Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

122
Właśnie wróciłem do domu. Dziś szedłem z nazistami i paranoja! Wiedziałem, że to są zadymiarze, ale co odpierdolili pod stadionem, to ja w życiu nie widziałem ;D Prali się nawet między sobą. Zwinąłem się jak policja zaczęła bić zwykłych ludzi i ruszyłem na tęcze. Niestety przed siódmą zaczęli ją zraszać wodą, to też stwierdziłem, że nawet nie ma sensu czekać, bo swołocz spod stadionu jest zbyt pijana, by pomyśleć jak ją podpalić ;P Do tego piwo tam jest za 10zł, boże. Ogólnie było ciekawie, ale standardowo naziole zrobili straszną wiochę, a cała reszta marszu to zgredy i zero zabawy. Ogólnie moja ocena to 6/10, ale jeszcze mam nadzieje, że późnym wieczorem ktoś te tęcze w końcu podpali.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2014, 20:22 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

124
k4cz0r200 pisze:Dziś szedłem z nazistami i paranoja! Wiedziałem, że to są zadymiarze, ale co odpierdolili pod stadionem, to ja w życiu nie widziałem ;D Prali się nawet między sobą.
dzięki i brawa za relację na gorąco :D :tak:
Ostatnio zmieniony 11 lis 2014, 21:29 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

125
Nie mam wątpliwości, że działania grupy zewnętrznych agresorów, prowokatorów, którzy urządzają burdy są na rękę zarówno policji, jak i oficjalnym, mainstreamowym mediom, które próbują budować obraz wszystkich uczestników marszu jako zadymiarzy, co jest oczywistą nieprawdą - tak o przebiegu Marszu Niepodległości mówi specjalnie dla WP.PL Tomasz Terlikowski,
Ostatnio zmieniony 11 lis 2014, 21:29 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

126
egoista99 pisze:Nie mam wątpliwości, że działania grupy zewnętrznych agresorów, prowokatorów, którzy urządzają burdy są na rękę zarówno policji, jak i oficjalnym, mainstreamowym mediom, które próbują budować obraz wszystkich uczestników marszu jako zadymiarzy, co jest oczywistą nieprawdą - tak o przebiegu Marszu Niepodległości mówi specjalnie dla WP.PL Tomasz Terlikowski,
równie dobre wytłumaczenie dla niewinnych kibiców sportowych na meczu piłki nożnej.
jakby Franek z Lechii nie sprowokował Mietka z Legii, to by się po meczu z jednego kufla piwa napili :ahah:.
terlikowski specjalista od karcianych prowokacji.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2014, 21:42 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

128
generalnie nie rozumiem idei marszowania dla samego marszowania w dniu święta państwowego.
ludzie się zjeżdżają z zamiarem przejścia się na piechotę z punktu A do punktu B. i co z tego wynika? jaka jest prawdziwa myśl przewodnia tych spacerów? co one w sobie niosą pożytecznego dla wszystkich Polaków i dla każdego z osobna?
to już procesje kościelne mają większy sens. przynajmniej przebiegają według jakiegoś planu, coś przedstawiają no i ładnie pachną płatki świeżych kwiatów rzucane przed monstrancją ;)

w tych narodowych marszach w listopadzie czegoś mi brakuje. nasz zaściankowy naród potrafił przeszczepić sobie durne 'święta' haloweenowe czy walentynkowe, a nie potrafi wziąć przykładu jak kolorowo i szczerze radośnie świętować patriotyczne rocznice :(
Ostatnio zmieniony 11 lis 2014, 22:37 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

129
Z jednej strony widzieliśmy Polskę sytą, zadowoloną ze swojego życia, z drugiej młodych ludzi, którym ta Polska, która tak się podoba panu prezydentowi, niewiele daje. Polskę ludzi, którzy stąd wyjeżdżają, bo nie mają tutaj przyszłości. Dlatego te dwa marsze tak różnie wyglądają...z tym ze w obu wypadkach czynny udział brali prowokatorzy i bojówkarze ..ale o tym nie wolno mówić ...
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 14:31 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

130
Lunadari pisze:generalnie nie rozumiem idei marszowania dla samego marszowania w dniu święta państwowego.
ludzie się zjeżdżają z zamiarem przejścia się na piechotę z punktu A do punktu B. i co z tego wynika? jaka jest prawdziwa myśl przewodnia tych spacerów? co one w sobie niosą pożytecznego dla wszystkich Polaków i dla każdego z osobna?
to już procesje kościelne mają większy sens. przynajmniej przebiegają według jakiegoś planu, coś przedstawiają no i ładnie pachną płatki świeżych kwiatów rzucane przed monstrancją ;)

w tych narodowych marszach w listopadzie czegoś mi brakuje. nasz zaściankowy naród potrafił przeszczepić sobie durne 'święta' haloweenowe czy walentynkowe, a nie potrafi wziąć przykładu jak kolorowo i szczerze radośnie świętować patriotyczne rocznice :(
Lunadari ja szczerze powiedziawszy to też nie rozumiem co jest fajnego w równym maszerowaniu z jednego punktu do drógiego, ale lubie patriotyzm równierz ten ktoy odrywa się nieco od ziemi, czyli ten trochę bardziej idealistyczny, a skoro narazie nikt nie wymyślił nic fajniejszego niż taki marsz... przynajmniej ładnie to wygląda jak tymi flarami świecą i widać że jeszcze jacyś ludzie w tym kraju są dumni z tego że są Polakami.
Idiota też człowiek i ma swoje podszeby, na dobrą sprawę lepszy zdrowy idiota niż chory geniusz.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 15:37 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

132
k4cz0r200 pisze:Olaboga. Nie chce zabrzmieć jak anty-narodowiec czy coś, ale trzeba przyznać, że chłopaki są zabawni.
[youtube][/youtube]
A no bo to są dałny(dosłownie) ;) Ja jestem patriotą ale takie są fakty, tyle że po drógiej stronie to też są dałny tyle że mniej waleczne.
Nie pisze o wszystkich czy nawet większości ale tacy ludzie istnieją i albo się nad nimi jakoś panuje albo nie, a kto ma nad nimi panować, jacyś dewoci któży sami się ich boją? Taki słodki chaos i to się prędko nie skończy.

Edit
Z tymi dałnami to przesadziłem bo sugerowało by jakoby byli upośledzeni a nie o to mi chodziło, poprostu głupkami są.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 16:29 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

133
Ja jestem zdania, że głupi ludzie są potrzebni. Im człowiek bardziej mądry, tym więcej rzeczy wie, by się obawiać i mniej fanatyzmu i waleczności w nim widać, bo wie, że to nie ma sensu. Zaś im głupszy człowiek, tym bardziej nie wie, że czegoś się nie da zrobić lub powinno się czegoś bać i automatycznie staje się bardziej waleczny i odważny. I jedni i drudzy są potrzebni imho. Pierwsi, to tzw. "inteligencja", co świat bez nich by zrobił? Zaś drudzy będą bronić pierwszych, gdy wróg zacznie ich napieprzać po ich przeintelektualizowanych czerepach. Nie lubię fanatyzmu, ale widząc na wschodzie, na plaży wielkie grupy wytatuowanych narodowców, to wbrew pozorom nie czuje się mniej bezpiecznie, ale zdecydowanie bardziej. Dobrze wiedzieć, że na granicach ma kto walczyć, gdy ja zostawię swój kraj w imię pokoju na świecie xD
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 16:43 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

134
k4cz0r200 pisze:Ja jestem zdania, że głupi ludzie są potrzebni. Im człowiek bardziej mądry, tym więcej rzeczy wie, by się obawiać i mniej fanatyzmu i waleczności w nim widać, bo wie, że to nie ma sensu. Zaś im głupszy człowiek, tym bardziej nie wie, że czegoś się nie da zrobić lub powinno się czegoś bać i automatycznie staje się bardziej waleczny i odważny. I jedni i drudzy są potrzebni imho. Pierwsi, to tzw. "inteligencja", co świat bez nich by zrobił? Zaś drudzy będą bronić pierwszych, gdy wróg zacznie ich napieprzać po ich przeintelektualizowanych czerepach. Nie lubię fanatyzmu, ale widząc na wschodzie, na plaży wielkie grupy wytatuowanych narodowców, to wbrew pozorom nie czuje się mniej bezpiecznie, ale zdecydowanie bardziej. Dobrze wiedzieć, że na granicach ma kto walczyć, gdy ja zostawię swój kraj w imię pokoju na świecie xD
To jest taka głupota innego rodzaju, głupota jest fajna bo gdybyśmy mieli oboziązek być mądży to bylibyśmy niewolnikami własnej mądrości ;)
Jakieś typy mają taką głupią fazę że się tatułują i pakują na siłowniach zgrywając twardzieli, ale oni z tego wyniosą naukę, a taki dureń co tylko rozwala i bije nawet swoich to niekoniecznie, on by tylko wszystko rozwalał, totalny prymityw, żaden tam z niego nawiedzony wojownik skoro nawet swojego od obcego nie potrafi odróżnić, jak robal.
No robaki niby też są podszebne... ale mało kto je lubi.

