Re: Ile kosztuje Sondaż ?

1
Przeprowadzenie sondażu kosztuje różnie.
Coraz więcej osób zakłada własną działalność i oferuje swoje usługi ale zapomina o wielu rzeczach.
W 2005 r poleciłem koledze założyć taką działalność i obecnie nawet nie potrzebuje reklamy.
Jak to wygląda w praktyce ?

Przeprowadzenie sondażu-ankiety drogą telefoniczną kosztuje następująco:

1.Ilość pytań 1
Ilość osób 500 = 500 zł.
Czas realizacji w ciągu 24 h.

2.Ilość pytań 2
Ilość osób 500 =1.000 zł
Czas realizacji w ciągu 24 h.

3.Ilość pytań 3
Ilość osób 500 = 1.500 zł
Czas realizacji w ciągu 24 h.

Przeprowadzenie sondażu-ankiety bezpośredniej czyli osobiście:

1.Ilość pytań 1
Ilość osób 500 = 750 zł
Czas realizacji w ciągu 24 h.

2.Ilość pytań 2
Ilość osób 500 = 1.500 zł
Czas realizacji w ciągu 24 h.

3.Ilość pytań 3
Ilość osób 500 = 2.000 tys zł
Czas realizacji w ciągu 24 h.

Pytanie jest bardzo proste.
Jaki wybierzesz sondaż z tych które wyżej wymieniłem ?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, 20:26 przez Prof House, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprawy niemożliwe załatwiam od ręki a na cuda czeka się u mnie 14 dni

http://www.susya.ru/flash/fvp.swf

Re: Ile kosztuje Sondaż ?

2
Mógłbyś sprecyzować pytanie. Jako kto mam wybierać? Jako przeprowadzający badanie? Raczej ten ostatni. Jako zamawiający to racej ten pierwszy a jako respondent powiedziałbym idź w diabły...
Znam temat. Moja siostra z mężem w okresie gdy obydwoje wykładali matmę (statystykę konkretnie... popełnili nawet jakią podręcznik do statystyki) na SGH właśnie tak dorabiali do pęsiny... przestali bo konkurencja olbrzymia a kokosów nie było z tego. Chociaż głównym powodem był raczej brak czasu i rozwód (tak się składa czasami). Oboje z resztą zmienili jakiś czas temu pracę na lepiej płatne
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, 20:58 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Ile kosztuje Sondaż ?

3
Jatagan pisze:Mógłbyś sprecyzować pytanie. Jako kto mam wybierać? Jako przeprowadzający badanie? Raczej ten ostatni. Jako zamawiający to racej ten pierwszy a jako respondent powiedziałbym idź w diabły...
Znam temat. Moja siostra z mężem w okresie gdy obydwoje wykładali matmę (statystykę konkretnie... popełnili nawet jakią podręcznik do statystyki) na SGH właśnie tak dorabiali do pęsiny... przestali bo konkurencja olbrzymia a kokosów nie było z tego. Chociaż głównym powodem był raczej brak czasu i rozwód (tak się składa czasami). Oboje z resztą zmienili jakiś czas temu pracę na lepiej płatne
Masz przykładowo firmę która coś produkuje i chcesz sprawdzić czy towar przyjmie się na rynku.
Jaki zamówisz sondaż ?
Zleceń na takie sondaże w biznesie jest dużo.
Mój znajomy przeprowadza ich w ciągu miesiąca około 8-10
Obecnie nawet się nie reklamuje w prasie.
A docierają do niego pocztą pantoflową.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, 21:07 przez Prof House, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprawy niemożliwe załatwiam od ręki a na cuda czeka się u mnie 14 dni

http://www.susya.ru/flash/fvp.swf

Re: Ile kosztuje Sondaż ?

4
Prof House pisze:Masz przykładowo firmę która coś produkuje i chcesz sprawdzić czy towar przyjmie się na rynku.
Jaki zamówisz sondaż ?
Dla takich marketingowych celów najlepsze są fokusy. Sondaż z osobami, które nie widziały produktu na oczy, nie testowały itd., często nie kumają, o co w ogóle chodzi się nie sprawdzi. Nie od parady dodaje się sondażom przyrostki takie jak: opinii publicznej, preferencji wyborczych, nastrojów społecznych, ale marketing to nie ta bajka ;)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 22:26 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edukacja finansowa”

cron