Re: Przywileje emrytalne.

1
Policjant na służbie do 65. roku życia

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że rząd zajmie się reformą systemu emerytalnego funkcjonariuszy, dopiero po wyborach samorządowych. Może ona wejść w życie od lipca przyszłego roku.


Gazeta dowiedziała się, że pod uwagę są brane dwa scenariusze. Pierwszy zakłada, że prawo do emerytury policjanci uzyskają dopiero po 20 lub 25 latach służby, a nie jak teraz - po 15 latach. W drugim wariancie funkcjonariusze zostaną włączeni do powszechnego systemu emerytalnego i będą musieli pracować do 60. roku życia - w przypadku kobiet, lub do 65. - w przypadku mężczyzn.

Do tej pory nie zapadła jeszcze decyzja, który z tych wariantów zostanie ostatecznie przyjęty przez rząd. Pewne jest jedno - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - te osoby, które wstąpią do policji po wejściu w życie nowych przepisów, będą musiały dłużej pracować na swoją emeryturę.

Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"

Co o tym myślicie...?
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 10:11 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Przywileje emrytalne.

2
Wyobraźnie mam jak kosmos, ale jakoś nie mogę zobaczyć w niej 60-cio latka w boju na stadionie. Albo w pieszym pościgu za sprawcą napadu. To nawet nie jest śmieszne.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 12:52 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Przywileje emrytalne.

3
PiotrRosa pisze:Wyobraźnie mam jak kosmos, ale jakoś nie mogę zobaczyć w niej 60-cio latka w boju na stadionie. Albo w pieszym pościgu za sprawcą napadu. To nawet nie jest śmieszne.
:D :D :D

Dla mnie jest śmieszne wyobrazić sobie coś takiego o czym piszesz... :D

Skąd wiesz, że masz wyobraźnię jak kosmos?

A co z innymi uprzywilejowanymi zawodami?
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 16:57 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Przywileje emrytalne.

4
Wszędzie potrzeba rozumu. Nie wyobrażam sobie również 50-cio letniego strażaka ganiającego po drabinie z sikawką. Owszem, są w Policji i w Straży Pożarnej stanowiska dla ludzi w tym wieku. Ale dla wszystkich ich na pewno nie wystarczy. Pamiętać należy, że te grupy zawodowe nabywają PRAWA emerytalne. Nie OBOWIĄZEK. Jeżeli po 15 latach pracy jakiś sierżant z pensją 2000 nabierze prawa do 40% emerytury, a tak to jest w tej chwili, to na pewno nie będzie siedział w domu za te 800 PLN. Czy uważasz, że temu strażakowi, za 15 lat narażania życia dla innych, to się nie należy? Jakoś nie widać straszliwych kolejek przed kadrami P czy SP. Każdemu wolno. No może prawie.

ps. W kwestii wyobraźni, gwarantuję, że wolała byś nie wiedzieć, co sobie czasami wyobrażam :aniolek:
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 17:25 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Przywileje emrytalne.

5
Ja nie chcę wiedzieć co sobie wyobrażasz... ja chcę wiedzieć skąd ty wiesz, że masz wyobraźnię jak kosmos :P:P:P "Poczepiam" się Ciebie :)

A rolnicy też mają przywileje..
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 17:31 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Przywileje emrytalne.

6
Mam ją kosmiczną, bo ostatnio wyobrażałem sobie, że znów jestem gwiazdą. Zaś w kwestii uprzywilejowanych zawodów już pisałem. Wszędzie potrzebny jest rozum. Podobno kiedyś prawo do wcześniejszej emerytury miały kasjerki biletowe.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edukacja finansowa”

cron