Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

1
"Konserwatywna amerykańska dziennikarka Debbie Schlussel postanowiła stanąć w obronie Baracka Obamy, który w trakcie wygłaszania laudacji na cześć Jana Karskiego i honorowania kuriera polskiego podziemia Prezydenckim Medalem Wolności, użył sformułowania "polskie obozy śmierci". Dziennikarka oznajmiła, że prezydent wcale się nie pomylił. Afera została jej zdaniem sztucznie rozdmuchana, a Polacy nie mają powodów do protestów, ponieważ... masowo mordowali Żydów.

Barack Obama nie pomylił się, mówiąc o polskich obozach śmierci. To nie była gafa. Polska ponosi współodpowiedzialność za Holocaust. To fakt. Polacy zamordowali miliony Żydów, obsługiwali obozy śmierci, wymordowali niemal całą moją rodzinę i setki tysięcy innych rodzin żydowskich – pisze na blogu dziennikarka. To nie było dzieło tylko nazistów. To było działanie dziesiątek tysięcy chętnych Polaków, którzy zajęli istotne miejsce wśród katów Hitlera.

Biały Dom nigdy nie powinien przepraszać Polaków - dodaje. Obozy śmierci istniały w Polsce z prostego powodu: polskiego współudziału w Holocauście i świadomej współpracy z nazistami. Polska ponosi odpowiedzialność za Holocaust. Każdy, kto twierdzi inaczej, jest kłamcą.

Zdaniem Schlussel, Niemcy z łatwością i bez oporu zdobyli Polskę i równie łatwo przyszło im ją okupować, ponieważ Polacy "bez sprzeciwów przyjmowali rozkazy okupantów". Dziennikarka znalazła także sposób, aby wyjaśnić, jakim cudem Polak został odznaczony przez Obamę za ujawnienie materiałów zebranych przez polskie podziemie o eksterminacji Żydów. Jan Karski jest jej zdaniem zupełnym wyjątkiem wśród mas Polaków, które "nienawidziły Żydów i z radością oraz dumą wydawały ich nazistom".

Słowa Schlussel wywołały natychmiastową reakcję polskich internautów, którzy zaczęli bombardować skrzynkę mailową dziennikarki, a także masowo zamieszczać posty na jej profilu na Facebooku. Zirytowana Amerykanka napisała na swojej tablicy:

Do wszystkich polskich antysemitów, spadajcie z mojej strony! Wiem, że lubicie zaprzeczać, że pomogliście zamordować trzy miliony Żydów."

Co Wy na to?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2012, 9:42 przez Krzysztof K, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof K

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

2
A co tu można napisać? Po takich tekstach człowiek się zastanawia, po co ludzie im pomagali narażając bliskich i siebie na śmierć. Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki. Po czym jak troszkę ochłonie zaczyna się zastanawiać czego na świecie o Polakach uczą na lekcjach historii, a na sam koniec dochodzi do wniosku, że chorych na nienawiść do innych ludzi powinno się odizolować i poddac leczeniu.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2012, 10:34 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

3
caly pisze:A co tu można napisać? Po takich tekstach człowiek się zastanawia, po co ludzie im pomagali narażając bliskich i siebie na śmierć. Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki. Po czym jak troszkę ochłonie zaczyna się zastanawiać czego na świecie o Polakach uczą na lekcjach historii, a na sam koniec dochodzi do wniosku, że chorych na nienawiść do innych ludzi powinno się odizolować i poddac leczeniu.
Mnie ciekawi od dawna jedna sprawa.
Skoro tak pomagaliśmy, to czemu pojawia się tak wiele oskarżeń, że jesteśmy współodpowiedzialni za Holokaust?
Często są to zarzuty ze strony Żydów, czyli tych, którzy naszym zdaniem tak ratowaliśmy.
Jeżeli tak było, jak my myślimy, to ci Żydzi powinni więc nas bronić, a nie atakować, no nie?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2012, 11:02 przez Krzysztof K, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof K

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

4
Nie mam pojęcia skąd to sie bierze, zwłaszcza, że pomiędzy Żydami nie ma jednomyslności co do tej kwestii. Są tacy, którzy jasno mówią, że nie było polskich obozów zagłady. oczywiście, że pomiędzy nami byli tacy co bojąc się o siebie wydawali Żyda, byli tez tacy, którzy robili to z usmiechem na twarzy.

Nie wiem, ale wydaje mi się, że najbardziej zaciekłymi oskarzycielami są Żydzi z USA, czemu? Jak popatrzymy jakie gafy strzela Obama, to stawiam na bardzo niski poziom edukacji.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2012, 11:20 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

6
Krzysiek pisze:Odsyłam do ciekawej dyskusji na ten temat na Facebooku .
Nie mam 14 lat żeby mieć facebook'a...

A co do żydów. To mogę spokojnie napisać że żałuję... Żałuje że Hitler nie wymordował wszystkich żydów... Żyd zawsze był wrogiem Polaka, żydzi tworzyli bojówki i napadali na polaków na naszych ulicach. Stworzyli religia od żydów dla nie-żydów.
A Amerykanie to chyba każdy wie że to idioci, oni wierzą we wszystko co im się powie... Jedynie co robią dobrze to wykonują rozkazy.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 9:15 przez hrabia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

8
wpadła mi wczoraj z rana w ręce informacja o dziennikarce ....

pierwsze co pomyślałam - miejmy nadzieję, że Obama dostał ze śniadaniem gazetę

nie sprawdziłam nawet kiedy spłodziła ten artykuł - ech

są ludzie, którym nienawiść i chęć zemsty za swoje nieudacznictwo podsunie szatańskie przyczyny i pomysły na rozwiązanie popapranej osobowości

sposób Hitlera na życie jest bliski osobowościom podobnie zaburzonym i o tym należy pamiętać, czujnie pamiętać

nie jeden podczepił się pod jego plan - niby Hitlera nienawidził - ale co mu to przeszkadzało skorzystać i sąsiadowi łeb urwać? każdemu sąsiadowi by urwał ale Żydowi było wolno więc urywał Żydowi, najpierw;

w Jugosławii nie było Żydów to urywało się innym sąsiadom

przyzwolenie na takie myślenie jest zbrodnią wobec ludzkości - sprowadza widmo rzezi w dowolnym miejscu i na dowolnej grupie

dziś w Polsce gdyby wybuchła wojna domowa na pewno pod ręką byłoby okrzyk: wyrzynaj Żydów i znalazłoby się wielu z maczetą i nikt by nie był bezpieczny - bo to nie o to chodzi kto jest Żydem tylko o to, że nieudacznik życiowy pod wodzą i sztandarem nienawiści, zabije i to w okrutny sposób, dowolne osoby - bo jest pewien, że nie od starania się jest się lepszym;
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 10:41 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

9
hrabia pisze:
Krzysiek pisze:Odsyłam do ciekawej dyskusji na ten temat na Facebooku .
Nie mam 14 lat żeby mieć facebook'a...

A co do żydów. To mogę spokojnie napisać że żałuję... Żałuje że Hitler nie wymordował wszystkich żydów... Żyd zawsze był wrogiem Polaka, żydzi tworzyli bojówki i napadali na polaków na naszych ulicach. Stworzyli religia od żydów dla nie-żydów.
A Amerykanie to chyba każdy wie że to idioci, oni wierzą we wszystko co im się powie... Jedynie co robią dobrze to wykonują rozkazy.
Żałujesz że Hitler nie wymordował ... mi jest żal ciebie w takim razie oraz grona antysemickich zarozumiałych gnojków którzy wypisują takie rzeczy !!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 11:05 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

10
Abesnai pisze:
hrabia pisze:
Krzysiek pisze:Odsyłam do ciekawej dyskusji na ten temat na Facebooku .
Nie mam 14 lat żeby mieć facebook'a...

A co do żydów. To mogę spokojnie napisać że żałuję... Żałuje że Hitler nie wymordował wszystkich żydów... Żyd zawsze był wrogiem Polaka, żydzi tworzyli bojówki i napadali na polaków na naszych ulicach. Stworzyli religia od żydów dla nie-żydów.
A Amerykanie to chyba każdy wie że to idioci, oni wierzą we wszystko co im się powie... Jedynie co robią dobrze to wykonują rozkazy.
Żałujesz że Hitler nie wymordował ... mi jest żal ciebie w takim razie oraz grona antysemickich zarozumiałych gnojków którzy wypisują takie rzeczy !!!!!!!!!!!
Wilku, podpisuję się pod tym całym sercem! :hhhh:
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 11:08 przez Krzysztof K, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof K

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

11
caly pisze:A co tu można napisać? Po takich tekstach człowiek się zastanawia, po co ludzie im pomagali narażając bliskich i siebie na śmierć. Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki. Po czym jak troszkę ochłonie zaczyna się zastanawiać czego na świecie o Polakach uczą na lekcjach historii, a na sam koniec dochodzi do wniosku, że chorych na nienawiść do innych ludzi powinno się odizolować i poddac leczeniu.
Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki.

Przecież to jawne przyznanie Hitlerowi pośmiertnego zwycięstwa..Szkoda, że nie dostał jeszcze 2 lat na bezkarne mordowanie niewinnego narodu!

Przykro mi, że to napisane jest na tym forum, które dotąd ceniłem, zdumiewa mnie przykro, ze to pisze moderator, a więc ktoś ze ścisłego kierownictwa...

Jest mi wstyd, że uczestniczę w takim forum...
Myślę, że nie mnie jednemu...

Czekam na publiczną odpowiedź Administracji...
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 11:53 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

13
cały - a spojrzyj czy na pewno Twój post jest jednoznacznie sformułowany

jesli Krzysiek Cię źle zrozumiał - to może to najgorszy pech jaki mógł Ci się zdarzyć?

a jesli hrabia Cię źle zrozumie może to jeszcze gorzej

Tak łatwo poprawić, czy wyjaśnić - czy warto w tak waznej sprawie dla ludzkości - fuknąć
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 13:08 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

14
No ale co tu tłumaczyć? Po kropce należy dalej czytać, a nie się zatrzymywać i skrobać posta z oburzeniem - co wskazałem w poście tuż nad Twoim wyżej. Zresztą, Krzysiek się poczuł urażony kiedy? Bo chyba nie po tym jak wszedł i zaprosił do dyskusji na FB? Krzysiek mnie źle nie zrozumiał, On wyjął zdanie z całości i nad nim zaczął się zastanawiać. Zrozumiał by, jak by skupił się na całym cytacie, który podał w swoim oburzonym poscie, a nie na wyjętym zdaniu :)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 13:15 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

15
wiesz lepiej

ja proponowałam nie zakładać nic tylko znaleźć rozwiązanie
łatwe to dość przy Twoim poście

przy innym przerażająco niemożliwe a to wszystko tak blisko

szkoda tego wątku na tę dyskusję - spróbuj mnie zrozumieć - warto czasem szybko coś wyprostować jeśli tylko się da
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 13:24 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

17
Odnośnie
Konserwatywna amerykańska dziennikarka ...
praktycznie "mówi" wszystko.
Idiotka i ignorantka, na dodatek konserwatywna idiotka.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 13:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

18
caly pisze:Doczytaj cały post, a potem może być Ci dalej przykro, że wyciągasz kawałek posta, robisz z niego odrębne, samodzielne zdanie, oceniasz jako całość i dalej możesz się wstydzić, że uczestniczysz w takim forum.
Przecież ja cytuję cały Twój post. a następnie przechodzę do tej części, która ma haniebny wydźwięk...

Zgadza się?

Czynię to po to, abyś mógł doprecyzować, o co Ci chodzi, bo nie przypuszczam abyś wyznawał ideologię nazistowską, natomiast myślę, że "szlag Cię trafił" czytając co ta podła polska Żydówka [ za taka się mieni, przynosząc wstyd obu narodom] wypisuje opluwając jednako Polaków i Żydów.
Środowisko Żydów polskich jednoznacznie potępiło jej wypowiedź. Skierowane zostały pozwy sądowe wobec tej pani...
Pozostaję z szacunkiem
Krzysiek.
PS
W USA są potężne ośrodki wpływów, które spowodowały iż nie mówi się o zbrodniach niemieckich, jedyna dotąd dopuszczalna forma, to zbrodnie nazistowskie.
Teraz postąpiono o krok dalej: już nie nazistowskie obozy śmierci, a polskie...
W ten nurt wpisała się właśnie owa dziennikarka...
Mniejszość niemiecka w USA to 60 milionów obywateli, a więc i potencjalnych wyborców..
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 14:01 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

19
caly pisze:Na Twoim miejscu bym tak sie nie udzielał, bo weżmei z Twojego posta
wyrzynaj Żydów i znalazłoby się wielu z maczetą i nikt by nie był bezpieczny
i będzie mu przykro, że nawołujesz do rzezi ;)
gdyby Krzysiek źle mnie zrozumiał natychmiast bym poprawiła i przeprosiła
zgadnij czemu?

:ech:
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 14:02 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

20
Abesnai pisze:Odnośnie
Konserwatywna amerykańska dziennikarka ...
praktycznie "mówi" wszystko.
Idiotka i igorantka, na dodatek konserwatywna idiotka.
Tak, ale jeżeli pomimo holokautu i wielu dziesięcioleci, które minęły od tego czasu, nadal mamy u siebie ludzi o poglądach naszego "hrabiego", to co się dziwić?
Takie "hrabiowskie" perełki są dla takiej dziennikarki dowodem na potwierdzenie jej racji.

Tak długo jak takie gagatki będą pisać swoje idiotyzmy, będziemy postrzegani jako antysemici.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 14:39 przez Krzysztof K, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof K

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

22
Po kolei.
Czy na terenie Polski w całej jej historii dochodziło do pogromów ludności żydowskiej bądź aktów prześladowań ?
Potwierdzam. W mniejszym stopniu niż u "sąsiadów" ale jednak.
Czy Polacy brali w tym aktywny udział ?
Potwierdzam, zakładając przy okazji, że linczowano tym samym również Polaków żydowskiego pochodzenia.
Czy w okresie trwania WW II dochodziło do aktów tzw. szmalcownictwa ?
Potwierdzam. Karane to było śmiercią z wyroku AK.
Czy polscy folksdojcze pośrednio uczestniczyli w akcie masowej eksterminacji ludności żydowskiej, znanej pod nazwą holocaustu ?
Potwierdzam, jednak z zaznaczeniem, że owi ludzie swego obywatelstwa i narodowości często sami dobrowolnie się wypierali (bywało, że ich zmuszano).

Czy Polacy brali aktywny udział w tworzeniu domniemanych "polskich obozów koncentracyjnych".
Zbyt oczywista bzdura, godząca w pamięć o tych, którzy w nich ponieśli śmierć będąc przetrzymywani w nieludzkich warunkach, poddawani potwornym ... nie, nie będę o tym pisał. Wystarczy, że również ponosili śmierć również ci, którzy starali się do nich przeniknąć bądź infiltrować.
Idąc za cyniczną, ironiczną "grą słów" i znaczeniu wypowiedzi - rzeczywiście, "polskie obozy" - bo i przecież Polacy w nich ginęli. POLACY (!), czy to Żydzi, czy nie Żydzi.

Ignorancja jest zbrodnią dokonaną na pamięci właśnie o Tych ludziach.
Tym samym Debbie Schlussel w moich odczuciach przyczyniła się do tego i jest ni mniej, ni więcej, tylko zbrodniarką ... i idiotką ponadto.

PS
Krzysiek, moderatorze, każdy ma prawo do swojego własnego zdania i wypowiedzi na tym forum.
Każdy ma również prawo odpowiedzieć na daną umieszczoną opinię. Tak i przecież ja postąpiłem.

Z tego co czytam to kolega Caly ...
caly pisze:A co tu można napisać? Po takich tekstach człowiek się zastanawia, po co ludzie im pomagali narażając bliskich i siebie na śmierć. Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki. Po czym jak troszkę ochłonie zaczyna się zastanawiać czego na świecie o Polakach uczą na lekcjach historii, a na sam koniec dochodzi do wniosku, że chorych na nienawiść do innych ludzi powinno się odizolować i poddac leczeniu.
... "wygląda" raczej na "ochłoniętego", zwracając uwagę na bezsprzeczny fakt istnienia "... chorych na nienawiść do innych ludzi". Tutaj narodowość, pochodzenie, wyznanie itp. itd. jest chyba raczej rzeczą całkowicie drugorzędną.

Tą dziennikarką natomiast wkrótce zajmą się przykładowo hakerzy (coś mi się tak zdaje), więc będzie miała dłuższy wypoczynek od własnych treści umieszczonych w internecie. Obama natomiast mając takiego "kalibru" obrońcę .... cóż, należy mu tylko współczuć. Należało by wątpić, żeby popełnienie przez niego takiej "gafy" było umyślne, co jednak nie zmienia faktu że do niej doszło. Natomiast co do poziomu edukacji w Stanach, sprawa mocno dyskusyjna i raczej nie klasyfikował bym jednoznacznie całego narodu, choć wskazania i przyczyny poniekąd istnieją.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 15:30 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

23
Krzysiek pisze:
caly pisze:A co tu można napisać? Po takich tekstach człowiek się zastanawia, po co ludzie im pomagali narażając bliskich i siebie na śmierć. Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki. Po czym jak troszkę ochłonie zaczyna się zastanawiać czego na świecie o Polakach uczą na lekcjach historii, a na sam koniec dochodzi do wniosku, że chorych na nienawiść do innych ludzi powinno się odizolować i poddac leczeniu.
Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki.

Przecież to jawne przyznanie Hitlerowi pośmiertnego zwycięstwa..Szkoda, że nie dostał jeszcze 2 lat na bezkarne mordowanie niewinnego narodu!

Przykro mi, że to napisane jest na tym forum, które dotąd ceniłem, zdumiewa mnie przykro, ze to pisze moderator, a więc ktoś ze ścisłego kierownictwa...

Jest mi wstyd, że uczestniczę w takim forum...
Myślę, że nie mnie jednemu...

Czekam na publiczną odpowiedź Administracji...
Krzysiek, bardziej oburza Cię post caly'ego, który jest reakcją na podłość tej Żydówki, przecież ten post to przykład bezsilności, przykład reakcji kiedy wszystko opada, nie tylko ręce i jeszcze piszesz o wstydzie? Kto się powinien wstydzić? Forum czyta nawet nie setny ułamek procenta ludzi na świecie, New York Post, The Wall Street Journal czy The Washington Times czytają miliony ludzi, mają wiedzę której przecież nie sprawdzają i nie jest Ci wstyd?
A wypowiedzi hrabiego nawet nie zauważyłeś...
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 16:06 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

24
Abesnai pisze:Tą dziennikarką natomiast wkrótce zajmą się przykładowo hakerzy (coś mi się tak zdaje), więc będzie miała dłuższy wypoczynek od własnych treści umieszczonych w internecie. Obama natomiast mając takiego "kalibru" obrońcę .... cóż, należy mu tylko współczuć. Należało by wątpić, żeby popełnienie przez niego takiej "gafy" było umyślne, co jednak nie zmienia faktu że do niej doszło. Natomiast co do poziomu edukacji w Stanach, sprawa mocno dyskusyjna i raczej nie klasyfikował bym jednoznacznie całego narodu, choć wskazania i przyczyny poniekąd istnieją.
na razie facebookowcy :D za http://www.rp.pl/artykul/888224.html
Na polskich forach internetowych zawrzało. W reakcji na słowa publicystki, w jednym z najpopularniejszych polskich serwisów rozrywkowych internauci apelują o to, by dać publicystce nauczkę za te słowa. „Jeżeli sami nie zadbamy o dobre imię naszego kraju, to nie zadba nikt" – czytamy pod rysunkiem, przedstawiającym krok po kroku, jak zgłosić na Facebooku to, że na swoim profilu dziennikarka propaguje nienawiść.

Wielkiego zainteresowania polskich internautów akcją "odwetową" na amerykańskiej publicystce dowodzą m.in. słowa samej Schlussel, która na swoim profilu na Facebooku napisała wczoraj:

"Jakaś Polska strona co godzinę nasyła na mnie 4 tysiące osób nienawidzących Żydów, by zablokowali moją stronę. Dla mnie oznacza to wielki ruch na stronie i tony antysemickich komentarzy i wiadomości (przez większość dnia moja skrzynka była przez to zablokowana), ale powiedziano mi, że ktoś pracuje nad tym, by przywrócić moją stronę. Wkrótce znów będzie dostępna. Dziękuję Wam za cierpliwość".

Kolejny wpis, który ukazał się tej nocy na profilu Schlussel, głosi:

"Wszyscy Polacy, którzy nienawidzicie Żydów - zmiatajcie z mojego fanpage'a. Wiem, że lubicie zaprzeczać temu, że pomagaliście Nazistom wymordować 3 miliony polskich Żydów, po tym, jak przez wieki urządzaliście przeciwko nim pogromy. Ale kłamcie o tym gdzie indziej. Wykasowuję was. Jeśli nie możecie komentować tematyki moich wiadomości i nie możecie powstrzymać się od antysemickich, pełnych przemocy, obraźliwych komentarzy, NIE JESTEŚCIE TU MILE WIDZIANI. To nie Auschwitz... ani nie Warszawskie Getto. Odejdźcie."

Pod obiema wiadomościami polscy użytkownicy Facebooka zostawili setki komentarzy. Nawołują w nich, by publicystka "najpierw zapoznała się z historią, a potem opowiadała głupoty", część z nich apeluje, by "przestała kłamać" - "wtedy my przestaniemy atakować Twoją stronę" - piszą.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 16:17 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

25
victoria pisze:
Krzysiek pisze:
caly pisze:A co tu można napisać? Po takich tekstach człowiek się zastanawia, po co ludzie im pomagali narażając bliskich i siebie na śmierć. Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki. Po czym jak troszkę ochłonie zaczyna się zastanawiać czego na świecie o Polakach uczą na lekcjach historii, a na sam koniec dochodzi do wniosku, że chorych na nienawiść do innych ludzi powinno się odizolować i poddac leczeniu.
Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki.

Przecież to jawne przyznanie Hitlerowi pośmiertnego zwycięstwa..Szkoda, że nie dostał jeszcze 2 lat na bezkarne mordowanie niewinnego narodu!

Przykro mi, że to napisane jest na tym forum, które dotąd ceniłem, zdumiewa mnie przykro, ze to pisze moderator, a więc ktoś ze ścisłego kierownictwa...

Jest mi wstyd, że uczestniczę w takim forum...
Myślę, że nie mnie jednemu...

Czekam na publiczną odpowiedź Administracji...
Krzysiek, bardziej oburza Cię post caly'ego, który jest reakcją na podłość tej Żydówki, przecież ten post to przykład bezsilności, przykład reakcji kiedy wszystko opada, nie tylko ręce i jeszcze piszesz o wstydzie? Kto się powinien wstydzić? Forum czyta nawet nie setny ułamek procenta ludzi na świecie, New York Post, The Wall Street Journal czy The Washington Times czytają miliony ludzi, mają wiedzę której przecież nie sprawdzają i nie jest Ci wstyd?
A wypowiedzi hrabiego nawet nie zauważyłeś...
nikt nie powinien zauważyć w pewnym sensie
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 17:00 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

27
Oby Obama nie wpisywał się nigdy ze swoimi "nieumyślnymi twierdzeniami" w księgi kondolencyjne ;)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 17:38 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

28
Krzysiek pisze:...Przecież ja cytuję cały Twój post. a następnie przechodzę do tej części, która ma haniebny wydźwięk...

Zgadza się?

Czynię to po to, abyś mógł doprecyzować, o co Ci chodzi, bo nie przypuszczam abyś wyznawał ideologię nazistowską, natomiast myślę, że "szlag Cię trafił" czytając co ta podła polska Żydówka [ za taka się mieni, przynosząc wstyd obu narodom] wypisuje opluwając jednako Polaków i Żydów.
Nie, nie zgadza się. Zacytowałeś cały post, ale wyjąłeś zdanie, które samo nie może być rozpatrywane jako wypowiedź (przynajmniej nie moja) i nie prosiłeś o doprecyzowanie, tylko jak to piszą małolaty, strzeliłeś focha. A w tym moim poście ważne jest to co było przed i to co było po tym zdaniu. Początek już zauważyłeś, teraz jak dodasz koniec, to okaże się, że rozpatrywanie tego jednego zdania nie ma najmniejszego sensu.

Z tym co piszesz o USA, to prawda. Nie wiem skąd tam u Żydów tyle nienawiści do Polaków. Nie chce mi się wierzyć, że to chodzi o wyborców. Z drugiej strony jest nas tam chyba około 10 milionów, a więc 6 razy mniej niż niemców.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 17:46 przez caly, łącznie zmieniany 2 razy.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

29
Victorio, post o którym wspomniałaś, w moim odbiorze jest jak kupa nawalona pośrodku salonu.
Nie stanowi przedmiotu dyskusji, po prostu jest to coś do pilnego uprzątnięcia...
Jeden z mniej przyjemnych obowiązków Administracji forum...
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 17:54 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron