Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

62
Ja?! pisze:w końcu na to czekaliśmy, na fajne przedstawienie medialne :)
lepsze niż film w tv, nikt nie zginął, nikt poważnie ranny - pełen suksec :)
120 tysięcy,drogo nie wyszło,a wszystkie stacje telewizyjne,wszystkie rozgłośnie miały czym zapchać ramówkę,jak do tego dołożyć prasę,dziennikarzy,autorytety utytułowane i te bez,ale wygadane, to moim zdaniem taniocha jak w Biedronce.Powinni zrobić zrzutę i kasę przesłać księgowej Bufetowej :cool: .
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 16:31 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

63
tyle mienia miasta poszło

reszta w cywilnych sprawach

te samochody, szyby ...

leczenie

i akcja policji

przetrzymywanie i dochodzenie

na razie odczuwają wsparcie mimo wszystko - więc jasno mówię ja jestem po stronie tych, którym nie po drodze z tym syfem
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 16:38 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

65
Dlaczego mieszkańcy squatu byli przygotowani na atak, wiedzieli, że do takowego dojdzie. Dlaczego twierdzili, że odrzucali tylko kostkę brukową i wrzucane przez dzikusów race, skoro byli świadkowie rzucania butelek z benzyną, m.in. dziennikarz z wywiadu. Dlaczego policja nie interweniowała w sposób natychmiastowy i stanowczy. Mogło dojść do ofiar śmiertelnych po obydwu stronach, mogli ucierpieć postronni, w tym mieszkańcy squatu.
Dlaczego na tak popularnym serwisie jak "chcesz'w'tubę" nie ma filmu z wypowiedziami broniącego się squatowca.
Dlaczego prasa i telewizja milczy na ten temat.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 19:37 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

67
Kominiarka na głowie, za ryj i do radiowozu. Zamaskował twarz (bo mu zimno, hehe ?) znaczy się ma złe zamiary w trakcie takich zgromadzeń. Nie byłoby problemu.
Dlaczego nie było zakazu ? Coraz więcej pytań.
Z tego co pamiętam, w przypadku wtargnięcia na teren ambasady pracownicy i ochrona mają pełne prawo do otwarcia ognia z broni palnej przy użyciu ostrej amunicji.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 19:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

68
Abesnai pisze:Kominiarka na głowie, za ryj i do radiowozu. Zamaskował twarz (bo mu zimno, hehe ?) znaczy się ma złe zamiary w trakcie takich zgromadzeń. Nie byłoby problemu.
Dlaczego nie było zakazu ? Coraz więcej pytań.
Z tego co pamiętam, w przypadku wtargnięcia na teren ambasady pracownicy i ochrona mają pełne prawo do otwarcia ognia z broni palnej przy użyciu ostrej amunicji.
Wiesz co by się działo jakby jakiegoś tłumoka utrupili?Na drzwiach by ponieśli,jak Janka Wiśniewskiego .
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 20:04 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

69
Mieli prawo ukatrupić. Natomiast niszczenie obiektów na terenie obcego państwa (bo chyba tak to jest traktowane w przypadku ambasad), podpada nie tylko pod polską prokuraturę ale prawo międzynarodowe. To by się im dopiero w duxxę wody nalało. Ale widać ochrona obiektu była gorzej przygotowana od SWATowców. Tamci natomiast całkiem niecelnie rzucali, bo jakby który z dziczy dostał, to by się zapalił jak znicz olimpijski. Może by kumple zaczęli od niego race odpalać.
Conan Barbarzynca pisze:
Abesnai pisze:A co to, przepraszam, Rosjan interesuje ? Szczytem kretynizmu było samo zaatakowanie "znienawidzonej" ambasady.
Właśnie, może teraz ich grzecznie poprosimy o zwrot wraku samolotu ...
Daj spokój Conan, to będzie miało swoje dyplomatyczne reperkusje.
A myślisz ze w Rosji to niema chuliganów? Tylko ze tam by nie dopuścili do czegoś takiego ;)
Zresztą ten Polski rząd to jest tak sprawny dyplomatycznie ze szkoda gadać... ja nie kupuje takich bajek Wilku, jak jest interes to się wybacza wszystko, a jak się szuka zaczepki to kazdy powód dobry, tak jest w polityce.

Potem powiedzą-"to przez tych nacjonalistów"- a i bez nich stosunki Polsko-Rosyjskie były takie sobie ;)
Ku pokrzepieniu serc ;)
"Rosja domaga się przeprosin po ataku na ambasadę w Warszawie"
...
MSZ Rosji podkreśliło, że rosyjskiej misji dyplomatycznej w Polsce wyrządzono szkody materialne, a jej funkcjonowanie przez kilka godzin było zablokowane, co stanowi brutalne pogwałcenie przez polskie władze konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych.
...
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-d ... awie/n7r7n
"Rosja chce przeprosin za atak na ambasadę"
...
Rosyjski resort spraw zagranicznych zakomunikował, że Rosja żąda od polskich władz oficjalnych przeprosin w związku z wczorajszymi zajściami wokół rosyjskiej ambasady w Warszawie.
...
http://tvp.info/informacje/swiat/rosja- ... e/12987688
"Wzmocnili ochronę ambasady RP w Moskwie"
...
Rosyjska policja wzmocniła ochronę polskiej ambasady w Moskwie. Miejscowe media twierdzą, że jest to związane z incydentem w trakcie „Marszu Niepodległości”, w pobliżu ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie.
...
http://tvp.info/informacje/swiat/wzmocn ... e/12983220
No i uwaga, najlepsze:
"Rosja: parlamentarzyści o burdach przed rosyjską ambasadą w Warszawie"
...
Rosyjski senator odpowiedzialnością za zainicjowanie zajść obarczył stronników Jarosława Kaczyńskiego. "Ten oburzający dla dużego państwa europejskiego wybryk, przekształcający Polskę z wpływowego członka Unii Europejskiej w kraj Trzeciego Świata, został, jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio zainicjowany przez panów z partii Jarosława Kaczyńskiego" - oznajmił.

Margiełow zauważył, że Kaczyński "obiecał zademonstrowanie siły 11 listopada". "Pałkarze tę interpretację hasła »Niech żyje wolność« zrozumieli w taki sposób, że napadli na naszą ambasadę". "Oni nie znają konwencji wiedeńskiej, a Kaczyński znać powinien" - podkreślił przewodniczący komisji.
...
Wcześniej przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy Aleksiej Puszkow ocenił, iż wydarzenia w Warszawie dowiodły, że nacjonalizm w niektórych krajach Unii Europejskiej jest silniejszy niż w Rosji. "UE powinna zająć się swoimi członkami, a nie pouczać nas" - napisał rosyjski deputowany na swoim koncie na Twitterze.
...
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-p ... awie/fq475
Upst.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 20:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

70
Abesnai pisze:Dlaczego mieszkańcy squatu byli przygotowani na atak, wiedzieli, że do takowego dojdzie. Dlaczego twierdzili, że odrzucali tylko kostkę brukową i wrzucane przez dzikusów race, skoro byli świadkowie rzucania butelek z benzyną, m.in. dziennikarz z wywiadu. Dlaczego policja nie interweniowała w sposób natychmiastowy i stanowczy. Mogło dojść do ofiar śmiertelnych po obydwu stronach, mogli ucierpieć postronni, w tym mieszkańcy squatu.
Dlaczego na tak popularnym serwisie jak "chcesz'w'tubę" nie ma filmu z wypowiedziami broniącego się squatowca.
Dlaczego prasa i telewizja milczy na ten temat.
Więdzą takie rzeczy bo mają swoje śmieszne porachunki między sobą, nie wszystkie w blasku fleszy ;)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 21:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

71
I policmajstry tak biernie spektakl oglądały bez chęci udziału w "zabawie" ? Tym bardziej, skoro w ośrodku były rodziny, dzieci, osoby starsze ... ?
No nie ma jak gwarancja bezpieczeństwa w naszym państwie ... o ile ktoś sam sobie jej nie zagwarantuje.
Raczej chyba by się nie spotkali na ubitej ziemi, proporcje nierówne. Jakby swat'owców swołocz dopadła, to i koktajle by nie pomogły.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 21:31 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

72
Abesnai pisze:I policmajstry tak biernie spektakl oglądały bez chęci udziału w "zabawie" ? Tym bardziej, skoro w ośrodku przecież były rodziny, dzieci, osoby starsze ... ?
No nie ma jak gwarancja bezpieczeństwa w naszym państwie ... o ile ktoś sam sobie jej nie zagwarantuje.
Raczej chyba by się nie spotkali na ubitej ziemi, proporcje nierówne. Jakby swat'owców swołocz dopadła, to i koktajle by nie pomogły.
Wilku stawiasz znak zapytania, ale tu niema co pytać, tak poprostu było, nie reagowali :D Dziwnie ze podszas takiego marszu w którym bierze udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, odłancza się grupa około stu osób i robi co chce w mieście :P

Mordotymoja wspomniał o inteligencji "resortu" ale tu nie trzeba wyrafinowanych intryg, wystarczy pozwolić na coś na co zwykle się nie pozwala, a debile zawsze się znajdą ;)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 21:37 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

73
Mnie kilka rzeczy dziwi,nie znajduję sensownej odpowiedzi,ale co tam,prześpię się to mi przejdzie,nowy dzień,nowe zdziwienia,Polska :P ...Ale jedno mnie bardzo męczy,ta tandetna tęcza kosztowała już tyle, że ja takiej kasy do końca dni nie zarobię.Może zrobić ją ze zbrojonego betonu :)?A druga sprawa,o tym że jacyś prawdziwi Polacy będą maszerować przez stolicę wiadomo było od dawna,wiadomo było którędy przepłynie lawa,ja bym w okolicy auta nie zostawił...Myślę że grupie trzymającej obecnie koryto i władzę w jego pobliżu te chuligańskie wybryki były na rękę.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 21:54 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

74
Jarosławowi Prezesowi już się oberwało za wschodnią granicą a opinia w świat poszła.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 22:00 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

76
victoria pisze:A to podobno ja wymyślam teorie spiskowe :ahah:

A co myślicie o takim zdaniu?
...Rosja jest ostrzejsza ws. podpalonej budki niż my w kwestii wraku tupolewa...
Jakby była ostrzejsza, to nie dawałby silniejszej ochrony policyjnej naszej ambasadzie ;) Może chodzi o samą reakcję. Ciekaw jestem natomiast, jaka byłaby odezwa naszego społeczeństwa, jakby któryś z tych zamaskowanych szczyli wlazł do środka i przykładowo dostał kulkę w oczodół. Nawet nie chce mi się przypominać, jednak taki przypadek wtargnięcia zamaskowanego osobnika mógłby zostać poczytany nie za akt wandalizmu, tylko terroryzmu. Tutaj rosyjskie służby dyskutować nie lubią, mają swoje przepisy i procedury, raczej negocjacji w takich okolicznościach nie uwzględniające. Chyba, że za pomocą sugerowanego ołowiu. Powątpiewam, żeby wtedy dało się "zbagatelizować" całe zaszłe wydarzenie ... .
Wrak, jaki wrak ... ? Teraz to sobie poczekamy.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2013, 0:00 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

77
gdybyś na milion sposobów nawet pytał ...

dziś mamy do przemyślenia co mówi ONR - i co mówi PiS o dojściu do sejmu ONR-u

niczego nie podlinkuję

kto chce poszuka i odpowie sobie jaki widzi plan na Polskę

mam coś poświrowane, nie powinnam się martwić w najbliższej rodzinie mamy pracę, wykształcenie, stabilne rodziny, dobre zawody i czy warto? tłumaczyć: Polaku nie hoduj sobie własnego oprawcy
zdążę sprzedać co mam i w drogę

mam fajne pochodzenie - Szwajcaria - tak mnie naszło by pokazać :P

no nie powiem, ze akurat tu bym próbowała
Obrazek
piekny ciekawy kraj - gdzie głosu się nie podnosi chyba że

[youtube][/youtube]

zrozumiale niesie się po szczytach
Ostatnio zmieniony 13 lis 2013, 9:26 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

78
Abesnai pisze:Wrak, jaki wrak ... ? Teraz to sobie poczekamy.
Teraz to mogą go sobie trzymać, po tych trzech latach i tak juz było wiadomo ze go nie zwrócą ;)
baabcia pisze:dziś mamy do przemyślenia co mówi ONR - i co mówi PiS o dojściu do sejmu ONR-u
Mowa o relikcie który nigdy się do sejmu nie dostanie i poza paroma harcerzykami nikomu na tym nie zalerzy.
Tu nie chodzi o władze, mozna se zyć czy będzie rządził PIS PO czy SLD, w ostatniej dekadzie wszyscy oni byli u władzy i jakoś nie poumieraliśmy, tu chodzi o to ze ten kraj zamieszkuje konkretny naród i czasem warto o tym przypomnieć tym któzy w głowie mają tylko- WŁADZA WŁADZA WŁADZA- akurat padło na ONR ze postanowili to zorganizować.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2013, 12:33 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

79
za pisanie 'pewnie wiesz lepiej i na pewno' może spotkać uwaga w dzienniczku,

to powiem posłuchaj i policz i zapisz sobie co dziś proponujesz by inni mysleli

dziś już da się sprawdzić

kto kogo promuje i nad czym panuje

coś ostatnio jest mocno dyskusyjnie takie 'wiemy co robimy i żadnej policji " na przykład, albo żadnych uwag

czasem nawet wiemy co robimy pada w świetle oryginalnych jupiterów - tak?



http://www.wykop.pl/link/1728932/tecza- ... dleglosci/

czy tak ma powiewać polska flaga?

ha ha ha jaki hit
nie masz stabilizacji - fajne pytanie :) z filmu
Ostatnio zmieniony 13 lis 2013, 13:15 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

80
baabcia pisze:za pisanie 'pewnie wiesz lepiej i na pewno' może spotkać uwaga w dzienniczku,

to powiem posłuchaj i policz i zapisz sobie co dziś proponujesz by inni mysleli

dziś już da się sprawdzić

kto kogo promuje i nad czym panuje

coś ostatnio jest mocno dyskusyjnie takie 'wiemy co robimy i żadnej policji " na przykład, albo żadnych uwag

czasem nawet wiemy co robimy pada w świetle oryginalnych jupiterów - tak?
Chcesz mnie pouczać? :D
Nadgorliwa troska o myśli innych to Twoja działka a nie moja ;) Ja tylko pisze co myśle, mój przekaz jest jasny.
Moze Sama sobie zapisz co proponujesz, nie wątpię ze masz wizję Polski pełną splendoru, niestety warunki jakie proponujesz mi nie odpowiadają ;)
Ostatnio zmieniony 13 lis 2013, 13:31 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

81
"Jak pisze agencja ITAR-TASS, w partii "Inna Rosja" poinformowano, że jej aktywiści przeprowadzili akcję pod ambasadą Polski w Moskwie, gdzie rozpostarli transparent z napisem "Rosja od Warszawy do Port Artur" i obrzucili teren ambasady racami i świecami dymnymi."
Polska od bałtyku do morza czarnego :) !!! Jak nic będzie awantura o Krym :cool:...
Ostatnio zmieniony 13 lis 2013, 16:11 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

82
obawiam się że wrócą kurczaki z granicy
jabłka
potrzymają pociąg na granicy, TIRy
każde rozmowy czysto biznesowe poprowadzą z delikatnym tłem "dzicy przyjechali"

przecież potrafią wykorzystać to do dna

ale jeśli wygra wybory Kaczyński to zrobi z nimi porządek, zaraz po tym jak pogoni UE i naprostuje Obamę - sorry nie zgaduję kolejności i intensywności działań - wymianę międzynarodową oprzemy na Gruzji i Orbanie chyba, ze już nie - to mnie przerasta

uratuje nas tani gaz z Chin :)
Ostatnio zmieniony 13 lis 2013, 17:03 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

83
baabcia pisze:ale jeśli wygra wybory Kaczyński
Nie ale jeśli,tylko z jaką przewagą wygra mniejsze zło... małe zło...a może mały zły :) .Po dwóch dniach,kiedy emocje opadły i tęczą ostygła :) kilka uwag,ta tak zwana prawica,skrajnie skrajna sama robi sobie kuku,tak jakby nie zależało jej szefom na posadach w KGHM czy innych konfiturkach.Nie wiem kto tym kieruje ale myślę że mogą mieć w ścisłym kierownictwie kreta.Wpływowego.Nie tak zdobywa się wadzę .Jak mawiał Bruner ten który najładniej hajluje jest najbardziej podejrzany :cool:...
Ostatnio zmieniony 13 lis 2013, 20:42 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

87
Polska to my, jej obywatele. Tacy również:

[youtube][/youtube]

a w tle :Polska: powiewała biało czerwona ... . Prosili i nawoływali, i tak się skończyło przepychanką z własną ochroną.
Kto cię obroni Polsko ? Przed nami samymi ?
Ostatnio zmieniony 14 lis 2013, 15:08 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

89
Kim u licha jest Krzysztof Z. ? Jakiś "autorytet" ? O.o
Cokolwiek ... Dla Krzysztofa Z. może to i "jedynie słuszna" postawa. Z tym "kształtem krzyża", no to trochę odjechał ... . Ma prawo do swoich poglądów i wyrażania ich jak każdy inny człowiek. Byleby nie za szkodą innych obywateli.
Policja podobno już ujęła niektórych sprawców podpaleń.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2013, 15:50 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron