Re: Polskie fabryki

2
Obecnie fabryki przenosi się zapewne do Chin albo tam gdzie jeszcze tańsza siłą robocza - w Korei.
Polska to bardziej usługi..i produkty spożywcze.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2011, 23:19 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Polskie fabryki

3
Nie pamiętam kto, ale ktos niedawno wymieniał polskie fabryki, zakłady m.in. IMPEXMETAL, Boryszew, AlCHEMIA, STALPRODUKT, ELDORADO, HUTA CZĘSTOCHOWA, PAMAPOL, BIELENDA, COMARCH, FAMUR i wiele, wiele innych :D
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 1:17 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Polskie fabryki

4
Teraz jest moda na salony piękności dla psów. Zastanwaiałem się po kiego diabła to otwierają na taką skalę bo nikt normalny nie idzie z psem do takiego salonu jeśli lubi psa, a się okazało że są zato jakieś dotacje z Unii i doją zato niezłą kasę.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 1:19 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polskie fabryki

5
tomaszekb232 pisze:Ciekawe czy znacie jeszcze jakieś polskie fabryki. Tak jak kiedyś były FSO, Ursus, Jelcz, Autosan, Star. Czy już oprócz przemysłu zbrojeniowego jest już wszystko sprzedane?
I bardzo dobrze, że nie ma fabryk zarządzanych nieudolnie, a właścicielem było państwo. Tylko w rękach prywatnych fabryki mogą się rozwijać w interesie wszystkich.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 20:41 przez franek, łącznie zmieniany 2 razy.
http://joemonster.org/p/123600/YouTube_ ... o_nie_ptak

Re: Polskie fabryki

6
franek pisze:
tomaszekb232 pisze:Ciekawe czy znacie jeszcze jakieś polskie fabryki. Tak jak kiedyś były FSO, Ursus, Jelcz, Autosan, Star. Czy już oprócz przemysłu zbrojeniowego jest już wszystko sprzedane?
I bardzo dobrze, że nie ma fabryk zarządzanych nieudolnie, a właścicielem było państwo. Tylko w rękach prywatnych fabryki mogą się rozwijać w interesie wszystkich.
Przeważnie prywatni właściciele kupują i zamykają polskie fabryki, i tak pozbywają się konkurencji.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 23:04 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polskie fabryki

10
Hm... no tak, połowa społeczeństwa zostanie położona przez choroby i będzie więcej miejsc pracy... :P
Masz kasę- żyj, nie masz- umrzyj, coż za chwalebne przesłanie. ;)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 2:08 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polskie fabryki

11
Nie wiem jak obecny sytem zdrowia nazwać, bo niby NFZ płaci lekarzom za nasze leczenie, a jak nie wpłaci się odpowiedniego wyrównania, to leczyć można sie tylko samemu...koszty własne i jest ok dla NFZ i państwa.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 8:35 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Polskie fabryki

12
To jest system niezdrowia raczej.
Wielu ludzi prędzej przeniesie się na tamten swiat nż doczeka się badań specjalistycznych.
Z kasą też sobie ten Fundusz jakos nie radzi.
Zastanawia mnie też jedno.
Jeśli lekarz pierwszego kontaktu mnie kieruje dalej to chyba jasne, ż emuszę być ubezpieczony(inaczej nie mogę liczyć na wizytę u niego).
Lecz dalej też trzeba pokazać dokument ubezpieczenia(bez ktrórego nie mozna nawet zacząć procesu zapisów do wyższych instancji).
Obieg informacji o pacjencie zatem zerowy.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 8:39 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Polskie fabryki

13
Nie zawsze w prywatnych rękach interes działa dobrze.
Nie jest to tylko nieudolnością właściciela/administratora, choć to też trzeba brac pod uwagę.
Nasze przepisy prawne są :cenzura: i aby je ominąć główkuje taki by wyjść na swoje, a aby wyjść na wierzch, to inny musi stracić...tracą więc jego pracownicy, niszczeją fabryki/obiekty przez nich zakupione (często zabytki) i skarb państwa, bo podatków nie płaci...zastawiając umotywowanymi przepisami.

Mnie :cenzura: że w Polsce nie da się pracować bez znajomości oniemalże wszystkich dziedzin...przede wszystkim prawa lub mieć kasę na porady prawne...(a dlaczego prawnicy nie maja kas fiskalnych...też mnie wnerwia.)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 8:47 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Polskie fabryki

14
Nebogipfel pisze:To jest system niezdrowia raczej.
Wielu ludzi prędzej przeniesie się na tamten swiat nż doczeka się badań specjalistycznych.
Z kasą też sobie ten Fundusz jakos nie radzi.
Zastanawia mnie też jedno.
Jeśli lekarz pierwszego kontaktu mnie kieruje dalej to chyba jasne, ż emuszę być ubezpieczony(inaczej nie mogę liczyć na wizytę u niego).
Lecz dalej też trzeba pokazać dokument ubezpieczenia(bez ktrórego nie mozna nawet zacząć procesu zapisów do wyższych instancji).
Obieg informacji o pacjencie zatem zerowy.
Tia...a jeszcze w dodatku wszędzie podpisywać trzeba oświadczenie, że pretensji się nie ma i zgadza się na leczenie proponowane ze skutkami nieprzwidywalnymi, a razie czego to upoważnia się ... podeje się dane członka rodziny, by mógł wiedzieć na co umarł bliski jemu człowiek. Chore...chore...ale pracownicy od leczenia ubezpieczeni.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 8:52 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Polskie fabryki

15
Najlepiej działające przedsięwzięcia/przedsiębiorstwa/interesy, to takie, które generują zysk. Te, których celem jest idea, nie mają racji bytu. Z wyjątkiem, gdzie za ideą stoi duża kasa, jak na przykład firmy wyznaniowe.
Moim zdaniem służba zdrowia powinna też generować zysk, bo tylko w ten sposób może się rozwijać i służyć społeczeństwu. Finansowanie jej z budżetu państwa jest chore i powoduje złe gospodarowanie i marnotrawstwo państwowych, czyli naszych, pieniędzy.
Natomiast argument, że tylko bogaci będą się mogli leczyć, jest bezzasadny, bo teraz tak właśnie jest. Po sprywatyzowaniu służby zdrowia nic się nie zmieni, bo po to mamy ubezpieczenia społeczne, by umożliwić każdemu opiekę zdrowotną.
http://joemonster.org/p/123600/YouTube_ ... o_nie_ptak
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron