Re: Czy każdy jest w stanie oszczędzać?

31
roxis84 pisze:To "wyedukuj się" lub tą ową rodzinę... i znajdź takie narzędzie inwestycyjne, finansowe, które da Ci stuprocentową stopę zwrotu... Nierealne??? ...
Edukacjaaaaa finansowaaaaaa sia la la la la... :D
??? Ale to był żart??? Albo się nie wyspałem i nie zrozumiałem.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, 21:19 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy każdy jest w stanie oszczędzać?

32
PiotrRosa pisze:
roxis84 pisze:To "wyedukuj się" lub tą ową rodzinę... i znajdź takie narzędzie inwestycyjne, finansowe, które da Ci stuprocentową stopę zwrotu... Nierealne??? ...
Edukacjaaaaa finansowaaaaaa sia la la la la... :D
??? Ale to był żart??? Albo się nie wyspałem i nie zrozumiałem.
Żart z czym? Ze stopą zwrotu czy z edukacją? Czy z dwoma groszami...?
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 9:58 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Czy każdy jest w stanie oszczędzać?

35
A fruwaj mój aniele jak wysoko tylko chcesz. Pamiętaj jednak, że im wyżej jesteś, tym bardziej masz poobijana pupę w razie upadku. Dlatego ja jeździłem zawsze na kucykach. No, prawie zawsze.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2010, 17:55 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Czy każdy jest w stanie oszczędzać?

36
Nigdy nie zainwestowałeś czegoś na 100% ? :)

Nie mogę fruwać.. Skrzydła mi ucięli.. Jakiś czas temu... Bolało.

Zresztą tyłek już tak poobijany, że już gorzej być nie może... Kolana poździerane bo nawet teraz potknąć się potrafię :) ale to nic... Ważne by szybko wstać.

Nie kłam z tymi kucykami :P
Ostatnio zmieniony 13 paź 2010, 19:38 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Czy każdy jest w stanie oszczędzać?

38
"74 proc. Polaków nie ma oszczędności, a 26 proc. deklaruje, że ma odłożone pieniądze, czy wartościowe przedmioty lub nieruchomości, które traktuje jako lokatę kapitału - wynika z najnowszego środowego sondażu TNS OBOP.
W grupie osób nieposiadających oszczędności są najczęściej: nastolatki, bezrobotni, rolnicy, robotnicy, emeryci i renciści, uczniowie i studenci, osoby w wieku powyżej 60 lat oraz osoby z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym.
Kto coś ma, kto nie ma nic

Wśród respondentów, którzy dysponują oszczędnościami, są najczęściej osoby w wieku 30-39 lat (35 proc.), z wykształceniem wyższym (50 proc.) lub średnim (33 proc.), zajmujące kierownicze i specjalistyczne stanowiska (55 proc.), prywatni przedsiębiorcy (42 proc.) oraz żyjący w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.

Spośród tych, którzy mają oszczędności, u 7 proc. respondentów przekraczają one 100 tys. zł, 33 proc. deklaruje, że wynoszą one co najmniej 10 tys. zł. Kwotę od 5 tys. do 10 tys. odłożyła co piąta osoba, a w przypadku 19 proc. jest to od 2 tys. do 5 tys. zł. Od 500 zł do 2 tys. zł udało się zaoszczędzić 16 proc. badanym, a 12 proc. - mniej niż 500 zł.

Gdzie najchętniej oszczędzamy

Najchętniej Polacy przechowują pieniądze w bankach na kontach oszczędnościowo-rozliczeniowych. 9 proc. badanych ulokowało oszczędności w nieruchomościach - działce, mieszkaniu, a 5 proc. w funduszach inwestycyjnych. W wartościowe przedmioty zainwestowało 2 proc., a w obligacje Skarbu Państwa lub akcje przedsiębiorstw notowanych na giełdzie - jeden proc. badanych. Część respondentów OBOP swoje oszczędności trzyma w domu w gotówce (9 proc.) lub w walutach obcych (1 proc.). Natomiast 2 proc. posiada indywidualną polisę ubezpieczeniową na życie.

Sondaż zrealizowano w dniach 7-10 października 2010 na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat."
Ostatnio zmieniony 31 paź 2010, 14:10 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Czy każdy jest w stanie oszczędzać?

39
"Polacy oszczędzają, ale wciąż niewystarczająco

W ciągu ostatnich 12 miesięcy wartość oszczędności Polaków wzrosła o ok. 100 miliardów złotych - wynika z szacunków "Rzeczpospolitej". Na koniec września dysponowaliśmy ponad 867 miliardami złotych, ale około jednej czwartej tej kwoty było zamrożone w otwartych funduszach emerytalnych.

Zgromadzone 867 miliardów to ok. 63 procent polskiego produktu krajowego brutto. W porównaniu z zachodnią Europą to bardzo niewiele. Oszczędności Niemców, Włochów czy Portugalczyków odpowiadają średnio 200 procent PKB ich krajów.

Blisko połowa oszczędności przypada na nisko oprocentowane lokaty bankowe. Na koniec września mieliśmy na nich ponad 406 miliardów złotych, czyli o prawie 10 procent więcej niż rok wcześniej.

Wyraźna poprawa sytuacji na rynkach kapitałowych sprawiła, że najmocniej wzrosła wartość środków zgromadzonych w funduszach emerytalnych i w inwestycyjnych. W obu przypadkach 12-miesięczny przyrost ulokowanych oszczędności przekroczył 20 procent."

Jedno mnie cieszy.. drugi mnie martwi...
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edukacja finansowa”

cron