Re: Kryzys w Polsce.

1
Od miesiecy Swiatem rzadzi kryzys.
Wszyscy wszedzie o nim mowia i licza straty.
Polskie wladze sa bardzo z siebie zadowolone, poniewaz, ich zdaniem, nasz kraj jest wolny od tej przypadlosci.
W UE tylko my jestesmy podobno "na plusie".

Czy jest to prawda?
Czy Polska jest rzeczywiscie wolna od kryzysu?
Jak to wyglada, z perspektywy nas, Polakow?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 6:12 przez Krzysztof K, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof K

Re: Kryzys w Polsce.

2
Mojej firmie kryzys służy. Rozwijamy się. Wzrasta liczba klientów tak dużych jak i małych. Przekłada się to na obrót i zysk. Zatrudniamy nowych ludzi. Inną sprawą jest to, iż obecnie zatrudnieni nie oglądali podwyżki od roku. Zarząd ucina dyskusję na ten temat stwierdzeniem 'jest kryzys'.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, 14:04 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kryzys w Polsce.

3
Kryzysu tez nie odczuły plemiona Bantu,plemiona Nowej Gwinei Papui ,Uzbekistan,Dominikana i mnóstwo innych państw
o słabej strukturze eksportu i nie powiazanych gospodarczo ze światem...Swiat przeciez jest systemem naczyn połaczonych ...wiec ten który nie odczuwa....albo nie nalezy albo jest powiązny bardzo cienką kapilarą...
PS To chyba nie jest szczytem marzeń byc BANTU...
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, 16:59 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kryzys w Polsce.

4
Branża informatyczna, jak żadna, działa w systemie naczyń połączonych. I tej branży w Polsce kryzys wychodzi na dobre :) Więc twierdzę, że kryzysu nie ma ;)
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, 17:17 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kryzys w Polsce.

5
Popatrz na całośc...nie tylko na maleńki fragment...
PS Inforamtycy z Uzbekistanu i ci z Bantu tez nie odczuli kryzysu...
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, 19:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Kryzys w Polsce.

7
Z własnego, domowego podwórka-mieliśmy z mężem ogromne problemy z wzięciem dużego i niezbędnego kredytu. Udało się w końcu, choć na znacznie gorszych warunkach, niż jeszcze jakieś dwa lata temu wzięli znajomi.
A pracuję w małej firmie zajmującej się reklamą-od naszych klientów, których szeregi przetrzebiły się ostsnio bardzo, ciąglę słyszę, że cięcia na reklamę, bo kryzys. Fakt, że dla niektórych wydatkowanie środków pienięznych na reklamę, to najprostszy spoób na oszczedności, jednak chyba wielu firmom naprawdę nie powodzi się najlepiej. Mojej niestety też :/
Ostatnio zmieniony 21 lut 2010, 16:45 przez kszynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: Kryzys w Polsce.

8
My niestety musielismu uszuplic swoje wydatki ,oszczędności itd ,itp .
Mój mąz pracujący w dobrze prosperującej firmie nagle zacząl byc straszony zwolnieneim bo ...kryzys ..że nie wspomnę o obcięciu miesięcznej pensji ... :lzy: Cały czas mówiąc pracownikom ,że to wina kryzysu ......Zwał jak zwał .....
Nie jest łatwo ,jest ciężej ,nie biedniej ,ale cięzej ....Ale jakos pomalutku kulamy i jakos to wszystko ciągniemy ,więc może nie bedzie tak źle .Pozyjemy ,zobaczymy ...
Ostatnio zmieniony 21 lut 2010, 17:00 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Kryzys w Polsce.

9
Zauważcie. Pisze o tym kolejna osoba:

W Polsce 'kryzys' traktuje się instrumentalnie, jako formę umożliwiającą płacenie mniejszych pieniędzy pracownikowi.

Patrząc z perspektywy zarządu u mnie w firmie kryzysu nie ma :)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2010, 17:06 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kryzys w Polsce.

10
Artur pisze:Zauważcie. Pisze o tym kolejna osoba:

W Polsce 'kryzys' traktuje się instrumentalnie, jako formę umożliwiającą płacenie mniejszych pieniędzy pracownikowi.
Nie wiem dlaczego tak jest Arturze .... najlepiej zwalic na ...kryzys.... Ale ostatnio mąż mówił ,że Prezes kupił 3 nowe auta ...ciekawe za co i z czego ...moze za ich pensję ....:rolleyes:
Ostatnio zmieniony 21 lut 2010, 17:15 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Kryzys w Polsce.

11
Z dotacji na ratowanie przedsiębiorstw przed kryzysem ;)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2010, 17:28 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Kryzys w Polsce.

12
Artur pisze:Z dotacji na ratowanie przedsiębiorstw przed kryzysem ;)
Tak powstaje właśnie kryzys. Przed upadkiem Banku w USA wypłacono 3 miliardy nagród i tak powstał kryzys.
Kryzys jest łatwo zrobić, wystarczy dać wielkie nagrody pracownikom i ogłosić upadłość.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 10:11 przez Abraham, łącznie zmieniany 1 raz.
Rzym. 4:3
Bo co mówi Pismo?
[img]http://www.madzik.pl/zima/lines_01.gif[/img]
Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość.

Re: Kryzys w Polsce.

13
Osobiście jak na razie kryzysu nie odczułem... ale to dobry instrument do kończenia dyskusji pracownik - pracodawca na temat podwyżki...
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 11:33 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Kryzys w Polsce.

14
"
"My" jesteśmy biedni i to "wasza" wina!

Napisany przez Piotr Ikonowicz, z 10-06-2011 17:22

Bogactwo kłuje w oczy, a bieda chowa się gdzieś zawstydzona. Rewolucja zacznie się wtedy, gdy biedni wyjdą na główną ulicę z hasłem: „Jesteśmy biedni i to jest wasza, a nie nasza wina!”.
Jakież będzie wtedy zdumienie panów redaktorów i pań redaktorek z TVN i Gazety Wyborczej, kiedy pod tym hasłem stanie większość polskiego społeczeństwa. Żeby ten paradoks zrozumieć wystarczy wyjaśnić dwie kwestie: Jaki jest zakres ubóstwa w Polsce i jakie są jego przyczyny.

Bieda czyli kryzys społeczny ..."

Dalsza część artykułu tutaj:

http://iskry.pl/index.php?option=com_co ... 1&Itemid=1
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 14:10 przez Dzik, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Kryzys w Polsce.

16
Z kominów.
Bo między politykami i najbogatszymi w kraju a najbiedniejszymi średnia wychodzi włąśnie taka widocznie.
Moim zdaniem poza tym kryzys to tłumaczenie nieudolnych zarządów i szefów.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 18:38 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kryzys w Polsce.

17
Najbardziej kryzys dotknął mnie. Ciągle dostaję takie same kieszonkowe, a ceny idą w górę. Kiedyś za te pieniądze mogłem sobie kupić kilka rzeczy, a teraz tylko jedną. :|
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 22:04 przez Dyeskej, łącznie zmieniany 1 raz.
ON

Re: Kryzys w Polsce.

18
To raczej kryzys z budżetem domowym.
Ja tam muszę zarabiać.
Mam do spłacenia trochę długów.
Ale spoko.
1 dzień na ulotkach i powinienem do tego 17-ego mieć te 70 zł.
;)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 22:10 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kryzys w Polsce.

20
Mogę, lecz wpierw fotki a potem sprzedaż.
Fotki mają być na zewnątrz jak jest ładna pogoda.
A jak znów nie będzie?
Aparat mama zabiera w podróż a mi pomoże znajoma co ma lepszy aparat.
Tylko to właśnie słońce wyczekuję w Warszawie.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 22:44 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron