Re: In vitro a NaProTechnologia

1
http://dziecko.onet.pl/76707,4,44,widok ... tykul.html

Przeczytałem dziś ten artykuł i nie mogę wyjść kolejny raz ze zdziwienia. Kiedy wreszcie Polska stanie się krajem, w którym rządzący będą walczyć o dobro obywateli a nie o schlebianie funkcjonariuszom kościelnym, których najwyraźniej boją się panicznie? Skoro już tak usilnie chcą tkwić przy poprawności katolickiej, niech może przypomną sobie słowa z Pisma Św, w których Bóg nakazuje czynić sobie ziemię poddaną i rozmnażać się. Przecież in vitro to nic innego jak czynienie sobie ziemi poddaną (dzięki rozwojowi nauki także), a zwrócić należy uwagę, że nic zlego nie przynosi, tylko dar życia, a to z kolei wypełnia kolejną powinność ludzi - powoływanie innych do życia.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 10:48 przez Z wyboru, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: In vitro a NaProTechnologia

3
Ziemia nie należy do człowieka tylko człowiek do Ziemi.
Człowiek na Ziemi nie jest gospodarzem,jest tylko gościem przez jakiś czas.

Z czynienia sobie Ziemi poddaną wynika to co mamy
bród,smród i ubóstwo.
Totalna degradacja środowiska naturalnego.
Idźcie sie napić wody ze źródła w Ziemi poddanej ;) jęzory wam pousychają
takie mamy życiodajne wody w Ziemi zniewolonej
przez najdoskonalej upośledzony gatunek ludzki :)
Wzrok mamy gorszy od wielu zwierząt,to samo słuch
i ludziom się wydaje że są najdoskonalsi :D żałosna pycha.

Co do in vitro,ma ktoś OBOWIĄZEK korzystać z tej metody?
Jeśłi ktoś jest tak strasznie bardzo za naturą
to niech leków nie bierze gdy zachoruje
tabletki na drzewach nie rosną,nie występują w naturze ;)
Co za ludzie,Ziemię chcą czynic sobie poddaną i ludzi też.
In vitro jest dla chętnych a nie dla wszystkich.

Zamiast jęczeć na in vitro,lepiej zacznijcie jęczeć nad tytoniem i papierochami
tego powinni zakazać bo palą wszyscy,czynnie lub biernie.
Bierny palacz nie ma wyboru,może nie wychodzić z domu albo palic biernie.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 11:40 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: In vitro a NaProTechnologia

4
Większość ludzi nie powinna mieć w ogóle dzieci, ale tym nikt się nie zajmuje.
Proponuję ankietę na zezwolenie na planowanie dziecka :-)
Ile czasu w ciągu doby spędzisz ze swoim dzieckiem? ( nie wliczamy okresów snu!!! oprócz niemowlęctwa- jest tu pewna trudność precyzowania pytania :-) )

wiek dziecka mama tata
1-3 m-ca
do 1 roku
2-3lat
4-7lat
8-12lat
13-16 lat
17-21lat
i reszta
Ostatnio zmieniony 07 lip 2012, 9:27 przez Alamander, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: In vitro a NaProTechnologia

5
Nie wiem może źle słuchałem Religi ale chyba uczono mnie ze wszystko pochodzi od Boga? Zło i Dobro,a teraz Kościół mówi ze in vitro nie jest od Boga?To w co tu wierzyć?
Chyba jakby Bóg nie chciał in vitro to by go nie było,a może Boga nie ma?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2012, 12:19 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: In vitro a NaProTechnologia

6
No to tylko katolicy nie chcą zapłodnienie in vitro (na tą chwilę tyle wiem). Wyznawcy judaizmu i islamu jak jest taka potrzeba, mogą z tego skorzystać, w końcu dzięki temu zabiegowi może się urodzić dziecko "twojej krwi". Oczywiście też nie wszystkie środowiska, ale jednak, kategorycznie taka możliwość nie jest odrzucana.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2012, 14:23 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: In vitro a NaProTechnologia

7
Tak się zastanawiam ... wlecze się za nami gdzieś projekt ustawy dotyczący in vitro (traktowanej w dość elastyczny sposób jako temat zastępczy). Teraz zastanawia mnie fakt pomijania w toku dyskusji tematu dotyczącego dzieci już żyjących, często na skraju nędzy, cierpiących, chorych, zapełniających rosnące statystyki sierot . Projekt refundacji in vitro ? Hm, nazwałbym to cyniczną hipokryzją.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, 21:36 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron