Re: Gra Cashflow.

1
Ciekawa jestem czy ktoś z was się z nią spotkał a może już gra ? :)

"Cashflow 101 - gra planszowa wymyślona przez Roberta Kiyosaki, której celem jest nauczenie graczy koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy.

Na starcie każdy gracz otrzymuje z przydziału zawód, status rodzinny, wysokość zarobków i zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki, rachunki). Pierwszym etapem jest wyścig szczurów, którego celem jest podniesienie przychodów pasywnych gracza do poziomu, na którym będą przekraczały wydatki. Gracz porusza się po planszy pionkiem w kształcie szczura, który ścigając się po zamkniętym kręgu bieżących wydatków, symbolizuje pogoń za materialną niezależnością. Pionek może zatrzymać się na jednym z trzech rodzajów pól: transakcyjnym, losowym lub rynkowym.

Dopiero jednak po zrealizowaniu etapu pierwszego gracz przechodzi do fazy szybkiego toru, której przedmiotem jest realizacja założonego przed rozpoczęciem gry celu (marzenia) bądź zwiększenie miesięcznego cash flow o 50 tys. dolarów, poprzez umiejętne inwestowanie i pomnażanie pieniędzy."
Obrazek
Obrazek

Polecam z całego serca.. No gra tania nie jest... Fajna forma rozrywki, wiele uczy, zarówno dorosłych jak i dzieci.. :)

Są organizowane nawet zjazdy graczy :) Sama się na taki wybieram wkrótce...
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 15:25 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Gra Cashflow.

2
Fajne, podoba mi się :D
Ostatnio zmieniony 27 paź 2010, 9:34 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Gra Cashflow.

5
Tak... Gra dla bogatych. Jestem bogata... Jupi.

Na poważnie teraz. Są kluby cashflow w każdym większym mieście. Sama teraz zastanawiam się czy takiego nie zorganizować u siebie. Można też na taką grę złożyć się ze znajomymi... o ile się chce i posiada się takich znajomych, którzy też chcą... Dużo można.

Tak czy siak.. Grę polecam.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edukacja finansowa”

cron