Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

1
Do osiemnastu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku, do którego doszło w Nowym Mieście nad Pilicą w pow. grójeckim na Mazowszu. Jedna osoba przebywa w szpitalu, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa. To jedna z największych katastrof w ruchu lądowym w Polsce. W województwie mazowieckim i łódzkim zostanie wprowadzona trzydniowa żałoba.

....
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 12:17 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

2
Czytam komentarze ludzi na innych forach... portalach, słysze od znajomych..

"Wina mgły!!
Wina kierowcy TIRA!!
Wina kierowcy BUSA!!
Wina dróg!!
Stare auta!!

WINĘ ZA WYPADEK PONOSI RZĄD,PO,PIS,PSL,SLD,TVN,GW SZECHTER!!!!!!!!!!!

Czy zostaną pochowani na Wawelu?"


Co z tą Polską...
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 12:20 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

3
"Jestem przekonana że cała ta tragedia to wina PIS bo oni blokują reformy. Mówili nie raz w TVN 24 że Platforma Obywatelska chciała budować autostrady a Pis wstrzymywał wszelkie inicjatywy.I teraz mamy efekty."

"Czy ty się dobrze czujesz Kobieto ? Twoje kochane PO już prawie cztery lata rządzi Krajem i ma wieksząść w Parlamencie a Ty cały czas zwalasz na PiS Partia Tuska powiedziała skoro Kaczynski nie potrafi to my zrobimy lepiej tylko że ja tego nie odczuwam a propo co ma wspólnego ten wypadek z budową dróg jezeli jakiś palant jadąc w trudnych warunkach na drodze z 18 stoma Ludzmi samochodem co może tylko jechac 6 osób wyprzedza Jak moze zbudowana dobrze droga jak zamiast dobrego materiału używają byle co a za osczedząne pieniądze Zarząd bierze sobie wysokie premie a pózniej po roku czy dwóch latach Nasze swieże jeszcze Autostrady wymagają już remontu a za to płacą kierowcy W Niemczech są takie Autostrady które powstały w latach przedwojennych to jeszcze ich nie remontowano jedynie dokonywano jej konserwacji np malowania znaków"



Przecież to tylko 18 osób..
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 12:22 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

4
"teraz winne drogi, brak kontroli itd., a to że 18 durniów jeździło (bo przecież nie jeden raz jechali do pracy) samochodem do przewożenia jabłek a nie ludzi to już lepiej nie mówić, bo o zmarłych się źle nie mówi; i komentarze będą, że winna pobłażliwa policja, inspektor transportu, pracodawca, a najbardziej drogi; a kierowca i pasażerowie są biednymi ofiarami, chociaż to oni mieli w d... własne bezpieczeństwo"...

"Słuchaj durniu, może ci ludzie nie mieli na chleb i jechali na niego zarobić? Powiesz pracodawcy, że samochód jest nieprzystosowany do przewożenia ludzi? Przed swoim kolejnym debilnym wpisem zastanów się trochę. Myślenie nie boli, próbowałeś kiedyś???"

"durniem to trzeba być żeby coś takiego napisać - i to jeszcze nażartym durniem, któremu nigdy brak pieniędzy nie zaglądnął do portfela. Ciekawe co ty byś zrobił gdybyś nie miał innego wyjścia... Ale co ty możesz o tym wiedzieć.... "

"miałeś kiedyś problemy ze znalezieniem pracy? Głodowały Twoje dzieci? Byłeś w sytuacji, że w domu zimno, a nie masz na węgiel? Nigdy w takiej sytuacji nie byłem, ale mój znajomy tak. I wiem, że wówczas wsiadłby na 15 do "malucha" byle przywieźć do domu 50 zł. Gdyby ci ludzie żyli - napisałbym to samo, ponieważ rozumiem, że w życiu człowieka bywają także takie chwile, gdy sam fakt, na czym siedzi - schodzi na dalszy plan. A tak przy okazji - jak byś się czuł, gdyby jakiś domorosły filozof z netu nazwał Twoją zmarłą żonę - durną babą? Odrobinę wyczucia i współczucia, bo z tekstu, którym się popisałeś wynika, że człowiekiem jesteś tylko dzięki powłoce cielesnej, ale rozum i uczucia wyższe nie są Twoją mocną stroną "



"Człowieku sami Polacy sobie tak robią lubią sie dawać wykorzystywać dam ci na przykładzie jak jest z Polakami w UK to samo robią najpierw pokazówka że jest sie dobrym ponad stan a angielski pracodawca to wykorzystuje a potem taki polak narzeka ze za dużo wymaga"


"Czemu porównujesz Polaków, których stać na wykupienie biletu do UK i "zainstalowanie" się tam, do tych, którzy w Polsce zrywają jabłka? Nie widzisz, że to inne realia? Tamci chcą zarobić jak najwięcej i dają z siebie maximum. Ci chcieli W OGÓLE ZAROBIĆ COKOLWIEK. Wiem, ile się płaci w polskiem sadzie za zbiory i zdaję sobie sprawę, na jaką dniówkę mogli liczyć ci ludzi. I zapewniam cię, że oni nie marzyli o wielkim zarobku, oni marzyli o zarobieniu CZEGOKOLWIEK, by przeżyć."


"Jakie realia i komu stać na bilet? ja musiałem pożyczyć na bilet żeby wyjechać i żyć normalnie gzie pracowałem a jak było dużo polaków to zaraz 100 tys problemów i jak jeszcze jakiś polaczek dostał stanowisko to zaraz jak w Polsce - szybciej szybciej potem zmieniłem prace gdzie polaków było bardzo mało to taki spokój nikt cie nie poganiał"


"Spójrz na Twoją wypowiedź: "polaków", "polaczek". I Ty się dziwisz, że brytyjski pracodawca traktował Was nie tak jak należy? Nie szanujesz samego siebie i swoich rodaków, a później piszesz, że było Ci źle zagranicą. Ale to na marginesie. Odpowiadam: nie każdy ma od kogo pożyczyć i nie każdy poradzi sobie w obcym kraju. Barierą może być choćby nieznajomość języka, miejscowych realiów, oczekiwań pracodawców. Ci ludzie jechali zrywać jabłka w polskim sadzie po to, aby zarobić przysłowiowe "parę groszy". To wszystko. Myślę, że najmnej w tej sytuacji myśleli o tym, na czym siedzą. I na zakończenie: czy podczas pracy w UK zawsze szanowałeś przepisy bezpieczeństwa, czy szanował je Twój pracodawca? Znam realia szwedzkie, nie znam brytyjskich. Ale wiem, że na zachodzie przepisy BHP są łamane bardzo czesto."


"Skoro tacy "mądrzy" że czują sie kompetentni wybierać władze to ponoszą tego konsekwencje. Ich wybrańcy robią pogodę dla bogatych, oszustów itp a tym co wybierali (decyduje większość) zapewnia bezrobocie, głód, nędzę.
Bieda zaś zmusza ich do nieracjonalnych wymuszonych zachowań więc często giną, nie tylko na drogach ale czekając miesiącami w kolejce do BEZPŁATNYCH lekarzy.
A rosnąca lawinowo liczba samobójstw.
Wszystko ma swój początek - WYBORY DEMOKRATYCZNE.
Wtedy większość przesądza swój los.
Jak większościowy motłoch, nie potrafiący liczyć, z wtórnym analfabetyzmem (zmuszającym rózne "fastfudy" do drukowania menu ze zdjęciami) może wybrać rozsądnych ludzi do władzy? Jak prymityw nie mający pojęcia o gospodarce, ekonomii, prawie, łamiący codziennie wszelkie prawa moralne (w niedziele się wyspowiada) może decydować o czymkolwiek?
Głosowałeś? Masz co chciałeś! "


Już więcej mi się nie chce.. Rozbolała mnie głowa i wstyd mi.. Polacy, 6 godzin po...
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 12:30 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

5
"Jestem przekonana że cała ta tragedia to wina PIS bo oni blokują reformy. Mówili nie raz w TVN 24 że Platforma Obywatelska chciała budować autostrady a Pis wstrzymywał wszelkie inicjatywy.I teraz mamy efekty."
To nie sprawa autostrad. Z cała pewnością grupa bezrobotnych jadących starym gratem do roboty "na czarno" nie decydowałaby się na jazdę płatną drogą! Ta droga była niedawno wyremontowana i w znakomitym stanie. Jednak należy pamietać, że we mgle wyprzedzanie jest bardzo ryzykowne, zwłaszcze tak "krowiastym" czyli mało zrywnym pojazdem jak stary VW transporter, w dodatku z ludźmi stłoczonymi na pace jak sardynki w puszce.
P.S. Wyprzedzanie jest tym bardziej niebezpiecznie im dłużej trwa. Dlatego kierujący pojazdami "krowiastymi" w ogóle nie powinni tego robić. Zwłaszcza przy ograniczonej widoczności.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2010, 13:23 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

