Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

61
Matko jedyno Conan. Daj posmakowac swojej madrosci, plisss, znow gubi Ci sie pion. Wyciagnij wniosek, jeden esencjonalny: co z czego wynika i do czego prowadzi, jak sadzisz?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 6:34 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

62
Matko jedyno Conan. Daj posmakowac swojej madrosci, plisss, znow gubi Ci sie pion. Wyciagnij wniosek, jeden esencjonalny: co z czego wynika i do czego prowadzi, jak sadzisz?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 6:37 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

63
Andra pisze:Matko jedyno Conan. Daj posmakowac swojej madrosci, plisss, znow gubi Ci sie pion. Wyciagnij wniosek, jeden esencjonalny: co z czego wynika i do czego prowadzi, jak sadzisz?
Andra, Krzysiek i Wilk piszą ze trzeba się za wszelką cene starać o dobry wizerunek, a ja się zastanawiam przed kim, będziemy mieli dobry wizerunek jak będziemy im usługiwać, przeciez to presja, co to ma być do diabła, to ja juz bym wolał zginąć w jakiejś bitwie niz zostać czyimś niewolnikiem czy marionetką od tak sobię, bo żle o mnie mówi, tak to by kazdy potencjalny dominator i terrorysta chciał.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 7:05 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

64
Wiesz co...powiedzialabym ze ten kompleks Polakow wynika z braku poczucia tozsamosci. Taki przyklad z samego dolu: kiedy tu przyjechalam, trafilam do specyficznego, zamknietego swiatka. Wlasciwie trzech-wowczas personel byl tubylczy, polski i z Filipin. Po jakims czasie tutejszy lekarz zapytal mnie: Ania, powiedz mi dlaczego twoje rodaczki wciaz mowia mi zle o was...Filipinki, ogniste dziewuchy miedzy soba zra sie na zaboj, ale gdy ktos innej narodowosci zahaczy jedna z nich- stoja murem za soba. To samo tubylcy. A nasi...coz, odpowiedzialam ze widze to polskie piekielko, ale nie wiem co je powoduje. Byle za nogi w dol. Do dolu w ktorym sie siedzi. Jakis potworny podzial- dla innych nacji - inny to obcokrajowiec. Dla nas Polakow- to kazdy. Nie ja wiec inny. A wiec wrog? Wobec ktorego albo sie plaszczyc trzeba na wszelki wypadek- a nuz silniejszy, albo kopac, uwazajac sie za silniejszego. Pamietasz to: Polska- papuga Europy...cos w tym jest. Jestem silna gdy wiem kim jestem, wowczas moge okazac slabosc. A zaburzone poczucie tozsamosci- osobistej czy narodowej zawsze jest choroba. Polska jest chorym krajem, zbiorowiskiem innych....
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 8:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

65
Jak nas dziś widzą w Izraelu?

W izraelskim dzienniku "Haarec" ukazał się tekst Adara Primora na temat Polski i relacji polsko-izraelskich. Myślę, że artykuł ten stanowi ważny głos w dyskusji o tym, w jaki sposób Polska i Polacy są postrzegani w Izraelu.
[ polskie tłumaczenie tekstu.]

Obrazek

Adar Primor

[...]Antysemityzm?
Tak, mówią izraelscy dyplomaci. Ale to jest "antysemityzm w wersji light", przyćmiony przez falę filosemityzmu. To może zabrzmieć jak kompletna fantazja, ale wygląda na to, że bycie Żydem jest dziś w Polsce trendy. Media, elity i ogół społeczeństwa bardzo interesują się sprawami związanymi z Izraelem i z Żydami. Pojawia się coraz więcej organizacji, stowarzyszeń i fundacji powołanych do tego, by pomagać w odbudowie żydowskiej kultury. Polacy zaczęli poszukiwać żydowskich korzeni. Uniwersytety w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu mają programy studiów żydowskich. W państwowym radiu można codziennie posłuchać audycji w języku hebrajskim. Nawet Kościół Katolicki w Polsce patronuje corocznemu "Dniowi Judaizmu", którego celem jest wzmocnienie dialogu międzyreligijnego.

"W Polsce jest więcej żydowskich festiwali niż Żydów", mówi smutny żart. Podczas największego z tych festiwali, w Krakowie, w ubiegłym roku zebrało się około 20,000 ludzi, większość z nich, oczywiście, to nie-Żydzi. Uczestniczyli w 200 wydarzeniach: koncertach kantorów i klezmerów, tańcach, warsztatach, oglądali filmy.

Polski rząd przeznaczył specjalną kwotę na "Polski sezon w Izraelu", który będzie organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza. W ciągu dwóch najbliższych lat w Izraelu odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych związanych z Polską. Polacy, którym niezwykle zależy na zmianie stereotypów, chcieliby podobnego "Izraelskiego sezonu w Polsce". Jak dotąd jednak Izrael wydaje się znacznie mniej zainteresowany. Nie wygospodarowano jeszcze żadnych funduszy.

Dodatkowo, niebawem zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę gigantycznego muzeum historii Żydów polskich, które stanie vis-a-vis pomnika Bohaterów Getta. Większość funduszy na budowę (ok. 55 milionów dolarów) przyjdzie od polskiego rządu oraz władz miasta Warszawy.

Ale może wszystko to jest naprawdę znakiem, że Polacy wciąż mają żydowski problem? A co jeśli źródło zaskakującego filosemityzmu znajduje się w gruncie rzeczy w przekonaniu, że lepiej jest być bliżej "Żydów, którzy rządzą światem?" Obserwatorzy w Polsce stanowczo odrzucają tę tezę.
Polska stara się otrząsnąć z dziedzictwa komunizmu i tradycyjnej w bloku wschodnim polityki pro-arabskiej. Polska nie ma przeszłości kolonialnej, a zatem nie ma również moralnych długów wobec świata arabskiego. W polskich oczach ten świat jest znacznie mniej ważny niż w oczach Zachodu.

Ci sami obserwatorzy dodają, że polska tożsamość była jak zamarznięta od czasów II wojny światowej. Najpierw działo się tak z powodu okupacji nazistowskiej, później z powodu komunizmu. Szukając tożsamości dziś, Polacy odkrywają wielki wpływ Żydów, którzy żyli wśród nich przez stulecia.

Polacy chcieliby wymazać epoki nazizmu i komunizmu, ale wskrzesić ten rozdział przeszłości, w którym dzieli życie z Żydami.

Czy nadszedł czas, by skończyć z nienawiścią do Polski? To pytanie postawiono w tym tygodniu na stronie internetowej JewishJournal.com. Mówi się, że miłość jest ślepa, a nienawiść nas zaślepia. Ktokolwiek ma dziś oczy otwarte musi zobaczyć, że jest dziś także Nowa Polska.

Adar Primor

[tłum. BK]
© Haarec
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 11:13 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

66
Krzys, jesli zmiana nie zacznie sie od dolu- a problem tkwi w mentalnosci ludzkiej...to z przykroscia musze sie przyznac ze wszelkie inicjatywy odgorne, rzadowe- budza we mnie chec pytania: za ile? Na jakie zyski licza inicjatorzy? Choc przyznaje: jesli na dziesieciu slepych, na skutek tych inicjatyw choc jeden zobaczy w czlowieka w czlowieku, to i tak lepiej niz nic. Ufam w madrosc czlowieka. Ludzi juz nie bardzo. Dlatego uwazam ze warto choc probowac dotrzec do kazdego, a nuz uda sie go odslepic?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 11:59 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

67
Polska od 20 lat znalazła się w " I świecie". Co prawda, jako najbiedniejszy kraj, ale zawsze! To zobowiązuje...
Dla świata jest "Nową Polską." Może ta nie zapisana jeszcze karta kusi tych i owych aby nam wpisać swoje winy i przywary, a niekiedy i zbrodnie? (Polskie obozy śmierci - zamiast niemieckie.)

Dlatego tak ważne jest, jak jesteśmy postrzegani...
Przynajmniej tak mi się wydaje....
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 12:20 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

68
Krzys, a czy nie jest to obustronne? Oni nas tak jak my ich? W dodatku zauwaz ze czlowiek z czlowiekiem jakos sie dogada, i moze nawet sie okazac ze tak wiele ich nie dzieli, przeciwnie- wiele laczy. A ludzie- w koncu te same czlowieki, jakos nie moga. Sami ze soba. Ja urodzilam sie durna i zapewne taka juz umre, bo tego nie rozumiem za nic: jak patrzac- nie widziec siebie?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 14:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

71
Krzysiek pisze:Dlatego tak ważne jest, jak jesteśmy postrzegani...
Przynajmniej tak mi się wydaje....
A co będziemy z tego mieli?
Andra pisze:Wiesz co...powiedzialabym ze ten kompleks Polakow wynika z braku poczucia tozsamosci. Taki przyklad z samego dolu: kiedy tu przyjechalam, trafilam do specyficznego, zamknietego swiatka. Wlasciwie trzech-wowczas personel byl tubylczy, polski i z Filipin. Po jakims czasie tutejszy lekarz zapytal mnie: Ania, powiedz mi dlaczego twoje rodaczki wciaz mowia mi zle o was...Filipinki, ogniste dziewuchy miedzy soba zra sie na zaboj, ale gdy ktos innej narodowosci zahaczy jedna z nich- stoja murem za soba. To samo tubylcy. A nasi...coz, odpowiedzialam ze widze to polskie piekielko, ale nie wiem co je powoduje. Byle za nogi w dol. Do dolu w ktorym sie siedzi. Jakis potworny podzial- dla innych nacji - inny to obcokrajowiec. Dla nas Polakow- to kazdy. Nie ja wiec inny. A wiec wrog? Wobec ktorego albo sie plaszczyc trzeba na wszelki wypadek- a nuz silniejszy, albo kopac, uwazajac sie za silniejszego. Pamietasz to: Polska- papuga Europy...cos w tym jest. Jestem silna gdy wiem kim jestem, wowczas moge okazac slabosc. A zaburzone poczucie tozsamosci- osobistej czy narodowej zawsze jest choroba. Polska jest chorym krajem, zbiorowiskiem innych....
Niema jednej Polski i chyba nigdy nie było tak jak nie było jednej Francji czy Niemiec, rzecz w marnej elicie, np Anglicy to jak powiedział Napoleon "Naród sklepikarzy" ale mają sprawne elity więc jakoś im się to wszystko trzyma, mimo ze tez rozrabiają i takie tam. Niestety nie do końca czuje te argumenty o kompleksach, jestem dumny z tego ze jestem Polakiem, nie umiem tego wytłumaczyć jakimiś niby wielkimi osiągnięciami narodu Polskiego, bo nawet jak by Polacy byli Aborygenami to tez był bym dumny, kim się jest to się jest. Ale zaówarzyłem coś takiego ze właśnie w tych zachodnich nacjonalizmach głównym motorem jest buta i poczucie wyrzszości nad innymi, a Filipińczycy (choć się z nimi jakoś osobiście nigdy nie zetknołem) to raczej(chyba) takie proste ludziska, zapewne liczy się dla nich rodzinka i tradycja(tacy trochę plemienni), z punktu widzenia tej buty to oni są zacofani.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 18:20 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

72
Conan, a dlaczego bycie dumnym z tego kim jestes kojarzy Ci sie z popisami ego...noo:)
ja uwazam to za poczucie godnosci, wrodzone, a zagluszane przez ego. A ego jest niepewne, wiec orze jak moze, najchetniej po cudzych plecach. To tworzy to polskie piekielko jak sadze
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 18:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

73
Andra pisze:Conan, a dlaczego bycie dumnym z tego kim jestes kojarzy Ci sie z popisami ego...noo:)
ja uwazam to za poczucie godnosci, wrodzone, a zagluszane przez ego. A ego jest niepewne, wiec orze jak moze, najchetniej po cudzych plecach. To tworzy to polskie piekielko jak sadze
Przeciez ja nic takiego nie napisałem, napisałem ze w zachodnich nacjonalizmach coś takiego jest.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 18:34 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

75
Andra pisze:Ja mowie o Polakach. I jak sadze to zaburzone postrzeganie siebie na tle innych siega o wiele dalej niz ostatnie wojny
Mi się wydaje inaczej, w XVI czy XVII wieku to nie było podstaw do takich zchizów, powszechne wśród szlachty było raczej szczycenie się swoim pochodzeniem, wymyślili se nawet ze są Sarmatami i tym podobne bajki ;)
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 18:52 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

77
Andra pisze:A dlaczego wymyslili? Zeby sie dowartosciowac?
Pewnie tak ale to miało zupełnie inne podstawy, zresztą masz w pewnym sensie racje ale jak zaczniemy tu nadmiernie drąrzyć to wyjdzie temat rzeka, oni napewno nie mieli kompleksów na tle innych, zyli po swojemu. Szlachta generalnie czy to Polska czy Fracuska i Niemiecka była szlachtą, czyli mieli tendencje do pewnego wywyrzszania się, to nie jest wyłącznie Polska specyfika, wyjątkowe jest tylko to ze u nas oni przejeli pełnię władzy i sie zdemoralizowali skrajnie, ale to nie znaczy ze w innych krajach nie chcieli tego samego, w Angli czy Francji były wojny domowe na tym tle, w Angli wygrali zwolennicy parlamentu ze szlachtą która była po stronie króla, we Francji król i jego zwolennicy pokonali zarówno starą szlachtę jak i mieszczan i dlatego zapanował absolutyzm, w Polsce szlachta pokonała króla Jana Kazimierza i jego zwolenników i wyszło co wyszło.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 23:07 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

80
Conan, nie pytam o historie Polski, a o konsekwencje tej historii dla pojedynczego czlowieka? Jak sadzisz? Wiesz, stereotypy zapadaja gleboko w podswiadomosc, i przez wiele pokolen bywaja bezwiednie powielane. Ja zadaje proste pytanie: dlaczego wciaz obcy to zly? Lepszy lub gorszy, silniejszy lub slabszy. Taki do ktorego albo lasimy sie albo kopiemy. Mieszanka podziwu z pogarda. Nikt nie przyzna sie do tego glosno- to co powiedzial Volt- udawanie ze nie ma tego co tkwi w glowie. Bo nie wypada. Ale tak jest Conan, to wylazi na wierzch w chwilach gdy reakcje na innych przestaja byc kontrolowane. Tu przydalby sie Krzys, poodkopywalibysmy razem?
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, 7:47 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

81
Andra pisze:Conan, nie pytam o historie Polski, a o konsekwencje tej historii dla pojedynczego czlowieka? Jak sadzisz? Wiesz, stereotypy zapadaja gleboko w podswiadomosc, i przez wiele pokolen bywaja bezwiednie powielane. Ja zadaje proste pytanie: dlaczego wciaz obcy to zly? Lepszy lub gorszy, silniejszy lub slabszy. Taki do ktorego albo lasimy sie albo kopiemy. Mieszanka podziwu z pogarda. Nikt nie przyzna sie do tego glosno- to co powiedzial Volt- udawanie ze nie ma tego co tkwi w glowie. Bo nie wypada. Ale tak jest Conan, to wylazi na wierzch w chwilach gdy reakcje na innych przestaja byc kontrolowane. Tu przydalby sie Krzys, poodkopywalibysmy razem?
Niewiem Andra, moze to przez zabory, obcy się u nas panoszyli wtedy, to chyba nie mogło mieć korzeni wcześniej bo w Polsce zawsze było sporo jakiś przybyszów, Ormianie, Zydzi, Szkoci, Niemcy ale oni nie fikali, wiadomo było czyj to kraj i kto tu rządzi. Znalazłem w wikopedi mowe Polskiego posła z 1357 która zachowała się w jakiś Niemieckich kronikach http://pl.wikipedia.org/wiki/Spycimir_Leliwita "Polacy gardzą powagą cesarską i nie chcą mieć cesarza swoim rozjemcą. Należą oni do tych barbarzyńskich narodów, które nie uznają majestatu cesarzów ani prawa rzymskiego. Poseł króla Kazimierza unieważnia wszystko, cokolwiek błogiej pamięci cesarz Fryderyk i inni wyświadczyli zakonowi waszemu. 'Czemże wasz cesarz?' – prawi ten nędznik. 'Nam – sąsiad, a królowi naszemu – rówien.' Gdyśmy przed nim wykładali prawo monarchiczne o pełności władzy cesarskiej, przypominając mu związki z cesarstwem i wyświadczone Polsce dobrodziejstwa przebłogiej pamięci cesarza Ottona, odparł zuchwale: 'Gdzież Rzym! W czyich jest rękach? Odpowiedz. Wasz cesarz niższym jest od papieża. Składa przed nim przysięgę. Nasz król ma od Boga swoją koronę i miecz swój, a własne prawa i obyczaj przodków przenosi nad wszelkie prawa cesarskie.' Przebóg! Cóż dla nich świętem!"[5] Kompleksów z tego okresu nie widać ;) Mimo ze Polska nie była wtedy jeszcze az tak silna jak w XVI wieku.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, 18:00 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

82
Andra pisze:Conan, nie pytam o historie Polski, a o konsekwencje tej historii dla pojedynczego czlowieka? Jak sadzisz? Wiesz, stereotypy zapadaja gleboko w podswiadomosc, i przez wiele pokolen bywaja bezwiednie powielane. Ja zadaje proste pytanie: dlaczego wciaz obcy to zly? Lepszy lub gorszy, silniejszy lub slabszy. Taki do ktorego albo lasimy sie albo kopiemy. Mieszanka podziwu z pogarda. Nikt nie przyzna sie do tego glosno- to co powiedzial Volt- udawanie ze nie ma tego co tkwi w glowie. Bo nie wypada. Ale tak jest Conan, to wylazi na wierzch w chwilach gdy reakcje na innych przestaja byc kontrolowane. Tu przydalby sie Krzys, poodkopywalibysmy razem?
Jacy byli Żydzi jako sąsiedzi Polaków..
Byli grzeczni, uczynni, potrafiący przyjść z pomocą w potrzebie...Ta postawa zachowała się w przysłowiu: Jak bida, to do Żyda...
Tu dodam, że poza zwyczajnym ludzkim odruchem, aby pomóc będącemu w potrzebie, żydom taką postawę nakazywała religia...
Bywali też nierzadko niepohamowani w gębie i potrafili naurągać Polakom.

A Polacy?
Ci niepohamowani w gębie, atakujący Żydów w mowie i pismach, o dziwo! , jak przyszło co do czego, kiedy narodowi żydowskiemu za sprawą Hitlera zajrzała śmierć do oczu, bez wahania ratowali Żydów.

Przykładem, jednym z wielu, może być postawa św. Maksymiliana Kolbego.
Piętnował Żydów w swych pismach, kiedy jednak Hitler skazał ten naród na śmierć, przyjął w Niepokalanowie 1327 uchodźców żydowskich..
Właśnie za pomoc Żydom został osadzony w obozie koncentracyjnym...
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, 19:06 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

84
Krzysiek pisze:A Polacy?
Ci niepohamowani w gębie, atakujący Żydów w mowie i pismach, o dziwo! , jak przyszło co do czego, kiedy narodowi żydowskiemu za sprawą Hitlera zajrzała śmierć do oczu, bez wahania ratowali Żydów.
Mnie to wogule nie dziwi, to ze się ma z kimś spięcie czy konflikt to jeszcze nie znaczy ze się chce czyjejś zguby, nienawiść to co innego.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, 20:12 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

85
Krzysztof K pisze:
caly pisze:A co tu można napisać? Po takich tekstach człowiek się zastanawia, po co ludzie im pomagali narażając bliskich i siebie na śmierć. Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki. Po czym jak troszkę ochłonie zaczyna się zastanawiać czego na świecie o Polakach uczą na lekcjach historii, a na sam koniec dochodzi do wniosku, że chorych na nienawiść do innych ludzi powinno się odizolować i poddac leczeniu.
Mnie ciekawi od dawna jedna sprawa.
Skoro tak pomagaliśmy, to czemu pojawia się tak wiele oskarżeń, że jesteśmy współodpowiedzialni za Holokaust?
Często są to zarzuty ze strony Żydów, czyli tych, którzy naszym zdaniem tak ratowaliśmy.
Jeżeli tak było, jak my myślimy, to ci Żydzi powinni więc nas bronić, a nie atakować, no nie?
Odpowiedz jest banalnie prosta...
Nie można było zrzucic odpowiedzialności za zbrodnie Judenratów ,Policji żydowskiej ,kapo obozowych na nikogo innego oprócz Polaków...którzy znajdowali sie na miejscu...
Nie od parady Hannah Arendt ( jedna z najwiekszych pisarek zydowskich ) pisała
"Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii."
Jesli jeszcze dodasz do tego to co sie działo na kresach w latach 20 ( kolaboracja żydowska z komunistami i strzelanie do Wojska Polskiego np w Grodnie ,wywiezienia blisko miliona Polaków ..) to suma krzywd zaznanych przez Polaków od Zydów jest ogroma
Pisze prof K.Jasiewicz..cyt.. "To, co się stało na Kresach Wschodnich w latach 1939-41 (...), stało się zwyczajną zdradą państwa polskiego. Witanie obcych wojsk i służba u najeźdźcy, wydawanie polskich sąsiadów i szydzenie z ich katastrofy (...) są to i w tamtej epoce, i współcześnie, we wszystkich znanych nam kodyfikacjach oraz kodeksach etycznych, czyny przestępcze lub naganne". Niektóre zachowania, które Jasiewicz przypisuje Żydom - np. udział w milicji powołanej przez ZSRR na Kresach - według Jasiewicza "wyczerpują wszelkie znamiona zbrodni zdrady stanu i w warunkach wojennych karane są karą śmierci, a pozostałe są wysoce niefortunne oraz naganne w aspekcie etycznym". Historyk cytuje potem liczne fragmenty relacji Polaków (zaczerpnięte z innych źródeł), którzy mówią o powszechnym udziale Żydów w nowych, okupacyjnych władzach.

Prof K.Jasiewicz -Rzeczywistość sowiecka 1939-1941 w świadectwach polskich Żydów
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2013, 17:38 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

86
egoista99 pisze:
Krzysztof K pisze:
caly pisze:A co tu można napisać? Po takich tekstach człowiek się zastanawia, po co ludzie im pomagali narażając bliskich i siebie na śmierć. Zastanawia się czy świat nie powinien dać rok, dwa więcej Hitlerowi i dopiero potem zabrac mu zabawaki. Po czym jak troszkę ochłonie zaczyna się zastanawiać czego na świecie o Polakach uczą na lekcjach historii, a na sam koniec dochodzi do wniosku, że chorych na nienawiść do innych ludzi powinno się odizolować i poddac leczeniu.
Mnie ciekawi od dawna jedna sprawa.
Skoro tak pomagaliśmy, to czemu pojawia się tak wiele oskarżeń, że jesteśmy współodpowiedzialni za Holokaust?
Często są to zarzuty ze strony Żydów, czyli tych, którzy naszym zdaniem tak ratowaliśmy.
Jeżeli tak było, jak my myślimy, to ci Żydzi powinni więc nas bronić, a nie atakować, no nie?
Odpowiedz jest banalnie prosta...
Nie można było zrzucic odpowiedzialności za zbrodnie Judenratów ,Policji żydowskiej ,kapo obozowych na nikogo innego oprócz Polaków...którzy znajdowali sie na miejscu...
Nie od parady Hannah Arendt ( jedna z najwiekszych pisarek zydowskich ) pisała
"Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii."
Jesli jeszcze dodasz do tego to co sie działo na kresach w latach 20 ( kolaboracja żydowska z komunistami i strzelanie do Wojska Polskiego np w Grodnie ,wywiezienia blisko miliona Polaków ..) to suma krzywd zaznanych przez Polaków od Zydów jest ogroma
Pisze prof K.Jasiewicz..cyt.. "To, co się stało na Kresach Wschodnich w latach 1939-41 (...), stało się zwyczajną zdradą państwa polskiego. Witanie obcych wojsk i służba u najeźdźcy, wydawanie polskich sąsiadów i szydzenie z ich katastrofy (...) są to i w tamtej epoce, i współcześnie, we wszystkich znanych nam kodyfikacjach oraz kodeksach etycznych, czyny przestępcze lub naganne". Niektóre zachowania, które Jasiewicz przypisuje Żydom - np. udział w milicji powołanej przez ZSRR na Kresach - według Jasiewicza "wyczerpują wszelkie znamiona zbrodni zdrady stanu i w warunkach wojennych karane są karą śmierci, a pozostałe są wysoce niefortunne oraz naganne w aspekcie etycznym". Historyk cytuje potem liczne fragmenty relacji Polaków (zaczerpnięte z innych źródeł), którzy mówią o powszechnym udziale Żydów w nowych, okupacyjnych władzach.

Prof K.Jasiewicz -Rzeczywistość sowiecka 1939-1941 w świadectwach polskich Żydów
Gdybyś miał pojecie o czym pisała Hannah Arendt zapadł byś się w tej chwili pod ziemię. Nie czytałaś, nie masz pojęcia, a powołujesz się na jej dzieła. Nawet nie wiesz kim była.

Wstyd - nie na żarty oburzają mnie takie teksty.
Szkoda gadać - dobrze, ze nienawiść rasowa, antysemityzm i kilka innych podłości są zakazane prawem.
Na kogo jak na kogo ale na Arendt tak się powołać to trzeba mieć tupet i plażę w głowie.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2013, 20:07 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

87
Taaaa...Grunt to zprzeczac Juz nawet Goebels twierdził ze kłamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawdą...
Jeszcze jest do dostania jej ksiązka "Eichman w Jerozolimie" gdzie jasno stawia sprawe odpowiedzialności Judenratów i starszyzny żydowskiej za zagłade swojego narodu..Moze kupisz ja ?? kosztuje tylko 33,9 gr
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazk ... erozolimie

Gwoli pobudzenia myslenia dwa cytaty

...Nie istnieją strefy zapomnienia. Przynajmniej jeden człowiek zawsze utrzyma się przy życiu i zda relację.....

...Nie ma czegoś takiego jak posłuszeństwo w sprawach moralnych i politycznych...

Źródło: Hannah Arendt " Odpowiedzialność osobista w warunkach dyktatury, 1964, tłum. Mieczysław Godyń
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2013, 14:54 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

88
PS Moze wiecej wiedzy a mniej wstydu ???
Polecam zestaw książek podważajacy powszechny stereotyp

..."W każdym razie Judenrat stał się narzędziem w rękach gestapo do niszczenia Żydów, a jak sami członkowie później się wyrażali, są 'Gestapem na ulicy żydowskiej'. Powołali Ordnungsdienst jako organ wykonawczy składający się z najgorszych elementów (...) w gruncie rzeczy Judenrat zaczął prowadzić politykę rabunkową w celu napełnienia własnych kieszeni, by tymi pieniędzmi przekupić władze i gestapo, ale tylko w celu zabezpieczenia losu swoich i najbliższej rodziny. Nie znam ani jednego wypadku, żeby Judenrat bezinteresownie pomógł któremuś Żydowi (...). Do wykonania swoich niecnych czynów, jak ściąganie ogromnych podatków i nałożonych kontrybucji, łapanie do łagrów i napadów na domy żydowskie, Judenraty używały swojej Ordnungsdienst, której dawali procent z łupu, a ci ludzie w liczbie dziesięciu-piętnastu napadali na ludzi, bijąc w okrutny sposób, niszcząc i rabując, cokolwiek się dało, i to ze straszną bezwzględnością".

...Straszny to był widok, jak Żyd Żyda prowadził na śmierć
...

B. Milch: "Testament", Warszawa 2001, s. 106-107).

..."Policja żydowska miała bardzo złą opinię jeszcze przed wysiedleniem. W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą ohydną robotą. Wyróżniała się również straszliwą korupcją i demoralizacją. Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia. Nie padło ani jedno słowo protestu przeciwko odrażającej funkcji, polegającej na prowadzeniu swych braci na rzeź. Policja była duchowo przygotowana do tej brudnej roboty i dlatego gorliwie ją wykonała. Obecnie mózg sili się nad rozwiązaniem zagadki: jak to się stało, że Żydzi - przeważnie inteligenci, byli adwokaci (większość oficerów była przed wojną adwokatami) - sami przykładali rękę do zagłady swych braci. Jak doszło do tego, że Żydzi wlekli na wozach dzieci i kobiety, starców i chorych, wiedząc, że wszyscy idą na rzeź (...). Okrucieństwo policji żydowskiej było bardzo często większe niż Niemców, Ukraińców, Łotyszy ..
E. Ringelblum: "Kronika getta warszawskiego wrzesień 1939 - styczeń 1943", Warszawa 1988, s. 426, 427, 428

...Z poczuciem bólu i wstrętu wspominam żydowską policję, tę hańbę dla pół miliona nieszczęśliwych Żydów w warszawskim getcie (...). Żydowska policja, kierowana przez ludzi z SS i żandarmów, spadała na getto jak banda dzikich zwierząt [podkr. J.R.N.]. Każdego dnia, by uratować własną skórę, każdy policjant żydowski przyprowadzał siedem osób, by je poświęcić na ołtarzu eksterminacji. Przyprowadzał ze sobą kogokolwiek mógł schwytać - przyjaciół, krewnych, nawet członków najbliższej rodziny. Byli policjanci, którzy ofiarowywali swych własnych wiekowych rodziców z usprawiedliwieniem, że ci i tak szybko umrą...
B. Goldstein: "The Star Bear Witness",

...Żydowska policja, której okrucieństwo jest nie mniejsze od nazistów, dostarczała do punktu przenosin na ulicy Stawki więcej [osób - przyp. J.R.N.] niż było w normie, do której zobowiązała się Rada Żydowska (...). Naziści są zadowoleni, że eksterminacja Żydów jest realizowana z całą niezbędną efektywnością. Czyn ten jest dokonywany przez żydowskich siepaczy (Jewish slaughterers) (...). To żydowska policja jest najokrutniejszą wobec skazanych (...). Naziści są usatysfakcjonowani robotą żydowskiej policji, tej plagi żydowskiego organizmu (...). Wczoraj, trzeciego sierpnia, oni wyrżnęli ulice Zamenhofa i Pawią (...). SS-owscy mordercy stali na straży, podczas gdy żydowska policja pracowała na dziedzińcach. To była rzeź w odpowiednim stylu - oni nie mieli litości nawet dla dzieci i niemowląt.

The Warsaw Diary of Chaim A. Kaplan", New York 1973, s. 384, 386, 389, 399

http://merlin.pl/Rzeczywistosc-sowiecka ... 09371.html

...Wraz z członkami rewkomów uciekła milicja ludowa, uciekły także oddziały żydowskich ochotników. Niektóre z nich, jak w Siedlcach, Sokołowie, Łukowie Białej Podlaskiej, Zambrowie i Białymstoku podjęły walkę z nacierającymi Polakami. Kilkusetosobowy oddział żydowskich ochotników z bronią w ręku ujęto w Siedlcach. Podczas walk o Różan zginęło 17 Żydów, pomagających bolszewikom...
...Łącznie wojskowe sądy doraźne skazały za walke z Wojskiem Polskim na śmierć w sierpniu i wrześniu 1920 roku 66 Żydów....

zródła

J. Szczepański – Społeczeństwo Polski w walce z najazdem bolszewickim
J. Szczepański – Wojna 1920 roku na Mazowszu i Podlasiu
T. Żenczykowski – Dwa Komitety 1920. 1944. Polska w planach Lenina i Stalina
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2013, 15:31 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

89
trzeba umieć się odnaleźć nawet po błędzie; ale bywa zaślepienie, które powoduje, ze słusznie zostaje się wywalonym na śmietnik historii razem z tymi, którzy nie rozumieją do czego prowadzą judzenia mas


Naczelny "Focusa" przeprasza za antysemicki wywiad w rocznicę powstania w getcie


"...
"Po lekturze wywiadu jest mi po prostu przykro - z wielu powodów. Po pierwsze, że to chyba rzeczywisty zmierzch autorytetów, skoro profesor Polskiej Akademii Nauk wypowiada publicznie takie słowa. Przykro mi, że przeprowadzający wywiad nie zadał kolejnego pytania: 'Czym zasłużyły sobie na Holokaust miliony zwykłych ludzi z takimi samymi troskami i radościami jak ich polscy sąsiedzi?'. (...) Co wtedy odpowiedziałby pan profesor: czy snułby opowieść o żydokomunie, czy też może sięgnąłby do starszego wyjaśnienia: że zakatowanie dziewczynki w środku jej rodzinnego miasta było zasłużoną zemstą za dzieci przerobione na macę. Sądzę, że po tak postawionym pytaniu panu profesorowi zostałyby już tylko takie 'argumenty' albo zamilknięcie i zapłakanie".

Następnie Wójcik oświadcza:

"Wszystkich urażonych naszą publikacją pragnę serdecznie przeprosić. Nie chcieliśmy urazić niczyich uczuć. Bardzo nam przykro, że tak się stało".

Wyjaśnia, że redakcja zdecydowała się opublikować poglądy prof. Jasiewicza "rzeczywiście skrajne i bulwersujące", bo wywiad "pokazał coś bardzo ważnego". Co takiego?

Wójcik wylicza: "prof. dr hab. Krzysztof Jasiewicz jest członkiem Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, kierownikiem Pracowni Analiz Problemów Wschodnich. Ma na koncie wiele publikacji naukowych, w tym "Świat niepożegnany. Żydzi na dawnych ziemiach Rzeczypospolitej w XVIII-XX wieku" czy "Rzeczywistość sowiecka 1939-1941 w świadectwach polskich Żydów". Jego badania były wielokrotnie nagradzane, on sam zaś uchodzi za znawcę problematyki polsko-żydowskiej".

I pisze: "Byliśmy zdumieni, że tak skrajne poglądy może głosić pracownik naukowy wysokiego szczebla, obrażając przy tym inaczej myślących. W tym innych historyków, którzy nie twierdzą - jak on - że Żydzi jako ofiary Holokaustu sami są sobie winni. Wydawało nam się również, że pozostałe teksty w naszym magazynie, które kontrastują z poglądami wyrażonymi w wywiadzie, wyraźnie ukazują stanowisko redakcji. Chociaż zestawienie opinii różnych autorów okazało się - jak widać - chybione, mam nadzieję, że głosy zamieszczone w naszym magazynie wpiszą się w merytoryczną dyskusję o stosunkach polsko-żydowskich. (...) Pokazaliśmy, że antysemityzm także wśród ludzi nauki nie należy do przeszłości. I że nie można o tym nie pisać" - podsumowuje Wójcik."


Prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk


" Nie możemy ograniczać wolności wypowiedzi naukowej, z drugiej musimy dbać o ty, by naukowcy podchodzili do swoich wypowiedzi odpowiedzialnie. A wypowiedzi prof. Jasiewicza były niedopuszczalne w debacie publicznej - mówi prof. Michał Kleiber
Paweł Wroński: Jak pan odebrał wywiad prof. Krzysztofa Jasiewicza, pracownika Instytutu Studiów Politycznych PAN dla miesięcznika "Focus Historia"? Jasiewicz twierdzi w nim, że Żydzi są współwinni Holocaustu.

Prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk: Odebrałem to bardzo, bardzo krytycznie. Właśnie odbyłem rozmowę z dyrekcją Instytutu. Niestety, przewodniczący rady naukowej prof. Edmund Wnuk-Lipiński jest nieobecny. Ale otrzymałem zapewnienie od dyrektora prof. Eugeniusza C. Króla, że sprawą się zajmie rada naukowa. Jestem przekonany, że rada odniesie się do tej prawy we właściwy sposób.

Co znaczy "właściwy sposób"?

- Ja jestem absolutnie zaskoczony takimi poglądami. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie historii. Co istotne, dowiedziałem się, że ten nieszczęsny profesor Jasiewicz cieszył się do tej pory bardzo dobrą opinią i prezentował zupełnie odmienne poglądy. Trzeba na początku po prostu dowiedzieć się co się takiego stało. Nie wiem, może profesorowi pogoda zaszkodziła. Dyrektor instytutu prof. Król był tą sytuacją autentycznie zszokowany i oburzony. Jestem przekonany, że ze strony instytutu pojawi się należyta krytyka.

Co do rozwiązań instytucjonalnych oczekuję decyzji instytutu. Jesteśmy w delikatnej sytuacji. Z jednej strony nie możemy ograniczać wolności wypowiedzi naukowej, z drugiej dbać o ty, by naukowcy podchodzili do swoich wypowiedzi odpowiedzialnie.

Czy pana zdaniem takie poglądy są dopuszczalne w debacie publicznej?

- Absolutnie nie. Natomiast inną sprawą jest ich upowszechnianie. Ludzie mogą mieć fatalne poglądy, ale też niekoniecznie media powinny im nadawać rozgłos. Proszę nie odebrać tego jako próbę skierowania krytyki na media, ale opublikowanie takiego tekstu było fatalnym błędem, zwłaszcza w 70. rocznicę powstania w Getcie. Gdyby taki pogląd został wypowiedziany na seminarium naukowym, spotkałby się z krytyką, a tu przedstawiono ją jako głos w debacie. Zabrakło choćby komentarza redakcji."


na tym zakończyłam moje uwagi na temat szerzenia na forum nienawiści i przytaczaniu bzdurnych argumentów - nie wnikam czy to manipulacja czy ignorancja, bezsprzecznie karygodne

autorytety przytoczone powyżej dają szansę oczywiście nie zmuszą
znajomość poglądów Hannah Arendt na pewno pomogłaby nie jednemu ale to wysiłek

dużo łatwiej wypisywać bzdury

z ubolewaniem konstatuję, że nawet prawny zakaz nie skłania niektórych do zastanowienia się nad tym co propagują i dlaczego uważa się, że takie zachowania grożą ludobójstwem
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2013, 17:44 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: "Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!"

90
Hmmm...grunt to próby odwracania uwagi i kota ogonem..
Czy chcesz przez to powiedziec że :
A) nie stworzono struktur władzy w postaci Judenratów,które kolaborowały z gestapo i ścisle z nim wspólpracowały celem wywiezienia Zydów do obozów śmierci ?
B) nie było policji żydowskiej ,która w okrótny sposób mordowała współbraci ??
C) nie istniały żydowskie organizacje kolaborujące z hitlerowcami w celu wyłapania ukrywajacych się Zydów
- Żydowska Gwardia Wolności – kolaboracyjna organizacja żydowska w getcie warszawskim, powołana pod koniec 1940 r. przez żydowski referat Gestapo z członków Grupy 13 do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom.
-Grupa 13, trzynastka, Urząd do Walki ze Spekulacją – kolaboracyjna formacja policjantów żydowskich z warszawskiego getta pod kierunkiem kolaboranta Abrahama Gancwajcha, mająca oficjalnie na celu zwalczanie przemytu oraz spekulacji, a faktycznie kontrolowanie działalności Judenratu oraz infiltrowanie podziemnych organizacji działających w getcie
-Jüdischer Ordnungsdienst (dosł. Żydowska Służba Porządkowa, albo tzw. odmani) to w okresie II wojny światowej podległe częściowo Judenratom, kolaborujące z nazistowskimi Niemcami, żydowskie jednostki policyjne wewnątrz gett, obozów pracy oraz obozów koncentracyjnych. Wykorzystywano je do rekwizycji, łapanek, eskortowania przesiedleńców oraz akcji deportacyjnych

Czy chcesz powiedzieć ze strony np Chaima Rumkowskiego nie było nieprawdopodobnie podłych apeli o wydanie i przygotowania do wywiezienia z getta wszystkich dzieci do 10 r.ż., starców powyżej 65 r.ż. i chorych by wywieżc 20 tys Zydów na śmierć...( 04 wrzesnia 1942 r )
Nawiasem mówiąć w podobnej sytuacji Adam Czerniaków popełnił samobójstwo...A Rumkowski nie cofnął się przed taką podłością...

Czy chcesz powiedziec ze Alfred Nossig - po walkach, które miały miejsce w getcie w styczniu 1943 przesłał do władz niemieckich informacje dotyczące ruchu oporu,miejsc stacjonowania oddziałow w getcie oraz istnienia i rozmieszczenia na terenie dzielnicy żydowskiej bunkrów...

Czy chcesz powiedzieć ze nie istniał Mojżesz Merin -Od grudnia 1939 r., pełniący, z nominacji Hansa Dreiera, funkcję kierownika referatu do spraw żydowskich katowickiego gestapo !!!!, funkcję leitera (przełożonego nad wszystkimi Żydami zarządzanego obszaru).

Chcesz powiedziec ze nie istniał Abraham Gancwajch - który tak ściśle współpracował z gestapo ze mógl opuszczac getto i nie musiła nosic na ubraniu gwiazdy Dawida ???

Chcesz powiedziec ze nie istniał Jakub Gens ,który wydał przywódców podziemia w gettcie wileńskim ??

Czy zaprzeczysz ze wywiezienie setek tysięcy żydów z getta łódzkiego do obozów koncentracyjnych nadzorowało 5 SS-manów i 700 żydowskich kolaborantów!!!! Wywóz 300.000 żydów z getta warszawskiego nadzorowało 50 SS-manów, 200 Ukraińców, 200 Łotyszy i 1200 Zydów !! Żydzi wiedzą że ponoszą odpowiedzialność za kolaboracje części swojej inteligencji z nazistami, za wyłapywanie i oszukiwanie i za zdradę własnych rodaków. Wiedzą i starają sie ukryc prawde że ponoszą część odpowiedzialności za działania które umożliwiły Niemcom eksterminacje Zydów....
Tę prawde pisze Hannah Arendt,E. Ringelblum,A.Kaplan i inni ...ale za wszelką cenę Zydzi starają się te prawde ukryc przed światem zrzucajac winny np na Polaków
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2013, 9:49 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron