Re: O Polsce..

1
Przykuł ma uwagę ten demot..
Obrazek
Ja też tego nie pojmuję jak to rodacy robią..
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 3:18 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

2
Nebo, młody jesteś. To przeróbka tekstu jeszcze z lat 70-siątych. Ale wciąż aktualna.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 8:19 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: O Polsce..

3
1. Ilu obywateli III RP straciło życie w II wś, która miała miejsce zanim większość z nich się urodziła?
2. Co 3 mieszkaniec ma 20 lat? A ja się bałem, że nam się społeczeństwo starzeje.
3. Skoro jest więcej studentów to i większa podaż pracownicza, więc i niższa pensja.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 10:18 przez Kamil_865, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: O Polsce..

4
1. Nie wiem, historia to nie mój konik a poza tym jestem nieco niewyspany i ledwo co wstałem.
2. Już Piotr napisał, że stary tekst, wystarczy czytać.
3. Złe obliczenia i wnioski.
Liczba studentów nie oznacza liczby ludności - jest wielu w tym np. ja co nie poszło na studia a pracy szukają.
Może tam po prostu mniej osób chce studiować?
Skoro studia i tak nie gwarantują pracy..
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 10:58 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

5
1. Trudno, żeby choć 1 obywatel RP zginał na II wś, skoro III RP nie miała wojen.
2. Ale jednak go zamieściłeś.
3. Jak nie pójdziesz na studia to raczej inżynierem nie będziesz.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 20:14 przez Kamil_865, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: O Polsce..

6
1. II czy III RP to tylko nazwy w sumie.
2. Wtedy o tym nie wiedziałem.
3. Nie jestem techniczny i nie chcę być inżynierem..

Btw.
http://www.najj.pl/Burdz-Chalifa-Burj-K ... dynek.html
Burdż Chalifa (z angielskiego Burj Khalifa) to wieżowiec w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który jest najwyższym budynkiem na świecie i jednocześnie najwyższą konstrukcją w ogóle jaką kiedykolwiek zbudowano. Jego wysokość wynosi 828 m a wliczając iglicę na samym wierzchołku - 829,84 m.

Wieżowiec posiada 160 pięter nadających się do zamieszkania plus 46 pięter służących do konserwacji. Przed ukończeniem nazywany był Burdż Dubaj (z angielskiego Burj Dubai) a nazwę zmieniono aby uczcić prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich Khalifa bin Zayeda Al Nahyana. Głównym inwestorem była firma Emaar Properties a głównymi wykonawcami firmy Samsung Engineering and Construction, Arabtec i Besix. Firma Emaar wybrała Hyder Consulting jako firmę nadzorującą budowę instalacji wodno kanalizacyjnej oraz firmę GHD, któa miała przeprowadzić analizy i testy konstrukcji betonowej i stalowej.

Konstruktorem wind była firma Otis. Głównym architektem był Adrian Smith a inżynierem budowlanym Bill Baker, oboje pracujący w firmie "Skidmore, Owings and Merrill", która była projektantem między innymi wieżowca Sears Tower w Chicago w USA. Całkowity koszt budowy to około 1,5 miliarda $.

Budowa rozpoczęła się w styczniu 2004 roku a skończyła 4 stycznia 2010 roku. W sumie przy budowie brało udział ponad 30 firm z całego świata. W szczytowym momencie budowy przy pracach brało udział ponad 12 000 pracowników o 100 różnych narodowościach. Prace budowlane zajęły w sumie około 22 miliony roboczogodzin. Na budowę fundamentów zużyto ponad 45 000 m3 betonu ważącego 110 000 t. Składa się on ze 192 słupów zakopanych ponad 50 metrów w podłożu. Na konstrukcję samego wieżowca zużyto 330 000 m3 betonu i 39 000 t stalowych elementów. Wyjątkowy projekt i wyzwania konstrukcyjne były przedstawione w wielu filmach dokumentalnych i programach m.in. Big, Bigger, Biggest w stacji National Geographic i Five oraz Mega Builders w stacji Discovery Channel.

Robotnicy pracujący przy budowie skarżyli się na złe warunki pracy i niskie zarobki. Prasa informowała że wykwalifikowany cieśla zarabiał 7,6 $ dziennie a niewykwalifikowany pracownik tylko 4 $ dziennie. Niektórzy pracodawcy zabierali pracownikom paszporty do zakończenia budowy a wypłaty były wypłacane z opóźnieniem. Robotnicy pracowali w niebezpiecznych warunkach co spowodowało wiele wypadków śmiertelnych z czego tylko jedna została udokumentowana. W wyniku takiego stanu rzeczy 21 marca 2006 roku około 2500 robotników rozpoczęło zamieszki ponieważ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich związki zawodowe są zabronione. Niszczyli samochody, biura, komputery i narzędzia budowlane. W oficjalnym wystąpieniu ogłoszono że robotnicy wyrządzili szkody na prawie 500 000 £ (870 000 $).
Wolę zarabiać minimum 80 zł dziennie bezpiecznie w domu lub na planie filmowym jako statysta niż za 19,12 zł narażać życie mając dyplom inżyniera..czy wykwalifikowanego cieśli.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 20:21 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

8
1. Od kiedy to są osoby prawne i skąd takie informacje?
btw.
III RP (Trzecia Rzeczpospolita Polska) - twór państwowopodobny, działający w Polsce od 1989 do 2018, kiedy to Naczelnik na czele rebelii doprowadził do ukrócenia anarchii w tym kraju.

Twór ten zaczął swą egzystencję od obrad okrągłego stołu i spotkania w Magdalence, kiedy to, pod dumnymi hasłami "grubej kreski", władzę przejęli wspólnie komuniści i solidarnościowcy. Życie pokazało, że nie był to zbyt udany mariaż.

W latach 2005-2007 były podejmowane nieudolne próby naprawienia(?) struktur państwa, które skończyły się całkowitym ignorowaniem Polski na arenie międzynarodowej. Demagodzy z tego okresu (np. Jarosław Kaczyński) używali nawet określenia IV RP, które miało symbolizować odnowę moralną i budowę lepszego państwa. Dziś wiemy jednak, że owe określenie było w tamtych latach całkowicie bezzasadne i błędne.
http://wielkapedia.wikia.com/wiki/III_RP
To tylko symbole podobno.
Wg niektórych źródeł nigdy nie było III RP..np.
http://www.wsd.edu.pl/publikacje/publi2.pdf
Jeszcze ponoć jest jakieś muzeum iV RP:
http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/i ... %82uszanie
2.
3. Oni pewnie nie mieli wyboru..nie każdy go ma co do pracy.
Nie muszę mieć studiów, wystarczą mi na razie w zupełności moje 3 zawody.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 21:03 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

9
Nebogipfel pisze:1. Od kiedy to są osoby prawne i skąd takie informacje?
btw.
III RP (Trzecia Rzeczpospolita Polska) - twór państwowopodobny, działający w Polsce od 1989 do 2018, kiedy to Naczelnik na czele rebelii doprowadził do ukrócenia anarchii w tym kraju.

Twór ten zaczął swą egzystencję od obrad okrągłego stołu i spotkania w Magdalence, kiedy to, pod dumnymi hasłami "grubej kreski", władzę przejęli wspólnie komuniści i solidarnościowcy. Życie pokazało, że nie był to zbyt udany mariaż.

W latach 2005-2007 były podejmowane nieudolne próby naprawienia(?) struktur państwa, które skończyły się całkowitym ignorowaniem Polski na arenie międzynarodowej. Demagodzy z tego okresu (np. Jarosław Kaczyński) używali nawet określenia IV RP, które miało symbolizować odnowę moralną i budowę lepszego państwa. Dziś wiemy jednak, że owe określenie było w tamtych latach całkowicie bezzasadne i błędne.
http://wielkapedia.wikia.com/wiki/III_RP
To tylko symbole podobno.
Wg niektórych źródeł nigdy nie było III RP..np.
http://www.wsd.edu.pl/publikacje/publi2.pdf
Jeszcze ponoć jest jakieś muzeum iV RP:
http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/i ... %82uszanie
2.
3. Oni pewnie nie mieli wyboru..nie każdy go ma co do pracy.
Nie muszę mieć studiów, wystarczą mi na razie w zupełności moje 3 zawody.
Cholera, Nebo, czy my musimy być tacy podobni? :rotfl: Też mam trzy zawody.