Edit
Znowu trochę przesadziłem, na dobrą sprawę to ja niewiem co z takiego wyrośnie i być może też mu jest to jakoś podszebne, być może podszebny jest mu solidny wpierdol a niema dobrych ludzi któży by mu w tym pomogli, no może poza policją.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:02 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

135
egoista99 pisze:z tym ze w obu wypadkach czynny udział brali prowokatorzy i bojówkarze ..ale o tym nie wolno mówić ...
ale o czym nie wolno mówić? kto/co zabrania Ci mówić?

jeśli potrafisz wskazać palcem zleceniodawcę 'prowokatorów', to moim zdaniem powinieneś mówić! jeśli masz niezbite dowody poparte logiką, a nie poszlakami - to mów chłopie wielkimi literami! siła internetowego przekazu nie ma sobie równych.
a jeśli swoje dywagacje opierasz jedynie na rozgorączkowanym braku dystansu do rzeczywistości, to lepiej napij się zimnej wody i daj odpocząć zmęczonym palcom od klawiatury.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:25 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

136
Conan Barbarzynca pisze:Lunadari ja szczerze powiedziawszy to też nie rozumiem co jest fajnego w równym maszerowaniu z jednego punktu do drógiego, ale lubie patriotyzm równierz ten ktoy odrywa się nieco od ziemi, czyli ten trochę bardziej idealistyczny, a skoro narazie nikt nie wymyślił nic fajniejszego niż taki marsz... przynajmniej ładnie to wygląda jak tymi flarami świecą i widać że jeszcze jacyś ludzie w tym kraju są dumni z tego że są Polakami.
Conan - co jest fajnego w widoku żarzącej się flary na własnej czapce lub swojej dziewczyny?
przecież na filmach widać, że wystrzeliwane są na oślep gdzie popadnie!

według mnie dumny patriota dba o swój kraj - między innymi o trawniki, klomby, znaki drogowe i równe chodniki. prawdziwy patriota nie rzuca papierków pod nogi w przeciwieństwie do swołoczy wywracającej kosze na śmieci.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:31 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

137
Lunadari pisze:
egoista99 pisze:z tym ze w obu wypadkach czynny udział brali prowokatorzy i bojówkarze ..ale o tym nie wolno mówić ...
ale o czym nie wolno mówić? kto/co zabrania Ci mówić?

jeśli potrafisz wskazać palcem zleceniodawcę 'prowokatorów', to moim zdaniem powinieneś mówić! jeśli masz niezbite dowody poparte logiką, a nie poszlakami - to mów chłopie wielkimi literami! siła internetowego przekazu nie ma sobie równych.
a jeśli swoje dywagacje opierasz jedynie na rozgorączkowanym braku dystansu do rzeczywistości, to lepiej napij się zimnej wody i daj odpocząć zmęczonym palcom od klawiatury.
Czemu tylko raz w porannym dzienniku na TVN 24 godziny Piotr Duda stwierdził iz był na obu manifestacjach i na obu widział zadymiarzy Czemu wiec mamy tylko relacje ze to tylkoo specjalność narodowców ?? I czemu tylko raz to pokazano ??
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:36 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

138
Lunadari pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Lunadari ja szczerze powiedziawszy to też nie rozumiem co jest fajnego w równym maszerowaniu z jednego punktu do drógiego, ale lubie patriotyzm równierz ten ktoy odrywa się nieco od ziemi, czyli ten trochę bardziej idealistyczny, a skoro narazie nikt nie wymyślił nic fajniejszego niż taki marsz... przynajmniej ładnie to wygląda jak tymi flarami świecą i widać że jeszcze jacyś ludzie w tym kraju są dumni z tego że są Polakami.
Conan - co jest fajnego w widoku żarzącej się flary na własnej czapce lub swojej dziewczyny?
przecież na filmach widać, że wystrzeliwane są na oślep gdzie popadnie!

według mnie dumny patriota dba o swój kraj - między innymi o trawniki, klomby, znaki drogowe i równe chodniki. prawdziwy patriota nie rzuca papierków pod nogi w przeciwieństwie do swołoczy wywracającej kosze na śmieci.
Dla mnie to za mało Lunadari, lubię wojowniczość, mam duszę wojownika i się wzruszam na różne takie pierdoły, nielubie tej chołoty co nie szanuje innych ludzi i nawet nie zwracają uwagę że są tam dziewczyny tylko walą gdzie popadnie i czym popadnie, ale są jakąś namiastką że jeszcze wszyscy nie opiżdzieli do reszty, zgadzam się z Kaczorem że takie niespokojne elementy są podszebne krajowi, no ale nie w takiej formie jak ta chołota oczywiście ;)
Szli tam jednak też zdrowi patrioci i to była większość.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:40 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

139
k4cz0r200 pisze:Nie lubię fanatyzmu, ale widząc na wschodzie, na plaży wielkie grupy wytatuowanych narodowców, to wbrew pozorom nie czuje się mniej bezpiecznie, ale zdecydowanie bardziej.
Kaczor - widziałeś film 'Więzień nienawiści' z Nortonem? obejrzyj, może zakumasz ile warta jest ślepa wiara w przekonania odarte z człowieczeństwa.
[youtube] [/youtube]
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:41 przez Lunadari, łącznie zmieniany 2 razy.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

140
egoista99 pisze:Czemu tylko raz w porannym dzienniku na TVN 24 godziny Piotr Duda stwierdził iz był na obu manifestacjach i na obu widział zadymiarzy Czemu wiec mamy tylko relacje ze to tylkoo specjalność narodowców ?? I czemu tylko raz to pokazano ??
nie oglądam telewizji :banan:

ps. gdybym widziała sens w listopadowych manifestacjach - brałabym w nich udział.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:44 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

141
Conan Barbarzynca pisze:Dla mnie to za mało Lunadari, lubię wojowniczość, mam duszę wojownika
powinieneś w takim razie należeć do jakiegoś bractwa (czy jak to tam się nazywa) biorących udział w inscenizacjach zdarzeń historycznych. ludzie Ci kupują sobie lub samodzielnie wykonują zbroje, uprząż i tym podobne atrybuty z danej epoki, ćwiczą fechtunek, precyzyjnie poznają zasady życia przodków. krótko mówiąc świadomie nadają kierunek 'uwarunkowaniom' czy choćby 'sympatiom' własnej duszy. to fajna sprawa i super zabawa :D
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:52 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

142
Hmm...przeciez przez długie lata nikt nie maszerował....Dopiero gdy zaczeli to robić narodowcy...prezydent im podp...ł pomysł i zrobił konkurencyjny przemarsz...Pytanie za 10o punktów Czemu sie nie chciał przyłaczyc do nich jesli tak pragnął jednosci...???
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 17:53 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

143
egoista99 pisze:Hmm...przeciez przez długie lata nikt nie maszerował....Dopiero gdy zaczeli to robić narodowcy...prezydent im podp...ł pomysł i zrobił konkurencyjny przemarsz...Pytanie za 10o punktów Czemu sie nie chciał przyłaczyc do nich jesli tak pragnął jednosci...???
czy wiesz, że Bronek za małolata przez kilka lat w listopadzie kładł kwiaty pod grobem Nieznanego Żołnierza? czy wiesz kto go do pierdla za to wsadzał? sędzia Kryże, który w wolnej Polsce nadal to stanowisko piastował. ale mniejsza o sędziego, bo to w końcu z definicji niezawisłe stanowisko..

dlaczego prezydent zorganizował swój marsz? odpowiedź jest prosta - bo chciał zademonstrować, że można inaczej.
o ile pamiętam - od kiedy tylko marsze się rozpoczęły - zawsze kończyły się burdą. jestem zadowolona, że prezydent nie wpadł na pomysł by w czymś takim uczestniczyć.

poza tym każdy z nas ma prawo zorganizować swój własny marsz listopadowy - wystarczy odpowiednio wcześniej zgłosić do władz miasta swój projekt.
powodzenia ;)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 18:07 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

144
Lunadari pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Dla mnie to za mało Lunadari, lubię wojowniczość, mam duszę wojownika
powinieneś w takim razie należeć do jakiegoś bractwa (czy jak to tam się nazywa) biorących udział w inscenizacjach zdarzeń historycznych. ludzie Ci kupują sobie lub samodzielnie wykonują zbroje, uprząż i tym podobne atrybuty z danej epoki, ćwiczą fechtunek, precyzyjnie poznają zasady życia przodków. krótko mówiąc świadomie nadają kierunek 'uwarunkowaniom' czy choćby 'sympatiom' własnej duszy. to fajna sprawa i super zabawa :D
Nie o to mi chodzi Lunadari, nie pochodzę ze średniowiecza ani starożytności :D
Czasem poprostu jest do kitu i ktoś daje o tym znać, szkoda że ta chołota, ale reszta jest zajęta swoimi pasjami albo robotą.
Niektórym ludziom jest tu żle, ja za nich przecierz wojować nie będe bo mi się niechce, mam ciekawsze zajęcia, a ta chołota to tacy "rycerze" tych ludzi którym jest żle.
Ci ludzie nie są wrogami Polski tylko Polakami jak my, mają takich "rycerzy" na jakich ich stać. Biedni są a ja ich przecierz do tej biedy nie doprowadziłem.
Władza ma ich w dupie tak jak wszystkich, skoro przyjeli taki sposób walki to ja ich zato jakoś przesadnie krytykować niechce bo ich rozumiem, każdy walczy jak potrafi. Nie chodzi o tych obszczymurów co robią zadymy, tylko o tych Polaków co chodzą w tych marszach.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 18:07 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

145
no dobrze, ale na zdrowy rozum Conan, to nie wydaje Ci się, że aby 'walczyć' warto mieć pojęcie o co i z kim zamierza się walczyć?
ja w tym wszystkim dostrzegam jedynie sztukę dla sztuki 'walczenia'. nonsensowną w całej okazałości. nic więcej.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 18:20 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

146
Lunadari pisze:no dobrze, ale na zdrowy rozum Conan, to nie wydaje Ci się, że aby 'walczyć' warto mieć pojęcie o co i z kim zamierza się walczyć?
ja w tym wszystkim dostrzegam jedynie sztukę dla sztuki 'walczenia'. nonsensowną w całej okazałości. nic więcej.
Może właśnie dlatego przegrywają? Bo są nonsensowni i sami nie wiedzą czego chcą?
Lunadari gdyby któryś z tych durniów zakłucił mój spokój to bym się z nim policzył po swojemu, ale oni nie zakłucają mojego spokoju, i zastanów się czy aby napewno zakłucają też Twój spokój i czy masz powody aż tak bardzo za nimi nieprzepadać?
Mi się wydaje że nie, że to tylko propaganda, najmocniej z oszołomami mają na pieńku inne oszołomy, Ty wiesz jaka jest koncepcja rozwoju Polski tych naszych elit? Bo ja jakoś coraz słabiej ją widze albo też to co widzę niema sensu właśnie ;)
Niewiem jakim cudem te mizeroty się do władzy dorwały, jedyne co mi do głowy przychodzi to że faktycznie wszyscy inni zajeli się czymś ciekawszym, jakimiś swoimi wielkimi pasjami czy coś ;)
Ten kraj idzie jako tako bo Polacy są dość obrotni a rządy tylko przeszkadzają. Jak się niema żadnych zainteresowań to się idzie po najniższej lini oporu czyli "koryto".
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 18:37 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

147
Conan Barbarzynca pisze:Może właśnie dlatego przegrywają? Bo są nonsensowni i sami nie wiedzą czego chcą?
bingo!
Conan Barbarzynca pisze:Jak się niema żadnych zainteresowań to się idzie po najniższej lini oporu czyli "koryto".
w niedzielę wybory, mądrze Conan spożytkuj swój głos.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 18:43 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

148
Lunadari pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Może właśnie dlatego przegrywają? Bo są nonsensowni i sami nie wiedzą czego chcą?
bingo!
Conan Barbarzynca pisze:Jak się niema żadnych zainteresowań to się idzie po najniższej lini oporu czyli "koryto".
w niedzielę wybory, mądrze Conan spożytkuj swój głos.
Nie odpowiedziałaś na pytanie czyli też zapewne niewiesz podobnie jak ja :D
I te głąby boją się każdego, nawet innych głąbów, gdyby cały naród stanoł przeciw nim to by wszyscy jak jeden mąż dostali zapaści :P
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 18:49 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

149
Conan Barbarzynca pisze:Nie odpowiedziałaś na pytanie czyli też zapewne niewiesz podobnie jak ja :D
czy o to pytanie poniżej Ci chodziło?
Conan Barbarzynca pisze:Lunadari gdyby któryś z tych durniów zakłucił mój spokój to bym się z nim policzył po swojemu, ale oni nie zakłucają mojego spokoju, i zastanów się czy aby napewno zakłucają też Twój spokój i czy masz powody aż tak bardzo za nimi nieprzepadać?
bezpośrednio oczywiście - nie - bo nie byłam tego dnia w Warszawie.
pośrednio - tak - ponieważ jestem zwolenniczką duszenia zła w zarodku. nonsensowne burdy moim zdaniem niczemu, ani nikomu nie służą, za to wywołują konsternację i popłoch wśród zrównoważonych obywateli.
nie podoba mi się poczucie zagrożenia ze strony pseudo patriotów nie szanujących wspólnego dobra jakim jest przestrzeń cywilizowanego miasta.
moim zdaniem władze miasta powinny na tego typu manifestacjach zatrudniać 'brudnych harrych' z kompetencjami do bezwzględnego pacyfikowania agresywnych jednostek - natychmiastowo i bezdyskusyjnie.

dla mnie ci prowokatorzy (nasłani??, hahaha) czy jak tam kto chce ich 'grzecznie' nazywać są zwyczajnymi zadymiarzami wyklutymi z patologicznych domów, bezrozumnymi zapijaczonymi bydlętami o niskich instynktach. swoimi wybrykami przypominają oszalałe hordy bezmózgowych zombies kierujących się jedynie krwiożerczym instynktem.
walki uliczne z policją miały sens w stanie wojennym i wtedy też miały poparcie wśród ludności cywilnej.
obecnie nie musimy jako społeczeństwo uciekać się do prymitywnych metod niepiśmiennych plemion z pogranicza imperium rzymskiego. mamy możliwość składania projektów, petycji obywatelskich do sejmu. mamy możliwość brania świadomego udziału w wyborach, mamy prawo głosu. mamy obowiązek obserwować naszych radnych, także posłów i z rozwagą wybierać! nie tych co załatwili sobie pierwsze miejsca na listach wyborczych, a tych którzy trafiają do nas swoimi argumentami. w kolejnej kadencji możemy ich rozliczyć ponownie oddanym głosem lub podziękować głosem na kogoś innego.

wiesz czym jest fenomenalne zjawisko flash mob? różnego rodzaju ludzie potrafią znienacka zebrać się w określonym miejscu i czasie. mimo, że nie znają się wcale, są zwyczajnie sobie obcy - potrafią razem zrobić coś fajnego! nie ważne, że najczęściej wspólnie wykonują tylko jakieś głupiutkie czynności. ważniejsze jest to, że w tych głupotkach potrafią się zjednoczyć. umiejętność solidarnego działania to niezwykle cenna ludzka cecha. w tłumie niezwykle prosta do ukierunkowania. dlaczego jednak pozytywne zjawiska wspólnego działania dla nie tylko wspólnej uciechy, a przede wszystkim wspólnego dobra są tak rzadkie w naszym kraju?
czyżby dlatego, że najłatwiej przychodzi wzbudzanie bezrozumnego gniewu, którego efektem stają się coroczne awantury na ulicach Warszawy?
jak co roku nie ma winnych szkód i spustoszeń miasta.. są tylko 'poszkodowani' ;) przez policję :ahah:
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, 18:13 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron