Re: śmierć i życie 2013

92
Ja?! pisze:Co do dzieci to łatwo je kochać gdy są małe - ich organizm wytwarza feromon który podnosi poziom hormonu miłości u rodziców. Spróbuj kochać tak samo dzieci które mają kilkadziesiąt lat a konkretnie swoje pra pra pra wnuki.
Ty nie masz pojęcia o czym piszesz... ;)
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 15:19 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: śmierć i życie 2013

93
Szymon pisze:a kto wierzy, że biblijny Jahwe to Bóg? a nie ludzki gniot?
Troche się pomyliłeś
to nie ludzki gniot. Po części jego dna składa się na Twoje ciało. Jego wibracje są po części Twoimi. Ziemia nie tworzy istot bez włosów na ciele. Dlatego nazwano go bogiem bo nie pochodził z ziemi a tylko na nią przybył. Ziemia nie była mu matką. Jedyne co tu posiada to ludzie. Pamiętasz cytat stworzono człowieka na swój obraz i podobieństwo ? weź go dosłownie.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 15:25 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

98
victoria pisze:
Ja?! pisze:Co do dzieci to łatwo je kochać gdy są małe - ich organizm wytwarza feromon który podnosi poziom hormonu miłości u rodziców. Spróbuj kochać tak samo dzieci które mają kilkadziesiąt lat a konkretnie swoje pra pra pra wnuki.
Ty nie masz pojęcia o czym piszesz... ;)
prawda gada jakby sie chińskiego czosnku najadł , ja mam duże dzieci i kocham je tak samo jak były małe , nie wiem jakie feromony teraz wydzielaja , moze radiesteta nam odpowie :ahah:
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 15:34 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: śmierć i życie 2013

99
Ja?! pisze:Lidka - kilkadziesiąt razy kapłani żydowscy słuchając własnych urojeń prowadzili wojny i bitwy wyżynając inne plemiona w pył. Wierzyli że Jahwe im kazał. Wiesz jak to jest gdy kapłan jako łącznik z bogiem nie otrzymuje instrukcji miesiącami czy latami to każda chora myśl w umyśle jest dobra by zaspokoić oczekiwania ludu który się przyzwyczaił do prowadzenia za rączke. Te wszystkie złe sprawy to karma żydów na którą pracowali tysiące lat obarczając tym konto Jahwe i czyniąc z niego potwora.
No, z tym się zgodzę, ale dlaczego wcześniej napisałeś, że był to naród bardziej świadomy? Czego?

W sumie ST spisano w celu podniesienia morale narodu izraelskiego, który już dawno podupadł i przestał być taki 'wybrany'. Chodziło o podniesienie ducha narodu po niewoli babilońskiej i przywrócenie mu niegdysiejszej świetności.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 15:46 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: śmierć i życie 2013

100
Ja?! pisze:Ziemia nie tworzy istot bez włosów na ciele. Dlatego nazwano go bogiem bo nie pochodził z ziemi a tylko na nią przybył. Ziemia nie była mu matką. Jedyne co tu posiada to ludzie. Pamiętasz cytat stworzono człowieka na swój obraz i podobieństwo ? weź go dosłownie.
Jesli Bóg jest stwórcą Ziemi to nie moze być ona jego matką, co? Tu chyba Ameryki nie odkryłeś :ahah: Acha, a istota to w Twoim schemacie w którym miejscu się znajduje? :D

Podkreślenie wskazuje, skąd u Ciebie pewność o swojej wyjątkowosci, zbyt dosłownie wziąłeś jednak te słowa :D
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 15:46 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: śmierć i życie 2013

101
"na obraz i podobieństwo swoje" i to wziąc dosłownie? to Bóg jest facetem, czy kobitą? jakos od urodzenia korzystam ze swoich tylko i wyłącznie MĘSKICH narządów, budowa mojego ciala jest typowo męska ( jak ktoś nie wierzy - to na "Forumowych buźkach" może się przekonac :rotfl: ) , a to samo mogą powiedziec o sobiew wszystkie kobiety :ahah: - to jak to jest z tym Bogiem albo nami? :ahaha:
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 15:54 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

102
Szymon pisze:budowa mojego ciala jest typowo męska ( jak ktoś nie wierzy - to na "Forumowych buźkach" może się przekonac..
aż polecę zobaczyć, co pokazałeś :ahah:

A jesli budowę i wyglad brać za drogowskaz.... to :rotfl: Giertych jest jak Bóg siegający do najwyższej półki, a Kaczyński jak kuca w ogrodzie?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 15:58 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: śmierć i życie 2013

103
Lidka pisze:No, z tym się zgodzę, ale dlaczego wcześniej napisałeś, że był to naród bardziej świadomy? Czego?

W sumie ST spisano w celu podniesienia morale narodu izraelskiego, który już dawno podupadł i przestał być taki 'wybrany'. Chodziło o podniesienie ducha narodu po niewoli babilońskiej i przywrócenie mu niegdysiejszej świetności.
był bardziej świadomy z tego względu że naród żydowski miał największy procent genów Elohim. Widać to było w inteligencji ale serce było w tyle za inteligencją.

Cel napisania biblii był jeszcze jeden. Miał nadejść czas że Elohim mieli opuścić ziemie.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 16:32 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

104
victoria pisze:Jesli Bóg jest stwórcą Ziemi to nie moze być ona jego matką, co? Tu chyba Ameryki nie odkryłeś :ahah: Acha, a istota to w Twoim schemacie w którym miejscu się znajduje? :D

Podkreślenie wskazuje, skąd u Ciebie pewność o swojej wyjątkowosci, zbyt dosłownie wziąłeś jednak te słowa :D
Kolejna bajka że Jahwe stworzył ziemie :) ?
Inna planeta była mu matką ale nie ziemia, która istnieje od miliardów lat. Po przybyciu Elohim nazwali naszą planete ziemią choć w innym języku, nazwano rzeki rzekami góry górami. Dla ludzi pierwotnych nazwanie czegoś było jednoznaczne z stworzeniem a potem błąd się utrwalił.

Elohim mieli też płeć męską i żeńską. Kobieta Elohim urodziła pierwszego człowieka, była to siostra Jahwe.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 16:52 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

105
Ja?! pisze:był bardziej świadomy z tego względu że naród żydowski miał największy procent genów Elohim. Widać to było w inteligencji ale serce było w tyle za inteligencją.

Cel napisania biblii był jeszcze jeden. Miał nadejść czas że Elohim mieli opuścić ziemie.
"Ja" to znaczy ze te bozki jeszcze jej wtedy nie opuścili? Pomijasz to ze gdyby nie ta księga nie było by nic z tego co tutaj piszemy, to nie ma podstaw ani w ludzkiej naturze ani w historycznych faktach, siła bibli polega na tym ze wmawia się ze to prawda i dopiero z tego punktu widzenia się ją ocenia.Zadano sobię wiele trudu aby ta księga zagościła w ludzkich sercach i umysłach, a najlepsze jest to przyjeli ją głównie ci kturzy nawet nie znali jej treści.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 16:53 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: śmierć i życie 2013

107
Nic mi sie tu kupy nie trzyma :D tzn człowiek od samego początku umiał mówić i pisać? To kto rysował po ścianach w jaskiniach? I kiedy biblia została napisana?

Mówisz, ze Elohim urodziła pierwszego człowieka tu na ziemi, a kilka postów wcześniej
Ja?! pisze:
victoria pisze:Jakiej narodowości był Adam i Ewa, przed wygnaniem z Raju?
ziemskiej bo nie było państw. Mówili językiem takim jakim się posługiwali Elohim. Można powiedzieć że był to język boski, na ziemi obecnie martwy. Był to język który później znano jako summeryjski.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 17:06 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: śmierć i życie 2013

108
Ja?! pisze:Conan - widzisz co chcesz zobaczyć.
Wiele spraw z biblii nauka potwierdziła ale wiele z nich nie interesuje ludzi.
Mnie to interesuje, choćby tylko hobbystycznie. Potwierdzone są wojny Izraela z Kananejczykami czy Asyryjczykami ale nie niewola Egipska, ciekawe ze przed pojawieniem się Izraelitów był w Egipcie faraon ktury ogłosił panowanie jednego Boga, druga rzecz to ze Mojzesz był Egipcjaninem, czyli(to juz moja osobista teoria) mogło być tak ze sekta z Egiptu namieszała w głowach jakimś pasterzom. Na to nie zwróciłeś uwagi "Ja", tez widzisz co chcesz, przeciez opowieść o porzuceniu małego Mojzesza i cudownym znalezieniu go przez Egipską królewnę to typowa bajka, nie widzisz tego?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 17:06 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: śmierć i życie 2013

110
victoria pisze:Nic mi sie tu kupy nie trzyma :D tzn człowiek od samego początku umiał mówić i pisać? To kto rysował po ścianach w jaskiniach? I kiedy biblia została napisana?
tu trzeba wejść głębiej w historie żeby to wyjaśnić.
Człowiek został ulepiony z gliny czyli komórki jajowej homo-erektusa. Próby połączenia DNA Elohim z komórką jajową homo-erektusa
czyli gotowego embrionu i umieszczeniu go w macicy homo-erektusa dawały marne rezultaty. Dzieci okazywały się czasem dziwaczne ale nie miały możliwości mówienia. To był późniejszy człowiek malujący na ścianach. Było wiele eksperymentów aż powstał homo-sapiens. W późniejszym czasie homo-sapiens łączył się z tym drugim człowiekiem i całe DNA się pomieszało ale nie żydowskie bo oni przestrzegają czystości rasowej w znacznie większym stopniu niż inne narody.
victoria pisze:Mówisz, ze Elohim urodziła pierwszego człowieka tu na ziemi, a kilka postów wcześniej
Ja?! pisze:
victoria pisze:Jakiej narodowości był Adam i Ewa, przed wygnaniem z Raju?
ziemskiej bo nie było państw. Mówili językiem takim jakim się posługiwali Elohim. Można powiedzieć że był to język boski, na ziemi obecnie martwy. Był to język który później znano jako summeryjski.
ale gdzie tu widzisz wątpliwości ?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 18:23 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

111
Ja?! pisze:W późniejszym czasie homo-sapiens łączył się z tym drugim człowiekiem i całe DNA się pomieszało ale nie żydowskie bo oni przestrzegają czystości rasowej w znacznie większym stopniu niż inne narody.
Czystości rasowej to oni przestrzegać zaczeli znacznie pużniej, gdzie masz przywiązywanie wagi do czystości rasowej w początkach Izraela? Wyrzynali miasta a kobiety brali dla siebie.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 18:34 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

112
Ja?! pisze:Człowiek został ulepiony z gliny czyli komórki jajowej homo-erektusa. Próby połączenia DNA Elohim z komórką jajową homo-erektusa
czyli gotowego embrionu i umieszczeniu go w macicy homo-erektusa dawały marne rezultaty. Dzieci okazywały się czasem dziwaczne ale nie miały możliwości mówienia. To był późniejszy człowiek malujący na ścianach. Było wiele eksperymentów aż powstał homo-sapiens. W późniejszym czasie homo-sapiens łączył się z tym drugim człowiekiem i całe DNA się pomieszało ale nie żydowskie bo oni przestrzegają czystości rasowej w znacznie większym stopniu niż inne narody.
jak mogą przestrzegać czystości rasowej jak wszyscy jesteśmy z jednego eksperymentu :D nie dopracowałeś szczegółów :P
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 18:36 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: śmierć i życie 2013

113
No właśnie, mamy wspólnych rodziców - Adama i Ewę.
Czyli wszyscy uprawiają kazirodztwo..
Tak wynika z Biblii.
:D
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 18:47 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: śmierć i życie 2013

114
"Ja" ciekawi mnie jeszcze gdzie w tym wszystkim Chiny czy Japonia? Przeciez to mnustwo ludzi, czy według twojej teori tam tez dotarli Elohim? A jeśli tak to dlaczego tradycja judeochrześcijańska nie wspomina o tym jak by nie istnieli? Czy aby nie dlatego ze jest to odrębny twór kulturowy i niema na nich wpływu?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 19:21 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

115
Azja to wpływ Elohim ale nie Jahwe. Czuje że On zajął się budowaniem człowieka rosji, zimny klimat mu odpowiadał. Mieli możliwość podróżowania po całej ziemi jak ludzie dzisiaj tyle że szybciej.

Jeśli Elohim współżył z homo-sapiens to dziecko miało jaśniejszą skóre niż rodzic człowieczy. Im częściej się to działo tym większą inteligencję miał człowiek i bielszą skóre. I tak powstał biały homo-sapiens.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 20:17 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

116
Ja?! pisze:Azja to wpływ Elohim ale nie Jahwe. Czuje że On zajął się budowaniem człowieka rosji, zimny klimat mu odpowiadał. Mieli możliwość podróżowania po całej ziemi jak ludzie dzisiaj tyle że szybciej.
"Ja" tereny Rosji były w starozytności zamieszkane przez ludy które czciły raczej gromowładnych bogów wojny,mnie to nie pasuje do przykazań itd... dowiedziałem się tez pewnej ciekawostki, o tuz w jezykach słowiańskich słowo WIA-RA znaczy podobno tyle co "wiedza o Ra", jako pierwotnym świetle, dlatego tamtejsze ludy lubowały się w obserwowaniu piorunów itd...
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 20:26 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: śmierć i życie 2013

117
Ra miał imie Marduk i był bratankiem Jahwe.
Pioruny są symbolem Jahwe.
Jego nie interesowały przykazania.
Tym zajmował się inny z Elohim.
Ra przejął władze nad ziemią kilkanaście tys lat temu. W tamtym momencie starzy Elohim opuścili ziemie oprócz Ra. Od tamtej pory nie ma Jahwe na ziemi w materialnej postaci.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 22:28 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

118
Ja?! pisze:Ra miał imie Marduk i był bratankiem Jahwe.
Pioruny są symbolem Jahwe.
Jego nie interesowały przykazania.
Tym zajmował się inny z Elohim.
Ra przejął władze nad ziemią kilkanaście tys lat temu. W tamtym momencie starzy Elohim opuścili ziemie oprócz Ra. Od tamtej pory nie ma Jahwe na ziemi w materialnej postaci.
"Ja" zrobiło się pomieszanie z poplątaniem "Ra miał na imie Marduk" to wkońcu Ra czy Marduk? Jahwe to Enlil itd... kiedy piszesz Jahwe to nasówa się zkojarzenie z bogiem starego testamentu kturemu przypisuję się takie a nie inne cechy i on właśnie dał przykazania, przez to wszystko nie wiadomo o kim kto pisze i w jakim kontekście, ja wyjaśnię o co chodziło w tym co napisałem, Ra nie oznacza boga jako konkretną postać tylko "pierwotne światło", a to ze jacyś domniemani bogowie mają związek z tą mocą kturą czcili w jakiś sposób dawni ludzie to juz inna kwestia. Pioruny są raczej atrybutem Zeusa czy Thora jeśli chodzi o konkretne zpersonalizowane bóstwa.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 23:10 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

119
Marduk i Amon-Ra i Ra to jedna żywa istota - lubił nosić szaty które świeciły i miały zasilanie elektryczne,
Nie rozumiesz że Elohim byli tez bogami poganskimi ?
Mogli żyć setki tysięcy lat. Część decyzji podejmowali wspólnie.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 23:38 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: śmierć i życie 2013

120
Ja?! pisze:też radze się nie bać, i to nie będzie grudzień, raczej wiosna 2013.
kalendarz majów date określa w przybliżeniu.(..)
Ja, czytałam gdzieś, że Majowie kończąc swój kalendarz na 2012 roku, nie brali pod uwagę, że w przyszłości, człowiek zechce nauczyć się medytacji MERKABA. Połączone siły istot ludzkich medytujących Merkaba, są/będą w stanie opóźnić, a w najgorszym wypadku osłabić przewidywane powody zagłady Ziemi.

p.s.
jest już podobny temat o "końcu świata" - założony przez Krzyśka..
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=2198
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011, 23:40 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radiestezja”

cron