Re: O co chodzi?

1
Moi drodzy..

Mam świadomość tego, iż połowa z Was słysząc lub widząc słowo FINANSE ucieka jak najdalej i myśli sobie "ble, tylko nie to".. :) Chciałabym to zmienić na tyle na ile będę potrafiła:)

Chciałabym zaprosić Was do wspólnych dyskusji w tym dziale podczas których przeczytacie informacje, które pozwolą Wam lepiej planować swoje własne finanse. Jestem przekonana, że po pewnym czasie zrozumiecie jak w dzisiejszych czasach ważna jest edukacja finansowa, taka edukacja, której nie uczą nas w tradycyjnej szkole- podstawowej, średniej, na studiach... Ba! Nawet w pracy. Ba! Nawet bankowców....


Finansowa inteligencja jest procesem mentalnym.. To ważne.

W tym dziale będę poruszała tematy dotyczące: oszczędzania, inwestowania, giełdy, banków, ZUS-u, naszych emerytur, emerytur etatowych oraz emerytur przedsiębiorców, będę polecała wiele książek oraz wiele e-booków..

Nie będziemy tu wyliczać żadnych wskaźników np. rentowności ale z pewnością będę podawała wiele statystyk porównując chociażby nasz kraj do innych państw pod danym względem.

Myślę, że wiele osób się zainteresuje tymi tematami i będzie aktywnie uczestniczyć w dyskusjach dzieląc się ze mną i innymi swoją wiedzą..

Z pewnością będę zadawała najpierw wam wiele pytań po to by zobaczyć Wasze odpowiedzi.. z czasem będę wyjaśniać, dzielić się swoja wiedzą i z Wami dyskutować. Nie myślcie sobie że podam wam wszystko na tacy :) :P:P:P

To chyba tyle na początek :)

Trzymajcie kciuki i zaglądajcie... czynnie jak najwięcej :)

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2010, 19:17 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: O co chodzi?

5
roxis84 pisze:Nie myślcie sobie że podam wam wszystko na tacy :) :P:P:P
A ja bym tak chciała,zeby mieć wszystko podane na tacy .....:P

Super temat ,lubię taakie tematy :)
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 12:21 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: O co chodzi?

6
Jest tego zbyt dużo żeby podać wszystko na tacy.. Najpierw musimy pewne rzeczy sobie uświadomić. Ja sama siedzę w tej branży (finanse) 5 lat a cały czas się uczę, szkolę..

Na tacy się nie da bo każdy z Was ma inne potrzeby a przede wszystkim inne możliwości.. Będziemy się tu uświadamiać nawzajem. Ja Was a Wy mnie... Będziemy się nawzajem wymieniać inteligencją finansową. Żebyśmy takie " kozaki" w branży finansowej byli :D ;) A co! :)
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 13:30 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: O co chodzi?

7
Nie wiem dlaczego ale mi się przypomniało jak na jednej imprezie domowej ktoś zaczął mnie pytać o jeden fundusz inwestycyjny i zaczęliśmy o tym rozmawiać.. przyszła znajoma z kanapkami i podsłuchuje.. Wreszcie mówi.. " A tego teraz tak dużo jest w telewizji. Modne są te fundusze europejskie".

W drodze do domu śmiałam się w duchu... ale później się przeraziłam... Brak świadomości. Brak wiedzy...My jesteśmy kowalem własnego losu... Ja postaram się Wam parę rzeczy podpowiedzieć.. Uświadomić.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 14:52 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: O co chodzi?

8
roxis84 pisze:...My jesteśmy kowalem własnego losu... Ja postaram się Wam parę rzeczy podpowiedzieć.. Uświadomić.
Zaczyna być coraz ciekawiej.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 22:03 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: O co chodzi?

9
PiotrRosa pisze:
roxis84 pisze:...My jesteśmy kowalem własnego losu... Ja postaram się Wam parę rzeczy podpowiedzieć.. Uświadomić.
Zaczyna być coraz ciekawiej.
Jak jesteś bankowcem, rentierem może... ( tu bym gratulowała ), inwestorem... To tak. Może być bardzo ciekawie.. Mam nadzieję że też się podzielisz swoją wiedzą :)


Chciałabym abyście także z czasem sami zakładali w tym dziale wątki.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2010, 11:12 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: O co chodzi?

10
Na razie wystarczy tych, które założyłaś. Obiecuje być aktywny. Wręcz up***wy. I mam nadzieję wymagający.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2010, 22:15 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: O co chodzi?

11
PiotrRosa pisze:Na razie wystarczy tych, które założyłaś. Obiecuje być aktywny. Wręcz up***wy. I mam nadzieję wymagający.
Dziękuję :) Będę wdzięczna :)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2010, 9:58 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: O co chodzi?

12
A przynajmniej będziesz mi pomagał ( taką mam nadzieję ) przy rekomendowaniu książek.. Będziesz, prawda? :)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2010, 10:03 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: O co chodzi?

16
PiotrRosa pisze:W jednej tak. Popełniłem współautorstwo takiego podręcznika. Z nerwów.
Pochwalisz się w końcu?! :nnn: czy tylko ilustracje robiłes??? :clown:
Ostatnio zmieniony 06 paź 2010, 10:33 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edukacja finansowa”

cron