Do matury mnie nie dopuścili (niepokorny byłem :konik:), więc o studiach mogłem zapomnieć, ale pociesza mnie to, że pisałem studentom prace na czwórki i piątki, i byli mi wdzięczni, a czy głupsi? Pozostawiam to bez oceny... :satan:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 21:42 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: O Polsce..

10
Pocieszę zatem, że nie do końca jesteśmy podobni, bo maturę zdałem.
:D
Jedna z dziewczyn nie chciała pisać to ją rodzice ubezwłasnowolnili jakoś prawnie i zmusili do pisania..
:]
Chciałem na ASP, lecz co innego chcieli niż mnie uczono jeśli chodzi o styl, haha.
Teraz z tym co mam może bym się dostał.
Ale studia nie gwarantują pracy.
A ostatnio mam możliwość dostać lepszą pracę niż nie jeden student czy absolwent.
:rotfl:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 21:51 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

11
Nebogipfel pisze:Pocieszę zatem, że nie do końca jesteśmy podobni, bo maturę zdałem.
:D
Jedna z dziewczyn nie chciała pisać to ją rodzice ubezwłasnowolnili jakoś prawnie i zmusili do pisania..
:]
Chciałem na ASP, lecz co innego chcieli niż mnie uczono jeśli chodzi o styl, haha.
Teraz z tym co mam może bym się dostał.
Ale studia nie gwarantują pracy.
A ostatnio mam możliwość dostać lepszą pracę niż nie jeden student czy absolwent.
:rotfl:
Kiedyś Grzegorz Rosiński (rysownik komiksów, autor Thorgala i Yansa) opowiadał, że na studiach na ASP, żądano od studentów abstrakcji, bo akurat w czasach jego studiów, była na topie. Dopasował się więc w taki sposób, że malował stojac tyłem do obrazu i ukonczył studia z wyróżnieniem. Konformizm czy nonkonformizm?

Ja wiem, że nie na temat, ale tak mi się przypomniało :okey:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 22:02 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: O Polsce..

12
Śmieszy mnie jak niektórzy tak jak Kamil uważają, że studia to taki straszny lans i że nagle człowiek staje się kimś ważnym.
;)
To tak jak kiedyś uważałem, że im wyższa szkoła tym bardziej kulturalni ludzie.
:D
A ponoć ktoś skojarzył jakaś mą pracę z Panem Grzegorzem, choć w tej pracy jest też coś mojego i wysyłałem do Thorgala..przez kogoś w kraju, gdzie się znajduje to wydawnictwo.
Ale mają tak porąbaną stronę, że nie jestem pewien czy dotarło w ogóle.
Niemniej teraz mam na oku też nie lada gratkę.
:zozol4:

Da się w Polsce, tylko trzeba wiedzieć..
Znajoma zaczynała pracować w wieku 16 lat i ma teraz własną działalność.
:)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 22:14 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

13
Nebogipfel pisze:Śmieszy mnie jak niektórzy tak jak Kamil uważają, że studia to taki straszny lans i że nagle człowiek staje się kimś ważnym.
;)
To tak jak kiedyś uważałem, że im wyższa szkoła tym bardziej kulturalni ludzie.
:D
A ponoć ktoś skojarzył jakaś mą pracę z Panem Grzegorzem, choć w tej pracy jest też coś mojego i wysyłałem do Thorgala..przez kogoś w kraju, gdzie się znajduje to wydawnictwo.
Ale mają tak porąbaną stronę, że nie jestem pewien czy dotarło w ogóle.
Niemniej teraz mam na oku też nie lada gratkę.
:zozol4:

Da się w Polsce, tylko trzeba wiedzieć..
Znajoma zaczynała pracować w wieku 16 lat i ma teraz własną działalność.
:)
Cieszę się, że doceniasz twórczość Rosińskiego (i znów podobienstwo :D)

W Polsce bycie studentem nie jest niczym skomplikowanym, patrząc na poziom intelektualny tych, którzy te studia kończa, to okazuje się, że przy nich jestem geniuszem (przypominam, nie mam matury :D)

Ja też pracowałem w wieku szesnastu lat. Może nie prowadzę własnej działalności, ale mam dom, kolekcję płyt, której nie mam gdzie pomieścić, ciekawą pracę (chemiczne "poprawianie" smaku pokarmów, mimo, że chemi nienawidziłem, to teraz jestem z nią za pan brat), kolekcję filmów (której nie mam gdzie pomieścic :D), samochód.... Dobra, już się nie chwalę, bo jestem nieuprzejmy :black2:

Wybaczcie... :D
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 22:54 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: O Polsce..

14
spoko
:D
to tylko potwierdza tezę, że edukacja od pewnego momentu nie wiele pomaga w dalszym życiu
przynajmniej w PL
chociaż z tego cow iem, to w Anglii nie przywiązują do niej aż takiej wagi jak u nas
w końcu jesteśmy żywymi dowodami, że można sobie inaczej poradzić
:)
Ostatnio zmieniony 04 cze 2011, 1:00 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

15
1. Od kiedy to są osoby prawne i skąd takie informacje?
Od zawsze. II RP skończyła się w 1945 r., kiedy jej miejsce zajęła Polska Republika Radziecka, a ta w 1989 przekształciła się w twór państwowy - III RP. Jest między nimi kontynuacja prawna, tak jak między II Rzeszą i RFN, ale to nie te same państwa.
Wg niektórych źródeł nigdy nie było III RP..np.
http://www.wsd.edu.pl/publikacje/publi2.pdf
W latach 1919-1935 Niemcy zwały się "Rzesza Niemiecka", choć nikt nie mówił wtedy o tym, ze to III Rzesza. A Konstytucja III RP w swej preambule stwierdza, ze istnieje taki twór.
3. Oni pewnie nie mieli wyboru..nie każdy go ma co do pracy.
To ma pecha.
to tylko potwierdza tezę, że edukacja od pewnego momentu nie wiele pomaga w dalszym życiu
przynajmniej w PL
Bo szkoła nie uczy konkretów. Gdyby już od młodego wieku szkoła uczyła do zawodu, to by było lepiej. Powinno być tak, ze jak się zdaje maturę to jest się kimś tak jak kiedyś, a nie że 10 kierunków ukończone z wyróżnieniem a tu dupa...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2011, 9:42 przez Kamil_865, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: O Polsce..

16
No mam 3 zawody, ale tradycyjna droga szukania pracy nie jest tak atrakcyjna jak alternatywna.
A aby pracować w bibliotece to najłatwiej chyba do prywatnych szkół niż publicznej(nawet po znajomości).
Tylko trzeba skończyć kolejną szkołę..pedagogiczną.
Czyli miałbym pewnie 30-32 lata..i nagle mógłbym okazać się za stary czy coś.
Na szczęście wiem jak wystawiać swoje prace niezależnie od ASP(dość wiele galerii wymaga papierka by się móc pokazać), więc też miałbym 32 lata a znajoma zbranży mediów twierdzi, że został mi czas tylko do 30-tki..by zaistnieć w świecie sztuki.
Ekonomistą totalnie się nie czuję.
Może teraz mają lepsze programy komputerowe niż keidy się uczyłem, ale wtedy lepiej mi szło na kartkach robienie rachunków..po prostu nie odpowiadał mi układ wizualny.
Po tym co usłyszałem od naucyzciela to aż strach brać się za rachunkowość w takim przypadku(z takim programem, heh), bo można trafić za kratki..
Wysyałelam tysiące CV., znajomi też i nikt w sumie wten sposób pracy nie znalazł - niektórzy szukają nawet już parę dziesięćleci.
Zdolni, wykształceni, w praktyce są super i co? Nic.
Aby uczyć plastyki wszkołach trzeba jeszcze się podszkolić by uczyć również muzyki i tak pan mgr musiał zrobić studia podyplomowe a zbyt młody nie jest(ma już ok. 50-ki na karku).
Obecnie mam wyjątkowe szczęście, gdyż trafiłem na szefową co jest mi życzliwa i mnie lubi.
Co prawda i tak mnie sprawdzi(co do umiejętności graficznych etc., etc.), ale to zupełnie inna relacja niż jak się przychodzi do biura super oficjalnie.


ps. to ile państw mamy/było na terenie obecnej Polski?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2011, 10:47 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

20
Otóż to, dlatego jak zwał tak zwał.
Grunt, że póki Polacy żyli i żyją Polska tak na prawdę ciągle trwa.
Tylko, że wcześniej Polacy walczyli o inną..
Ostatnio zmieniony 04 cze 2011, 14:47 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

21
Słuszna uwaga Kamilu.
Nasza ojczyzna kilkukrotnie traciła suwerenność, tworzyliśmy rządy na emigracji.
Państwo Polskie jako twór społeczny przetrwał wielokrotnie dzięki zwyczajnym ludziom takim jak Wy, ja ...
Naród żyje dzięki własnej tożsamości, świadomości własnej kultury, tradycji ale i przecież dzięki przywiązaniu do korzeni - bądź bardziej chwalebnie - patriotyzmowi.
Polska będzie tak długo "istnieć" jak długo będą żyć ludzie utożsamiający się z nią.
Bo czymże jest Polska jak nie nami ...

Nebo - a z czym/kim mamy walczyć obecnie ? Jak walczyć ? Strajkami, demonstracjami jak uprzednio ?
Ten rozdział chyba jest zamknięty. Suma błędów i porażek po przemianach ustrojowych dosięgnęła nasze pokolenie.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2011, 14:50 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: O Polsce..

22
Owszem Polska jako kraj narodu polskiego żyła i żyje nawet niezależnie od polskiej państwowości. Państwa Polskie się zmieniały, a naród trwał. Dlatego naród ten sam, ale państwo inne.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2011, 14:53 przez Kamil_865, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: O Polsce..

24
Twór społeczny wyczekuje "nowego Piłsudskiego" ;)
Ostatnio zmieniony 04 cze 2011, 14:57 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: O Polsce..

25
WROCŁAW sie cieszy !!!!!
Obrazek
Wrocław został nominowany do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Konkurs rozstrzygnęła w Warszawie Komisja Selekcyjna złożona z ekspertów z UE i Polski. Decyzja jury była jednogłośna. Wrocław będzie promował polską kulturę w Europie w 2016 roku. Miasto otrzyma nagrodę pieniężną im. Meliny Mercouri w wysokości 1,5 mln euro.

Pan Rafał Dutkiewicz , młody , wykształcony , przystojny , sympatyczny , zdolny , bardzo dobry gospodarz Wrocławia na Prezydenta RP !!!!!

Adam
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 18:22 przez Adaśko, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: O Polsce..

26
Adaśko pisze:Pan Rafał Dutkiewicz , młody , wykształcony , przystojny , sympatyczny , zdolny , bardzo dobry gospodarz Wrocławia na Prezydenta RP !!!!!
popieram ale najlepiej nadać mu tytuł monarchy i obalić demokracje
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 19:12 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: O Polsce..

28
Crows pisze:
Adaśko pisze:Pan Rafał Dutkiewicz , młody , wykształcony , przystojny , sympatyczny , zdolny , bardzo dobry gospodarz Wrocławia na Prezydenta RP !!!!!
popieram ale najlepiej nadać mu tytuł monarchy i obalić demokracje
To my żyjemy w demokracji? Nie wierzę, wcześniej już kradli :D

Zresztą monarchia nie jest zła. Co obchodzi tłuszczę, kto nią rządzi, tym bardziej, że i tak nie chodzi na wybory?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 20:38 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: O Polsce..

29
Jak źle rządzi to niezależnie od ustroju wyrzucić tych rządzących.
Sfrustrowani ludzie już się rozprawią. Tylko nie wiem czemu u nas tak lubią ją w sobie tłamsić.
:D
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 20:48 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: O Polsce..

30
Bony, zegarki, laptoty, komórki – takie właśnie prezenty będą otrzymywali wyróżniający się urzędnicy stołecznego magistratu. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dołączyła do listy nagród i premii tzw. świadczenie rzeczowe.
...
W tym roku stołeczni urzędnicy przygotowując budżet miasta zapewnili już sobie 49 mln zł na premie.
http://praca.wp.pl/title,Nowe-nagrody-d ... caid=1cbe0

Miały być swego czasu cięcia etatów na posadach urzędniczych ...
Były i oczywiście poza fazę planów nie wyszły, jak i nowe stanowiska dla ziomków w różnych sektorach się tymczasem potworzyło.
Normalnie cud - miód ;\

Ty podatniku - płać, patrz i płacz !
Ostatnio zmieniony 28 lip 2011, 16:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron