Re: śmierć i życie 2013

64
Szymon pisze:dlaczego dla mnie to są brednie? Bóg ode mnie oczy "odwrócił"? ;)
Dlatego bo nie rozumiesz że nie mówie o Bogu w Tobie i ten zawsze jest z Tobą ale o tym który nie jest Bogiem ale Ojcem narodów. A nazywam go Bogiem bo tak go widzą ludzie. Bóg wewnętrzny to Twoja osobista święta sprawa. Bóg zewnętrzny to sprawa narodów
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 11:59 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

65
Ja?! pisze:wybrany czy nie wybrany. Wystarczy że skieruje swe oczy na inny naród i ten inny będzie wzrastał. Odrzucając Syna odrzucili Ojca.
Ojciec koryguje błędy narodu wybranego, naród bez wsparcia jest skazany na własną karme.
Od 1200 pne do początków naszej ery Izrael niczym szczególnym się nie wyrózniał, prowadził polityke i wojny ze zmiennym szczęściem, biblia swoją ekspansję zawdzięcza chrześcijanstwu. Przez ostatnie 60 lat ma się stosunkowo dobrze i jest wspierany przez takie twory ludzkie ja USA, biblia to czysta propaganda a ta ma swoją siłę, cały szum wokół bibli to propaganda.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 12:00 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: śmierć i życie 2013

66
victoria pisze:Jakiej narodowości był Adam i Ewa, przed wygnaniem z Raju?
ziemskiej bo nie było państw. Mówili językiem takim jakim się posługiwali Elohim. Można powiedzieć że był to język boski, na ziemi obecnie martwy. Był to język który później znano jako summeryjski.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 12:10 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

68
chcesz się zagłębiać w szczegóły ?
Tak naprawde to ich imiona brzmiały inaczej i były w języku summeryjskim. Obecna nazwa Adam i Ewa są tylko zbliżone fonetycznie. Przekazywanie imion ustnie może je przekształcić nie do poznania po 300 tys lat historii homo-sapiens
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 13:26 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

69
No tak :D czyli Bóg nie zakładał z góry, że jakiś naród, z wszystkich które powstaną (bo Adam i Ewa nie mogli zaskoczyć Boga swoimi decyzjami, prawda? ) na ziemi, będzie jego umiłowanym?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 13:29 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: śmierć i życie 2013

70
a dlaczego i z jakiej racji Bóg miałby segregować narody na "gorsze" i "lepsze"? :ahah: ,jakimi kryteriami by sie przy tym kierował? Amnezją, że wszyscy ludzie to Jego dzieło? to, że w białych szatach Go sobie ludzie wyobrażają, to nie oznacza, że jest założycielem Ku-Klux-Klanu ;)
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 13:38 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

71
Ale nie do mnie te pytania, Szymonie :D
Andy72 pisze:Izrael jest narodem wybranym, Co Bóg obiecał Abrahamowi to nie cofa.
Ja?! pisze:wybrany czy nie wybrany. Wystarczy że skieruje swe oczy na inny naród i ten inny będzie wzrastał. Odrzucając Syna odrzucili Ojca.
Ojciec koryguje błędy narodu wybranego, naród bez wsparcia jest skazany na własną karme.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:03 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: śmierć i życie 2013

73
Ja?! pisze:wybrany czy nie wybrany. Wystarczy że skieruje swe oczy na inny naród i ten inny będzie wzrastał. Odrzucając Syna odrzucili Ojca.
Ojciec koryguje błędy narodu wybranego, naród bez wsparcia jest skazany na własną karme.
Ale skoro już raz wybrał Izrael to nie będzie go odrzucał. Oczekuje aż Żydzi uznają Jezusa.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:18 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

74
ludzie - jeszcze chwila i w garbate aniołki uwierzycie :rotfl:
zadałem konkretne pytanie o kryteria podziału i segregacji ludzkości,którą sam stworzył :) - jacierpiędole - Bóg-rasista - na to nawet Macierewicz na haju nie wpadł :black1:
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:23 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: śmierć i życie 2013

75
Ja?!
Wydaje mi się, że lepiej go znasz niż rodzona matka chyba, skoro go tak bronisz.
Nie muszę znać jego serca.
Sam napisałeś, że z niego gada, więc?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:25 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: śmierć i życie 2013

78
victoria pisze:No tak :D czyli Bóg nie zakładał z góry, że jakiś naród, z wszystkich które powstaną (bo Adam i Ewa nie mogli zaskoczyć Boga swoimi decyzjami, prawda? ) na ziemi, będzie jego umiłowanym?
zgadza się - Izrael był umiłowany bo był narodem najbardziej świadomym. Człowiek jako rodzic mając wiele dzieci nie jest w stanie patrzeć na wszystkie jednocześnie, wybiera sobie jedno czy więcej które darzy większą wyrozumiałością - tak samo było z Jahwe. Co byś zrobiła gdyby jedno z dzieci odrzuciło Cię i postępowało gorzej niż inne które nie były umiłowane ? Dobrze to przedstawia przypowieść o uczcie. Nikt z umiłowanych na nią nie przyszedł więc zaproszono innych którzy chcieli przyjść. A że Polska lubi uczty to nie odmówiła.

Widocznie miłość Jahwe działa na ludzi destrukcyjnie skoro im uderza woda sodowa do głowy. Wszystkie narody są sobie równe i to powinien wiedzieć Izrael. Każdy rodzic ma prawo wyboru z którym dzieckiem woli być częściej i Jahwe też ma ten wybór.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:30 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

79
Ja?! pisze:Człowiek jako rodzic mając wiele dzieci nie jest w stanie patrzeć na wszystkie jednocześnie, wybiera sobie jedno czy więcej które darzy większą wyrozumiałością - tak samo było z Jahwe. .
mówisz jak CZŁOWIEK, UWARUKOWANY człowiek i na dodatek swoje LUDZKIE - i jak widać - bardzo niedoskonałe cechy BOGU nadajesz. w ten sam sposób religie pwstały- ludzie swoje kalekie wyobrażenia na Boga przerzucili tak jak Ty w tym co napisałeś
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:33 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: śmierć i życie 2013

80
Hej, Ja?!, nie przesadzaj z tą świadomością u Izraelitów :) Wystarczy poczytać ST, żeby zobaczyć, czego oni byli świadomi: niczego. Po prostu uwierzyli, że są narodem 'wybranym' i tak szli przez życie (dziesiątkując wszystko, co po drodze napotkali, ładny ten ich Bóg był, skoro 'kazał' im tak czynić... ;)).
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:34 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: śmierć i życie 2013

83
Lidka pisze:Hej, Ja?!, nie przesadzaj z tą świadomością u Izraelitów :) Wystarczy poczytać ST, żeby zobaczyć, czego oni byli świadomi: niczego. Po prostu uwierzyli, że są narodem 'wybranym' i tak szli przez życie (dziesiątkując wszystko, co po drodze napotkali, ładny ten ich Bóg był, skoro 'kazał' im tak czynić... ;)).
Właśnie o to mi chodziło, oni się niczym nie wyrózniali, tłukli słabszych a dostawali łomot od silniejszych, zawsze kiedy wygrywali to twierdzili ze to dzieki bogu, a jak obrywali to dlatego ze bóg się na nich pogniewał za coś.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:45 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

84
Szymon pisze:
Andy72 pisze:Z tego narodu narodził się Jezus
no i co z tego? to ma byc "dowód" na jego "wyjątkowość"?
Przypomniała mi się myśl pewnego czlowieka..co by było jakby Superman wylądował nie w USA a w ZSRR..
Co by było gdyby Jezus w takim razie urodził się jako Egipcjanin?
Z mojej analizy wynika, że księgi święte raz piszą o Jezusaie z Egiptu a raz z Betlejem.
:D
Obaj panowie mieli na imię Jezus i czynili cuda.
;)
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:51 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: śmierć i życie 2013

85
Lidka - kilkadziesiąt razy kapłani żydowscy słuchając własnych urojeń prowadzili wojny i bitwy wyżynając inne plemiona w pył. Wierzyli że Jahwe im kazał. Wiesz jak to jest gdy kapłan jako łącznik z bogiem nie otrzymuje instrukcji miesiącami czy latami to każda chora myśl w umyśle jest dobra by zaspokoić oczekiwania ludu który się przyzwyczaił do prowadzenia za rączke. Te wszystkie złe sprawy to karma żydów na którą pracowali tysiące lat obarczając tym konto Jahwe i czyniąc z niego potwora.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:53 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

86
Ja?! pisze:Człowiek jako rodzic mając wiele dzieci nie jest w stanie patrzeć na wszystkie jednocześnie, wybiera sobie jedno czy więcej które darzy większą wyrozumiałością - tak samo było z Jahwe. Co byś zrobiła gdyby jedno z dzieci odrzuciło Cię i postępowało gorzej niż inne które nie były umiłowane ? Dobrze to przedstawia przypowieść o uczcie. Nikt z umiłowanych na nią nie przyszedł więc zaproszono innych którzy chcieli przyjść. A że Polska lubi uczty to nie odmówiła.

Widocznie miłość Jahwe działa na ludzi destrukcyjnie skoro im uderza woda sodowa do głowy. Wszystkie narody są sobie równe i to powinien wiedzieć Izrael. Każdy rodzic ma prawo wyboru z którym dzieckiem woli być częściej i Jahwe też ma ten wybór.
Czy jest cos bardziej idealnego niż Bóg? Normalny rodzic, nie jest w stanie inaczej patrzeć, kochać, darzyć swoje dzieci jak jednakowo. Owszem, wielu rodziców popełnia błędy, za które potem płacą i oni sami i ich dzieci, ale to sa ludzie a nie święci czy bogowie. Dziecko nie odrzuci rodzica dla jakiegos widzimisię, jeśli to robi, to ma ku temu ugruntowane podstawy, zbudowane przez rodzica, nie przez siebie.

Z tym umiłowaniem u Ciebie jest troche tak jak z przyjaźnią Sergiusza, nie jest istotne czy ktoś chce zostać jego przyjacielem, najważniejsze, ze on tutaj chce mieć przyjaciół od zaraz.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 14:58 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: śmierć i życie 2013

88
Victoria - myślisz że Jahwe był idealny :-) troche to naiwne ale rozumiem że kłamstwo powtarzane przez tysiące lat staje się prawdą. Co do dzieci to łatwo je kochać gdy są małe - ich organizm wytwarza feromon który podnosi poziom hormonu miłości u rodziców. Spróbuj kochać tak samo dzieci które mają kilkadziesiąt lat a konkretnie swoje pra pra pra wnuki. Dzieci Jahwe osobiste żyły kilkaset tys lat temu.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 15:12 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radiestezja”

cron