6
Trafiony zatopiony... VW Transporter to nie subaru impreza... a zwłaszcza przy takiej mgle to trzeba nie mieć oleju w głowie ani wyobraźni. Ludzie napakowani jak sardyny, na paczkach, skrzynkach... skrajny idiotyzm !!!
Sranie w banie: "winny PiS, winne PO".... WINNA GŁUPOTA!!!
Zaciekawia mnie idiotyzm piszacych... zdarza się wypadek... tragiczny i w pierwszej kolejności mowa o jakości dróg... w tym przypadku jakość drogi nie miała zadnego znaczenia. Kierowca "fałweja" depnał żeby wyprzedzić inny pojazd i nawet nie zobaczył TIRa jadącego z naprzeciwka o czym świadczy np. brak drogi hamowania! Dopisywanie do tego ideologii czy to w jedna czy drugą strone to debilizm jest... zabrakło jeszcze głosu ze odpowiedziałniość za to ponosi RM... głupota do sześcianu!
Ostatnio zmieniony 14 paź 2010, 8:36 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

8
Nikt o tym nie mówi ale to byli biedni ludzie.... Może ten kierowca jechał do pracy żeby zarobić na chleb? Rozejrzyjcie sie ile jest takich głodnych ludzi i odpowiedzicie sobie na pytanie czy ważna jest kwestia co zrobił prezes PiS czy może jak im pomóc....
Ostatnio zmieniony 14 paź 2010, 19:56 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

9
Może się spieszyl zeby zarobić na chleb... no to się pospieszył...
Zgadza się że to byli biedni ludzie pracujący na czarno a zginęli z powodu braku wyobraźni.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2010, 20:22 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

11
Jak ktoś powiedział.. Kupili sobie śmierć, bilet na "tamten" świat, za 10 zł... To wielka tragedia... Bardzo wielka. Szkoda tylko, że coraz mniej osób to zauważa.. Patrz- moje cytaty wyżej...
Ostatnio zmieniony 14 paź 2010, 22:11 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

13
Można chcieć zarobić ale trzeba tez mieć szacunek do samego siebie... z resztą nie wiem czy jeździłeś do badylarzy ale jako młodziak jeździłem zarobic na biwaki. Tam przewaznie były dwa obozy... tacy jak ja którzy po prostu chcieli dołożyc szybciej do czegoś (przeważnie nielaty) i "smakosze" którzy za całą dniówkę kupowali "japcoków" i naładowani jak elektrody następnego dnia nie pojawiali się w robocie.
Realia się zmieniaja ale nie oszukujmy się Drzewica leży koło Opoczna ani w samym Opocznie ani w nieco bardziej oddalonym Tomaszowie Maz problemów większych z normalna pracą nie ma (moja zona dojezdżala przez ponad pół roku do Opoczna do pracy) jeśli otworzysz lokalne gazety to ogłoszeń nawet dla niewykwalfikowanych jest sporo (w ostatniej gazecie jakieś półtorej strony, format taki jak Fakty i nie liczę ogłoszeń w ramkach). Domyślam się że odezwało się Polskie kombinatorstwo... ktos mial jakiś zasiłek, komus dofinansowali mieszkanie i legalna praca nie opłacała się, a nawet jak się opłacała to po co kiedy państwo płaci... Przykra prawda jest taka Michall że Polakom się nie chce pracować... braki pracy to mit, tylko każdy chciałby na początek dostawac tyle co "sumsiad w Londynie".
Przerabiałem to wiele razy jako zatrudniajacy. Kiedy informowałem nowo zatrudnianych że w trakcie pierwszej umowy będą zarabiali "najnizszą" to zaraz były utyskiwania, jak to tak, a czemu... kazdy chce na wejscie jakieś 4 tysie, samochód, komórkę... a potem pomyka na skrzynce do badylarza bez slowa skargi.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2010, 7:38 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

15
Ciz... Michall, to już kolejny temat gdzie tłumaczysz osąd nieznajomością ludzi...
Normalny instynkt powiadasz... a dla mnie normalne okradanie a poszkodowanymi sa wszyscy "składkowicze", ty bedziesz jak podejmiesz pracę. Będziesz pracował na ludzi którym NIE OPŁACA się pracować zgodnie z prawem...
Ostatnio zmieniony 15 paź 2010, 14:42 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

18
Jaka sprawę chcesz znać? Drzewica odkad Gerlach zredukował zatrudnienie jest rajem dla "żeromów" itp. w niedalekim Opocznie jest na pęczki ofert pracy tak jak i w "moim" Tomaszowie. Tymczasem kilkanaście osób podrużuje kilkadziesiat kilometrów dalej na zbiory żeby dotrukać kilka złociszy na lewusa... stary, to mi smierdzi na kilometr. Jeśli ktos się godzi na takie warunki pracy to albo ma nóż na gardle (bo w okolicy jest spalony) albo kombinuje, albo cos ma z "uzwojeniem". Sorka ale chyba wolałbym dojechac kilka kilometrów do Opoczna i zarobic jak "biały" najniższą niż telepać się do badylarza kombinatora kilkadziesiat km za psie pieniądze.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2010, 18:20 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

19
PO, PiS, RM i inni. Wszyscy winni. A według mnie zawiniła głupota i bezmyślność. Z jednej strony żal mi tych ludzi, bo zginęli. Z drugiej zaś strony, kiedy czytam o 50 osobach w busie przystosowanym dla 30, to co o tym myśleć? Potem żal i rozpacz. Przewoźnik gnój zarobić chce za wszelką cenę. A pasażerowie nie lepsi. Sam byłem świadkiem, jak policjant po zatrzymaniu przeładowanego busa musiał niemal uciekać przed linczem ... pasażerów, którym kazał wysiąść. I jak potem takich debili żałować? Albo ci opisywani na drewnianych skrzyneczkach z piłami motorowymi i paliwem między nogami. Brutalnie można powiedzieć, że natura sama eliminuje takie geny. I ma rację.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2010, 20:33 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

20
Ludzie od dawnych czasów przyzwyczaili się do takiego sposobu dojazdów do pracy.
Na tej stronce: http://www.qdnet.pl/unas/nr32/art20.htm
pokazane są "winogrona"w warszawskich tramwajach. Takze pociągami jeżdzono na dachach, na stopniach i "jak sie da", jedynie w PKSie niekiedy kierowca nie zabierał nadmiaru pasażerów. Do pracy wożono także "na budach" ciężarówek. I tak w odczuciu społecznym (zwłaszcza wsród tzw. dołów społecznych) tak jazda to "normalka".
Zreszta ta konkretna katastrofa i tak by sie wydarzyła bez względu na ilość przewożonych osób. Tyle tylko, że ofiar byłoby znacznie mniej.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 20:28 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

21
Do "katastrofy" nie doszłoby gdyby "szofir" pojechał tak jak na to pozwalały warunki na drodze. Kolega wyprzedzał w takim mleku że nawet nie hamował przed zderzeniem... po prostu nie widział TIRa.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 9:13 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

22
Czyli są tylko dwa wnioski.
1. Gdyby kierowca nie "szarżował" we mgle, wypadku by nie było, choćby nawet na pace bylo jeszcze wiecej ludzi.
2. Gdyby jechało tyle ludzi ile przepisowo mogło jechać tym wozem, to wypadek, gdyby się zdarzył, pochłonąłby mniej ofiar.
W obu przypadkach wina kierowcy.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 12:56 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

23
t.oskar pisze:Czyli są tylko dwa wnioski.
1. Gdyby kierowca nie "szarżował" we mgle, wypadku by nie było, choćby nawet na pace bylo jeszcze wiecej ludzi.
2. Gdyby jechało tyle ludzi ile przepisowo mogło jechać tym wozem, to wypadek, gdyby się zdarzył, pochłonąłby mniej ofiar.
W obu przypadkach wina kierowcy.
Się nie da zaprzeczyć...
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 13:23 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

24
Kierowca "fałweja" depnał żeby wyprzedzić inny pojazd i nawet nie zobaczył TIRa jadącego z naprzeciwka
Jakby większość dróg byłaby dwupasmowa jak drogi w cyliwizowanych państwach to by było mniej takich sytuacji. W Polsce droga między jednym wielkim miastem i drugim czasem jest cały czas jednopazmowa, może stąd te wypadki.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 13:31 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 18 ofiar wypadku w Nowym Mieście...

25
No tak... wszystkie drogi w całej Europie to dwupasmówki. Volt nie osłabiaj mnie... w Niemczech, Czechach czy nawet WB wiele dróg to jednopasmowe "kichy". Wypadki są z niefrasobliwości kierujacych którzy twierdza ze ich "krazowniki" są niezniszczalne a oni sami niesmiertelni.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron