Re: Manuskrypt Voynicha.

1
[youtube][/youtube]

Jedna z najbardziej zagadkowych ksiąg świata.
Czy to zawierająca badania naukowe wyprzedzające epokę, czy znowu forma fantastyki, zawierająca bliżej nieokreślone treści sporządzone w celach czysto zarobkowych i tak aby nadać jej aurę tajemniczości, manuskrypt po dziś dzień wzbudza wiele kontrowersji.
Sądzę jednak, że bez względu na cel powstania pobudza wyobraźnię i stanowi grunt ku kolejnym pytaniom oraz hipotezom.

Czym jest, bądź czym mógłby się okazać manuskrypt Voynicha ?
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2014, 22:07 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Manuskrypt Voynicha.

2
Ówczesny Tolkien? :D

Czytałam gdzieś ostatnio, że jakiś lingwista miał złamać część kodu. I tym sposobem dotarł do kilku słów wymienianych w tekście, a są to: jałowiec, dziurawiec, byk, kolendra, chaber, Chiron (występujący w mitologii centaur), czarnuszka, szafran i bawełna.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 11:02 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Manuskrypt Voynicha.

3
Być może właśnie ktoś to stworzył żeby inny miał zagadkę :P
Jakiś mnich mógł się nudzić i wymyślił jak zarobić, stworzyć księgę pełną bazgrołów i dziwnych obrazów i sprzedać jako księgę która posiada przepis np. na wieczne życie :P
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 21:29 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Manuskrypt Voynicha.

4
Vakaru pisze:Czytałam gdzieś ostatnio, że jakiś lingwista miał złamać część kodu. I tym sposobem dotarł do kilku słów wymienianych w tekście, a są to: jałowiec, dziurawiec, byk, kolendra, chaber, Chiron (występujący w mitologii centaur), czarnuszka, szafran i bawełna.
To jakiś przepis będzie :/ . Voynich gotuje :rotfl1: ?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 21:48 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Manuskrypt Voynicha.

7
voltaren pisze:A badano wiek tego, np. metodą węglową?
Mam wrażenie, że to chyba jedna z pierwszych czynności w przypadku znalezisk, które wyglądają na zabytkowe.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 18:14 przez Vakaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Manuskrypt Voynicha.

8
Vakaru pisze:Ówczesny Tolkien? :D

Czytałam gdzieś ostatnio, że jakiś lingwista miał złamać część kodu. I tym sposobem dotarł do kilku słów wymienianych w tekście, a są to: jałowiec, dziurawiec, byk, kolendra, chaber, Chiron (występujący w mitologii centaur), czarnuszka, szafran i bawełna.
Chodzi o fińskiego wizjonera Veikko Latvala, który to dzięki "mocy boskiej" nabył umiejętność rozszyfrowywania symboli fal dźwiękowych i sylab wokalnych, w jakich to podobno jest sporządzona ? ;D
Na "botaniczne proroctwo" ma się składać opis ponad szesnastu tysięcy roślin :)
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oko Ballora”

cron