Re: Języki obce

1
Otwieram ten temat, bo widze, że go tu jeszcze nie ma. Chciałabym, żeby każdy, kto ma jakieś problemy językowe, tutaj sie zgłaszał i przedstawiał swój problem...a my spróbujemy pomóc....tzn. ja niestety mogę tylko udzielić pomocy w języku niemieckim no i może rosyjskim :-) ale z pewnością są tu na tym forum użytkownicy, którzy bardzo dobrze znają inne języki??? Mam nadzieję, że wam ten wątek się spodoba!!! :-)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 11:07 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Języki obce

3
Lidka pisze:O, tak, dzięki za pomysł! :calus:

Zgłaszam swój akces z francuskim.
To znaczy..... :szczena: :ahah:
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 14:52 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Języki obce

4
Jatagan pisze:
Lidka pisze:O, tak, dzięki za pomysł! :calus:

Zgłaszam swój akces z francuskim.
To znaczy..... :szczena: :ahah:
No, na pewno nie z kluczem francuskim...:ahaha:

Z językiem, takim, w jakim się MÓWI :ahah: we Francji, Belgii, Kanadzie, północnej Afryce i czort wie, gdzie jeszcze (we wszystkich dawnych koloniach francuskich)... C'est clair?... ;)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 15:00 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Języki obce

6
Lidka pisze:
Jatagan pisze:
Lidka pisze:O, tak, dzięki za pomysł! :calus:

Zgłaszam swój akces z francuskim.
To znaczy..... :szczena: :ahah:
No, na pewno nie z kluczem francuskim...:ahaha:

Z językiem, takim, w jakim się MÓWI :ahah: we Francji, Belgii, Kanadzie, północnej Afryce i czort wie, gdzie jeszcze (we wszystkich dawnych koloniach francuskich)... C'est clair?... ;)
Ja uże poniał... ale głodnemu chleb na mysli... :ahah:
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 17:16 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Języki obce

10
Ja też waty nie jadam... :)?

A takie ciastko francuskie z owocem w środku, może być? :muffins:

(a jak nie, to wracam do klucza francuskiego i Ci nim pogrożę!... :r: a propos, po francusku on nazywa się... angielski...:ahah:)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 19:54 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Języki obce

11
apropos kluczy... Francuzi podobno zjadaja "żabki"...
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 20:52 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Języki obce

18
gorczyca pisze:ja niestety nie :-) chociaz slyszalam, ze jest troche podobny do niemieckiego :-)
W życiu! Grupa języków ugrofińskich jest niepodobna do niczego...Fiński i węgierski to jest dopiero jazda...choć węgierski bardzo ładny jest. Ale fiński już nie.
To chyba inne skandynawskie masz na myśli- one są też w grupie germańskich, w pisowni bywają podobne, ale wymowa jest trochę inna- Szwedzi np. mocno zaciągają tak jakby...dziwnie w ogóle niektórzy z nich akcentują, jakby mieli rzygnąć. Różnica jest jak między polskim a rosyjskim, mniej więcej. Niemcy mają bardziej twardy akcent.
Jak coś, trochę znam szwedzki. Ale głównie w zakresie piosenek '' Ja cię kocham, ty mnie nie, ojejeje, będę płakał, bo nie mogę się z tobą przespać'' :banan::ahah::sex::lzy:
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, 16:37 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Języki obce

19
gorczyca pisze:ja niestety nie :-) chociaz slyszalam, ze jest troche podobny do niemieckiego :-)
Nie jest podobny do niemieckiego.
:łałała:
Do estońskiego jest podobny.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, 21:16 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Języki obce

20
:-) ale mnie przylapaliscie ... widac, ze nie znam tego jezyka, w sumie nigdy nie mialam z nim do czynienia, wiec nie ma sie co dziwic...ale moze mi sie rzeczywiscie ze Szwedzkim pomylilo!!! Nie wazne, dobrze, ze wy sie lepiej znacie, od tego w sumie sa takie fora!
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 9:39 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Języki obce

21
Widze, ze bardzo dobrze znacie jezyki obce, tak ze nie potrzebujecie pomocy??? Albo moze nie piszecie tu nic, bo sa w sumie wakacje??? Tez moze byc. W kazdym badz razie, zeby ten temat nie umarl, pomyslalam, ze opowiem wam smieszny kawal na temat tlumaczenia z polskiego na angielski: No wiec wiecie, jak sie tlumaczy na angielski: "Z gory dziekuje"??? "From mountain thank you". Jezeli nie chcecie, zeby wam sie tez takie cos przydarzylo, to piszcie tutaj i upewniajcie sie, czy prawidlowo napisaliscie dany tekst!!! :-)
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 16:28 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Języki obce

22
gorczyca pisze::-) ale mnie przylapaliscie ... widac, ze nie znam tego jezyka, w sumie nigdy nie mialam z nim do czynienia, wiec nie ma sie co dziwic...ale moze mi sie rzeczywiscie ze Szwedzkim pomylilo!!! Nie wazne, dobrze, ze wy sie lepiej znacie, od tego w sumie sa takie fora!
Nie może pomyliło Ci się , a rzeczywiście Ci się pomyliło.
A ja nie pytam o fiński z chęci porozmawiania o dupie Maryni i huzarach tylko szukam kogoś kto zna fiński.

I nie trzeba być wybitnym językoznawcą aby nie mylić fińskiego ze szwedzkim ( nie Szwedzkim ).
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 21:05 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Języki obce

23
gorczyca pisze:ja niestety nie :-) chociaz slyszalam, ze jest troche podobny do niemieckiego :-)
absolutnie nie, nie jest to język germański! Ugro-fińskie, jak już, a pokrewne są węgierski (ugryjski); ostiacki (wschodnia Syberia); bałtycko-fińskie (fiński i estoński).
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, 8:42 przez Glasisch, łącznie zmieniany 2 razy.
Dies sind die Tage, von denen wir sagen, sie gefallen uns nicht. D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt.

Re: Języki obce

24
oferuję pomoc:
w niemieckim (biegła znajomość, u mnie Muttersparche)
w angielskim, i rosyjskim - dobra (reaktywacja po ponad 30 latach na róznych forach marynistycznych)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, 8:45 przez Glasisch, łącznie zmieniany 1 raz.
Dies sind die Tage, von denen wir sagen, sie gefallen uns nicht. D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt.

Re: Języki obce

26
Grzegorz pisze:
gorczyca pisze::-) ale mnie przylapaliscie ... widac, ze nie znam tego jezyka, w sumie nigdy nie mialam z nim do czynienia, wiec nie ma sie co dziwic...ale moze mi sie rzeczywiscie ze Szwedzkim pomylilo!!! Nie wazne, dobrze, ze wy sie lepiej znacie, od tego w sumie sa takie fora!
Nie może pomyliło Ci się , a rzeczywiście Ci się pomyliło.
A ja nie pytam o fiński z chęci porozmawiania o dupie Maryni i huzarach tylko szukam kogoś kto zna fiński.

I nie trzeba być wybitnym językoznawcą aby nie mylić fińskiego ze szwedzkim ( nie Szwedzkim ).
trzeba się Grzesiu posłużyć przykładem :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, 21:56 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Języki obce

27
znasz japoński??? To jest dla mnie godne podziwu!!!! Wydaje mi się, że to jest najtrudniejszy język na świecie....długo się go uczyłaś??? I czy japoński różni się od chińskiego??? U mnie wprawdzie niemiecki nie jest Muttersprache, ale jak sie żyło 11 lat w Niemczech, to raczej umię się też ten język :-)....a co do rosyjskiego, to właśnie wczoraj wróciłam z Moskwy, gdzie robiłam kurs w Instytucie Puszkina, więc też mogę pomóc, jak ktoś chce....ale raczej widzę, że każdy ma dobre chęci i chce pomóc, ale tak naprawde nikt na razie nie potrzebuje pomocy???? To może ja pierwsza zapytam: Zna ktoś z was bardzo dobrze angielski??? Bo ja wprawdzie też znam, ale tak przeciętnie i chętnie pogawędziłabym sobie z kimś po angielsku, żeby podćwiczyć język????
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2010, 10:47 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Języki obce

28
Oj ja uczę się dopiero japońskiego ale zawszę mogę coś tam pomóc, zostało mi w sumie do nauki słówka jak w każdym innym języku i znaczki ale tak to już mogę w czymś pomóc z resztą tak jak Miranto ( Swoją drogą zaglądał tutaj? Obiecał mi pomóc z tematami... ) :P Japoński różni się od chińskiego na pewno samą wymową. Jest inny akcent, zupełnie przeze mnie nie zrozumiały :P Znaki też się różnią. Ale jakoś nie sprawdzałam dokładnie różnicy między jednym a drugim. Hmm czy najtrudniejszy? Myślę że ludzie tak to postrzegają właśnie przez hiraganę i katakanę i zwroty grzecznościowe. Ja osobiście kocham ten język więc jakoś specjalnie wielkich problemów nie mam :)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2010, 16:53 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poliglota”

cron