Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

31
Abesnai pisze:Wybacz sceptycyzm, ale już widzę Conan jak się tym zakazom te ludki podporządkowują :rolleyes: Co to w ogóle za idiotyczna moda na jakiekolwiek symbole w trakcie takich uroczystości ? To jest Święto Niepodległości a nie nacjonalizmu i nacjonalistów. Wszyscy mamy wspólny symbol i jest to Flaga Rzeczypospolitej Polskiej z godłem orła w koronie.
Ale marsz jest "firmowany" przez nacjonalistów, to ich marsz, jak by chcieli iść ze wszystkimi to by z Komorowskim se poszli ;)
Ale taką mają głupią faze ze tolerują u siebie tych neonazistów a to jest skarajnie sprzedajny i nie godny zaufania element.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 21:16 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

33
victoria pisze:Ja dalej powiem, ze tego nie rozumiem ( i bardzo Cię prosze baabciu, żebyś powstrzymała się od argumentów ad personam, lepiej nic nie napisać, niz napisać za duzo nie na temat, jesteśmy na forum dyskusyjnym, każdy moze mieć swoje zdanie i tego się trzymajmy) od marszu odłączają się bandy przez nikogo nie niepokojone, policja albo pojawia sie za późno, albo znika
Dziś, w Dniu Niepodległości policja nieustannie patrolowała ulice Skorupki i Wilczą, w której mieszczą się przestrzenie autonomiczne Syrena i Przychodnia. Około 15:30 trwał przemarsz nacjonalistów przez centrum. Od strony Skorupki zniknęli wszyscy funkcjonariusze policji.W tym samym czasie pojawiła się grupa kilkudziesięciu neonazistów. Rozerwali łańcuchy bram, wdarli się na teren. Z maczetami, butelkami, pałkami zaatakowali osoby znajdujące się w środku.

Marsz Niepodległości" organizowany przez środowiska narodowe, w związku z zakłócaniem porządku i narażeniem życia i zdrowia uczestników został rozwiązany o godz. 16.42 - poinformował w stołeczny ratusz. Podano, że marsz został rozwiązany na wyraźnie żądanie policji.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1493 ... kami_.html
czy tylko dla mnie to jest niezrozumiałe działanie, a raczej zrozumiałe, ktoś sobie wymyślił sposób na marsz, mały eksces powód do zamknięcia marszu, czy to z powodu, że późnym popołudniem konczy obrady szczyt klimatyczny, tylko wszystko mu sie wymknęło spod kontroli...
muszę się zacytować, żeby myśl jasna była, przemyślałam to zniknięcie policji spod squatów, film który podała baabcia
baabcia pisze:
i dochodzę do wniosku, że to była przygotowana ustawka, przy aprobacie policji, być może chcieli upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu, a cała reszta to pokłosie...
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 21:22 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

36
Conan Barbarzynca pisze:
Abesnai pisze:Wybacz sceptycyzm, ale już widzę Conan jak się tym zakazom te ludki podporządkowują :rolleyes: Co to w ogóle za idiotyczna moda na jakiekolwiek symbole w trakcie takich uroczystości ? To jest Święto Niepodległości a nie nacjonalizmu i nacjonalistów. Wszyscy mamy wspólny symbol i jest to Flaga Rzeczypospolitej Polskiej z godłem orła w koronie.
Ale marsz jest "firmowany" przez nacjonalistów, to ich marsz, jak by chcieli iść ze wszystkimi to by z Komorowskim se poszli ;)
Ale taką mają głupią faze ze tolerują u siebie tych neonazistów a to jest skarajnie sprzedajny i nie godny zaufania element.
Ale święto nasze, wszystkich. I nacjonaliści nie powinni sobie go zawłaszczać bądź kreować się na tych jednych, jedynych patriotów. To już sobie zarezerwowali entuzjaści PiS :ahah:
Ok, mam rozeznanie mniej więcej jak to tam wygląda, godło i flaga powinny tym bardziej być dla nich świętością a pozostałe symboliki stanowić drugorzędne znaczenie w trakcie takich uroczystości. Element ? No skoro z góry zakładają, że takowy mimo woli i tak się zjawi a nie starają się temu przeciwdziałać, lub robią to tak diabelnie nieudolnie, to niech zaczną wyciągać jakieś w końcu wnioski chociażby przez wzgląd na bezpieczeństwo ludzi. Przecież na to wskazywałaby logika i rozsądek. Albo coś dopinamy na ostatni guzik i staramy się przygotować na każdą ewentualność, współpracując z władzami miasta, służbami mundurowymi (postrzeganych jak wrogów, nie jest tak ?) które mają zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom marszu itd. itd. itd. . Tu nie ma "uda się - nie uda" i "prowokacja". To jest kwestia ludzkiego zdrowia i życia. Ja bym tym ludziom nie powierzył organizacji pikniku szkolnego, skoro miałbym takie doświadczenia z lat poprzednich. Nie, dziękuję uprzejmie.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 21:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

39
Abesnai pisze:
Conan Barbarzynca pisze:
Abesnai pisze:Wybacz sceptycyzm, ale już widzę Conan jak się tym zakazom te ludki podporządkowują :rolleyes: Co to w ogóle za idiotyczna moda na jakiekolwiek symbole w trakcie takich uroczystości ? To jest Święto Niepodległości a nie nacjonalizmu i nacjonalistów. Wszyscy mamy wspólny symbol i jest to Flaga Rzeczypospolitej Polskiej z godłem orła w koronie.
Ale marsz jest "firmowany" przez nacjonalistów, to ich marsz, jak by chcieli iść ze wszystkimi to by z Komorowskim se poszli ;)
Ale taką mają głupią faze ze tolerują u siebie tych neonazistów a to jest skarajnie sprzedajny i nie godny zaufania element.
Ale święto nasze, wszystkich. I nacjonaliści nie powinni sobie go zawłaszczać bądź kreować się na tych jednych, jedynych patriotów. To już sobie zarezerwowali entuzjaści PiS :ahah:
Ok, mam rozeznanie mniej więcej jak to tam wygląda, godło i flaga powinny tym bardziej być dla nich świętością a pozostałe symboliki stanowić drugorzędne znaczenie w trakcie takich uroczystości. Element ? No skoro z góry zakładają, że takowy mimo woli i tak się zjawi a nie starają się temu przeciwdziałać, lub robią to tak diabelnie nieudolnie, to niech zaczną wyciągać jakieś w końcu wnioski chociażby przez wzgląd na bezpieczeństwo ludzi. Przecież na to wskazywałaby logika i rozsądek. Albo coś dopinamy na ostatni guzik i staramy się przygotować na każdą ewentualność, współpracując z władzami miasta, służbami mundurowymi (postrzeganych jak wrogów, nie jest tak ?) które mają zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom marszu itd. itd. itd. . Tu nie ma "uda się - nie uda" i "prowokacja". To jest kwestia ludzkiego zdrowia i życia. Ja bym tym ludziom nie powierzył organizacji pikniku szkolnego, skoro miałbym takie doświadczenia z lat poprzednich. Nie, dziękuję uprzejmie.
No to weż im to wytłumacz :D Ja nie naleze i nigdy nie nalezałem do zadnej organizacji nacjonalistycznej, ja tylko z nimi sympatyzuje bo są patriotami ;)
Dlatego tez ubolewm trochę nad ich głupotą.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 21:40 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

42
Conan Barbarzynca pisze:
Abesnai pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Ale marsz jest "firmowany" przez nacjonalistów, to ich marsz, jak by chcieli iść ze wszystkimi to by z Komorowskim se poszli ;)
Ale taką mają głupią faze ze tolerują u siebie tych neonazistów a to jest skarajnie sprzedajny i nie godny zaufania element.
Ale święto nasze, wszystkich. I nacjonaliści nie powinni sobie go zawłaszczać bądź kreować się na tych jednych, jedynych patriotów. To już sobie zarezerwowali entuzjaści PiS :ahah:
Ok, mam rozeznanie mniej więcej jak to tam wygląda, godło i flaga powinny tym bardziej być dla nich świętością a pozostałe symboliki stanowić drugorzędne znaczenie w trakcie takich uroczystości. Element ? No skoro z góry zakładają, że takowy mimo woli i tak się zjawi a nie starają się temu przeciwdziałać, lub robią to tak diabelnie nieudolnie, to niech zaczną wyciągać jakieś w końcu wnioski chociażby przez wzgląd na bezpieczeństwo ludzi. Przecież na to wskazywałaby logika i rozsądek. Albo coś dopinamy na ostatni guzik i staramy się przygotować na każdą ewentualność, współpracując z władzami miasta, służbami mundurowymi (postrzeganych jak wrogów, nie jest tak ?) które mają zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom marszu itd. itd. itd. . Tu nie ma "uda się - nie uda" i "prowokacja". To jest kwestia ludzkiego zdrowia i życia. Ja bym tym ludziom nie powierzył organizacji pikniku szkolnego, skoro miałbym takie doświadczenia z lat poprzednich. Nie, dziękuję uprzejmie.
No to weż im to wytłumacz :D Ja nie naleze i nigdy nie nalezałem do zadnej organizacji nacjonalistycznej, ja tylko z nimi sympatyzuje bo są patriotami ;)
Dlatego tez ubolewm trochę nad ich głupotą.
No ale Conan ... Ubolewasz nad ich głupota ale sympatyzujesz ... Gdzie tu logika ? :D Mało to patriotów ? Mają swoje względne, rozumiane przez siebie poczucie patriotyzmu. Ale co to za patriotyzm, który depcze konstytucyjne prawa innych Polaków, odmawia im prawa do polskości i odmiennych poglądów ? (tam jest już cała dyskusja dotycząca tematu)
Nawet. Wiesz, że sam Hitler początkowo był piewcą pokoju ? I ja przykładowo mam się nabierać na lep gładkich słówek przedstawicieli RN, jak to dobrze chcą dla narodu polskiego ? Uwierz mi, ale duża rzesza osób o poglądach prawicowych patrzy się mocno spode łba na RN i zapewne w opinii samego ruchu to zdrajcy narodu i lewacy. Nie, spoko, nie zamierzam Tobie narzucać jakiegokolwiek postrzegania. Po prostu pojęcie patriotyzmu nie zamyka się wokół zwolenników RN albo jego wielbicieli.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 21:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

43
Abesnai pisze:No ale Conan ... Ubolewasz nad ich głupota ale sympatyzujesz ... Gdzie tu logika ? Mało to patriotów ? Mają swoje względne, rozumiane przez siebie poczucie patriotyzmu. Ale co to za patriotyzm, który depcze konstytucyjne prawa innych Polaków, odmawia im prawa do polskości i odmiennych poglądów ?
Nawet. Wiesz, że sam Hitler początkowo był piewcą pokoju ? I ja przykładowo mam się nabierać na lep gładkich słówek przedstawicieli RN, jak to dobrze chcą dla narodu polskiego ? Uwierz mi, ale duża rzesza osób o poglądach prawicowych patrzy się mocno spode łba na RN i zapewne w opinii samego ruchu to zdrajcy narodu i lewacy. Nie, spoko, nie zamierzam Tobie narzucać jakiegokolwiek postrzegania. Po prostu pojęcie patriotyzmu nie zamyka się wokół zwolenników RN albo jego wielbicieli.
Wilku tyle to ja wiem, uwazam poprostu ze oni są potrzebni Polsce w tych czasach jako coś w rodzaju równowagi ;)
Ja niemam poglądów narodowo-katolickich, nie wyobrazam sobie siebie jako takiego "ministranta", ale tylko oni mówią głośniej o pewnych sprawach i łamią szkodliwą poprawność polityczną ;)
Inne grupy tego nie robią.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 22:05 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

44
No akurat ja trochę wychodzę z założenia, że w obecnej postaci są potrzebni Polsce jak przysłowiowy wrzód na ... sam wiesz gdzie ;) Stanowią taki misz-masz poglądów od skrajnych poprzez konserwatywne do umiarkowanych. Chcą się kreować na realną opozycję, próbując zdobyć zaufanie społeczeństwa a później słyszę po takim marszu stare śpiewki, chyba z góry zaplanowane uzasadnienia i usprawiedliwienia dla zwyczajnego bydła wszczynającego burdy. Trudno zresztą nie mieć takich argumentów w rękawie, skoro z góry się wiedziało, że do nich dojdzie.
Artur Zawisza: Żaden świstek z ratusza nie ma dla nas znaczenia. Incydenty? To była samoobrona!
...
Zawisza: To była samoobrona

- Jakiekolwiek incydenty mają zupełnie wtórny charakter i w żadnym stopniu nie decydują o wadze tego wydarzenia. Marsz Niepodległości nadal trwa, a żaden świstek z ratusza nie ma dla nas znaczenia. Takie incydenty jak rzucanie butelkami z dachu budynku w kierunku uczestników marszu powinny być powstrzymywane przez policję - powiedział.

Udzielając wywiadu dla Polsat News, Zawisza powiedział, że z dachu były rzucane koktajle Mołotowa. - Oczywiście, że część uczestników marszu zareagowała w sposób samoobronny, ale nawet ta słuszna reakcja została powstrzymana przez straż Marszu Niepodległości. Istnieją nagrania telewizyjne, które pokazują, jak policja broni agresorów. To haniebne - stwierdził Zawisza. Jego zdaniem straż marszu zachowała się "niezwykle honorowo", bo ochroniła "lewackich agresorów" przed odwetem ze strony tłumu.

"Policja nie ma prawa występować przeciwko narodowi"

- Policja nie ma prawa występować przeciwko zorganizowanemu narodowi, który jest świadom swoich praw i występuje w obronie polskich interesów. Ja idę w tej chwili wśród setek i tysięcy spokojnych uczestników świętujących polską niepodległość. Tu nie ma bijatyk, nie ma ognia, nic strasznego się nie dzieje - stwierdził polityk. Dodał, że ratusz poniesie "polityczną odpowiedzialność" za rozwiązanie Marszu Niepodległości.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1493 ... a_dla.html
Filozofem być nie trzeba, wątek założyłem wczoraj i wiadomym było do czego się sprowadzi, no bo raczej nie do dyskusji o obchodach w których uczestniczył Prezydent ;) No czy ci ludzie są konsekwentni ... chyba w powtarzaniu baboli i ostentacyjnym oskarżaniu władz o również swoją nieudolność.
Conan, popisy w stylu "łamania szkodliwej poprawności politycznej" również powinny być przeprowadzane w jakiś granicach rozsądku i przynajmniej na tyle umiejętnie, żeby nie zyskiwać sobie nowych wrogów. Ale jak to ma się im niby udać, gdy są już obciążeni konkretną ideologią wywodzącą się ze środowisk skrajnie nacjonalistycznych, tych co ubliżają, biją i malują swastyki (hehe, "symbole szczęścia") na ścianach ? No a jak się wezmą za poparciem danej części społeczeństwa w końcu za łamanie szczęk i żeber a nie tylko merytorycznie, szkodliwej poprawności ... ?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 22:23 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

45
Abesnai pisze:No akurat ja trochę wychodzę z założenia, że w obecnej postaci są potrzebni Polsce jak przysłowiowy wrzód na ... sam wiesz gdzie ;) Stanowią taki misz-masz poglądów od skrajnych poprzez konserwatywne do umiarkowanych. Chcą się kreować na realną opozycję, próbując zdobyć zaufanie społeczeństwa a później słyszę po takim marszu stare śpiewki, chyba z góry zaplanowane uzasadnienia i usprawiedliwienia dla zwyczajnego bydła wszczynającego burdy. Trudno zresztą nie mieć takich argumentów w rękawie, skoro z góry się wiedziało, że do nich dojdzie. Filozofem być nie trzeba, wątek założyłem wczoraj i wiadomym było do czego się sprowadzi, no bo raczej nie do dyskusji o obchodach w których uczestniczył Prezydent ;) No czy ci ludzie są konsekwentni ... chyba w powtarzaniu baboli i ostentacyjnym oskarżaniu władz o również swoją nieudolność.
Conan, popisy w stylu "łamania szkodliwej poprawności politycznej" również powinny być przeprowadzane w jakiś granicach rozsądku i przynajmniej na tyle umiejętnie, żeby nie zyskiwać sobie nowych wrogów. Ale jak to ma się im niby udać, gdy są już obciążeni konkretną ideologią wywodzącą się ze środowisk skrajnie nacjonalistycznych, tych co ubliżają, biją i malują swastyki (hehe, "symbole szczęścia") na ścianach ? No a jak się wezmą za poparciem danej części społeczeństwa w końcu za łamanie szczęk i żeber a nie tylko merytorycznie, szkodliwej poprawności ... ?
Niestety tam są neonaziści co juz wcześniej pisałem ze wiem o tym, no ale nie większość ;) Trudno tu polemizować nad zadymą bo wiadomo ze spalenie jakiejś budki im chwały nie przyniesie.
No ale wybacz, jak patrze na tą naszą elitę to ci chuligani wydają mi się niewielkim problemem, skoro oni mają w nosie ludzi i odrzucają projekty obywatelskie to wkońcu kogoś to musi wnerwić ;)
Nie jest zresztą az tak bardzo żle, we Francji jak były zadymy to setki samochodów płoneły, a to jest agresja skierowana głównie przeciw władzy która święta nie jest ;)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 22:46 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

46
Conan Barbarzynca pisze:
Abesnai pisze:No akurat ja trochę wychodzę z założenia, że w obecnej postaci są potrzebni Polsce jak przysłowiowy wrzód na ... sam wiesz gdzie ;) Stanowią taki misz-masz poglądów od skrajnych poprzez konserwatywne do umiarkowanych. Chcą się kreować na realną opozycję, próbując zdobyć zaufanie społeczeństwa a później słyszę po takim marszu stare śpiewki, chyba z góry zaplanowane uzasadnienia i usprawiedliwienia dla zwyczajnego bydła wszczynającego burdy. Trudno zresztą nie mieć takich argumentów w rękawie, skoro z góry się wiedziało, że do nich dojdzie. Filozofem być nie trzeba, wątek założyłem wczoraj i wiadomym było do czego się sprowadzi, no bo raczej nie do dyskusji o obchodach w których uczestniczył Prezydent ;) No czy ci ludzie są konsekwentni ... chyba w powtarzaniu baboli i ostentacyjnym oskarżaniu władz o również swoją nieudolność.
Conan, popisy w stylu "łamania szkodliwej poprawności politycznej" również powinny być przeprowadzane w jakiś granicach rozsądku i przynajmniej na tyle umiejętnie, żeby nie zyskiwać sobie nowych wrogów. Ale jak to ma się im niby udać, gdy są już obciążeni konkretną ideologią wywodzącą się ze środowisk skrajnie nacjonalistycznych, tych co ubliżają, biją i malują swastyki (hehe, "symbole szczęścia") na ścianach ? No a jak się wezmą za poparciem danej części społeczeństwa w końcu za łamanie szczęk i żeber a nie tylko merytorycznie, szkodliwej poprawności ... ?
Niestety tam są neonaziści co juz wcześniej pisałem ze wiem o tym, no ale nie większość ;) Trudno tu polemizować nad zadymą bo wiadomo ze spalenie jakiejś budki im chwały nie przyniesie.
No ale wybacz, jak patrze na tą naszą elitę to ci chuligani wydają mi się niewielkim problemem, skoro oni mają w nosie ludzi i odrzucają projekty obywatelskie to wkońcu kogoś to musi wnerwić ;)
Nie jest zresztą az tak bardzo żle, we Francji jak były zadymy to setki samochodów płoneły, a to jest agresja skierowana głównie przeciw władzy która święta nie jest ;)
Pocieszające :ahah:
No wiesz, jakby ci auto spalili, to mógłbyś być innego zdania ;)
No a za straty zapłacą podatnicy, a jak ! No bo poza ujętymi sprawcami, jak ustalić wśród tych zasłoniętych gęb pozostałych ... ?
Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza:
– To jest bardzo trudno wyegzekwować - nie pozostawia złudzeń. - Przepisy nie są doskonałe. Prawdopodobnie organizator będzie umywał ręce i tłumaczył, że zniszczeń nie dokonali uczestnicy marszu, tylko jacyś przypadkowi ludzie – zastrzega Milczarczyk. - Mimo to będziemy domagać się finansowej odpowiedzialności – zapewnia.
Co na to organizator?
- Strat materialnych w obrębie marszu, poza budką wartownika, nie było – uciął w rozmowie z reporterem TVN24 Krzysztof Bosak, współorganizator Marszu Niepodległości.
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/print/infor ... 05293.html
Buhahahaha ... nie nie, skądże znowu ... Nie było. Same się zrobiły.
Wspominana tęcza, słupki, znaki drogowe, nawierzchnia a i pewnie zieleni miejskiej się oberwało itp. .
TVN kłamie ? ;) Chyba w tym przypadku, nie.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 22:58 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

47
Abesnai pisze:Pocieszające :ahah:
No wiesz, jakby ci auto spalili, to mógłbyś być innego zdania
No a za straty zapłacą podatnicy, a jak ! No bo poza ujętymi sprawcami, jak ustalić wśród tych zasłoniętych gęb pozostałych ... ?
No ale właśnie nie palili przypadkowych aut ;) Wiadomo ze stała się szkoda, ale podatnicy nie na takie pierdoły płacą ;)
Przyznaje ze za bardzo niemam jak bronić tej głupoty, bo mądre ani dobre to to nie jest ;)

Ale i tak dla mnie nacjonaliści nie są główną zadrą tego kraju, to nie oni tu rządzą, w sumie nawet dobrze bo taki Bosak to daj spokój...
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 23:19 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

48
Rozbroiłeś mnie ... To komu "nieprzypadkowo" spalili auto, bo nawet nie wiem ?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 23:29 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

50
To może dla urozmaicenia teraz "zgrilowali" wóz Polsatu ... No rewelacja, po prostu, rewelacja. Albo nie, może podobnie jak w przypadku tęczy, tutaj cytuję fragment wypowiedzi z netu: Tęcza spaliła się sama a zanim to zrobiła zaatakowała Narodowców!. Najwidoczniej samochód nie powinien być zaparkowany w tamtym miejscu. Może łamał przepisy, nigdy nie wiadomo. Te drzewo podczas "oblężenia" squatu definitywnie nie powinno tam rosnąć, trzeba było je przesadzić. Wiadomo, że tylko w ten sposób dzielny "narodowiec" nabędzie kolejny stopień sprawności w byciu "polskim patriotom". Ponadto, co to za "menszczyzna", skoro własnoręcznie drzewa nie posadzi ... przesadzi.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 23:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

51
Piotr Skwieciński były dziennikarz Życia Warszawy, a obecnie W sieci, podsumowuje dzisiejszy dzień:
Na szybko: nauki z 11 listopada. "Poziom gniewu i odrzucenia systemu wśród młodych ludzi ewidentnie rośnie"
opublikowano: dzisiaj, 21:52 | ostatnia zmiana: dzisiaj, 21:57

Dotychczasowy przebieg Dnia Niepodległości w stolicy pozwala postawić, na szybko, cztery wnioski.

Po pierwsze – tak jak pisałem rok temu, dla części nastawionych niechętnie do systemu III RP młodych ludzi Prawo i Sprawiedliwość, a także osobiście Jarosław Kaczyński, nie jest już oczywistym wyborem. Dowodzi tego choćby frekwencja na Marszu, nie mniejsza niż rok temu, a osiągnięta pomimo czytelnego zdystansowania się PiS wobec tegorocznej imprezy.

Jest to czynnik w oczywisty sposób potencjalnie korzystny dla rządzących. Potencjalnie, bo czynnik frekwencji w kryterium ulicznym trzeba by jeszcze przełożyć na stworzenie autentycznej wyborczej alternatywy wobec PiS. A rok, który upłynął od poprzedniego 11 listopada pokazał organizatorską impotencję narodowców. Ale doświadczenie z ulic Warszawy jest dla rządzących do tego stopnia zachęcające, że można się spodziewać intensywniejszych niż dotąd prób inspirowania takiej alternatywy.

Pomimo to, i to jest po drugie – paradoksalnie PiS uczynił słusznie, dystansując się od Marszu. Nie uniknąłby bowiem propagandowego obciążenia odpowiedzialnością za agresję nacjonalistycznych bojówek, a nie będąc jedynym organizatorem imprezy, nie miałby szansy ich okiełznać. Oczywiście prorządowa propaganda i tak będzie wiązać partię Kaczyńskiego z bojówkami (pewnie na zasadzie rzekomej „moralnej odpowiedzialności”). Ale gdyby PiS w istocie szedł w Marszu, ta propaganda miałaby znacznie większą nośność.

Po trzecie – poziom gniewu i odrzucenia systemu wśród młodych ludzi, zwłaszcza z warstw nieuprzywilejowanych społecznie, ewidentnie rośnie. Pierwszoplanowym wyzwaniem jest znaleźć sposób na efektywne skanalizowanie go przeciw rządowi. Ale takie skanalizowanie, które uniemożliwiłoby straszenie „faszystowską rewoltą” społecznego centrum. To bardzo trudne, ale chyba nie ma ważniejszego zadania.

Wreszcie po czwarte – to nie młodzi radykalni lewicowcy ze squotów są podporą systemu IIIRP. W niektórych aspektach stoją oni po stronie rządzącego establishmentu, ale w bardzo wielu – zupełnie odwrotnie, a poza tym są przecież politycznie czynnikiem marginalnym. Sprowadzanie polskiego konfliktu do ulicznych zadym „prawaków przeciw lewakom” jest więc nie tylko niemoralne (sięganie po przemoc w warunkach demokracji, nawet oligarchizującej się i koślawej, jak u nas, jest zawsze niemoralne) ale i po prostu głupie politycznie. Zaciemnia bowiem obraz sytuacji i kanalizuje napięcia polityczno-społeczne w najbezpieczniejszej z punktu widzenia establishmentu formie.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości powinni przepracować sumiennie powyższe kwestie. Oczywiście, o ile naprawdę chcą wyborczego zwycięstwa, a nie, tak jak generał Chłopicki w czasie Powstania Listopadowego, „setnie się wykropić”, by po raz kolejny bohatersko lec pod wrażą przemocą…
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 0:01 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

52
... to nie młodzi radykalni lewicowcy ze squotów są podporą systemu IIIRP ... To zapewne dzielni "bochateży" oblegający budynek. To po squatach radykalni lewicowcy tylko siedzą, czy na ten czas pozostali "inni" gdzieś migrowali ? Ta sytuacja o tyle nie zaciemnia, co pokazuje nieudolność służb prewencyjnych jak i organizatorów, którzy nie podźwignęli problemu.

... poziom gniewu i odrzucenia systemu wśród młodych ludzi, zwłaszcza z warstw nieuprzywilejowanych społecznie, ewidentnie rośni ... Rośnie jak i rosło wcześniej. Skanalizować to mogą pobliskie ścieki przy jej użyciu w ten sposób. Wyeliminować czynnik powodujący ową frustrację i agresję lub wymiernie przyczynić się do podniesienia stopy życiowej, to chyba zadanie przerastające frakcje opozycyjne.

PiS i RN to siły skrajnie wzajemnie znoszące się i to już wiadomo od dłuższego czasu, choć nie było to tak oczywiste. Jednym z drugimi nie po drodze. Może i kiedyś PiS chciał ale RN na pewno dziś nie chce.

PiS natomiast "odrabia lekcje", smoleńskie. I chyba na tym poprzestanie.

Znowu będą dzielić w sondażach co - kto ugrał, nie biorąc pod uwagę oczywiście tych, którzy mają głęboko w "D" zarówno tych przy sterze i tych czepiających się burty. Takie tam, parę milionów Polaków ...
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 0:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

54
Abesnai pisze:To może dla urozmaicenia teraz "zgrilowali" wóz Polsatu ... No rewelacja, po prostu, rewelacja. Albo nie, może podobnie jak w przypadku tęczy, tutaj cytuję fragment wypowiedzi z netu: Tęcza spaliła się sama a zanim to zrobiła zaatakowała Narodowców!. Najwidoczniej samochód nie powinien być zaparkowany w tamtym miejscu. Może łamał przepisy, nigdy nie wiadomo. Te drzewo podczas "oblężenia" squatu definitywnie nie powinno tam rosnąć, trzeba było je przesadzić. Wiadomo, że tylko w ten sposób dzielny "narodowiec" nabędzie kolejny stopień sprawności w byciu "polskim patriotom". Ponadto, co to za"menszczyzna" co to własnoręcznie drzewa nie posadzi ... przesadzi.
A czy ja twierdzę ze to rewelacja? ;) A o squotersów się nie martw, jedni i dródzy pewnie nie jeden raz se mordę obijali, jedni i dródzy są młodymi głąbami więc będą mieli co przezywać, a co to za młody buntownik co nikomu nie przywali i czasem sam nie oberwie? Wkońcu nikt nie zginoł tylko się kamieniami obrzucili. Takie zycie ;)
Niema tez co robić wokół tego wielkiej tragedi i nadawać niewiadomo jakie przesłanie. Celem marszu napewno nie było robienie zadym, ale znależli się tacy co jej szukali.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 0:47 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

55
Viki, oglądam. No ale co ... Tymi butelkami to Policja rzucała ? o.O No chyba nie. Widać wyłapywali rzucających z tłumu lub w kominiarkach (ciężko orzec, jakie kryterium obrali), no ale metody godne MO: łapać wszystkich, później się wyselekcjonuje. Nie widać, żeby tam kogo pałowali. Tego chłopaka, mam nadzieję, że zanieśli w kierunku najbliższej karetki pogotowia lub stacji medycznej.
Moment, w jakich okolicznościach nakręcono ten materiał ?
No nie, to zdecydowanie wygląda tak, jakby po prostu ten kto bliżej, to go hyc i na stronę. Ta parka raczej nie sprawiała wrażenia, co by wcześniej szarżowała na gmach ambasady bądź udzielała się w zadymie pod squatem. Weźmy też z drugiej strony pod uwagę, że w takich okolicznościach gdzie mundurowi dostali sygnał o zamieszkach nikt nie będzie prosił: grzecznie proszę z nami. Natomiast zwijanie przygodnych interesantów przez nich, to już jakiś absurd. To raczej nie ma działalności "uspokajającej". Tak na marginesie, podekscytowany reporter z dramatyzmem w głosie mówi "w życiu czegoś takiego nie widziałem", to w takim razie mało w życiu jeszcze widział. Choć ciężko w takich chwilach zachować obojętność obserwują takie sceny, zwłaszcza jak ktoś ci kabel od mikrofonu odłącza. Widać nie był jeszcze świadkiem, jak "patrioci" leją reporterów i niszczą sprzęt.

I ten materiał jest kolejnym powodem dla którego nie wybrałbym się na tego typu marsz. Nie chciałbym stać się potencjalnym celem dla nadgorliwych funkcjonariuszy (ze zmiennym współczynnikiem ilorazu inteligencji jak widać) dzięki grupom idiotów demolującym miasto.
Conan Barbarzynca pisze:
Abesnai pisze:To może dla urozmaicenia teraz "zgrilowali" wóz Polsatu ... No rewelacja, po prostu, rewelacja. Albo nie, może podobnie jak w przypadku tęczy, tutaj cytuję fragment wypowiedzi z netu: Tęcza spaliła się sama a zanim to zrobiła zaatakowała Narodowców!. Najwidoczniej samochód nie powinien być zaparkowany w tamtym miejscu. Może łamał przepisy, nigdy nie wiadomo. Te drzewo podczas "oblężenia" squatu definitywnie nie powinno tam rosnąć, trzeba było je przesadzić. Wiadomo, że tylko w ten sposób dzielny "narodowiec" nabędzie kolejny stopień sprawności w byciu "polskim patriotom". Ponadto, co to za"menszczyzna" co to własnoręcznie drzewa nie posadzi ... przesadzi.
A czy ja twierdzę ze to rewelacja? ;) A o squotersów się nie martw, jedni i dródzy pewnie nie jeden raz se mordę obijali, jedni i dródzy są młodymi głąbami więc będą mieli co przezywać, a co to za młody buntownik co nikomu nie przywali i czasem sam nie oberwie? Wkońcu nikt nie zginoł tylko się kamieniami obrzucili. Takie zycie ;)
Niema tez co robić wokół tego wielkiej tragedi i nadawać niewiadomo jakie przesłanie. Celem marszu napewno nie było robienie zadym, ale znależli się tacy co jej szukali.
Rosjanie mogą być całkowicie odmiennego zdania ;)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 1:00 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

56
Abesnai pisze:Rosjanie mogą być całkowicie odmiennego zdania ;)
Tu to moim zdaniem d...py dała policja, niepotrafią placówki dyplomatycznej ochronić?
Weż pod uwagę ze podobno kilkanaście procent Polaków myśli ze Ruscy zestrzelili tupolewa, a nastroje starszych przelewają się na młodych, wiadomo ze dziadek nie będzie biegał z petardami, ale wnusio juz tak ;)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 1:10 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

57
A co to, przepraszam, Rosjan interesuje ? Szczytem kretynizmu było samo zaatakowanie "znienawidzonej" ambasady.
Właśnie, może teraz ich grzecznie poprosimy o zwrot wraku samolotu ...
Daj spokój Conan, to będzie miało swoje dyplomatyczne reperkusje.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 1:15 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

58
Abesnai pisze:A co to, przepraszam, Rosjan interesuje ? Szczytem kretynizmu było samo zaatakowanie "znienawidzonej" ambasady.
Właśnie, może teraz ich grzecznie poprosimy o zwrot wraku samolotu ...
Daj spokój Conan, to będzie miało swoje dyplomatyczne reperkusje.
A myślisz ze w Rosji to niema chuliganów? Tylko ze tam by nie dopuścili do czegoś takiego ;)
Zresztą ten Polski rząd to jest tak sprawny dyplomatycznie ze szkoda gadać... ja nie kupuje takich bajek Wilku, jak jest interes to się wybacza wszystko, a jak się szuka zaczepki to kazdy powód dobry, tak jest w polityce.

Potem powiedzą-"to przez tych nacjonalistów"- a i bez nich stosunki Polsko-Rosyjskie były takie sobie ;)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 1:25 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

59
Nie, nie patrz na to jak na jakiś dowód, każda strona konfliktu przedstawi ze swojego punktu widzenia, pomijając kto kogo, zobacz chaotyczność działania policji, dla mnie to masakra po prostu, bo celowe to chyba nie jest?
Zobacz fotki, które wstawiłam w gawrze, wszyscy robią co chcą, wtedy kiedy policja może, nie działa, a kiedy jest za późno to lament.

A tak na marginesie, kiedy marsz się zaczynał pokazywali tysiące młodych, starych, dzieci z flagami głownie, po rozróbach to wszystko zniknęło, wszędzie widać tylko jakieś bojówki, kiboli, chuliganerię, ta ogromna wielotysięczna rzesza Polaków już się nie liczy...
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 1:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Jednego Święta Niepodległości obchody, pochody, marsze i uroczystości.

60
Ale Viki, tak jest ze wszystkim ... Prasa i telewizja daje ludziom to, co zapewnia największą oglądalność. Z jednej idzie materiał o aktach przemocy i wandalizmu a z drugiej pokazywane są właśnie tego typu incydenty z policją w tle. Zależne, niezależne, to wszystko zbiera się na cały, zróżnicowany obraz sytuacji. Tej samej od kilku lat. Po co im dostarczono pretekstu ? Nie będzie przesłanek ku filmowaniu zajść bo ich po prostu nie będzie, to materiał nie powstanie a media skupią się na ukazaniu właśnie tej wielotysięcznej rzeszy. Takich atrakcji nie zapewniły im póki co marsze prezydenckie i już tutaj różnica się uwydatnia, bo wiadomo, że w tym drugim zgromadził się odsetek średnio zadowolonych z rządu Polaków. To już widać również jest przyczyna do skierowania uwagi mainstreamowych mediów na różnego typu ekscesy. Poszczególni agresywni idioci, bo naprawdę trudno ich inaczej nazwać, dają ku temu powód. Tak to już jest, że często mniejszość daje świadectwo o większości. Trzeba mieć tego typu świadomość uczestnicząc chociażby w takim marszu, napomknąłem gdzieś o tym wcześniej. Że będzie się na celowniku reportera a ten skieruje obiektyw swojego aparatu zawsze w to miejsce, gdzie coś się dzieje. I pozostają smutne refleksje z poczuciem niesłusznego, niesprawiedliwego i wybiórczego traktowania ogółu. Po cholerę, za przeproszeniem, chociażby używano środków pirotechnicznych, kiedy było wiadomo o ich zakazie użyci ? Ulice stolicy to nie stadion. Już samo to wystarczyło.

Poniższy materiał zawiera wywiad z osobą bezpośrednio uczestniczącą w zamieszkach:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 05281.html

Reporter: Widziałem lecącą butelkę z benzyną ...
itd.
Sporo bez komentarza, byliśmy przygotowani, byliśmy gotowi.
Dlaczego ... ?
Ciężko więc jest również zarzucić mediom całkowity brak obiektywizmu w ocenie sytuacji.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 1:59 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Wróć do „O Tobie Polsko”

cron