Re: Teorie o powstaniu człowieka.

1
Powstanie człowieka na Ziemi, mimo doskonalszych mózgów człowieczych, mimo doskonałych technologii ciągle pozostaje zagadką.
Wiele teorii mamy na ten temat, ale króluje Darwinowska i kreacjonistyczna teoria pochodzenia człowieka, one są ogólnie najlepiej znane, ale istnieją jeszcze inne.
Porozmawiajmy jak widzimy powstanie człowieka, jaką preferujemy teorię?

Mnie nurtuje pytanie: Czy jesteśmy sami? Czy życie na Ziemi jest wyjątkowe? Czy jest drugie podobne w naszej Galaktyce, a może
choćby we Wszechświcie? Może zostało przeniesione z innej planety?
Co Wy o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 01 lut 2012, 11:05 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

2
jest w naszym wszechświecie ponad 200 tys planet z istotami podobnymi do ludzi lub bardzo podobnymi.
Ta forma przybyła z poza ziemi na ziemie i nie została stworzona ale wszczepiona, dopasowana do ziemskiej rzeczywistości z pewną modyfikacją genetyczną.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2012, 13:49 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

3
Ja?! pisze:jest w naszym wszechświecie ponad 200 tys planet z istotami podobnymi do ludzi lub bardzo podobnymi.
Ta forma przybyła z poza ziemi na ziemie i nie została stworzona ale wszczepiona, dopasowana do ziemskiej rzeczywistości z pewną modyfikacją genetyczną.
Myślisz o naszej ziemskiej cywilizacji, że przyszła z poza Ziemi?
Rozumiem o modyfikacji, ale co, kogo modyfikowano?
Proszę jaśniej, jeśli mogę prosić.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2012, 16:26 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

5
Homo erektus kojarzy sie najczęściej z Pithecanthropusem.
To od niego zaczęto, czy jeszcze wcześniej i kto tego dokonał?
Dopytuję, bo to jakby wyjaśnia luki w TE, a właściwie wyjaśnia ogromny przeskok cech ludzkich.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2012, 22:49 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

8
Dzięki, poczytam, ale jaką ma społeczeństwo pewność, że nie jest to opisana fantazja autora na jakiś niewielu przetrwanych legendach?
Czemu ludzie nauki nie podjęli tego wątku?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2012, 9:59 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

9
Ten temat już jest.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2012, 10:19 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

10
Angelika pisze:Dzięki, poczytam, ale jaką ma społeczeństwo pewność, że nie jest to opisana fantazja autora na jakiś niewielu przetrwanych legendach?
Czemu ludzie nauki nie podjęli tego wątku?
Społeczeństwo nie ma żadnej pewności, pewność mają jednostki.
Legendy są zbajkowioną formą przekazywania prawdy o tym co było.
Ludzie nauki podjęli ten wątek, autor tych książek jest naukowcem.

soulblue - faktycznie temat już jest ale tak zaśmiecony że zniechęca do szukania w nim informacji, a poza tym potrafisz go znaleźć ?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2012, 17:18 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

12
Co do powstania człowieka. Jak to się stało, że zwierzęta są tak dostosowane do warunków. Pszczoły mają sprecyzowaną i genialną technicznie architekturę. Plastry są w kształcie idealnie zajmującym niewykorzystaną przestrzeń między kołami. Niektóre gatunki przechodzą w stan hibernacji by przetrwać brak pożywienia w trakcie mrozu...Same to obmyśliły i dostosowały organizm? świat jest tak przemyślany, że trudno nie dopatrywać się w nim czyjegoś umysłu.

Ale nie potrafimy ogarnąć rozumem jak możemy istnieć. To coś nie do pojęcia. Bo coś co nas stworzyło...ja wierzę, że to był projekt lepiej rozwiniętych istot. Kosmitów jak ktoś lubi określenia sf. Eksperyment naukowy. Teorii jest wiele jesli chodzi o korzyści jakie miało to przynieść tym istotom. Jednak one też muszą mieć jakieś zródło istnienia. Jesliby było prawdą, że zaszła ingerencja, a starożytni wiedzieli tyle o kosmosie, architekturze i prądzie..tak o prądzie (i mogę ten temat pogłębić żeby nie być gołosłowna), że nie musiało istnieć zrodlo tych informacji. Nawet w Afryce odnaleziono prymitywne plemiona zyjace w szalasach z patyków świadome układu słonecznego. Podobne historie słyszał Kolumb kiedy edukował pierwotne ludy o tym iż ziemia jest płaska podczas gdy te twierdziły, że okrągła.


Z kąd więc wyciągam wniosek, że te kultury miały styczność z pozaziemskimi istotami. A więc szukałabym odpowiedzi w takich miejscach jak Egipt. Istoty te to według mnie ''bogowie''. Oto co znalazłam:

Wszystko stało się przez Serce (eg. jab, hati) i wszystko stało się przez Język (eg. neś), które są przejawami Atuma. W rzeczywistości jednak wszystko jest największym i najpotężniejszym PTAHEM, który użyczył swej mocy wszystkim bogom i ich ka przez Serce, w którym Horus jest przejawem Ptaha i przez Język, w którym Thot jest przejawem Ptaha. W ten sposób Ptah włada jako Serce i Język każdym członkiem i zgodnie z tym jest obecny w każdym ciele i w ustach wszystkich bogów, wszystkich ludzi, wszystkich zwierząt i w ogóle wszystkiego, co istnieje (...). I w ten sposób rodzi się wszelka praca: chwytanie rąk, kroczenie nóg, ruch wszelkich członków - wszystko to posłuszne jest rozkazowi, który pomyślało Serce, a wypowiedział Język. Z tej przyczyny mówią o Ptahu: Ten, który Stworzył Wszechbyt, Ten, który Powołał Bogów do Istnienia. On jest bowiem Tym, który wyemanował bogów. A wszystkie dobre rzeczy: pożywienie, produkty, ofiary dla bogów i wszystko, co istnieje, jest jego cząstkami. Ptah (...) uczynił wizerunki bogów zgodne z ich pragnieniami, tak aby mogli w nie wstąpić. A zrobione są one ze wszystkich gatunków drzewa, kamienia, gliny i wszelkiego innego tworzywa, w JAKIM MOŻE PRZEJAWIAĆ SIĘ PTAH.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 18:27 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

14
Pochodzi. Ewolucja zaczynała się od czegos podobnego do malpy, az nagle dziura w histori .Niewyobrażalny skok ewolucyjny i niemal odrazu technologia, ubrania, nauka, piramidy...ja tlumacze to ingerencja istot z innych planet. Temat obszerny. Moze tez od poczatku bylismy zaprojektowani i modyfikowani. Teorii na ten temat jest wiele tak jak i książek. Link do strony z artykułem z, którego wzięłam cytat:
http://adept.vel.pl/Strony/Ptah.html
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 18:36 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

17
Uwazajcie na to co mowi wiekszosc tych niby oswieconych i im podobnych.. 90% to propaganda zeby odwrocic uwage od tego co jest naprawde wazne.. Istoty z innych planet istnieja, tego nie mozna negowac w zaden sposob.. Jest wiele swiatow w ktorych toczy sie zycie, czy to mniejsze czy wieksze.. Jedne sa zle, jedne dobre.. Kazde planety sa prowadzone wedlug roznych zasad.. Tak jak na ziemi przykladowo mamy Islam, Judaizm.. Nie mozna jednak zapominac ze te istoty tez zostaly stworzone, one nie maja jako takiej mocy kreacji.. Nawet jesli klonuja, steruja w jakis sposob materialem genetycznym.. To tak czy inaczej, materie stworzyl Allah, stworzyciel, kreator.. Rozumiecie o co mi chodzi? Ewolucja istniala zawsze, w calym wrzechswiecie.. Nie chodzi tylko o ewolucje fizyczna.. Ahh to wszystkio jest zbyt skomplikowane zeby wyjasnic o co mi chodzi w jednym poscie heh.. Jak dam rade to napisze potem dokladniej..
Ostatnio zmieniony 02 sty 2013, 14:48 przez Omega, łącznie zmieniany 1 raz.
La Ilaha Illa Allah!

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

18
każda religia twierdzi że to ich Bóg stworzył materie - Allah, Jahwe, Vishnu, i cholera. wie ile tych bogów jest jeszcze.
Żaden z tych bogów nie stworzył materii.
Niewielu pomyślało o matce ziemi że jest ona siłą stwórczą która jest też potężnym duchem i nie wtrąca sie w wojny religijne które mamy obecnie i nie tworzyła na ziemi religii.
Mądry kreator gdyby chciał coś zmienić w religii, zmieniłby tą pierwotną niż chciałby tworzyć kolejną gdzieś indziej bo wiedziałby że może być między nimi konflikt jak to ma miejsce obecnie między Allahem a Jahwe.
Przypomne że każdy kosmita miał możliwość tworzenia releigii na ziemi a Jahwe był kosmitą, Vishnu także i wielu innych. Taki Ra uwielbiał gdy go podziwiali, stworzył wielki Babilon, żaden z nich nie był doskonały, były też wojny między nimi, teraz sie to przemiosło na wojny religijne. Na razie na forach i oby na tym sie skończyło.
To nie nasza wojna, ale kosmitów i innych oszołomów którzy chcieli manipulować ludźmi i ich pouczać jak muszą żyć.

DOPUKI BYŁA JEDNA WIARA W JEDNĄ ZIEMIE BYŁ POKÓJ I SZCZĘŚCIE LUDZI bo ludzie byli jedną rodziną, obecnie każdy wrogiem.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 1:08 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

20
Mahi pisze:Powstanie człowieka na Ziemi, mimo doskonalszych mózgów człowieczych, mimo doskonałych technologii ciągle pozostaje zagadką.
Wiele teorii mamy na ten temat, ale króluje Darwinowska i kreacjonistyczna teoria pochodzenia człowieka, one są ogólnie najlepiej znane, ale istnieją jeszcze inne.
Porozmawiajmy jak widzimy powstanie człowieka, jaką preferujemy teorię?

Mnie nurtuje pytanie: Czy jesteśmy sami? Czy życie na Ziemi jest wyjątkowe? Czy jest drugie podobne w naszej Galaktyce, a może
choćby we Wszechświcie? Może zostało przeniesione z innej planety?
Co Wy o tym myślicie?
Ludzie pochodzą od małpy. Albo od małpoludów. Małpoludy mnożyły się, a przetrwały te osobniki lepiej dostosowane czyli bardziej mądre, wredne i chamskie. W drodze ewolucji geny takich osobników zostały zachowane i z tego powstał nowy gatunek: CZŁOWIEK.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2013, 13:34 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

22
Fajny temat :) Ja tam w nic nie wierzę ale oficjalne teorie to obrazają ludzką inteligencję, coś musiało zaingerować w ewolucje na ziemi i bynajmiej niemam tu na myśli jakiś przypadkowych sił natury, bo gdyby tak było to był by to absolutny cud nad cudami, tak wielki ze chyba az bym uwierzył w Boga i to takiego przez bardzo duze B :D
Ja?! pisze:Niewielu pomyślało o matce ziemi że jest ona siłą stwórczą która jest też potężnym duchem i nie wtrąca sie w wojny religijne które mamy obecnie i nie tworzyła na ziemi religii.
Tak ogólnie to masz rację, ale i z Matki Ziemi mozna zrobić wyimaginowaną "wielką cipe" której trzeba się kłaniać, tak było w dawnych czasach a i teraz tacy bywają, czyli ten sam religijny duch tylko inny obiekt kultu zamiast Allachów i Jahwów ;)
Ja?! pisze:Przypomne że każdy kosmita miał możliwość tworzenia releigii na ziemi a Jahwe był kosmitą, Vishnu także i wielu innych. Taki Ra uwielbiał gdy go podziwiali, stworzył wielki Babilon, żaden z nich nie był doskonały, były też wojny między nimi, teraz sie to przemiosło na wojny religijne.
Jeśli prawdą jest ze przybyli tu kiedyś kosmici to zapewne było ich kilku, ale prawda jest taka ze do obecnej sytuacji wystarczył by jeden, a cała reszta to juz tylko ludzka wyobrażnia, w kazdym pokoleniu trafiają się rózni nawiedzeńcy, wystarczy ze trafią na podatny grunt, pierwszy ufal mógł tylko stworzyć pewien wzorzec a ludzie za nim podązają niekoniecznie małpując w 100% ;) Weżmy choćby taki Islam i Machometa, nic nie wskazuje na ingerencje jakiś "kosmicznych potęg" przy powstawaniu tej religi.
Ja?! pisze:To nie nasza wojna, ale kosmitów i innych oszołomów którzy chcieli manipulować ludźmi i ich pouczać jak muszą żyć.
Dokładnie, zresztą w Polsce jest to szczególnie widoczne, połowa ludzi niegłosuje, część głosujących robi to dla faktu, a grupki oszołomów (PO-PIS) robią co mogą aby wciągnąć innych w swój durny konflikt, ot bezrozumni powielacze negatywnych schematów ;) I dłurzej zyje przestaje nawet wierzyć w "legendarną" głupotę tego narodu, a im mniej w coś wierzę tym muj wzrok się wyostrza :D
Ostatnio zmieniony 31 sty 2013, 22:37 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

23
gdyby to był jeden kosmita to nie byłoby tyle kultu bogów oraz konfliktów między ich wyznawcami. Ale konflikt istniał także między tymi kosmitami bogami bo części z nich zależało na tym by ludzie w nich wierzyli, jest to świetne uczucie które dodaje sił do działania, lepsze od narkotyku.

Ludzie w sporej części są kosmitami stworzonymi na obraz i podobieństwo tych kosmitów.
Spójrz w lustro a dowiesz sie jak wyglądali, tylko kolor włosów był biały lub włosów nie było wogóle na ich białym ciele. Rasa aryjska to ich pokolenie przybyłe z atlantydy zmieszane z ludźmi. Opanowali europe aż po rosje. Z nich są słowianie, germanie, anglicy i inne białe rasy europy zwłaszcza europy pułnocnej.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2013, 22:51 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

24
Ja?! pisze:gdyby to był jeden kosmita to nie byłoby tyle kultu bogów oraz konfliktów między ich wyznawcami. Ale konflikt istniał także między tymi kosmitami bogami bo części z nich zależało na tym by ludzie w nich wierzyli, jest to świetne uczucie które dodaje sił do działania, lepsze od narkotyku.

Ludzie w sporej części są kosmitami stworzonymi na obraz i podobieństwo tych kosmitów.
Spójrz w lustro a dowiesz sie jak wyglądali, tylko kolor włosów był biały lub włosów nie było wogóle na ich białym ciele. Rasa aryjska to ich pokolenie przybyłe z atlantydy zmieszane z ludźmi. Opanowali europe aż po rosje. Z nich są słowianie, germanie, anglicy i inne białe rasy europy zwłaszcza europy pułnocnej.
Wiadomo ze takich istot mogło być kilka, zreesztą jest to bardziej prawdopodobne niz pojedyńczy osobnik jak juz wcześniej pisałem, chodzi mi natomiast o to ze nie było to niezbędne do powstania takiej mnogości kultów, nawet jeden by wystarczył, a skoro ludzie są do owych istot podobni, to tym bardziej znajdą się tacy co zapragną tego "świetnego uczucia", bez konieczności interwencji z "góry". Wystarczyo ze stary ufal odszedł albo zmarł, na początku pewnie pamięć o jego mocy była silna więc był spokój, ale z czasem ludzie zaczeli wątpić, ktoś zrozumiał ze jest zdany na siebię i wymyślił jakiegoś nowego boga, ktoś inny zrobił to samo... itd.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2013, 23:11 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

25
dokładnie tak to sie odbywało. Z tym że ci starzy bogowie musieli wrócić na ziemi gdyż zrobili sobie z nią negatywną karme. A jak wiadomo karma wiąże silniej niż małżeństwo. Stąd Jezus i inni.
Tak naprawde Jezus jako ówczesny stary kosmita był synem i księciem władcy planety z której przybyli kosmici bogowie.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2013, 23:17 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

26
1. do powstania człowieka potrzebne są 3 siły :)
2. wystarczy informacja genetyczna by "stworzyć" żywą istotę ( tu można sprecyzować bardzo konkretnie uproszczony skrót)
3. znajomość nauki nie wystarczy

do czego nam jeszcze inne "obiekty" z odległych galaktyk, jeśli nie potrafimy zrozumieć tego, co już mamy, jeśli nie korzystamy z narzędzi, które posiadamy, jeśli patrzymy i nie widzimy, słuchamy i nie słyszymy, mówimy o miłości i nie wiemy czym ona w swej istocie?
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 20:52 przez harden, łącznie zmieniany 1 raz.
*Wiara jest połączeniem iskier, a wiedza jest siłą egoistycznego pragnienia, ponad którym pragniemy zbudować nasze połączenie.*

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

27
Naprędce stworzyłem własną teorię (zalatuje sci-fi):
Jesteśmy zbiorem cząsteczek przemierzajacych niezmierzoną przestrzeń w kosmosie od czasu Big Bang. Posiadamy atrybut pierwotnej inteligencji w postaci nieskończonego istnienia.
Przemierzając wszechświaty napotykamy na różne planety, gwiazdy i "płaszczyzny". W pierwotnym stanie "puści", zbieramy bezpośrednio doświadczenia przybierając formay materialne odpowiednie dla danej "rzeczywistości", gdyż istnienie które nie może być doświadczane jest wręcz koszmarem. Jeżeli któraś rzeczywistość nas zaciekawi, nie posiadamy informacji na temat istnienia w danej płaszczyźnie, szukamy sposobu na spędzenie określonej ilości czasu w danym systemie. Ziemia udostępnia różne nośniki w zależności od stopnia zdobytych przez nas doświadczeń - minerały, rośliny, zwierzęta, ludzie ... maszyny? Na poziomie testów co do naszych upodobań ( tak- nie ) wybieramy sobie określone istnienie, nie tracąc swojej formy, ale nawiązując bezpośrednią łączność nad określonym ciałem materialnym. U kresu istnienia danego ciała materialnego powracamy do naturalnego stanu, decydując się na dalsze przemierzanie kosmosu, lub na kolejne wcielenie na Ziemi, gdyż nam się ono spodobało w sensie pozytywnym lub negatywnym.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 19:46 przez lukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Teorie o powstaniu człowieka.

28
lukasz pisze:Naprędce stworzyłem własną teorię (zalatuje sci-fi):
Jesteśmy zbiorem cząsteczek przemierzajacych niezmierzoną przestrzeń w kosmosie od czasu Big Bang. Posiadamy atrybut pierwotnej inteligencji w postaci nieskończonego istnienia.
Przemierzając wszechświaty napotykamy na różne planety, gwiazdy i "płaszczyzny". W pierwotnym stanie "puści", zbieramy bezpośrednio doświadczenia przybierając formay materialne odpowiednie dla danej "rzeczywistości", gdyż istnienie które nie może być doświadczane jest wręcz koszmarem. Jeżeli któraś rzeczywistość nas zaciekawi, nie posiadamy informacji na temat istnienia w danej płaszczyźnie, szukamy sposobu na spędzenie określonej ilości czasu w danym systemie. Ziemia udostępnia różne nośniki w zależności od stopnia zdobytych przez nas doświadczeń - minerały, rośliny, zwierzęta, ludzie ... maszyny? Na poziomie testów co do naszych upodobań ( tak- nie ) wybieramy sobie określone istnienie, nie tracąc swojej formy, ale nawiązując bezpośrednią łączność nad określonym ciałem materialnym. U kresu istnienia danego ciała materialnego powracamy do naturalnego stanu, decydując się na dalsze przemierzanie kosmosu, lub na kolejne wcielenie na Ziemi, gdyż nam się ono spodobało w sensie pozytywnym lub negatywnym.
podoba mi sie , postarałes sie dać coś ;)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 20:09 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oko Ballora”

cron