Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

1
To, że w tym roku Polacy zamierzają wydać w związku ze świętami Bożego Narodzenia :dzwon: znacznie więcej pieniędzy, niż w roku ubiegłym, nie zaskakuje bankowych analityków. Ogłoszony niedawno raport Deloitte mówi, że polska rodzina przeznaczy na świąteczne zakupy średnio 1800 złotych. To dużo, zważywszy, że większość z nas nie oczekuje po przyszłym roku niczego dobrego :zemdlala: Jeśli poprawi się sytuacja materialna przeciętnego klienta bankowości, to w jego opinii, będzie to poprawa raczej niezauważalna.

Tradycyjnie największą częścią świątecznych wydatków będą prezenty – i to wcale niekoniecznie niedrogie i praktyczne. :mik: Co to oznacza dla banków? Z pewnością ogromne zainteresowanie niskokwotowymi kredytami komercyjnymi oraz zakupami na raty i z wykorzystaniem kart kredytowych. Przy czym to właśnie bankowcy będą musieli zachować rozsądek w udzielaniu kredytów, bo konsumenci będą w stanie zaabsorbować każde środki – niekoniecznie zastanawiając się nad możliwością spłaty w późniejszych miesiącach. :ech: Doświadczenie uczy, że bankom niekoniecznie będzie zależało na zaostrzeniu kryteriów przydzielania kredytów w okresie przedświątecznym – szczególnie tym, których główną płaszczyzną produktową są zakupy na raty. Stanie się tak nie bez powodu, bowiem współpracujące z nimi sieci sklepów, szczególnie RTV i AGD zrobią wszystko, aby przed końcem roku pozbyć się jak największej partii towarów. Uczynią wiele, żeby przekonać partnerów z sektora bankowego o poluzowaniu ostrej polityki kredytowej – przynajmniej na czas świątecznych zakupów. A kłopoty z odzyskaniem części pożyczonych klientom pieniędzy? To już jest problem przyszłości, o którą nie warto martwić się zbyt wcześnie..............

I problem firm windykacyjnych, które nie dość, że podejmą się odzyskiwania pieniędzy z przyjemnością i relatywnie niedrogo, to jeszcze zrobią to szybko i z dużą skutecznością.

Z bankowego punktu widzenia ważny jest jeszcze jeden aspekt świątecznych zakupów. :choinka1: Z kredytem, czy nie – jedna trzecia Polaków deklaruje, że część, a być może nawet wszystkie prezenty, kupi za pośrednictwem internetu. :pracuje: Na przykład na portalach aukcyjnych, bądź w sklepach, które prowadzą taką właśnie sprzedaż. Ma to znaczenie ze względu na zauważalny wzrost transakcji bezgotówkowych. Tak mnogie płatności za pomocą przelewów internetowych, bądź kart płatniczych z całą pewnością będą obciążeniem niejednego systemu informatycznego banku. Mogą być również powodem wielu nieporozumień, czy – w końcu – przestępstw. Nadchodzące święta będą wymagały od bankowców zwiększenia troski o bezpieczeństwo środków ich klientów, bo do gorącego okresu zakupowego świetnie przygotowali się również przestępcy komputerowi, którzy zrobią wszystko, aby jak najskuteczniej zająć się cudzymi kontami.

Jakkolwiek nie będzie wyglądać najbliższy okresy z perspektywy banków komercyjnych, jedno jest pewne – pozwoli on bankom zarobić krocie. A jego echa będą zauważalne w niejednym bilansie zamykającym obecny rok.


Wesołych Świąt :) Najlepiej bez kredytów :)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2010, 14:47 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

3
Zima jest więc robota stoi.. Trzeba poczekać do wiosny.. Doradców od inwestycji i innych funduszy mam już głęboko w... i chciałabym ich czasem zabić..

Zastanawiam się nad zmianą pracy już.. W takim tempie, stresie długo nie wytrzymam.. O 14 skończyłam dziś papierkową robotę plus maile.. a o 14:40 miałam już 23 nowe wiadomości z czego jedna to tylko reklama- reszta dot pracy...

Nie czuję świąt...
Ostatnio zmieniony 06 gru 2010, 21:19 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

5
Akurat ziemia to "pikuś".. Podbudowałam się wczoraj filmem " The Secret" :):):):) No.. Dobrze jest... :):):) Czytałeś książkę może?


Dostałeś coś na Mikołaja? :D Nic się nie chwalisz...

Ja dostałam... :D Olej z oliwek, czerwoną soczewicę i pomidory :D :D Do zrobienia... ale nie poczęstuję Cię.. Zjadłam już.. :(
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 10:48 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

6
Hej, Roxis, otworzyłam nowy temat dla Ciebie, widziałaś? Zszedł na psy, ale co tam... ;)

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2932

A w kwestii szaleństwa przedświątecznego - mam wrażenie, że mnie się nie ima. Na szczęście! :) Bo wpaść w te panikę zakupową, to można nieźle się potem pogubić...

:sypie:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 11:03 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

7
roxis84 pisze:... Czytałeś książkę może? ... Dostałeś coś na Mikołaja? :D Nic się nie chwalisz... Zjadłam już.. :(
Książki nie czytałem, na Mikołaja przywieźli mi przyczepę dębu i buka do porąbania (bo zima jakby za pasem). A że zjadłaś sama - trudno. Kiedyś sobie odbiję. Jak przeżyję, bo dzisiaj odcięło moją wieś od świata. Drewna mam dość, ale jedzenia dla siebie, kota i psów tylko na dwa tygodnie

:bałwan: :bałwan: :bałwan:


Jeszcze tylko jakieś ogrzewanie na noc wanted :hello1:
Ostatnio zmieniony 08 gru 2010, 21:11 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

8
Dopiero teraz opał załatwiłeś???? No to brawo.... Marznij sobie :D

Jakby kotom i psom jedzenia brakowało to krzycz!!! :D Poradzimy coś :) :D


Chciałbyś takie ogrzewanie... Hmmmm... Jeszcze cudzoziemka :D
Ostatnio zmieniony 09 gru 2010, 16:23 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

9
roxis84 pisze:Chciałbyś takie ogrzewanie... Hmmmm... Jeszcze cudzoziemka :D
...cudzoziemka, nie cudzoziemka...jestem przekonana, że Piotr szybko z tą panią znajdzie "wspólny język":drink:


...dla mnie to szczyt nieodpowiedzialności urządzać sobie święta "na kredyt"...ale sama pracuję obecnie w sektorze bankowym i widzę co się dzieje...jak klienci pochopnie podejmują decyzję na hasło "święta".
Ostatnio zmieniony 10 gru 2010, 21:19 przez elle, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

13
PiotrRosa pisze:Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Życzę Ci wytrwałości i siły. Wprawdzie przy wyrębie nie mogę pomóc, ale gdybyś potrzebowała wsparcia duchowego ...
Wlazłam tu wreszcie..

Udało się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 miesiące ciężkiej pracy, codziennie... Nie miałam na nic czasu...

Udało się!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Już po kontroli!!!!!!!! Udało się wszystko !!!!!!!!!!!!


Pijemy!!!!!!!!!!!!

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa................



:taniec:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, 21:34 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

14
Pijemy ? No to pijemy i gratulujemy ! :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, 21:43 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

18
roxis84 pisze:... Już po kontroli!!!!!!!! Udało się wszystko !!!!!!!!!!!!
To ty żyjesz? I po jakiej kontroli? Miałaś chyba coś innego do roboty, a nie jakieś kontrole. Ile można czekać na te wakacje? :pucca:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, 23:43 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

22
PiotrRosa pisze:I po jakiej kontroli? Miałaś chyba coś innego do roboty, a nie jakieś kontrole. Ile można czekać na te wakacje? :pucca:
Miałam okazję wyciągnąć kasę z UE na ziemię i wyciągnęłam. Wszystko zrobione, kontrol była, decyzja pozytywna :):):)

:radosc::radosc::radosc::radosc::radosc::radosc::radosc:
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, 14:38 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

25
roxis84 pisze:... A teraz mi się należy urlop i dobra zabawa :)
Ja zawiedziony? Jeżeli już, to brakiem jakiegokolwiek słowa przez tyle miesięcy. A urlop i dobra zabawa to dopiero zimą. Teraz ziemia woła. I drzewa i krzewy. DO ROBOTY!!!

A tak poważnie, to gratuluję. I podziwiam.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, 15:36 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Święta i po świętach a długi zostaną..

27
Piotr.. Zakupiłam sprzęt, zatrudniałam 10 osób... Od rana do nocy ale udało się!!!!!!!!!! Wyślę Ci kiedyś zdjęcia... Piękny teren teraz mam...

Mam tu jeszcze sporo pracy ale teraz muszę złapać oddech... :)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, 17:13 przez roxis84, łącznie zmieniany 2 razy.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edukacja finansowa”

cron