępnych instrumentów, aby niejako 'zmusić' ich do pracy.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 17:59 przez Silva, łącznie zmieniany 2 razy.
I reign with my left hand, I rule with my right
I'm lord of all darkness I'm Queen of the night
I've got the power
Now do the March of the Black Queen

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

105
Te zebrzące na ulicach panie o ciemnej karnacji z "naszymi" Romami maja niewiele wspólnego. Problem naszych "cyganów" jest taki że stanowia oni hermetyczne srodowisko którego nie znamy. Nie znamy = boimy się.
Wszystko to prawda co piszesz o "gwizdanej" edukacji i dochodach nie wiadomo skąd (nie oszukujmy się... w większości jest to działalność przestepcza). Jak w każdej nacji sa ludzie i taborety... w regionach gdzie jest naprawdę biednie problem związany z przestępczością jest rażący w takiej np. Warszawie czy Łodzi problemów z Romami praktycznie brak za to (tu uwaga) problemem staja sie gangi azjatyckie... i to dopiero jest problem.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 19:15 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

106
Hmm...bardzo łatwo jest nam dokonywać sądu nad innymi...cyganami,murzynami,muzułmanami,zydami etc...
Ale gdyby zastanowić sie nad tym : KIM JESTEŚMY MY POLACY DLA LUDZI ZACHODU...?? To okaze sie ze MY tez jestśmy częscia tej szumowiny cygańsko-muzułmańsko-murzyńskiej...Nie od parady przeciez powstały stereotypy
Polak=złodziej samochodów
Polak=pijak
Polak=brudas
Polish jokes...
Bo chyba nie wzieły sie one z powietrza tylko z powtarzajacych sie sytuacji z udziałem naszych rodaków...

PS Tolerancja to droga jednokierunkowa...Nie uznaje stwierdzeń typu : TAK ale...
Ostatnio zmieniony 23 paź 2010, 10:13 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

107
Ja przedstawię ten problem z nieco innej strony.

Pomijam na wstępie fakt nietolerancji bezpodstawnej, nienawiść dla nienawiści, bez powodu i neonazizm - tu komentarze są zbędne. Problem jest jednak inny.

Często spotykać się można z nietolerancją ze strony osób starszych, np. wobec murzynów. Czemu? Postaram się to jakoś wyargumentować na swój sposób.

Otóż każdy lud ma swoją historię i pamięć. Weźmy dla przykładu Polskę. Kraj mający swoją długą historię, przeważnie zamieszkiwany przez Słowian. Ma swoje charakterystyczne cechy. Jedną z nich jest np. kolor skóry.

Jak wiadomo, narodowość to jedno. Jest to pewien podział umowny, związany bardziej z historią czy językiem. To można przeskoczyć, natomiast trudno jest przeskoczyć pochodzenie. Moim zdaniem ludzie mają zakodowane to, aby przekazywać swoje geny dalej. Chcą również aby ten świat wyglądał podobnie za 100 lat - aby ludzie byli podobni itp. W momencie gdy np. córka takich ludzi weźmie sobie za murzyna - nagle okazuje się, że jej rodzice mają z tym problem. Czemu? Wydaje mi się, że z prostego powodu. Nie są to np. ludzie, którzy mają jakiekolwiek uprzedzenia. Jednakże, mają PRZYZWYCZAJENIE. Przyzwyczajenie wyglądu swojej nacji, ponieważ tak wyglądała od np. tysięcy lat i naturalne jest to, że chcą aby dalej tak wyglądała. A tu nowe czasy przynoszą zmiany - mieszanie się barwników. Nie koniecznie trzeba tu używać pojęcia "rasa" ponieważ w pewien sposób jest ono sztuczne, ale to już inny temat.

Okazuje się, że wygląd mieszkańców danego kraju, danego miasta może się definitywnie zmienić raz na zawsze za pomocą ludzi przybywających zza granicy. Okazuje się, że trudno nazwać murzyna Słowianinem - faktycznie może on mówić po polsku, znać historię, czuć się Polakiem - ale jego pochodzenie nie jest i nie będzie nigdy słowiańskie, tak jak wygląd. Tu mogliby się odezwać różni ludzie twierdząc, że słowiański wygląd nie istnieje. Faktycznie - trudno go wskazać, jednakże faktem jest, że biały Polak czy Rosjanin będzie wyglądem zawsze bardziej słowiański niż czarny Polak czy Rosjanin. Tutaj napotykamy pewną barierę, która wiążę się z pochodzeniem i genami. Genami przyniesionymi często zza oceanu takiego czy innego, nie spotykanych tu w czasach wcześniejszych. Co z tym zrobić?

Ja nie jestem rasistą. Wśród moich znajomych są zarówno osoby innej rasy, narodowości jak i innej orientacji seksualnej. I nie mam z tym problemu, to są bardzo porządni ludzie.

Inny przykład problemu: uroda polskich kobiet. Wiadomo, że cały świat pada na mordę przed urodę Polek, Rosjanek czy Ukrainek. Jednym słowem uroda słowiańska rządzi. I tu w erze globalizacji pojawia się problem wymieszania się tak jak w USA. Wtedy ta uroda doceniana na świecie może zniknąć. Uważam, że np. Patrycja Kazadi jest ładna. Jednak nie mogę powiedzieć, że ma słowiańską urodę, nawet jeśli stosuje się ten termin w przenośni. I teraz wracając do owego małżeństwa i ich córki - tacy ludzie od razu zobaczą przed oczami stan niczym z USA: że jest podział pół na pół, lub więcej jest np. ludzi innego koloru, co spowoduje zmiany postrzegania własnych korzeni lub zanik uznawania czegoś takiego jak pochodzenie etniczne. I z tym nie mogą się pogodzić, dlatego ich reakcja bywa nie zrozumiała.

Pytanie jest zasadnicze: co zrobić aby to wszystko pogodzić ? Żyjemy w erze globalizacji. Istnieją ludzie i korporacje, które dążą właśnie do tego, aby ludzie wymieszali się kulturowo za wszelką cenę - wtedy pojęcie konkretnej kultury i przywiązanie do niej przestanie istnieć. Wtedy będzie można zlikwidować narody - a NWO będzie miało drogę wolną do działania.

Musimy się zastanowić czy wszystko trzeba w tym świecie obejść, przeskoczyć czy zniszczyć?

Ja osobiście nie mam problemu z innymi rasami czy narodowościami czy czymkolwiek. Jeśli człowiek jest porządny, to zawsze podam mu rękę i pójdę na piwo. Luz - wszyscy jesteśmy ludźmi. Możemy się różnić, ale może właśnie te różnice powinny łączyć ? Gdyby każda nacja inwestowała w swoją kulturę, to świat byłby kolorowy i piękny.

Nie patrzę na ludzi przez pryzmat pochodzenia, jednakże nie chciałbym aby Polskę spotkało to samo, co USA. Wymieszanie poprzez niewolnictwo na początku, a potem ? Narastający rasizm, wojny, morderstwa, Ku Klux Klan i inne pochodne. Komu to jest potrzebne? Albo inny przykład: Francja. Przykład idealny. Podziały, walki, nienawiść. A było nie sprowadzać ludzi z byłych kolonii? Nie wszyscy chcą się asymilować. I to jest kolejny problem.

Na naszej ziemi zawsze inne ludy się asymilowały. Przyjmowały naszą mowę, naszą kulturę - wtedy stawały się równie słowiańskie. Jednakże wszystko miało swój umiar. W świecie dzisiejszym umiaru jak widać po Francji - nie ma.

Gdyby jakikolwiek biały chciał zostać Somalijczykiem, to podejrzewam, że by bo wyśmiali. I pytanie: czy wtedy są rasistami? To pojęcie jest bardzo mocno dziś nadużywane, a sam problem dotyczący ludzi nie jest wyjaśniany naukowo. Tu nie chodzi o II wojnę światową czy neonazizm, bo przynajmniej ten drugi to margines i patologia. Problem jest dużo głębszy i większy. Nie można go rozwiązać od tak, pisząc co jest ok, a co nie.

Podejrzewam, że to wszystko może mieć związek z biologią, naturą nas samych. Nadal zachowujemy się jak w czasach plemiennych - bronimy tego, co nasze przed obcymi. To siedzi tak głęboko, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany, mam nadzieję, że tak. To duży problem i nie jest wcale jednotorowy jak się wydaje.

Wolałbym aby każdy miał swoje miejsce na świecie i był dumny ze SWOJEJ kultury i pochodzenia. I żeby ludzie inne kultury szanowali. Nie jednokrotnie jeździmy jako Europejczycy np. na wschód, do krajów Azjatyckich. I wszyscy są wtedy oniemiali - co za kultura, ile tysięcy lat ma i w ogóle takie to inne i wspaniałe! Ich globalizacja jeszcze nie dotknęła...

Wolałbym aby Polska pozostała krajem słowiańskim, zamieszkałbym przez ludzi czujących się Słowianami, ponieważ jest to bezpośrednio związane z naszym pochodzeniem, historią, a także teraźniejszością i przyszłością. Podobnie postrzegają sprawy Walijczycy czy kraje Skandynawskie. Jednakże globalizacja jest faktem i mieszanie się kultur narasta. Nie da się tego zatrzymać. Tzn. są tacy co napadają innych ale nie popieram bandytyzmu i nienawiści rasowej. To do niczego nie prowadzi. Kluczem do zrozumienia tych wszystkich często sterowanych politycznie problemów jest jedno słowo: KULTURA.

Niech zwycięży silniejsza. Jeśli niektórzy nie czują związku z jakąkolwiek kulturą to i tak wyjadą lub będą to mieli w dupie. Natomiast ci, którzy interesują się swoją kulturą, są z nią związani - będą o nią walczyć.

Myślę, że w erze globalizacji warto o takie wartości walczyć. Jak? Oczywiście nie wyganiając obcokrajowców. Nie jesteśmy wszakże zacofani rozwojowo. Należy PROMOWAĆ własną historię, kulturę, obyczaje, tradycję, a przez to właśnie pochodzenie i tożsamość. Należy być z tych wartości dumnym, jeśli są to sprawy ważne dla danego człowieka. I to jest klucz do zwycięstwa w erze globalizacji, a także pokonania rasizmu i nietolerancji. Najpierw trzeba zająć się własnym podwórkiem aby wypowiadać się na temat tych, co je odwiedzają.

Mam nadzieję, że jakoś ten problem nakreśliłem i jest on w miarę zrozumiały.

A jeśli idzie o antysemityzm no to tu się nie wypowiem. Znam osobiście ludzi, którzy twierdzą, że mają pochodzenie żydowskie, aczkolwiek jak dla mnie prawdziwi Żydzi mieszkają w Izraelu i Palestynie. A ci polscy Żydzi są już zreslawizowani od pokoleń, nie znają hebrajskiego, nie wyznają judaizmu - na jakiej więc podstawie czują się Żydami? Wiem, że w tamtej kulturze jest to coś przekazywane po matce, ale... to w tamtej kulturze. U nas tego nie ma. No i inna sprawa... co to znaczy być Żydem? Czy odnosi się to do wyznawania judaizmu czy pochodzenia? Czy nie powinno się mówić inaczej - że jest się pochodzenia semickiego lub jest się np. Izraelczykiem ? Nie spotkałem się nigdy z określeniem "polski Niemiec". Natomiast funkcjonuje określenie "polski Żyd". Kto mi wyjaśni na czym rzecz polega? Trudno mi to pojąć.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 20:20 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

108
Określenie "polski Żyd" ma dwojakie zastosowanie.
W pejoratywnym znaczeniu - działanie mające na celu jakiegoś typu zniesławienia innej osoby.
W znaczeniu religijno-kulturowym - dla zaznaczenia własnej tożsamości,korzeni jak i przynależności.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 20:34 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

110
Siemowit pisze:A jeśli idzie o antysemityzm no to tu się nie wypowiem. Znam osobiście ludzi, którzy twierdzą, że mają pochodzenie żydowskie, aczkolwiek jak dla mnie prawdziwi Żydzi mieszkają w Izraelu i Palestynie. A ci polscy Żydzi są już zreslawizowani od pokoleń, nie znają hebrajskiego, nie wyznają judaizmu - na jakiej więc podstawie czują się Żydami? Wiem, że w tamtej kulturze jest to coś przekazywane po matce, ale... to w tamtej kulturze. U nas tego nie ma. No i inna sprawa... co to znaczy być Żydem? Czy odnosi się to do wyznawania judaizmu czy pochodzenia? Czy nie powinno się mówić inaczej - że jest się pochodzenia semickiego lub jest się np. Izraelczykiem ? Nie spotkałem się nigdy z określeniem "polski Niemiec". Natomiast funkcjonuje określenie "polski Żyd". Kto mi wyjaśni na czym rzecz polega? Trudno mi to pojąć.
ale napewno spotkałeś sie z okresleniem polski Tatar, polski Rom, polski Góral i co już dotyczy innej sytuacji polonus :)
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 23:51 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

111
Siemo, imo taka osoba czuje się Żydem I Polakiem (kolejność dowolna) ;) - nie "tylko" Polakiem :)

Analogicznie ... Siemo czujesz się Słowianinem (tudzież Rodzimowiercą) I Polakiem - czyż nie ? :)
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 23:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

112
Zaiste ciekawe. Pytam bo mam różnych znajomych i zdarza mi się usłyszeć np. od osoby mającej korzenie żydowskie tekst typu: "kiepska ze mnie Słowianka" tylko z powodu tych korzeni - z czym się absolutnie nie zgadzam. Tylko nie potrafię trafić do niektórych osób.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 0:00 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

113
To chyba bardzo potoczne stwierdzenia ;)
Nie rozumiem za bardzo jak można być "kiepskim" Słowianinem bądź "kiepskim" Żydem.
W tym przypadku można być albo Żydem albo Słowianinem po prostu - jeżeli chodzi o samą genealogię.
We własnych odczuciach, z tym czym się indywidualnie charakteryzujemy (nie wiem czy szczęśliwie to słowo dobrałem) jak najbardziej można być zarówno Żydem i Słowianinem.
Ale przede wszystkim Polakiem :)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 0:16 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

114
Siemowit wszyscy Zydzi maja 'domieszki' gdziekolwiek by nie mieszkali.
mowi sie o nich jako o Semitach ale Arabowie tez sa Semitami a wygladaja troche inaczej, szczegolnie Arabowie z plw Arabskiego, bez domieszek afrykanskich czy to berberyjskich czy murzynskich... prawdziwi Zydzi-Semici -jest ich troche w panstwach muzulmanskich, w Jemenie, w Maroko. oni nie maja zadnych domieszek nie-semickich. smieszna rzecz w Izraelu sa obywatelami drugiej czy trzeciej kategorii.

no serio, to widac na pierwszy rzut oka, semicki wyglad jest charakterystyczny dosyc.

natomiast jesli chodzi o mieszanie sie- to wybacz Siemowit ale ludzie mieszaja sie od zarania dziejow i mozna to sprawdzic przez badania DNA i dosc do bardzo ciekawych wnioskow.
kiedys robiono takie badania DNA mitochondrialnego, czyl itakiego ktore bezwzglednie w 100% jest przekazywane z matki na dzieci, zawsze w linii zenskiej. i okazalo sie ze takie samo DNA mitochondrialne mial rdzenny Amerykanin i kobieta w Grecji- kiedys tam, dawno dawno temu ich przodkow urodzila jedna matka.
i ani jego rodzina nie mieszala sie z Grekami a Greczynka miala rodzine od wielu pokolen mieszkajaca w Grecji. ciekawe co?

Slowianki zawdzieczaja charakterystyczna urode mieszaniu sie z Azjatami. Polski chromosom Y ma najwiecej wspolnego z chromosomem Y u mezczyzn z Pakistanu szczegolnie z prowincji Sindh. ciekawe? oj tak. pamietam gdzies takie badania- w pierwszej trojce byli Slowency jeszcze, postaram sie tego poszukac.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 10:25 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

115
Wiadomo dzięki badaniom DNA, że ogólnie Słowianie są powiązani z Hindusami (w końcu to z terenów Azji Ariowie rozeszli się na inne tereny), ale mieszali się od zarania dziejów również z Germanami, chociażby na początku z plemionami Gotów. To wszystko dało efekt niesamowitej urody, chociaż często mówi się, że np. Niemki są brzydkie.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 16:31 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

116
wlasnie czytalam o tym ze slowianskie DNA bardzo sie rozni od germanskiego- co dziwi wszystkich naukowcow bo przynajmniej na terenie Polski powinno to byc wymieszane. a nie jest.
jakby dzielila nas od ludow germanskich niewidzialna bariera.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 17:47 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

118
asmaani pisze:wlasnie czytalam o tym ze slowianskie DNA bardzo sie rozni od germanskiego- co dziwi wszystkich naukowcow bo przynajmniej na terenie Polski powinno to byc wymieszane. a nie jest.
jakby dzielila nas od ludow germanskich niewidzialna bariera.
Chwała za to Bogu, szczególnie Panowie powinni dziękować :P
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 21:19 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

119
Poznań: Romowie dyskryminowani?
Cuba Libre to jeden z poznańskich lokali, w którym nie mogą się bawić Romowie. Sprawą dyskryminowania tej mniejszości narodowej zajęli się już urzędnicy.
Gazeta Wyborcza nagłośniła problem poznańskich Romów. Okazuje się bowiem, że wielu właścicieli lokali gastronomicznych zakazało swoim pracownikom obsługiwania Romów lub wpuszczania ich do restauracji i dyskotek.
http://www.epoznan.pl/news-news-23245-P ... estauracji
"Tylko dla Polaków" - taką politykę stosują popularne kluby i dyskoteki w centrum Poznania. Nie są do nich wpuszczani Romowie - właściciele lokali zarzucają im, że brudzą i przeszkadzają innym gościom. Choć to jawna dyskryminacja, policja odrzuciła formalną skargę.
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... ow,70982,1
Droga Redakcjo poznańskiej GW - piszę do Was w kwestii Cyganów. Napisaliście serię artykułów, z których wynika, że restauratorzy, którzy zdecydowali się nie wpuszczać do swoich lokali Cyganów to rasiści, stosują dyskryminację, łamią prawo i tak dalej. Ale rzetelność dziennikarska wymaga również spojrzenia z drugiej strony sprawy. Napiszcie proszę artykuł o tym jak Cyganie się zachowują: w King Crossie, w Starym Browarze, na Starym Rynku. Zróbcie wywiad z panią Lopez, żeby też mogła się wypowiedzieć jak Cyganie zachowywali się w Cuba Libre. Zapytajcie mieszkańców Poznania lub sklepikarzy, którzy zostali okradzeni. Bo stawianie sprawy w ten sposób: Polak jest zły, jeśli nie wpuści Cygana, a Cyganowi wszystko wolno, to napuszczanie jednych na drugich. Problemem Cyganów jest ich nieasymilacja ze społeczeństwem polskim. Oni nie wiedzą jak się zachować, nie wiedzą że w towarzystwie innych ludzi nie wypada drzeć się wniebogłosy, rozrzucać jedzenia, że nie wolno kraść, że warto być uczciwym, mówić prawdę, szanować innych ludzi, szanować cudzą własność. I bardzo wielkopolska wartość: do bogactwa dochodzi się ciężką pracą, wytrwałością, cierpliwością i oszczędnością. Nie wiedzą tego i tym bardziej nie są w stanie przekazać takich wartości dzieciom. Dodatkowo ich dzieci nie chodzą do szkoły, a wzorce i autorytety dla nich stanowią ci, którzy mają dużo nieuczciwie zdobytych pieniędzy. To patologiczne koło. W jaki sposób ma być lepiej, kiedy nie ma na to szans? Może Gazeta Wyborcza by zrobiła jakąś akcję edukacyjną dla polskich Cyganów? Może promowałaby wśród nich szkołę i edukację. Może należy im przekazywać, że porwanie nieletniej dziewczynki, a potem nielegalny ślub z nią to pedofilia i grozi za to w Polsce więzienie? Ja chętnie poznałbym dobrych Cyganów. Chciałbym, żeby oni asymilowali się z polskim społeczeństwem, żeby mogli uczciwie pracować, tworzyć kulturę, płacić podatki i być wartościowym elementem społeczności Poznania, Wielkopolski i Polski. Gazeto, jeśli będziesz napuszczać jednych na drugich, to skończy się tak jak w Europie zachodniej: najpierw powstaną cygańskie getta na obrzeżach miast, potem Cyganów i ich działalność (żebry, kradzieże, oszustwa, a może i handel narkotykami) będzie kontrolować cygańska mafia, a Polska będzie chciała ich eksmitować. Tak przecież zdarzyło się we Francji. Gazeto, nie idź prostą drogą, rodem z brukowca. Pomóż także Cyganom integrować się ze swoimi polskimi sąsiadami. Myślę, że 95% czytelników GW popiera ten pomysł.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,12151 ... ganow.html

Co sądzicie o powyższej sprawie z Poznania ?
Podałem oba stanowiska.

Czytałem sporo komentarzy na kilku forach ... padały określenie "brudasy" itp. :|
Komentujący powołują się na przypadki typu "jechał cygan pijany i potrącił" zapominając o fakcie, że tego typu przypadek to promil w statystykach wypadków samochodowych.
"Tylko dla Polaków" ... jakieś znajome te treści ...
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 19:35 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rasizm,antysemityzm,zjawiska bezpodstawnej nietolerancji.

120
Nie ma skutku bez przyczyny. Jeśli dana grupa etniczna chce na stałe osiedlić się w obcym kraju, pośród innego etnicznie narodu niż oni - to MUSZĄ poddać się asymilacji. Muszą zaakceptować język, kulturę, obyczaje miejsca, w którym chcą żyć. Nie widzę tu innej opcji. A skoro nie chcą tego robić - no to będzie wojna.

Sam znam te przykłady z autopsji. U mnie w mieście Łodzi również ich zachowanie potrafi powalić. Potrafią wejść do restauracji lub podobnego miejsca i zabrać pieniądze ze stołów, które zostawili klienci dla lokalu. Potrafią podejść do ulicznego grajka bez słowa i zacząć zabierać mu pieniądze z pokrowca na gitarę. Potrafią zrobić scenę, klękając na kolanach o kasę, a potem bluźniąc jeśli ktoś nie ma. Ciągle używają różnych wydrukowanych bzdur o operacji czy coś - czyste since - fiction.

Kiedyś miałem robotę, gdzie musiałem chodzić po mieście w garniturze. Jak mnie zobaczyły to musiałem spier... bo nawet zaczęły mnie gonić! To było na prawdę przykre, ponieważ ja nie dyskryminuję żadnych ludzi.

Jednak to, co się dzieje to istna masakra. Nie potrzebujemy tutaj drugiej Francji, na prawdę. A GW jak zwykle promuję tolerancję, oczywiście - dokładnie wiedząc jaka jest sytuacja. Lepiej zaszkodzić rodakom pokazując ich w złym świetle niż doszukać się prawdy.

Powiem krótko: dyskryminacja ludzi od tak sobie, z powodu uprzedzeń jest niestosowna dla naszej ziemi - nawet o naszych przodkach pisano, że dawni Słowianie gościną wybijali się ponad inne narody. Gościa traktowano z wielkim szacunkiem, a kto mu zagroził lub zaszkodził - tego w łeb! Proste... jednakże jest druga strona medalu - jeśli ludzie zachowują się tak, jak to opisano w liście i tak, jak ja to widzę we własnym mieście - no to przepraszam bardzo, ale nie pozwolimy sobie wchodzić na głowę. Tolerancja również ma swoje granice i każdy powinien się szanować. Jeśli ktoś nie szanuje nas - to i my nie będziemy go szanować. Krótka piłka.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 21:06 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron