Re: Istota zwana koniem

1
Może zaczne od czegoś takiego :)

...Gdy Stwórca zapragnał stworzyc konia ,powiedział do wiatru :''Chcę zrodzic z ciebie istotę ,która byłaby w stanie unieśc na sobie moich czcicieli.Ta istota ma byc kochana przez wszystkich moich poddanych,ale także ma wzbudzac strach we wszystkich,którzy działają wbrew moim przykazaniom ''. I stworzył konia i zawołał do niego :''Stworzyłem ciebie ,niezrównanego.Wszystkie skarby tej ziemi spoczywaja między twoimi oczami....Bedziesz szczęśliwy wszedzie ,na całej ziemi....Bedziesz latac bez skrzydeł,bedziesz zwyciężac bez miecza ... ''

Jest to jeden z licznych ,zachowanych do naszych czasów przekazów proroka Mahometa.Mahomet był nie tylko twórca islamu,lecz także załozycielem hodowli koni czystej krwi arabskiej.Jednak te słowa nie odnoszą sie jedynie do koni arabskich,lecz do każdego konia :)

Początek zaczerpnełam z ksiązki ''Handbuch Pferde''

Jeżeli chodzi o mnie samą -to czar,przypisywany koniom od tysięcy lat ,nie przeminął do dziś :).Na końskim grzbiecie można uciec od trosk dnia codziennego ,znależc się blizej natury.Kontakt z przyrodą sprawia ,że możemy sie poczuc odrobinkę szczęśliwsi ,jakbyśmy blizej nieba ....

Przedstawiam Wam koniki z którymi ja obcuję:

Dżakarta i Jutlandia
Obrazek
konie na łące
Obrazek
Obrazek
Jazda konna stanowi także skuteczną forme terapii dla chorych z różnymi schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego ,a ponadto jest nadzwyczaj odprężająca dla jeźdzca.Efekt ten jest coraz częsciej wykorzystywany przez terapeutów w leczeniu osób niepełnosprawnych ..
Do nas przyjeżdżają dzieci z Ochronki i naprawdę można zauważyc fantastyczną relację między koniem ,a dzieckiem .... Aż się buzia uśmiecha od ucha do ucha widząc radośc w oczach dzieci :)

Moja córka -Kasia -na Juracie :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 11:51 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Istota zwana koniem

2
:4: Oto i debiut Dorcik :brawo:
:dzieki::roza:

Moja córeczka kocha konie :)
Jak podrośnie pewnie zapisze się do jakiegoś klubu ... chyba bo na razie to 1000 pomysłów na minutę ma (8 lat)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 12:00 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Istota zwana koniem

3
A dlaczego Polacy od zawsze kochają konie?

" - Oto, gdy Pan Bóg konia stworzył, przyprowadził go przed ludzi, żeby zaś jego dzieło chwalili. A na brzegu stał Niemiec, jako to się oni wszędy wcisną. Pokazuje tedy Pan Bóg konia i pyta się Niemca : co to jest? A Niemiec na to : Pferd! - Co? - powiada Stwórca - to ty na moje dzieło "pfe" mówisz? A nie będziesz ty za to, plucho, na tym stworzeniu jeździł - a jeśli będziesz, to kiepsko. To rzekłszy, Polakowi konia darował. Oto dlaczego polska jazda najlepsza, a zaś Niemcy, jak poczęli piechotą za Panem Bogiem drałować a przepraszać, tak się na najlepszą piechotę wyrobili. " - Jan Onufry Zagłoba.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 20:11 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Istota zwana koniem

4
...Mnie to trzeba czasami walnac porzadnie w głowę młotkiem :) :stu:
Dziekuje Wam bardzo chłopaki :moj:
Bedzie ,bedzie ciąg dalszy ,tylko chwilowo mój komp się zepsuł ,a tam mam wszystkie zdjecia koni ,a ja lubie cos wpisywac i doczepiac zdjecia :) A jezeli chodzi o konie ,to ja moge tak cały czas ,bez przerwy pisac i wklejac z nimi zdjecia :)
Ale dzieki :)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2010, 20:02 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Istota zwana koniem

5
Od wieków ludzie wizerunek skrzydlatych koni w sztuce i literaturze zwykli uwieczniać :)
Obrazek
Poznaniacy powinni poznać :P

Pegaz, Pegasos, w mitologii greckiej, skrzydlaty koń, potomek Posejdona i Meduzy. Wyskoczył z szyi Meduzy, gdy Perseusz uciął jej głowę. Starożytni wiązali z nim powstanie źródła Hippokrene na Helikonie.
Pegaz przebywał na Olimpie i roznosił pioruny Zeusa. Dosiadał go Apollo. Służył Bellerofontowi, gdy ten wyruszał przeciw Chimerze, i Perseuszowi, ratującemu Andromedę. Uchodził za rumaka Muz. W okresie rzymskim uważany za symbol nieśmiertelności.
W czasach nowożytnych synonim natchnienia poetyckiego, często przedstawiany w sztuce (np. antyczny relief Bellerofont pojący Pegaza - hellenistyczna kopia w Palazzo Spada w Rzymie).

http://portalwiedzy.onet.pl/30476,,,,pegaz,haslo.html
Obrazek
Palazzo Spada Pegasos

Ten uskrzydlony wizerunek zakradł nam się nawet do TVP ;)
Obrazek
Jak i znalazł swe odzwierciedlenie w gwiazdach :)
Obrazek
No i Centaur oczywiście

Centaurowie w mitologii greckiej stanowili plemiędzikich istot o końskich ciałach, lecz z ludzkim torsem i głową w miejsce szyi i głowy końskiej. Zamieszkiwać mieli góry Tesalii, Arkadii i Elidy.
Zasadniczo dzicy, nieokrzesani i niegościnni, z kilkoma wyjątkami (na przykład Chiron).
Potomstwo Kentaurosa, zrodzonego ze związku Iksjona z obrazem z chmur Hery, którą zesłał mu Zeus aby zaspokoić jego żądze.
Pewnego razu odwiedził ich (a konkretnie Chirona) Herakles. Chiron przyjął go goscinnie, bo był miłym i gościnnym centaurem. Herakles poprosił go, aby ten otworzył dzban wina otrzymany od Dionizosa. Chiron tłumaczył mu, że innym centaurom by się to nie spodobało, lecz Herakles przypomniał mu, że Dionizos nakazał otworzyć dzban, kiedy przybędzie Herakles. Chiron dał sie przekonać i otworzył dzban. Jednak zapach wina przyciągnął inne centaury, które zaczęły się gromadzić wokół domu Chirona. Rozpoczęła się walka, w której wygrał Herkules, lecz Chiron został przez niego przypadkowo zabity.

http://www.zgapa.pl/zgapedia/Centaur_%2 ... ia%29.html
Obrazek
Gwiezdny :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2010, 22:42 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Istota zwana koniem

9
Słowo niewypowiedziane
Nie pozostaje niewysłuchane
Pozostaje w oku
W ugięciu brwi
Ruch ręki
Jest wymowniejszy niż słowa ,
Jego echo spoczywa w sercu
Jak drewno wyrzucone przez fale na piasek,
Wygładzone przez czas,
Aż zmurszeje lub na nowo połyskiem zalśni.
Słowo niewypowiedziane
Porusza nas,jak muzyka
Porusza duszę ...
William S.Cohen


Zawsze ten wiersz kojarzy mi się z relacja pomiędzy człowiekiem ,a koniem ...Wzajemna integracja pomiędzy dwiema istotami Czasami zastanawiam się czy ludzie kiedy obserwuje ich na naukach jazdy zdaja sobie sprawę z wysyłanych sygnałów ,na które reaguje otoczenie ,reaguje koń? Niewielu osobom i to jest smutne zaczyna świtac w głowie ,jak niezwykle koń reaguję na mowę ciała człowieka ,mowę ,która dla samego człowieka nieraz pozostaje nieuświadomiona .Jak uwaznymi sa obserwatorami ruchów i gestów ..
Konie rejestrują wszystko ,ale jednej rzeczy nie robią nigdy :nigdy umyślnie nie zwracają się przeciwko człowiekowi ..Wyrachowanie i strategia są niemal całkowicie obce ich naturze -w przeciwieństwie do człowieka
Koń jak wiecie jest to zwierze stadne i zawsze bedzie szukac kontaktu ,nawet z istota obca dla ich gatunku ,natomiast w sytuacji konfliktowej bedzie tak długo,jak to możliwe ,unikać walki z przeciwnikiem.Juz we dwoje jest o wiele bezpieczniej niż samemu .Dla konia wykluczenie ze stada jest równoznaczne z wyrokiem śmierci ...
cdn
a tak sobie rozmawiamy z Dżakartą :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 8:56 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Istota zwana koniem

12
też byłem zaskoczony jak pierwszy raz zobaczyłem. dałem też to samo w swoim wątku jako moją fotkę. myśle że grzechu nie popełniłem wielkiego? :) za różnymi kuniami się rozglądam coraz częściej. parokrotnie widziałem cygańską rikszę [może wóz, jaki pamiętam jeszcze z dzieciństwa] ale za szybko jechałem, nie było kiedy aparatu uruchomić :) ale kiedyś się wezmę....:)

edit

zestaw taki cygański jeździ ulicami Kielc :)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2011, 18:43 przez teddybear, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Istota zwana koniem

19
jak nie wychodzą jak wyszły :D kucyki widać
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013, 19:53 przez Dorti, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić
i przychodzi taki jeden, który nie wie,
że się nie da i on to właśnie robi - Albert Einstein.
"Robię co mogę, a że mało mogę, to mało robię ale bardzo się staram"

Re: Istota zwana koniem

22
"nie poklepuj mała nie poklepuj
przecież nie jest z ciebie znowu taki cud"

lepiej elegantowi poszeptać do uszka - jeśli znajdzie chwilę
uwagi

minęliśmy się wczoraj strasznie odlegle - wyszperam fotkę - może się uwiecznił
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, 13:06 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Istota zwana koniem

24
dziś cieplej, bo konik już bez garniturka :D
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, 21:33 przez Dorti, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić
i przychodzi taki jeden, który nie wie,
że się nie da i on to właśnie robi - Albert Einstein.
"Robię co mogę, a że mało mogę, to mało robię ale bardzo się staram"

Re: Istota zwana koniem

30
tylko się uśmiechać i naśladować :tak: piękne konie

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

coś znalazłam o koniu

Facts You Never Knew
The incredible story of one woman's loyalty to her horse - she spent three hours holding its head above the tide after it got stuck in the mud on a beach in Australia.

A horse gets stuck up to his neck in mud on a beach as the tide rises. His owner, Nicole Graham, who was enjoying an afternoon ride, stayed with him as rescuers struggled for three hours to pull him out. With moments to spare, the 500kg horse, named Astro, was freed with the help of a tractor and harness at Avalon Beach in Geelong, Victoria, Australia.

Pic by Peter Ristevsk
Obrazek
po 3 h udało się konia wyciągnąć i uratować
Ostatnio zmieniony 06 cze 2013, 21:37 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzyniec”

cron